Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 22:51:50


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Rozmowy z Bogiem" - najwspanialsza książka jaką znam :)  (Przeczytany 58142 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« : Wrzesień 16, 2008, 21:46:06 »

Najlepsza książka jaką czytałem w całym moim życiu. Oto krótki opis złożony z cytatów z książki:

Cytuj
Wiosną 1992 roku – mniej więcej w porze świąt wielkanocnych – zdarzyła się w moim życiu niezwykła sytuacja. Przemówił do ciebie Bóg. Przeze mnie.

Pozwól, że wyjaśnię.

Przeżywałem wówczas trudne chwile, pod względem osobistym, zawodowym i uczuciowym, a moje życie wydawało mi się całkowicie przegrane. Ponieważ od lat miałem w zwyczaju spisywać swe myśli w listach (które z reguły nie trafiały do adresata), sięgnąłem po wysłużony żółty notatnik i zacząłem przelewać swe żale na papier.

Jednak tym razem, zamiast po raz kolejny kierować list do osoby, którą posądzałem o to, że się nade mną znęca, postanowiłem zwrócić się do samego źródła; prosto do naczelnego oprawcy. Napisałem list do Boga.

Był to list naładowany złością i pasją, pełen wyrzutów i zarzutów. Zawarłem w nim też całą listę gniewnych pytań.

Dlaczego moje życie jest nieudane? Czego potrzeba, aby je naprawić? Dlaczego nie znajduję szczęścia w związkach z innymi? Czy nigdy nie będzie mi dane zaznać dobrobytu? I wreszcie – najgorętsze – Czym zasłużyłem sobie na życie będące pasmem nieustannych zmagań?

Ku mojemu zdziwieniu, kiedy skreśliłem ostatnie z mych gorzkich “pytań bez odpowiedzi" i chciałem odłożyć długopis, moja ręka zawisła nad kartką papieru, jakby przytrzymywana jakąś siłą. Nagle długopis zaczął sam z siebie się poruszać. Nie miałem pojęcia, co napiszę, ale to za chwilę miało się okazać, więc poddałem się biegowi wydarzeń. Spod pióra wyszło...

Czy naprawdę chcesz wiedzieć czy tylko dajesz upust emocjom?

Zamrugałem z wrażenia... ale zaraz odpowiedziałem. To również zapisałem.

"Jedno i drugie. To jasne, że daję upust emocjom, lecz jeśli na te pytania są jakieś odpowiedzi, to piekielnie mi spieszno je usłyszeć!"

“Piekielnie ci spieszno"... do wielu rzeczy. Czy nie przydałaby ci się odrobina “niebiańskiego spokoju"?

Na co ja odparłem: "Co to niby ma znaczyć?"

Zanim się spostrzegłem, nawiązał się prawdziwy dialog... ja zaś w mniejszym stopniu pisałem, niż posłusznie notowałem.

Cytuj
"Skąd jednak mogę wiedzieć, że te słowa pochodzą od Boga? Może to tylko moja wybujała wyobraźnia?” - zapytałem.

A jaka to różnica? Czy nie pojmujesz, że równie dobrze mógłbym posłużyć się iwą. wyobraźnia? Tym czy innym sposobem, ześlę na ciebie właściwe myśli, słowa czy uczucia, w dowolnej chwili, odpowiednio dobrane do postawionego celu.

Poznasz, ze to Moje słowa, gdyż sam z siebie nigdy z taka jasnością się nie wyrażałeś. Gdybyś potrafił z taka jasnością odpowiedzieć na te pytania, to wcale byś ich nie zadawał.

Cytuj
"Dlaczego  niektóre jednostki, Chrystus na przykład, odbierają więcej Twoich przekazów niż pozostali?"

Ponieważ niektórzy ludzie są gotowi naprawdę słuchać. Szczerze słuchają i pozostają otwarci nawet na to, co wydaje się straszne, zwariowane czy błędne.

"Mamy słuchać Boga nawet kiedy to, co mówi, wydaje się błędne?!"

