Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 16:39:08


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Czarny humor" ojca Tadeusza  (Przeczytany 22103 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Symeon
Gość
« Odpowiedz #50 : Sierpień 03, 2009, 22:13:28 »

Symeon, poruszyłeś nieświadomie bardzo ciekawą kwestię - masek jakie na siebie zakładamy w zależności od "potrzeb" i sytuacji. Wynikałoby z Twojej wypowiedzi, że w wąskim i znajomym gronie uchodzi, a publicznie już nie... Ale przecież czyn jest ten sam, róznicą jest jedynie rodzaj i ilość "widowni".

W wąskim gronie też nie uchodzi, ja napisałem, że publicznie tak nie można żartować i z tych słów wynikałoby, że niepublicznie już można, a chodziło mi o to, że szkodliwość takiego publicznego żartu jest większa (i na dodatek w obecności tej czarnoskórej osoby, pokazaniem jego wizerunku itd.) niż szkodliwość żartu wypowiadanego w bardzo małym gronie. Nie jestem pewien jak to jest traktowane przez prawo, ale wydaje mi się, że za publiczne obrażanie kodeks karny przewiduje większą karę. Natomiast pod względem moralnym oczywiście oba przypadki są niewłaściwe. Ja też kiedyś opowiedziałem kilka takich dowcipów, ale teraz mi się to w ogóle nie zdarza, co więcej, w gronie znajomych zawsze staram się bronić ciemnoskórych kiedy ktoś twierdzi, że są pod wieloma względami gorsi.
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #51 : Sierpień 04, 2009, 07:44:26 »

No dobrze, ale przecież osoba najbardziej zainteresowana tym "żartem" czyli ów czarnoskóry kolega wcale nie poczuł się urażony czy obrażony (z tego co przekazują w relacjach).
No to w czym problem?
Sie kurcze, "obrońcy", znaleźli.

pozdrawiam

PS:
A co do pewnej poprawności politycznej, społecznej czy jakiejś innej.

Zauważcie gdzie jest problem.
Kiedyś mówiliśmy "czarny" bo świetnie opisywało to podstawową cechę wyglądu człowieka.
Tak samo się mówiło "biały".  Wysoki, niski, łysy, gruby, chudy, itp.
A ponieważ murzyni byli przez wiele lat dyskryminowani, byli niewolnikami, itp. to pojawiło się takie skojarzenie że "czarny to gorszy".
Co powinniśmy zrobić? Dać wszystkim takie same prawa - czarnym, białym, zółtym, czerwonym i hebanowym, i jeszcze Bóg wie jakim ludziom o jakiemkolwiek kolorze skóry.

A co robimy?.. Wymyśliliśmy sobie, że jak przestaniemy używać słowa "czarny" to problem zniknie. I to sie nazywa poprawność polityczna.
Ma to sens?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2009, 07:53:18 wysłane przez jeremiasz » Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #52 : Sierpień 05, 2009, 19:54:33 »


No dobrze, ale przecież osoba najbardziej zainteresowana tym "żartem" czyli ów czarnoskóry kolega wcale nie poczuł się urażony czy obrażony (z tego co przekazują w relacjach).
No to w czym problem?
Sie kurcze, "obrońcy", znaleźli.


Jeśli rzeczywiście ten misjonarz zrozumiał co do niego o. Rydzyk powiedział, to moim zdaniem powiedział on mediom, że nie czuje się obrażony, bo już przebaczył Rydzykowi i nie chciał, żeby go za ten incydent ukarali.


Co powinniśmy zrobić? Dać wszystkim takie same prawa - czarnym, białym, zółtym, czerwonym i hebanowym, i jeszcze Bóg wie jakim ludziom o jakiemkolwiek kolorze skóry.

A co robimy?.. Wymyśliliśmy sobie, że jak przestaniemy używać słowa "czarny" to problem zniknie. I to sie nazywa poprawność polityczna.
Ma to sens?


 Z politowaniem   
Przecież wszyscy mają takie same prawa, niezależnie od koloru skóry. Inna sprawa, że niektórzy dyskryminją osoby o innym kolorze, ale prawa jaknajbardziej wszyscy mają takie same.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #53 : Sierpień 05, 2009, 23:12:48 »

Mnie też kiedyś nazwano "białasem", czułem się podle, ktoś mnie zdyskryminował Smutny


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
dczion
Gość
« Odpowiedz #54 : Sierpień 06, 2009, 01:45:46 »

Witaj Ptaszku to bardzo prawdziwe co mowisz.
Nazwal go rowniez bratem jezeli ludzie przestana sie dzielic to taki tekst bedzie tylko dobrym zartem.
Czy ozancza to ze Tadeusz uznaje wszystkich ludzi rownych sobie?
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #55 : Sierpień 06, 2009, 07:42:01 »

Cytuj
Przecież wszyscy mają takie same prawa, niezależnie od koloru skóry. Inna sprawa, że niektórzy dyskryminją osoby o innym kolorze, ale prawa jaknajbardziej wszyscy mają takie same.

