Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 07:02:44


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: cheopsa vs cheops  (Przeczytany 12876 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
PHIRIOORI
Gość
« : Październik 09, 2009, 13:41:02 »

Abstrachując chwilowo od tego, iż PCh w istocie [?] skupia się wokół Huphu,
przejdę na moment do wątku "Cheopsa"

Czy badacze Egiptu mają absolutną peność, iż poprawna jest formuła jezykowa jest:

"ten Cheops" ?

a może raczej:

"ta   Cheopsa"
albo
"ten  Cheopsa"
lub
"to    Cheopsa"

i to jest moje pytanie do badaczy i znawców tematu i historii. Jesli jest szansa na jednoznaczna odpowiedź ..to jest szansa że pociągnę ten temata
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2009, 13:19:19 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 13, 2009, 20:34:12 »

ja mam pewność!

nie ma żadnego CHEOPSA, to słowo greckie! tak jak PIRAMIDA, to nie egipskie słowo ale greckie z egipskiego p-rm-ws

jest CHUFU a dokładniej to chu-fu (khufu) - kchf

nie ma CHEOPSA ani CHEOPS - poprawna forma to ta którą napisałem powyżej - pamiętasz jak pisałem, że nie ma ANUBISA ale jest inpu? hellenistyczna wersja egipskiego słowa

718'
Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 14, 2009, 03:35:57 »

Widze kapłan ze twardo przeszedles do opozycji,siły sceptyków sa teraz zdecydowanie silniejsze.
Ale imperium tez atakowało i przegrało :p.Ale mawiaja ze zycie to nie bajka :p
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 14, 2009, 06:40:09 »

Czeąć Trel Uśmiech a ja myślę że nie zrozumiałes posta 718  Język
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 14, 2009, 12:49:42 »

ja mam pewność!

nie ma żadnego CHEOPSA, to słowo greckie! tak jak PIRAMIDA, to nie egipskie słowo ale greckie
z egipskiego p-rm-ws

jest CHUFU a dokładniej to chu-fu (khufu) - kchf

nie ma CHEOPSA ani CHEOPS - poprawna forma to ta którą napisałem powyżej - pamiętasz jak pisałem,
że nie ma ANUBISA ale jest inpu? hellenistyczna wersja egipskiego słowa

718'

Rozumiem, że jesteś mocno ukierunkowany na cel i sprawy poboczne traktujesz jako nieistniejące.
Ja natomiast staram się odnajdywać miarę wszelkich spraw zarówno tych istotnych - jak i śmieciowych, doklejonych.

ja pamiętam co Ty napisałeś. Czy w związku z tym od teraz zaczniemy pisać po egipsku???
No to napisz coś o p-rm-ws, mozesz też o fonetyce..
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 14, 2009, 17:59:07 »

jak znajdę notatki to napiszę, nie mam teraz jak, jak pisałem w innym wątku mam remont i nie mam dostępów do moich dzienników aktualnie - do końca roku napiszę co i jak...

718'
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 15, 2009, 19:35:58 »

Mortal Kombat normalnie...

Co Wam to da? Odkryjecie dzięki temu labirynt w piwnicy?

Od dawna już wiadomo że Projekt Cheops skończy tak jak reszta zrzeszeń ludzi "oświeconych inaczej" albo może nazwijmy ich po imieniu? Czy regulamin Forum tego zabrania?

A może skoro pochodzi to słowo od Greckiego to powinniśmy szukać Cheopsa w Atenach?



Pzdr
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 17, 2009, 13:10:39 »

Uśmiech A kto szuka cheopsa?  Powinniście w Atenach Mrugnięcie

A tak poza-tym to jesteś trochę niegrzeczny.

@ szkoda kapłan.. do końca roku to lata świetlne miną.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 17, 2009, 16:39:06 »

może szybciej ale teraz NA PRAWDĘ nie mam jak...

718'
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #9 : Październik 17, 2009, 21:10:09 »

Torton... bardzo głębokie i merytoryczne są twoje przemyślenia... wnoszą na prawdę wiele do tej dyskusji...

Kapłan ma rację. Ogólnie zauważyłem, nie tylko na tym forum, że jest prowadzona masa badań na słowach czy liczbach, które stanowią jedynie pochodne, tłumaczenia czy też swojego rodzaju interpretacje informacji źródłowych. Co oczywiście w rezultacie powoduje że wyniki poszukiwań są niemożliwe do uzyskania albo rezultaty są całkowicie błędne... przynajmniej w większości przypadków.

Także w tym wypadku pytanie - czy jest w ogóle sens opierać się na słowie - "Cheops(a)"? Pod warunkiem że nie zawiera żadnego celowego przesłania, zależności, nie zostało specjalnie stworzone... słowo cheops(a Chichot) może być całkowicie nieznaczące...
Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 17, 2009, 21:14:55 »


"Języki zapewnienie tożsamości, dumy, poczucia przynależności i duchowo społeczności języka mniejszości. Mamy nadzieję, że poprzez głośniki jak i większość języków mniejszości na świecie narzędzi do treści w Internecie są dostępne w ich języku, umożliwimy większej liczby ludzi do dzielenia się kulturą i wiedzą z innymi na całym świecie.

