Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 09:23:09


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 78 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyraź siebie!  (Przeczytany 788389 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #825 : Lipiec 29, 2010, 21:10:09 »

    Nie rozumiem tego co napisałeś, a raczej adresata w mojej osobie. Przecież napisałem - wolna wola, byle szanować w niej drugiego człowieka - to chyba rozsądne i moralne/etyczne.
Nie wiem również dlaczego moją wiarę utożsamiasz sztywno z zasilaniem instytucji - jak rozumiem KRK. Staram się cechować żywą wiarą a nie instytucjonalną - to raz. Dwa - na jakiej podstawie twierdzisz, że KK/KRK podaje tylko część prawdy [którą dysponuje?], czy mam rozumieć, że Ty posiadasz cała prawdę? Tak wypadałoby aby rzetelnie móc wypowiedzieć się, że ktoś opowiada tylko o niej częściowo/ukrywa. To jak a jest ta "cała" prawda?
     Widzisz, gdy staram się uzyskać coś więcej w jej temacie od osób z tego forum które to zapewniają, że ją znają - zawsze, ostatecznie zostaję z niczym - a to nie chcą rozmawiać, a to nie chcą wyjaśniać, a to nie mają na to czasu, a to w końcu ich argumentacja/dowody się rwą...

     Nie wypowiadam się za Janneth, ale z tego co pamiętam to na tym forum wielokrotnie deklarowała się jako osoba niewierząca, przynajmniej zgodnie z KK/KRK...
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #826 : Lipiec 30, 2010, 08:18:06 »

Arteq napisałem tak, bo widzę, że robi się jakąś nagonkę na sarah54 na podstawie tego, co pisze ona i czuje. To , co ona wyraża jest dla niej właściwe i tak się tym cieszy pewnie, że aż musi się tym podzielić. Owszem napisałeś - wolna wola , byle szanować w niej drugiego człowieka - ale jednocześnie przytaknąłeś janneth, zgadzając się tym samym na przedstawienie sarah54 jako manipulantki. Tak  odebrałem poniższe:

Cytat: arteq
  Lipiec 29, 2010, 11:55:54
Wolna wola... jedni mogą chodzić, inni mogą odwodzić pozostałych od tego, problem następuje wtedy gdy zaczyna się używać siły lub innych "sztuczek" - nagannych moralnie w celu osiągnięcia własnych wizji.

janneth :O takich mówisz? ( cytując sarah54 )

Cytat: sarah54
Lipiec 28, 2010, 21:36:14
...zasilanie organizacji religijnych możecie przerwać ...
Znając mechanizmy energetyczne wierzeń i systemy energetyczne organizacji różnego typu, pozwoliłam sobie na sugestię.
Gdybym chciała nawoływać do opuszczenia kościołów i wyznań, posłużyłabym się innym zdaniem, np.
..przerwijcie wreszcie to zasilanie organizacji religijnych..."

a Ty się z tym zgodziłeś post niżej.

To ja już nie wiem jak ona ma się bronić przed oszczerstwami o używanie manipulacji. Przypomina to trochę nagonkę na czarownice i sąd Inkwizycji - cokolwiek powiesz, zostanie użyte przeciwko Tobie.


Filozofia KRK to nie jest moja prawda. Argumenty polemizujące z nią przedstawia wiele odmian chrześcijaństwa, które przecież jednolite nie jest. Każde z nich ma swój kawałek prawdy, lub po prostu inaczej prawdę postrzega i to od ludzi zależy z czym się zechcą utożsamić. I w porządku, tak ma być, różnorodność to podstawa, gorzej, jeśli w imię własnej prawdy człowiek zaczyna wtłaczać drugiego w swoje ramki.
I tylko to chciałem wyrazić swoim postem.
Ja posiadam swoją prawdę, dla mnie na teraz najlepszą z możliwych. Nie jest ona negacją czyjejkolwiek prawdy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 20:39:59 wysłane przez Dariusz » Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #827 : Lipiec 30, 2010, 09:31:37 »

East-cieszę się, że mogłam poznać Twoją postawę.

To forum służy także do  podnoszenia naszej wspólnej świadomości . Każdy zakres Waszej wiedzy   jest ważny i pasuje do układanki człowiek-życie-ziemia-wszechświat.

To forum może posłużyć również, jako platforma do zmiany modelu behawioralnych postaw.

Forum Kod Czasu nie wykorzystało tej możliwości i mimo ogromnej wiedzy i poświęconego czasu pozostało tylko w formie archiwum, jeśli ktoś zgrał sobie treści na dysk.



Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #828 : Lipiec 30, 2010, 10:31:50 »

W takim razie dla całkowitego wyjaśnienia sytuacji:
Każdy ma prawo do własnego zdania i odczuć (i to wyraziłem) - wedle moich nie ufam Sarah54, ale nie dysponuję dowodami pozwalajacymi mi stwierdzić, że jest manipulantką. Pisząc o manipulacji i 'pomagierach" miałem na myśli inną forumowiczkę - Kiarę, w jej przypadku mogę wykazać to na podstawie niektórych z jej postów...
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #829 : Lipiec 30, 2010, 10:33:50 »

Dziwna to moralność kalego, arteq i janneth , w której z jednej strony samemu się zasila instytucję podającą cały czas tylko częściową prawdę,bazującą na nieświadomości,  a z drugiej strony piętnuje się człowieka - sarach54 - za jej sposób widzenia świata, tak, jakby to ona dopuszczała się manipulacji, niedopowiedzeń i kłamstw.[/u]

Toż to jakaś kpina! Nie spotkałam się jeszcze na tym forum z większymi objawiami piętnowania jak tymi stosowanymi wobec katolików!
Nie wiem jak to możliwe, by w dzisejszych czasach, przy, jak to mówicie "wysoce rozwiniętej świadomości" tak wielce inteligentnemu, empatycznemu i och-ach człowiekowi przyszło do głowy piętnowanie jakiejś tam "częściowo tylko prawdę pokazującej i bazującej na nieświadomości" religii! Jeśli tak słaba w korzeniach już wiara ma upaść przy jego wszech-majestacie, to wyginie tak samo jak fauna i flora, którym człowiek miejsce istnienia zabiera.
Rósł by taki jeden z drugim w moich oczach z aprobatą obserwując nie upadek, a rozwój religii!
W przeciwnym wypadku, gdy istota mianująca siebie samą jako istotę wielce już świadomą, dopuszcza się twierdzeń, których ja jako malutki człowieczek zauważyć w stanie nie jestem (a więc nie przyjmę jej prawd do świadomości, tak jak i pewnie 90% innych jeszcze przez nią nie przekonanych osób), to mam odwagę powiedzieć, że jej starania i tak pójdą na marne! Nie ma tu piętnowania East!
Jest racjonalna oczywistość, którą ty chciałbyś widzieć inaczej...

A odnośnie twoich spekulacji jakobym zasilała instytucję KRK, to mnie obojętne jest co na mój temat myślisz. Dopóki tylko myślisz... Ale jeśli już swoje myśli masz odwagę wypowiedzieć na forum publicznym, to podaj na to jakikolwiek dowód. Dodam tylko, że nie trzeba być policjantem, by popierać przepisy ruchu drogowego, wiec daruj sobie wszelkie tego typu insynuacje. Czarno na białym wskaż miejsce, w którym miałabym ochotę się przed tobą bądź użytkownikami otworzyć i powiedziałabym, że jestem katoliczką.

Różnica między tymi wylewającymi żółć nie-katolikami, a mną jest taka, że mnie istnienie tego wyznania naprawdę w niczym nie wadzi. Jeśli jednak widzę tak ogromną dezaprobatę dla niego i właśnie jak to nazwałeś - piętnowanie wierzących (dla mnie całkowicie niepoparte żadnymi racjonalnymi powodami), to nie omieszkam stanąć w ich obronie.

Jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości, zapraszam do zapoznania się z naszą polską konstytucją (choć powinieneś ją doskonale znać studiując prawa człowieka), a chociażby z regulaminem naszego forum i dokładniej mówiąc jego punktem dotyczącycm wypowiedzi:

- propagujących totalitarny ustrój państwa lub nawołujących do nienawiści na tle różnic
   narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość
   (art. 256 Kodeksu karnego). Moderator winien zareagować przyznając użytkownikowi -1pf.

Sarah nie dopuściła się naturalnie niczego za co powinna zostać ukarana. Ale ilekroć nie będziemy reagowac na takie zachowania, to drobymi kroczkami z łatwością pokonamy granicę dobrego smaku i do nawoływania do nienawiści na tle wyznaniowym dojdziemy bardzo prędko.

Tolerancja ma być obustronna!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 10:35:23 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
arteq
Gość
« Odpowiedz #830 : Lipiec 30, 2010, 10:59:12 »

Ja posiadam swoją prawdę, dla mnie na teraz najlepszą z możliwych. Nie jest ona negacją czyjejkolwiek prawdy.

