Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 13:10:14


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: deislamizacja  (Przeczytany 27981 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #50 : Czerwiec 17, 2010, 00:30:04 »

Kiaro, ok, masz mocne argumenty, ale napisz też co na ten temat uważa kobiecy świat Islamu. Może to aprobują i dzieje się tak na ich własne życzenie ?
Ja tego nie aprobuję , ani pewnie żaden facet z Zachodu. Nam wydaje się to zezwierzęceniem, wynaturzeniem, ale są społeczności, w których panują zupełnie inne zwyczaje , inna świadomość . Nie zawsze ta, wg nas, najlepsza. Są plemiona afrykańskie, gdzie w sposób nienaturalny wyciąga się uszy , czy wargi. Oni to akceptują . Oni tak postępują i się tym chwalą bez względu na to, co Ty o tym pomyślisz.
W świecie Islamu panują takie, a nie inne zwyczaje , ale kobieta też nie jest tam uznawana za równą mężczyźnie. Takie są fakty. Możemy je potępiać, możemy grzmieć z "ambony", a okazuje się, że nawet możemy je używać jako argumenty w "świętej wojnie" przeciwko Islamowi. Wzburzenie czy nawet nienawiść łatwo widać przychodzi miłości bezwarunkowej. 

Moim zdaniem nie damy rady zmienić Islamu z dnia na dzień, ale też spójrzmy, do czego doszły kobiety w niektórych krajach, uznawanych za ostoję Islamu. Gdzieniegdzie kobiety mogą już nie zakrywać twarzy publicznie, nie muszą nosić Sari, mają prawa wyborcze. Świat islamski się zmienia nie dlatego, że my , Europejczycy pałamy do nich nienawiścią za to, co urąga nawet prawom człowieka, ale dlatego , że to ONE, kobiety Islamu chcą zmian i żądają zaprowadzenia praw człowieka takich samych, jak obowiązują na całym Świecie.

To kobiety zmieniają ten świat na lepsze.

Dajmy im szansę, wspierajmy , a nie wrzucajmy do jednego worka pod nazwą terroryzm.


Oto jest odpowiedz kobiet arabskich;

" (Na wideo z TV Bahrain: http://terror-watch.net/media/womans_rights_islam.wmv  można posłuchać Arabki z wielką pasją krytykującej te paskudne praktyki. Jej krytyka „międzyudzenia” w stosunku do małych dzieci i młodych dziewczynek znajduje się pod koniec wywiadu.)"

Ja rozmawialam z kobietami arabskimi , one ( te z wieksza mozliwoscia do swoich praw , czyli w europie) brzydza sie takimi zwyczajowymi praktykami , ale mezczyzni w rodzie wymuszaja je na dziewczynkach i chlopcach. Robia to i mlodzi , czyli bracia i starsi w rodzinach.

Traktowanie kobiet jak nizszy gatunek sluzacy tylko do uciech seksualnych , pracy i prokreacji nie jest wymyslem kobiet a mezczyzn.
Kobiety sa zdominowane sila mezczyzny , oraz prawem przez nich stworzonym by nimi wladac.
One sa zastraszane , bite  i zabijane w razie oporu. Takie prawa maja wobec nich bracia i ojcowie , a wszystko dzieje sie w imie Boga i prawa zwyczajowego.

Oczywiscie Islam polski ( ten dawny na naszych terenach) nie stosuje takich praw i obyczajow ( to wiem mam kolezanke muzulmanke polska) ,natomiast islam z krajow arabskich przybywajacy do Polski usiluje swoje zwyczaje wprowadzac i u nas ( to tez wiem od niej) nie ma idealnej zgody miedzy tymi grupami w Polsce. Nasze kobiety sa przyzwyczajone do innego traktowania przez naszych muzulmanskich mezczyzn.

Jezeli chcesz poznac zagadnienie bardziej doglebnie wejdz w podane linki i poczytaj sobie.