Szczególnie wtedy. Jeśli myślisz, że masz we wszystkim słuszność, to po co komu Bóg?

książka do pobrania stąd:
http://rok2012.w.interia.pl/down.htm
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 21:47:28 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 16, 2008, 23:20:41 »

Mam wszystkie trzy części, ale żadnej jeszcze nie czytalem.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2008, 00:12:47 »

to przeczytaj - warto Uśmiech
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 17, 2008, 13:58:21 »

to przeczytaj - warto Uśmiech
Witaj tom1ek Uśmiech
Własnie je ściągnełam Uśmiech idę czytać Chichot
Acha ! gratuluję awansu Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 17, 2008, 19:06:10 »

dzięki, dzięki - przypominam, że ciągle czekamy na nowych moderatorów, coś mało ludzi się zgłasza
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Enigma
Gość
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 17, 2008, 20:29:48 »

Przeczytałam jakies dziesiec stronek, bardzo ciekawe spostrzezenia. Proste i zrozumiałe, mozna powiedziec 'sedno sprawy'. Jak tylko znajde wiecej czasu, napewno pochłone całość tymczasem pytania:
-na jaki format przygotowany jest tekst (a5?) otworzyłam w standarcie a4 i widze spore odstepy
-zauwazam tez drobne literówki (nie chce poprawiac gdy nie znam dokładnie treści) a chciałabym wydrukaowac i posłac dalej

To moze i ja polece knige która odmieniła moje postrzeganie, mianowicie Bhagavad Gite (Boski śpiew/Boska pieśń) w przekładzie Swamiego(tego z HareKrysna). To również skrócony dialog człowieka z Bogiem jednak na dawniejsze czasy. Wiem ze sporo osób ma ich za sekte, ale apeluje o wyzbycie sie uprzedzeń aby samemu wyrobić sobie zdanie o treściach jakie propagują. Dodam ze nie kazdy kto przeczyta tą książke zostaje wciągniety do 'wyznawców' bo z BG czerpie wiele odłamów hinduizmu, z tym ze tłumaczeń 'na własną modłe' jest sporo. Wiec do ich sekty nie zostałam przyjeta  Język a z fora Vrindy dostałam bana (po konflikcie z tamtejszym adminem)  za nieprzepisowe cytowanie z 'racjonalisty' i propagowanie filozofi niezgodnej z obowiązującą  Mrugnięcie Mimo to nadal uważam ze do rozważań o Bogu to piekny tekst.

I jeszcze biblioteka buddyjska dla zainteresowanych
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 17, 2008, 20:43:37 »

dzięki, dzięki - przypominam, że ciągle czekamy na nowych moderatorów, coś mało ludzi się zgłasza
tom1ek ja bym to zrobia,ale jestem wiekową kobietą i się na tym nie znam.Nawet nie wiem co robi moderator Chichot niedawno opanowałam jako-tako forum Chichot
Serdecznie pozdrawiam chanell
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 17, 2008, 20:44:03 »

książka jest chyba na format niestandardowy - B4, albo B5, literówki są, bo była skanowana FineReaderem
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Enigma
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 17, 2008, 21:58:37 »

tom1ek ja bym to zrobia,ale jestem wiekową kobietą i się na tym nie znam.Nawet nie wiem co robi moderator Chichot niedawno opanowałam jako-tako forum Chichot
Serdecznie pozdrawiam chanell
Chanell, ja tez nie jestem nastolatka. A modowanie jest miłe proste i przyjemne (bez obaw jak co to wytłumacze)
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 18, 2008, 12:19:58 »

Tutaj (link)  "Rozmowy z Bogiem" też są i jest to lepiej poukładana wersja.
1 tom ma 90 stron po "ułożeniu", a tutejsza wersja ma 136 stron...
 
http://www.ksiegozbiory.cba.pl/ksiegi.html
Pozdrawiam
Leszek/ b. Leszko
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 12:26:39 wysłane przez Leszek » Zapisane
Hironobu15
Gość
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 28, 2008, 14:42:31 »

Ja troszke poczytałem, myśle że ta ksiązka naprawde jest fajna;]
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 30, 2008, 20:15:15 »

bo jest Język
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
kestero
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 04, 2008, 13:09:45 »

Znam te książki od wielu lat Uśmiech.Często mi towarzyszą!Czytałem je już wielokrotnie.Dla mnie najważniejsze z serii to:"Rozmowy z Bogiem" tom 1 i "Przyjaźń z Bogiem".POLECAM!! Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 04, 2008, 18:56:33 »

A czy wiecie, że autor jest z pochodzenia Polakiem?
Był w Polsce i rozmawiał z kuzynami.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Październik 05, 2008, 10:35:27 »

o! ciekawe.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Delfin
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 12, 2008, 17:47:41 »

Najlepsza książka jaką czytałem w całym moim życiu. Oto krótki opis złożony z cytatów z książki:

Cytuj
Wiosną 1992 roku – mniej więcej w porze świąt wielkanocnych – zdarzyła się w moim życiu niezwykła sytuacja. Przemówił do ciebie Bóg. Przeze mnie.

