Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 18:40:45


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Komputer - jak to zrobić?  (Przeczytany 112816 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Trel
Gość
« Odpowiedz #50 : Październik 16, 2009, 02:08:32 »

Tak to czytam i sie troche usmiałem.O ile informacje dariusza i hansa sa sensowne i mówia o kozystaniu z HTML i wbudowanych teraz w fora apletów,a taze o obsludze pewnych aplikacji i sposobie kozystaniu z nich.O tyle informacje o komputerach sa w stylu ,,Ja wam poradze ale i tak zapłacicie informatykowi za instalacje windowsa''.

Defragmentacja - Moze mi wyjasni autor tego postu po co mu defragmentacja dysku.Bo z tego co ja wiem,a wiem sporo to od czasu dosa dyski posiadaja MBR z ktorych botowany jest system,a nie jak w czasach dosa wymuszala ci to aplikacja i mozna było botowac z kazdego nosnika danych poprzez odpowiednia aplikacje.Pozatym diametralnie zminił sie sytem mapowania dysku co mówiac najprosciej polega na tym.Ze kiedys dane zapisywane były na surowym dysku twardym.Formatowało sie dysk nadajac mu odpowiedni rodzaj mapowania,ktory sluzyl tak naprawde tylko do binarnego okreslenia wartosci oblugiwanych przez dosa.Wiec zapisywane informacje na dysku w wyniku bledów aplikacji(programów) były niekiedy zle zapisywane w danych klaserach.I stosowało sie scandisk(dzisiejsza defragmentacje) by dos poukładał wartosci (przedziały wyników) tak by miesciły sie w obrebie 1 klaseru.Od czasów windowsa 95 system operacyjny stosuje własny rodzaj mapowania dysku.Co oznacza ze kazda aplikacja by zapisac co kolwiek na dysk twardy musi przekazac to rotowi Windy ktory zapisuje na dysk.Stad kopiowanie miedzy partycjami trwa tyle czasu w windowsie.I gdy zechcecie zformatowac dyski z zainstalowanym Windowsem XP z Fat32 poprzez windowsa ME to ME nie znajdzie wam dysku w komputerze!!!!.Podczas instalacji zacznie mapowac cały dysk na stary zapis stosowany w tamtych czasach i dopiero po tem zezwoli na formatowanie.Pozatym gdy zformatujecie dyski poprzez windowsa i zaistalujecie nowy podczas instalcji wyskoczy wam data,godzina.,kraj poprawny dla polski na sformatowanym dysku Coś??.Niestety tak poniewaz dysk został sformatowany a nie wyczyszczony.Dlatego kazden kto ma pojecie o komputerach powie wam by stosowac np Partition Magic ktory czysto formatuje dysk demapujac go wlacznie z obszarami MBR.Tak odzyskuje sie przez sluzby informacje z dysków.Mozna odczytac wszystko co na nim było bo to nie jest kasowane.I stad na pirackich windowsach ciagle pada wam system albo znikaja napedy czy partycje.Linuks działa dokładnie tak samo.Wyjatkiem jest tylko Unix ale sposób działania tego systemu jest zupełnie inny niz Windowsa,McOsa czy Linuksa.Wiec wyjasnij mi po cholere kazesz komus defragmentowac dysk i tracic na to tyle czasu Coś?,bo tak ci powiedzieli informatycy Coś?.Nie defragmentuje sie dysku bo to czasami pozwala trafic z ulozeniem danych by windows chodzil szybciej.Ale na pewno nie stabilniej.Z doswiadczenia wszyscy wiemy ze jedna operacja windowsa robi juz tyle bledów ze powielac jej nie nalezy.Tak wiec defragmentacja to zwykla bzdura i strata czasu.A to ze windowsa co pewien czas sie zmienia i formatuje sie dysk czyszczac MBry jest oczywiste.I nie nalezy proponowac zamiast tego defragmentacji.