Wszystko wyglada ladnie zewnetrznie , wewnatrz zwierzecosc ludzka pod przykryciem imienia Boga. Ja nigdy nie slyszalam aby Stworca akceptowal molestowanie seksualne dzieci , by takie obyczaje z wykorzystywaniem bezbronnych i slaszych byly mu mile.
By wolna wola dzieci i kobiet  nie miala zadnego znaczenia wobec silowej przewagi mezczyzn.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2010, 00:31:39 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #51 : Czerwiec 17, 2010, 23:30:41 »

Pewnie nieuważnie przeczytałaś mój post Kiaro. Nie uważam, ze mężczyzna , jakiejkolwiek wiary , wyznania, miał większe prawa od kobiety tegoż wyznania czy wiary.
Jednocześnie  wyraziłem pogląd, że tylko i wyłącznie zasługą kobiet-muzułmanek są już zaistniałe zmiany na  plus.
Dlaczego więc Kiaro uparcie obrzucasz błotem mężczyzn jako takich ? Uważam, ze mężczyźni w Polsce popierają wyzwoleńcze dążenia kobiet islamu. O co więc Ci chodzi ?
Masz jakieś traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, czy co ?

Rzecz jasna , ze wyzwolenie nie nastąpi od razu, bo to jest proces, ale z czasem, to jest możliwe.
Zapisane
jerkey
Gość
« Odpowiedz #52 : Czerwiec 18, 2010, 07:28:22 »

Mówimy jednak o relacjach świat islamu vs reszta. Co z tego, że są "inni" muzułmanie? (Zresztą ich "inność" polega na odrzuceniu części Koranu i nauk duchownych islamskich  - chociażby w kwestiach seksualnych -więc czy nadal są oni muzułmanami w pełnoprawnym tego słowa znaczeniu? Wg nich na pewno tak, wg tych z Iranu nie.)

W mojej opinii podejście dzisiejszego "natywnego" islamu prezentowanego w pełni w krajach jak Iran, Pakistan itp. swoim stosunkiem do kobiet pokazuje jaki jest ich stosunek do reszty świata. Jeśli - już nawet na poziomie prawnym - nie potrafi się szanować swoich kobiet, swoich dzieci (sic!) to o czym to świadczy? Dla mnie jest to podobne zdehumanizowanie jak w przypadku nazistów i dużej części Niemiec w okresie 2 wojny, którzy wymyślili sobie teorie o podludziach i zabijanie Żydów oraz innych nacji i grup było dla nich jak rozdeptywanie robaka. Co z tego, że było wielu Niemców, którzy przeciwstawiali się tej indoktrynacji? Czy to coś zmieniło w kwestii realizacji planów 2 wojny i eksterminacji?

Jasne Niemcy w końcu odrzucili nazizm,aby się zmienić. Co więc należałoby zrobić z dzisiejszą formą islamu ...

A tak w ogóle to cóż to za religia skoro trzeba się spod niej wyzwolić, aby móc godnie żyć? I nie mówimy tutaj o jakiejś małej muzułmańskiej sekcie, ale o całych narodach wierzących w to i postępujących w sposób opisany w innych postach.

Jer
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Czerwiec 18, 2010, 19:37:22 »

Zakaz muzułmańskich chust w muzułmańskim kraju.

Zakaz muzułmańskich chust w muzułmańskim kraju
1 godz. 10 minut temu

Około 5 tys. ludzi protestowało w piątek w stolicy Kosowa Prisztinie przeciwko wprowadzonemu przez rząd zakazowi noszenia chust muzułmańskich przez uczennice szkół publicznych.

...

http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/zakaz-muzulmanskich-chust-w-muzulmanskim-kraju,1494877
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2010, 19:39:06 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #54 : Czerwiec 19, 2010, 11:56:44 »

jerkey napisał
Cytuj
Mówimy jednak o relacjach świat islamu vs reszta.

