Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 06:39:24


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak masz na imię?  (Przeczytany 154645 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Bober
Gość
« Odpowiedz #150 : Styczeń 14, 2009, 10:22:04 »

Tene i z tym się zgodze  Uśmiech a moje imie oznacza sprawiedliwość , biorąc pod uwagę że zodiakalną wagą jestem ...jakoś sie dobrze zgrało to ze sobą i mną.   

Wykorzystam sytuację i zrobię maleńki apel do Nas wszystkich..... Zwracajmy uwagę pisząc o kimś kto jest jakiej płci ,mamy przecież znaczki damskie i męskie przy opisie  Mrugnięcie
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #151 : Styczeń 14, 2009, 15:10:40 »

jeszcze nie każdy je umieścił.
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #152 : Styczeń 18, 2009, 21:20:08 »

a moje imię co oznacza, wie ktoś?

Mój profesor mawiał że; " wszystkie chłopaki to Maćki,a dziewczyny to Kaśki "  Język

Moja ukochana, ma właśnie na imię Kasia.:**
Kocham Ją ponad życie. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 21:22:48 wysłane przez komandos040 » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #153 : Styczeń 19, 2009, 13:43:09 »

LECH i LESZEK

Pochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: "chytry, przebiegły"
Liczba dla imienia: 7
Znak zodiaku: Wodnik
Planeta: Merkury
Imieniny obchodzi:
29 Lutego, 12 Sierpnia

Leszek, Lech (a jeszcze dawnej "Lestek") to imiona, które w średniowieczu były własnością książęcego rodu Piastów, podobnie jak Bolesław, Mieszko i Władysław. Dlatego nie zaginęły, jak większość starych, słowiańskich imion. Imię Lech miał też nosić mityczny założyciel Gniezna.

Co znaczyło to imię? Słowo, od którego ono pochodzi, zostało zapomniane. Gdyby się zachowało, brzmiałoby dziś "lestki" i znaczyłoby "chytry", "przebiegły", "łebski". Przebiegłość, umiejętność przechytrzenia przeciwników była cnotą wysoko cenioną u dawnych Słowian, czego dowodem jest drugie imię o tym samym znaczeniu, Przemysł (dzisiejszy Przemysław).

Oba imiona - Lech i Leszek - mają te samą liczbę, siedem. Siódemka spośród wszystkich liczb, jakie rozważa numerologia, najmniej jest związana z konkretną, namacalną rzeczywistością, a ludzie siódemki zdolni są do najdalszych wycieczek w świat ducha i wyobraźni. Jedni pod wpływem tej liczby stają się fantastami i marzycielami, inni odmiennie - zdolni są do intelektualnych kombinacji.

Lechowie i Leszkowie obdarzeni są rozumem planistów, graczy i strategów. Można ich sobie wyobrazić jako szachowych mistrzów, ale również jako mózgi kierujące firmami, partiami i grupami nacisku. Potrafią dostrzegać w świecie wpływy, tendencje i układy, umieją planować swoje posunięcia, i w przemyślany sposób odpowiadać na ruchy przeciwników. Ludzi o tym imieniu rzeczywiście trudno jest przechytrzyć! A do tego dzięki ochronnemu działaniu siódemki zdolni są do wyrzeczeń i potrafią długo zadowalać się niewielkimi osobistymi korzyściami. We właściwym momencie śmiało jednak sięgają po główną wygraną. Planetarny patron Lechów (i Leszków), Merkury, sprawia, że dobrze czują się we wszelkich zajęciach jemu podległych, a wiec w handlu, w reklamie, w podróżach, a także w pisaniu i mówieniu do mikrofonu; nie razi ich też światło reflektorów. Ale zanim Lech czy Leszek znajdzie swoje miejsce w społeczeństwie, będzie - jako dziecko czy nastolatek - rozbrykany i nieposłuszny; musi na własnej skórze doświadczyć masy przygód. Z niespokojnych młodzieńców wyrastają oni na dobrych ojców rodzin i zaufanych członków organizacji.

