Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 10:28:42


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziennikarka pozywa ONZ i WHO o bioterroryzm i zamiar ludobójstwa - A/H1N1  (Przeczytany 228545 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #300 : Listopad 21, 2009, 16:58:57 »

Songo1970, ostatnio na podstawie danych przytoczonych przez Leszka obliczyłam, jaki jest % osób u których wystąpiły skutki uboczne w grupie 100 tys. zaszczepionych. Wiesz ile wyszło? 0,091% szans na to, że po szczepieniu wystąpią jakiekolwiek komplikacje.
Dla porównania - ostatnio mówiło się, że świńską grypę łagodnie przechodzi 80% osób zarażonych, co pozostawia w szarej strefie 20% tych, którzy przechodzą chorobę ciężko bądź nawet umierają.
Obie te liczby dzieli nieprawdopodobna przepaść, a jednak nie są podawane opinii publicznej w taki sposób, by dostrzegła tą "subtelną" różnicę.
A ze zdaniem "każdy decyduje sam" bym polemizowała, ale na to za wcześnie. Każdy może sam decydować do momentu, gdy wirus nie stanowi realnego zagrożenia dla całej ludzkości. Gdybyśmy jednak stanęli przed prawdziwą epidemią, czy też pandemią (wiem, że jest już ogłoszona, ale jest to na razie zabieg zapobiegawczy), to chciałabym, żebyśmy wolności wyboru nie mieli, dlatego, że wówczas trzeba byłoby myśleć o przetrwaniu mas, a nie jednostki.
I nie chciałabym, żeby życie milionów zależne było wówczas od grupy egoistów, którzy swoją wolność stawiają ponad życie innych.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #301 : Listopad 21, 2009, 17:20:14 »

i tak w zbyt wielu sprawach rządy decydują za nas, tak więc jako jeden z ok 7mld. ludzi chciałbym decyzje o tym jak mam postąpić w razie zagrożenia mojego życia podjąć sam w zgodzie z moim sumieniem, tym bardziej że jeżeli szczepionka jest tak bezpieczna i większość ludzi się zaszczepi to o los gatunku nie ma się co martwić.

pozdrawiam!
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Leszek
Gość
« Odpowiedz #302 : Listopad 23, 2009, 21:28:37 »

Akcja "Rozsądnie ze szczepieniami" jest kierowana zarówno do polityków, naukowców, mediów jak i ogółu społeczeństwa. Zainicjowaliśmy tą akcje w celu poszerzenia świadomości i szukania najlepszych dróg do zachowania naszego zdrowia i życia.

Szczepionki odegrały bardzo ważną role w XIX i XX wieku, jednak XIX przyniósł kolejne odkrycia, kolejne fakty i napawają one coraz
większym sceptycyzmem co do masowych szczepień.

Nasza akcja ma na celu wykazanie tych wątpliwości i zachęcenia do publicznej debaty na ten temat.

Łącznie wysłaliśmy 1200 kopert z materiałami  dotyczącymi szczepień i powiązanych z nimi wątpliwościami do polityków, mediów, instytucji.
Więcej szczegółów nt. akcji tutaj: http://fnbg.org/start.htm w zakładce ROZSĄDNIE ZE SZCZEPIENIAMI 

Wkrótce również udostępnimy pełny wywiad z Prof. Majewską ON-LINE, którego fragmenty można obejrzeć tutaj:
Cz1 http://www.youtube.com/watch?v=sB8QbiCmCwI
Cz2 http://www.youtube.com/watch?v=dfVdrtX6R1k

Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #303 : Listopad 23, 2009, 23:32:21 »

Janneth napisałaś :
Cytuj
I nie chciałabym, żeby życie milionów zależne było wówczas od grupy egoistów, którzy swoją wolność stawiają ponad życie innych.
To teraz otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się dookoła. Właśnie w takim świecie żyjesz. Garstka grubych ryb dyryguje gospodarką świata.
Natomiast "zapobiegawcze" ogłaszanie pandemii , kiedy nie kwalifikuje się nawet do epidemii to test na niezależne myślenie.

Poza tym  nie chodzi o to, żeby od razu zabić szczepionką .... przynajmniej nie od razu i niekoniecznie fizycznie.  Po co zabijać dobrego niewolnika systemu ?
Wystarczy zabić niezależne myślenie . Wystarczy napiętnować takich , oznakować ich tytułem "grupy egoistów". To Ci , co uważają, że są wolnymi ludźmi. Co za nieodpowiedzialność ! ( piszę cały czas mając na myśli obecne w realia , a nie tego co by było gdyby ).
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #304 : Listopad 24, 2009, 02:04:08 »

To teraz otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się dookoła. Właśnie w takim świecie żyjesz. Garstka grubych ryb dyryguje gospodarką świata.