Pozwól, że wyjaśnię.

Przeżywałem wówczas trudne chwile, pod względem osobistym, zawodowym i uczuciowym, a moje życie wydawało mi się całkowicie przegrane. Ponieważ od lat miałem w zwyczaju spisywać swe myśli w listach (które z reguły nie trafiały do adresata), sięgnąłem po wysłużony żółty notatnik i zacząłem przelewać swe żale na papier.

Jednak tym razem, zamiast po raz kolejny kierować list do osoby, którą posądzałem o to, że się nade mną znęca, postanowiłem zwrócić się do samego źródła; prosto do naczelnego oprawcy. Napisałem list do Boga.

Był to list naładowany złością i pasją, pełen wyrzutów i zarzutów. Zawarłem w nim też całą listę gniewnych pytań.

Dlaczego moje życie jest nieudane? Czego potrzeba, aby je naprawić? Dlaczego nie znajduję szczęścia w związkach z innymi? Czy nigdy nie będzie mi dane zaznać dobrobytu? I wreszcie – najgorętsze – Czym zasłużyłem sobie na życie będące pasmem nieustannych zmagań?

Ku mojemu zdziwieniu, kiedy skreśliłem ostatnie z mych gorzkich “pytań bez odpowiedzi" i chciałem odłożyć długopis, moja ręka zawisła nad kartką papieru, jakby przytrzymywana jakąś siłą. Nagle długopis zaczął sam z siebie się poruszać. Nie miałem pojęcia, co napiszę, ale to za chwilę miało się okazać, więc poddałem się biegowi wydarzeń. Spod pióra wyszło...

Czy naprawdę chcesz wiedzieć czy tylko dajesz upust emocjom?

Zamrugałem z wrażenia... ale zaraz odpowiedziałem. To również zapisałem.

"Jedno i drugie. To jasne, że daję upust emocjom, lecz jeśli na te pytania są jakieś odpowiedzi, to piekielnie mi spieszno je usłyszeć!"

“Piekielnie ci spieszno"... do wielu rzeczy. Czy nie przydałaby ci się odrobina “niebiańskiego spokoju"?

Na co ja odparłem: "Co to niby ma znaczyć?"

Zanim się spostrzegłem, nawiązał się prawdziwy dialog... ja zaś w mniejszym stopniu pisałem, niż posłusznie notowałem.

Cytuj
"Skąd jednak mogę wiedzieć, że te słowa pochodzą od Boga? Może to tylko moja wybujała wyobraźnia?” - zapytałem.

A jaka to różnica? Czy nie pojmujesz, że równie dobrze mógłbym posłużyć się iwą. wyobraźnia? Tym czy innym sposobem, ześlę na ciebie właściwe myśli, słowa czy uczucia, w dowolnej chwili, odpowiednio dobrane do postawionego celu.

Poznasz, ze to Moje słowa, gdyż sam z siebie nigdy z taka jasnością się nie wyrażałeś. Gdybyś potrafił z taka jasnością odpowiedzieć na te pytania, to wcale byś ich nie zadawał.

Cytuj
"Dlaczego  niektóre jednostki, Chrystus na przykład, odbierają więcej Twoich przekazów niż pozostali?"

Ponieważ niektórzy ludzie są gotowi naprawdę słuchać. Szczerze słuchają i pozostają otwarci nawet na to, co wydaje się straszne, zwariowane czy błędne.

"Mamy słuchać Boga nawet kiedy to, co mówi, wydaje się błędne?!"

