Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 10:19:23


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jest z tymi Egipskimi "wykopkami"? ...  (Przeczytany 136545 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kot
Gość
« Odpowiedz #125 : Wrzesień 09, 2009, 07:15:48 »

To jak to Kamilu jest z ta Twoja informacją?

Oszukujesz nas troszeczkę?
Zapisane
Agawa
Gość
« Odpowiedz #126 : Wrzesień 09, 2009, 08:42:06 »

Widze, że na forum troszke wiara opadła, co normalne jest, w momencie kiedy ktoś podsyca niepewność i przekonanie, ze w ciula nas robią
ja ze swojej strony powiem tyle, że jestem w stanie wiele zrozumieć, jeśli chodzi o brak info z Egiptu,
w końcu tak jak prawi strefaniewyjaśnionych - to jest dość poważna sprawa a nie zabawa(przynajmniej daleko to wszystko juz zaszło)
forum to LUZ - tu kazdy gada co chce, ostatnio bardzo duzo tu mówi sie na NIE o PCH,
jaka energie wysyłamy, taka tez otrzymujemy z powrotem c'nie Uśmiech 2

czy ja w to wierzę? - na dzień dzisiejszy, tak(choć mam różne wątpliwości), wierze - zostane oszukana-ryzykantka;], albo przeżyje coś wspaniałego, nie wierze - nie mam nic

przypuszczam, ze jakies info bedzie po Konferencji w W-wie, i o konfie i o wykopaliskach, pzdr
ciekawe tylko, kiedy Samuel coś powie nowego
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #127 : Wrzesień 09, 2009, 09:09:11 »

e tam

wiara wzrośnie jak będą przychodzić na forum pocztówki z plaży egipskich gdzie organizatorzy PcH opalają się topless i popijają zimne drinki za pieniądze wiadomo skąd ;P
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #128 : Wrzesień 09, 2009, 12:44:11 »

Najlepiej spakujmy sie ..pojedzmy i sprawdzmy...nie ma to jak informacje z pierwszej ręki.

Bylyby spore problemy z dostaniem sie do "strefy zakazanej",czyli
Fayum,Hawara.Lepszym pomyslem jest poproszenie naszych forumowych
Ptaszkow o loty zwiadowcze nad "kukulczym gniazdem",a taki koliberek,
to nawet w bardzo mala szczeline sie wcisnie niezauwazenie.Mozna
jeszcze skorzystac z programow satelitarnych,ktore choc z duzym
poslizgiem,oferuja zdjecia dowolnie wybranych miejsc na Ziemi.
Mialem kiedys linki i namiary,ale diabli wszystko wzieli,jak moj
twardy dysk zaniemogl.Moze forumowicze pomoga odnalezc ten program
i wtedy wszyscy  moga sledzic z satelity,czy cos sie tam dzieje,
czy nie.Zdjecia sat.(o ile wiem),sa uaktualniane co jakis czas.,no
i Mr.Hawass nie ma jeszcze wladzy nad nimi.
Pozdrawiam.
 
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #129 : Wrzesień 09, 2009, 13:01:21 »

Tutaj można sobie co nieco zobaczyć:
http://mapy.pomocnik.com/mapy-satelitarne/?mapa=28
Zapisane
xadamex
Gość
« Odpowiedz #130 : Wrzesień 09, 2009, 13:05:25 »

Widze, że na forum troszke wiara opadła, co normalne jest, w momencie kiedy ktoś podsyca niepewność i przekonanie, ze w ciula nas robią
ja ze swojej strony powiem tyle, że jestem w stanie wiele zrozumieć, jeśli chodzi o brak info z Egiptu,
w końcu tak jak prawi strefaniewyjaśnionych - to jest dość poważna sprawa a nie zabawa(przynajmniej daleko to wszystko juz zaszło)
forum to LUZ - tu kazdy gada co chce, ostatnio bardzo duzo tu mówi sie na NIE o PCH,
jaka energie wysyłamy, taka tez otrzymujemy z powrotem c'nie Uśmiech 2

czy ja w to wierzę? - na dzień dzisiejszy, tak(choć mam różne wątpliwości), wierze - zostane oszukana-ryzykantka;], albo przeżyje coś wspaniałego, nie wierze - nie mam nic

przypuszczam, ze jakies info bedzie po Konferencji w W-wie, i o konfie i o wykopaliskach, pzdr
ciekawe tylko, kiedy Samuel coś powie nowego


