Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 18:45:33


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jest z tymi Egipskimi "wykopkami"? ...  (Przeczytany 136556 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kot
Gość
« Odpowiedz #50 : Wrzesień 04, 2009, 13:48:14 »

Informacja o braku środków pochodzi z czerwca.

Czy ta informacja ma być aktualna na wieki?

Nie.Czemu więc Kachuno z takimi tekstami o kolejnym kłamstwie wyskakujesz.

Ja wiem,że cięźko z wyobraźnią u Ciebie ale nie upoważnia Ciebie jej defekt na rozgłaszanie oskarżeń.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #51 : Wrzesień 04, 2009, 13:59:13 »

moze jak się zbiore , to opublikuje artykuł, będący moja synteza przemyśleń o starości Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 15:59:40 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #52 : Wrzesień 04, 2009, 14:41:38 »

Zawsze twierdziłem, że Hawass jest strażnikiem, pytanie jednak polega nie na tym czego pilnuje, tylko u kogo pracuje.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #53 : Wrzesień 04, 2009, 14:56:19 »

Informacja o braku środków pochodzi z czerwca.

Czy ta informacja ma być aktualna na wieki?

Nie.Czemu więc Kachuno z takimi tekstami o kolejnym kłamstwie wyskakujesz.

Ja wiem,że cięźko z wyobraźnią u Ciebie ale nie upoważnia Ciebie jej defekt na rozgłaszanie oskarżeń.


Tylko jeśli prace wykopaliskowe trwają w najlepsze to dlaczego ekipa projektu Cheops nie pochwali się na swojej stronie internetowej?
Dlaczego na bieżącą nie są prowadzone uaktualniania strony?! Jest to wielce nieprofesjonalne!
Ale jeśli się nie ma o czym pisać bo nic nowego się nie dzieje to cóż....
Czy nie sądzicie,że brak funduszy na prace może być na rękę członkom projektu?

W ubiegłym roku w sierpniu były prowadzone prace w Egipcie a w 2009 już NIE!
Na chwilę obecną wszystko wskazuje na porażkę.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #54 : Wrzesień 04, 2009, 15:01:46 »

Przeczytaj Kamilu post Kasisz72,to może Ci on coś wyjasni.
Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #55 : Wrzesień 04, 2009, 15:49:57 »

Nie przejmuj się xadamex,cos mi mówi że juz wkrótce ruszą wykopaliska.W zasadzie już nie jest ważne kto dokona odkrycia,ale wazne jest żebyśmy się wreszcie dowiedzieli całej prawdy o ludzkości.

POPIERAM TE SLOWA
niewazne ze pch chce " obronic " ludzkosc wazna jest TYLKO i wyloncznie PRAWDA
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #56 : Wrzesień 04, 2009, 16:06:05 »

Po pierwszym podejściu do forum zauważyłem dosyć "nieobojętne" wypowiedzi  zwolenników Pch na temat Hawassa.
Miałem raz informacje na temat Hawassa.. które mnie zaskoczyły. nie będę pisał jakie.
Ale proponuję zchowanie cierpliwej neutralności.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 16:48:06 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #57 : Wrzesień 04, 2009, 16:17:58 »

Neutralność jest najlepszym sposobem na dzień dzisiejszy... Mrugnięcie


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #58 : Wrzesień 04, 2009, 16:39:25 »

Neutralność jest najlepszym sposobem na dzień dzisiejszy... Mrugnięcie


Neutralnosc = jestem za a nawet przeciw = bzdura to jest odpowiedz ludzi ktorzy nie maja " jaj " bo boja sie opowiedziec za jedna ze stron ktora sa : wierze i niewierze
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #59 : Wrzesień 04, 2009, 16:51:30 »

Czasem rozwiązanie leży całkiem gdzie indziej i nie ma się potrzeby opowiadać po stronie
li tylko czyichś lokalnie umysłowych dualności, które ze sobą samym we walkach wewnętrznych rozgrywa.

Czasem też jest faktycznie wyrazem braku jaj.

