Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 16:57:55


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wszystko co wiemy o Księżycu  (Przeczytany 181477 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : Styczeń 19, 2011, 10:48:38 »

ja nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, i również nie wiem jakie konsekwencej fizyczne powinno ono wywołać.
Jak widać nie tak łatwo dokładnie wytłumaczyć to co jest obserwowane.

pozdr.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #151 : Styczeń 19, 2011, 11:03:48 »

ja nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, i również nie wiem jakie konsekwencej fizyczne powinno ono wywołać.
Jak widać nie tak łatwo dokładnie wytłumaczyć to co jest obserwowane.

No chyba, że ktoś nam puszcza hologram, by przekonać niewiernych do nadciągającego kataklizmu.   Duży uśmiech
Zapisane
m11
Gość
« Odpowiedz #152 : Styczeń 19, 2011, 11:09:06 »

Podobny wątek i pytanie było na innym portalu np tutaj.

m11
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #153 : Styczeń 19, 2011, 11:17:05 »

bardzo możliwe że już "odpalili" BLUE BEAM, ale martwe zwierzęta to już chyba nie Holo..(tylko HARP?)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 11:28:05 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #154 : Styczeń 20, 2011, 12:16:37 »

Cytuj
Songo Wysłane: Styczeń 19, 2011, 08:05:26
co w wolnym tłumaczeniu znaczy- że autor tzw. naukowego wyjaśnienia, NIE wyjaśnił dlaczego takie zjawisko obserwatorzy widzieli/nagrali w ciągu zaledwie kilku godz.., a nie w trakcie precesjii(która trwa znacznie, znacznie dłużej), itd.?
Ludzie,litosci!
Ze sloncem i z ksiezycem nic sie nie dzieje!Wszystko jest w jak najlepszym porzadku.Kolejna sciema i w miare zblizania sie roku 2012,tych sciem bedzie coraz wiecej.Nie dajmy sie zwariowac.Dobre wytlumaczenie tego zjawiska jest w filmiku #2, do ktorego link zamiescil w swoim poscie m11.Wytlumaczenie najprostsze: poniewaz Ziemia sie obraca, wiec w ciagu kilku godzin obserwacji ksiezyca, zmienia sie kat obserwatora w stosunku do horyzontu - w tym przypadku az o 23 stopnie.
Ksiezyc jawi nam sie tak, jakby zmienial pozycje i obracal sie.Zjawisko to wystepuje od momentu,kiedy pojawil sie Ksiezyc przy Ziemii.Nic nowego i nic nienormalnego.Jakby tego malo,podaje link do filmiku,w ktorym autor kontaktuje sie z Davidem Morrisonem,scientysta NASA,.i czyta jego odpowiedz.Nie mam czasu na tlumaczenie, wiec wybaczcie,a dla tych co znaja,wszystko bedzie jasne.

<a href="http://www.youtube.com/v/Jju9UeREeNI?fs=1&amp;amp" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Jju9UeREeNI?fs=1&amp;amp</a>
Pozdrawiam,android Kahuna. Duży uśmiech

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 13:04:51 wysłane przez Kahuna » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #155 : Styczeń 20, 2011, 12:28:21 »

Przyglądałam się ostatnio Księżycowi ,ale też nie zauważyłam zmian  Szok  dostałam natomiast bardzo ciekawy film ,east pewnie go zna .

http://vimeo.com/10038980
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
east
Gość
« Odpowiedz #156 : Styczeń 20, 2011, 13:45:04 »

Kahuna napisaleś :
Cytuj
Wytlumaczenie najprostsze: poniewaz Ziemia sie obraca, wiec w ciagu kilku godzin obserwacji ksiezyca, zmienia sie kat obserwatora w stosunku do horyzontu - w tym przypadku az o 23 stopnie.
Ksiezyc jawi nam sie tak, jakby zmienial pozycje i obracal sie.Zjawisko to wystepuje od momentu,kiedy pojawil sie Ksiezyc przy Ziemii.Nic nowego i nic nienormalnego.

