Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2024, 16:56:18


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Joga - jak to działa?  (Przeczytany 20020 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Sierpień 12, 2009, 10:44:12 »

Aby nie zaśmiecać innych wątków, gdyż jak doświadczenie podpowiada, zaraz znajdą się tacy, którzy będą w czambuł potępiać tę metodę jako nawiedzoną itp. itd., więc utworzyłem ten wątek by tu wypowiadać swoje za i przeciw. A temat chyba ciekawy:

Joga - jak to działa?



Magiczna sztuczka czy rzetelna metoda terapeutyczna? Sprawdź na czym polega oddziaływanie jogi na organizm.

Izabela Grelowska: Na czym polega oddziaływanie pozycji jogicznych?


Natasza Moszkowicz: To bardzo fizyczne, namacalne oddziaływanie. Np. poprzez ucisk określonych organów stymuluje się krążenie w jednej stronie ciała a ogranicza w drugiej, po to żeby po zmianie pozycji ta druga strona mogła być intensywnie "przepłukana" krwią i odżywiona. W pozycjach odwróconych zmieniamy kierunek grawitacji dla organów wewnętrznych. Poprawiamy jakość krążenia żylnego, serce się mniej męczy, głowa może odpoczywać. Relaksują się płuca i przepona.
...

http://kobieta.interia.pl/zdrowie/profilaktyka/news/joga-jak-to-dziala,1351238,1653

Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Symeon
Gość
« Odpowiedz #1 : Sierpień 12, 2009, 12:38:59 »

Wszystko ładnie pięknie, ale w jodze jest, że tak powiem "full of zasadzkas". Dopóki są to jakies niewinne ćwiczenia to jest ok i nie widze w tym większego zagrożenia, ale prawdziwa joga polega nie tylko na wykonywaniu określonych ćwiczeń, ale również na powtarzaniu pewnych mantr, co ma odblokować energie na poziomie mentalnym. Wszystkie te zabiegi mają "otworzyć" człowieka na działanie okultystycznej energii kundalini. Przeczytajcie sobie ciekawy artykuł:
http://www.jp2w.pl/index.html?id=35648&site_id=34086
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpień 13, 2009, 01:05:50 »

Bezkrytyczne sianie strachu z poziomu Posacki, to typowy objaw niezrozumienia i tępoty duchowo umysłowej. Zmieszanie wszystkiego ze wszystkim i potępienie w czambuł jest jakością samą w sobie, typową dla fanatyków jedynie słusznej religii.
Im dalej Panowie się dopuszczacie do siania wrogiej propagandy, tym szybciej od własnej propagandy zginiecie. To prosty i doświadczalnie udowodniony schemat upadku każdego fanatyzmu.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #3 : Sierpień 13, 2009, 09:26:40 »

Thotal, troche sie zagalopowałeś w krytyce. Moja wypowiedź jest ostrzeżeniem, że niektóre czynności związane z tzw. jogą mogą być niebezpieczne. Nikomu nie zabraniam jogi, nie jestem żadnym fanatykiem, w sposób delikatny wskazuje tylko na zagrożenia. Przecież sam Darek, który założył temat, napisał, zebyśmy wypowiadali sie za i przeciw, więc to robie. Gdyby w tym wątku były same pochwaly jogi, to sam przyznasz, ze byłoby nudno. Gdyby coś się komuś nie daj Boże stało, to - gdyby nie było głosów krytycznych - taka osoba miałaby pretensje, że przecież wszyscy mówili, że joga jest "och i ach i w ogóle the best".
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpień 13, 2009, 09:58:48 »

W słyszanych przeze mnie dyskusjach z udziałem Posackiego przekonałem się o trzech rzeczach:
1. dyskutuje bardzo merytorycznie
2. nie unika żadnych tematów
3. nie jest hipokrytą - nie zamiata niewygodnych spraw pod dywan - np. sytuacja z bp. Pylakiem.

Zanim Thotal wysuniesz tak jednoznaczne wnioski proponuję jednak zapoznać się z jego wypowiedziami... Mylisz się także w kontekście "jedynej słusznej religii" - szczególnie w odniesieniu do piętnowanego przez Ciebie Posackiego i jego wypowiedzi nt. innych religii. Jestem teraz pewien, że słyszałeś coś piąte przez dziesiąte ale nie przeszkadza Ci to w wypowiadaniu się o postawie Posackiego jak ekspert.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpień 13, 2009, 11:00:59 »