East, ależ jest, czego dałeś dowód pisząc:

Dziwna to moralność kalego, arteq i [...], w której z jednej strony samemu się zasila instytucję podającą cały czas tylko częściową prawdę,bazującą na nieświadomości [...]

      Tym samym zarzucasz mi świadomą i dobrowolną współpracę z manipulantami - tym samym przykładanie ręki do tego, by zaraz potem pisać o mentalności/moralności Kalego... Tym bardziej dziwne, że owszem - będąc członkiem wspólnoty KRK pietnuję niektóre z zachowań jego członków, nie udaję, że nie widzę. Widzę, że bazując na nagannych zachowaniach niektórych z osób z KRK - które to zachowania sa przeciez sprzeczne z nauczaniem KRK - pozwoliłeś sobie na zinstytucjonizowanie osób i wrzucenie do jednego worka razem z patologiami...
      Wobec takiego Twojego osądu poprosiłem o wyjaśnienie/wskazanie jaka jest całość prawdy [bo skoro z taką pewnością wypowiadasz się, że przekazywana jest wyłacznie jej część...] - i zgodnie z tym o czym pod tymi słowami napisałem - standardowo nie doczekałem się czegoś w miarę precyzyjnego - same suche stwierdzenia i ogólniki.
      Jeżeli natomiast Ty posiadasz swój "kawałek" prawdy to czy zasadne byłoby okreslenie Twojej postawy w analogiczny sposób jak dokonałes tego wobec mnie? Czy może wtedy usłyszałbym słowa o kolejnej nagonce?
      No i takie mocne słowa użyte przez Ciebie w poście - "oszczerstwa" - czy byłbys skłonny podać konkretne miejsce w którym dopuszczam się wobec Sarah54 oszczerstwa?

Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #831 : Lipiec 30, 2010, 11:03:19 »

Prawie każdy działa wg jakiegoś programu. Jedni wg doktryn KRK, inni wg dyrektyw masońskich… można by mnożyć te wszystkie indoktrynujące nas ideologie.
W tym wszystkim musi jeszcze znaleźć się miejsce na własne postrzeganie świata, własne poczucie sprawiedliwości, własne rozliczanie się z sobą (nie ze światem)… czy każdego na to stać?
Całkowicie wolnych strzelców jest naprawdę niewielu.
Tolerancja, to spojrzenie z wyższego pułapu świadomości… im wyżej, tym większy jej zakres…   Uśmiech


Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #832 : Lipiec 30, 2010, 12:24:16 »

Ptaku-prawda, wolność,miłość to hasła.
Na obecnym etapie świadomości przeważająca część ludzi potrzebuje autorytetów i liderów.
I taki stan potrwa jeszcze wiele lat.Instytucje  kościelne spełniają te potrzeby.  Szkoły rozwoju duchowego również. Przy czym różni liderzy dobrze zarabiają.



Wypowiedziałam się  w tym temacie, co spowodowało wiele ciekawych wypowiedzi z Waszej strony.
Proszę, bądźcie uczciwi i powiedzcie, kto  z Was nie potrzebuje autorytetów i liderów we wszystkich aspektach swojego życia?

Konstytucja,to też autorytet, którą przez wieki tworzyli i poprawiali ludzie będący autorytetami a także liderami (politycznymi) Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #833 : Lipiec 30, 2010, 12:36:28 »

Moim autorytetem jest Jezus Chrystus. W "instytucji kościelnej" nie szukam osób-autorytetów. Nie ma i nie było na świecie człowieka którym chciałbym się stać. Owszem, są pewne cechy czy tez zachowania w postawach pewnych osób którymi chciałbym się cechować, lecz nie na zasadzie całości postaci.

ale to chyba bardziej pasuje do wątku "wyraź siebie"...
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #834 : Lipiec 30, 2010, 13:07:54 »

Kiedyś pewnie potrzebowałam autorytetów, dziś wędruję samotnie… i ze wszystkimi jednocześnie…  Uśmiech
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #835 : Lipiec 30, 2010, 14:41:55 »

Cytuj
Proszę, bądźcie uczciwi i powiedzcie, kto  z Was nie potrzebuje autorytetów i liderów we wszystkich aspektach swojego życia?