Ci ludzie urodzili się tak samo jak Ty, może mieli lepszy status społeczny, może gorszy. Wszyscy są marionetkami, i Ty, i oni, i ja. Ale jeśli już ten teatr ma się odbywać za mojego i tak krótkiego życia, a mam go spędzić bardziej w podziemiach niż na piramidach, to nie będę przynajmniej w kółko narzekać jak jest mi źle i niedobrze i jak mną manipulują, bo to niczego nie załatwi.
Trzeba działać, w jakikolwiek sposób, jaki dla Ciebie jest odpowiedni, nie dawać się oszwabić i nie dawać sobą manipulować. Śmieszne jest to, że mówisz o grupach trzymających władzę, a nie raczysz zastanowić się nad tym, że skoro ją trzymają to mają w garści wszystkie te media, które podają Ci na codzienne śniadanie grubą garstkę "panicznych" informacji. Którymi się żywisz i dajesz się wmanewrować w pojedynczego dna kłamstwo nie spodziewając się, że może istnieć coś jeszcze głębiej.
Nasze media nas straszą na przemian chorobą i szczepionką. One już od dawna prowadzą statystyki, z resztą kto ich nie prowadzi. Wiedzą już, że społeczeństwo woli wiadomości złe od dobrych. Karmimy się czyimś bólem, strachem, czyjąś nienawiścią. Lubimy to nawet. Jesteśmy uzależnieni od złych wiadomości, a media tą słabość po prostu wykorzystują.
Można uznać, że kłamstwem jest to, co mówi, a raczej czego nie mówi "władza", wówczas uwierzysz mediom i przyklaśniesz, że ich długie nosy wywęszyły spisek stulecia. Nie można wierzyć we wszystkie spiski, one za zwyczaj powstawały na plotkach.
Jeśli nasze życie ma polegać wyłącznie na tym, by domyślać się co złego chcą nam zrobić inni, to co my dobrego sami dla siebie zrobimy?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #305 : Listopad 24, 2009, 08:17:07 »

Janneth,
zauważam, że dalej nie rozumiesz w czym rzecz. Nie chodzi o to, żeby poddawać się następnej manipulacji, teoriom spiskowym, tylko by zrozumieć, mieć świadomość systemu w jakim żyjemy.
East jest według mnie świadomy, mam wrażenie, że nie trawi go strach egzystencjalny, On po prostu chce, by jego świadomość poszerzyła kręgi o następnych uświadomionych, tylko tyle...

Życie zmusza nas do walki o siebie, można ją prowadzić na zewnątrz, a można też od czasu do czasu skupić się na prawdziwym sobie i sprawdzić gdzie są realia, a gdzie iluzja.


Luksusem jest posiadanie czasu dla siebie, najwyższą formą świadomości jest wiedza jak ten czas wykorzystać.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 09:26:33 wysłane przez Thotal » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #306 : Listopad 24, 2009, 15:34:58 »

Janneth napisałaś :
Cytuj
I nie chciałabym, żeby życie milionów zależne było wówczas od grupy egoistów, którzy swoją wolność stawiają ponad życie innych.
To teraz otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się dookoła. Właśnie w takim świecie żyjesz. Garstka grubych ryb dyryguje gospodarką świata.
Natomiast "zapobiegawcze" ogłaszanie pandemii , kiedy nie kwalifikuje się nawet do epidemii to test na niezależne myślenie.

Poza tym  nie chodzi o to, żeby od razu zabić szczepionką .... przynajmniej nie od razu i niekoniecznie fizycznie.  Po co zabijać dobrego niewolnika systemu ?
Wystarczy zabić niezależne myślenie . Wystarczy napiętnować takich , oznakować ich tytułem "grupy egoistów". To Ci , co uważają, że są wolnymi ludźmi. Co za nieodpowiedzialność ! ( piszę cały czas mając na myśli obecne w realia , a nie tego co by było gdyby ).
Święta racja East.
Popieram .
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #307 : Listopad 24, 2009, 16:26:55 »

Janneth,
zauważam, że dalej nie rozumiesz w czym rzecz. Nie chodzi o to, żeby poddawać się następnej manipulacji, teoriom spiskowym, tylko by zrozumieć, mieć świadomość systemu w jakim żyjemy.
East jest według mnie świadomy, mam wrażenie, że nie trawi go strach egzystencjalny, On po prostu chce, by jego świadomość poszerzyła kręgi o następnych uświadomionych, tylko tyle...

Ja również odczuwam, że East'a nie trawi żaden strach ni obawa.
Może i nie rozumiem Thotalu Waszego punktu widzenia, nie wymagajcie tego ode mnie. Ja siedzę gdzie indziej niż Ty czy East, a więc mam prawo inaczej widzieć to, co widzicie też i Wy.
East napisał, żebym rozejrzała się dookoła, otworzyła oczy i wtedy dopiero zauważę, w jakim podłym świecie żyję, jak mną sterują i manipulują i że moja przyszłość leży w rękach grupy osób. Problem nie w tym, że tego nie dostrzegam, bo dostrzegam, czego daję non stop wyraz tutaj z każdym moim postem. Problem polega na tym, że nie mam zamiaru siedzieć i się załamywać i może i Wy też nie macie. Ale pisząc to co piszecie i w sposób w jaki to piszecie, straszycie innych ludzi. Robicie dokładnie to samo co robią media sterowane przez tych, którzy sterują nimi i dzięki temu, że w to wierzycie dajecie sterować też sobą. Ja jestem świadoma systemu, w jakim żyję. Ale wolałabym piąć się do góry niż z dołu górę obserwować.
Teraz mamy sytuację, gdy ludzie tu piszący boją się, że nas jak kaczki odstrzelą wszystkich jak nie grypą, to szczepionką.
A ja się pytam - nawet gdyby ten proces unicestwiana miał trwać latami i dzięki temu nie być tak zauważalnym - jaki mieliby cel te pacynki (w domyśle nas) zabijać. Przecież gdyby nie my, to oni by musieli zacząć pracować, to oni by musieli zacząć zarabiać, musieliby stworzyć nowy system oparty na nowym niewolnictwie... Nie ma sensu żeby się nas pozbywali. Po co robić cokolwiek, skoro można nic nie robić i żyć w takiej wygodzie, jak do tej pory?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #308 : Listopad 24, 2009, 18:48:53 »

Nie chodzi o wygody i zasoby materialne ( to taka otoczka) tylko o WŁADZĘ.