Fajnie napisane i ja się tez podpisze pod tym Uśmiech
przestane wierzyć - to przestanę się tematem interesować
jezli cały PCH bedzie lipą nic nie mam do stracenia Uśmiech

pozdr
Adam
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #131 : Wrzesień 09, 2009, 15:06:53 »

e tam

wiara wzrośnie jak będą przychodzić na forum pocztówki z plaży egipskich gdzie organizatorzy PcH opalają się topless i popijają zimne drinki za pieniądze wiadomo skąd ;P

Być może Val Dee tak wyglądałaby smutna prawda,gdyby  podobny projekt opanowali ludzie

tacy,jak Ty.

Po Twoim tekście nie mam złudzeń z kim mam do czynienia.

Własną miarą oceniasz ale mylisz się.

Nie wszyscy dorównują Tobie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 15:11:32 wysłane przez kot » Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #132 : Wrzesień 09, 2009, 15:16:30 »

Kocie, chyba się nie znasz na żartach Mrugnięcie
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #133 : Wrzesień 09, 2009, 15:24:30 »

Ja znam się na żartach ale skąd mam wiedzieć,że ktoś może w ten sposób z poważnych spraw żartować.

Nie wiem,czy Val Dee uznałby za żart swój tekst,gdyby jego własnej osoby dotyczył.

Gdy w żartach sugerowane oszustwo jest,

to chyba nie są żarty.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 15:26:39 wysłane przez kot » Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #134 : Wrzesień 09, 2009, 15:27:41 »

Gdy w żartach sugerowane oszustwo jest,
to chyba nie są żarty.

Jakiś czas temu sugerowaleś, że Linda to Mora, później napisałeś jej, że to był tylko taki żarcik. A więc sugerowałeś jej oszustwo pisząc, że jest ona Morą, ale podaje się za kogoś innego, czyli oszukuje/wprowadza świadomie w błąd społecznosć tego forum  Chichot
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 15:31:13 wysłane przez Symeon » Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #135 : Wrzesień 09, 2009, 15:30:13 »

Kiepskie porównanie kolego.

Ja Lindę przeprosiłem za żarcik.

A kto przeprosi przedstawicieli PCh?
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #136 : Wrzesień 09, 2009, 15:34:48 »

Val Dee winien przeprosić, jeśli jego zarzuty okazałyby się nieprawdą Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #137 : Wrzesień 09, 2009, 15:39:51 »

nie chciałem wywołać swoimi postami kłótni

przepraszam wszystkich, którzy poczuli się dotknięci
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #138 : Wrzesień 09, 2009, 15:43:01 »

Val Dee winien przeprosić, jeśli jego zarzuty okazałyby się nieprawdą Uśmiech

Bardzo "mądra" odpowiedź Symeonie.

Po co Ty się bawisz w adwokata,gdy Cię nikt nie prosi?


Pozwól,że odniose sie do Twojej adwokackiej mowy.

Jeśli nazwę Cię łobuzem i złodziejem Symeonie,to przeproszę Cię tylko wtedy,gdy udowodnisz

mi ,że tak nie jest.

Czy tak będzie sprawiedliwie?


Val Dee!!

Takie nieodpowiedzialne posty krzywdzą ludzi,więc pamiętaj o tym w przyszłości. Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 15:45:23 wysłane przez kot » Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #139 : Wrzesień 09, 2009, 15:55:12 »

Heh, Kocie , można by rzec, że wpadłeś we własne sidła Uśmiech Nie denerwuj się tak, bo złość urodzie szkodzi Uśmiech

Artqa np. nie przeprosiłeś za to, ze zarzuciłeś mu "chlipanie ziółek" mimo, iż wielokrotnie temu zaprzeczał, kolejny przykład: forumowiczów, którym zarzucałeś, że są Morą też nie przeprosiłeś (no oprócz Lindy) mimo, iż wiele razy zaprzeczali a Stolo specjalnie ich "prześwietlał" i nie stwierdził klonowania. Zatem można stwierdzić na podstawie wyżej wyemienionych przykładów, że kierujesz się tą zasadą: "przeprosze kiedy ktoś mi udowodni ( a nie tylko zaprzeczy), że nie jest tak jak napisałem"
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #140 : Wrzesień 09, 2009, 15:57:34 »

No i "kocia odnowa" legła w gruzach. Jak on obsmarowuje to oczywiście żarcik - jak ktoś zrobi to samo, to juz nie ma mowy o żartach, bo z poważnych spraw się nie żartuje... Mentalność Kalego: Kali zrobić- wiadomo, żarcik, Kalemu zrobic - poważna sprawa.
Na liście obsmarowanych masz jeszcze wiele osób do przeproszenia za "żarciki".

