Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 16:23:33


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dusza i wszystko o niej ...  (Przeczytany 160889 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #250 : Maj 16, 2012, 07:19:02 »

Tekst generalnie ok tylko moim skromnym zdaniem troszkę autor połączył dusze ze świadomością i hm z ,,monadą" z naszym dorobkiem (wiedzą)
Trzy w jednym - może taka mała promocja Uśmiech
Dodam tylko, ze różnica między duszą a, ego czy intelektem  jest taka, że są to narzędzia takie jak np ręka, dusza jest jednym z elementów naszego przejawu.
Jednym z elementów budowy w/g klucza budowy hm...Ziemian Mrugnięcie
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #251 : Maj 16, 2012, 09:23:43 »

Cytuj
Niektóre Stare Dusze czują się nieswojo ze swoją szorstkością lub brakiem emocjonalnego ciepła i starają się nadrobić ten jak im się wydaje – brak, chociaż czasem nie mają takiego odczucia.

Cóż, na każdym etapie rozwoju aktualna tożsamość uwiera Chichot Co dalej ? Kiedy powrót do młodych i dojrzałych jest już pozbawiony sensu, a tożsamość "starości" również zdaje się ograniczać Duszę, to jaki jest kolejny etap rozwoju ?
Kosmiczna, bezosobowa Świadomość ?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : Maj 16, 2012, 09:53:21 »

Cytuj
Niektóre Stare Dusze czują się nieswojo ze swoją szorstkością lub brakiem emocjonalnego ciepła
nie wiem z skąd pomysł, iż tak właśnie jest??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #253 : Maj 16, 2012, 18:17:32 »

Czytając wczoraj zamieszczony przez Chanell  tekst o starych duszach, na ekranie pojawił mi się gość.
A że akurat było tam coś o aparacie fotograficznym, to zrobiłam z niego użytek.
I teraz zastanawiam się, co ma znaczyć owa wizyta, skoro nie ma przypadków?  Duży uśmiech I dlaczego ćma?  Chichot
Ślepi jesteśmy jak te ćmy, czy co? I jeszcze mój odcisk palca obok owada… tego już stanowczo za dużo!!!  Zły
No chyba, że to kosmiczna, bezosobowa świadomość mi się objawiła?  Cool

Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #254 : Maj 16, 2012, 19:18:17 »

To skrzydlate coś przyleciało do ptaszyny Mrugnięcie Normalnie jak swój do swego Mrugnięcie
Żarty na bok... Duży uśmiech
Sprawdź na co , w momencie robienia zdjęcia, wskazał gość. Może ta synchronizacja być zabawna Chichot Pomijając to, że i tak dzisiaj nie ogarniesz czego w Całości to ma dotyczyć. Nie ogarniesz, ponieważ JA nie ma takich możlwości ... świadomość zrobiła co miała zrobić ...
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #255 : Maj 16, 2012, 19:20:14 »

myślę, że chodzi o to.. Szok

<a href="http://www.youtube.com/v/_fglzCnPlec?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/_fglzCnPlec?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #256 : Maj 16, 2012, 19:24:34 »

No, songo, toś przywalił ... Ptaszynie potrzebny spokój teraz, a nie duchy z przeszłości ... no chyba że.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #257 : Maj 16, 2012, 19:45:38 »

Przestańcie się śmiać!  Zły Najpierw pękająca żarówka, potem ćma na czytanym tekście o duszy
oraz na odcisku mego palca i co jeszcze?  Szok
Mam zacząć się bać, czy szykować do drogi? Znaczy się tej ostatniej? Ktoś wie?  Coś
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #258 : Maj 16, 2012, 19:47:38 »

Przestańcie się śmiać!  Zły Najpierw pękająca żarówka, potem ćma na czytanym tekście o duszy
oraz na odcisku mego palca i co jeszcze?  Szok
Mam zacząć się bać, czy szykować do drogi? Znaczy się tej ostatniej? Ktoś wie?  Coś

