Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 20:34:56


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Komputer - jak to zrobić?  (Przeczytany 112821 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Czerwiec 05, 2009, 15:59:25 »

Cytat: zochna
Prawdą jest, że nie bardzo umiem posługiwać się komputerem.Gdy widzę jak to robią moje dzieci i wnuki,to myślę sobie, że dla mnie takie umiejętności, są poza moim
zasięgiem.            Pozdrawiam   Zochna

Dla mnie i wielu innych forumowiczów, obsługa komputera to niezłe wyzwanie. Powoli uczymy się wielu trików ale bez pomocy tych którzy mają w jednym palcu te triki nie ruszylibyśmy z miejsca. dlatego zachęcam wszystkich, którzy mają kłopoty z pewnymi zagadnieniami w tej materi do pisania o tym w tym temacie i oczywiście tych obeznanych z komputerami do prowadzenia nas za rączkę. Duży uśmiech

Edit

Więc tak na dobry początek podpowiem coś, co niewątpliwie przyda się niektórym, zwłaszcza tym, którzy chcą wkleić czyjąś wypowiedź. Sam niedawno naumiałem się tego.

Aby cytat był wyróżniony w ramce, w oknie dialogowym klikamy: nawias kwadratowyquote= imię] wklejamy cytat i kończymy [/quote].
nie wstawiłem pierwszego nawiasu bo pokazałaby się ramka.

Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2009, 17:41:10 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
zochna
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 05, 2009, 20:34:15 »

 Próbowałam wykonać powyższą propozycję nauki wklejania czyjąś wypowiedz, lecz moje braki  w obsłudze komputera są ogromne, nie wiem co to jest okno dialogowe i jak się je wykonuje.
W niedzielę przyjdzie syn, więc poproszę go o nauczenie mnie tego bezpośrednio.Myślę,że w następnym tygodniu umieszczę wypowiedz taką,jak naucza Darek. Serdeczne dzięki za pomoc,bo chociaż wiem o co prosić syna.  Oczekuję dalszych podpowiedzi.
                                                Pozdrawiam      Zochna
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 05, 2009, 20:44:38 »

można też wklejać cudzą wypowiedź poprzez:

- kliknięcie na "odpowiedź cytując" (prawy górny róg postu)
- w pojawiającym się okienku na dole strony sprawdzamy czy cytowana wypowiedź to ta o którą nam chodzi
- nie przejmujemy się dziwnymi nawiasami i literkami tudzież wyrazami - czyli zostawiamy je w spokoju
- jeśli chcemy dokonać wybiórczego cytatu to zaznaczamy fragmenty które są niepotrzebne (zaznaczamy myszką dany fragment) i kasujemy je poprzez wciśniecię klawisza "delete"
- mozemy dopisać własną wypowiedź pod cytatem (linijkę pod tekstem [/quote] wpisujemy własną wypowiedź)
- jeśli mamy problem z dopisywaniem własnej wypowiedzi to akceptujemy dany cytat a następnie oglądamy swój post (wiadomość) i korzystając z opcji "modyfikuj" zmieniamy go - czyli dopisujemy własne wypowiedzi

mam nadzieję, że to komuś pomoże Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 05, 2009, 20:53:36 »

Cytat: zochma
nie wiem co to jest okno dialogowe i jak się je wykonuje.

Okno dialogowe to miejsce które pokazuje się wówczas gdy wciskasz opcję "odpowiedz", czyli to w którym piszesz posty.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 06, 2009, 08:25:23 »

1. albo też klikamy przycisk "Odpowiedz", żeby napisać nową wiadomość i na dole są wcześniejsze wypowiedzi innych -> wybieramy, co chcemy wstawić i jest przy każdej wypowiedzi (w jej prawym-górnym rogu) "Umieść cytat"

