Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 20:08:09


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Psychotesty/ Psychoanaliza ...  (Przeczytany 10924 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Sierpień 02, 2009, 18:25:42 »

Możliwe niemożliwe. prawda to czy wybujała fantazja naszych "uczonych"?
Sami oceńcie:

Charakter pisma zdradza płeć, wypity alkohol i przebyte choroby
dżek, PAP2009-08-02, ostatnia aktualizacja 2009-08-02 13:13

Mężczyźni piszą drobniejsze litery, często zaostrzone, pomijają łączniki; kobiety zaś mają tendencję do skracania górnej części liter - wynika z doświadczenia grafologów. Na podstawie charakteru pisma można ustalić nie tylko płeć. Na to jak piszemy wpływ mają także choroby, stres i alkohol - przekonują.
...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6885295,Charakter_pisma_zdradza_plec__wypity_alkohol_i_przebyte.html

http://wiadomosci.onet.pl/2019230,16,item.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2009, 19:19:51 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #1 : Sierpień 02, 2009, 23:43:08 »

Darku, Ty to chyba piszesz same okrągłe i ładne literki Uśmiech
Ja też niby ładne, pełne i czytelne, ale "drukowane"... i nie wiem skąd mi się to wzięło Duży uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpień 03, 2009, 12:33:33 »

Pewnie,
kto choć raz pisał klasówkę korzystając ze ściągi to wie, że o wiele bardziej gryzmolił, niz gdyby ją sobie napisał wcześniej i podłożył jako "gotowca". No chyba, że dał do napisania siostrze będącej pod wpływem alkoholu. Wtedy byłoby podobnie.

pozdrawiam prześmiewczo ostatnio jakoś
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 06, 2009, 17:32:39 »

Testy dla "kretynów", czyli co łączy Einsteina i Dodę
Opublikowano: 30.06.2009 | Kategoria: Edukacja

Idiota, imbecyl, kretyn. Powszechnie używamy tych określeń pod wpływem wzburzenia emocjonalnego nie zdając sobie sprawy, iż kiedyś były zarówno w treści, jak i w użyciu, niemal pojęciami naukowymi. Służyły wtedy rasistowskiej segregacji, której podstawowe narzędzie - test IQ, jest używane do dzisiaj.

...

http://wolnemedia.net/?p=15816
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 27, 2010, 09:22:40 »

Poznaj siebie - IQ tester

30 pytań, 30 minut, 6 dziedzin. Sprawdź swój iloraz inteligencji!



http://www2.testiqs.com/
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 01, 2010, 14:04:06 »

Darek Uśmiech ten test jest na smsa. Tzn. wytężasz umysł, kombinujesz, rozwiązujesz i na koniec zapiera ci dech w piersiach, bo chcesz wiedzieć jak bardzo źle z twoją logiką, a tu zamiast odpowiedzi dostajesz info, że żeby się jej dowiedzieć, trzeba esa wysłać.
Piszę to ostrzegawczo dla tych, którzy chcieliby sobie rozwiązać Chichot
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 01, 2010, 14:38:17 »

Janneth masz racje.Ja rowniez  rozwiazalam do konca i tak jak  mowisz wyslij SMS-a zeby sie dowiedziec o wyniku.Super, ze powiadomilas innych.Milusiego dzionka - Ela
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marzec 01, 2010, 15:13:41 »

Jeśli już ktoś naprawdę jest zainteresowany takimi testami, to najlepiej na tej stronie - http://www.mensa.org.pl/

Jest to oczywiście Mensa.
"Mensa jest międzynarodowym stowarzyszeniem, w którym jedynym kryterium przyjęcia jest uzyskanie w standardowych, zaakceptowanych przez Mensę testach ilorazu inteligencji (IQ) kwalifikującego do 2 górnych procent populacji.

Statut Mensy określa trzy cele stowarzyszenia: odkrywanie i pielęgnowanie inteligencji człowieka dla dobra ludzkości, popieranie badań naukowych określających charakter, rodzaj oraz zastosowanie ludzkiej inteligencji, a także stwarzanie dla swoich członków korzystnego środowiska intelektualnego."