A ekspert z NASA dodaje w filmiku, że to wiedza elementarna, szkolna.  Nie przypominam sobie takiej lekcji.
I szczerze mówiąc z tłumaczenia tego eksperta z NASA wynika tylko jedna sensowna dla mnie rzecz :  " stary to złudzenie, wydaje Ci się, że to co na co patrzysz jest dokładnie tym co widzisz, a jest inaczej i my, naukowcy,  Ci o tym opowiemy ".
To jest dokładnie ten sam trick używany od tysięcy lat. Kogutek na filmie cieszy się jak dziecko, że dokopał innemu kogutkowi , który zadaje pytania. Cieszy się, bo mu ekspert powiedział jak ma patrzeć. A dla mnie o wiele cenniejszy jest ten, kto pyta , choć może i błądzi , i niczemu nie wierzy dopóki sam się nie przekona.
Skoro tak łatwo oszukać nasze zmysły, to może w końcu przestańmy na nich polegać w 100%. Rzeczy nie są do końca takie jakimi je postrzegamy. W tym punkcie stajemy przed wyborem - badać samemu i drążyć tematy narażając się na drwiny i kpiny, czy dla świętego spokoju wierzyć ekspertom ?
I czy ekspert jest nieomylny ? a skąd on to wie, co wie ? kto jego nauczył "właściwie" patrzeć ?
Jak głęboko zakorzeniona może być iluzja ?
Nie chodzi o tą konkretną sprawę z Księżycem.
Ale to tak przy okazji ..
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #157 : Styczeń 20, 2011, 14:00:14 »

A tak naprawdę to nic nie widzimy naturalnie , bo nasze widzenie odbywa się przez pryzmat , soczewkę deformującą obraz prawdziwy. Ustawia go pod kątem. To co oglądamy jest dla nas naszą prawdą ( bo innej prawdziwej nie znamy) , ale nie jest naprawdę prawdziwym obrazem , bo ma przesunięcie kątowe.

No a teraz możecie mi przywalać z "moje fantazje"..

Pora na likwidacje tej soczewki.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #158 : Styczeń 20, 2011, 14:15:53 »

Cytuj
A tak naprawdę to nic nie widzimy naturalnie , bo nasze widzenie odbywa się przez pryzmat , soczewkę deformującą obraz prawdziwy. Ustawia go pod kątem. To co oglądamy jest dla nas naszą prawdą ( bo innej prawdziwej nie znamy) , ale nie jest naprawdę prawdziwym obrazem , bo ma przesunięcie kątowe.
Co to za soczewka? skąd ona się wzięła? jak działa? skąd to wiesz? co byśmy zobaczyli niby bez tej soczewki?

Cytuj
No a teraz możecie mi przywalać z "moje fantazje"..
Powoli zaczynamy się rozumieć... ale jeszcze nie do końca... tu nie chodzi o przywalanie komuś... tak czy siak - jesteśmy na dobrej drodze, tak trzymaj! Uśmiech

Cytuj
Pora na likwidacje tej soczewki.
jak ją usunąć? dlaczego mamy ją usuwać?
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #159 : Styczeń 20, 2011, 14:28:00 »

Cytat: Kiara
Pora na likwidacje tej soczewki.

… i zastąpienie jej inną soczewką?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : Styczeń 20, 2011, 14:35:43 »

nawet jeśli tak jest jak to naukowcy przedstawiają, to czemu dopiero teraz ktoś to zauważa i robi z tego tanią sensację- tym bardziej że jest to tzw. naukowa oczywista oczywistość? Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #161 : Styczeń 20, 2011, 16:11:06 »

songo, może wcześniej niezręcznie było pytać ? no bo przecież to przejaw ignorancji .. a tu taka oczywista oczywistość wyszła hehe Uśmiech
No i chłop dostał po łbie za to, że zapytał. A my za naszą wyobraźnię . Chociaż wolę swoją wyobraźnię Uśmiech

W kwestii "soczewki". Bez niej wszystko byłoby morzem energii. Chyba niezbyt zrozumiałym dla naszego aparatu pojęciowego. Dlatego musi być jakaś soczewka , jakiś tłumacz, który interpertuje to, co widać. W pewnym zakresie przybliżeń.
Co by było bez soczewek ?
Może posłuchajmy kogoś , kto to przeżył  ..

Jill Bolte Taylor nadarzyła się okazja, której inni neurolodzy woleliby raczej za wszelką cenę uniknąć: doznała rozległego udaru mózgu. Obserwowała, jak przestają działać kolejne funkcje jej mózgu - ruch, mowa, samoświadomość. Opowiada nam o tym zdumiewającym doświadczeniu.