2. albo ręcznie skopiować cytat, jeśli dla kogoś jest łatwiej -> wstawiamy do naszej wiadomości coś takiego:
Kod:
[quote=autor_cytatu]
treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...
treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...
treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...
treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...treść cytatu ...
[/quote]

np.:
Kod:
[quote=zochna]
 Próbowałam wykonać powyższą propozycję nauki wklejania czyjąś wypowiedz, lecz moje braki  w obsłudze komputera są ogromne, nie wiem co to jest okno dialogowe i jak się je wykonuje.
W niedzielę przyjdzie syn, więc poproszę go o nauczenie mnie tego bezpośrednio.Myślę,że w następnym tygodniu umieszczę wypowiedz taką,jak naucza Darek. Serdeczne dzięki za pomoc,bo chociaż wiem o co prosić syna.  Oczekuję dalszych podpowiedzi.
                                                Pozdrawiam      Zochna
[/quote]

wychodzi coś takiego:
Cytat: zochna
Próbowałam wykonać powyższą propozycję nauki wklejania czyjąś wypowiedz, lecz moje braki  w obsłudze komputera są ogromne, nie wiem co to jest okno dialogowe i jak się je wykonuje.
W niedzielę przyjdzie syn, więc poproszę go o nauczenie mnie tego bezpośrednio.Myślę,że w następnym tygodniu umieszczę wypowiedz taką,jak naucza Darek. Serdeczne dzięki za pomoc,bo chociaż wiem o co prosić syna.  Oczekuję dalszych podpowiedzi.
                                                Pozdrawiam      Zochna

popróbuj też trochę sama, jeśli czegoś nie wiesz - nawet metodą prób i błędów
pozdr. Uśmiech

p.s.: "quote" to po angielsku "cytat"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2009, 08:27:14 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 11, 2009, 21:29:48 »

Ta sama zasada ( nawiasy kwadratowe i ukośnik) tyczy kolorowego pisania. Między nawiasami wpisujemy {color=odpowiedni kolor po angielsku}. Kończymy tak samo jak z cytowaniem.
powodzenia.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Hans Olo
Gość
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 12, 2009, 13:59:09 »

Ewentualnie zaznaczamy tekst i wybieramy kolor w edytorze postów.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 12, 2009, 14:12:38 »

Tak również można, choć nigdy tego nie praktykowałem.

Edit:

Teraz proszę wszystkich wtajemniczonych o "krótkie" wyjaśnienie jak wklejać zdjęcia. Z tego co ja się orientuję, to są dwa sposoby. Jeden pozwala na wklejanki pod linijką, czyli zdjęcia ukazuja się małe, dopiero po kliknięciu na daną fotkę powiększy się ona. Wadą tej metody jest to, że po usunięciu konta przez autora (z własnego doświadczenia wiem, ze zdarza się to) wszystkie takie wklejanki równiez zostają usunięte.
Druga metoda polega na ściąganiu zdjęć z innych portali. Ta metoda umożliwia wklejanie bezpośrednio do okienka dialogowego.
Proszę praktyków o instrukcje.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2009, 16:36:22 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 14, 2009, 06:42:18 »

oto krótka instrukcja

Zapisujemy zdjęcie na portalu (ja polecam "fotosik") czyli:
* wchodzimy na www.fotosik.pl
* rejestrujemy swoje konto
* logujemy się
* klikamy "wgraj zdjęcie"
* wybieramy zdjęcie z komputera i ono się tam szybko wgrywa
* teraz mamy przy zdjęciu kilka linków do wklejenia na forum (ew. jeśli widać tylko jeden to klikamy "pobierz pozostałe kody" - ja zazwyczaj wybieram "Zdjęcie 500px na forum:" wygląda to tak



mam nadzieję że komuś to pomogło

a teraz jak ściągnąć zdjęcie z internetu:
* wybieramy zdjęcie i klikamy na nim prawym przyciskiem myszki
* wybieramy "zapisz obraz jako"
* możemy teraz ustalić nazwę pliku z obrazem oraz jaki format to ma być (polecam jpg) i wybieramy miejsce na dysku gdzie ma się fotka zapisać
* i to już wszystko - łatwe prawda?

