Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 16, 2024, 07:16:45


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 78 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyraź siebie!  (Przeczytany 785897 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marek324
Gość
« Odpowiedz #100 : Grudzień 03, 2009, 09:13:40 »

Przebywanie tu na forum i czytanie niektórych wypowiedzi jak już kiedyś napisałem traktuję jako terapię śmiechem. I jest to korzyść niewymierna. Więc daruj sobie sugestie odnośnie gospodarowania moim czasam bo to nie twoja sprawa co z nim robię i w jaki sposób go wykorzystuję. To po pierwsze.
Po drugie bardzo obiektywnie podchodzę do wypowiedzi osób które komentuję. Jeśli ktoś swoim światopoglądem, sposobem myślenia lub formą wyrażania swoich myśli się ośmiesza, to nie przypisuj mi że "naśmiechiwam się" z kogoś. Ten ktoś sam się ośmiesza. I tyle.
I po trzecie: moje wypowiedzi i komentarze skierowane są do konkretnych ludzi i ich wypowiedzi a nie ogółu. Więc nie ma znaczenia sugerowanie przec ciebie czy znam tu wszystkich czy nie.

również pozdrawiam
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #101 : Grudzień 03, 2009, 09:17:16 »

"Przebywanie tu na forum i czytanie niektórych wypowiedzi jak już kiedyś napisałem traktuję jako terapię śmiechem. "

To może jednak zmień "teatrzyk", lub poczytaj sobie odkurzone "Szpilki." Duży uśmiech
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #102 : Grudzień 03, 2009, 09:21:34 »

Ten mi odpowiada w zupełności. Zwłaszcza jak widzę że moje uwagi uwierają niektórych jak cierń w tyłku. Cóż... ciebie jak widzę też. Ale wiesz co? Nic mnie to nie obchodzi.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : Grudzień 03, 2009, 09:28:35 »

Skoro marek324 tutaj na tym forum siedzisz, to też robisz błąd, marnując tylko swój cenny czas,
na owe dyrdymały.
Lepiej sobie pooglądaj "panią Basię" na You Tube, z pewnością będziesz bardziej zachwycony tym materiałem, niż nasze tu pisane głupoty.
Moja tu uwaga.
Proszę, żebyś to co myślisz pisał obiektywnie, a nie z poziomu "naśmiechiwania się" z osób tu przebywających.
Mylisz się tu centralnie.
Nie znasz tu wszystkich, weź to pod uwagę.
A swoje super analizy zostaw dla siebie, jeśli zamierzasz tu kogoś oczerniać.
Pozdrawiam.

Komandos40 ,podpisuję się pod tym co napisałeś Uśmiech
Marku324 , od siebie dodam,ze jest to forum ludzi " zakręconych" inaczej Chichot ludzi którzy lubią dyskutować  jak to napisałeś o " dyrdymałach" .Jesteś inteligentny (tak mi się wydaje) więc powienieneś nas uszanować,a nie naśmiewać się z naszych poglądów.
Moze to jest oznaka paniki z twojej strony,ponieważ zetknąłeś się z czymś nieznanym .Ludzie w takich wypadkach różnie reagują np. śmiechem ,czy agresją.Właśnie tak ciebie odbieram i tak to wygląda z mojej strony.
Pozdrawiam Uśmiech


Panowie proponuję dyskusję przenieść na czat  lub do wątku " wyraź siebie" żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać tego tematu.W przeciwnym razie będę musiała usuwac posty Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2009, 12:12:49 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
marek324
Gość
« Odpowiedz #104 : Grudzień 03, 2009, 09:40:57 »

Tytułem zakończenia sporu krótkie sprostowanie. Tak jak wcześniej napisałem jeżeli ktos sam się ośmiesza to jego sprawa i ja nie mam na to wpływu ani też nie chce mieć. Szanuję was jako osoby i przyjmij to jako dobrą monetę. Natomiast rożróżnij agresję od zdecydowanych poglądów i ostrej krytyki. Ponadto nie panikuję wobec sytuacji dla mnie nowych. Czuję się w nich jak ryba w wodzie.
Pozdrawiam i kończymy temat Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2009, 09:57:48 wysłane przez marek324 » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #105 : Grudzień 03, 2009, 17:20:04 »