Dlaczego szukasz podziałów i tak usilnie się ich trzymasz ? Dzielisz na lepszych i gorszych - właśnie dlatego świat jest podzielony i trwają w nim wojny. Jeśli chcesz uzdrowić islam, to zacznij od uzdrowienia swojej wizji islamu, od uzdrowienia "islamu" w sobie.
Cytuj
Jeśli - już nawet na poziomie prawnym - nie potrafi się szanować swoich  kobiet, swoich dzieci (sic!) to o czym to świadczy? Dla mnie jest to podobne zdehumanizowanie jak w przypadku nazistów i dużej części Niemiec w okresie 2 wojny

I  dlatego postanowiłeś walczyć z islamem, bo kojarzy Ci się z nazizmem.  Myślisz, ze Ty, który masz zupełnie inną mentalność, zmienisz tych ludzi siłą ?  Tak, siłą, bo to właśnie Ty wrzucasz muzułmanów do worka z napisem terroryzm i to Ty chcesz ich "eksterminować" , alienować od reszty świata poza granicami Unii, a nawet świata ( najlepiej jakby wymarli ), a jak ją przekroczą - to strzelać bez ostrzeżenia. Takie postawy właśnie usprawiedliwiają wojny, a wojna niczego dobrego nie niesie, chyba jedynie tym, którzy na niej zarabiają.  Nie zastanowiło Cię, czy czasami Twoja postawa nie jest zaprogramowana przez tych, którym zależy na utrzymywaniu podziałów i zysków z wojen ?
Terroryści są odpowiedzią na nasze własne lęki. Dopóki tego nie zrozumiemy, dopóty będziemy zasilać świat nienawiścią podzielony.
Poza zmianą siebie nie trzeba nic dalej zmieniać, bo świat jednak nie jest podzielony, a wręcz przeciwnie - i dlatego Twoja przemiana wymusi przemianę po "tamtej" stronie. Wszystko w świecie łączy się ze wszystkim tyle, że wielu ludzi nic o tym nie wie, a nawet jak coś tam do nich dociera, to uznają to za brednie - bo System wytresował ich do innego myślenia.
Zapisane
jerkey
Gość
« Odpowiedz #55 : Czerwiec 19, 2010, 15:33:29 »

Islam nie kojarzy mi się z nazizmem. Mówiłem o podobnych mechanizmach dehumanizujących własne społeczeństwo, które jest tam widoczne East, bez względu na to, czy Ci się to podoba, czy nie. Nie rozumiem po co ta walka z Twojej strony o "asymilację na siłę" za pomocą miłości. Jak ktoś czegoś nie chce, to nie chce i już. Ale oczywiście lepiej zgrywać się na poprawnego politycznie, przepełnionego miłością kosmopolitę.

Cytuj
I  dlatego postanowiłeś walczyć z islamem, bo kojarzy Ci się z nazizmem

O strzelaniu, alienowaniu, czy walce z islamem nie mówiłem ani słowa, więc nie wkładaj w moje usta słów zasłyszanych z CNN. Po drugie mówisz tyle o współdziałaniu z miłością i nie tworzeniu podziałów, a sam konsekwentnie stosujesz odmienne metody. Ja nie kreuje się przecież na Twojego wroga.

Cytuj
Terroryści są odpowiedzią na nasze własne lęki. I dalej ...

Tekst roku normalnie. Ja zawsze myślałem, że terroryzm służył realizacji konkretnych celów politycznych, bez względu na to kto je stosował. Rozumiem, że terroryzm ETA, Czerwonych Brygad i IRA - bez względu na ideologiczne powody i usprawiedliwienia - to też wytwór "naszych lęków"? Sorry East, ale Twoje stwierdzenie to typowe lewactwo, a Twój sposób myślenia - nawet jeśli w swej istocie poprawny i właściwy człowiekowi - jest jednak oderwany od brutalnej rzeczywistości rządzącej się swoimi prawami.

