Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 16:27:04


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Równouprawnienie - fakty i mity  (Przeczytany 13666 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« : Sierpień 17, 2009, 09:48:11 »

No prosze,z naszych panów wyszedł męski szowinizm.Nie spodziewałam się tego po was !!!
To znaczy kobieta ma rodzić wychowywać dzieci,sprzątać i ogólnie siedzieć cicho .Włanie taki się nasuwa wniosek z waszych postów,a jesli pozwolicie na popracować to tylko po spełnieniu tych wszystkich czynności Coś
Owszem równouprawnienie jest mitem ,bo światem żądzą męscy szowiniści i nie dopuszczają kobiet do władzy.Oczywiście zaraz się odezwą głosy .że to nieprawda,ale wystarczy poczytać statystyki ,jaki procent kobiet jest na stanowiskach i u władzy.
Kiedyś należałam do tych szarych myszek -kur domowych ,ale te czasy się już skończyły (dla mnie jakieś 10 lat temu) i teraz nie dam się facetom zapędzić do garów ;P

====================================================


Wspolczesna kobieta ( szczegonie mloda), nie da sobie zalozyc  juz kaganca i kantara.


Nikt nie chce jej zakładać kagańca, a jeśli wyznaczenie kobiecie roli rodzicielki i opiekunki swoich dzieci się kobietom nie podoba, to mogą mieć pretensje tylko do Stwórcy, może niech zmienią płeć. Jeśli się rodzi dziecko, to trzeba też o nie zadbać, ewentualnie oddać w dobre ręce, jeżeli matka sama nie jest w stanie, a nie pozostawić na pastwe losu, tylko o to chodzi, nie zabrania się kobietom robienia kariery zawodowej.


Symeonie,jeżeli się "robi" dziecko też trzeba go wychować i o niego zadbać .To nie jest wyłącznie rolą kobiety

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 18:24:04 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Symeon
Gość
« Odpowiedz #1 : Sierpień 17, 2009, 10:47:45 »

Chanell, chyba jesteś troche przewrażliwiona. Nikt tu nie wspominał o garach itd., nikt też nie mówił, że tylko kobieta ma wychowywać dzieci. Ja przypomniałem tylko fakt, że to kobieta została stworzona do rodzenia dzieci, niezależnie czy to Wam się podoba czy nie, taka jest Wasza rola. A jeśli się to dziecko urodzi to Waszym przede wszystkim moralnym obowiązkiem jest dobrze to dziecko wychować (razem z mężem), w ostateczności - jeśli matka nie będzie mogła z różnych przyczyn wychować dziecka - może powierzyć wychowanie komuś innemu, kto zrobi to lepiej niż ona i zapewni dziecku warunki do prawidłowego rozwoju.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Sierpień 17, 2009, 10:59:09 »

Moze masz rację ze jestem przewrażliwiona,ale ja tu nie byc skoro pracuję prawie za dwóch i robie to samo co moi koledzy w pracy(czasem nawet więcej) a zarabiam o połowę mniej ? i zaznaczam że nie siedze w pracy na necie jak to robią moi koledzy.Taka sytuacja zdaza się tez w innych firmach.
Potem przychodzimy do domu i faceci do telewizji ,a kobiety do garów i dzieci.Nie mów mi że jest inaczej.Jeśli jest to napewno w malutkim procencie.Kobiet niestety w poczuciu obowiązku robią to bo musza ,bo tak zostałysmy wychowane.
Jest jednak w naszej kobiecości coś co czego nigdy nie doświadczy facet, kiedy masz w sobie dziecko,ono się rusza ,kopie,możesz do niego mówic.To jest piękne uczucie i tylko przeznaczona nam kobietom.To jest to co lubie w swoim byciu kobietą. Język 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 11:04:39 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #3 : Sierpień 17, 2009, 12:02:41 »

prawda jest nieco inna

kobieta nie do każdej pracy się nadaje... nic dziwnego, że w niektórych miejscach dostaje mniejsze płace skoro pracuje mniej wydajnie
sprawa ta nie dotyczy np pracy w biurze gdzie szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego kobiety zarabiają mniej...
co gorsza gdzieś kiedyś czytałem że najbardziej gnębione w pracy są kobiety które w pracy mają szefów - także kobiety...