Wszystko ładnie pięknie, ale temat "naśmiewania" - nie jest temtem o aktualnościach wykopków w Egipcie.
Więc skończ ten offtopp, który tak bezsensownie zacząłeś i zaatakowałeś Kapłana.
Dzięki Darek za interwencję. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2009, 17:21:06 wysłane przez komandos040 » Zapisane
memphis
Gość
« Odpowiedz #106 : Grudzień 03, 2009, 19:49:49 »

Kaplan prosze Cie nie deprecjonuj wartosci forum , na ktorym Sam spedziles troszke czasu, chociazby z tego wzgledu, iz kilku z nas z powodzeniem tam dalej funkcjonuje.
Leszek mial prawo Cie zbanowac, poniewaz to forum to jego praca i wysilek. choc przyznam iz zdziwilem sie, ze akurat z tego moim zdaniem blachego powodu.
Coz czlowiek o innej od mojej wrazliwosci....
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #107 : Grudzień 03, 2009, 19:54:28 »

Ja z kolei myślę, że forum Leszka ma bardzo specyficzną tematykę, a co za tym idzie specyficzną grupę odbiorców. Wiem, że są tam porządni ludzie, którzy faktycznie są zainteresowani tematem. Kapłan u Leszka żerował w pewnym stopniu.
Wiedział, że forum się rozrosło, czego jemu dokonać się nie udało. Chciał więc zwrócić na siebie uwagę jednocześnie poniżając osobę, która swoją pracą i wytrwałością zbudowała coś od podstaw.
Nieładnie postąpił, na miejscu Leszka (wiedząc z jakimi ludźmi ma tam do czynienia) zrobiłabym to samo.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
arteq
Gość
« Odpowiedz #108 : Grudzień 03, 2009, 21:19:57 »

Czyli jego żółć miała inne ujście?

ale inne forum to inne forum.
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #109 : Grudzień 04, 2009, 08:11:58 »

Co? Kapłan "znowu" zbanowany??  Duży uśmiech
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #110 : Grudzień 04, 2009, 11:15:22 »

Nie, Kapłan nie jest zbanowany. Ma jeszcze możliwość porozrabiać, ale mam nadzieję, że brakuje mu woli ku temu.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
arteq
Gość
« Odpowiedz #111 : Grudzień 04, 2009, 11:26:33 »

[Leszek] ma swoje forum i niech tam swoje żałosne wypociny umieszcza a nie śmieci tutaj,
Może tak zastosowałbyś tę radę do siebie i swojego forum?
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #112 : Grudzień 04, 2009, 13:15:48 »

Kilka trików właściwej konwersacji, czyli jak rozmawiać z drugim człowiekiem.
(Katarzyna Jamroz)


Komunikacja interpersonalna jest zjawiskiem niezmiernie ważnym, aby więc kontakty międzyludzkie były satysfakcjonujące, warto znać kilka podstawowych zasad. Często w codziennych rozmowach stopień wzajemnego zrozumienia jest niewielki. Powodem tego są błędnie odczytywane treści zawarte w przekazie, ale również przypisywanie nadawcy złych intencji, których rozmówca wcale nie ma. Źródłem wielu nieporozumień jest też to, że nie mówimy otwarcie, czego pragniemy lub co naprawdę myślimy. Przekazujemy swoje myśli w sposób niepełny, zniekształcony lub wieloznaczny. Motywów tego może być kilka: obawa przed niekorzystną reakcją odbiorcy, chęć pozostawienia sobie możliwości wycofania się, gdyby zajęte stanowisko narażało nas na kłopoty, dawanie rozbieżnych komunikatów, spowodowane przyjętymi w danym społeczeństwie konwenansami i zasadami, które sprawiają, że ludzie mówią to, co wypada, zamiast tego, co naprawdę chcieliby powiedzieć.

Równie częstą przyczyną problemów w komunikacji jest nieuważne słuchanie, skierowanie uwagi na treść własnych myśli, wspomnień czy planów; słuchanie innych wyłącznie po to, aby znaleźć dogodny moment do zabrania głosu; oceniające nastawienie, które partner wyczuwa i staje się bardziej ostrożny i skłonny do obwarowania tego, co mówi, licznymi zastrzeżeniami; wzajemna nieufność, która ogranicza ilość i rodzaj wymienianych informacji.

