Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 16:07:57


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyraź siebie!  (Przeczytany 783854 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1775 : Październik 16, 2012, 23:15:55 »

Jak zwykle artqowa manipulacja swoimi domniemaniami na cudzy  temat....


Cytuj
   
Odp: upadek religii 2009
« Odpowiedz #948 : Marzec 12, 2010, 16:27:34 »
   Odpowiedz cytując
Przecież o tym mówił - zapowiadał już Jezus, więc co w tym dziwnego - idąc Twoim tokiem myślenia należałoby stwierdzić, że chrześcijaństwo upadło... zanim powstało.. Czy to, że w jakimś zespole jest tzw. "szczur" vel "kret" świadczy o jego upadku?
Świadczy to o tym, że trwa zażarta walka, być może z powodu, że czasu mało...

Moja odpowiedz na twoje przyrównywanie do  szczurów  i kretów chrześcijaństwa., a następnie wielkie bum , bo ja użyłam w odpowiedzi twoich porównań.

Cytuj
Cytat: arteq  Październik 16, 2012, 22:57:13
Cytat: Kiara  Październik 16, 2012, 22:42:53
Przecież to były twoje słowa ( już zapomniałeś) , które ja zacytowałam a, Ty wszcząłeś rwetes, postaram się odszukać ten post.
Ależ, proszę, co masz się wysilać... tylko znowu rzucasz potwarz, kolejny raz manipulujesz i twierdzi "to nie moja ręka", bo autorem "szczura" jest:

Cytat: Kiara  Marzec 17, 2010, 00:22:57
"Jednego szczura dało by się upolować, ale jak są same szczury przebierane w wytworne stroje , to juz trudno nawet polowanie zainicjować.
Szczury nie zrezygnują z wygodnego życia i ciągnięcia karmy od dostarczycieli... , będą cały czas udawać iż są jedyną drogą zbawienia dla tych co modły do nich z kasą zanoszą..."
No cóż , wygodne życie , nabijanie w butelkę , straszenie i kamuflaże są specjalnością tej grupy od 2000 lat.

Chyba ta cała afera to dzieło twojej hipokryzji i nic więcej. Chyba nie da się zaprzeczyć kolejności napisanych postów? Twój był pierwszy , mój odpowiedzią na twój w którym powiedziałeś wyraźnie iż  "w zespole chrześcijańskim był jakiś szczur , lub kret...."

To jest moja ostatnia odpowiedz w tym temacie, koniec offa.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. blu... dzięki za podpowiedz. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 13:05:16 wysłane przez songo1970 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #1776 : Październik 17, 2012, 00:10:41 »

Ech, trzeba być kompletnym ignorantem językowym aby nie wiedzieć że cudzysłów w języku polskim oznacza nie tylko cytowanie kogoś (co najmniej kilka wyrazów) jak też wskazywać na inne znaczenie danego wyrazu niż ogólnie przyjęte czy też ironię (gdy cudzysłów dotyczy jednego wyrazu) - i to miało miejsce w przypadku mojego postu. Świadczy o tym dobitnie użycie zaraz drugiego słowa - kret, co dowodzi że tymi synonimami określiłem człowieka dopuszcającego się dywersji. Ty natomiast Kiaro użyłaś szczura aby obrazić, zelżyć - poszczególne słowa nie są już ujęte w czudzysłów... Ujęłaś w niego kilka zdań - więc się pytam- kto jest niby autorem tych zdań, gdzie one niby padły wcześniej, hę? I tutaj jest twoja manipulacja i hipokryzja. Wiesz co tak naprawdę nakłapałaś i dllatego dupochron - "nie będę już o tym mówiła"... Żałosne.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 13:05:39 wysłane przez songo1970 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1777 : Październik 17, 2012, 00:39:38 »

Cytuj
Cytat: Kiara  Marzec 17, 2010, 00:22:57
"Jedenego szczura dalo by sie upolowac, ale jak sa same szczury porzebierane w wytworne stroje , to juz trudno nawet polowanie zainicjowac.
Szczury nie zrezygnuja z wygodnego zycia i ciagniecia karmy od dostarczycieli... , beda caly czas udawac iz sa jedyna droga zbawienia dla tych co modly do nich z kasa zazanosza..."
No coz , wygodne zycie , nabijanie w butelke , straszenie i kamuflaze sa specjalnoscia tej grupy od 2000 lat.



Nie wiem już  kim trzeba być.... gdy w usprawiedliwieniach siebie zasłania się cudzysłowem, a mój cudzysłów traktuje się jako dosłowność. Jakoś bardzo wybiórcze są te zasady polskiego , które słowa mogą potraktować jako nie dosłowność ,natomiast zdania jednego lub dwóch juz nie.

