Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 24, 2024, 15:35:57


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Magazyn Ekspresu Reporterów - sekta En-ki  (Przeczytany 171414 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Symeon
Gość
« Odpowiedz #275 : Wrzesień 29, 2009, 23:05:21 »

Szkoda, że nie ma w internecie całości magazynu ekspresu reporterów, łącznie z wypowiedzią księdza i dziennikarzy, chętnie bym to obejrzał. Natomiast ten krótki fragment, z którym się zapoznałem, nie świadczy najlepiej o PCh i o pani Lucynie. Może teraz niektórym otworzyły się oczy.
Co do czytania w myślach, to podobno takie złe byty nie mogą czytać w naszych myślach, więc Samuel mógł się nie zorientować o co chodzi.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #276 : Wrzesień 30, 2009, 07:13:26 »

Większość ludzi woli się nie wypowiadać ,poniewaz nie potrafią się bronić i odpierac zarzutów .osób które siedzą na tym forum  i.....................no własnie po co one tu siedzą i zrzędzą ?

Dla równowagi, gdyż każde zjawisko posiada i zwolenników, i przeciwników. W zasadzie uważam (choć nie uznaję siebie za jakiegoś dobrego ducha), że powinniście się z tego cieszyć. Dzięki temu zwolennik ma możliwość konfrontacji swoich wyobrażeń z innymi wersjami. Pomaga to nie popaść w złudny hurraoptymizm. Wymaga ciągłego analizowania tego, w co się wierzy. Chyba, że ktoś nie lubi słów krytyki, boi się ich (a krytyki boi się jeno ten, kto wie, że może nie mieć racji), i woli nie słyszeć, trwając we własnej ułudzie posiadania jedynej racji.

Osobiście cieszę się z krytki, z wytykania mi błędów - pomaga mi to się rozwijać, wciąż zmieniać i udoskonalać światopogląd. Bez tego byłbym naiwniakiem, zatopionym we własnych wydumaniach.

Tak więc dla sceptyka dyskusja na forum też przynosi profity.

Cytuj
Wiekszość osób poprostu czyta forum,jednak podczas anonimowej ankiety opowiedzieli się za.

A skąd taki wniosek? W ankiecie nie było dwóch pytań: "Czy udzielasz się na forum" i "Czy jesteś za czy przeciw?". Więc trudno wnioskować, że Ci, co się nie udzielają, są w większości "za".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 07:14:54 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Sobek
Gość
« Odpowiedz #277 : Wrzesień 30, 2009, 08:50:06 »

Miało być merytorycznie - było, miało być rzeczowo - było. Bez epitetów - było... tzn. do czasu, z Twojej strony. Więc skąd ten nagły żal i ucieczka?
To nie jest ucieczka, mój zdrowy rozsądek nakazuje mi zakończyć tą - trzeba przyznać - żałosną dyskusję, bo idzie ona w złą strone. Podam Ci przykład cytując pierwsze zdanie twojej odpowiedzi(bez dwóch pierwszych)

Cytat: arteq
Wstawki o dzieciństwie daruj sobie
Cytat: arteq
Udowodniłeś i owszem ale swoją nierzetelność.
Cytat: arteq
JAk to nie wieszysz Łobos?
Cytat: arteq
Czyli jednak nie do końca wie co mówi, tak?
Cytat: arteq
Ależ porażająca argumentacja
Cytat: arteq
Niesteto o Tobie nie mogę tego uczciwie powiedzieć

Cytat: arteq
Jakie odbijanie piłeczki?
To co musiałbym teraz zrobić, to "odbić piłeczkę" - niestety. Rozumiesz teraz dlaczego dyskusję pozostawiam mądrzejszym od siebie? Mrugnięcie


Wszak dyskutowaliśmy w oparciu o pewne fakty.
Zgadza się dyskutowaliśmy, ale w końcu zaczeły się pytania typu:
Cytat: arteq
Nie chcesz zarobić 6000$?
Więc teraz ja stwierdzam, ze nasze płaszczyzny merytoryczne się nie pokrywają.


Do tego sam uczulałeś mnie abym nie uciekał, lecz odpowiedział na Twoje spostrzeżenia - zrobiłem to.
Owszem, zrobiłeś to zgodnie z zasadą: najlepszą obrona jest atak.


Wystarczy uczciwie przyznać się - nie znajduję rozsądnej obrony dla Łobos w w/w punktach.
A wtedy arteQ-PROKURATOR odniesie zwycięstwo!!! Nie zgadzamy sie w wielu kwestiach i zgadzać nie będziemy, ale to dobrze, bo na tym polega instota tego forum

pozdrawiam
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #278 : Wrzesień 30, 2009, 09:34:06 »

Dla każdej swojej wypowiedzi podałem argumenty. Także pytanie o "zarobek" miało unaocznić na ile można polegać na "prawdzie" Łobos - czy jej obrońcy naprawdę wierzą w jej rzekomą uczciwość.