Ale ja bym nie generalizował tak.

no i wieże - niewierze po co w to wiemieszałeś po drodze?
Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #60 : Wrzesień 04, 2009, 16:55:34 »

Czasem rozwiązanie leży całkiem gdzie indziej i nie ma się potrzeby opowiadać po stronie
li tylko czyichś lokalnie umysłowych dualności, które ze sobą samym we walkach wewnętrznych rozgrywa.

Czasem też jest faktycznie wyrazem braku jaj.

Ale ja bym nie generalizował tak.

hehe cos z tego zrozumialem , jak juz gdzies pisalem nie jestem inteligencja swiata


no i wieże - niewierze po co w to wiemieszałeś po drodze?

nie chodzi tu o wiare w cus ale w wiare w pch


przepraszam za zmiane tematu

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 17:04:11 wysłane przez lukasz245 » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #61 : Wrzesień 04, 2009, 17:01:45 »

Dobrze że żyjemy w neutralnych czasach, mam małe jaja, ale cyce mi rosną, a jak cyce obwisną, to stanie co innego i tak na zmianę, kółko się kręci, orgazmów co niemiara, sama radość Duży uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #62 : Wrzesień 04, 2009, 17:08:22 »

Dobrze że żyjemy w neutralnych czasach, mam małe jaja, ale cyce mi rosną, a jak cyce obwisną, to stanie co innego i tak na zmianę, kółko się kręci, orgazmów co niemiara, sama radość Duży uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

hehe nie chodzilo mi zeby cie obrazic ale by uzmyslowic ze czlowiek zawsze musi stanac po jednej ze stron bo bycie biernym prowadzi do obojetnosci na inne sprawy
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #63 : Wrzesień 04, 2009, 17:11:48 »

Fajnie że wyjaśniliście sobie co nie co, teraz już kończymy te nietematyczne pogawędki.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
kamil771
Gość
« Odpowiedz #64 : Wrzesień 04, 2009, 17:49:59 »

Przeczytaj Kamilu post Kasisz72,to może Ci on coś wyjasni.

A skąd taka pewność Kocie,że Kasisz72 mówi prawdę?
Ale nawet jeśli nie kłamie to na jakiej podstawie mamy wierzyć Lucynie?
Wcale bym się nie zdziwił jakby taką odpowiedź na sesji prywatnej kolega naprawdę usłyszał.
Dobra ściema to podstawa!
Oczekuje dowodów a nie jakiś plotek i spekulacji!!!
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Wrzesień 04, 2009, 18:09:20 »

Potwierdzam informacje Kasisz72.
Hawas nie życzy sobie rozgłosu i informowania kogokolwiek o stanie wykopalisk.Wiem to z pewnego źródla.Nic więcej nie mogę napisać.
Pozdrawiam  Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
kamil771
Gość
« Odpowiedz #66 : Wrzesień 04, 2009, 18:16:48 »

Potwierdzam informacje Kasisz72.
Hawas nie życzy sobie rozgłosu i informowania kogokolwiek o stanie wykopalisk.Wiem to z pewnego źródla.Nic więcej nie mogę napisać.
Pozdrawiam  Mrugnięcie


 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech-Ale mnie rozbawiłaś złotko Mrugnięcie
A któż to taki tajemniczy informator? Pewnie to  króliczek wielkanocny Cool
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 18:17:32 wysłane przez kamil771 » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Wrzesień 04, 2009, 18:21:43 »

kamil771 cieszę się że cię rozbawiłam Język nie to Św.Mikołaj..............dla ciebie w prezencie Język Cool
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #68 : Wrzesień 04, 2009, 18:22:51 »

pewnie Hawas chce cala slawe dla siebie , co nie znaczy zeby pch nic nie napisalo , mogliby napisac cokolwiek chociazy wykopaliska wznowione albo cus w tym stylu
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #69 : Wrzesień 04, 2009, 18:38:24 »

Jeśli Kamilu chcesz jakichś dowodów,to na własną rękę sobie szukaj.