Firewalle/Antywirusy  - Gdy ktos jest userem to proponuje mu sie zazwyczaj aplikacje ktore benda robiły cos za niego.Gdy jestes chory lekarz czesto faszeruje cie lekami nie informujac cie o skutach ubocznych.Ludzi sie uczy pływac a nie kozystac tylko z koła ratunkowego.Firewalle nie chronia przed niczym obecnie jak nie umiesz na nich pracowac i nie rozumiesz jak z nich kozystac.Polega to na tym ze kazden komputer by odebrał dane badz wysłał dane musi miec do tego drzwi.Te drzwi to porty.Gdy instalujesz aplikacje na komputerze system operacyjny czyli Rot przydziela danej aplikacji przedzial portow.Czasem jest tak ze przy laczeniu przydziela a nie zawsze przy instalacji zalerzy to tez od aplikacji.I gdy dana aplikacja np GG wysyla pakiety w kabelek to rot otwiera jej porty do tego.Gdy Kasia do ktorej piszesz odesle ci wiadomosc przez porty rowniez ona trafia do ciebie.Firewall zajmuje sie przejeciem czesciowych obowiazków Rota i przejmuje kontrole nad tymi portami.Czyli gdy GG wysyła to nie tylko rot musi sie zgodzic ale i nasz firewall.Powiedzmy ze nadzoruje naszego rota.Roznica jest taka ze rota w windosie mozna kontrolowac crackujac(cos jak hack),a firewall to aplikacja ktora mniej lub wiecej kontrolujemy wlasnie my.I wszystko było pieknie do momentu az ci ktorzy robia rzeczy by nam zrobic krzywde badz wlamac sie na nasz komputer tego nie wykozystali na swoja kozysc.Pomijajac juz ze sam zezwolisz na to by taka aplikacja narobiła ci szkody to ta aplikacja zainfekuje firewalla i przejmie nad nim kontrole.Czy musze mówic co sie dzieje z waszymi danymi i komputerem gdy tym czym zajmował sie windows zajmuje sie wasz firewall ktory obecnie nie pracuje juz dla was a dla intruza?Coś.Jezeli masz oryginalnego Windowsa to ma on wystarczajace zabezpieczenia przed antyspamem,trojanami,activx,ddos itd.Instalujac firewalla mozesz zrobic sobie wiecej szkody niz pozytku.A jezeli uwazasz ze wiesz wiecej niz twuj system i twoje umiejetnosci wykraczaja poza jego mozliwosci wtedy instalujesz firewalla i to ty nadzorujesz jego prace.On tylko skraca ci czas pewnych czynnosci.
W chwili obecnej zaden firewall nie obroni was przed kims kto ma mierne informacje o hackowaniu/crackowaniu przed zrobieniem wam krzywdy.Pozwoli jedynie jak macie troche wiedzy by dowiedziec sie ze macie intruza i dzialac a sposobow jest troche.Jezeli masz pirata to wierz mi firewall ci w niczym nie pomoze,bo piracki windows ma crackowane pliki ochrony i wbudowanej zapory,co oznacza ze nie ma wcale rota.Jest jak zaproszenie wszystkiego co krazy w sieci do siebie.I zaden firewall nic z tym nie zrobi bo firewalle niestety kozystaja z plików do ochrony komputera ktorego twuj windows nie ma.Wiec kup sobie oryginał naprawde warto.Chodzby dla stabilnosci.

Antywirusy - To polecam kazdemu tyle ze znowu jest problem.Na wiekszosci nie da sie pracowac niestety.Kiedys najlepszym antywirusem w Polsce był MKSVir.Dzisiaj to kiepskowypadajaca marka na rynku atywirusów.Z wlasnego doswiadczenia moge wam polecic Nod32.Dlatego bo ma dobra baze sygnatury wirusów,jego rezydentalna ochrona jest nie uciazliwa ,a działanie ma małe niekompatybilnosci z innymi aplikacjami.Tyle ze jezeli mało wiecie o komputerach kozystajcie z niego do skanowania dysków i właczcie tylko krytyczna ochrone.Wylaczcie cała reszte bo gdy zainstalujecie np CheatEngine to taki programik do zmieniania Hex w aplikacjach wartosci hex ,czesto stosowany do gier to pokaze wam wirusa.I potrafi niekiedy narobic niezlego baizlu na dyku i w danych.Podobnie ma sie z wieloma innymi aplikacjami czy apletami przegladarek internetowych.Nie wspomne juz o zapychaniu portow i braku polaczen w danych aplikacjach.Wiec kozystaj z niego,ale na poziomie ktory ogarniasz a nie aplikacja robi co chce i bedzie OK.Dlatego zaden serwer znaczacy nie stoi na innym systemie niz Unix.I tam nie ma firewally ani antywirusów sa admininstratorzy sieci ktorzy 24 na dobe obserwuja przeplyw sieci.