..do drogi, nie ostatniej bynajmniej Mrugnięcie
życie to podróż- więc leć Ptaku Chichot
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 19:50:47 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #259 : Maj 16, 2012, 19:52:33 »

Cytat: Songo1970
więc leć Ptaku  Chichot   

…tylko dokąd?
W nową inkarnację?  Zły
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #260 : Maj 16, 2012, 19:57:50 »

Cytat: Songo1970
więc leć Ptaku  Chichot  

…tylko dokąd?
W nową inkarnację?  Zły

tego to ja nie wiem, ja nie wróż Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #261 : Maj 16, 2012, 20:13:55 »

Darek!
Czytalam dzis na watkach wpisy Astre o zrodle energii, i bardzo mnie zafascynowaly.
Facet rodzinie PLAN porobil, kiedy i o ktorej godzinie... no fakt, za prad^^^nie placi, bo ma kolektory i ... 4 akumulatory.
A JA pytam (chodz nie z kopalni Bytom), , ile miejsca trzeba jeszcze, w naszych komorkach... drogo oplaconych, aby ta cala seria mogla dzialac,,,
Bo to jest wlasnie ARKA!

Uśmiech

Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #262 : Maj 16, 2012, 20:46:31 »

Przestańcie się śmiać!  Zły Najpierw pękająca żarówka, potem ćma na czytanym tekście o duszy
oraz na odcisku mego palca i co jeszcze?  Szok
Mam zacząć się bać, czy szykować do drogi? Znaczy się tej ostatniej? Ktoś wie?  Coś
Zdarzenia dzieją się .Nie masz na nie wpływu, więc nie siłuj się na odpowiedzi, ani na działanie. Pozwól na przepływy energii i nie martw się, ponieważ nic nie dzieje się po to, aby Cię przestraszyć. Natura tak nie działa Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #263 : Maj 16, 2012, 21:11:57 »

lepiej idz na piwo i sie wyluzuj i miej ..to Ty sama przylecialas z innego wymiaru:) od Ciebie zalezy czy juz tam chcesz byc Uśmiech
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #264 : Maj 16, 2012, 21:19:04 »

Wiedziałam że ten tekst wywoła emocje,ale żeby ćmy do niego leciały  Szok

Przebiśnieg piszesz że ktoś pomieszał pojęcia duszy ,ego i świadomości.Może tak jest ,ale mi się bardzo podoba taki opis duszy Chichot.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
ptak
Gość
« Odpowiedz #265 : Maj 16, 2012, 21:45:19 »

lepiej idz na piwo i sie wyluzuj i miej ..to Ty sama przylecialas z innego wymiaru:) od Ciebie zalezy czy juz tam chcesz byc Uśmiech

Quetz, dzięki, jestem wyluzowana jak nigdy dotąd. Piwo mówisz?  Chichot
To raczej przysmak przebiśniega, ja mam za słabą głowę.  Duży uśmiech
A w inne wymiary wcale mi się nie spieszy. Ale, kto wie, co moja dusza postanowiła?
Może już czas? Lecz tak bez towarzystwa? I przed grudniem?

Poza tym east nie radzi siłować się, bo wszystko i tak dzieje się samo.
Jesteśmy ubezwłasnowolnieni, jak te ćmy bez swego „ja”. Ot, i na co nam przyszło…  Chichot

Chanell, no widzisz przecież, że ćma była na tekście. Nie wymyśliłam tego.  Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #266 : Maj 17, 2012, 07:34:16 »