tak wykorzystane zdjęcie można później oczywiście dzięki np fotosikowi wrzucić na inne forum Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2009, 06:42:48 wysłane przez Val Dee » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipiec 03, 2009, 21:45:00 »

można

musisz przenieść post channel o ten

" Religie i wyznania-co o nich wiemy ?
« Odpowiedz #12 : Lipiec 03, 2009, 08:05:11 »"

aby był pierwszy w temacie

możesz też ten post podzielić i jego np jeden pierwszy akapit przenieść i utworzyć z niego nowy post (jako pierwszy w temacie) a pozostały fragment zostawić gdzie jest Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Lipiec 03, 2009, 22:07:53 »

Dzięki Ci  za radę, ale albo ja jestem jeszcze zbyt cienki, albo nie ma tu takiej opcji.
W każdym razie nie udało mi się.
Jeszcze jedno, zaczynamy ofa więc pozwól, ze przeniosę tę dysputę do

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2855.0

może tam coś wskuramy.
Raz jeszcze dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2009, 22:11:13 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipiec 04, 2009, 10:13:45 »

hmmm... gdzieś na dole powinna być opcja "panel sterowania" w nim można chyba przeprowadzać te operacje

albo też wchodząc w opcje moderowania zaznaczyć post - podzielić go lub skopiować fragment i wstawić na początku tematu

generalnie pracowałem zawsze na forach typu "fora.pl" więc alfą i omegą nie jestem i mogę się mylić Uśmiech
Zapisane
Łowca
Gość
« Odpowiedz #12 : Lipiec 04, 2009, 10:37:21 »

Skoro jest to temat o komputerze to może ja też powiem coś od siebie.

Cytuj
Defragmentacja - to operacja układająca pliki na dysku komputerowym tak, aby system miał do nich szybszy dostęp. Najczęściej jest to poukładanie bloków jednego pliku po kolei, kiedy są one rozrzucone po całej partycji.

Polecam defragmentowanie dysków każdemu kto ma na dysku więcej niż 100GB danych z prostej przyczyny że im dłużej dane o takiej wielkości stoją tym bardziej są podefragmentowane a przez to komputer może pracować mniej wydajnie a nie które programy się ładują o wiele wolniej.


http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

Polecam używać tej przeglądarki ponieważ jest ona najbardziej optymalna i popularna w sieci. Internet Explorer to przeżytek nawet te nowsze wersje.


Ściąganie z torrentów spotkałem się z wieloma osobami które nawet nie mają pojęcia co to jest `Torrent`. O tym możecie tutaj przeczytać http://pl.wikipedia.org/wiki/BitTorrent

Żeby ściągać torrenty potrzebny jest do tego program ja osobiście używam BitCometa którego można znaleźć w Google i jak to zrobić. Wchodzimy na www.thepiratebay.org wpisujemy nazwę filmu np i szukamy napisu `ściągnij torrent`(lub coś podobnego) klikamy i wybieramy aby ten torrent był ściągany przez BitComet no i ściągamy. Proste.

Do odtwarzania filmów najbardziej polecam program z tej strony http://subedit.prv.pl/

Subedit player jest całkowicie darmowy i posiada odpowiednie kodeki które można z tamtej strony pobrać a jak komuś brakuje a ma Xp to może ściągnąć je stąd http://www.programosy.pl/program,xp-codec-pack.html

Program do otwierania plików .ISO - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1459&IsoBuster+2.5.0.0
Program do otwierania plików .RAR - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=629&WinRAR+3.80+PL
Program do otwierania plików .ZIP - http://www.download.net.pl/110/7-Zip/
Program do otwierania plików .PDF -(to jest starsza wersja ze względu na to że nowsze wersje wymagały bodajże w przypadku WIN XP SP2 lub 3 lub JAVY a na starszych wersjach także normalnie otworzycie pliki .PDF) http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=224&Adobe+Reader+6.02+PL

Hamachi - http://hamachi.pl/
Bardzo przydatny program.  Mrugnięcie

Program do otwierania Javy - http://www.java.com/pl/download/

Polecam także http://www.poradnikkomputerowy.pl/ dla zielonych i szukanie w google czasami nie boli a jak nie wiecie jak to już ktoś o tym pisał na tym forum. Uśmiech

Mam nadzieję że komuś tym pomogłem a jak ktoś ma pytania to postaram się pomóc.