Jeśli przyjaciółka opowiada Ci o kłopotach z mężem, nie powinnaś pocieszać jej słowami: „X zdarzyło się to samo i jakoś się wszystko ułożyło”. Będzie to nadużyciem zaufania waszej koleżanki X, której przykład podajesz. Twoja przyjaciółka może też zrazić się do Ciebie. Może obawiać się, że jej zwierzenia również wykorzystasz przy innej okazji.

Zwierzenia lubią wzajemność. Kiedy ograniczasz się jedynie do słuchania, nie wyrażając swoich opinii, uczuć, wewnętrznych przemyśleń, zauważysz, że z czasem Twoje znajomości ulegną znacznemu rozluźnieniu. Postaraj się jednak w swoich zwierzeniach zachować rozsądny umiar, kontroluj atmosferę rozmowy tak, by była ona naturalna, by Twoi rozmówcy czuli się swobodnie i pamiętaj, by nie mówić tego, czego możesz za jakiś czas żałować.

Atmosferę rozmowy tworzy nie tylko to, co sobie mówimy, ale i to, co mówimy o sobie. Sposób artykulacji, ton wypowiedzi, mimika, gesty sprawiają, że rozmowa nabiera różnego znaczenia. Zauważ, na ile sposobów można powiedzieć słowo „oczywiście” – z przekonaniem, kpiąco, ironicznie. Tonem wypowiedzi wyrażamy swoje uczucia. Gorzej jednak, gdy nie umiemy go kontrolować i nie zdajemy sobie sprawy, że nasza wypowiedź może w rozmówcy budzić zastrzeżenia, nawet niechęć.

Na gruncie zawodowym najważniejsza jest precyzja formułowania myśli. W rozmowach o interesach przyjmuje się ton niezaangażowanego eksperta, naturalnie przyjazny, ale zarazem sugestywny. W szkołach menedżerów przestrzega się słuchaczy przed zbytnim podnoszeniem głosu w euforii przekonywania. W rozmowach przełożonych z podwładnymi zaleca się zachowanie standardowych uprzejmości. Należy przełożonych słuchać z uwagą, w czasie rozmowy nie spoglądać na zegarek, nie bębnić palcami w stół, nie przerywać bez potrzeby. Pamiętaj, że spotkanie służbowe jest interesem instytucji, a nie ringiem, na którym przełożony realizuje swoją prywatną potrzebę dominacji albo rozładowuje frustracje.



W rozmowie towarzyskiej nie należy nadużywać:

- narzekania na zły los i na zdrowie,
- obgadywania innych,
- mówienia bez opamiętania,
- wymądrzania się z pozycji lepszego,
- niedopuszczania do głosu innych,
- podnoszenia głosu w zapale przekonywania.
 
W rozmowie służbowej: - zachowaj standardową uprzejmość,

- nie zrażaj do siebie podwładnych bez przyczyny,
- słuchaj podwładnego z uwagą,
- w czasie rozmowy nie spoglądaj na zegarek, nie bębnij palcami w stół,
- niepotrzebnie nie przerywaj wypowiedzi rozmówcy.



Jeśli uda Ci się przestrzegać tych punktów, to rozmowy z pewnością osiągną swój właściwy sens, dając poczucie bliskości z innymi oraz poczucie przepływu ważnych informacji.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : Grudzień 10, 2009, 20:13:23 »

Obiecałam sobie że nie będę pisać w tym temacie i że będe trzymać się od niego z daleka,jednak okoliczności zmusiły mnie żebym zamieściła tu ten post. Po moich prośbach ,żeby trzymać się tematu topiku ,jedynie marek 324 nie przystał na moje prośby i wręcz je wyśmiewał.Dzisiaj dostałam  od niego  taką oto wiadomość na PW :