Rozumiem oczywiście, że "histeria terrorystyczna" jest obecnie w dużym stopniu wykreowana - prawdopodobnie nawet w dużej części sztucznie stworzona, włącznie z samymi aktami przemocy (i to oczywiście niekoniecznie przez muzułmanów). Ale to co opowiadasz East to są bajki i pobożne życzenia. Idź je poopowiadaj osobom, których szczątki bliskich fruwały w powietrzu np. w Iraku. Ciekawe, czy teorie o walce z lękami ich przekonają.

Jer
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2010, 15:37:39 wysłane przez jerkey » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #56 : Czerwiec 26, 2010, 18:26:32 »

Jezeli Islam zadomowi sie rowniez w Polsce bedziemy musieli z naszymi czworonogami chodzic pieszo ( moze i z Warszawy do Krakowa) bo Islam nie dopuszcza przwozenia psow tym samym publicznym srodkiem transportu , ktorym jezdza jego wyznawcy.

Pies jest nieczysty i nie mozna go chodowac w domu , ani przewozic w publicznej komunikacji z ktorej korzystaja muzulmanie.

Tak wiec drzyjcie chodowcy psow , zycie waszych ulubiencow bedzie pod znakiem zapytania.


http://www.euroislam.pl/index.php/2010/06/daisy-wyrzucona-z-autobusu-przez-mahometa/
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #57 : Czerwiec 26, 2010, 22:35:31 »

W Chinach, Wietnamie i najbliższych okolicach psy mają jeszcze gorzej, bo są zjadane Szok Podobno robią z nich nawet "kisjel" i eskalopki. Brrr... Zły
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #58 : Czerwiec 27, 2010, 18:30:42 »

Pozwolenie na budowę świątyni islamskiej nie jest tożsame ze zdominowaniem naszego prawa przez ich poglądy.
To trochę"strachy na lachy".
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Czerwiec 27, 2010, 19:00:30 »

Pozwolenie na budowę świątyni islamskiej nie jest tożsame ze zdominowaniem naszego prawa przez ich poglądy.
To trochę"strachy na lachy".

nie ma co popadać w skrajności, ale lepiej mieć na oku co za kukułcze jajo się nam tu podrzuca,-
co do samego islamu to jeżeli dobrze pamiętam to nawet Piłsudski przeszedł na islam jak KRK nie chciał mu dać rozwodu, i tak "historia kołem się toczy"..
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #60 : Czerwiec 27, 2010, 20:51:17 »

Pozwolenie na budowę świątyni islamskiej nie jest tożsame ze zdominowaniem naszego prawa przez ich poglądy.
To trochę"strachy na lachy".

To wszystko zalezy od ilosci wyznawcow danej religji w danym kraju.

Porozmawiaj z Francuzami o Islamie we Francji i innych krajach europejskich , niestety ta religja nie wnosi wartosci wyzszych niz mamy do tej pory.

Z jednej strony zwierze , psa stawia sie ponizej zwierzecych praw. A zdrugiej przez oficjalna zgode  religji na seks ze zwierzetami dehumanizuje sie czlowieka.
Nie wspomne o innych aspektach praw oficjalnie przyznawanych przez ta religje.

Panstwa islamskie to takie  w ktorych prawa i obowiazki ustala Islam , dziekuje bardzo za takie wzorce spoleczno religijne dla ludzi.

To jest normalne cofanie sie w rozwoju czlowieka do praw ustalonych przez tego kto dysponuje sila , bez mozliwosci podwazania ich pod grozba kamieniowania , spalenoia lub poderzniecia gardla.