Trojany - Czas wirusów w stylu kliknij i uruchom mnie a zrobie ci bajzel skonczył sie.Trojany teraz działaja na zasadzie algorytmów wyborów.Co oznacza ze wybieraja same działania wgledem decyzji rota,badz przegladarki.Jak masz dobrego trojana to czeka cie poprostu format.Nie ma na to obrony gdy go zlapiesz.Firewalle,antywirusy nic nie zrobia.To bajka by ludzie to kupowali.Dlatego mówi sie o kozystaniu i surfowaniu w sieci z głowa.I pilnowaniu oczywistych rzeczy ktore moga umozliwic infekcje.Wiec nie ma co czytac,pisac o tym jak atakuja,czemu i jak sie bronic.Poprostu trzeba sie pilnowac i tyle.I robic rzeczy z głowa.

Windows jest zapisany kodem.Caly program jest tak skonventrowany ze by go odkonventrowac wymagany jest kod tej konvertacji.Gdy to zrobisz widzisz programistycznie calego windowsa.Do dnia dzisiejszego udostepniono tak windowsa 95.Dlatego jest w programie studiów na informatycy na niektorych uczelniach.Przynajmniej był.Sporo czasu temu walczyłem z pewnym wirusem pare miesiecy i powiem wam ze rozkodowano wszystkie wersje wlacznie z vista.O czym przekonał sie Microsoft przy ostatnim pokazie zabezpieczen.Jest wiele trojanów ktore wejda na windowsa bez jego wiedzy ani zadnej aplikacji jaka jest na swiecie.Dlatego tak monitoruje sie wazne serwery i dlatego tyle zarabiaja informatycy ktorzy je admininstruja.Oni sa firewalle,antywiryusem w jednym.A i tak kazdego dnia straty ida w milionach euro na swiecie za  szkodliwe oprogramowanie.

Na koniec dodam ze nie znam antywirusa ktory leczy z wirusa.Bo kto ma minimalne pojecie o systemach operacyjny słyszal o plikach pamieci trzymajacych rota.Co oznacza ze wirus zapisuje kod na dysku i skacze w pamiec w 1000 badz milionie innych kodow w pamiec by zapisac wszystkie te kody na dysk i zrobic tak ponownie kasujac te wczesniejsze.I to wszystko wieldziesiat razy na sekunde.Wiec co ci usunie antywirus Coś??,na pewno nie wirusa a jedynie marna lamerska aplikacje kiepskiego informatyka.A wirus to nic w porownaniu z hybryda robaka ktora skacze nie na twouj komputer a na kompuetry w calej sieci wracajc na twuj ze zmienionymi danymi.I oprocz tego robi to co wirus powyzej na twoim kompie.naprawde sadzisz ze mozna to usnac?Coś?.
NIE MOZNA!.
I wbrew glupota marketingowych specow od antywirusów takich wirusów jest bardzo wiele.,Zawsze konczy sie formatem.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2009, 02:19:23 wysłane przez Trel » Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #51 : Październik 17, 2009, 00:32:14 »

po części zgadzam się z Trel-em tylko format uratuje  Duży uśmiech  tak naprawdę jeżeli już ktokolwiek chciałby wejść komuś do kompa to najlepszy antywir czy firewall nie pomoże , informatycy nabierają ludzi którzy się nie znają bo biorą za to kasę
przypadek : znajomy brata kupił laptopa i dał informatykowi aby ten mu poustawiał i zainstalował jakieś aplikacje , 2 dni po odbiorze laptop po odpaleniu nadał komunikat jesteś użytkownikiem pirackiego oprogramowania Windows , co się pózniej okazało ów informatyk za skromną opłata wgrał pirata windy a orginał wraz z kluczem zatrzymał dla siebie
Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #52 : Listopad 04, 2009, 02:27:38 »

pytanie : ma ktoś z was programik do symulacji z planetami lub może znacie kogoś kto ma i się zna , chciałbym zobaczyć jak wyglądałby Mars z atmosferą ziemską i Ziemia bez atmosfery po 1000 lat
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Listopad 04, 2009, 09:28:35 »

pytanie : ma ktoś z was programik do symulacji z planetami lub może znacie kogoś kto ma i się zna , chciałbym zobaczyć jak wyglądałby Mars z atmosferą ziemską i Ziemia bez atmosfery po 1000 lat