Ko te reo te ha te Mauri o te Māoritanga
Język jest bardzo tchnienie z Māori bytu.
(Maori)

Mak-MAK muwekma-noono ya roote "innutka, mak-'uyyaki_,
Nuhu, mak Pekre ne tuuxi,
"Na mak roote" innutka hu_i_tak.
Nasza kultura i nasz język jest na naszej przeszłości,
Z niej możemy objąć obecny,
A po drodze do przyszłości.
(Muwekma Ohlone plemienia Indian, pierwotnych mieszkańców San Francisco i Santa Clara Hrabstwa w stanie Kalifornia, w domu Google)"

źródło:
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://googleblog.blogspot.com/&ei=tyDaSpj9IY-C4QaPg7H5CA&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&ved=0CAoQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dgoogle%2Bblog%26hl%3Dpl%26rlz%3D1C1CHMB_plPL305PL306
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #11 : Październik 17, 2009, 21:23:02 »

translatorom mówimy NIE!!!

czy angielski jest aż taki trudny? tak się jakoś stało, że angielski stał się uniwersalnym językiem LUDZKOŚCI...

bez niego w świecie ani rusz

718'
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 17, 2009, 21:24:01 »

Szmer nie zapominajmy o tym że Cheops to imię spopularyzowane przez Herodota. Grecka forma egipskiego imienia Chu-fu, skrótu od Chnum-chuefui (z egip. Chnum-mnie-chroni).


I to tyle nic więcej. Rozumiem że w przypadku nie których imion możemy doszukiwać się jakiś konkretnych znaczeń. Przykładowo imiona demonów i aniołów mają dość spore znaczenie i opisują wiele cech.

Wyjaśnię z psychologicznego punktu widzenia dlaczego pan K i P szukają jakiegoś znaczenia. W pewnym sensie odnoszę wrażenie że chcą to zrobić na siłę a to tylko dlatego aby udowodnić sobie coś i zaspokoić ego.

A żeby jeszcze lepiej to wyjaśnić powiem wam że działacie w zmanipulowaniu przez Ludzi z Projektu Cheops. Czytaliście sesje wiecie co mówi Lucyna Łobos to od razu kojarzycie hasła typu
Cytuj
z egip. Chnum-mnie-chroni).
Gdy zamiast tego "Mnie-chroni" byłoby "Chnum-bigos-kapuśniak" nikt szczególnej uwagi by do tego nie przywiązał ponieważ nie zawierało by to kluczowych słów których używa Enki do manipulowania ludźmi.

Pozdro
Mora
Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 17, 2009, 22:53:17 »

 Uśmiech
Cytuj
translatorom mówimy NIE

Chciałam tylko zwrócić uwagę  na na to jak bardzo pomaga w rozwoju intelektualnym to forum....
Nie uwierzycie ,ze nie znałam słowa "translator" musiałam niestety szukać w necie...Ale co za efekt ...już znam...
Fajnie wiec czytać niezrozumiałe i trudne posty....potem bedzie mozna samemu takie pisać... Chichot Chichot Chichot Przynajmniej mam taka nadzieję Chichot Chichot Chichot

 
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 17, 2009, 23:26:44 »


Wyjaśnię z psychologicznego punktu widzenia dlaczego pan K i P szukają jakiegoś znaczenia. W pewnym sensie odnoszę wrażenie że chcą to zrobić na siłę a to tylko dlatego aby udowodnić sobie coś i zaspokoić ego.

A żeby jeszcze lepiej to wyjaśnić powiem wam że działacie w zmanipulowaniu przez Ludzi z Projektu Cheops. Czytaliście sesje wiecie co mówi Lucyna Łobos to od razu kojarzycie hasła typu
Cytuj
z egip. Chnum-mnie-chroni).
Gdy zamiast tego "Mnie-chroni" byłoby "Chnum-bigos-kapuśniak" nikt szczególnej uwagi by do tego nie przywiązał ponieważ nie zawierało by to kluczowych słów których używa Enki do manipulowania ludźmi.

Na pewno takie działanie, o którym piszesz występuje na dosyć szeroką skalę... ale nie koniecznie musi tak być nawet jeśli wydaje się na pierwszy rzut oka. Nie czytałem sesji... mały fragment jednej, ponieważ ktoś zamieścił to na forum. Nie mam bladego pojęcia co Samcio tam wygaduje... a z drugiej strony wiem doskonale. Tak jak wspomniałem już wcześniej... należy doszukiwać się źródeł... Samcio (kimkolwiek jest) o niczym nowym nas nie informuje... jedynie koloruje to co już wiadome na swój sposób i robi przy tym całkiem niezły PR... pytanie - w jakim celu?
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 18, 2009, 02:10:19 »

Cytuj
Chnum-chuefui (z egip. Chnum-mnie-chroni)

 Uśmiech A co to znaczy?
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 24, 2009, 14:09:41 »

Nie wiem i jakoś mnie to nie interesuje co to znaczy. Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 28, 2009, 22:47:47 »

Nie wiem i jakoś mnie to nie interesuje co to znaczy. Uśmiech

powiedziałeś PRAWDĘ i należy to odnotować Uśmiech

718'
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #18 : Listopad 07, 2009, 01:28:43 »

CHnum
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2009, 02:09:33 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

the-world-is-magic naszemaluchy obozyjenieckie schoolmonster panzerdivisiontiger