najlepiej by było jakby kobieta mogła wychowywać dzieci i nie musieć pracować i otrzymywać za to pensję... wtedy każda miałaby do wyboru - albo zostać w domu albo się realizować w życiu zawodowym...

najważniejsze to doceniać te, które realizują się w domu - wcale nie są kurami domowymi ale gospodyniami - opiekują się całym domem, rodziną itd - jeśli oprócz tego potrafią jeszcze znaleźć czas na pracę - to tym większy szacunek Uśmiech

Buziak dla wszystkich kobiet

edytowałem by poprawić buziaka ;P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 12:12:09 wysłane przez Val Dee » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Sierpień 17, 2009, 12:10:21 »

 Buziak Buziak Buziak To dla ciebie Val Dee Chichot  startuj do sejmu zagłosuję na ciebie Chichot twój program podoba mi się Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpień 17, 2009, 12:11:42 »

che che - ja się do sejmu nie nadaję - mam zbyt wysokie normy moralne ;P
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #6 : Sierpień 17, 2009, 20:37:46 »

Chanell, mylisz się - bardzo szanuję kobiety. Podjąłem tok myslenia Kiary i... okrzyknęłaś mnie szowinistą.

Równouprawnienie w pojęciu głoszonym przez feministki jest strasznym nieporozumieniem i krzywdą - na dowód tego przedstawiłem żądanie możliwości rodzenia i piersi. Kobiety i mężczyźni to dwie diametralne różne osobowości. Powołani są do innych zadań i celów. Mają się uzupełniać a nie być zamienni. były już hasła "kobiety na traktory". Mężczyźni głównie kierują się rozumem [wiem, często trudno w to uwierzyć] i logiką, a kobiety sercem i uczuciami. Najszczęśliwsze związki to takie w których małżonkowie to zrozumieli i szanują, nawzajem doceniając swoją pracę. Każda z płci ma również wrodzone predyspozycje i właśnie co z tym związane - określone miejsce działań. Odkąd kobiety masowo skupiają się głównie  na pracy zawodowej nie mają tyle czasu i siły dla rodziny i domu, rodziny cierpią, a społeczeństwo się stacza.

Idąc tokiem równouprawnienia - mógłbym gotować obiad, a żona w tym czasie niech kopie dół pod fundament na ogrodzenie - wszak to 100% równouprawnienie. Tylko co po tym - efekty mizerne, obie osoby umęczone. Takich przypadków mógłbym mnożyć setki... Co nie oznacza, że nie należy pomóc żonie przy obiedzie bądź sprzątać po sobie.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Sierpień 17, 2009, 20:57:32 »

Arteq Uśmiech ja to wszystko wiem i w większości się z tobą zgadzam.Znam rolę kobiet i wiem jak jest ważna w wychowaniu dzieci.Jednak strasznie się jeżę jak facet (nie ty) pisze że kobieta stworzona jest tylko do rodzenia dzieci i zajmowania się domem.Czuje się wtedy jak podgatunek człowieka.W dzisiejszym świecie gdzie rządzi pieniądz,większość  kobiet musi pracować,bo sam mężczyzna nie jest w stanie utrzymać rodziny.Dlatego powinien być równy podział obowiazków domowych.Właśnie o to mi chodziło w moim poście.Sorry pewnie niezbyt jasno napisałam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 21:01:04 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpień 17, 2009, 21:09:00 »

Kobieta nie służy do rodzenia i sprzątania - jeżeli ktoś tak myśli to bardzo źle o nim świadczy i powinien od kobiet trzymać się jak najdalej.