ptak Duży uśmiech
Cytuj
Przestańcie się śmiać!  Zły Najpierw pękająca żarówka, potem ćma na czytanym tekście o duszy
oraz na odcisku mego palca i co jeszcze?  Szok
Mam zacząć się bać, czy szykować do drogi? Znaczy się tej ostatniej? Ktoś wie?  Coś
Moim skromnym zdaniem raczej masz przestać się bać Język
Szanow...hm ten no ptak albo znasz swoje słabości i żyjesz z nimi, zauważasz i neutralizujesz, albo...piwko na rozluźnienie  Język
Proces wielkiego oczyszczania i wielkich zmian trwa. Język
Ponieważ nie istnieje żaden inny sposób, aby natura mogła się odnowić, a my wszyscy jesteśmy częścią tej wspaniałej Uniwersalnej Natury. (ptaki również) Duży uśmiech
Wszystkie Nasze małe tragedie są odzwierciedleniem dużo większych perturbacji, zachodzących na całym łonie Matki Natury – włączając w to naszą Ziemię i z pewnością słońce, słoneczny układ i galaktykę.  Język
Każda planetarna, słoneczna, galaktyczna nić w kosmicznym krośnie jest dokładnie przeczesywana.
Nic nie zostaje pozostawione bez zmian. (pękają żarówki etc) Duży uśmiech
Dzieje się dzieje, urzeczywistnia się w skali kosmicznej.
Więc dobrze jest posiadać wystarczająco duże szkło powiększające lub soczewkę, by dostrzec poszczególne wydarzenia Cool
Jeżeli się nie nabędzie ,,sprzętu” to wszystko może wydać się  hm..  przerażające.(moze pęknąć żarówka np. ) Duży uśmiech
Najprościej strach, zamienić na miłość (znaczy nie sex choć...). Zły
Warto zneutralizować lęk przed stratą, pozwolić temu lękowi, przekształcić się (zamienić go dostrzec)  przepuścić przez serducho,( ale nam się duszyczka rozgrzeje i nie będzie szorstka o nie ) Duży uśmiech
Moim skromnym zdaniem czas ostateczny to m/innymi też wzbogacenie kolorystyczne duszy. (programatorka)
Wygląda to naprawdę jak niespodziewane, stanięcie w obliczu śmierci.
Dla każdego co innego lecz albo jesteśmy ciałem albo mamy ciało Duży uśmiech
Wiem kim jestem dlaczego jestem i co tutaj robię, albo latam jak ćma do telewizora  Język
Stary świat i wszystko, co wiemy o nim przekształca się zmienia Zły
Nie jestem specem od channelingów, ale wedle nich niewiele pozostało właściwie lat, aby przygotować się na koniec – na Czas Zamknięcie Cyklu.  Język
Czas zauważyć co jest stare, co przestało mnie służyć.  Zły
Ważne,by nie zmarnować niesamowitej okazji do wyćwiczenia i wykorzystania swoich przejawów (duszy też)  Duży uśmiech
Cytuj
Poza tym east nie radzi siłować się, bo wszystko i tak dzieje się samo.

Znaczy bezkrólewie ślepy los - figa z makiem Język
Oczywiście siłował się nie będę bo mi sił zabraknie by sąsiadowi wyroby zrobić, a świniaczka wczoraj oprawił Duży uśmiech
chanell
Cytuj
Wiedziałam że ten tekst wywoła emocje,ale żeby ćmy do niego leciały

Przebiśnieg piszesz że ktoś pomieszał pojęcia duszy ,ego i świadomości.Może tak jest ,ale mi się bardzo podoba taki opis duszy .
Tez mi się podobał co do emocji to raczej ludzie dodawali co wiedzą i raczej w emocje nie wchodzili ja przynajmniej żadnych złych emocji nie odczułem Duży uśmiech
Warto tylko zauważyć pewne informacje by w przyszłości nie działać na zasadzie chłop swoje baba swoje Duży uśmiech
Jak ktoś lubi świeżyznę zapraszam Duży uśmiech

« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 07:41:58 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #267 : Maj 17, 2012, 08:34:00 »

@Ptaku
Cytuj
Poza tym east nie radzi siłować się, bo wszystko i tak dzieje się samo.
Jesteśmy ubezwłasnowolnieni, jak te ćmy bez swego „ja”. Ot, i na co nam przyszło…
@Przebiśnieg 
Cytuj
Znaczy bezkrólewie ślepy los - figa z makiem
Tak trudno przyznać, że się nie ma kontroli nad przepływem energii życia ? Kontroler silnie trzyma stery. Nawet jak i tak nie ma wpływu na żarówki pękające, ani na ćmę na komputerze to będzie się upierał że ma.
A co mówi Wam królewskie Serce ? Jakieś przeczucia ? One więcej informacji dostarczą , niźli logicznie kombinujące JA (którego istnienie to iluzja). Iluzoryczne wydawałoby się przeczucie niesie prawdziwą informację, a silne przekonanie na temat siebie i swoich racji to iluzje Chichot Ot życie ..