Wcale nie chodzi o to by komukolwiek czego kolwiek zabraniac , ale by uswiadomic iz takie czyny sa niegodne i nieprawidlowe , ponizajace kazdego czlowieka , ktory tak postepuje.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2010, 20:54:48 wysłane przez Kiara » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #61 : Czerwiec 27, 2010, 21:35:40 »

ja nie slyszalem o takich praktykach w islamie, wogole przestepstwa sexualne zawsze byly tam bardzo surowo karane, tak czy inaczej zeofilia, pedofilia itd to sa praktyki zachodu-partie, siatki pedofili itd handel ludzmi na ogromna skale, w czasach swojej swietnosci islam byl jedna z najswpanialszych kultur- zatrzymal sie w rozwoju bo niezgodne z religia bylo ingerowanie w nature, dobrze sie dzieje ze ta luke gdy na zachodzie upadaja wszystkie wartosci, jak rodzina, religia itd zajmuje islam, zawsze puste miejsce musi sie zapelnic lepiej ze to jest islam niz np satanizm co tez jest mozliwe..surowe prawa sa potrzebne do tego zeby utrzymac wspolnote i prawo bo inaczej rodzi sie chaos
co do traktowania kobiet w kulturze islamu to tak czy inaczej wlasnie kultura islamu storzyla najwspanialszy pomnik milosci do kobiety taj mahal Uśmiech
rowniez jak sie okazuje po latach zakaz przedswiania w sztuce figuratywnego mial gleboki sens, poza czczeniem balwanow i wynoszenia sie czlowieka ponad wszystko, pokazuje w jakim stanie jest np teraz sztuka europejska
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2010, 21:40:17 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #62 : Październik 17, 2010, 21:07:06 »

Islam jest jak  narkotyk
4 paź, 11:44        Der Spiegel


Fot. Getty Images/FPM

Politolog Hamed Abdel-Samad, syn egipskiego imama, mówi o kontrowersyjnych tezach Thilo Sarrazina, własnej trudnej integracji w Niemczech oraz o swoim najnowszym dziele "Upadek islamskiego świata".

Spiegel: Niemcy są dziś podzielone – pan należy do frakcji zwolenników czy przeciwników Sarrazina?[/b]

Hamed Abdel-Samad: Ani do jednej, ani do drugiej.

Znalazł pan złoty środek w owej debacie na temat integracji? Czy też nie chce pan dać plamy zarówno przed swoimi niemieckimi przyjaciółmi, jak i muzułmańskimi braćmi w wierze?

W ogóle nie podoba mi się sposób, w jaki prowadzona jest ta debata. Urządza się sąd nad Sarrazinem albo bezmyślnie wiwatuje na jego cześć. Wszystko koncentruje się wyłącznie wokół jego osoby – Sarrazin, w roli bohatera czy też kozła ofiarnego, staje się chcąc nie chcąc przyjacielem ludzi bezczynnych i bezradnych. Wszystkie zaniedbania i zarzuty mają dziś tylko jeden adres: superman Sarrazin.

...

1/3

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/religia/islam-jest-jak-narkotyk,1,3710492,kiosk-wiadomosc.html

« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 21:08:52 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #63 : Październik 22, 2010, 10:35:02 »

Jeśli nie nawrócisz się na islam, to…
21 październik 2010, Ziemowit Szczerek 


Skopje, stolica Macedonii. Sulejman siedzi na rybackim krzesełku przy straganiku. Sprzedaje tam muzułmańskie gadżety: flagi z cytatami z Koranu, chusty, koszulki z napisem „islam opanuje świat”. Zmieniają się z kolegami co parę godzin. Wszyscy maja długie brody, a broda Sulejmana jest nawet lekko ufarbowana na czerwono. Szkoda, że nie pozwala sobie zrobić zdjęcia. Nie chce też powiedzieć, czy straganik jest ich prywatnym interesem, czy ktoś ich zatrudnia. Chętnie za to oznajmia mi, co się ze mną stanie, jeśli nie nawrócę się na islam. A będzie ze mną źle.




Jak wygląda rozmowa z wahabitą?

...

http://swiatowidz.pl/?p=513
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

obozyjenieckie schoolmonster panzerdivisiontiger radiomms brygadaszarika