Na oba te imiona czekają te znaki zodiaku, które podlegają szczególnym wpływom Merkurego, a więc Wodnik, Bliźnięta i Panna, w tej właśnie kolejności. Dodajmy do tej listy jeszcze Skorpiona. Nie ma też przeszkód, by Lechem albo Leszkiem został nazwany Baran, Lew, Strzelec czy też Waga lub Rak. Koziorożcom imiona te mogą się wydać za mało poważne. Energia z nimi związana raczej obca jest Rybom i Bykowi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 13:45:41 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
zuza
Gość
« Odpowiedz #154 : Styczeń 19, 2009, 15:06:42 »

http://www.imiona.dla-dzieci.org/adam,101.html  dla wszystkich, którzy chcą poczytać o swoim imieniu Uśmiech
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #155 : Styczeń 24, 2009, 23:27:34 »

Witajcie
jam jest   Łukasz  Uśmiech

pochodzi od łacińskiego lucius, czyli urodzony o świcie. Inne znaczenie to pochodzący z Lukanii (region Włoch), a także ten, który wstaje o świcie[1].  według Encyklopedji

Jakoś to do mnie nie pasuje bo lobię spać Mrugnięcie


Pozdrowienia dla wszystkich  o otwartych umysłach



Witajcie. Dopiero teraz dobrnęłam do tego działu. Moje imię znaczy to samo, co Łukasz, bo ma ten sam łaciński zródłosłów. I rzeczywiście, urodziłam się o 7 rano w styczniu. No i też bardzo lubię spać.
Na forum nie mam nicka, bo bardzo lubię swoje imię Uśmiech
Zapisane
helgoland
Gość
« Odpowiedz #156 : Styczeń 28, 2009, 22:48:44 »

mam na imię Olga, które to imię pochodzi od skandynawskiego Helga, bo to Wikingowie z terenów obecnej Szwecji, podbili Ruś Kijowską i ustanowili tam państwo. Z czasem więc przez "oboczność" (zmiany w wymowie) Helga przekształciła się w Olga.
Interesuję się Skandynawią i Wikingami stąd mój nick Helgoland
pozdrawiam
:-)
Zapisane
Krons
Gość
« Odpowiedz #157 : Luty 04, 2009, 11:15:29 »

Witam

Ja naomiast zwę się Władysław.Z tego co mi wiadomo to jest rzadko stosowane imię.Tak mi się zdaje,że chyba jestem jedyną osobą co ma takie takie na tym forum

Pochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: "sławnie władający (panujący)
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Rak
Planeta: Jowisz
Imieniny obchodzi: 11 Maja, 27 Czerwca


Władysław to jedno z tych słowiańskich imion, które jest wciąż dla nas zrozumiałe bez specjalnego tłumaczenia. Wiemy przecież, co znaczy "sława" oraz "władać".

Istnieje również druga odmiana tego imienia: Wodzisław. Imię to wymyślono kiedyś dla władców, nosili je polscy królowie. Najbardziej sławni z Władysławów to Łokietek, który odbudował państwo polskie i zatrzymał podboje Krzyżaków; następnie Władysław Jagiełło, który zjednoczył Polskę i Litwę, oraz Władysław IV, za którego Polska sięgała najdalej na wschód.

Liczba imienia Władysław to jeden. Jedynka oznacza założycieli, pionierów, tych którzy stają na czele i są pierwsi w szeregu. Władysławowie nie lękają się ryzyka. Już w klasie nie boją się podnosić ręki, potrafią zabrać głos, jak również przyznać się do błędu. Lubią być lepsi od innych. W wieku chłopięcym grają role hardych twardzieli i gotowi są w nocy chodzić na cmentarz. Gdy minie hałaśliwa młodość, Władysławowie okazują się ludźmi poważnymi i odpowiedzialnymi, którzy chętnie przyjmują urzędowe funkcje i pierwsi zaczynają zarabiać prawdziwe pieniądze. Jednakże często długo pozostaje im zamiłowanie do wędrówek, podchodów i spania w namiocie. Do swych późnych lat szczycą się tytułami harcmistrzów.

Władysławowie - zgodnie z królewską przeszłością tego imienia - dobrze się sprawdzają na kierowniczych stanowiskach i są godnymi zaufania szefami. Wielu Władysławów w historii dowodziło wojskiem i pewnie to zamiłowanie pozostało im do dziś. Władysławowie dbają o tradycje, dumni są z osiągnięć swoich ojców i dziadów oraz starają się w takim samym duchu wychować swoich synów.

Imię to odpowiednie jest dla Raka, który spośród wszystkich znaków zodiaku najbardziej dba o rodzinę, tradycję i historię. Śmiało też mogą je nosić mężczyźni z tych znaków, które odznaczają się siłą woli i zdrowym, życiowym rozsądkiem, jak Koziorożec, Lew, Strzelec, a także Byk. Dla Skorpiona imię Władysław może być zbyt prostolinijne. Wodnika, który bywa włóczykijem i fantastą, to imię zwiąże z domem i rodziną. Pannom pozwoli lepiej dbać o innych ludzi. Dla Bliźniąt, Wag i Ryb to imię jest zbyt poważne, a ruchliwe Barany mogą się czuć nieco skrępowane jego wibracjami.