Nie jestem ekspertem od Posackiego, ale nie będę czytał nikogo, kto chce udowodnić że obca mu kultura jest nieodpowiednia. Kościół Katolicki poprzez takie postawy zniszczył wiele kultur, zniweczył dorobek wielu społeczności i próbuje robić to dalej nowymi metodami. Strach przed "nieznanym" zasłania oczy prawdzie, ale widocznie prawda jest najmniej poszukiwana przez hierarchię kościelną. Żyjcie sobie w oparach strachu, napawajcie się tą zdobyczą, bawcie się dalej...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #6 : Sierpień 13, 2009, 11:22:12 »

 Kobiety uprawiajace joge mają niezywkłe ciała, tyle wiem na pewno.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #7 : Sierpień 13, 2009, 17:54:55 »

Nie jestem ekspertem od Posackiego, ale nie będę czytał nikogo, kto chce udowodnić że obca mu kultura jest nieodpowiednia.
Właśnie, a zachowujesz się jakbyś przeczytał, usłyszał i zobaczył wszystko w tym temacie...
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpień 15, 2009, 21:50:33 »

Nie jestem ekspertem od Posackiego, ale nie będę czytał nikogo, kto chce udowodnić że obca mu kultura jest nieodpowiednia.
Właśnie, a zachowujesz się jakbyś przeczytał, usłyszał i zobaczył wszystko w tym temacie...
E.. to przecież dokładnie tak samo jak Ty Uśmiech
Proponuje pogadać o jodze a nie o Posackim czy o tym ile książek przeczytał Thotal.

pozdrawiam

Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpień 15, 2009, 21:54:41 »

Na tym o czym mam jakąś wiedzę - dyskutuję. O to co mi nie "pasuje" proszę o wyjaśnienia osób które kreują się na ekspertów, tylko często wtedy milkną... Szczególnie kiedy poddaję w wątpliwość ich "ekspertyzm..."

Jeremiasz, wracając do jogi - czym wg. Ciebie są mantry.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #10 : Sierpień 15, 2009, 22:03:11 »

Byłem kiedyś z kobietą,która aerobik instruowała.

Pytanie jest,jak joga działa?

Ano podobne to do jogi było i miłość jest na zawsze mimo,że inna dusza me serce zdobyła. Uśmiech Uśmiech

 
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #11 : Sierpień 15, 2009, 22:09:05 »

Jeżeli chodzi o dyskusje, to zawsze powinniśmy dyskutować o tematcie dyskusji a nie o kwalifikacjach dyskutantów (moralnych/naukowych czy jakichkolwiek)

Czym jest dla mnie mantra? Forma medytacji.
Samo skupienie się na dźwięku (Ommm, itp), słowie, powoduje w pewnym sensie wyłączenie umysłu, tego potężnego interpretatora.

pozdrawiam

Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #12 : Sierpień 15, 2009, 22:14:49 »

Jeżeli chodzi o dyskusje, to zawsze powinniśmy dyskutować o tematcie dyskusji a nie o kwalifikacjach dyskutantów (moralnych/naukowych czy jakichkolwiek)
Nie tak do końca Jeremiasz. Jeżeli ktoś mówi o czymś, że jest "prawdą" a jako dowód podaje wyłącznie własną wewnętrzną "wiedzę" - wtedy należy baczną uwagę zwrócić na jego wiarygodność i kwalifikacje.

Czym jest dla mnie mantra? Forma medytacji. Samo skupienie się na dźwięku (Ommm, itp), słowie, powoduje w pewnym sensie wyłączenie umysłu, tego potężnego interpretatora.

Jeremiasz, nie zbywaj mnie jak przedszkolaka. Chodzi własnie o szczegóły - dlaczego taki a nie inny dżwięk, dlaczego wogóle konieczne monotonne wypowiadanie słów, do kogo są one skierowane, dlaczego należy wyłączać mózg?
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 15, 2009, 22:15:28 »

Kwalifikacje drogi Ptaku są najważniejsze,bo teoria nie zawsze wie o co chodzi?
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #14 : Sierpień 15, 2009, 22:42:30 »

Według mnie mantry są po to, żeby otworzyć ludzi na złą energię, która w normalnym warunkach nie ma do nas tak dużego dostępu jak w trakcie jogi. Moim zdaniem wymawiając mantry, pozbywamy się "firewalla" i wtedy wszelkie "wirusy" mają do nas ułatwiony dostęp.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #15 : Sierpień 15, 2009, 23:25:01 »

Cytat: kot
Kwalifikacje drogi Ptaku są najważniejsze,bo teoria nie zawsze wie o co chodzi?