Cytuj
Cudzysłów służy nie tylko do wyodrębniania przytaczanych w tekście cudzych wypowiedzi, fragmentów utworów, tytułów dzieł lub ich części, lecz także wyodrębnia wyrazy i zwroty użyte w znaczeniu innym niż znaczenie podstawowe/neutralne stylistycznie. Mówimy wówczas o użyciu cudzysłowu ze względów znaczeniowo-stylistycznych.

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=9585

I niech to wyjaśnienie  juz będzie ostatnim zdaniem na temat , w którym pokazałeś kim jesteś i po co jesteś na tym forum..

Kiara Uśmiech Uśmiech


ps. Ale jak już prawie wszystko wyjaśniliśmy to może wrócimy do meritum Twojej manipulacji moją wypowiedzią? Gdzie w którym miejscu ja użyłam określenia takiego ?

Cytuj
Cytat: arteq  Październik 16, 2012, 22:40:09
Kiaro, używając kiedyś określenia "szczury w purpurze..." jakoś nie podałaś... cytatu...  :]

Nie napisałam ani razu o żadnych "szczury w purpurze...", ale to zdecydowanie lepiej brzmi i kieruje bardziej uwagę w określonym wybranym przez ciebie kierunku, bo poprzebierane szczury to mogą być nawet za krasnoludki...... prawda?

arteq  twoje zachowanie jest infantylne nawet manipulatorem jesteś kiepskim, jedyną rzeczą którą od lat robisz na tym forum to wszczynanie awantur i  rozmydlanie tematów oraz szczucie ludzi przeciw sobie, szkoda mi na ciebie czasu i energii. Idz sobie swoją drogą szczęśliwie i omijaj mnie zwyczajnie szerokim łukiem.

Proszę moderatora o przeniesienie całej tej dyskusji stąd  do odpowiedniego miejsca.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 13:05:48 wysłane przez songo1970 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #1778 : Październik 17, 2012, 10:39:11 »

Nie wiem już  kim trzeba być.... gdy w usprawiedliwieniach siebie zasłania się cudzysłowem, a mój cudzysłów traktuje się jako dosłowność. Jakoś bardzo wybiórcze są te zasady polskiego , które słowa mogą potraktować jako nie dosłowność ,natomiast zdania jednego lub dwóch juz nie.

Kiaro, po raz kolejny strasz się "nauczać" (rozumiesz co w tym miejscu oznacza ten cudzysłów?) w kwestiach o których masz mgliste czy też całkowity brak pojęcia. Wybacz, ale zabawnym jest pouczanie przez Ciebie innych w temacie poprawności językowej - wszak w Twoich postach aż roi się od błędów stylistycznych, gramatycznych czy też rażących ortograficznych, ale ok wracajmy do meritum. Wybiórcze nie są zasady (bo te nawet wymieniają... wyjątki od nich) lecz jak widzę zdolność ich zrozumienia. Twoja argumentacja mnie rozbawiła, ponieważ... potwierdza moje stanowisko, a przeczy Twojej linii obrony. Zasady j. polskiego nie są wybiórcze, w tym przypadku również, są jasno określone, kwestia czytania ze zrozumieniem. Zgodnie - z zamieszczoną przez Ciebie definicją (którą wszak opisywałem w moim poprzednim poście) - użycia słowa >szczur< samego w cudzysłowie wskazuje na:
Cytuj
Cudzysłów służy nie tylko do wyodrębniania przytaczanych w tekście cudzych wypowiedzi, fragmentów utworów, tytułów dzieł lub ich części, lecz także wyodrębnia wyrazy i zwroty użyte w znaczeniu innym niż znaczenie podstawowe/neutralne stylistycznie.
Otóż norma interpunkcyjna dopuszcza użycie cudzysłowu w celu zasygnalizowania ironicznego stosunku autora do użytego w tekście znaczenia wyrazu lub połączenia wyrazowego.
. I w takim znaczeniu go użyłem jako określenie osoby uprawiającej dywersję, niszczącym po cichu od wewnątrz, co wynika zarówno z kontekstu jak i dodatkowym użyciem słowa "kret" = osoba która "ryje". Kiaro, czyż nie oczywistym jest, że użyte w cudzysłowie słowo >kret< do określenia czyjegoś zachowania nie oznacza, że człowiek ten zjada dżdżownice, ryje korytarze pod ziemią i mieszka w ziemnych norach? I jak widać wszyscy zrozumieli poprawnie - bo nikt nie miał zastrzeżeń.