Szczególnie wtedy. Jeśli myślisz, że masz we wszystkim słuszność, to po co komu Bóg?

książka do pobrania stąd:
http://rok2012.w.interia.pl/down.htm

//scalono posty - SPAM// tom1ek

Przeczytałam " Rozmowy z Bogiem " 3 częsci > Czekałam chyba na to całe życie ,by zostały mi udzielone te odpowiedzi >   nigdy nie dopuszczałam do myśli Boga kk . zawsze uważałam ze to jest fałsz, ktoś popełnił błąd? Nie wierzyłam ze  moze być tyle sprzeczności w  przekazywanej wiedzy o Bogu  , i ten " STRACH "prze nim  Jak przed, czarnoksięznikiem z krainy OZ,  Tak i o Bogu    nie myślałam ,wypierałam go ze swego umysłu < az tu nagle obiawienie jak, grom z jasnego nieba > !   Rojenia i strach  rozwiany ; przypuszczenia potwierdzone a nawet więcej wszystko co dotej pory przeczytałam zaczęło, tworzyć  wspaniałą układankę , nareście mam jasny obraz Tego ,  za czym tęskniłam co kochałam , i nie potrafiłam tego wyrazić..... I Ja ciebie kocham .
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 20:31:59 wysłane przez tom1ek » Zapisane
kabaretka28
Gość
« Odpowiedz #16 : Listopad 30, 2008, 16:03:49 »

Co ja robiłam przez te wszystkie lata? czytając to wszystko zdaję sobie sprawę jak mało wiem i jak mało mam czasu żeby się dowiedzieć ;-)
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Listopad 30, 2008, 16:14:39 »

Co ja robiłam przez te wszystkie lata? czytając to wszystko zdaję sobie sprawę jak mało wiem i jak mało mam czasu żeby się dowiedzieć ;-)

no to dowiesz się chociaż teraz
powodzenia Uśmiech

książkę polecam, "jak nie wiem co..."
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Vilandra
Gość
« Odpowiedz #18 : Listopad 30, 2008, 23:31:02 »

Wszystkie trzy księgi Rozmów z Bogiem przeczytałam w wersji elektronicznej już dosyć dawno temu. ,,Przyjaźń z Bogiem" i ,,Wspólnota z Bogiem" również są warte przeczytania  Mrugnięcie

To najpiękniejsze książki, jakie w życiu czytałam. Wywarły na mnie ogromne wrażenie, gdyż zawierają w sobie to wszystko, w co zawsze wierzyłam , a w co nie pozwalano mi swojego czasu wierzyć. Cała wiedza zawarta w tych księgach była mi tak znajoma i tak bliska, jakbym czytając je nie odkrywała czegoś nowego lecz jedynie przypominala sobie to wszystko, o czym już od bardzo dawna wiedziałam.

Książki te są dla mnie tak ważne i odgrywają tak istotną  rolę w moim życiu, że ostatnio stwierdziłam, że fajnie by było mieć je pod ręką, żeby zawsze i wszędzie mieć do nich dostęp. Dlatego też 3 księgi Rozmów z Bogiem oraz ,,Przewodnik do Rozmów z Bogiem" zakupiłam w wersji książkowej.  Uśmiech (dałam je też od razu do przeczytania mojej Mamie, gdyż wiem, że moja Mama nigdy w życiu nie przeczytałaby książki z komputera  Język  Tak naprawdę Rozmowy z Bogiem kupiłam też z myślą właśnie o niej Mrugnięcie )

,,Wspólnotę z Bogiem" i ,,Przyjaźń z Bogiem" również kupię, gdyż naprawdę warto mieć te książki zawsze przy sobie i często do nich zaglądać  Uśmiech


Polecam je każdemu.



Pozdrawiam  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 23:33:09 wysłane przez Vilandra » Zapisane
kkk2116
Gość
« Odpowiedz #19 : Styczeń 04, 2009, 01:08:35 »

Nie wiem z kim ten pan autor rozmawiał, ale raczej nie z Bogiem chrześcijańskim.
Nie wiem na jakiej podstawie można wierzyć, że w jakikolwiek sposób te rozmowy/opowiedzi/tezy są autentyczne.

No chyba że na identycznej zasadzie jak "bo samcio i lucynka tak powiedzieli!"
Bo ten pan tak powiedział! i to jest wystarczający powód, aby mu wierzyć... racja.

Typowy przekaz nowej ery, tylko pod nową postacią. Owszem - subtelny, delikatny, ale przez to bardzo zdradliwy.

--
z.o.m.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 04, 2009, 01:38:51 »

PAN autor rozmawiał z Bogiem...