Myślę bowiem ,ze brak jest zainteresowanych aby Ci takowe dostarczać. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #70 : Wrzesień 04, 2009, 19:32:06 »

Wiele razy było w audycjach mówione, że o wykopaliskach informacja będzie tylko wtedy, kiedy Egipcjanie to sami ogłoszą, ponieważ tak się umówili....

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
kasiasz72
Gość
« Odpowiedz #71 : Wrzesień 05, 2009, 08:37:09 »

kochani nie zarzucam kłamstwa Lucynie. Pomyslcie troche, jak to mówi Enki skoro nie mówia o tym publicznie moze nie moga. prosze przeczytać sesje dotyczace Hawassa, a bedziecie wiedzieli o co chodzi.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #72 : Wrzesień 05, 2009, 09:48:38 »

Zanim napiszę o zapomnianej komorze, którą odkrył niedawno w najsłynniejszej piramidzie świata egiptolog Bob Brier, muszę przypomnieć pewną hipotezę ogłoszoną troszkę ponad dwa lata temu.



Francuski architekt Jean-Pierre Houdin przedstawił nową i dość rewolucyjną koncepcję budowy piramidy. Jego zdaniem Egipcjanie wykorzystali do wciągania bloków spiralną rampę położoną we wnętrzu piramidy. Zdaniem Francuza jest to dużo bardziej racjonalne rozwiązanie, niż dotąd prezentowane przewidujące np. wielką prostą rampę, która podczas budowy szczytu piramidy musiałaby mieć aż 1,5 km długości. Tylko wtedy byłaby na tyle łagodna, aby można było po niej wciągać bloki. Stworzenie takiej prostej rampy jest co najmniej tak pracochłonne jak budowa piramidy, a przecież rampę trzeba było potem jeszcze rozebrać.

Francuz nie odrzuca jednak całkowicie prostej rampy. Jego zdaniem świetnie spisywała się ona do wysokości 43 m. Potem jednak jej użycie staje się nieefektywne. Reszta piramidy, czyli trochę ponad 100 m wysokości i 1/3 objętości, miała powstać dzięki wewnętrznej spiralnej rampie. Co więcej, według architekta materiał użyty na prostą rampę wykorzystano do budowy reszty piramidy.

Houdin wsparł swoją hipotezę symulacjami komputerowymi, do których stworzenia wykorzystano oprogramowanie stosowane do planowania organizacji pracy w fabrykach, czy na placach budowy. Zaprezentował też dwie poszlaki przemawiające za istnieniem spiralnych ramp.

Pierwszą i najmocniejszą były wyniki badań geofizycznych piramidy przeprowadzonych przez jego rodaków w 1986 roku. Francuski zespół wykrył anomalie w gęstości budowli mogące świadczyć o nieznanych dotąd pustych przestrzeniach we wnętrzu piramidy Cheopsa. Co ważne anomalie te układały się właśnie w spiralę. Szczególnie duże ubytki gęstości były na narożnikach budowli.

Narożniki natomiast grają w hipotezie Houdina niebagatelną rolę. Przy spiralnej rampie pojawia się bowiem problem skręcania ciągniętym na saniach kamiennym blokiem w wąskim tunelu. Zdaniem Francuza przy narożnikach tunele, które biegły parę metrów od zewnętrznej ściany, wychodziły na niewielkie otwarte placyki, by robotnicy mieli dość miejsca do obracania bloków.

Druga poszlaka dotyczyła szczerby widocznej właśnie w jednym z narożników piramidy Cheopsa mniej więcej w dwóch trzecich wysokości budowli (widać ją na zdjęciu powyżej). Zdaniem Francuza jest ona pozostałością po placyku do obracania bloków. Na jego obecność w tym miejscu wskazała m.in. analiza wyników wspomnianych już badań geofizycznych.