EDIT:
Tutaj możesz sprawdzić prędkość swojego neta.

http://www.speedtest.pl/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2009, 10:44:19 wysłane przez Łowca » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #13 : Lipiec 04, 2009, 10:48:04 »

zgadzam się z postem powyżej

do tego mozilla sama zaznacza błędy ortograficzne Uśmiech

defragmentację zalecam co najmniej raz w tygodniu (jeśli ktoś dużo instaluje i deinstaluje)

a także nie omieszkajcie mieć stale uaktualnionego programu antywirusowego - ja proponuję avasta który u mnie się sprawdza
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #14 : Lipiec 04, 2009, 12:48:18 »

zgadzam się z postem powyżej

do tego mozilla sama zaznacza błędy ortograficzne Uśmiech

defragmentację zalecam co najmniej raz w tygodniu (jeśli ktoś dużo instaluje i deinstaluje)

a także nie omieszkajcie mieć stale uaktualnionego programu antywirusowego - ja proponuję avasta który u mnie się sprawdza


Ja mam Avast 4.8 i jest to przynajmniej moim zdaniem jeden z najgorszych program antywirusowych.
W dodatku bardzo zamula neta,a baza wirusów po jakimś czasie przestaje się uaktualniać.
Zapisane
Łowca
Gość
« Odpowiedz #15 : Lipiec 04, 2009, 18:13:15 »

Co do Avasta nie polecam zbyt wadliwy a do zabezpieczenia komputera najlepiej użyć samego FireWalla. Nie czarujmy się bo i tak Antywirusy nic nie dają ja mam ino FireWalla często aktualizowany Windows XP z SP3 i nie mam wirusów. Mrugnięcie

Komputer z 6 miesięcy stoi bez formatowania i jest zdrowy Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #16 : Lipiec 04, 2009, 18:16:32 »

Czy ten system jest odplatny czy mozna pobrac go za darmo i jak sie to robi? Mozesz podzielic sie ta wiedza?

Dziekuje.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Łowca
Gość
« Odpowiedz #17 : Lipiec 04, 2009, 18:47:42 »

Wystarczy robić aktualizacje które ustawia się w Mój Komputer klikamy prawym i na właściwości a następnie aktualizacje automatyczne i sobie ustawiamy. Oczywiście mówię o Windows XP i trzeba mieć oryginalnego Windowsa bo inaczej system nam się nie zauktualizuje a potem można mieć przez to nie przyjemności.

I jest to całkowicie darmowe. W innych systemach operacyjnych nie wiem jak jest ale najbardziej także polecam Windows Xp bo vista nie dość że droga to wymagania i marne zabezpieczenia utrudniają wszystko a tym bardziej poruszanie się po sieci bo nie wszystko co stare działa pod Vistę.

Można także poszukać w Google darmowych programów z FireWallem ale lepsze jest zabezpieczenie systemowe niż taki FireWall np z NOD32 lub jakiegoś innego programu antyvirusowego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2009, 18:50:11 wysłane przez Łowca » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Lipiec 04, 2009, 21:44:15 »

Cytat: Val Dee
hmmm... gdzieś na dole powinna być opcja "panel sterowania" w nim można chyba przeprowadzać te operacje

W naszym panelu nie ma takich opcji.

Cytuj
albo też wchodząc w opcje moderowania zaznaczyć post - podzielić go lub skopiować fragment i wstawić na początku tematu

Nic to nie da, bo zmiana jest bierząca, a liczy się czas napisania danego posta, dlatego scalając wątki częst następuje zmiana autora.
Dzięki uprzejme za pomoc.

Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Łowca
Gość
« Odpowiedz #19 : Lipiec 11, 2009, 21:20:34 »

http://nvision.pl/pomoc.php

Tutaj znajdziesz kilka ciekawych porad i trików.
Zapisane
zitto
Gość
« Odpowiedz #20 : Lipiec 11, 2009, 23:35:14 »

Pozwólcie, że dopiszę swoje uwagi.
  • Cytowanie czyjejś wypowiedzi, pogrubianie, podkreślanie tekstu na forach i inne opcje.
    Za to wszystko odpowiada coś co się nazywa kodem BB (BBCode)
    Jak ręcznie to zrobić można przeczytać np. w tych odnośnikach (linkach)*
    kliknij tu
    lub tu
    kliknij tu
    *) Link=odnośnik - to taki tekst na stronie - wyróżniony innym kolorem lub/i podkreślony - który przenosi do (zazwyczaj) innej strony internetowej.
    PS. Używanie koloru czerwonego w wypowiedziach zwyczajowo zarezerwowane jest dla administratorów/moderatorów forów. (Mam nadzieję, że wybaczą przykład Mrugnięcie )
    PS. Pisanie WIELKIMI LITERAMI (używając klawisza Caps Lock) całych postów - wypowiedzi - jest niemile widziane - oznacza krzyk a poza tym źle się takie wypowiedzi czyta.
    Zamiast wpisywać ręcznie różne kody można zaznaczyć wybrany tekst a następnie wcisnąć odpowiednią ikonkę nad oknem dialogowym. Kod zostanie dopisany automatycznie.
  • Antywirus a firewall
    Antywirus to co innego jak firewall. Antywirus zabezpiecza przed niepożądanymi przez użytkownika komputera programami (wirusami), które potrafią blokować działanie innych programów (edytor tekstu (np. Word, przeglądarki - Internet Explorer, Firefox, inne), wykonywać na komputerze działania, które prowadzą do błędów działania lub unieruchomienia komputera. Mogą być bardziej lub mniej szkodliwe. Nazwa wirus jest jak najbardziej adekwatna do sposobu przenoszenia przez wirusy "biologiczne", które wywołują choroby. Przenoszą się poprzez kontakt - w tym wypadku zarażonym plikiem (programem lub innym) - który zostaje zapisany na dysku komputera.
    Firewall, to w tłumaczeniu "zapora ogniowa", "ściana ognia", "ogniomurek". Programy tego typu zabezpieczają (mniej lub bardziej) przed dostępem z zewnątrz - z internetu - programów lub osób - do tego co znajduje się na komputerze. Jeśli nasz komputer porównać do mieszkania, to Windows bez zabezpieczeń jest jak mieszkanie bez zamków. Możemy liczyć na szczęście, że nikt mieszkania nie splądruje, albo go zabezpieczyć zamkami. Na dodatek, do tego "mieszkania" bez zamków może ktoś wejść w "czapce niewidce" - nawet nie zauważymy jego obecności. Oczywiście nawet najlepsze zamki nie zapewniają 100% bezpieczeństwa, ale zmniejszają ryzyko takiej sytuacji.
    Wirus może być w liście, który przynosi listonosz. Otwieramy zamek, wpuszczamy listonosza a w liście jest wąglik Mrugnięcie Antywirus jest tym, co sprawdza list zanim go otworzymy i się zarazimy. A jeśli przez nieopatrzność otworzymy ten list i się zarazimy, to antywirus leczy nas z tego wirusa.
    Firewalle i antywirusy są różne. Jedne lepsze, drugie gorsze. Wymieniony wcześniej Avast wcale nie jest taki zły jak wcześniej napisał Łowca.. (@Łowca Skąd możesz wiedzieć, że nie masz wirusów, skoro nie używasz antywirusów, które te wirusy wykrywają?!)  @Użytkownik - sposób kierowania wypowiedzi do konkretnego użytkownika forum - w tym wypadku nie oczekuję odpowiedzi, to raczej, hmm, rodzaj pytania retorycznego lub refleksji.
    Uwagę jakoby antywirusy nic nie dawały uznaję za dywersję Mrugnięcie Tak samo jak wypowiedź o tym, że "lepsze jest zabezpieczenie systemowe".. Każdy użytkownik systemu Windows, który ściąga jakieś pliki z sieci bezwzględnie powinien je stosować. A jeśli nie ściąga, to aby nie kusić losu, także powinien. Aby zapoznać się z ich możliwościami polecam kliknąć w: rankingi firewalli oraz ranking antywirusów.
  • Przeglądarka internetowa.
    Najbardziej znaną i najczęściej używaną jest Internet Explorer. Niestety jest to też najbardziej "dziurawa" oraz najwolniejsza przeglądarka. Zamiast oddzielać nas od świata internetu drzwiami oferuje dziurawą dyktę.. Polecam Firefoksa lub Operę. Firefox wyglądem jest bardziej zbliżony do IE, więc "przesiadka" na niego jest łatwiejsza. Każda z tych przeglądarek ma swoje zalety. Rzecz gustu. Firefoksa można zmieniać. Jego sposób działania i wygląd można zmieniać poprzez dodatki - rozszerzenia, motywy i wtyczki. Aktualne wersje tych przeglądarek - Opera 9.62 (zdaje się), Firefox 3.5 (tu niestety sugeruję zaczekać na wersję 3.5.1; pojawi się za 3-4 tygodnie).
  • Pliki PDF
    To te, które w rozszerzeniu swojej nazwy (nazwa_pliku.rozszerzenie np. Harry_Potter.pdf) mają "pdf". PDF to (obok .doc - Microsoft Word) najczęściej używane formaty tekstowe.
    Do ich otwierania służy najczęściej wcześniej wspomniany Adobe Acrobat Reader. Niestety ten program bardzo obciąża komputer i wolno się uruchamia. Jako alternatywę polecałbym Foxit Reader lub PDF-Xchange Viewer.
  • Emotikony
    To znaczki, które wyrażają emocje piszącego. Ułatwiają odczytanie "barwy emocjonalnej " wypowiedzi. Nie należy stosować ich zbyt dużo, żeby nie "przeładować" nimi wypowiedzi. kliknij tu. Na forach są zazwyczaj zamieniane na "buźki" graficzne.
  • Defragmentacja
    Jest zalecana nie tylko tym, którzy mają ponad 100GB (gigabajtów) na dysku lub często coś instalują/odinstalowują. Windows tak organizuje zapisywanie danych na dysku, że i 200MB będzie się fragmentowało i spowalniało komputer. Jak wykonać? Start>Mój komputer, klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie dysku lokalnego, wybieramy Właściwości>Narzędzia>Defragmentuj
    Czy właściwie jest defragmentacja? Łączeniem plików w całość. Jeśli porównać plik w komputerze do miarki krawieckiej, to pofragmentowany jest poprzecinany na dwa lub więcej kawałków i porozrzucany po pokoju. Wiemy gdzie są te kawałki, ale czy nie szybciej byłoby wziąć miarkę w jednym kawałku?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2009, 08:23:34 wysłane przez zitto » Zapisane
HabibiDah
Gość
« Odpowiedz #21 : Lipiec 12, 2009, 11:31:34 »