Pozdrawiam - Thotal:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 18:49:40 wysłane przez Thotal » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #309 : Listopad 24, 2009, 18:54:58 »

Chcą nas zabić by mieć władzę? Nad kim? Jak już nas zabiją to kim będą władać? Język
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #310 : Listopad 24, 2009, 19:14:35 »

Wszystkich nie zabiją, ale strach jaki wprowadzają powoduje, że cała reszta godzi się na niewolnictwo.
Ludzie sami zaproponują podsłuchy i kamery na samych siebie, zaszczepią się trucizną, by póżniej jak niewolnik pracować na lekarstwa i szpitale.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 19:17:22 wysłane przez Thotal » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #311 : Listopad 24, 2009, 22:50:48 »

Aż normalnie strach pomyśleć w jakim my świecie żyjemy Język

Dobrze że w 2012 już ten koniec świata Uśmiech
Zapisane
memphis
Gość
« Odpowiedz #312 : Listopad 25, 2009, 09:17:39 »

Kanada: firma farmaceutyczna apeluje o wycofanie groźnych szczepionek na A/H1N1

http://wiadomosci.onet.pl/2084103,12,kanada_firma_farmaceutyczna_apeluje_o_wycofanie_groznych_szczepionek_na_ah1n1,item.html

Pozdrawiam
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #313 : Listopad 26, 2009, 13:58:06 »

Uczeni straszą grypą, bo są przekupieni

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię grypy i kazała rządom kupować szczepionki, bo eksperci WHO biorą łapówki od firm farmaceutycznych - pisze duński "Information".
Koncerny zarobią na tym 7 miliardów euro. A nieprzekupny uczony mówi, że WHO celowo nie zaleca, by myć ręce.




Cytowany przez Polskie Radio i wypowiadający się dla "Information" profesor epidemiologii z Cochrane Center w Rzymie, Tom Jefferson mówi, że uchodzący za niezależnych ekspertów doradcy zarabiają pieniądze w firmach farmaceutycznych.

Jak podkreśla Jefferson, choć naturalne środki zaradcze przeciw grypie (jak higiena i częste mycie rąk) mogą być skuteczniejsze i tańsze niż szczepionka, w dokumentach WHO wspomina się o tym zaledwie kilka razy, podczas gdy o szczepionkach kilkadziesiąt - relacjonuje artykuł serwis Polskiego Radia.

Z tekstu w "Information" dowiadujemy się również, że na zwykłą, sezonową grypę umiera co roku pół miliona ludzi. Tymczasem świński szczep wirusa pochłonął dotąd... 6 tysięcy ofiar. Psychoza, która zapanowała z powodu zwiększonej liczby zakażeń A/H1N1, jest moderowana przez władze jednostek odpowiadających za bezpieczeństwo zdrowotne. A jednostki te wydają raporty, które zgodne są z duchem polityki marketingowej firm farmaceutycznych.

Warto przy okazji wspomnieć, że z doniesień prasowych wynika, iż niektóre koncerny wydają na badania naukowe 11 proc. budżetu, podczas gdy nakłady na na reklamę i public relations wynoszą 38 procent.
http://www.dziennik.pl/swiat/article491280/Uczeni_strasza_grypa_bo_sa_przekupieni.html

Informacja źródłowa w Polskim Radiu:
http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/prasazagraniczna/artykul123391.html
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #314 : Listopad 26, 2009, 15:44:27 »

Też to czytałem.
Faktem jest że to były mega łapówy.
Zapisane
annabella
Gość
« Odpowiedz #315 : Listopad 26, 2009, 17:38:47 »

@Janneth

Wpiszcie z resztą sami w google "Prof. Maria Dorota Majewska" i oceńcie... Same strony propagandowe przeciw szczepionkom. Czyli co mam rozumieć? Dzięki temu zaistniała? Może jestem szara masa, że jej nie znam, ale proszę pokażcie mi w takim razie jakieś jej publikacje znajdujące się na poważnych stronach, współpracę z innymi znanymi lekarzami, na jakich uczelniach i co wykładała... Cokolwiek, co mi udowodni że ten człowiek był równie poważany przed aferą, w jakiej bierze udział!



cas niecos znalazlam na googlach,nie tylko "propagande"



II MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM
NA TEMAT ZABURZEŃ SPEKTRUM AUTYZMU
AUTYZM JEST ULECZALNY
Seminarium dla rodziców, lekarzy, terapeutów i wychowawców
Uniwersytet Warszawski
Wydział Biologii
Ul. Miecznikowa 1 (OCHOTA)
WARSZAWA
PLAN WYKŁADÓW
Sobota 17 października, 2009

8:00 - 8:50 am   Rejestracja

8:50 - 9:00 am
   POWITANIE I WPROWADZENIA
9:00 - 10:00 am   “Rola pestycydów i innych neurotoksyn jako czynnik autyzmu”
Dr William Shaw  Dyrektor Great Plains Laboratory. USA
10:00 - 11:00 am   “Trzy stopnie interwencji dietetycznej przy autyzmie i AD(H)D”
Karyn Seroussi.  NORWEGIA
11:00 - 11:30 am   PRZERWA NA KAWĘ
11:30 - 12:30 am    „Co przemawia za biomedycznym leczeniem autyzmu”
Dr John Kucera, doktor nauk medycznych, organizacja „Defeat Autism Now” („Pokonajmy autyzm teraz”),   USA
12:30 - 1:00 pm   PYTANIA I ODPOWIEDZI
1:00 - 2:15 pm   LUNCH I WYSTAWY
2:15 - 3:15 pm   „Predyspozycje genetyczne, a narażenie na substancje zanieczyszczające środowisko. Związek z chorobami przewlekłymi, łącznie z autyzmem”.
Dr Robin Bernhoft, specjalista  medycyny ekologicznej, USA
3:15 - 4:15 pm   “Amalgamaty dentystyczne oraz niewłaściwe stosowanie fluorków – toksyczne efekty”
Dr Leticia  Domínguez-Shaw.  MEKSYK - USA
4:15 - 4:30 pm   PRZERWA I WYSTAWY
4:30 - 5:15 pm   Szczepionki, a zaburzenia nerworozwojowe: Czego dowiedzieliśmy się z naszego badania”
Prof. Maria Dorota Majewska.  IPiN POLSKA
5:15 - 6:00 pm   PYTANIA I ODPOWIEDZI
Niedziela 18 października, 2009
8:00 - 9:00 am   Rejestracja
9:00 - 10:00 am   “Leczenie spektrum autyzmu - przełom w nauce”
Dr William Shaw  Dyrektor Great Plains Laboratory. USA
10:00 - 11:00 am   Autyzm: wieloukładowe zaburzenie oksydacyjne i zapalne”
Doktor Robin Bernhoft, specjalista medycyny ekologicznej USA
11:00 - 11:15 am   PRZERWA NA KAWĘ
11:15 - 12:15 pm   „Zastosowanie HBOT terapii tlenem hiperbarycznym i chelatacja w spektrum zaburzeń autystycznych”
 Dr John Kucera, doktor nauk medycznych, organizacja “Defeat Autism Now
12:15 - 12:45 pm   PYTANIA I ODPOWIEDZI