Cytuj
chanell, tak to już jest kiedy kobieta przechodzi dołek emocjonalny w sferze która jest dla niej ważna: czy to uczucia, czy to relacje w domu czy to wreszcie wiek. Frustracja w wielu przypadkach objawiają się próbą zaistnienia, poczucia się kimś ważnym, kims z kim się liczy w określonej grupie. To że ktoś wiele mówi nie znaczy jeszcze że ma coś do powiedzenia. Tak jest w twoim przypadku jak również kolezanki której tak zaciekle bronisz. Tylko że to jakoś nie robi na mnie żadnego wrażenia.
Widzę żałosną, rozgoryczoną i zaiwedzioną kobietę która poprzez moderowanie wątku chce się dowartościować. Ale zamiast dowartościowania ośmieszasz się swoim postępowaniem. Daruj więc sobie takie podwórkowe zagrania. Nie musisz się zgadzać z moimi poglądami. Natomiast przestań się bawić w cenzorkę wypowiedzi których i tak nie jesteś w stanie zrozumieć, bo intelektualnie nie jesteś partnerem dla mnie do rozmowy.
W historii były już wielokrotnie przypadki kiedy ktoś próbował narzucić jeden właściwy i poprawny sposób myślenia. Ale nie zdało to egzaminu. I w twoim, jak również w przypadku sarah nie zda to egzaminu, zwłaszcza w sytuacji kiedy brakuje argumentów.


W tej sytuacji pozostaje mi jedynie podziękować mu za słowa krytyki i za bezpłatne postawienie diagnozy lekarskiej.Dziękuję Marku Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2009, 20:13:37 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #114 : Grudzień 10, 2009, 20:27:52 »

Coraz czesciej pojawiaja sie na naszym forum ludzie, ktorzy najlepiej wiedza o wszystkim. Paskudna to sytuacja , jest mi bardzo przykro Chanell, ale nalezy sie bronic. Jesli ojciec z matka nie nauczyli niektorych
jak nalezy sie zachowywac, to naucza ich obcy ludzie, a to nie bedzie zbyt rozowe. Na chamstwo nie ma zadnego lekarstwa. To co sie tu niekiedy dzieje, przewyzsza wszystkie mozliwosci. Mam nadzieje ze ta sprawa zajma sie odpowiednie osoby. Pozdrawiam cie Chanell bardzo serdecznie. Jestes bardzo mila,
i sympatyczna osoba. Rafaela.
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #115 : Grudzień 10, 2009, 22:16:01 »

Marek, obowiązuje tu taka zasada, że jeśli nie odpowiada Ci praca któregoś z moderatorów, to zgłaszasz to do administratora, czyli do Darka. W tym przypadku faktycznie nie zachowałeś się ładnie. Mogłeś mieć wątpliwości do słuszności podjętych przez nią decyzji (usunięcie Twoich postów), ale wierzę że jesteś człowiekiem dorosłym i zdawałeś sobie sprawę, że pisząc jej te słowa nic nie osiągniesz. Bo ani ona nie przestanie usuwać Twoich wypowiedzi ani Wasze relacje się nie poprawią. Trzeba myśleć zanim się coś zrobi. Następnym razem zamiast przeprowadzać analizę psychologiczną, zgłoś zastrzeżenia do administratora i po sprawie.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
komandos040
Gość
« Odpowiedz #116 : Grudzień 11, 2009, 12:26:42 »

Nie, Kapłan nie jest zbanowany. Ma jeszcze możliwość porozrabiać, ale mam nadzieję, że brakuje mu woli ku temu.
Starzeje się biedaczek. Duży uśmiech
Ps.
Jestem obecnie zadowolony z toku, obecnych moich działań.Uśmiech
samochód zrobiony, zaraz mykam po niego do warsztatu.Uśmiech
Pozdrawiam. Cool
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2009, 12:36:45 wysłane przez komandos040 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #117 : Grudzień 11, 2009, 21:25:24 »

po piwie?
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #118 : Grudzień 11, 2009, 21:28:26 »

Piwo będzie pił,jeśli mie pamięć nie myli o piętnastej piętnaście,więc "przed piwem". Uśmiech Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2009, 21:28:53 wysłane przez kot » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #119 : Grudzień 11, 2009, 22:52:44 »