PS.Dzieki Zuza za tego linka Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 11:37:19 wysłane przez Krons » Zapisane
agawardak
Gość
« Odpowiedz #158 : Luty 08, 2009, 18:33:54 »

Witam wszystkich, mam na imię Agnieszka Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #159 : Luty 08, 2009, 18:40:11 »

Witaj Agnieszko , czuj sie z nami dobrze. Uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : Luty 08, 2009, 23:41:30 »

Cześć Agnieszko Uśmiech witamy w rodzinie pozytywnie zakręconych  Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #161 : Luty 08, 2009, 23:46:42 »

A moje imię Andrzej . Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #162 : Luty 08, 2009, 23:55:00 »

A moje imię Andrzej . Pozdrawiam Uśmiech
Hello Uśmiech Andrzej, pzdrawiam
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Mora
Gość
« Odpowiedz #163 : Luty 11, 2009, 15:49:51 »

No elo, elo wszystkim nowym.
Tak właściwie to ilu jest aktywnych użytkowników?

Może komuś chce się policzyć? Chichot
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #164 : Luty 11, 2009, 19:27:43 »

Pi razy drzwi - 15  Cool
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #165 : Luty 11, 2009, 22:10:36 »

Mora, wystarczy zerknąć na stronę główną tego forum, na samym dole jest wykazane ilu jest danego dnia online. W chwili, w której piszę tego posta, jest nas 32 na linii. Każdego dnia wygląda to inaczej.
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #166 : Luty 11, 2009, 22:13:17 »

Ale część tych ludzi online to bierni czytacze, a Mora pytał o aktywnych.
Zapisane
Neo Killuminati
Gość
« Odpowiedz #167 : Luty 14, 2009, 00:26:34 »

Joooooł !!!!

A ja Maaciej jestem (nie maciek co w numerologii daje 666<złoooo> Chichot)
Podobnno "najmilsze" wrażenie robi imię MAciej i Krzysztof ze wszystkich męskich imion , wzbudzają zaufanie .. ? Or somethink like thisss Uśmiech

Jestem z zodiaku byczek <siłaaaa>
Wyczytałem że imię Maciej jest "doskonałym" imieniem do znaku zodiaku Byk , znaczy tym "najtrafniejszym" . Gratulacje MAMO Mrugnięcie
MAciej to podobno filozof , z numerologii jestem 9 tez podobno to filozofy.. , do tego urodzony w imieniny maja 05.05 co tez podobno daje cechy filozoficzne heheh <prawie jestem mesjasz hehehhe>

Pozdrawiam wszystkich , szczególnie Maciejów czy tam MAcieji (nie maćków) Uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #168 : Luty 16, 2009, 01:05:22 »

Louis Natalia
Zapisane
Mauri
Gość
« Odpowiedz #169 : Marzec 02, 2009, 10:14:53 »

W dowodzie Marek. Mauri-od numerologa. Mówią też na mnie Jezus (łapiąc się za głowę Duży uśmiech)
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #170 : Marzec 02, 2009, 12:09:12 »

W dowodzie Marek. Mauri-od numerologa. Mówią też na mnie Jezus (łapiąc się za głowę Duży uśmiech)

dobrze, że nie klękając  Mrugnięcie
Zapisane
maro23
Gość
« Odpowiedz #171 : Marzec 02, 2009, 22:04:22 »

Hej,moje imie to Marek .Witam i pozdrawiam wszystkich!                                                        Ps,w tym miejscu zatracaja sie wszystkie granice....oby wiecej takich na forum ..Mrugnięcie
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #172 : Marzec 02, 2009, 22:19:19 »

Witaj u nas Maro.
Zapisane
secularus
Gość
« Odpowiedz #173 : Marzec 06, 2009, 00:35:30 »

Witam wszystkich serdecznie na imię mam Tomasz, Pozdrawiam   Uśmiech
Zapisane
diabolicq
Gość
« Odpowiedz #174 : Marzec 09, 2009, 00:44:57 »

Witam wszystkich cieplutko. 
Grzegorz(Greg)

http://www.znaczenie-imion.pl/index.php
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

black-for masterjayz-games siri-ya-ny watahanowiu everyone