Prof. Dorota Majewska (POLSKA)
                                                                         
Profesor Maria Dorota Majewska  jest światowej klasy neurobiologiem. Uzyskała tytuł magistra w dziedzinie biochemii i biofizyki na Uniwersytecie Łódzkim w Polsce, a tytuł doktora w dziedzinie neurochemii w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w Polsce. Ponad 20 lat życia zawodowego spędziła, pracując w Stanach Zjednoczonych w różnych wiodących placówkach naukowych i badawczych, takich jak Uniwersytet Missouri, Uniwersytet Harvarda oraz Narodowy Instytut Zdrowia. Jej wczesne prace były poświęcone badaniom neurochemicznych i neuropatologicznych mechanizmów odpowiedzialnych za uszkodzenie mózgu w czasie niedokrwienia i niedotlenienia, problemom biomedycznym związanym z nadużywaniem leków oraz mechanizmom regulacyjnym neuroprzewodnictwa. Jej najważniejsze osiągnięcie naukowe, które zapewniło jej uznanie na całym świecie, to fundamentalne odkrycie nowego mechanizmu regulacji jonotropowych receptorów przekaźników z udziałem hormonów sterydowych.
Prof. Majewska jest autorką i współautorką ponad 80 prac badawczych, naukowych prac przeglądowych i rozdziałów książek w dziedzinie neuronauki, które doczekały się tysięcy cytowań.”. Obecnie pracuje w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w Polsce, gdzie prowadzi wykłady dla kilku doktorantów i naukowców dotyczące potencjalnych powiązań między autyzmem a szczepieniami.






« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2009, 17:42:21 wysłane przez annabella » Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #316 : Listopad 26, 2009, 17:43:32 »

Witaj annabella Uśmiech
Odzyskałam wiarę, że są tu jeszcze dociekliwi ludzie, którzy sprawdzą zanim uwierzą. Mogłabym Cię jeszcze prosić o link do strony, z jakiej to skopiowałaś?

EDIT: Już nie podawaj, znalazłam też. Pewnie to ta sama strona - www.vegamedica.pl (Instytuj Medycyny Holistycznej) i www.ecomedica.pl
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2009, 17:52:01 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
annabella
Gość
« Odpowiedz #317 : Listopad 26, 2009, 18:11:51 »

dorzuce jeszcze link do ciekawego listu p. prof. Majewskiej
http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1252
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #318 : Listopad 26, 2009, 18:58:33 »

A/H1N1 – nieco ostrzejsza forma przeziębienia; nie ma się czym przejmować; standardowa farmakoterapia to herbata z miodem. Patrz również Spisek.

Bein, Piotr (dr) – światowej sławy  niezależny naukowiec: immunolog, wirusolog, bakteriolog, epidemiolog i spiskolog, którego przełomowe prace publikował m.in. Journal of Youtube Medicine; obecnie wykłada na Google University.

C – witamina; lek na wszystko, zapytaj się babci; nie może być opatentowana przez przemysł farmaceutyczny więc Codex Alimentarius chce ją zakazać.

DTP – szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa; w idealnym świecie powodowałaby syndrom śmierci łóżeczkowej, ale nie żyjemy w takim świecie więc póki co musimy kłamać, że tak jest.

Epidemia – spisek.

Forum internetowe (np. szczepienia.org.pl) – jeśli udało ci się skutecznie uniknąć szczepienia swojego dziecka i chcesz sobie napompować swoje ego śmiejąc się z idiotów i naiwniaków, którzy mimo wszystko dbają o swoje dzieci to wpadaj śmiało.

Google – podręcznik akademicki dla zapracowanych mam z zakresu epidemiologii, immunologii i wirusologii.

Homeopatia – dziedzina medycyny zajmująca się wypisywaniem odroczeń szczepień dla Sanepidu.

Immunologia – nauka o tym jak ekologiczne warzywa i owoce oraz mycie rąk zapobiegają chorobom zakaźnym.

Jarzyny – można stosować zamiennie ze szczepionkami; najlepiej ekologiczne.

Korelacja – nie ważne jak słaba jest zawsze synonimem związku przyczynowo-skutkowego; kauzacja.

List prof. Marii Majewskiej – świecki i naukowy odpowiednik Biblii, równie przełomowy i równie wiarygodny, choć lepiej nie sprawdzać źródeł i przypisów, po co się rozczarowywać?

Majewska, Maria (prof.) – naukowiec niezależny; mieszkała w USA, pracowała na Harvardzie i wstrzykiwała szczurom timerosal, ergo: szczepionki powodują autyzm.

