Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 18:01:06


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wzajemny szacunek  (Przeczytany 69102 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
frosk24
Gość
« Odpowiedz #50 : Październik 07, 2009, 20:52:50 »

przepraszam ale naprawdę nie wiem o co się kłócicie , to jest forum gdzie każdy ma prawo wypowiadać się jak chce , pomimo wewnętrznego regulaminu forum każdy człowiek może się wypowiadać w swój sposób oczywiście jeżeli nie łamie wewnętrznego regulaminu , zgodziłem się na bycie " dobrym " i nikogo świadomie nie obrażać , ta cała kłótnia jest niepotrzebna , niech się wypowiedzą ci których to dotyczy , jeżeli owe osoby nie mogą bądz nie chcą to trudno
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #51 : Październik 07, 2009, 20:54:59 »

Z przydomkami na forum będzie kłopot bo wielu sobie wybrało pisanie go z małej litery - vide arteq Uśmiech

W takiej sytuacji piszemy tak jak chciał tego "posiadacz".

Janneth - nie piszemy Bóg ani Samuel z dużej litery bo tak sobie życzy jakaś grupa ludzi ale dlatego, że takie są zasady języka polskiego.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #52 : Październik 07, 2009, 21:00:30 »

Każdy z użytkowników wpisując swój nik sam określa jego pisownię, np >arteq<.
To jego nik, pseudonim inna spraw to imię to juz za każdym razem piszemy z dużej. Jedyny wyjątek jeśli imię jest nikiem i właściciel tego niku świadomie wisał je małymi znakami.
W przypadku Samuela sprawa jest jasna i nie istotne jak my go postrzegamy.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
frosk24
Gość
« Odpowiedz #53 : Październik 07, 2009, 21:03:19 »

jeżeli chodzi o Samuela i panią Lucynę niech wypowiedzą się sami , jeżeli nie chcą to niech każdy pisze jak chce  Język
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #54 : Październik 07, 2009, 21:13:58 »

Czyli,jak niepewnośc mamy,czy osoba jest prawdziwa,czy fikcyjna-na wszelki wypadek brak szacunku do niej wykazać trzeba.

Właśnie doszedłeś do meritum, tylko nie zdałeś sobie sprawy z tego wielkiego zwycięstwa.
Sam mówisz o osobie, szacunkiem darzymy właśnie ludzi, tak - masz rację.
On nigdy nie był i nie jest człowiekiem, więc nie jest istotny problem czy jest osobą fikcyjną czy prawdziwą. Po prostu nie jest osobą! Ani zwierzęciem, ani organizacją, rejonem, ani narodem... Rozumiesz sedno sprawy?

Droga Janneth.
Skoro nie był człowiekiem,to szacunek u ludzi nie jest mu należny?

Czy do szacunku potrzebne jest czlowieczeństwo?

A czy Bóg był kiedyś człowiekiem?

Dlaczego mamy Go szanować zwłaszcza,że wielu watpi w jego istnienie?

Nie wolno jednak Go obrażać,bo obrażamy tych,którzy wierza w jego istnienie.

Podobnie z Samuelem.Ja wierzę w jego istnienie i nie tylko ja.Czy mogę zatem prosić ze względu na należny szacunek do tych,którzy wierzą aby prawidłowo używać jego imienia?
Czy to nie jest oczywiste?
Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #55 : Październik 07, 2009, 21:19:44 »

dopóki nie wypowie się Samuel czy pani Lucyna będę pisał jak chce
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 23:34:51 wysłane przez frosk24 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #56 : Październik 07, 2009, 21:20:38 »

Z mojej strony podsumowanie:
W regulaminie wyraźnie stoi - nie będzie karania za błędy językowe. Natomiast nie będzie tolerowane zwracanie innym uwagi na popełniane błędy językowe. Trzymając się zasad regulaminu: zwracanie uwagi, że napisałem z małej litery "samcio" jest przewinieniem. Takie są zapisy. Jest również zapis namawiający o dbałość w pisowni - ale to sugestia, a nie przymus. Myślę, że jeżeli w moich postach jedyną "niedbałością" językową będzie zwrot "samcio" to będzie stanowiło to niewielki odsetek w treściach postów i będzie je można uznać za wystarczająco "dbałe" - szczególnie na tle ogółu.

Jeżeli chcecie aby zachowywać zasady pisowni - dobrze, ale bądźmy konsekwentni. Dlatego wszelkie inne błędy winniście ścigać z równą zawziętością i wytrwałością co "samciową" pisownię. Dodatkowo dbać o idealne pisanie treści własnych postów. Jeżeli strzelicie ortografa/3 intrpunkcyje - będę mógł napisać "samcio". To uczciwa propozycja.
Jeżeli nie wyrażacie na to chęci to proszę odczepić się od mojej pisowni z małej litery.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 21:23:31 wysłane przez arteq » Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #57 : Październik 07, 2009, 21:35:42 »

Czy zdrobnienie imienia można jako błąd ortograficzny potraktować?