Natomiast użycie cudzysłowu w kontekście jaki zastosowałaś jest również opisane w załączonej przez Ciebie definicji:
Cytuj
Cudzysłów służy nie tylko do wyodrębniania przytaczanych w tekście cudzych wypowiedzi, fragmentów utworów, tytułów dzieł lub ich części, [...]
Niedopuszczalne jest także użycie cudzysłowu jako swego rodzaju usprawiedliwienia za nie najlepsze użycie wyrazu bądź połączenia wyrazowego. Cudzysłów nie może być środkiem łagodzącym czyjąś niezręczność językowo-stylistyczną. Stosownym rozwiązaniem jest zastąpienie niefortunnego sformułowania elementem normatywnym.
Więc Ty umieszczając w cudzysłowu fragment tekstu kazałaś man wierzyć, że jest to zacytowana czyjaś wypowiedź. Więc pytam się ponownie - czyja? Wskaż proszę. W swojej wypowiedzi nie umieściłaś tego wyrazu w cudzysłowu, więc tym samym wyczerpałaś znamiona działań opisane w w/w części definicji - więc o co Ci chodzi? Twoim, bardzo czytelnym zamierzeniem było upuszczenie żółci i nienawiści poprzez lżenie - co również było oczywistym dla forumowiczów i chyba stad dostałaś za to ostrzeżenie/minusa...


Dla całkowitej jasności pełna definicja do której podałaś link:
Cudzysłów służy nie tylko do wyodrębniania przytaczanych w tekście cudzych wypowiedzi, fragmentów utworów, tytułów dzieł lub ich części, lecz także wyodrębnia wyrazy i zwroty użyte w znaczeniu innym niż znaczenie podstawowe/neutralne stylistycznie. Mówimy wówczas o użyciu cudzysłowu ze względów znaczeniowo-stylistycznych. Tego też aspektu użycia cudzysłowu dotyczy pytanie.
Otóż norma interpunkcyjna dopuszcza użycie cudzysłowu w celu zasygnalizowania ironicznego stosunku autora do użytego w tekście znaczenia wyrazu lub połączenia wyrazowego. Cudzysłów może również być sygnałem stylistycznej obcości danego fragmentu tekstu, przy czym najczęściej chodzi o zaznaczenie wystąpienia elementu potocznego (kolokwialnego) w tekście pisanym w stylu oficjalnym (wysokim). Nie należy natomiast oznaczać cudzysłowem sformułowań o charakterze metaforycznym oraz związków frazeologicznych. Niedopuszczalne jest także użycie cudzysłowu jako swego rodzaju usprawiedliwienia za nie najlepsze użycie wyrazu bądź połączenia wyrazowego. Cudzysłów nie może być środkiem łagodzącym czyjąś niezręczność językowo-stylistyczną. Stosownym rozwiązaniem jest zastąpienie niefortunnego sformułowania elementem normatywnym.

Inne definicje (za PWN: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629866) również tak samo definiują znaczenie i zakres użycia:
Cudzysłów, podobnie jak nawias, ma charakter wyodrębniający i składa się z dwu znaków — otwierającego i zamykającego. Stosowany jest przede wszystkim do wydzielania słów cytowanych i oznaczania specyficznych użyć wyrazów i wyrażeń, bywa on więc określany również jako znak redakcyjny.

Fakt, nieprecyzyjnie zapamiętałem, bo nie użyłaś rzeczownika "purpura" lecz epitetu "wytworne stroje". Jednak to nie zmienia kontekstu (sama napisałaś, że nawet lepiej oddaje kontekst).

Kiaro, ponownie zarzucasz to co sama robisz - w tym przypadku wodolejstwo i sianie niezgody - wszak to Ty unikasz rzeczowych, konkretnych dyskusji i lubujesz sie w przedrukach. To Ty siejesz na każdym kroku nienawiść do krk i katolików. Dlatego bądź w końcu konkretna - kogo zacytowałaś?


Proszę modów o przeniesienie kilku powyższych postów do odpowiedniejszego watku - np. "wyraź siebie"
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 13:05:58 wysłane przez songo1970 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1779 : Październik 17, 2012, 10:55:48 »

Cytuj
Cytat: Kiara  Marzec 17, 2010, 00:22:57
"Jedenego szczura dalo by sie upolowac, ale jak sa same szczury porzebierane w wytworne stroje , to juz trudno nawet polowanie zainicjowac.
Szczury nie zrezygnuja z wygodnego zycia i ciagniecia karmy od dostarczycieli... , beda caly czas udawac iz sa jedyna droga zbawienia dla tych co modly do nich z kasa zazanosza..."
No coz , wygodne zycie , nabijanie w butelke , straszenie i kamuflaze sa specjalnoscia tej grupy od 2000 lat.



Nie wiem już  kim trzeba być.... gdy w usprawiedliwieniach siebie zasłania się cudzysłowem, a mój cudzysłów traktuje się jako dosłowność. Jakoś bardzo wybiórcze są te zasady polskiego , które słowa mogą potraktować jako nie dosłowność ,natomiast zdania jednego lub dwóch juz nie.