Oj, ciężko!!!
  Mrugnięcie

ciężko, oj ciężko
nawet i płakać nie ma po co
przeterminowana dawno sprawa
więc i nieskuteczna to zabawa

wziąć słuchawkę
wyzwać, a potem z hukiem rzucić
marna pociecha
po latach i słuchawka
litość obudzi

może na deszcz
emocje wariackie ostudzić
nie pada jednak

jak na złość -
Słońca promienie wszędobylskie
świecą na chmurną duszę

nic nie pasuje, wszystko jakoś dusi

widać, jedno zostało
tych promieni człowiek
uczepić się musi


 Chichot Chichot Chichot
Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #120 : Grudzień 20, 2009, 21:17:19 »

 Chichot
Cytat: kot
PCH musi być chroniony przed niektórymi zagubionymi ludźmi.   
 

Tylko ci zagubieni ludzie ,jak ich określasz ,mają prawo oczekiwać odpowiedzialnosci za słowa od głównych przedstawicieli PCH,takich jak Lucyna Łobos.Jesli wiec ogłaszaja upadek religii,to mamy prawo oczekiwac naprawde waznego wydarzenia w tej sprawie.Wszyscy tutaj zgadzają sie ,ze proces upadku juz trwa długo.Gdyby upadek mał nastapic do konca roku 2009, to pewnie byłoby to   wydarzenie wielkiej wagi,które by zachwiało głównymi doktrynami religijnymi. Tymczasem KK przygotowuje sie do swieta jakim bedzie beatyfikacja papieza i Ks.Jerzego Popiełuszki.
Nie o to wiec chodziło..Jak ludzie maja nie byc zagubieni, kiedy tyle rzeczy miało sie wydarzyc....i nic...Nie znaczy to ,ze chciałam by sie to wszystko wydarzyło.Niepotrzebnie tylko zasiany został strach w umysłach wielu ludzi,którzy jak widzielismy na filmie ..podjeli w oparciu o te przepowiednie ,zyciowe ,czesto drastyczne decyzje.
Z pozycji zwykłego obserwatora ...trzeba wyciagnąc wnioski...Wyjasnienia jakich udzielacie broniąc swojego zdania
sa poprostu rozbrajające.....Dla Was jedyny aksjomat to ..." PCH ma zawsze racje.." Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #121 : Grudzień 20, 2009, 21:53:14 »

Nienawiść gubi duszę i to miałem na myśli pisząc o ludziach zagubionych.
Czekajmy na wieści-dobre wieści. Uśmiech Uśmiech

P.S.
Na forum jest pełno sceptyków.Zdecydowana ich większość nie jest wrogo nastawiona do PCh.
Nie opluwają oni,nie histeryzują-szacunek mój chciałbym im wyrazić.
Pisząc o zagubionych-tej grupy na mysli nie miałem.
Chodziło o tych,którzy nie kryją swojej nienawiści.Nie tylko do PCh ale do wszystkich,którzy inne zdanie na wiele poruszanych tu tematów mają.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 22:18:48 wysłane przez kot » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #122 : Grudzień 21, 2009, 00:20:56 »

Żywię ogromny szacunek do ludzi którzy nie zgadzają się ze mną lecz potrafią swoje stanowisko zaargumentować i rozmawiać treściwe - merytorycznie, zamiast ciągle rozmywać tematy i snuć wyłącznie osobiste wycieczki. Szanuję również ludzi którzy dotrzymują danego słowa, a do potknięć potrafią się uczciwie przyznać.
Uwielbiam ludzi prawdziwych.
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #123 : Grudzień 21, 2009, 07:43:36 »

kocie, co ty za brednie wygadujesz? jeszcze cię to nie zmęczyło? potrzebujesz jeszcze dwóch lat aby się przekonać że nic z tego nie będzie? i co wtedy? co dalej 8-sma klaso? Uśmiech
cytując naszych wielkich... kocie, nie idź tą drogą... nie idź tą drogą Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 13:34:56 wysłane przez marek324 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #124 : Grudzień 29, 2009, 21:36:09 »

W kwestii formalnej - nie ma aktualnie ósmej klasy.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 78 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polskierpg tunake wiedzmy black-for exoticsavanna