Tu powinieneś coś znaleźć:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1293.0
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #54 : Listopad 04, 2009, 10:34:31 »

polecam programik SKYGLOBE (google.pl), używany był przez Roberta Bauvala i Grahama Hancocka do obliczeń i symulacji planetarnych opisanych w książce ich autorstwa "SFINKS: Strażnik Tajemnic"

718'
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #55 : Listopad 16, 2009, 15:36:15 »

ja właśnie zainstalowałem sobie najnowszą dystrybucję Linuxa UBUNTU 9.10 Karmiczny Koala i WSZYSTKO ŚMIGA i to jak!!!!!!!!!!!!


musiałem się pochwalić bo jest czym Chichot a już widzę zmianę z Jurnego Jarząbka czyli poprzedniej dystrybucji Ubuntu...

718'
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Styczeń 05, 2010, 12:00:11 »

Witajcie:)
 Bardzo proszę o pomoc Chichot Nie wiem co się dzieje ,ale po przeinstalowaniu systemu nie mogę korzystać z niektórych programów np. z Netlog uploader
 Otóż  kiedy próbuję uruchomić program Netlog Uploader pokazuje mi się taki komunikat ;       :uruchomienie aplikacji nie powiodło się poniważ nie znaleźono  WINHTTP.dll.  co to oznacza  i co mam zrobić.  Coś  Z politowaniem

Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Styczeń 05, 2010, 12:12:15 »

poszukaj pliku na necie, ale jak dalej będzie inny plik zgubiony to gorzej- lepiej jeszcze raz zrobić instalke

PS. czasami nie mogę spać i po 5 muszę się czymś zająć Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 12:12:29 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Styczeń 05, 2010, 12:38:58 »

robiłam  to już parę razy i dalej to samo ,a wczoraj chciałam zainstalować inny program i tez wyszedł mi ten komunikat. Z politowaniem ale dzieki za odpowiedź  Duży uśmiech

Wpisałam to słowo " WINHTTP.dll." w google i okazuje się że nie tylko ja mam z tym problem   Szok
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 12:42:29 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Styczeń 05, 2010, 12:50:31 »

próbuj,- może dysk ma badsectory/błędy??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Mobius
Gość
« Odpowiedz #60 : Styczeń 05, 2010, 19:27:10 »

chanell ,to mi się udało znaleźć na innym forum,piszą że działa.

ściągnij ten plik:

http://www.dlldump.com/download-dll-files_new.php/dllfiles/W/winhttp.dll/5.1.2600.2180/download.html

i wgraj do C\ WINDOWS\System32\  zrestartuj komputer i sprawdź, powinno działać



Edit: link do forum- http://forum.blogowicz.info/topics24/blad-winhttpdll-vt532.htm
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 19:28:07 wysłane przez Mobius » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Styczeń 05, 2010, 22:33:45 »

Mobius Uśmiech Bardzo ci dziękuję za pomoc  zaraz biorę się do roboty i sprawdzę czy działa Chichot  Buziak Buziak

Dziekuję też songo 1970   Buziak Buziak Chichot
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Szmer
Gość
« Odpowiedz #62 : Styczeń 05, 2010, 23:53:10 »

Z niektórymi programami niestety tak jest że po ponownym postawieniu systemu nie działają. Brakuje zazwyczaj jakiś bibliotek, niektórych plików, które współpracują z plikami systemowymi, czy też wpisów w rejestrach systemu. Bardziej polecam ponowne zainstalowanie programu niż ręczne dokładanie plików. Czemu? Czasami dorzucimy jeden plik i program zacznie działać... ale może się okazać że mimo wszystko czegoś jeszcze brakowało i program zacznie generować dużą ilość błędów co w przyszłości może przyczynić się do wydajności naszego systemu.