Oto film :
http://www.ted.com/talks/lang/pol/jill_bolte_taylor_s_powerful_stroke_of_insight.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 16:38:50 wysłane przez east » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #162 : Styczeń 20, 2011, 16:27:10 »

Cytuj
A tak naprawdę to nic nie widzimy naturalnie , bo nasze widzenie odbywa się przez pryzmat , soczewkę deformującą obraz prawdziwy. Ustawia go pod kątem. To co oglądamy jest dla nas naszą prawdą ( bo innej prawdziwej nie znamy) , ale nie jest naprawdę prawdziwym obrazem , bo ma przesunięcie kątowe.
Co to za soczewka? skąd ona się wzięła? jak działa? skąd to wiesz? co byśmy zobaczyli niby bez tej soczewki?

Cytuj
No a teraz możecie mi przywalać z "moje fantazje"..
Powoli zaczynamy się rozumieć... ale jeszcze nie do końca... tu nie chodzi o przywalanie komuś... tak czy siak - jesteśmy na dobrej drodze, tak trzymaj! Uśmiech

Cytuj
Pora na likwidacje tej soczewki.
jak ją usunąć? dlaczego mamy ją usuwać?


Jak pojawiają się zwiastuny że coś nie halo.. to zrób wszystko żeby to zmienić, szukaj , myśl , próbuj. Ważne jest tylko to co sam odkryjesz i co dla Ciebie będzie prawdą.

Ja odkrywam dla siebie , dzielę się tym chociaż nie zawsze potrafię to wytłumaczyć  i uzasadnić naukowo. Zrobią to inni.

Pomyśl jak działają rożne okulary i jakie efekty dzięki nim można otrzymać? Okulary mogą być w postaci genetycznego przestawienia sposobu widzenia. To wcale nie aż tak trudne trzeba coś podziałać chyba na ogniskową?

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 16:27:30 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #163 : Styczeń 20, 2011, 17:01:17 »

A tą "ogniskową" jest ludzki umysł. Soczewką jest nasz mózg. Podzielony na prawą i lewą półkulę. Nie zawsze umysł najlepiej dekoduje rzeczywistość, choć niewątpliwie jest przydatny.

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #164 : Styczeń 20, 2011, 19:16:40 »

A tą "ogniskową" jest ludzki umysł. Soczewką jest nasz mózg. Podzielony na prawą i lewą półkulę. Nie zawsze umysł najlepiej dekoduje rzeczywistość, choć niewątpliwie jest przydatny.



Ja myślę że mózg to tylko odczyt , który też może być '''''''''''skrzywiony" ale to chodzi o przechodzenie światła . Dla mnie to sprawa przysadki i szyszynki.

Kto się zna na aparatach fotograficznych powinien lepiej to złapać albo jakiś optyk , taki od okularów. Uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 19:18:02 wysłane przez Kiara » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #165 : Styczeń 20, 2011, 20:18:47 »

film od chanell robi wrażenie- choć to już obróbka graficzna- ja os. te pokolorowane zdjęcia odebrałem jak jakąś bańkę/sferę- zamknięte pole siłowe pod który toczy się życie, ale w świetle soczewek i ogniskowych- w tych zdjęciach znów każdy widzi pewnie coś trochę innego Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Lucyna
Gość
« Odpowiedz #166 : Styczeń 21, 2011, 00:00:46 »

Ciekawe dlaczego NASA musi dementować księżycowe zjawisko, jeżeli to takie oczywiste, które pojawia się co każdy okres księżycowy. Zapewne wystarczy tutaj jakiś nauczyciel z wioski od fizyki żeby wszystko było jasne. Czyżby tak normalne zjawisko było skomplikowane i zauważalne dopiero dzisiaj?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 00:37:44 wysłane przez Lucyna » Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #167 : Styczeń 21, 2011, 13:04:35 »

East
Cytuj
" stary to złudzenie, wydaje Ci się, że to co na co patrzysz jest dokładnie tym co widzisz, a jest inaczej i my, naukowcy,  Ci o tym opowiemy ".