Bardzo dobre instrukcje do wstawiania zdjęć i filmików na forum Leszka, polecam Mrugnięcie

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=248.0
 
ps. z doświafdczenia wiem, że przy wstawianiu zdjęcia w imageshack (http://imageshack.us/) nie może być po nim spacji (odstępu)

dodatkowe instrukcje do imageshack tutaj:

http://www.prozacnation.pun.pl/viewtopic.php?id=64

opcja "przeglądaj" to puste okienko w które trzeba kliknąć, a zamiast proponowanego "host it" klikamy "start upload" dalej instrukcja jest już ok Uśmiech

pozdrawiam Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2009, 11:52:03 wysłane przez HabibiDah » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Lipiec 26, 2009, 20:33:42 »

Cytat: Val Dee
oto krótka instrukcja

Zapisujemy zdjęcie na portalu (ja polecam "fotosik") czyli:

czy to samo odnosi się do zdjęć przeslanych na pocztę. Bo nie umię wkleić zdjęć z emila.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Lipiec 26, 2009, 20:37:48 »

A ja chciałam wkleić zdjęcie na naszym forum i pokazuje mi się komunikat że katalog załaczników jest pełny i co wtedy ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2009, 20:38:16 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Lipiec 26, 2009, 20:54:48 »

i musimy czekać aż administracja zwolni trochę miejsca.
A skąd masz tę fotkę, którą chcesz wkleić?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kursor managerzuzlowy companions halotupsy wild-reign