A odnośnie dbania o system - nie instalować programów na partycji systemowej (na dysku, na którym znajduje się system) najlepiej na osobnej partycji lub dysku. Raz w miesiącu defragmentacja, oczyszczanie dysku, skan antywirusowy, anty spyware'owy (programy szpiegujące) - jakiś firewall, zapora windows.
No i oczywiście nie ściągać podejrzanego oprogramowania z internetu, nie zasypywać pulpitu ogromną ilością plików.
Dużo pracy wkładać nie trzeba a system będzie wam dłuugo służył. Mój XP został postawiony 7 lat temu i pomimo iż przesiadłem się teraz na Win7, XP dalej działa sprawnie. Przeżył w między czasie 4 przesiadki Uśmiech
Zapisane
arlson
Gość
« Odpowiedz #63 : Marzec 19, 2010, 16:21:27 »

Związku z tym, że przy nowszych wersjach przeglądarki internetowej Mozilla Firefox (ja mam 3.6) chat może nie działać, aby usunąć ten problem trzeba pozmieniać trochę w ustawieniach:
Wchodzimy w:
Panel Sterowania->Java->klikamy zakładkę "Advanced"->klikamy na krzyżyk obok Default Java for browsers (bądź Defaulf for JAVA system)->zaznaczamy Mozilla family-> i wciskamy OK.
Jeśli jest już to zaznaczone, to odznaczamy Mozilla family-> klikamy Zastosuj bądź Apply-> znowu zaznaczamy i ponownie klikamy Apply/Zastosuj. I powinno działać.  Duży uśmiech

Pozdrawiam, rafał.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2010, 16:21:50 wysłane przez arlson » Zapisane
Devillo
Gość
« Odpowiedz #64 : Marzec 21, 2010, 00:39:53 »

Co się dzieje z główną stroną projektu ?

od pewnego czasu:

Google nie indeksuje strony, albo indeksuje znacznie niżej jak inne strony, zdarzały się dni przy których wpisanie Projekt Cheops nie dawało oczekiwanego rezultatu w wyszukiwarce ...

a dzisiaj 00:31 sobota 21 marzec jest niedostępna ? Tylko forum działa

i jeżeli to nie właściwy dział to przepraszam, przeszukałem nieco forum i nie natknąłem się na ten problem ...

tutaj zrzut z ekranu Uśmiech

http://img444.imageshack.us/i/11153071.jpg/

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #65 : Marzec 21, 2010, 01:22:06 »

A ja bym sie chciala zapytac, co dzieje sie z dostepem do starego forum?

Bo w zaden sposob nie mozna do niego wejsc. Po inowccjach tomka wyswietla sie to;https://www.diino.com/

A stary adres nie laduje sie .www.cheops.fora.pl

Bardzo prosila bym o ponowne udostepnienie tego materialu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2010, 01:24:17 wysłane przez Kiara » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Marzec 21, 2010, 10:18:18 »

Devillo Uśmiech

U góry ekranu ( forum) masz napis " ..::Wejdź na stronę Projektu Cheops::." kliknij w niego i załaduje ci się strona projektu .Wszystko działa ,sprawdzałam .Strona działa w 5 jezykach.

Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Szmer
Gość
« Odpowiedz #67 : Marzec 21, 2010, 22:44:00 »

Co się dzieje z główną stroną projektu ?

od pewnego czasu:

Google nie indeksuje strony, albo indeksuje znacznie niżej jak inne strony, zdarzały się dni przy których wpisanie Projekt Cheops nie dawało oczekiwanego rezultatu w wyszukiwarce ...

a dzisiaj 00:31 sobota 21 marzec jest niedostępna ? Tylko forum działa

i jeżeli to nie właściwy dział to przepraszam, przeszukałem nieco forum i nie natknąłem się na ten problem ...