Nie chodzi o błędy ortograficzne.

Jeśli błąd ortograficzny celowo w imieniu uczynisz,to na prośbę powinieneś go poprawić.

Proponowałbym taki punkt do regulaminu wstawić aby zgodnie z regulaminem można było w tym zakresie do korekty kogoś zachęcić.

To uczciwa propozycja.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #58 : Październik 07, 2009, 21:35:52 »

Są to pozaregulaminowe dyskusje, które być moze, dzięki waszej postawie bedą miały odzwierciedlenie w regulaminie. My, jako twórcy tego  niejako z natury uporządkujemy pewne relacje, zjawiska mające tu miejsce, a wszyscy nowi goszcząc tu, łatwiej znajdą się w naszym przyjaznym, choć niesamowicie zróżnicowanym gronie.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #59 : Październik 07, 2009, 21:49:46 »

Pisownia imienia z małej litery to najwyżej błąd ortograficzny. I nadal nie wiemy czy samcio istnieje czy nie - więc trudno mówić nawet o imieniu. Najpierw należałoby udowodnić istnienie samcia, bo jeżeli jest tylko wyimaginowanym tworem Łobos to niby kogo Waszym zdaniem "obrażamy"? Nie ma przyczyny - nie ma skutku.

Aktualnie regulamin jest jednoznaczny w kwestii pisowni.
Propozycja Kota nie jest uczciwa lecz wybitnie stronnicza. Albo piszemy poprawnie albo nie - bez żadnych wyjątków dla "przyjaciół królika".

edit: cytat powinien brzmieć "przyjaciół królika"
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 22:35:30 wysłane przez arteq » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #60 : Październik 07, 2009, 21:54:16 »

Ja natomiast tworząc ten wątek nie miałem na ywadze jakiejkolwiek stronniczości.
Te same zasady mają tyczyć wszystkich, chrześcijan, muzułmanów i zwolenników PCH.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
frosk24
Gość
« Odpowiedz #61 : Październik 07, 2009, 23:44:08 »

spróbujmy razem zachować się poważnie i choćby przez tydzień piszmy posty bez żadnych docinek i wybiegów osobistych , imiona i nazwy z dużej litery nawet jeżeli ktoś nie trawi pewnych bytów lub tym podobnych  Cool
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #62 : Październik 08, 2009, 13:51:50 »

Skoro nie był człowiekiem,to szacunek u ludzi nie jest mu należny?

Ja tylko zwróciłam uwagę, że:
1. Język polski nie uwzględnia możliwości, jakoby byty miały imiona, nazwy własne, przydomki czy pseudonimy. Nie należy, a nawet nie da się go na siłę podsunąć do żadnej grupy wyjątków pisanych z dużej.
2. Byt sam powiedział, że obojętne mu jak będziemy go nazywali, podaje dwa imiona.
3. Te dwa imiona niekoniecznie muszą być imionami, ponieważ nie mamy ani do czynienia z człowiekiem, ani tym bardziej nie mamy do czynienia z kimś polskiej narodowości. Poza tym oba te imiona mają ciekawe znaczenie, bardzo wzniosłe.
Naprawdę rzadko spotykam kogoś, kto określa się Bogiem, stwórcą człowieka itp.
Gdybym takiego spotkała to raz, że pomyślałabym że wariat, dwa tak właśnie bym go nazwała.

Nie mniej jednak powiedziałam już wyraźnie, że skoro mod sobie tego życzy, to nie mnie teraz już dyskutować.
Admin i mod mają zawsze rację.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #63 : Październik 08, 2009, 19:28:52 »

Cytat: Janeth
Nie mniej jednak powiedziałam już wyraźnie, że skoro mod sobie tego życzy, to nie mnie teraz już dyskutować.
Admin i mod mają zawsze rację.

Tu nie idzie o jakieś moje widzimisię, lecz o zwykłą próbę zaprowadzenia klaru na tym forum.

Wracając do imion. Zasady języka polskiego są jednoznaczne, myślę że w innych językach równiez (przynajmniej w odniesieniu do imion). Inaczej to wygląda z nazwami.
Zresztą bardzo dobry w te klocki jest >koliberek< moze on się wypowie.

Cytuj
2. Byt sam powiedział, że obojętne mu jak będziemy go nazywali, podaje dwa imiona.