Cytuj
Cudzysłów służy nie tylko do wyodrębniania przytaczanych w tekście cudzych wypowiedzi, fragmentów utworów, tytułów dzieł lub ich części, lecz także wyodrębnia wyrazy i zwroty użyte w znaczeniu innym niż znaczenie podstawowe/neutralne stylistycznie. Mówimy wówczas o użyciu cudzysłowu ze względów znaczeniowo-stylistycznych.

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=9585

I niech to wyjaśnienie  juz będzie ostatnim zdaniem na temat , w którym pokazałeś kim jesteś i po co jesteś na tym forum..

Kiara Uśmiech Uśmiech


ps. Ale jak już prawie wszystko wyjaśniliśmy to może wrócimy do meritum Twojej manipulacji moją wypowiedzią? Gdzie w którym miejscu ja użyłam określenia takiego ?

Cytuj
Cytat: arteq  Październik 16, 2012, 22:40:09
Kiaro, używając kiedyś określenia "szczury w purpurze..." jakoś nie podałaś... cytatu...  :]

Nie napisałam ani razu o żadnych "szczury w purpurze...", ale to zdecydowanie lepiej brzmi i kieruje bardziej uwagę w określonym wybranym przez ciebie kierunku, bo poprzebierane szczury to mogą być nawet za krasnoludki...... prawda?

arteq  twoje zachowanie jest infantylne nawet manipulatorem jesteś kiepskim, jedyną rzeczą którą od lat robisz na tym forum to wszczynanie awantur i  rozmydlanie tematów oraz szczucie ludzi przeciw sobie, szkoda mi na ciebie czasu i energii. Idz sobie swoją drogą szczęśliwie i omijaj mnie zwyczajnie szerokim łukiem.

Proszę moderatora o przeniesienie całej tej dyskusji stąd  do odpowiedniego miejsca.

Gdzie są wymienione przeze mnie "szczury w purpurze"?


Ja odsłaniam oszustwa ideologiczne KRK , zło które tworzą przez wieki , wyznawcami nie jestem zainteresowana , każdy ma wolna wole i może wyznawać co mu się tylko podoba.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 13:06:07 wysłane przez songo1970 » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1780 : Październik 17, 2012, 12:17:24 »


Pyta szczur drugiego szczura
Czy twa pelerynka bura?

Na to szczur z muchami w nosie
Ty nie pytaj co ja noszę

Bo gdy się rozniesie w necie
Będzie skandal we wszechświecie


---------

To pa, miłego dnia  Duży uśmiech

I coś dla posłuchania, refleksji…  Mrugnięcie

Ryszard Rynkowski - Szczęśliwej drogi już czas (live)
http://www.youtube.com/watch?v=vj7qmWyNfzc


« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 13:06:17 wysłane przez songo1970 » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1781 : Październik 17, 2012, 13:07:17 »

wydzieliłem pozostałe posty do "Wyraź siebie!"- songo
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #1782 : Październik 17, 2012, 13:22:01 »

Songo, może jeszcze przenieś wszystko, Kiary i arteq poczynając od zaczepki o szczurach + moje ostatnie 2 nie związane z dyskusją o bractwach i wiedzy.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1783 : Październik 17, 2012, 13:26:07 »

Songo, może jeszcze przenieś wszystko, Kiary i arteq poczynając od zaczepki o szczurach + moje ostatnie 2 nie związane z dyskusją o bractwach i wiedzy.

czyli od którego numerycznie?,-
bo nie śledzę tych potyczek Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1784 : Październik 17, 2012, 13:30:01 »

Ja myślę songo iż od 174 postu powinno się przenieść dyskusję, najwyżej jakiś w środku tematycznie połaczony zostawić.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #1785 : Październik 17, 2012, 13:56:21 »

Och Kiaro, mogą być i "szczury w wytwornych strojach..." - co przyznałem w poprzednim poście i nie zmienia to ani na jotę kontekstu i Twoich zamiarów. To kto jest autorem tych słów/opinii?
Czy już łapiesz jakie są zasady stosowania cudzysłowu?
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #1786 : Październik 17, 2012, 14:36:19 »

Pozwoliłem sobie prześledzić dyskusje i choć nie jestem fanem Kiary (denerwuje mnie jej ton i wyobrazenie jakby była wyrocznią, choć niewiele wie ale być może ma jakieś odjazdy), w tym momencie uważam jednak arteq że sie czepiasz. W gruncie rzeczy chodz ci o udowodnienie zdaje się faktu nazwania ciebie szczurem niż dowodzenie zawiłości językowych?