Parafrazując Kota: takie "niewinne żarciki" krzywdzą ludzi, więc pamiętaj o tym w przyszłości"
Analogicznie do adwokata - dlaczego on ma nie pobawić się w czyjegoś adwokata, skoro sam jesteś fanatycznym adwokatem pch?
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #141 : Wrzesień 09, 2009, 15:58:12 »

Dość tego obijania się, wracamy do kopania piachu.
czyli koniec ofa.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
strefa-niewyjasnionych
Gość
« Odpowiedz #142 : Wrzesień 09, 2009, 16:09:05 »

 Przed chwilą pojawił się news na stronie głównej Projektu Cheops...
CO MAJĄ DO POWIEDZENIA TERAZ CI KTÓRZY TAK USILNIE CHCIELI NAM WMÓWIĆ ŻE TO JUŻ KONIEC  Projektu  ?
Misja faraon ma się dobrze Uśmiech

Cytuj
9 września 2009 r.

WIZYTA WILLIAMA BROWNA W HAWARZE I PLANOWANE WZNOWIENIE PRAC BADAWCZYCH - LISTOPAD 2009 ROKU.

Jak już wspominaliśmy - w okresie od maja do września br. finansowana przez naszą Fundację Egipsko - Polska Misja Archeologiczna w Hawarze nie prowadziła żadnych prac ze względu na brak funduszy.  Okazało się jednak, że w maju br. dr Zahi Hawass zdecydował się osobiście włączyć w badania przy piramidzie mułowej. Pod bezpośrednim kierownictwem Najwyższej Rady Starożytności zostały przeprowadzone prace wykopaliskowe w rejonie Hawary - po zachodniej stronie piramidy mułowej, poza kanałem, który przepływa koło piramidy (czyli - nie w rejonie, gdzie prowadzone są nasze badania – strona wschodnia, północna i południowa).  Prace były prowadzone przez miesiąc i zostały wstrzymane.  W rejonie badań odkryto szereg ogromnych głazów i murów, które są prawdopodobnie pozostałościami po strożytnym mieście Crocodilopolis (Miasto Krokodyli).  Informacja o wykonaniu tych badań bardzo nas ucieszyła, gdyż świadczy o wielkim zainteresowaniu dra Zahi Hawassa tym rejonem i o jego zaangażowaniu w poszukiwanie legendarnego Wielkiego Labiryntu.

Jako delegat Fundacji „Mysteries of the World“ z Chicago (która tę podróż finasowała) oraz Fundacji „Dar Światowida“ William Brown (mąż Lucyny Łobos-Brown) pojechał do Kairu i do Hawary w celu przeprowadzenia rozmów z osobami, które ze strony egipskiej kierują „Projektem Hawara“. Bill był w Egipcie od 1 do 7 września.  Odwiedził rejon przy piramidzie mułowej, zbadał obecną sytuację i przeprowadził szereg rozmów z dr Redą i prof. Shaheenem (Dyrektorem Generalnym Projektu).

Wiemy już, że wznowienie prac badawczych w Hawarze na podstawie podpisanej umowy pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem w Kairze - planowane jest na początek listopada br. Ze względu jednak na czasowe zatrzymanie prac, potrzebna jest do tego kolejna decyzja Stałej Komisji przy Najwyższej Radzie Starożytności w Kairze. Najbliższe zebranie Komisji planowane jest w pierwszej połowie października br.  W okresie od 23 sierpnia do 23 września jest w Egipcie okres Ramadanu i stąd - żadne prace nie są obecnie prowadzone.

Przy okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy na konto naszej Fundacji wpłacali i wpłacają darowizny.  Dzięki Waszym wpłatom Fundacja „Dar Światowida“ może już wywiązać się z  zobowiązań wobec Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu w Kairze aby dalej kontynuować badania w Hawarze według ustalonego wcześniej przez Uniwersytety kosztorysu.   