@Przebiśnieg
Cytuj
Wygląda to naprawdę jak niespodziewane, stanięcie w obliczu śmierci (..) Czas zauważyć co jest stare, co przestało mnie służyć.(..)
"Finish it " - jak mówił duch ukochanej bohaterowi filmu pt "Źródło" (The Fountain). Dokończ to teraz. Śmierć JA wydaje się być czymś tragicznym, godnym poematu co najmniej. Co na to rodzina, co społeczeństwo ? Co Bóg ? Czy wyprawią "mi" godny pogrzeb ? Chcę leżeć w sektorze z babcią ... hehehehe. Jakby to miało w ogóle jakieś znaczenie dla Ciebie, który już nie żyjesz, ponieważ Twoje istnienie jest iluzją. Jest, ponieważ właśnie stanąłeś w obliczu śmierci, a jeśli jeszcze nie, to na pewno się to kiedyś stanie. "Kiedyś" to zaledwie mgnienie oka w skali nieskończoności Wszechświata. JA traci sens w obliczu śmierci. Ale Istnienie nie umiera. Życie się dalej toczy. Toczy toczy , swój dar uroczy .... tyle, że już bez Ciebie. Możesz nareszcie opuścić to zabójcze JA. Teraz jest na to czas. Czas na Istnienie.

@chanell
Cytuj
Wiedziałam że ten tekst wywoła emocje,ale żeby ćmy do niego leciały
Ćmy lecą do Światła Mrugnięcie
Może są i głupie, bez tego JA, ale ... jakże pięknie żyją ! Niczym Ikar. Na chwilę przed spaleniem formy stają się w pełni Oświecone Mrugnięcie
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #268 : Maj 17, 2012, 10:40:38 »

Hej Ptaku,

Ćma i zarówka ... jesteś mocno pobudzona duchowo i zaczynasz się synchronizować z otoczeniem, wchodzisz schodami w dół w kraine mroku. Ćma jest symbolem przeobrazajacej się duszy, duszy zmarłych, wystepuje w wielu kulturach jako symbol umarłych czasami jako aspekt wampiryczny. Pekajaca zarówka swiadczy o tym wymownie, przechodzisz do obszaru mroku, to początek okresu niepokoju, Uśmiech)))).

"Then the true demon, after existing for a span of years equivalent to a human lifetime, dies and changes into a certain species of giant butterfly or moth called wampan. This creature has markings on its wings which lend it the appearance of an owl’s face. All the wampan are believed to be souls and are said always to be hungry, as is the case with any of the forms which the true soul takes. When a wampan flies into a house, one of the persons there tosses a small piece of sweet manioc or a few drops of manioc beer in its direction. The Jivaro believe that since the wampan might be the soul of a dead relative or friend it would be wrong to neglect its hungry. They do not fear the creature, however but show sympathy on them."
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 10:43:29 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #269 : Maj 17, 2012, 10:58:47 »

ptaku - nie ma czego sie bac, sa to manifestacje. Kiedys na takie rzeczy nie zwracalas uwagi, ale teraz wciagnelo Cie to, no i wiesz juz wiecej. Od siebie dodam, ze takie manifestacje moga byc najrozniejsze, jak w filmie. Nie strac glowy, gdy nagle zobaczysz kogos bliskiego (zyjacego, czy nie), ale w innej sytuacji np. w tramwaju.
W takich gierkach (tych sil) chodzi o wywolanie emocji, nie boj sie i nie daj sie, teraz TY bedziesz decydowac i wybierac. No albo ... cma za Ciebie;)