Niezależny naukowiec – w zasadzie niekoniecznie naukowiec, ale jakakolwiek osoba; najczęściej jego/jej poglądy w sposób drastyczny odbiegają od tego, co mówią inni naukowcy (ci zależni) oraz wyniki badań publikowane w recenzowanych pismach specjalistycznych, co z kolei jest powodem nieuzasadnionego ostracyzmu ze strony świata nauki; jeśli ciążą na nim/niej poważne zarzuty dotyczące wadliwej metodologii badań i nieetycznego postępowania, na pewno są wynikiem spisku.

Odczyn poszczepienny – każda, nie ważne jak późna choroba czy inna niedyspozycja fizyczna, która pojawiła się po szczepieniu; jeśli byłeś jako roczne dziecko szczepiony przeciwko odrze, śwince i różyczce i umrzesz w wieku 87 lat z powodu niewydolności układu krążenia na pewno będzie to wynikiem szczepienia.

Przemysł farmaceutyczny – coś jak przemysł tytoniowy tylko, że gorszy; produkuje toksyny; setki milionów osób, które dzięki jego produktom mogą w ogóle żyć lub cieszyć się lepszą jakością życia to część spisku.

Rtęć – składnik timerosalu, który jest składnikiem szczepionek, które są składnikiem autyzmu.

Sanepid – zbrodnicza organizacja, spadkobierczyni Waffen-SS; główny jej cel to depopulacja Polski poprzez masowe i przymusowe wstrzykiwanie małym, bezbronnym dzieciom toksyn.

Spisek – i wszystko jasne, po co dalej cokolwiek tłumaczyć?

Toksyna – każdy składnik szczepionki, nie ważne jak dobrze przebadany i nie ważne jak długo stosowany w farmacji; im bardziej jego nazwa jest trudniejsza do wymówienia i zapamiętania, tym bardziej jest on toksyczny; dla zwiększenia działania efektu propagandowego dodawaj przedrostek neuro- (neurotoksyna), będziesz brzmiał jak uczony i na pewno wystraszysz nie jedną mamę w dyskusji internetowej.

Uniwersytet – za drogi i trzeba się uczyć; lepiej pójść do Google.

Wirus – chyba wywołuje choroby, ale najlepiej je przejść naturalnie, broń Boże nie szczepić; jeść dużo czosnku, cytryny i cebuli, bo zaczynają się na literę “c” jak witamina C.

Youtube – coś jak Proceedings of the National Academy of Sciences albo The Lancet tylko, że bardziej obiektywne i wiarygodne.

Zależny naukowiec – przeciwieństwo niezależnego naukowca; jako że pieniąde za publikowanie w Nature czy innym the Lancet nie starczają na opłacenie rachunków i rat kredytu zależny naukowiec dorabia fałszowaniem danych na zamówienie przemysłu farmaceutycznego i chemicznego; spiskowiec.


słowniczek pochodzi stąd:
http://modnebzdury.wordpress.com/
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2009, 18:58:57 wysłane przez Val Dee » Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #319 : Listopad 26, 2009, 19:14:18 »

Val Dee Chichot Świetny słownik! Podpisuję się obiema rękoma pod nim Mrugnięcie
Jak jeszcze powstanie piosenka będąca zaprzeczeniem "No vaccine", to już w ogóle przestanę czuć się osamotniona.
Co Ty na to, żeby zrobić coś twórczego i zabrać się za napisanie do niej tekstu i nagranie? Umieścimy na YT jako odpowiedź do w/w Chichot
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #320 : Listopad 26, 2009, 19:52:34 »

Val Dee Chichot Świetny słownik! Podpisuję się obiema rękoma pod nim Mrugnięcie
Jak jeszcze powstanie piosenka będąca zaprzeczeniem "No vaccine", to już w ogóle przestanę czuć się osamotniona.
Co Ty na to, żeby zrobić coś twórczego i zabrać się za napisanie do niej tekstu i nagranie? Umieścimy na YT jako odpowiedź do w/w Chichot

Cha - ja muzykalnie uzdolniony nie jestem więc nie wiem czy byłby z tego jakiś hit Język

A ciekawy artykuł o szczepieniach jest też tu:

Szczepionki niezgody
Aleksandra Stanisławska 21-11-2009, ostatnia aktualizacja 21-11-2009 14:00

Szczepić się przeciwko nowej grypie czy nie? Naprędce przygotowane szczepionki mogą być nieskuteczne albo groźniejsze od samej choroby – twierdzą sceptycy. Bez szczepionek wiele osób umrze – oponują inni
źródło: AP


    * Większe korzyści niż zagrożenia

Kiedy w Meksyku na nową grypę zaczęli umierać ludzie, świat wpadł w panikę. Zarazek błyskawicznie zawędrował do innych krajów, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) równie szybko ogłosiła pandemię. Okazało się, że w wielu aspektach nowy wirus zachowuje się inaczej niż grypa sezonowa: u jednej osoby może zaledwie pogorszyć samopoczucie, u innej wywołać błyskawicznie postępującą śmiertelną niewydolność oddechową.

Podczas gdy jedni straszyli zarazą na niespotykaną skalę, inni uspokajali, twierdząc, że to tylko przeziębienie, którego nie ma się co bać. Ale zaszczepić się i tak warto, bo to jedyny sposób ochrony przed pandemią.

Mętlik w głowach, jaki powstał w ciągu ostatnich miesięcy, z dnia na dzień się potęguje. No bo skoro to tylko przeziębienie, to po co szczepić? Jak mamy zaufać pośpiesznie wypuszczonym na rynek szczepionkom, których być może wcale nie potrzebujemy? Komuś przecież (w domyśle: firmom farmaceutycznym) mogło zależeć na wzbudzeniu paniki, która napędziłaby sprzedaż słabo przetestowanych, śmiertelnie niebezpiecznych szczepionek przerażonym rządom.

