Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 06:49:38


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: HOLOGRAM relacjonuje wybory w CNN  (Przeczytany 4136 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Gość
« : Listopad 06, 2008, 00:24:11 »

Amerykańska stacja telewizyjna CNN w czasie wieczoru wyborczego wykorzystała nowoczesną technologię holograficzną, podobną do tej z filmu "Gwiezdne Wojny" George'a Lucasa.
 
http://www.youtube.com/watch?v=nmESts0bnJw
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2008, 00:26:16 wysłane przez Leszek » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 06, 2008, 12:47:27 »

Widziałam wczoraj tę transmisję Uśmiech Pierwsza myśl, jaka mi się nasunęła, to "kiedy powstanie pierwsze holograficzne kino i pierwszy holograficzny film?" Chichot
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2008, 12:47:50 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Septerra
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 06, 2008, 13:16:58 »

Ale gówno, żaden hologram. Technika kluczowania, nawet ja ją w filmach wykorzystywałem, jedyna różnica, że tam kamery są zaprogramowane, żeby ruszać się tak samo... Banał.

I w dodatku jest to kiepsko zrobione bo ma niebieską obwódkę wokół siebie. Pff Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Listopad 07, 2008, 15:47:26 »

Hologram super Uśmiech pierwszy raz widziałam ,ale kobieta ma okropny głos.Dla mnie tak nieprzyjemny ze aż mam ciarki i gęsią skórkę.Septerra czy to wina przekazu holograficznego czy to jej naturalny głos? Jak myslisz?
Bo ja ona ma taki skrzek na codzień to jej współczuję;)
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Septerra
Gość
« Odpowiedz #4 : Listopad 07, 2008, 16:52:04 »

To nie hologram żaden Chanell, zaufaj.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Blue_box

Choć jest jedna różnica, robione to jest na żywo i z wielu zgranych ze sobą kamer. Ale z hologramem to nie ma nic wspólnego.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Listopad 07, 2008, 17:31:50 »

To nie hologram żaden Chanell, zaufaj.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Blue_box

Choć jest jedna różnica, robione to jest na żywo i z wielu zgranych ze sobą kamer. Ale z hologramem to nie ma nic wspólnego.
OKi Uśmiech ja się na tym nie znam.....ale pewnie masz rację Uśmiech Przyznasz chyba że głos ma okropny (na tym się troche znam ) Język
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopad 07, 2008, 17:47:36 »

jak nie hologram jak sam prowadzący mówi że gościuwa jest w Chicago a że ją widać na podstwie techniki holohramu
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 07, 2008, 18:06:08 »

Cytuj
jak nie hologram jak sam prowadzący mówi że gościuwa jest w Chicago a że ją widać na podstwie techniki holohramu
No tak, widać. Widzowie widzą. On jej nie widzi, jej tam nie ma fizycznie. Zobacz np, że on odbija się w podłodze - ona nie (2:40). Obecność tego odbicia niczego by nie udowadniała, bo je nawet ja mógłbym podrobić, ale jego brak wystarczy.

Cysiu nie daj się tak zmanipulować Mrugnięcie Specjalnie tak to przedstawili, żeby zdobyć oglądalność... żal ściska.. pupę Uśmiech

A ona głos ma taki, no, prezenterski. Dla mnie ok:)
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 07, 2008, 20:57:17 »

http://tomasz.topa.pl/hologram-czy-nie-hologram-co-pokazalo-cnn-w-wieczor-wyborczy.html

Proste i rzeczowe wyjaśnienie.


Cytuj
Czy to był prawdziwy hologram?

Oczywiście nie. Prowadzący program w studiu, Wolf Blitzer, oczywiście nie widział obrazu przed sobą tak jak to miało miejsce w Gwiezdnych Wojnach, do których to wszystko jest bardzo często porównywane Mrugnięcie

Odpowiednio obrobiony obraz gościa był w czasie rzeczywistym nakładany na obraz ze studia. Telewidzowie widzieli już przetworzony obraz, prowadzący widział się “w telewizji” na wyświetlaczu na końcu studia (przypatrz się screenowi na samej górze tekstu - w prawym górnym rogu widać wyświetlacze). W przytoczonym materiale reporter CNN mówi wprost, że nie był to stricte hologram, ale ciężko to było inaczej nazwać. Ale nie jest to niemożliwe - CISCO od jakiegoś czasu pracuje nad takim rozwiązaniem.
Po co to wszystko?

Na pewno nie było to niezbędne do przeprowadzenia rozmowy z korespondentem w Chicago. Ale wyglądało efektownie i przez ostatnie dni o tym ruchu CNN mówiło się bardzo dużo i z pewnością przyciągnęło to rzeszę widzów.


Cytuj
Jak stworzyć taki efekt?

Stronę techniczną najlepiej opisał Gizmodo.com. Szczegóły przeczytacie tam, tu wymienię pokrótce:
Zastosowano oczywiście greenbox aby uzyskać obraz osoby bez tła. Tym razem nie była to pojedyncza ściana, a powierzchnia walca w którym się znajdowała dana osoba.
Na obwodzie tego walca (obręczy) zostało umieszczonych 35 kamer HD (wysokiej rozdzielczości). Rozmieszczone dookoła osoby kamery pokazują ją z różnych stron.
Najważniejsza rzecz: synchronizacja kamer w studiu głównym (do którego chcemy “przenieść” osobę) i w tym zielonym ringu. Aby uzyskać efekt “trójwymiarowości”, obie kamery muszą pokazywać obraz z tej samej perpektywy.

Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Michał
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 07, 2008, 21:41:52 »

normalnie sithowie atakuja  Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rekogrupastettin k-l st-fu brygadaszarika kociaprzystan