Chanell, oboje wiemy, że w pewnych dziedzinach mężczyzna nigdy nie dorówna kobiecie - np. w prowadzeniu domu. u mnie nie ma równego podziału obowiazków domowych z 2 przyczyn: 1. mam inne obowiązki i do mnie należy się z nich wywiazywać, 2. nawet gdybym wysilił się do granic możliwości żona i tak bije mnie w tym na głowę. I dobrze.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpień 17, 2009, 22:43:18 »

Ja uwazam ze to "ROWNOUPRAWNIENIE"- od samego poczatku poszlo nie takimi torami jak byc  powinno.
Mozna dlugo dyskutowac, kazdy z nas bedzie mial napewno swoja racje. Prawda jest taka ze w tym calym
przeobrazeniu kobieta zostala bardzo wykorzystana, nastepnie rodzina i jej malzenstwo. Nie tak powinno wygladac rownouprawnienie, to rownouprawnienie udezylo w zdrowa rodzine, a skutki sa tego juz dlugo
widoczne i beda jeszcze gorsze. Tematy jak cieplo rodzinne, gniazdo rodzinne- nie istnieja. Nie ma na to czasu ani kobieta ani mezczyzna. Wychowywanie dzieci- nastepny temat- kto ma wychowywac dziecko?. Matka musi isc do pracy, ojciec tez, bo rodzina nie ma szans na przezycie jednego miesiaca z jednej meskiej wyplaty.
 Tak wiec zlobki i przedszkola wychowuja nasze dzieci, kiedy dzieci wracaja do domu, matka jest zmeczona bo
musiala normy wypracowac, a ojca moze jeszcze nie ma w domu bo musi dluzej pracowac, albo spotkal kolegow i nie wiadomo kiedy przyjdzie do domu. Nie bede dalej pisala, bo kazdy moze dalej pisac, bo dobrze zna temat. Chce tylko powiedziec ze kobieta i mezczyzna jada na takim samym wozku i do tego nie wiadomo dokad. Kiedy sie postazeja, beda schorowani i dostana pare groszy emerytury, za malo do przezycia, a za duzo do smierci. Ja osobiscie uwazam ze w tych czasach , przy tej technice gdzie maszyny odebraly ludziom prace, powinny maszyny zarobic na to aby rodzina mogla sie zdrowo rozwijac, aby kobieta byla kobieta , matka i interesujaca malzonka, a mezczyzna przykladnym ojcem i dobrym malzonkiem.
Zeby nareszcie rodzina zaczela funkcjonowac zdrowo w szczesciu i szacunku do wszystkiego.
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #10 : Sierpień 17, 2009, 23:21:32 »

strasznie się jeżę jak facet (nie ty) pisze że kobieta stworzona jest tylko do rodzenia dzieci i zajmowania się domem.

Kobieta nie służy do rodzenia i sprzątania - jeżeli ktoś tak myśli to bardzo źle o nim świadczy i powinien od kobiet trzymać się jak najdalej.

To kobiecie Bóg powierzył role rodzicielki, takie są fakty, nie oznacza to jednak, że może ona tylko rodzić dzieci, siedzieć cały czas w domu, zajmować się garami itp, ja tak nie napisałem, prosze, czytajcie ze zrozumieniem. Pisze to już poraz n-ty, ale musiałem, bo widze, że ciągle źle jestem rozumiany.
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #11 : Sierpień 18, 2009, 08:40:49 »

Mi się wydaje, że można się dogadać co do równouprawnienia  w domu. Jeżeli decydujemy sie na małżeństwo to znaczy, że wcześniej ze sobą rozmawialiśmy ze zrozumiem. Wszystko można ustalić co kto robi i w czym sobie pomagamy. U mnie w domu mąż np bardzo chętnie myje naczynia, odkurza, czasem coś ugotuje i upiecze ale nie prasuje nie nie pierze, ja też nie naprawiam drobnych sprzętów, nie sprzątam samochodu nie myje go i tak dalej. Wszystko jest kwestia dogadania się. Nie wyobrażam sobie, że przychodzę do domu z pracy gotuje obiad, dzieci głodne a mąż siedzi z piwem przed telewizorem jest to nie do przyjęcia i zwykle jest w tym sporo winy kobiety. Powinna powiedzieć spokojnie co jej sie nie podoba i że jest tez zmęczona, a człowiek który kocha zrozumie i postara się w miarę swoich możliwości pomóc.