Ale wątek jakby nie patrzyć ciekawy, jak to zwykle bywa przy dyskusjach "gospodyń", bo przecież Ratzinger to słowo określajace szczura, hahahaha. Nie ma to jednak wymiaru obrazania koscioła, po prostu zbieg okoliczności Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 14:41:32 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1787 : Październik 17, 2012, 14:38:13 »


Cudzysłów zwątpił już nawet w siebie
Gdy mu wytknięto zasady błędne
Szuka biedaczek wykładni w niebie
By się wyrażać bardziej oględnie


 Chichot

---------

To pa  Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #1788 : Październik 17, 2012, 21:31:35 »

Nagumulululi, Kiara nie nazwała mnie szczurem - tak dla jasności. Gdyby nawet to zrobiła nie wywarłoby to na mnie wrażenia, ponieważ nie jest osobą która może coś mi tak naprawdę dodać bądź ująć. Także jej opinie i "nauki" należy brać z baaardzo dużym przymrużeniem oka, ale fakt - dla ludzi naiwnych może być niebezpiecznawa, bo opowiada głupoty ale niestety przetykane prawdą. Całość oczywiście jako taka jest naciągnięciem, bzdurą, ale wiele osób patrząc na te nitki prawdy może dać się naciągnąć.

Rozchodzi się o to, że Kiara ustawicznie krytykuje innych dokładnie za to co sama czyni na każdym kroku, ba - swoje zachowanie przypisuje innym (tak było również i w tym przypadku gdy to nakazywała Ptakowi wziąć odpowiedzialność za niby cytat, a sama wije się przed dokładnie tym samym. Sama wachluje szczurami (tak, bez ujęcia tego słowa w cudzysłów), a sama podniosła ogromne larum gdy użyłem powiedzenia "jak chłop krowie na miedzy" tłumacząc jej pewne zagadnienia "łopatologicznie".

Podchodziłem ze sceptycyzmem do poglądów Ptaka, że Kiara jest jak nagrana taśma... ale na każdym kroku zdaje się to niestety potwierdzać - kompletny brak czytania ze zrozumieniem gdy treść nie jest spójna z jej poglądami.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #1789 : Październik 18, 2012, 08:07:14 »

Nagu, po prostu arteq został złapany na manipulacji, podwójnej zresztą.
1. Jako pierwszy użył słowa "szczur" w tym samym kontekście, o który ma pretensje do kogoś innego, a teraz zasłania sobie oczy cudzysłowem i mówi jak dziecko, że go tam nie było.
2. Wywołując zadymkę użył sformułowania "szczury w purpurze...", które nigdzie we wcześniejszych dyskusjach nie padło, a ma oczywiście bardzo jednoznaczny wydźwięk.
3. Ten sam temat wywołał po raz drugi, oczywiście w wątku, który z tym sformułowaniem nie ma nic wspólnego.
Stąd płyną dwa wnioski;
1. Nasz "brat" traci pamięć?
2. Dyskusja w wątku o Białym Bractwie zdążała w niepożądanym dla kogoś kierunku i trzeba było nieco zamieszać, aby wyhamować pęd wątku i dyskutantów.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #1790 : Październik 18, 2012, 10:40:30 »

Nie wiem skąd te ograniczenia aby przeczytać tekst ze zrozumieniem. Nie mówię nawet o moich poglądach, lecz o DEFINICJACH (np. zasady użycia cudzysłowu - kiedy co i jak oraz znaczenie użycia poszczególnych opcji), a w myśl takowych wyraźnie opisane są obie sytuacje - czym innym jest użycie samego POJEDYNCZEGO słowa w cudzysłowie (co ja uczyniłem), a czym innym ZDAŃ (co uczyniła Kiara - już pomijam fakt, że jakoś do tej pory nie powiedziała kto jest autorem "cytatu" - ech, ciekawe czy teraz załapiecie poprawne znaczenie użytej opcji cudzysłowu, podpowiem: ironia - to tyle w kwestii manipulacji i kłamstw).

Ponadto zachęcam uważnie do zaznajomienia się z terminem "bliskoznaczny" vel "synonim". Wytworny strój <--> w purpurze (trafność synonimu zauważyła nawet Kiara) i zachęcam do obejrzenia obrazków np. króli, dostojników. Jak już wcześniej stwierdziłem - fakt - nie użyła określenia "w purpurze" lecz "wytworny strój", co jednak w żaden sposób nie zmienia kontekstu jej wypowiedzi. Ponadto gdybym to ja, a nie Kiara obrażał, lżył - to chyba wtedy inaczej rozdzielono by ostrzeżenia...

Ogólnie zachęcam do rozmowy z jakąś polonistką, najlepiej posiadającą doświadczenie.