Obudź się.

pozdrawiam



Zapisane
dczion
Gość
« Odpowiedz #56 : Sierpień 06, 2009, 13:07:35 »

Murzynek Bambo w Afryce mieszka,
Czarną ma skórę ten nasz koleżka.
Uczy się pilnie przez całe ranki
Ze swej murzyńskiej Pierwszej czytanki.
A gdy do domu ze szkoły wraca,
Psoci, figluje – to jego praca.
Aż mama krzyczy: “Bambo, łobuzie!”
A Bambo czarną nadyma buzię.
Mama powiada: “Napij się mleka”,
A on na drzewo mamie ucieka.
Mama powiada: “Chodź do kąpieli”,
A on się boi, że się wybieli.
Lecz mama kocha swojego synka,
Bo dobry chłopak z tego Murzynka.
Szkoda, że Bambo czarny, wesoły,
Nie chodzi razem z nami do szkoły.

- Julian Tuwim
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #57 : Sierpień 10, 2009, 10:16:29 »

"Redemptoryści (spoza Polski) odcinają się od Tadeusza Rydzyka

List opublikowany w "The Tablet" (8 sierpnia 2009)

My, misjonarze redemptoryści z podprowincji Fortaleza w Brazylii oraz członkowie światowej rodziny św. Alfonsa [założyciela redemptorystów - red.] całkowicie odcinamy się od prześmiewczego i infantylnego zachowania naszego współbrata Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja.

Charyzmatem redemptorystów jest głoszenie Słowa Bożego wszystkim narodom z jak największą miłością i szacunkiem. Dlatego w osłupienie wprawiły nas lekceważące i rasistowskie uwagi br. Rydzyka. A przecież dyrektor potężnej radiostacji, która poprzez swą nazwę jest oddana Matce Odkupiciela, musi być świadomy swej odpowiedzialności wobec sióstr i braci na całym świecie.

Czy on zdaje sobie sprawę, że takie bezmyślne słowa powodują ból, a nawet śmierć? Jako jego bracia redemptoryści z północno-wschodniej Brazylii odrzucamy z największą siłą ignorancję i rasizm okazany przez br. Tadeusza. Jesteśmy tym zawstydzeni, silnie dotknięci i - jako cząstka Ludu Bożego - przepraszamy nasze siostry i braci oraz prosimy ich o wybaczenie.

Brian Holmes, CSsR

przełożony podprowincji redemptorystów w Fortaleza, Brazylia"

http://wyborcza.pl/1,75248,6909990,Redemptorysci__spoza_Polski__odcinaja_sie_od_Tadeusza.html
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #58 : Sierpień 22, 2009, 21:37:49 »

Ojciec Tadeusz Rydzyk przeprasza

Szef Radia Maryja na antenie: - Boże, jeżeli komukolwiek robię przykrość, temu ojcu Michałowi czy komukolwiek, to przepraszam bardzo. Pomyłka. To nie tak. Ja sobie żartowałem!

Skrucha Tadeusza Rydzyka dotyczy jego słów z 12 lipca w czasie pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Na widok czarnoskórego zakonnika wołał do mikrofonu przy 200-tysięcznym tłumie: - Kochani, jeszcze Murzyn! Boże, gdzieś ty się nie mył? Chodź tutaj, bracie! On się nie mył wcale, zobaczcie!

Duchownym okazał się pochodzący z Togo franciszkanin brat Michał Kossi Egah, który ma polskie obywatelstwo i mieszka w Polsce od 15 lat.
Szef Radia Maryja mówi teraz: - Boże, jeżeli komukolwiek robię przykrość, temu ojcu Michałowi czy komukolwiek, to przepraszam bardzo. Pomyłka. To nie tak! I na cały świat... O co tu chodzi!? Piszą: "dyrektor Radia Maryja rasista".

Na koniec dodaje: - Jestem człowiekiem i mogę mieć jakąś nieszczęśliwą wpadkę, nawet w tonacji, nawet w minie, różnie to może być.

Lipcowe wystąpienie o. Rydzyka zostało odebrane jako obraźliwe, rasistowskie i wywołało protesty. Poseł PO Janusz Palikot uznał, że zakonnik znieważył czarnoskórego duchownego z powodu jego przynależności rasowej i złożył zawiadomienie do częstochowskiej prokuratury. Śledczy odmówili wszczęcia dochodzenia.

Rydzyk wcześniej nazywał głosy krytyki "ujadaniem". "Nasz Dziennik" pisał o manipulacjach wściekłych mediów, które chcą "deprecjonować znaczenie pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja", by "odciągnąć ludzi od wiary".

Szefa Radia Maryja skrytykowali jednak współbracia. "Odrzucamy z największą siłą ignorancję i rasizm okazany przez brata Tadeusza. Jesteśmy tym zawstydzeni, silnie dotknięci i - jako cząstka ludu Bożego - przepraszamy nasze siostry i braci oraz prosimy ich o wybaczenie" - napisał Brian Holmes, przełożony podprowincji redemptorystów w Fortaleza z północno-wschodniej Brazylii w liście opublikowanym przez brytyjski tygodnik katolicki "The Tablet".

http://wyborcza.pl/1,75248,6953214,Ojciec_Tadeusz_Rydzyk_przeprasza.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 21:38:06 wysłane przez Symeon » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #59 : Wrzesień 07, 2009, 20:39:24 »

Mamy nowa walute:  http://patrz.pl/zdjecia/nowa-waluta-10-rydzykow-by-arcy
Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 18 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

olimp stadomagicznychkoni moloromme naszegry ogrodowe