Jeżeli chodzi o rodzenie to fakt jest taki, że bezdyskusyjnie natura sama rozdzieliła co kto robi, co nie oznacza że mężczyzna odpowiedzialny i gotowy na potomstwo nie pomoże. Wielu mężów wstaje w nocy do dzieci pomimo że rano idzie do pracy, bo rozumie że kobieta po porodzie jest obolała. Do stworzenia równouprawnienia potrzebna jest empatia i szacunek  z 2 stron, takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #12 : Sierpień 18, 2009, 11:55:40 »

Do stworzenia rownouprawnienia, potrzebne jest wychowywanie synow przez matki inaczej niz do tej pory. Nie tworzenia rol meskich i damskich ( to sie ustali w zyciu), biologiczne funkcje i tak pozostana przy kazdym z aspektow.

Rafaelo bardzo trafne spostrzezenie ; " Ja osobiscie uwazam ze w tych czasach , przy tej technice gdzie maszyny odebraly ludziom prace, powinny maszyny zarobic na to aby rodzina mogla sie zdrowo rozwijac, aby kobieta byla kobieta , matka i interesujaca malzonka, a mezczyzna przykladnym ojcem i dobrym malzonkiem."

Moim zdaniem pracodawcy pozbawiajacy pracy ludzi z powodu zastapienia ich technika, powinni zwolnionym placic normalnie czesc ich wynagrodzenia do konca zycia. Wysokosc zalezna od wieku i mozliwosci znalezienia innej pracy.
Nie powinno chodzic o dobro jednego czlowieka , kosztem tych , ktorych pozbawia sie srodkow do zycia.
Prawa Czlowieka to pozor , one nie istnieja.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 18, 2009, 12:28:52 »

To jest tak,że pracodawcy wolą zatrudnić mężczyznę niż kobietę bo zwyczajnie lepiej się to im opłaca.
Jeśli pracodawca ma do wyboru zatrudnić 23 letnią kobietę i 23 letniego mężczyznę z takimi samymi kwalifikacjami,to kogo wybierze?-oczywiście mężczyznę,dlatego,ze lepiej na tym wyjdzie.
Kobieta w każdej chwili może zajść w ciąże,urodzić dziecko,a co z tym idzie pójść na zwolnienie,firma traci pracownika który nie pracuje a musi dostawać zapłatę.
Decydują względy czysto finansowe,trzeba też zrozumieć pracodawców.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #14 : Sierpień 18, 2009, 18:08:27 »


Moim zdaniem pracodawcy pozbawiajacy pracy ludzi z powodu zastapienia ich technika, powinni zwolnionym placic normalnie czesc ich wynagrodzenia do konca zycia. Wysokosc zalezna od wieku i mozliwosci znalezienia innej pracy.


to dopiero by nas zapędziło w recesję gospodarczą i zbiednienie całego narodu...

dlaczego przedsiębiorca który stara się zmniejszyć koszty produkcji musi być karany utrzymaniem jakiegoś lenia?

co gorsza - on przecież nie będzie płacił z własnej kieszeni tylko przerzuci to na koszty własne a co za tym idzie produkt będzie droższy, efektem będzie to że wszyscy będziemy płacić na utrzymanie lenia, który był zbyt mało wydajny w pracy lub zbyt gnuśny na znalezienie innej pracy

to ja dziękuję za takie propozycje :/
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #15 : Sierpień 18, 2009, 22:40:07 »

Kochani, mam wrazenie ze schodzimy z tematu!.