Blue, wiem, wiem, że Cie strasznie ciśnie aby mi dołożyć w jakikolwiek sposób. Zdaję sobie sprawę, że jest to efektem  zapamiętania moich - wszak rzeczowych - pytań odnoszących się do Twoich postów i zapewne bezsilności w udzieleniu rozsądnej odpowiedzi... Podchodzisz zbyt emocjonalnie, ciskasz się, próbujesz ukłuć, ale... to tylko chwilowa, bezzasadna satysfakcja (ale ok, jeżeli to Ci nawet chwilowo pomaga to śmiało), bo pytania... nadal pozostały bez odpowiedzi i - z czego nadal zapewne zdajesz sobie sprawę - nie jesteś w stanie udzielić odpowiedzi aby nie naruszać spójności prezentowanych poglądów. Jeżeli uważasz inaczej to chętnie do nich wrócę, ok?

Co do BB, mylisz się - piszcie sobie ile Wam się podoba, wszak to forum dyskusyjne.   
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1791 : Październik 18, 2012, 10:52:04 »

@Arteq
Cytuj
Podchodziłem ze sceptycyzmem do poglądów Ptaka, że Kiara jest jak nagrana taśma... ale na każdym kroku zdaje się to niestety potwierdzać - kompletny brak czytania ze zrozumieniem gdy treść nie jest spójna z jej poglądami.
Tutaj ta wypowiedź akurat rezonuje. Przyszło takie wrażenie również, że te same treści, a nawet identyczne całe zwroty się odtwarzają niczym płyta non-stop od kilku lat. Jakby maszynowo.
 
O "nagranej taśmie" świadczy też brak zdolności do polemiki z obcym "programowo" zdaniem na zrozumiałym poziomie dla interlokutora. Szalenie silne zafiksowanie na JA .

To już Arteq wykazujesz więcej elastyczności w ramach pewnych tematów niż Kiara Mrugnięcie .... pozytywnie oczywiście Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #1792 : Październik 21, 2012, 15:15:18 »

Dodam do tego co napisał szacowny braciak, czy aby sprawdziłeś źródło informacji arteq?
Czy na Twoje rzeczowe pytanie dostałeś rzeczową odpowiedź od wielce szacownej ptak Duży uśmiech
Hm to by było coś nowego Duży uśmiech
Choć muszę się zgodzić z faktem, że jeden obrońca poprawnej pisowni na forum przydaje się Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #1793 : Listopad 11, 2012, 09:26:03 »

arteq.
Cytuj
obdarowany jest przyczyną takiego zachowania darczyńcy albo też obdarowany kłamał mówiąc o swoich możliwościach odczytywania poziomu energii innych...

Zawsze taka sytuacja - odebranie prezentu, a o tym tutaj dyskutujemy - wiąże się z jakimś traumatycznym przeżyciem.

Dopuszczam jedną sytuację w której należy usprawiedliwić osobę odbierającą podarowaną rzecz - w sytuacji gdy została wprowadzona w błąd, zmanipulowana bądź oszukana, czyli gdy ten prezent - co by nie mówić - wyłudzono...




Regulamin forum.


 - Zwalczane będą wszelkie przejawy chamstwa i obrażania użytkowników. Posty stanowiące
  naruszenie czyjejś godności będą sukcesywnie usuwane przez moderację. W wypadku wypowiedzi z
  użyciem słów powszechnie uznanych za obraźliwe, autor zostanie ukarany ostrzeżeniem (-1pf).

- Zakaz nagabywania (natrętnego nakłaniania do rozmowy osób, które sobie tego nie życzą).



kiara Uśmiech Uśmiech
Mniemam że marzysz o tym aby arteq dał ci spokój?

Radzę porzucić przedszkolne myślenie w stylu new age: typu - to opłacany agent ... wysłannik kościoła   ... mason ... członek opus dei który został wysłany przez papieża aby walczyć z kiara ... etc

Radzę spojrzeć głębiej w siebie czy to aby nie rozwiązany konflikt z twojej przyszłości z jakimś mężczyzna nie przyciąga arteq a ... nieszczęśliwa miłość ... rozwód? Walczyć w sobie z tym jednym facetem ... jak znam podobne archetypowo przypadki to może i nawet kończyły się przemocą fizyczna ... stąd twoja nienawisc w stos do mezczyzn .... i marzenie zwycięstwa nad nimi ... problem polega jednak na tym że to nie aspekt żeński p przez ciebie przemawia ... musisz się z tego oczyścić jeżeli chcesz mieć spokój

Wątpię jednak że to do ciebie przemówi choc to czystą psychologia analityczna
Jedynie to może przynieść ci ulgę bo w życiu nie ma przypadków a ludzi których spotkamy nie biorą się z zasady prawdopodobieństwa lecz stanowią lustro naszego wnętrza


Zapamiętaj sobie to stwierdzenie  tylko w stosunku  do  siebie ... 

wiadomość przeniosłem do właściwego wąktu- songo
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2012, 11:23:12 wysłane przez songo1970 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1794 : Listopad 11, 2012, 12:52:29 »