Szczepienia to chyba największa – obok antybiotyków – zdobycz medycyny. Dzięki nim udało się wyeliminować choroby, które nękały ludzkość od tysięcy lat.

Co się dzieje, kiedy społeczeństwa niemające kontaktu z danym patogenem zaatakuje śmiertelnie groźna epidemia? Scenariusz jest brutalny, a znamy go chociażby z historii podboju obu Ameryk. Przywleczone przez Europejczyków zarazki częstokroć sprawiały, że starcia zbrojne nie były już potrzebne. O zwycięstwie konkwistadorów w Meksyku zadecydowała ospa zawleczona tam w 1520 roku. W krótkim czasie mogła umrzeć połowa z 20-milionowej populacji Azteków. Na przybyszach z Europy ospa nie robiła jednak większego wrażenia. Dlaczego?

Mechanizm radzenia sobie z infekcją doskonalił się u Hiszpanów od setek lat. Kiedy ospa uderzała, ludzie albo umierali, albo się uodparniali. I tak do następnego razu, kiedy zaraza znów atakowała młodsze, bardziej wrażliwe na infekcję pokolenie. W końcu jednak społeczeństwa często nawiedzane przez epidemie w dużej mierze uodparniały się na nie.

Wredny typ A

Ostateczny kres epidemiom ospy położyła szczepionka wynaleziona w 1796 roku przez Edwarda Jennera. Lekarz ten utarł na proszek pęcherzyki ospowe pobrane od cieląt cierpiących na lżejszą postać tej infekcji (ospę krowiankę) i podał je ośmioletniemu synowi biednego farmera. Następnie chłopiec został przez Jennera zarażony prawdziwą czarną ospą, na którą nie zachorował. W ten sposób odkryty został mechanizm uodpornienia poprzez szczepienia. W 1980 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła kres ospy na Ziemi. Dzięki szczepionkom dzieci nie chorują dziś na Heinego-Medina, odrę czy krztusiec.

Ze szczepieniami na grypę nie jest już niestety tak różowo. Typ A, z jakim mamy obecnie do czynienia, wciąż nas przechytrza. To on najczęściej powoduje epidemie i pandemie, które pojawiają się na Ziemi co kilkadziesiąt lat. Nie potrafimy im skutecznie przeciwdziałać. Dzieje się tak dlatego, że grypa ta dość szybko zmienia strukturę białkową swojej otoczki, dzięki czemu przeciwciała osób, które już raz na nią chorowały, nie potrafią rozpoznać nowego szczepu wirusa jako zagrożenia.

Są jednak wyjątki. W naszych organizmach krążą przeciwciała‚ które krzyżowo reagują z różnymi mutacjami wirusa. Oznacza to‚ że jeśli kilka lat temu pojawił się akurat ten typ grypy‚ to mamy dziś na niego śladową odporność. Tak było prawdopodobnie podczas pandemii w 1957 roku wywołanej również przez wirusa H1N1. Osoby, które zetknęły się wówczas z zarazkiem, mogą być uodpornione na świńską grypę – twierdzą australijscy naukowcy w raporcie opublikowanym w tym roku w piśmie „New England Journal of Medicine”. Takiej odporności niestety nie mają ludzie poniżej 50. roku życia, dlatego to oni najczęściej zapadają na najcięższą postać choroby. Śmiertelność nowej grypy jest obecnie szacowana na jeden zgon na pięć tysięcy zachorowań.

Szczepionka inna i podobna

Począwszy od 1945 roku, kiedy opracowano pierwszą szczepionkę przeciw grypie, naukowcy są zawsze o krok za wirusem. Próbują przewidzieć, które odmiany zaatakują najsilniej w kolejnym sezonie, i stworzyć odpowiednie preparaty. Zazwyczaj zawierają one kilka różnych szczepów wirusa. Szczepionka przeciw świńskiej grypie jest inna, bo kryje się w niej tylko pojedynczy szczep. Jednak pod każdym innym względem preparat ten nie różni się od szczepionek sezonowych, wykorzystywanych co roku w sezonie grypowym.

– Badania kontynuowane po zarejestrowaniu tych szczepionek wykazują, że już jedna dawka znakomicie stymuluje odporność – mówi dr Paweł Grzesiowski, kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków. – Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia zarekomendowała jednodawkowy schemat szczepień.

Dwie z dopuszczonych w Europie szczepionek przeciw świńskiej grypie – Focetria i Pandemrix – zawierają sztucznie otrzymanego wirusa z białkami pandemicznymi, trzeci – Celvapan – kryje w sobie całego zabitego wirusa pandemicznego, który jest hodowany nie w kurzych zarodkach, ale w komórkach pochodzących od ssaków. Dzięki temu maleje ryzyko alergii u osób uczulonych na białko kurze.

Oprócz tego w szczepionkach znajduje się szereg substancji pomocniczych czy konserwujących. I to o nie toczy się prawdziwa batalia medialna.

Kontrowersyjna rtęć

Focetria i Pandemrix, wyprodukowane w niemal identyczny sposób, zawierają rtęć kryjącą się w związku o nazwie tiomersal (lub thimerosal). Jest to substancja bakteriobójcza i grzybobójcza dodawana standardowo do większości szczepionek przeciw grypie sezonowej. Nie zawiera jej Celvapan.

Hasło „rtęć” już samo w sobie działa jak wystrzał ostrzegawczy.