Nie z tym, który nagradza i karze, nie z tym, który zmusza do rozmowy ze sobą przez pośredników i nie z tym, który wmawia swoim wiernym, że cierpienie jest łaską a poddaństwo niesie zasługi.

Ci, którzy nie zetknęli się z Bogiem, nie mają daru odczuwania go w sercu, nie zrozumieją autora, i samych siebie też nie...

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
leopard
Gość
« Odpowiedz #21 : Styczeń 05, 2009, 18:29:39 »

Typowy przekaz nowej ery? Może tak, ale tylko wtedy jeżeli się przyjmie, że ta "nowa" era ma 2500 lat, hahaha.
Świetnie napisany tekst - przegląd myśli filozoficznej od filozofów przyrody aż do fenomenologii. I jak ujęte! Dzięki za link do tej książki. Moge tylko szczerze i z sympatią przypomnieć 3xk... że tak zasadnicze pojęcia jak "dusza" choćby, też nie wzięły sie od Chrześcijańskiego Boga. To czysty orficyzm. A niebo i piekło wymyślili manichejczycy: też kilkaset ładnych lat przed rokiem 0. ( ups , poprawka: znaczysja z orficyzmu  przeszło do innych wierzeń, w tym do manichejczyków, ale oni oczywista żyli już po roku 0 ) Co się martwisz o jaki przekaz i jakiego Boga chodzi, najwięcej dziadostwa, zamętu w świecie, i tak narobiliśmy własnie my: katolicy. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 18:45:35 wysłane przez leopard » Zapisane
patch
Gość
« Odpowiedz #22 : Styczeń 05, 2009, 21:09:19 »

Dlaczego piszecie o 3 częściach "rozmów"?
Jest 5 książek:
Rozmowy cz. 1
-//- cz. 2
-//- cz. 3
Wspólnota z Bogiem
Jedność z Bogiem
Zapisane
Vilandra
Gość
« Odpowiedz #23 : Styczeń 05, 2009, 22:03:37 »

patch, jest więcej książek tego autora niż 5 Uśmiech Są jeszcze ,,Chwile łaski" (które właśnie czytam), ,,Przewodnik do Rozmów z Bogiem" (który tez czytam), 3 książki ,,Medytacje do Rozmów z Bogiem" odnoszące się do każdej z trzech ksiąg, jak również książki ,,O życiu holistycznym", ,,O związkach" oraz ,,O obfitości i godziwym zarobkowaniu".

O tych wszystkich 5 ksiązkach, które właśnie wymieniłeś, i o Przewodniku do Rozmów z Bogiem, napisałam w swoim ostatnim poście Uśmiech


A więc podsumowując wszystko jest chyba 13 książek N.D. Walscha:

1. ,,Rozmowy z Bogiem" księga 1
2. ,,Rozmowy z Bogiem" księga 2
3. ,,Rozmowy z Bogiem" księga 3
4. ,,Przewodnik do Rozmów z Bogiem"
5. ,,Medytacje do Rozmów z Bogiem - księga 1"
6. ,,Medytacje do Rozmów z Bogiem - księga 2"
7. ,,Medytacje do Rozmów z Bogiem - księga 3"
8. ,,Przyjaźń z Bogiem"
9. ,,Wspólnota z Bogiem"
10. ,,Chwile Łaski"
11. ,,O życiu holistycznym"
12. ,,O związkach"
13. ,,O obfitości i godziwym zarobkowaniu"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 17:19:00 wysłane przez Vilandra » Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #24 : Styczeń 06, 2009, 08:51:07 »

Jak to rozumiecie?

Rozmowy z Bogiem 1
Cytuj
12. Czy istnieje życie na innych planetach? Czy mieliśmy już gości z kosmosu? Czy przyglądają nam się teraz? Czy za naszego życia ujrzymy niepodważalne dowody na istnienie pozaziemskiej inteligencji? Czy każda odrębna forma życia ma swojego Boga? Czy Ty jesteś Bogiem Wszechrzeczy?
Na pierwsze, na drugie i na trzecie pytanie odpowiedź brzmi tak. Nie mogę odpowiedzieć na czwarte, ponieważ musiałbym wybiec w przyszłość - a tego robić nie chce.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

shaggydogss nazarinh watahaskromnych hohol watahafarkas