W którejś z ostatnich sesji En-ki wspomina że od tej pory chce by nie nazywać go Samuel, więc pozostaje En-ki.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #64 : Październik 08, 2009, 19:38:23 »

Ciekawe, czemu już mu się Samuel nie podoba... Chichot Pewnie to tylko tymczasowe zachwianie osobowościowe. Może niedługo dowiemy się o kolejnych imionach, nazwach, określeniach, jakimi każe siebie nazywać.
A dopiero co Arteq powiedział, że jemu to w sumie i tak wisi, jak go będą nazywali. Widocznie jednak nie do końca.
Strasznie pogmatwana ta sprawa. Jak widzisz Darku, ja już piszę jego imię z wielkiej litery. Niech mu będzie Chichot
A w kwestii Koliberka... No poczekamy na jej odpowiedź. Może faktycznie wreszcie uda jej się ukazać nam trochę swojego talentu i popisać wiedzą.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #65 : Październik 08, 2009, 20:12:04 »

Mnie osobiście jest obojętne czy forumowicze będą pisać imiona wielkimi lub małymi literami. Mogą sobie pisać o En-Ki'm i p. Lucynie i kimkolwiek innym jak do tej pory, podobnie jak przeciwnicy katolicyzmu mogą pisać małymi literami o wszystkich świętych tej religii.
Powtarzm, głównym celem tego wątku jest zaprzestanie ciągłych utarczek powodowanych "obrarzaniem uczuć religijnych".
Mnie nikt niczym nie urazi, nawet jeśli moje imię napisze małą literą.
Takie czy inne zachowanie świadczy tylko o poiszącym, a ład na forum przydałby się.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Symeon
Gość
« Odpowiedz #66 : Październik 08, 2009, 20:17:46 »

Ciekawe, czemu już mu się Samuel nie podoba...

Może dlatego, że imię Samuel kojarzy się z demonem Samaelem, chce odsunąć od siebie podejrzenia o to, że jest złym bytem Uśmiech
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #67 : Październik 08, 2009, 20:18:49 »

Powtarzm, głównym celem tego wątku jest zaprzestanie ciągłych utarczek powodowanych "obrarzaniem uczuć religijnych".

O kurczaczek! Czemu od razu nie napisałeś, że chodzi o obrażanie uczuć religijnych. Podeszłabym od razu do tematu z innej strony Uśmiech Postawiłabym pytanie do zwolenników PCh, czy uważają, że jest to już religia, czy jeszcze sekta, a może nie jest ani jednym ani drugim (nie ma obrazy uczuć religijnych) - tyle że wtedy cały temat na wysypisko się nadaje.

Mnie też Darku jest obojętne, kto jak na kogo mówi, z dużej czy z małej, ze zdrobnieniem czy bez.
Chodzi o to, że wielu z nas wydaje się, że ma jakąś misję tu do spełnienia, a ja jestem ciekawa w jakim imieniu ta misja przebiega i dlaczego człowiek jest człowiekowi wrogiem, a byty, których nie zna, z najwyższym szacunkiem traktuje.

I jeszcze mam pytanie, czy istnieje możliwość, abyś wymienił użytkowników, którzy skarżyli się na pisanie imion swojego bożka z małych liter?

Symeon - to jak to z nim jest? To jest jego imię czy taka tam jakaś przypadkowa nazwa, którą zmienia jeżeli pierwotna źle się kojarzy?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Symeon
Gość
« Odpowiedz #68 : Październik 08, 2009, 20:29:56 »

Symeon - to jak to z nim jest? To jest jego imię czy taka tam jakaś przypadkowa nazwa, którą zmienia jeżeli pierwotna źle się kojarzy?

Janneth, nie wiem, wierzę, że on istnieje, ale dla mnie jest całkowicie niewiarygodny, jest w moim przekonaniu zlym bytem , mógłby się nazywać Samael i to imię bardzo by do niego pasowalo.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #69 : Październik 08, 2009, 20:36:23 »

Cytat: Janeth
I jeszcze mam pytanie, czy istnieje możliwość, abyś wymienił użytkowników, którzy skarżyli się na pisanie imion swojego bożka z małych liter?

Tu nie idzie tylko o zwolenników PCH ale i KK. Być moze zauważyłaś że do tej pory to głównie oni (chrześcijanie) wciąż podnosili larum o obrażanie ich uczuć religijnych, podczas gdy sami wciąż lekceważąco wypowiadali się o PCH. Do niedawna zwolennicy (nie wszyscy) i sceptycy (równiez nie wszyscy) ale ci, którzy mają "ale" do KK, równiez lekceważąco wypowiadali się o religiach, niekiedy również ich wyznawcach. Aby uspokoić tę niezdrową atmosferę postanowiłem zamieścić ten "apel", z którego później utworzyłem niezależny temat.
Jednak jak widzę stał się on dobrym miejscem do wyrażania swego poglądu na temat wiary/niewiary w różne byty itp. a nie do określenia sięczy wreszcie skultularniejemy trochę (piszę o całości, nie do jednostki)

Niestety nie mogę Ci podać tych użytkowników.

« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 20:41:21 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #70 : Październik 08, 2009, 20:40:16 »

Uśmiech Symeonie, rozumiem Twoje zdanie na ten temat i cieszę się, że je wypowiedziałeś.
Ja nie siedzę w temacie o Samuelu, kiedyś (pewnie z rok temu) poczytałam z ciekawości kilka sesji, potem wyskoczył Mora z podobnymi, fajna akcja wtedy była. Wiesz, że przynajmniej połowa userów łyknęła tą historyjkę?
A na koniec Mora przyciskany przez kilku (mnie też Smutny - Mora sorki! Mogło być śmiesznie dłużej Smutny), przyznał się, że wszystko było kłamstwem zmyślonym, by unaocznić ludziom, jak łatwo dają wiarę czyimś słowom.

Ach.. To były czasy Chichot

Tfu, wracamy do tematu Mrugnięcie
Darek, ja naprawdę rozumiem, że katolicy się obrażali za małe literki, chyba gdzieś widziałam skargi.
Tylko na jakiej płaszczyźnie dążymy do porównania PCh ze starożytną religią? Ona figuruje jako pełnoprawne wyznanie na całym świecie. Musimy najpierw określić, czym i jakie zadanie spełnia PCh i czym jest ten bożek/byt, żeby móc jedno z drugim łączyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 20:40:40 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #71 : Październik 08, 2009, 20:48:45 »

Cytat: Janeth
Tylko na jakiej płaszczyźnie dążymy do porównania PCh ze starożytną religią?

Nikt PCH nie porównuje z tymi religiami, przynajmniej ja nic o tym nie wiem.
Tu wchodzi w grę porosta zasada "szacunek". Prosty przykład, nasze partie polityczne, głównie ta bliźniacza. To tylko partia ale spróbuj coś nie tak powiedzieć, a juz nie daj boze małymi literami pisać o ich pryncypałach, to nie uwolni się człowiek od ataków i sądów.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #72 : Październik 08, 2009, 20:56:39 »

Zły przykład podałeś. Fakt, że Kaczyński powiedział, że większość internautów to alkoholicy, ale ja jak czytam różne komentarze polityczne, to nawet nie dostrzegam, że jego nazwisko jest pisane z małej litery, że jest nazywany karłem, że na zwolenników partii mówi się pisiorki itp.
Takie są prawa internetu. Nikt nie dba tu przesadnie o polszczyznę, ortografię, gramatykę. Polska mowa być gumowa.
Nigdy też oprócz tej jednej złośliwości, nie słyszałam, żeby prezydent nakazywał pisać swoje nazwisko bez przekręcania i z wielkiej litery. Jak się szanuje siebie samego i zna się własną wartość, nie trzeba o to tak uporczywie zabiegać.
Myślisz, że jak dzisiaj nakażę wszystkim pisać Janneth z wielkiej litery, to mnie posłuchają?
A gdzie tam...

Na szacunek trzeba sobie zapracować, a samymi słowami to się go nie zbuduje.
Ja będę pisała Samuel - dla mnie naprawdę ta wielka litera ani nie jest oznaką mojego szacunku względem tego alter ego, ani wiary w to, że alter ego nie jest Uśmiech
Będzie, jak mod chciał i kropka.


Edit:
Elastyczna się na starość robię Chichot

« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 20:58:26 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
arteq
Gość
« Odpowiedz #73 : Październik 08, 2009, 22:46:07 »

Cytat: Janeth
I jeszcze mam pytanie, czy istnieje możliwość, abyś wymienił użytkowników, którzy skarżyli się na pisanie imion swojego bożka z małych liter?
Niestety nie mogę Ci podać tych użytkowników.
Ale ja mogę, chcesz?

I nie płakałem nigdy o pisownię z małej litery czegokolwiek/kogokolwiek związanego z KK. Natomiast wulgaryzmy [w dowolnym, temacie] już mi przeszkadzają.
Zapisane
BBernard
Gość
« Odpowiedz #74 : Październik 09, 2009, 10:45:16 »

A może poprostu wprowadźmy zakaz złoślowości, bo jak wiemy brak szacunku najczęściej z tego pochodzi.
Czyli dyskusje i słowa krytyki nie mały by mieć charakteru złośliwego.
Postawmy na dyskusje i krytyke merytoryczną oraz poprostu zwykłe rozmowy.

Może się nam uda, może wszyscy razem potrafimy.
To by podniosło napewno poziom tego forum.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 10:47:22 wysłane przez BBernard » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

everyone black-for ganghg klubbeardedcollie masterjayz-games