Juz dzisiaj  powinnismy wiedziec ze podzial zyskow na calym swiecie jest nie w pozadku, dlatego dzisiaj mamy
ogromne problemy gospodarcze. Takiej sytuacjii jaka mamy w dzisiejszych czasach, jeszcze nie bylo. Ty Val Dee
jestes poruszony leniem, ja jestem poruszona psem ktory nosi kolie za ogromne pieniadze i je mieso specjalnie spreparowane aby bylo lekko strawne dla jego leniwego zoladka.

Takich roznych przykladow mozemy podawac bez konca. Taka jest sprawa ze pracodawcy czesto przeciagaja strune, ludzie bardzo czesto nie sa odpowiednio oplaceni i sa wykozystywani do bolu.
Aby zapanowala sprawiedliwosc w podziale dobr i zyskow musi najpierw sie stac cos niesamowitego, cos czego nie mozna sobie wyobrazic.
Jedno jest pewne jak na dzisiaj, ze w rodzinie powinni wszyscy pracowac nad tym aby praca i wypoczynek byla rowno podzielona na wszystkich domownikow.

Kiedy jest silny mezczyzna?
Kiedy ma przy sobie silna i madra kobiete.
Pozdrawiam wszystkich Rafaela.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #16 : Sierpień 19, 2009, 04:39:34 »

Kochani, mam wrazenie ze schodzimy z tematu!.

Juz dzisiaj  powinnismy wiedziec ze podzial zyskow na calym swiecie jest nie w pozadku, dlatego dzisiaj mamy
ogromne problemy gospodarcze. Takiej sytuacjii jaka mamy w dzisiejszych czasach, jeszcze nie bylo. Ty Val Dee
jestes poruszony leniem, ja jestem poruszona psem ktory nosi kolie za ogromne pieniadze i je mieso specjalnie spreparowane aby bylo lekko strawne dla jego leniwego zoladka.

Takich roznych przykladow mozemy podawac bez konca. Taka jest sprawa ze pracodawcy czesto przeciagaja strune, ludzie bardzo czesto nie sa odpowiednio oplaceni i sa wykozystywani do bolu.
Aby zapanowala sprawiedliwosc w podziale dobr i zyskow musi najpierw sie stac cos niesamowitego, cos czego nie mozna sobie wyobrazic.
Jedno jest pewne jak na dzisiaj, ze w rodzinie powinni wszyscy pracowac nad tym aby praca i wypoczynek byla rowno podzielona na wszystkich domownikow.

Kiedy jest silny mezczyzna?
Kiedy ma przy sobie silna i madra kobiete.
Pozdrawiam wszystkich Rafaela.

już równy podział dóbr kiedyś u nas był i za bardzo nie wyszło...
bo ma być równy wg czego? zasług? potrzeb?

a jak ktoś ma pieniądze to niech je wydaje jak chce - to jest jego sprawa
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #17 : Sierpień 22, 2009, 11:33:32 »

Tak więc statystycznie około 87%-93% kobiet uprawia prostytucję ze swoimi mężami, czy partnerami..
..jednak jest to wciąż "prostytucja", choć zinstytucjonalizowana.


I co wy na to drogie panie?
Jakie są wasze opinie na ten temat?
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #18 : Sierpień 22, 2009, 12:03:08 »

Kamil a co my na to mamy powiedzieć tak jest, sex dla świętego spokoju, dla normalnej atmosfery i tak dalej. Myślisz że tylko pieniądze są zapłatą za sex?