tutaj zrzut z ekranu Uśmiech

http://img444.imageshack.us/i/11153071.jpg/



Trudno o wysokie miejsce na googlach, skoro witryna http://www.projekt-cheops.com nie jest kompletnie pozycjonowana albo jest to czynione w bardzo nieudolny sposób. Byle pierwsza lepsza strona pisząca w jakikolwiek sposób o projekcie cheops ma lepsze pozycjonowania, stąd też taki a nie inny rezultat.
Można by oczywiście pozycję podciągnąć tym forum ale oczywiście ono musi stać na x.darmowefora.pl. Pisałem już o tym kiedyś... a Samcio mówił żeby głosić... coś się jego wyznawcy nie stosują do tego Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2010, 22:45:42 wysłane przez Szmer » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #68 : Marzec 22, 2010, 17:23:38 »

Cytat: Szmer
Trudno o wysokie miejsce na googlach, skoro witryna http://www.projekt-cheops.com  nie jest kompletnie pozycjonowana albo jest to czynione w bardzo nieudolny sposób. Byle pierwsza lepsza strona pisząca w jakikolwiek sposób o projekcie cheops ma lepsze pozycjonowania, stąd też taki a nie inny rezultat.
Można by oczywiście pozycję podciągnąć tym forum ale oczywiście ono musi stać na x.darmowefora.pl. Pisałem już o tym kiedyś... a Samcio mówił żeby głosić... coś się jego wyznawcy nie stosują do tego

Być może coś przeoczyłem, ale czy mógłbyś przesłać mi na pw dokładniejsze instrukcje, jak to zrobić. Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Marzec 22, 2010, 18:14:30 »

nie jestem ekspertem, ale na chłopski rozum- dzisiaj pozycjonują wszyscy którym zależy na tym i nie da się tego zrobić jednorazowo,
bo reszta robi cały czas to samo na swoją korzyść.
Tak więc chcąc mieć efekt trzeba to robić permanentnie, chyba że się mylę. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 18:15:47 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #70 : Czerwiec 19, 2010, 19:28:04 »

Mam pytanko:
chcę wejść w "archiwum" starego forum i nie mogę, bo nie mam jakiegoś programu. Gdy klikam na link podany przez >Tom1ek'a< wyskakuje mi coś takiego:

https://www.diino.com/

Domyślam się że jest to oprogramowanie, które powinienem zainstalować, ale ni jak nie wiem co mam nacisnąć aby nie spaprać.
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co mam ponaciskać, by zadziałało? Z politowaniem Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Czerwiec 19, 2010, 21:55:55 »

Darku to już nic nie da,bo stare forum zostało prawdopodobnie wykasowane przez administratora serwera. Smutny
Jedyna szansa jest w tym,że ktoś zapisał pliki na swój twardy dysk.Może zrobił to Tomek.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #72 : Czerwiec 20, 2010, 10:51:21 »

 Coś
Może i tak. Jednak Tomek chyba to uczynił skoro podał taką informację:

Cytat: Tom1ek
Całe stare Forum zarchiwizowane do 1 pliku *.RAR i umieściłem na moim wirtualnym dysku diino - można ściągać na swój dysk twardy stąd:

http://tom1ek.diinoweb.com/files/cheops/www.cheops.fora.pl.rar
(plik RAR, wielkość 20 MB)

Po ściągnięciu i wypakowaniu trzeba otworzyc plik "index.html".

Niedługo pojawi się też wersja online z wyszukiwarką.


//oczywiście całość jest też dostępna pod dawnym adresem: www.cheops.fora.pl

Ten adres "cheops.fora" nie chce się otwierać a wchodząc przez wcześniejszy link mam problemy - wynikające z nieznajomości angielskiego - z zainstalowaniem jakichś tam programów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 10:53:51 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #73 : Wrzesień 12, 2010, 16:45:18 »

Kilka osób pytało jak wklejać filmy na forum. Sam tego jeszcze nie umiem i jakoś nie ciągnie mnie do nauki  Duży uśmiech Mrugnięcie, jednak pozwolę sobie podać link do forum Leszka, na którym udziela on takiej instrukcji:

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=248.0
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2010, 16:46:25 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Wrzesień 12, 2010, 16:54:28 »

a tu to jest i działa- sprawdziełem Uśmiech :
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2855.msg40503#msg40503
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2010, 16:55:10 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.123 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

managerzuzlowy truegaming companions world-anime halotupsy