– Producenci nie podają, ile dokładnie jest tej rtęci w szczepionkach, i to jest mocno podejrzane – mówi prof. Maria Dorota Majewska z Zakładu Farmakologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Badaczka ta rozpętała ostatnio głośną dyskusję na temat dodatków do szczepionek. Jednym z koronnych argumentów jest szkodliwość obecnych w nich związków rtęci.

Tymczasem na stronie internetowej Europejskiej Agencji Leków można łatwo znaleźć informację o tym, że Focetria (tylko w opakowaniu wielodawkowym) i Pandemrix zawierają po 5 mikrogramów tiomersalu na dawkę.

– Rtęć jest jedną z najbardziej neurotoksycznych substancji, bowiem kumuluje się w mózgu – kontynuuje prof. Majewska. – Jej toksyczność jest znacznie większa w odniesieniu do noworodków i niemowląt, którym w Polsce podaje się m.in. zawierające ją szczepionki przeciw żółtaczce typu B i niektóre preparaty skojarzone przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi. Dokładanie jeszcze jednej szczepionki z rtęcią wzmaga szkodliwy wpływ tego pierwiastka na organizm.

Szkodliwości rtęci nie da się zaprzeczyć. Jednak, po pierwsze, szczepionki przeciw grypie nie wolno podawać dzieciom poniżej szóstego miesiąca życia. Po drugie, w preparatach znajduje się znikoma ilość tego pierwiastka.

– W puszce tuńczyka jest więcej rtęci niż w jednej szczepionce – ucina dr Grzesiowski. Pierwiastek ten dostaje się do naszych organizmów wtedy, gdy zjadamy ryby morskie, ale też poprzez stare plomby z amalgamatu. Rtęć zawarta w szczepionce przeciw grypie jest dla dorosłego człowieka mniej szkodliwa niż użądlenie osy. Na dzieci preparat podziała nieco silniej, ale według specjalistów z Zakładu Epidemiologii Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie ten wpływ wciąż pozostaje nieszkodliwy, co potwierdzają m.in. badania włoskich naukowców opublikowane w tym roku w piśmie „Pediatrics”.

Podejrzany skwalen

Drugą sporną sprawą są używane w Focetrii i Pandemriksie adiuwanty, czyli substancje wzmacniające odpowiedź immunologiczną organizmu. Podejrzliwość budzi fakt, iż preparatów z adiuwantami nie wolno podawać kobietom ciężarnym, a ponadto do obrotu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków zostały dopuszczone wyłącznie te szczepionki przeciw grypie, które adiuwantów nie zawierają.

Adiuwanty nie są złem wcielonym. Światowa Organizacja Zdrowia zaapelowała do producentów o dodawanie ich, bo dzięki temu można aż czterokrotnie zwiększyć wydajność produkcji i szczepionki trafią do większej liczby ludzi. W dopuszczonych w Europie szczepionkach przeciw grypie używa się w tym celu skwalenu. Jest to związek naturalnie występujący w ludzkim organizmie, przetwarzany m.in. w cholesterol. Focetria i Pandemrix zawierają około 10 miligramów tej substancji, nie ma jej natomiast w Celvapanie.

– Nadmiar skwalenu może spowodować rozwój chorób autoimmunologicznych – twierdzi prof. Majewska. – Organizm wytwarza przeciw niemu przeciwciała, które mogą atakować nasze własne komórki. Z tego rozwijają się schorzenia typu reumatycznego czy neurologicznego.

Jako dowód badaczka przytacza przypadek szczepień przeciw wąglikowi zaaplikowanych żołnierzom amerykańskim przed wojną w Zatoce Perskiej, które miały wywołać u nich rozległe problemy zdrowotne. O winie skwalenu świadczyć miały wykryte u żołnierzy przeciwciała na ten związek. O tym, jak silna jest ta pogłoska, świadczy fakt zamieszczenia sprostowania na stronie WHO. Czytamy tam: „Skwalen nie został dodany do szczepionek zaaplikowanych weteranom wojny w Zatoce [...]. Przeprowadzono badania z udziałem niemowląt i noworodków nad szczepionkami zawierającymi skwalen, które nie wykazały żadnych wątpliwości co do ich bezpieczeństwa”. WHO dodaje, że szczepionki ze skwalenem są stosowane w Europie od 13 lat, w czasie których zużyto kilkadziesiąt milionów ampułek, nie odnotowując przy tym poważniejszych skutków ubocznych.

– Skwalen jest naturalnie występującym związkiem tłuszczowym, obecnym w roślinach, oleju z ryb, oliwie z oliwek. Nie ma dowodów na szkodliwość tego związku zawartego w szczepionkach. Żadne adiuwanty w zarejestrowanych szczepionkach nie są szkodliwe. Gdyby były, nie otrzymałyby dopuszczenia do rejestracji – mówi dr Grzesiowski.

Do zamieszania wokół wiarygodności szczepionek dokładają się i sami producenci, którzy zwietrzyli interes życia. Światło dzienne ujrzał niedawno kontrakt zawarty pomiędzy francuskim Ministerstwem Zdrowia a GlaxoSmithKline, wytwórcą Pandemriksu, w którym to dokumencie firma zastrzegła sobie, że za ewentualne skutki uboczne wywołane przez szczepionkę odpowiedzialność poniesie francuski rząd.

To zdecydowanie nie budzi zaufania i jeszcze bardziej opóźnia termin akceptacji którejś ze szczepionek przez nasze Ministerstwo Zdrowia.

– Podawanie szczepionek przeciw grypie ma sens przed sezonem grypowym, od września do grudnia – mówi dr Grzesiowski. – Nie inaczej jest w tym sezonie. Należy jednak podkreślić, że nawet późniejsze szczepienia mają pewien zakres ochronny wobec tych osób, które nie zachorowały.