Nie mam żadnego problemu z nienawiścią do mężczyzn , dokonałeś złego odczytu, nie mam żadnej nieszczęśliwej miłości , tu też pudło. Nie jestem rozwódką  też nie trafione.
Bacznie obserwuje moje życie i analizuję wszystko, wiem dlaczego pojawiają się pewne sytuacje ( postaraj się odczytać inaczej) gdy ktoś kiedyś nie poradził sobie z agresja , natarczywością , chamstwem , wulgarnością i przemocą mentalną innych ( jest to jego brak wiedzy w tej dziedzinie) kompletując wiedzę teraz  musi przejść przez zestaw podobnych  zdarzeń na miarę obecnego czasu  nad którymi teraz  zapanuje.  One go nie zdominują, musi pokonać dawny uśpiony  strach i skonfrontować się z ludźmi ( dawnymi często) którzy spowodowali swoją silną presją  niedokończenie tamtych zdarzeń, czyli brak wiedzy.
 Dlatego obecnie pojawiają się obok mnie właśnie  tacy ludzie i tworzą sytuacje przez które ja muszę przejść najlepiej jak potrafię nie bojąc się odsłaniać wszystkiego co było i jest  ich nieprawością.  Zawsze jest to pokonywaniem osobistego dawnego  strachu , wychodzeniem z pola ofiary, te próby przechodzi każdy w wieloaspektowości każdej sytuacji życiowej.

Bycie dawne ofiarą tych ludzi i zdarzeń nie może trwać w nieskończoność , pora na opuszczenie  tamtej  traumy, pora na konfrontacje ze zdarzeniami , które odsłaniają się , dają nam  niedokończoną wiedzę na swój temat i moc z pokonywania ich z godnością.

Oceniając mnie opierasz się na niepełnej informacji , nie znasz ni mnie ni mojej przeszłości  ni nawet pełnych informacji z teraźniejszości ,analizujesz obecne wycinkowe  zdarzenia swoim aktualnym nastawieniem do mnie i częściową wiedzą o nich. Wyjdź ponad zobaczysz więcej, nic nie jest jednoaspektowe. Kiedyś dawno temu bezczeszczono mnie i  wiedzę o mnie , pozostawiając fałszywą ,tym zmanipulowanym fałszem zastraszano mnie i wpajano we mnie  moją  małość, i słabość, teraz są identyczne usiłowania. Pewnie kiedyś  nie poradziłam sobie z przekazywaniem prawdy i walką  o siebie z manipulacją informacyjną na mój temat, kiedyś... . Teraz jest juz inaczej , jestem na tyle silna iż mam odwagę mówić prawdę , co się naprawdę stało,co  myślę i czuję, mam odwagę przeciwstawiać się kłamstwom i wszelakim oszustwom. I to jest finał i sukces mojego rozwoju, nie poddaje się żadnej manipulacji ni fizycznej ni mentalnej. Osiągnęłam właściwą moc i wiedzę w temacie z którym kiedyś sobie nie poradziłam, nauczyłam się rozróżniać intencje w pięknych słowach , odczytywać prawdziwy cel działań w zmanipulowanych opowieściach oraz  odnajdywać w nich fałsz zgrabnie owijany w część prawdy i prawdopodobieństwa. To była bardzo trudna i długa droga, która dobiega juz końca,tylko dlatego istniały te wszystkie kłamliwe manipulacje., Gdy proces  kończy się  one przestają istnieć , bo nie mają juz mocy działania na mnie i potrzeby kreowania siebie.
Wszystkie nasze  zdarzenia życiowe są tylko i aż naszymi lekcjami rozwojowymi , są , istnieją gdy są niezbędne dla nas , gdy już osiągamy pełnię wiedzy na ich temat sytuacje zmieniają się , one przestają istnieć w naszych życiach, my zaczynamy je widzieć w pełnym świetle. Tak też jest ze mną.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2012, 16:27:23 wysłane przez Kiara » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #1795 : Listopad 11, 2012, 13:33:41 »

W pierwszym zdaniu dementujesz ... w drugim potwierdzasz ... coś mi to przypomina
Twoje zmaganie z arteqiem niestety sugeruje niepowodzenie na tej drodze ... dlaczego nie stosujesz prawd które glosisz ... po prostu pokochaj artqa i daj mu to odczuć Uśmiech  to takie trudne? Przecież znasz różne moce?
Nie radzę zachwycać się dziećmi które widzą piękne panie ... jaś i małgosia już się przekonali czym jest chata z czekolady ... ale pewnie tobie nie zależy na tym aby prawdę o sobie odnaleźć ... zależy ci wyłącznie na odwecie wobec tych którzy cie upokorzyli ?  Przejście do wyższego wymiaru to dla ciebie wyższa energia ... czyli większą siłą destrukcji

Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1796 : Listopad 11, 2012, 14:01:17 »

@Janusz
Szanowni Forumowicze.
Od dzisiaj tzw. ''procesy interpersonalne'' czyli informacje dotyczące tego co kto o innych myśli i wie, możliwe będą do realizowania tylko na prywatnych wiadomościach.
Każdy taki post umieszczany, gdzie indziej niż na priv, będzie przez adminów i moderatorów usuwany do śmietnika.