                                            Andrzej Wójcikiewicz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 16:09:58 wysłane przez strefa-niewyjasnionych » Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #143 : Wrzesień 09, 2009, 17:44:53 »

heh no i wypas  Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #144 : Wrzesień 09, 2009, 18:57:39 »

Nom, i Hawass swoim autorytetem ratuje pch dupę. Cieszcie się.
Natomiast widzę prawidłowość w poczynaniach pch - jak wtopa to milczą jak zaklęci - zakaz rozpowszechniania informacji i takie tam, jak przebłysk - to zaraz się chwalą [popatrzcie, że Brown wrócił z Egiptu 7 września - 2 dni temu!].
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #145 : Wrzesień 09, 2009, 19:09:37 »

Będę się uważnie przyglądał tej sprawie i mam nadzieję, że PCh dotrzyma terminu wykopalisk - listopad tego roku.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #146 : Wrzesień 09, 2009, 20:06:15 »

o, to byłby jeden z nielicznych przypadklów w których dotrzymaliby obietnicy. No ale "oczywiście" może ktoś im rzucić kłody pod nogi...
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #147 : Wrzesień 09, 2009, 20:27:06 »

Wiemy już, że wznowienie prac badawczych w Hawarze na podstawie podpisanej umowy pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem w Kairze - planowane jest na początek listopada br. Ze względu jednak na czasowe zatrzymanie prac, potrzebna jest do tego kolejna decyzja Stałej Komisji przy Najwyższej Radzie Starożytności w Kairze.

Skoro dr.Hawass zainteresowal sie na dobre wykopkami w Fayum(Hawara),
to z otrzymaniem zezwolenia na prace badawcze ze strony Najw. Rady
Starozytnosci moga byc powazne problemy i umowy miedzy uniwerkami nie
maja tu zadnej mocy zobowiazujacej.Zauwazmy rowniez,ze ekipa Z.Hawassa
caly czas grzebala w innym miejscu,gdy prace w miejscach wyznaczonych
przez PCH byly wstrzymane.No i P.Lucyna jednak klamala,opowiadajac
na sesjach prywatnych,ze prace wykopaliskowe trwaja caly czas.Mialem
wiec jednak racje piszac,ze p.Lucyna nie wie co sie dzieje w PCH,a
PCH nie wie,co tez p.Lucyna naklamie w sesjach prywatnych.

Dzieki Symeonie za linki do "googleearth",jak bede mial troche wiecej
czasu,to pobawie sie tym programem.Nie wiem nawet teraz,czy ten daje
zblizenia wystarczajace,aby widziec ludzi,samochody i inne szczegoly.
Wiem natomiast,ze najnowszy "google 2009"jest platny.
Pozdrawiam.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #148 : Wrzesień 09, 2009, 20:34:41 »

tak, darmowe są nieaktualne.. mozesz powidoki pooglądać
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #149 : Wrzesień 09, 2009, 20:39:58 »

Skoro dr.Hawass zainteresowal sie na dobre wykopkami w Fayum(Hawara),
to z otrzymaniem zezwolenia na prace badawcze ze strony Najw. Rady
Starozytnosci moga byc powazne problemy i umowy miedzy uniwerkami nie
maja tu zadnej mocy zobowiazujacej.

Czy chodzi Ci o to, że będzie chciał wszystko zrobić poza projektem i ewentualny sukces przypisać tylko sobie?

Na Wikipedii znalazłem o nim m.in. takie informacje:
"Chociaż Zahi Hawass cieszy się wśród archeologów niekwestionowanym autorytetem w sprawach starożytnego Egiptu oraz uznaniem za popularyzowanie egiptologii na świecie, często zarzuca się mu zbytnie reklamowanie własnej osoby w programach telewizyjnych z jego udziałem[1]. Niektórzy zarzucają mu również, że przesadnie wyolbrzymia on wagę swoich dokonań w programach telewizyjnych, a rzekome transmisje z badań archeologicznych (np. przewiercenie otworu przez kamienne drzwi w piramidzie Cheopsa czy otwarcie liczącego ponad 4500 lat sarkofagu) są w rzeczywistości inscenizowane po wcześniejszym wykonaniu właściwych badań przez Zahiego Hawassa[2].

Niektórzy zarzucają mu również, że jako szef Najwyższej Rady Starożytności odsuwa od badań innych egiptologów, aby mógł sobie samemu przypisać zbadanie danego zagadnienia[1]"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zahi_Hawass
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 20:41:11 wysłane przez Symeon » Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

amigos akademiajazdykonnej film world-of-pandas devilssoldiers