Możesz mnie nazywać prokuratorem, ale żaden prokurator nic nie osiągnąłby gdyby zamiast argumentów i faktów przedstawiał lipne wywody i uniki.
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #279 : Wrzesień 30, 2009, 14:02:01 »

Obejrzałem wcześniej tylko ten fragment, do którego link zamieścił Tomek. Myślałem, że nie ma na tamtej stronie całości programu.
To co teraz zobaczyłem było tragiczne. PCh potrafi zrobić z ludzi bezrozumne istoty wpłacające "mamonę" na ratowanie Ziemi. Działanie PCh oparte jest na zastraszaniu ludzi i namawianiu ich do wpłacania pieniędzy, bo jeśli nie wpłacą (nie pomogą) to umrą. Gdyby to wszystko miało sesn, to napewno znalazłyby się o wiele potężniejsze organizacje, które wsparłyby finansowo cały projekt i już dawno odkrytoby grobowiec faraona. Tak się jednak nie dzieje, a dlaczego? Bo ludzie myślący i umiejący wyciągać wnioski, widzą, że to co wygłasza Lucyna/Enki/PCh - mówiąc kolokwialnie - poprostu się kupy nie trzyma.
Zapisane
Jason
Gość
« Odpowiedz #280 : Wrzesień 30, 2009, 17:10:22 »

a oto co mi wyskakuje jak chce obejrzec:

Cytuj
Aby obejrzeć ten program należy wnieść
opłatę techniczną
Opłata wynosi 12 złotych za dostęp na 30 dni lub 120 złotych za dostęp na rok. Umożliwia ona oglądanie wszystkich materiałów wideo na tvp.pl (oprócz treści premium, transmisji na żywo ze
Speedway Ekstraligi, rozgrywek EuroBasket 2009 i materiałów niedostępnych ze względów licencyjnych) nieograniczoną ilość razy. Inne treści na tvp.pl, w tym program tv, informacje o programach, zdjęcia, ankiety, quizy są dostępne bezpłatnie.
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #281 : Wrzesień 30, 2009, 19:34:26 »

Jason, to dziwne, bo u mnie działa bez przeszkód.

Strefa niewyjaśnionych, według mnie z fragmentu nie wynika, że 25 tysięcy to cena za kolię, tam jest mniej więcej coś takiego: Lucyna namawiała nas do zakupu kolii, pokazano tą kolię, po czym zapytano się "ile potrzeba teraz?" na co Lucyna odpowiedziała 25 tys, nigdzie nie powiedziano, że to ceną za kolię.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #282 : Wrzesień 30, 2009, 19:56:55 »

Zwęszyli aferę w sprzedaży złota koloidalnego,którego producentem jest niezależna firma INWEX,która promowana była ze względu na to,że wysokiej jakości wyrób proponuje,bo złoto jest w nim rozbite prawie na atomy.
Wielka to afera,że ktoś coś takiego produkuje.Ta firma produkuje różny asortyment do różnych gałęzi przemysłu.Między innymi produkuje zalecany preparat AU100.
I co z tego miało wynikać? Gdzie afera?
O czym autor chciał w tym wierszu powiedziec?
To była taka sztuczka na domyślność-niech widz sobie coś jeszcze sam dopowie.
Tak,jak w szkole wypracowanie na dwie strony-to za mało.Musi być na cztery.
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #283 : Wrzesień 30, 2009, 19:57:35 »

Taa...Zauważcie również, że zginął człowiek omamiony przez "sektę" PCh, rodzina straciła ojca, żona straciła męża, życie tego człowieka pod wpływem "sekty" zmienilo się na gorsze, co doprowadziło do tragedii. To jest sedno tego reportażu.
Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #284 : Wrzesień 30, 2009, 20:02:44 »

 Uśmiech
Cytat: sfera niewyjasnionych
Manipulacja.. Manipulacja... 25tys to cena na wykopaliska a nie za Kolię ! Wiem bo byłem u P. Lucyny... i podawała mi dokładnie tą samą cenę 25tys $

A jaką miała podać,przecież taką zna cała Polska.
Ktoś juz dawno z pieknej, dmuchanej zabawki wyciagnął zatyczkę,a Wy tego nie zauważacie i chcecie bawić sie dalej...
 Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Cytuj
Zauważcie również że podczas całego programu mieszają wypowiedzi p. Lucynki z tym co mówi En-Ki.