Saro, masz rację prawie każdy potrzebuje autorytetu, tylko dlaczego? ze strachu ?

staram się nie słuchać autorytetów ale siebie...( może słuchać to złe słowo, wysłuchuje często, ponieważ już od wczesnych lat interesowałam się religiami i szukałam tam czegoś co pociąga masy, na szczęście lub nie, nie znalazłam w żadnej tych ciągów, które by nie porwały na dłużej niż kilka miesięcy).. czy to dobrze? nie wiem, ale jest coraz mniej strachu we mnie, mierzi mnie każda próba narzucenia mi czegoś, szczególnie narzucenia myślenia jak wszyscy....tłumaczenie że tak myślą i robią wszyscy bo tradycja, bo tak wypada jest dla mnie .. brak mi odpowiedniego słowa.. coś z brakiem zrumienia, lenistwem, głupotą, bezmyślnością, strachem? ... może z tym wszystkim po trochu....

Pozdrawiam serdecznie:))

 

Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #836 : Lipiec 30, 2010, 15:14:44 »

ludzie nie mogący żyć bez autorytetów/liderów są bardzo zagubionymi młodymi duszami.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
sarah54
Gość
« Odpowiedz #837 : Lipiec 30, 2010, 15:47:49 »

Songo- z jakiej "większej całości" jest ten cytat? Jakiego autorytetu, z którym się zgadzasz?

Termin "młoda dusza" jest wprowadzeniem w błąd...
Esencją duszy jest światło, które nie podlega czasowi(nawet temu niewyobrażalnie długiemu).

Jeśli myślisz o ,świadomości inkarnacyjnej, to chcę Ci powiedzieć, że możesz,jako świadomość istnieć w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tak, poza Twoją tu na ziemi ograniczoną pamięcią istniejesz w wielu wcieleniach naraz...

Tu i teraz jest dla Twojej świadomości duszy najlepszy moment na doświadczanie czasu  i przestrzeni "oczami" Pierwotnego Źródła.którego jesteś częścią, ze wszystkimi tego możliwościami i konsekwencjami.

To, co napisałam jest powodem,dla którego religie nie upadną znienacka ale przejdą transformację  spowodowaną powolną zmianą w globalnej świadomości Homo Sapiens a także stopniowym podnoszeniem świadomości każdej jednostki, ponieważ człowiek jest zdolny do wyciągania logicznych wniosków ze swojego postępowania, jako gatunku.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #838 : Lipiec 30, 2010, 16:18:30 »

to moja prywatna koncepcja- jak widzisz nie muszę się posiłkować "autorytetami" żeby coś napisać!
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Silver
Gość
« Odpowiedz #839 : Lipiec 30, 2010, 16:37:15 »

to moja prywatna koncepcja- jak widzisz nie muszę się posiłkować "autorytetami" żeby coś napisać!

Słowo ''autorytet'' nie jest tu jakimkolwiek dobrym określeniem, nawet w cudzysłowiu.
Raczej... jesteśmy tu wszyscy nawzajem uczniami i nauczycielami.....
Najlepszym nauczycielem, jest zawsze ten który ''rujnuje'' Twoje życie.
A szybko pojawią się Ci, którzy zrujnują Ci życie jeśli nie kochasz siebie i masz niskie poczucie swojej wartości !
 Prędzej, czy poźniej Wszechświat odpowiada  Ci tym samym. Odpowie, czym jest Twój  własny system wartości przejawiony jako interpersonalny stosunek do samego Siebie.

Pytanie z psychologii ?
Dlaczego tylu na świecie jest żebraków ?
Odpowiedź :
Ponieważ Ci ludzie uważają, że nie zasługują w swym życiu na bogactwo, dostatek, a przysługuje to innym, lepszym od nich.

Główna przyczyna takiego myślenia : społeczne, lub rodzinne  zaprogramowanie.
Ktoś powiedział młodemu jeszcze człowiekowi, że on nie jest wiele wart, przecież inni są lepsi, mądrzejsi, bardziej wykształeceni etc...
I on w to uwierzył ! Uwierzył, bo ten ktoś robiąc mu pranie mózgu użył argumentów i porównań.
I ten wspaniały jak każdy człowiek stał się... żebrakiem.Dziś może siedzi pod jakimś sklepem i prosi o kilka złotych.
Ale ta lekcja, to bardzo cenna lekcja. Upadł, ale podnosi się. W końcu dowiaduje się, że on jak i bez wyjątku każdy zasługuje w swym życiu na - WSZYSTKO CO TYLKO NAJLEPSZE. Gdy to sobie wpełni uzmysłowi, od tej chwili powoli lecz z determinacją przestaje być - żebrakiem. Uśmiech
Ale co najważniejsze : ''żebrak'' poprzez swój (''upadek'' - doświadczenie) uczy się,  jednej niezwykłej rzeczy.To on uczy się i to on staję się wpełni świadomy tego, że nie tylko on zasługuje w swym życiu na wszystko co najlepsze, ale również doskonale rozumie, że WSZYSCY zasługują w swym życiu na wszystko co najlepsze.
Dlatego, że jest najlepszym tego przykładem !
Oto uczniowie i nauczyciele. A autorytety - to społeczne slogany.