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=4944.msg107782#msg107782
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1797 : Listopad 11, 2012, 14:05:23 »

nagumulululi chyba nie zrozumiałeś iż trudne doświadczenia wcale nie muszą tworzyć w człowieku nienawiści do nikogo, u mnie powstało zrozumienie przyczyny i akceptacja jej jako najlepszego dla mnie. Co wcale nie znaczy iż zostaje przy pierwotnym skutku jako finale wiedzy poszłam dalej ponad dawnymi zdarzeniami i płynącą z nich informacją. Nie zakodowało to we mnie nienawiści, mam zrozumienie i wiedzę oraz moc.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2012, 16:17:16 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #1798 : Listopad 11, 2012, 16:11:48 »

Heheh, widzę, że "nowy zapis zasad" jest pewnym osobom wybitnie na rękę, teraz uważają, że będą mogły całkowicie bezkarnie snuć wizje wspaniałość na swój temat, a gdyby ktoś raczył się z tym nie zgodzić - oczywiście podając fakty czy też rzetelnie argumentując - będzie zaraz spuszczony w kanał bo... podepnie się to pod prywatne wycieczki... Tym samym zaciąga się kotarę na owoce, ale ok, jestem bardzo spokojny, bo... jednak to chwilowa złuda, bo takowe zabiegi nie pozostaną bez echa - przyśpieszy to znacznie osiągniecie masy krytycznej, pomagają w tym również niewystępujące wcześniej, potężne ilości suchych "przedruków"...
Zawsze istnieje taki punkt przyjmowania bzdur, kłamstw czy manipulacji po przekroczeniu którego następuje zawalenie... niedawny stan zawałowy forum był zlekceważony... dlatego jestem przekonany - przeczuwam, że już niedługo coś stanie się z TYM forum i mocno straci - albo całkowicie albo mocno zamilknie...   

Aha, i nie ma to nic wspólnego z domniemanym wzniesieniem, przejściem w inne wymiary...
aby nie być posądzonym, że przyłożyłem do tego rękę, nieco się wycofam... i tutaj ta zła wiadomość - nie mylić z "odchodzę" :]
więc do "a nie mówiłem"  :]

będę bardzo zobowiązany za nie dorabianie teorii do faktów i pozostawienie tego postu na miejscu.
dziękuję.

edit:
pomimo nowego zapisu w regulaminie podtrzymuję swoje stanowisko - kto tylko będzie miał ochotę może śmiało się wypowiadać na mój temat, nawet skrajnie "prywatnie" - nie mam nic do ukrycia i dlatego nie będę miał najmniejszych zastrzeżeń. Jedyna mała prośba, a le i to nawet nie przymusowe - mile widziana argumentacja danego poglądu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2012, 16:40:48 wysłane przez arteq » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #1799 : Listopad 11, 2012, 16:36:00 »

nagumulululi chyba nie zrozumiałeś iż trudne doświadczenia wcale nie muszą tworzyć w człowieku nienawiści do nikogo, u mnie powstało zrozumienie przyczyny i akceptacja jej jako najlepszego dla mnie. Co wcale nie znaczy iż zostaje przy pierwotnym skutku jako finale wiedzy poszłam dalej ponad dawnymi zdarzeniami i płynącą z nich informacją. Nie zakodowało to we mnie nienawiści, mam zrozumienie i wiedzę oraz moc.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Widzisz, akurat miałem okazję przeczytać interesująca wypowiedź ptaka która szybko została usunięta ... cenzura dziala na twoja korzyść Uśmiech celebrytka z ciebie ...

Natomiast twój spór z artqem dotyczy głównie kościoła w pow. Ujęciu ...  hmmm mam ta fazę za sobą ... również kiedyś byłem przeciwnikiem kościoła widząc jego dzieła ... teraz natomiast uważam że to co oferują jego zaciekli przeciwnicy jest o wiele gorsze ... dlatego nic mnie nie dziwi ... europa jest zalewana lewactwem pod szczytnymi hasłami ale co się za tym kryje wiedzą nieliczni ...

Natomiast fakt że piszesz iż nie ma to na ciebie wpływu dowodzi że nie wiesz co to wyparcie i jego skutek w postaci dyskusji z artqem ... polecam poczytać
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2012, 16:44:07 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Strony: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fifa11 madex companions world-anime kursor