Dziwne a moze i dziwaczne konkluzje tutaj widze,East.Twoi "guru" od pola swiadomosci,kwantowej istoty naszej rzeczywistosci,Jedni we wszystkim,Wyzszych Jazni,radykalnego wybaczania..itp..itd..chyba maja patent na nieomylnosc,bo nie zadajesz im pytan typu:"a skad oni to wiedza ,co wiedza.. i kto ich nauczyl jak na to wlasciwie patrzec?"..a biedny ekspert z NASA,ktory strawil swoje cale zycie zglebiajac tajniki kosmosu zasluguje u Ciebie na drwiny i podejrzliwosc.Nieladnie tak,oj nieladnie..

Lucyna,NASA nie musi i nie dementuje tego ksiezycowego zjawiska.To po prostu ten kogutek,ktory dowalil temu drugiemu kogutkowi, wyslal filmik nakrecony przez drugiego kogutka do eksperta z NASA
z prosba o wyjasnienia i komentarz i gdzies tak w 5-tej minucie zamieszczonego przeze mnie materialu,odczytuje odpowiedz eksperta.Odpowiedz eksperta pokrywa sie w zupelnosci z wyjasnieniami
z filmiku #2,przytoczonego przez m11.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 13:05:27 wysłane przez Kahuna » Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #168 : Styczeń 21, 2011, 13:06:03 »

Elo  !!!!

Cytat w kotekście wypowiedzi o soczewkach:

"Energia praniczna przepływała przez środek szyszynki. Gruczoł ten, jak podaje Jacob Libermann, autor książki Ligt, the Medicine of the Future (Światło, medycyna przyszłości), wygląda jak oko i pod pewnymi względami jest dosłownie gałką oczną. Szyszynka ma kształt kuli, która zawiera otwór. W otworze tym znajduje się soczewka skupiająca światło. Jest ona pusta w środku i posiada receptory kolorów. Jej podstawowe pole widzenia - choć nie zostało to stwierdzone naukowo - obejmuje to, co jest w górze, w stronę nieba. Tak samo jak oczy obejmują kąt widzenia szerokości o 90 stopni w promieniu obserwacji, szyszynka również 'widzi' obszar wyznaczony kątem 90 stopni wokół kierunku patrzenia. Tak jak my nie możemy objąć wzrokiem tego, co jest za nami, tak szyszynka nie widzi Ziemi w dole. Nawet w swoim obecnym skurczonych rozmiarze szyszynka przechowuje wszystkie święte formy geometryczne oraz zrozumienie tego, w jaki sposób została stworzona Rzeczywistość. Cała ta wiedza przechowywana jest we wnętrzu każdego człowieka. Nie mamy jednak do niej dostępu, ponieważ w wyniku Upadku utraciliśmy pamięć, bez pamięci zaś oddychamy inaczej. zamiast pobierać pranę przez szyszynkę i puszczać ją w obieg w górę i w dół naszej centralnej osi, zaczęliśmy ją wdychać przez usta i przez nos. Strumień energii pranicznej omija teraz szyszynkę, co powoduje, że postrzegamy rzeczy w zgoła odmienny sposób i inaczej interpretujemy Jedyną Rzeczywistość (wprowadziliśmy podział na dobro i zło, czy też spolaryzowaną świadomość)."


Żródł: Pradawan Tajemnica Kwiatu Życia, tom I, Drunvalo Melchizedek, wyd.Centrum 2005.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Lucyna
Gość
« Odpowiedz #169 : Styczeń 21, 2011, 23:25:41 »

Witam
A jednak coś sie poprzestawiało w naszym układzie planetarnym
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/grenlandia-slonce-wzeszlo-dwa-dni-za-wczesnie,1,4118851,wiadomosc.html
ale skomponują zaraz jakąś teorię która pozwoli ludziom "spać" spokojnie.
Zapisane
marman1983
Gość
« Odpowiedz #170 : Styczeń 21, 2011, 23:29:05 »

Witam
A jednak coś sie poprzestawiało w naszym układzie planetarnym
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/grenlandia-slonce-wzeszlo-dwa-dni-za-wczesnie,1,4118851,wiadomosc.html
ale skomponują zaraz jakąś teorię która pozwoli ludziom "spać" spokojnie.
Bylo juz o tym tutaj: http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5210.525
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #171 : Styczeń 22, 2011, 06:53:25 »

tak tak, o Grenlandi już było, ale o Norwegi jeszcze nie- słońce wzeszło 1 dzień wcześniej(to nawet fajnie- więcej słońca;-)
http://poleshift.ning.com/profiles/blogs/sun-early-in-norway-as-well
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #172 : Styczeń 22, 2011, 10:53:17 »