Polecam fascynująca książkę :

Dr. Nathaniel Branden - ''Sześć filarów poczucia swojej wartości''.

Jest to podstawowa lektura, aby przeczytać, zrozumieć, a dopiero potem wyruszyć w Świat...
Pytanie ? Czy np.  dr.Nathaniel Branden jest ''autorytem ? Nie,... jest on tylko przekaźnikiem wiedzy, doświadczeń, umiejętności....

Ebooka, tej książki nie ma na necie - trzeba szukać w różnych księgarniach.

pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 17:42:23 wysłane przez Silver » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #840 : Lipiec 30, 2010, 17:07:22 »

Cytat: Silver
Gdy to sobie wpełni uzmysłowi, od tej chwili powoli lecz z determinacją przestaje być - żebrakiem. 

No chyba, że tak spodobało mu się to żebracze życie, że ani myśli z niego wychodzić… ale wtedy jest świadomym żebrakiem… często też bogatym…  Duży uśmiech
A poza tym zgadzam się z Tobą całkowicie co do autorytetów…

Pozdr  Uśmiech
Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #841 : Lipiec 30, 2010, 17:16:21 »

Cytat: Silver
Gdy to sobie wpełni uzmysłowi, od tej chwili powoli lecz z determinacją przestaje być - żebrakiem. 

No chyba, że tak spodobało mu się to żebracze życie, że ani myśli z niego wychodzić… ale wtedy jest świadomym żebrakiem… często też bogatym…  Duży uśmiech
A poza tym zgadzam się z Tobą całkowicie co do autorytetów…

Pozdr  Uśmiech

Wielu żebraków stało się bogatymi, wielu bogatych stało się żebrakami.
W jednym i drugim przypadku nie ma to wiele wspólnego z samym człowiekim jego pięknem i wielowymiarowym istnieniem, lecz ma za to bardzo wiele wspólnego z tym jak jedni i drudzy projktowali swoje życie.

Niemniej warto wpełni uzmysłowić sobie to i zrozumieć, że Wszyscy zasługujemy na Wszystko co tylko w życiu najlepsze.Wszystko oznacza - WSZYSTKO.

pozdrawiam kosmicznych ''wędrowców''
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 17:36:54 wysłane przez Silver » Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #842 : Lipiec 30, 2010, 17:18:56 »

Songo-dlaczego  posługujesz się kursywą? Uśmiech
Silwer-doświadczasz dobrobytu? Myślę o pieniądzach i dostatnim życiu.

Arteq- autorytet Jezusa jest dla mnie również autorytetem moralnym. Jednak mając do dyspozycji słowa, które przetrwały o Nim w kanonie pism postanowiłam dawno temu poddać je  wprowadzeniu w czyny z autentycznym pragnieniem woli i umysłu. Trzeba było wielu doświadczeń, by rozebrać stare schematy myślowe, jak również doświadczalnie sprawdzić zafałszowanie nauk.
Nie odbyło się to bez analizy nauk innych znakomitych przedstawicieli ludzkości z dzisiejszymi twórcami psychologii pozytywnej włącznie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 17:25:47 wysłane przez sarah54 » Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #843 : Lipiec 30, 2010, 17:29:38 »

Songo-dlaczego  posługujesz się kursywą? Uśmiech
Silwer-doświadczasz dobrobytu? Myślę o pieniądzach i dostatnim życiu.

Pieniądze nie są celem.Pieniądze są tylko środkiem.
Celem moim jest tylko świadoma ewolucja, która pozwoli mi podjąć odpowiedzialną pracę nad rozwojem wszechświata.

Tudzież przerabiam też lekcję społecznego zaprogramowania czytaj... (prania mózgów), które raczyło mnie obdarować fałszem, że inni zasługują na to lub tamto, a Ya - Nie.