Nadal nie rozumiem....przeciez to normalne ,ze materiał jest montowany...z większej partii nagrań bierze sie to, co zmiesci sie w czasie antenowym...zgodnie z trescia jaka chce sie przekazac....a skoro ta tresc ma mówic o tym ,ze Pch kzywdzi ludzi to tak to zostalo pokazane.Gdyby były sygnały i dowody ,ze pomaga i takie głosy byłoby słychać to pewnie program to by pokazał...
W ten sposób mozna negowac wszystko....a mało prawdopodobne ,ze autorzy uwzieli sie akurat na pania Lucynę..

Na mojej kasecie nie ma żadnej manipulacji .Tam jasno i wzraznie pani Lucyna zapomina ,ze powinna mowic jako Samuel i mowi

w rodzaju zenskim.Jest jeszcze wiele wpadek...ale to rzeczy bardzo osobiste...Dlatego powtarzam.....Doswiadcz ...a potem wierz Chichot
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #285 : Wrzesień 30, 2009, 20:06:06 »

Taa...Zauważcie również, że zginął człowiek omamiony przez "sektę" PCh, rodzina straciła ojca, żona straciła męża, życie tego człowieka pod wpływem "sekty" zmienilo się na gorsze, co doprowadziło do tragedii. To jest sedno tego reportażu.

Wydaje mi się,że w reportażu było,że ten człowiek ZAGINĄŁ a nie zginął,a to jest różnica.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #286 : Wrzesień 30, 2009, 20:21:38 »

Droga Lindo!!

Chodzi o to ,że reportaż był zmontowany w sposób nieuczciwy.

Do pytnia dopasowywano fragmenty wypowiedzi niebędące odpowiedzią na to pytanie.

W trakcie rozmawy zadano powiedzmy pięćdziesiąt różnych pytań i można juz sobie dowolnie dopasowywać odpowiedzi.
Jeśli pada pytanie do Lucyny,to czemu robione jest cięcie?
Przecież nie czeka się na odpowiedź przez godzinę.
Czemu odpowiedź po cięciu jest z innego ujęcia?
Są w tym reportażu takie kwiatki. Uśmiech Uśmiech

Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #287 : Wrzesień 30, 2009, 20:35:01 »

Taa...Zauważcie również, że zginął człowiek omamiony przez "sektę" PCh, rodzina straciła ojca, żona straciła męża, życie tego człowieka pod wpływem "sekty" zmienilo się na gorsze, co doprowadziło do tragedii. To jest sedno tego reportażu.

Wydaje mi się,że w reportażu było,że ten człowiek ZAGINĄŁ a nie zginął,a to jest różnica.

O Jezu, jest to z pewnością wielka różnica dla rodziny. Nie mają ojca bo "uciekł przez balkon" i nie wiadomo co sie z nim dzieje i czy kiedykolwiek wróci, to jest dla nich tragedia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 20:36:06 wysłane przez Symeon » Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #288 : Wrzesień 30, 2009, 20:45:52 »

 Uśmiech
Cytuj
Chodzi o to ,że reportaż był zmontowany w sposób nieuczciwy.

No to co za problem....trzeba dostarczyc dowody na nowy reportaz....dowody na to ,ze to uczciwa organizacja,ze nie namawia do rozpadu rodziny ,,,,ze nie ingeruje w decyzje lekarzy ,dotyczace zdrowia ludzi..moze sa jakies informacje, dlaczego ta kobieta z reportazu kazała sprzedac pól domu...moze jest na to wytłumaczenie.MYsle ,ze to dobry materiał na nastepny reportaz.
Tylko trzeba miec argumenty...te sprawy mnie na przykład zbulwersowały..a nie to czy po pytaniu ,dopasowywano odpowiedz...manipulowano...Przeciez te fragmenty są tak oczywiste ,ze bez wzgledu na kontekst mówia same za siebie...
A jezeli jest inaczej..to wypowiedz Wójcikiewicza nie powinna według mnie byc tak ogólna..ale powinna własne pokazac co jest kłamstwem i omówic po kolei kazdy z zarzutów...Wy ich tez tu nie omawiacie ..skupiacie sie tylko na tym ,co mozecie zakwestionowac....Mozna na rózne sposoby odzyskać dobre imie...z zaciekawieniem poczekam na rozwój wypadków...Chociaż uczciwie przyznaje ,ze zdanie na ten temat by mi było trudno zmienić. Mrugnięcie
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #289 : Wrzesień 30, 2009, 20:55:56 »

Argumentów jest mnóstwo Lindo.

Cały materiał jest manipulacją i udowodnić nie byłoby trudno.