P.S. Mozna zabezpieczyc sie przed takimi "goscmi", widac faktycznie Ziemia:) podnosi wibracje.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #270 : Maj 17, 2012, 17:49:44 »

Ta jak się manifestują u Fair Lady to ta naciąga rękawice i manifestantów naparza Duży uśmiech
Jak nie ma w Tobie agresji szacowna ptak czyli tak jak u mnie Mrugnięcie
Polecę Ci mój własny sposób.
Ano jak się zaczną manifestować napij się piwa ile możesz zmieścić w polichach i ich obryzgaj Zły
Jak mimo to nie zrobią chodu skutkuje puszczenie bąka tylko, że wcześniej trzeba dużo kapusty zjeść Cool
PS
Jak to nie będzie skutkowało napisz coś tam wymyślimy coby tam Twoja dusza była spokojna Język
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #271 : Maj 17, 2012, 19:32:45 »

Wlasnie tak!
Walka to np. tez uznanie swej nizszosci i kompleksow, jak niestety szacowny Przebisniegu masz bez liku.
My mamy czas, ale przyjdzie ta chwila, w ktorej zrozumiesz, ze nie da sie tylko "jesc, pic i miec grzeszne mysli"Mrugnięcie
Zbyt mocno wisisz na siatce ... ogolu!

Buduj! A wtedy Architekci przyjda i ocenia:)
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #272 : Maj 17, 2012, 20:09:56 »

OK
Zapoznałbyś mnie z jakimś architektem szacowna Fair Lady Cool
Choć przyznam, że architekt raczej mi się kojarzy z twórca a nie kontrolerem  Język
Cóż dla każdego co innego
Cytuj
Walka to np. tez uznanie swej nizszosci i kompleksow,
Dokładnie. Duży uśmiech
Dodałbym więcej - to zniżenie się do poziomu, w którym jakiś np fanatyk czy ...jest mistrzem i na tym poziomie można ponieść tylko klęskę, ba już zejście na ten poziom jest klęską Zły
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 20:10:11 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #273 : Maj 17, 2012, 22:18:40 »

KochaniUśmiech dzięki za te wszystkie wspaniałe rady, tylko, że ja się wcale nie boję.
A żeby było śmieszniej, to po jawie z żarówką i ćmą ciąg dalszy nastąpił w snach.

W pierwszym śnie, jechałam pociągiem w ostatnim wagonie. Pociąg zatrzymał się, wysiadłam na chwilę
rozprostować kości i nie zdążyłam wsiąść, gdy pociąg niespodziewanie ruszył.
Zaczął objeżdżać jakieś rondo, ja widząc to, przebiegłam po średnicy ronda na drugą stronę i co widzę?
Ostatni wagon wykolejony i wszyscy pasażerowie (30 osób) są nieżywi. A miałam być w tym wagonie,
gdybym wcześniej nie wysiadła.
Drugi sen, zaraz po tym. Ulicą idę z moją mamą (nieżyjącą od paru lat) lekkim i tanecznym krokiem.
Jesteśmy radosne i roześmiane. Mama jest młoda i dziwię się trochę, że tak wygląda.

Ciekawe, co dalej? Chyba coś się jednak kroi…  Duży uśmiech
Może jednak wypiję w końcu to piwo, co zalega w lodówce od miesiąca?
Zanim wejdę w krainę mroku, jak sugeruje nagumulululi.?   Chichot
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #274 : Maj 17, 2012, 22:51:19 »

Ptaku, a nie zapomnij nabrać tego piwa pełne policzki i jakby co to ...wiesz co Przebiśnieg doradza Duży uśmiech
Ale to nie w obronie, co ze śmiechu  bardziej Mrugnięcie
Masz rzadki dar posiadania głupawki, a głupawka ratuje, jak wiadomo z każdej opresji przede wszystkim dlatego, że daje wolność śmiania się z siebie więc wyobrażenia pryskają .. no, wiadomo ..... jak bańki (a nie jak piwo po tapecie ) Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.653 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-anime pyn kociaprzystan grotasmierci k-l