Stąd pojawiają się codziennie lekcje, które bacznie  obserwuję i prostuję, czyli
uwalniam się od poczucia '' archetypu ofiary''.
Cóż za wspaniała przygoda uwalniać się od fałszu i przestać odgrywać role tego - kim nie jestem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 17:38:38 wysłane przez Silver » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #844 : Lipiec 30, 2010, 18:36:24 »

Songo-dlaczego  posługujesz się kursywą? Uśmiech
dla urozmaicenia,-
to jeszcze cytacik z Vismaya-i- a propos tematu:
"Okres Kali Yugi zamyka Wielki Cykl, docieramy do punktu 0, intuicyjnie wyczuwamy inność sytuacji. Nie trudno się domyśleć, że świat iluzji musi się poddać. Chaos jaki wytworzył się na Ziemi nie wniesie nic dobrego w najbliższą przyszłość, Satya Yuga nie wpuści do swojego królestwa cienia brudu. Stare programy muszą się przewartościować na wszystkich polach; wkrótce ich gra dobiegnie końca, już tracą swoją ważność w świecie egocentrycznej władzy. Chwieją się struktury gospodarcze, polityczne, finansowe, nie są stabilne programy wiary, ideologie. Ludzkość kieruje bieg życia na inne tory czyniąc przy tym wielki chaos."
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
sarah54
Gość
« Odpowiedz #845 : Lipiec 30, 2010, 18:53:32 »

Ludzkość kieruje, owszem...

Czy Vismaya mówi także o Tobie, Songo?
Czy to są słowa Wiesławy, które cytujesz?

Silver-w tej rzeczywistości pieniądze są energią, która zapewnia fizyczne życie, tak bardzo potrzebne nam uznanie bliskich, wykształcenie naszych dzieci i godność osobistą.
Ilość tych środków, nawet optymalna powoduje, że dobrze wyglądamy i dobrze się czujemy.
Możemy też realizować nasze marzenia i tworzyć lepszy świat rzeczywisty wokół nas... darując to, co powyżej innym ludziom.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 19:15:44 wysłane przez sarah54 » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #846 : Lipiec 30, 2010, 19:26:18 »

no raczej i tyczy się wszystkich- jakieś 7mld. dusz nie inkarnowało się na tym świecie teraz dla hecy,-
tylko żeby być świadkami wielkiego zamknięcia cyklu.

pozdr. Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #847 : Sierpień 01, 2010, 20:36:39 »

Posty >PHIRIOORI< i >Songo< przeniosłem tu:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=3532.0
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #848 : Sierpień 01, 2010, 21:45:29 »

Cytuj
Sarah54
Silver-w tej rzeczywistości pieniądze są energią, która zapewnia fizyczne życie, tak bardzo potrzebne nam uznanie bliskich, wykształcenie naszych dzieci i godność osobistą.
Jest to bardzo bliskie obecnej rzeczywistosci,ale czyz nie jest absurdem urodzic sie na tej Planecie i jeszcze placic za to,ze sie zyje..?Pieniadz to diabelska sztuczka i wymyslono go
po to,aby nas uzaleznic,ujarzmic i na dodatek,zantagonizowac iloscia jego posiadania.
Wymiana dobr i zapewnienie kazdemu codziennych potrzeb moze odbywac sie bez udzialu pieniadza, na zasadzie:farmer produkuje zywnosc i obdziela nia nas,a my obdzielamy farmera
wszystkim,czego on potrzebuje, oprocz zywnosci..itp..itd..(nie mylic z komunizmem,ktorego
nigdy nie bylo).Co do tego,ze "pieniadze sa energia,ktora zapewnia nam zycie"- mam duze
watpliwosci.To zantagonizowani iloscia posiadania pieniedzy ludzie produkuja energie,ktora
karmia tych,ktorzy ten pieniadz wymyslili;jesli chcemy byc bardziej precyzyjni.
Pozdrawiam.
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #849 : Sierpień 01, 2010, 22:09:58 »

Ten uczynny "farmer" to potrzebuje traktora i jeszcze paru rzeczy, które może mu dostarczyć fabrykant, zatrudniający i wyzyskujący robotnika. I znowu jesteśmy przy pieniądzach  Zły.

Niestety, Sarah ma dużo racji. Dla zdecydowanej większości z nas, trudno zaspokoić swoje podstawowe potrzeby bez mamony. Jakże wiele bym dał żeby jutro nie iść do pracy. Tylko co z "kołaczem"?  Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 78 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pifpaf kalinowatyper devilssoldiers telenovelasmundo film