Wiem, że koty polują na ptaki, ale skąd Ci się wziął ten ptak w tym temacie, skoro ani razu dzioba tu nie otworzył?  Duży uśmiech
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #16 : Sierpień 15, 2009, 23:32:15 »

Jeremiasz ma jakiegoś ptaka w swoim obrazku, więc pewnie taka jest przyczyna.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #17 : Sierpień 15, 2009, 23:41:32 »

Sorki Ptaku.Pamięci własnej zaufałem i skojarzenia zwyciężyły.

Jeremiasza mi dopadać należy Mrugnięcie a nie ptaszynę niewinną.

 ;)Pozdrawiam Ciebie i wszystkich forumowiczów. Uśmiech Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #18 : Sierpień 15, 2009, 23:48:23 »

Sorki Ptaku.Pamięci własnej zaufałem i skojarzenia zwyciężyły.

Jeremiasza mi dopadać należy Mrugnięcie a nie ptaszynę niewinną.

 ;)Pozdrawiam Ciebie i wszystkich forumowiczów. Uśmiech Uśmiech Mrugnięcie

Kocie, masz wybaczone, ale nie dopadaj już nikogo …  Duży uśmiech

Też pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Sierpień 21, 2009, 16:26:17 »

Dźniana Joga - Joga przez poznanie



WITAJ GWIEZDNY WĘDROWCZE.

Na tych stronach znajdziesz "duchowe perełki" z wiedzy jaką jest dźniana joga.

A teraz czym jest dźniana joga:

DŹNANA JOGA - JOGA PRZEZ POZNANIE

Cel Dżniana-Jogi - Jogi przez poznanie - jest taki sam jak Bhakti-Jogi i Radża-Jogi, tylko metoda inna. Jest to Joga śmiałych, którzy poznają Rzeczywistość nie przez mistykę ani oddanie dewocyjne, lecz przez czysty rozum.

Podobnie jak Bhakti-Jogin osiąga pełnię zjednoczenia z Najwyższym przez oddanie się Mu w miłości, tak samo dżniana-jogin urzeczywistnia w sobie zjednoczenie z Boskością przez zastosowanie czystego rozumu. Powinien mieć odwagę odrzucenia wszystkich starych bożków, wszystkich starych wierzeń, wszystkich przesądów, nadziei, pojęć i wyobrażeń, narzuconych przez pożądanie tego świata i wszelkich innych. Musi mieć odwagę dążenia wyłącznie i jedynie do wolności.

Kto pragnie wejść na drogę Dżniana-Jogi, ten musi najpierw wyswobodzić się z lęku. Strach jest najgroźniejszym naszym nieprzyjacielem.

Po drugie: nie przyjmujcie niczego na wiarę, lecz starajcie się poznawać. Powtarzajcie sobie nieustannie: - Nie jestem ciałem, nie jestem umysłem, nie jestem myślą, nie jestem nawet świadomością: Ja jest to Atman.

"Dżniana" - poznanie - jest "nieobecnością wiary". Ale nie oznacza to wcale potępienia wiary: jest to wyrośnięcie poza i ponad wiarę. Dżniana-jogin niczego nie burzy, lecz służy pomocą wszystkim. Podobnie jak wszystkie rzeki łączą swe wody w morzu, wszystkie wierzenia znajdują ujście w Dżnianie i stapiają się w jedno.

Vivekananda
...

http://dznianajoga.republika.pl/

Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #20 : Sierpień 21, 2009, 20:19:36 »

 Ten temat zainspirował mnie do ćwiczenia Jogi. Załatwiłem sobie nawet podrę cznik i od jutra jadę z tym koksem. Zależy mi na elastycznych mięśniach więc medytacje nieco ograniczę. Nie wiem tylko czy można połączyć joge z siłownią. Cóż taki Jean Claude Van Damme pomimo masy mięśniowej szpagat na spokojnie robi.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Sierpień 21, 2009, 20:23:44 »

Koga niewątpliwie Ci się przyda, ale jeśli zmierzasz w tym kierunku

Cytuj
Cóż taki Jean Claude Van Damme pomimo masy mięśniowej szpagat na spokojnie robi.

To chyba ciut przy późno. Duży uśmiech Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #22 : Sierpień 21, 2009, 20:41:38 »

 Gość ma 49 lat no ale jeszcze pewnie by jeszcze coś zaprezentował. Może powinienem napisać to odnośnie do jego przeszłych wyczynów? Chichot
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Sierpień 21, 2009, 20:48:33 »

Cytat: Bonifacy
Gość ma 49 lat

Tak, ale na pewno nie zaczynał w Twoim wieku.  Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #24 : Sierpień 21, 2009, 20:52:43 »

 Mam 17 lat, jeszcze mogę mieć nadzieję Duży uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

aespada archlike dragoria quiero sherwood