I właśnie do tej szczerby wspiął się w ubiegłym roku za zgodą miejsowych władz Bob Brier, popularny amerykański egiptolog i najbardziej znany zwolennik hipotezy Houdina. Badając ją zobaczył niewielką dziurę. Wszedł w nią i znalazł się w pomieszczeniu w kształcie litery L.

Z pewnością nie był pierwszym człowiekiem, który do niego wszedł w ostatnich wiekach, gdyż znalazł na jednym z bloków wymalowaną datę 1845. Jednak pomieszczenie nie było znane i opisane w naukowych źródłach. Według Briera nie jest możliwe, by powstało przypadkiem, np. w wyniku wybierania bloków podczas demontowania okładziny piramidy kilka stuleci temu. Sklepienie pomieszczenia wygląda na celowo wykonane, otwór wejściowy jest za mały, by można było usunąć przez niego bloki, a jedna ściana komory robi wrażenie wymurowanej od środka piramidy. Doskonale pasuje to do hipotezy Houdina. Jego zdaniem kończąc budowlę i okładając ją wyrównanymi wapiennymi blokami Egipcjanie likwidowali placyki zaczynając od samej góry i schodząc tunelem na dół. A więc zamurowywali je od środka budowli. Odkrycie wzmacnia więc znacząco hipotezę Houdina i założenie, że szczerba jest pozostałością po jednym z placyków.

Swoje odkrycie Brier opisał właśnie w magazynie Archaeology (dali kilka zdjęć). Pod koniec ubiegłego roku pisał też o tym National Geographic (wspinaczka była związania z kręceniem kolejnego filmu tej stacji).

Polecam też przygotowaną już ponad dwa lata temu trójwymiarową prezentację hipotezy Houdina. Naprawdę warto obejrzeć, bo bardzo ułatwia zrozumienie pomysłu Francuza i jest świetnie wykonana. (konieczne jest zainstalowanie specjalnego plugina 3D)

Symulacja przedstawia też koncepcje Houdina dotyczące budowy komory grobowej faraona, której strop chronią gigantyczne 50-60-tonowe bloki granitu. Swoim ogromem zmiażdżyły one już wiele teorii budowy piramidy. Pozostałe bloki piramidy ważą bowiem zaledwie 2,5-1 tony

Zdaniem Houdina do wciągnięcia granitowych gigantów Egipcjanie użyli wielotonowej przeciwwagi zjeżdżającej Wielką Galerią, tajemniczym wysokim korytarzem w środku piramidy, którym idzie się do komory grobowej. Sunąc w dół Galerii, zrobiona z pewnej liczby małych głazów przeciwwaga wciągała potężne bloki po znajdującej się naprzeciwko rampie. Ta teoria wyjaśnia też do czego służą zagadkowe wycięcia widoczne w Wielkiej Galerii.

Francuz wymyślił też łatwy sposób na ulokowanie na szczycie budowli wielotonowego piramidionu. Jego zdaniem wciągnięto go po prostej rampie, a później podnoszono w miarę wznoszenia piramidy skręcając przytwierdzone do niego liny.

artykuł pochodzi stąd:
http://archeowiesci.wordpress.com/2009/06/21/zapomniana-komora-w-piramidzie-cheopsa-czyli-jak-zbudowano-olbrzyma-z-gizy/
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #73 : Wrzesień 06, 2009, 07:22:50 »

Zupelnie wyglada na to,ze p.lucyna nie wie co sie dzieje w PCH,
a PCH nie wie,co p.Lucyna naklamie na sesjach prywatnych.
Pozdrawiam.
Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #74 : Wrzesień 06, 2009, 10:44:57 »

Zupelnie wyglada na to,ze p.lucyna nie wie co sie dzieje w PCH,
a PCH nie wie,co p.Lucyna naklamie na sesjach prywatnych.
Pozdrawiam.

jezeli ktokolwiek klamie w pch to wszyscy ktorzy sa od poczatku , jakies 3 osoby ktore teraz nie maja juz wyjscia i musza brnac w to do konca  Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

amigos zabojcy kalinowatyper devilssoldiers pifpaf