Dlaczego tak sie dzieje ponieważ czasem kobiety chcą normalnej atmosfery w domu ( mężczyzna który zaprzeczy, że z powodu barku seksu nie jest wybuchowy i nerwowy jest kłamcą, ale pozbawiony jest testosteronu) a czasami tak ponieważ nie tylko KK ale i inne religie wymagają od kobiety posłuszeństwa w tej sferze też.... czy to się wszystkim podoba czy nie, zwykle taka jest prawda jak napisał PHI

Pozdrawiam Uśmiech

Dziwi mnie fakt że o tym nie wiesz? może to też znaczyć, że jeszcze nie byłeś w długotrwałym związku lub słabo obserwowałeś zachowania dorosłych Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 12:04:02 wysłane przez wiki » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #19 : Sierpień 22, 2009, 13:25:25 »

z ostatnich wieści

najwięcej wypadków samochodowych powodują kobiety w wieku 30-40 lat

p.s. czyli jak sypiam ze swoją dziewczyną to ona się prostytuuje? ;P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 13:26:18 wysłane przez Val Dee » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Sierpień 22, 2009, 13:40:22 »

Hej, a może tak nowy temat założymy, np. "prostytucja ...", a tu skupimy się bardziej na równouprawnieniu.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Linda
Gość
« Odpowiedz #21 : Sierpień 22, 2009, 13:45:26 »

  Uśmiech
Cytuj
p.s. czyli jak sypiam ze swoją dziewczyną to ona się prostytuuje? ;

Ech....zalezy czy ona robi to z potrzeby czy z obowiazku...?....zresztą sama juz pogubiłam sie w tym temacie... Uśmiech
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #22 : Sierpień 22, 2009, 14:21:32 »

Dla mężczyzn, którzy zastanawiją się jak to jest z tymi kobietami Uśmiech)

http://facet.interia.pl/seks/news/kobiety-od-seksu-wola-50-dolarow,1354304,2629

ale nie martwcie się my też WAS za bardo nie rozumiemy, choć nam się wydaje że rozumiemy Mrugnięcie

Pozdrawiam Uśmiech

Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #23 : Sierpień 22, 2009, 14:46:13 »

Wiki napisała:

Dlaczego tak sie dzieje ponieważ czasem kobiety chcą normalnej atmosfery w domu

To ja serdecznie tobie i twojej rodzinie współczuje jak od seksu zależy dobra atmosfera w twoim domu

mężczyzna który zaprzeczy, że z powodu barku seksu nie jest wybuchowy i nerwowy jest kłamcą,

A teraz zaczyna się atakowanie i obwinianie o wszystko mężczyzn.Klasyczna zagrywka.
A dlaczego wszystkich pakujesz do jednego worka? Dlaczego jeśli nie znasz poszczególnych ludzi osobiście przyklejasz im etykietę?
Jeśli powiem,że  wszyscy muzułmanie to mordercy i terroryści to będzie w porządku?


a czasami tak ponieważ nie tylko KK ale i inne religie wymagają od kobiety posłuszeństwa w tej
sferze też...


Co zostało na deser? Oczywiście zwalenie winy na kościół katolicki,on też musi przecież oberwać,nie przeszło by jak by nie wmieszać do tego KK





« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 14:46:55 wysłane przez kamil771 » Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #24 : Sierpień 22, 2009, 15:02:12 »

Dzięki za współczucie przyda się czasem Mrugnięcie
pożyjesz zobaczysz, a kk to nie jedyny winowajca (czytaj uważniej), na temat muzułmanów się nie wypowiadam bo ich nie znam, choć czytałam sporo o "wolności kobiet" Polecam Kwiat pustyni Waris Dire , Fatwa Jacky Trevane tak na początek książki biograficzne.
Coś wydaje mi się ( nie wiem czy dobrze) że jesteś w wieku buntu, nie martw się ja te przez to przechodziłam Uśmiech z czasem zaczniesz akceptować Uśmiech

a na deser ? czasami kobieta sama ma ochotę Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 15:03:00 wysłane przez wiki » Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stadomagicznychkoni moloromme ogrodowe countrylife kolospawalniczeswc