A przecież na uzyskanie pełnej odporności po zaszczepieniu potrzebujemy trzech – czterech tygodni. Co się stanie, jeśli w tym czasie zetkniemy się z wirusem A/H1N1? W pierwszym tygodniu zapewne zachorujemy na grypę, w drugim częściowa ochrona może zmniejszyć u nas objawy. Po tym czasie szczepionka powinna już zadziałać. Tylko ile jeszcze możemy na nią czekać?

Dziękuję prof. Andrzejowi Mycowi za pomoc w napisaniu artykułu



link:
http://www.rp.pl/artykul/2,395030.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2009, 19:53:17 wysłane przez Val Dee » Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #321 : Listopad 26, 2009, 20:05:01 »

Janneth, nie musisz pisać tekstów piosenek, bo i tak "wspaniale tworzysz".
A to dla Ciebie:
http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_tomasz_lis_na_zywo_-_23_11_2009_lektor_pl_video.html
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #322 : Listopad 27, 2009, 08:53:05 »

Media: nowa grypa to farsa? Sensacyjne wyniki śledztwa
Koncerny te zarabiają ogromne pieniądze na sprzedaży preparatów przeciwko grypie.

- Zaniepokojenie wywołuje fakt, że wielu naukowców, zasiadających w różnych komitetach WHO, przedstawia się jako niezależni eksperci, a w istocie figurują na liście płac farmaceutycznych gigantów - mówi profesor epidemiologii Tom Jefferson, badacz z Cochrane Center w Rzymie. Naukowiec podkreśla, że choć naturalne środki zaradcze przeciw grypie, jak higiena i częste mycie rąk, mogą być skuteczniejsze, to w dokumentach WHO wspomina się o tym zaledwie kilka razy, podczas gdy o szczepionkach kilkadziesiąt.

O śledztwie duńskich dziennikarzy pisze rosyjski dziennik "Nowye Izviestia". Gazeta wyjaśnia, że wielu naukowców pracujących w WHO, ukrywa fakt otrzymywania pieniędzy od światowych gigantów farmaceutycznych.

Czytaj w OnetBiznes: Komu opłaca się grypa?

Jak uważają pytani przez duńską gazetę specjaliści, przyczyną przesadzonej reakcji WHO na wirusa A/H1N1 jest udana kampania PR-owska przeprowadzona przez ekspertów organizacji. Niektórzy z nich są pracownikami kompanii farmaceutycznych.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii pod naciskiem grupy ekspertów, na czele której stoi Albert Osterhaus wirusolog z Erasmus Medical Center w Rotterdamie. Holenderski rząd prowadzi dochodzenie ws. jego działalności, ponieważ okazało się, że otrzymuje on pieniądze od kilku firm farmaceutycznych produkujących szczepionkę na nową grypę.

=============================

Popularny lek do zwalczania świńskiej grypy Tamiflu, szkodzi dzieciom bardziej niż pomaga. Tak podaje Sky News powołując się na najnowsze badania.

Brytyjska prasa podała informacje, ze Tamiflu powoduje u dzieci poddanych kuracji: bezsenność, koszmary, zmęczenie, bóle brzucha. Jak donosi Sky News Tamiflu nie działa, gdy dzieci chorują na ostra astmę lub infekcje ucha.

Dowiedziono, ze lek podawany dzieciom poniżej 12 roku życia może doprowadzić do ich odwodnienia. W wielu przypadkach Tamiflu wywołuje ostre wymioty.

Zdaniem naukowców lek nie powinien być podawany osobom, u których nie wystąpiły poważne objawy wirusa A-H1N1.

W Wielkiej Brytanii tygodniowo odnotowuje się 100 tys. nowych przypadków zachorowań na świńską grypę. Odradza się chorym zgłaszania się do szpitala. Lekarze nie chcą, aby chorzy przychodzili nawet do przychodni. Jeśli ktoś uważna, ze ma grypę dostanie paczkę z lekiem Tamiflu do domu.

Władze chcą w ten sposób zatrzymać chorych w domu, by nie pomnażali kolejnych zachorowań. Jeżeli chodzi o naukę, to niektóre szkoły już stoją przed perspektywa zamknięcia tuż po początku roku szkolnego.

Brytyjka BBC dostała polecenie, by przygotować specjalny kanał edukacyjny dla chorych na grypę dzieci.

Scaliłem posty
Darek

« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2009, 12:24:12 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
komandos040
Gość
« Odpowiedz #323 : Listopad 27, 2009, 09:06:43 »

To ostatnie już podrygi farmakologii -chemicznej.
Czas będzie wkrótce uznać medycynę "naturalną" za priorytet.Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #324 : Listopad 28, 2009, 00:32:27 »

To ostatnie już podrygi farmakologii -chemicznej.
Akurat .
Nie doceniasz bezdennej głupoty ludzkiej przyjacielu, a to jedna z dwóch rzeczy, które Einstein uznał za nieskończone (choć co do Wszechświata to dopuszczał możliwość pomyłki ). Te miliony much , które uważają , że władza nie może się mylić ,które teraz się szczepią gównem będą chorować, będą coraz słabsi, bezsilni, zchorowani, ale mimo to dalej będą wierzyć swojej "gównianej" medycynie oraz ślepej władzy.
Nadzieja w tym, że Ty , ja i paru innych rozsądnych ludzi stanie się dzięki tej  "pandemii idiotyzmu" odpornych na manipulacje, nadzieja jest, że od nas zarazi się wirusem rozsądku  wielu innych ludzi i nadzieja w tym, że na ten wirus nikt nie wymyślił skutecznej szczepionki. Niech wybuchnie pandemia rozsądku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2009, 00:32:59 wysłane przez east » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.152 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rekogrupastettin brygadaszarika st-fu grotasmierci pyn