Ale to nie ja decyduję,czy sprawę do sądu oddaję i bujam się przez kilka lat,bo na sprawiedliwość u nas swoje odczekać trzeba,czy odpuszczam. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #290 : Wrzesień 30, 2009, 21:03:23 »

Babka o niebie a dziadek o chlebie....
Fakty przedstawione w reportażu pozostaną faktami i nie wmawiajcie mi, że to wszystko było manipulacją. Poskracano pewne wypowiedzi zapewne ze względu na ograniczony czas trwania tego reportażu, w całym programie pokazao wtedy chyba 3 lub 4 reportaże, poprostu nie było czasu na pokazanie dłuższych fragmentów rozmowy z Lucyną.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #291 : Wrzesień 30, 2009, 21:12:37 »

Masz rację Symeonie!!

Co drugie słowo powinni puścić,bo czas antenowy drogi a to jest chyba najważniejsze,jak piszesz.

Wtedy i czas oszczędzony i pogląd wyrobiony będzie. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #292 : Wrzesień 30, 2009, 21:15:00 »

Fakt bo jak sam tytuł wskazuje chodzi o sektę En-kiego, a nie o sektę Ojca. A kasę trzeba zdobywać gdzie się da.
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #293 : Wrzesień 30, 2009, 21:18:17 »

Powinniście sie cieszyć, że tylko tyle czasu poświęcono PCh, bo gdyby ten reportaż trwał przez cały program, to PCh/Enki/Lucyna zostaliby jeszcze bardziej pogrążeni.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 21:19:47 wysłane przez Symeon » Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #294 : Wrzesień 30, 2009, 21:20:05 »

Symeonie to ich prywatna sprawa nie moja. Mrugnięcie
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #295 : Wrzesień 30, 2009, 21:26:15 »

Symeonie nie wziąłeś pod uwagę że facet najnormalniej w świecie miał dość żony a pieniądze dał nie na projekt tylko kochance i zwiał.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #296 : Wrzesień 30, 2009, 21:27:18 »

Miało być zabawne?
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #297 : Wrzesień 30, 2009, 21:28:36 »

Nie ale też całkiem prawdopodobne
Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #298 : Wrzesień 30, 2009, 21:28:56 »

 Uśmiech
Cytuj
Ale to nie ja decyduję,czy sprawę do sądu oddaję i bujam się przez kilka lat,bo na sprawiedliwość u nas swoje odczekać trzeba,czy odpuszczam.
 

Kocie
 Mozna uspokić trochę emocje innymi sposobami..np..publikacją dowodów wpłat ,które potwierdza darowizny Lucyny i Bila tak jak to twierdzi Wójcikiewicz.(znaczące darowizny.)Obecnoscia tutaj na forum lub czacie kogos z Pch.Wiele osób moze by sie zastanowiło ,ze racja jest nie tylko po jednej stronie,Takie miejsca jak to forum to naprawde dobra okazja ,zeby rozwiac watpliwosci.Sam En-ki mógłby przemawiac  Uśmiech.Pani Lucyna przeciez nie potrzebuje zadnego czasu by uzyskac kontakt z nim.
Pierwszą rzeczą jaka rzuciła mi sie w oczy na sesji prywatnej ..to ta łatwosc w nawiazywaniu kontaktu ..Pani Lucyna siada i zaczyna .......wydało mi sie to juz na samym poczatku dziwne..Oczekiwałam jakiejs chwili skupenia przynajmniej... Uśmiech
Zbierajac pieniadze na jakis cel organizowane są aukcje...tam czasem mozna sprzedac ponizej wartosci ,ale przeciez dla ludzi majacych pasje to nie jest wazne..Czy taki  sposób sprzedazy naszyjnika wywiera dobre wrażenie?Jak myślisz?
Reporteży reagują na temat...i to wszystko....oni mają dziś dużo pracy...tyle sie dzieje...maja fakty potwerdzajace zdarzenie to je przedstawiaja.Dla mnie "Ekspres reporterów" to wiarygodny program...Gdyby to było w jakimś brukowcu...
Pamietacie  ten list byłej członkini Pch.?.Pewnie juz go tutaj omawialiscie..ja  znalazłam niedawno...tam tez jest sporo faktów dajacych do myslenia... Smutny


Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #299 : Wrzesień 30, 2009, 21:28:58 »

Faktem jednak jest (nie wnikając, gdzie ta manipulacja MOŻE być -choć nie wiadomo, czy jest) że p.Lucynie myli się już, kiedy ma mówić jako En-ki (w formie męskiej), a kiedy jako ona sama (w formie żeńskiej). I tu już nie trudno o wykazanie tego, gdyż, co jasno widać na nagraniach z sesji, Lucyna innym tonem, prędkością etc głosu mówi jako Enki, a inaczej - jako ona sama. Tak więc nawet, jeśli materiał był pocięty, to można od razu rozróżnić, która sytuacja jest która.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 18 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loki quieronovelas gangsa rpg-ug patologiczni