Można poćwiczyć, są zagadki i rozwiązania, a jeśli ktoś będzie miał ochotę może wziąć udział w testach organizowanych co jakiś czas w różnych miastach Polski. To najlepszy test IQ, poza tym dostaje się po nim wiarygodny certyfikat. Jeśli uda Wam się wynikiem uplasować w 2% ludności na świecie, zostaniecie mensanami Uśmiech
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
wiki
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 01, 2010, 15:56:06 »

Darek Uśmiech ten test jest na smsa. Tzn. wytężasz umysł, kombinujesz, rozwiązujesz i na koniec zapiera ci dech w piersiach, bo chcesz wiedzieć jak bardzo źle z twoją logiką, a tu zamiast odpowiedzi dostajesz info, że żeby się jej dowiedzieć, trzeba esa wysłać.
Piszę to ostrzegawczo dla tych, którzy chcieliby sobie rozwiązać Chichot

dzięki Uśmiech)) ale rozwiązałam test zanim przeczytałam Twoje ostrzeżenie ech, a może troszkę gimnastyki przydało się szarym komórkom Uśmiech) hehe

Pozdrawiam Uśmiech)
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Marzec 02, 2010, 18:13:51 »

Ela, Wiki - ja też się dałam złapać w pułapkę, więc dla pocieszenia dodam, że nie same na próżno rozwiązałyście test Chichot
Wiki, trochę gimnastyki nigdy nie zaszkodzi, szczególnie jeśli ktoś akurat taki sposób preferuje. Ja tam nie żałuję tego czasu, pogłówkowałam, pokombinowałam - kiedyś się przyda.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
arteq
Gość
« Odpowiedz #10 : Marzec 02, 2010, 18:32:44 »

Nie dałem się złapać - może na tym polegał test? ;]
Nieco poważniej - kiedyś próbowałem już podobny rozwiązać i pomimo przeczucia ciągnąłem do końca, do prośby o sms-a :]
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 02, 2010, 18:58:53 »

Nie dałem się złapać - może na tym polegał test? ;]

Pięknie, no pięknie... Chichot Aż mi się wstyd zrobiło, nie mamy chyba rumieniącej się buźki, a taka by mi się teraz przydała.


Nieco poważniej - kiedyś próbowałem już podobny rozwiązać i pomimo przeczucia ciągnąłem do końca, do prośby o sms-a :]

Raz, podkreślam - raz dałam się na to złapać. Rozwiązałam test (nie pamiętam jakie miałam przeczucia) i zawołało o smsa. Kosztowała mnie ta przyjemność bodajże 25zł, a w efekcie dostałam certyfikat wysłany w PDFie, który jest przecież nic nie wart...
Dlatego najlepiej jest zgłosić się do Mensy, przyjść na test, spróbować swoich sił i kto wie... Być może się uda Uśmiech Czego wszystkim inteligentom życzę z całego serducha!
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 26, 2010, 17:17:31 »

Dzieci są jak czuła antena, na jakich falach nadajesz?

Jako że to o mamach więc nie przeglądałem. Mam nadzieję, ze tym razem nie będzie trzeba płacić sms'em za odpowiedź:

Jaką jesteś mamą?
Joanna Zdziecka



Dziś zajmiemy się sobą. Wszak to z nami - mamami - dzieci spędzają najwięcej czasu. Na nas patrzą, od nas się uczą. Odbierają nasze nastroje, przejmują nasz stosunek do świata i do samych siebie. Są jak czuła antena, która łapie niewidzialne fale. Co też im bezwiednie nadajemy? Może dzięki naszej psychozabawie łatwiej to sobie uświadomisz.
...

http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79357,1488154.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 17:21:33 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 06, 2010, 08:57:14 »

Testy testami.
Owszem, mogą dać odpowiedź na pewne pytania.
Ale tylko mogą.

Pamiętam jak moje dziecko rozwiązywało jakiś taki psychologiczny. Coś tam rysowało.
Po badaniu pani psycholog wielce zaniepokojona rozmawia ze mną, że mały ma takie a takie braki, że trzeba podjąć takie i takie kroki, itp..  Że dobór na obrazku kolorów świadczy o tym czy tamtym.

Później pytam młodego:
- dlaczego ten obrazek namalowałeś czarną kredką?
- bo mi się nie chciało szukać innej - odpowiada.

No i tak to jest z tymi testami.

One zakładają, że można człowieka traktować tak jak spadające jabłko z jabłoni. Że zawsze zachowuje się tak samo w polu grawitacyjnym. Że można go badać tak jak próbkę w labolatorium.
A to przecież nieprawda.
I niby psychologowie o tym wiedzą.
Niby powtarzają badania.
Niby starają się wykluczyć wpływ warunków,nastroju,pogody,obecności mamy,itp.. itp.. żeby tylko pomierzyć tego człowieka wg swoich miarek.

Zapominają tylko, że każdy człowiek ma swoją miarę i tylko wg niej można go mierzyć.

pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Maj 22, 2010, 21:18:24 »

Ten teat można sprawdzić bez wysyłania sms'a. Oczywiście, otrzymamy lakoniczną odpowiedź.  Duży uśmiech

Psychotest: Czy jesteś zakochany?

http://sympatia.onet.pl/115,psychotest.html


Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.374 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

black-for siri-ya-ny ganghg masterjayz-games smallskill