Kahuna
Cytuj
Dziwne a moze i dziwaczne konkluzje tutaj widze,East.Twoi "guru" od pola swiadomosci,kwantowej istoty naszej rzeczywistosci,Jedni we wszystkim,Wyzszych Jazni,radykalnego wybaczania..itp..itd..chyba maja patent na nieomylnosc,bo nie zadajesz im pytan typu:"a skad oni to wiedza ,co wiedza.. i kto ich nauczyl jak na to wlasciwie patrzec?"..a biedny ekspert z NASA,ktory strawil swoje cale zycie zglebiajac tajniki kosmosu zasluguje u Ciebie na drwiny i podejrzliwosc.Nieladnie tak,oj nieladnie..

Pewnie i nieładnie z mojej strony Mrugnięcie , ze go tak "zjechałem". Choć nie do końca jego. Chodziło mi o ukazanie pewnego schematu myślowego polegającego na tym, że jak oficjalny ekspert powie, że coś jest takie a takie i już, to inni dociekliwi ludzie muszą być idiotami, a reszta nie wnika dalej, tylko wierzą ślepo. Bo to oficjel z  NASA powiedział. Nie chodzi mi teraz o to, czy powiedział prawdę czy nie.

Odwrotnie się ma sprawa z moimi "guru" jak ich Kahuna nazwałeś Uśmiech. Oficjalnie meanstream  nauki ich nie popiera. W szkołach nie wykłada się fizyki świadomości Uśmiech
Możesz na prawdę wierzyć komu zechcesz Kahuna. Ja buduję swój świat w oparciu o pewien kolaż w którym mistyka , nauka i ludzka dociekliwość zaczynają grać na jednym boisku w jednej drużynie . To mi po prostu odpowiada.

-------------
zachowanie człowieka ,a fazy Księżyca:
Pogląd, że fazy księżyca mogą mieć wpływ na ludzkie zachowanie jest starożytny, co znajduje swoje odzwierciedlenie w genezie słowa "obłęd" . Fragment z Wikipedii na temat pochodzenia słowa "wariat", stwierdza: "Słowo wariat jest zapożyczone z łaciny" lunacus ", co z kolei wynika z slowa " luna "(Księżyc), a oznacza tradycyjne powiązanie w folklorze pomiędzy szaleństwem,a  fazami Księżyca ". Autorzy raportu Owens i McGowan w artykule (niemiecki Journal of Psychiatry, 2006),twierdzą, że duża część pracowników służby zdrowia nadal utrzymuje  przekonanie, że Księżyc może w pewien  sposób wpłynąć na zachowanie człowieka. Angus (1995, niepublikowane badania mgr) informuje, że 43% pracowników służby zdrowia uważa, że cykle księżycowe wpływają na ludzkie zachowania. Badanie pod tytułem "Lunacy" przez Danzl, opublikowane w Journal of Emergency Medicine w 1987 r. stwierdza, że 80% pielęgniarek pogotowia i 64% lekarzy zgadza się, że Księżyc wpływa na pacjentów oraz ich zachowanie. Rosyjskie  badania (Lucatelli i okienka Biofizika, 1995) uznały, że w niektórych przypadkach choroby maniakalno-depresyjnej "Planetarna lokalizacja w stosunku do miesiąca księżycowego może być skorelowana z podatnością na spolaryzowany zespół maniakalno-depresyjny. Ponadto, poziom przestępczości odnotowano będzie o wiele wyższy podczas pełni Księżyca niż w innych  dniach (Thakur i Sharma, 1984, Br Med J (Clin Res Ed)). Innym przykładem jest to, że wiele kobiet ma cykle miesiączkowe podobne do cyklu księżycowego.  Owens i McGowan (2006) doszedł do wniosku, że: "księżycowy wpływ na ludzkie zachowanie jest zjawiskiem, które jest akceptowane przez pracowników służby zdrowia, to jednak większość współczesnych w literaturze odrzuca wpływ na to cykli księżycowych. To stwierdzenie może ulec zmianie lub zostać dodatkowo potwierdzone o nowe dane lub inne sposoby analizy danych. Człowiek składa się z ponad 70% wody i, podobnie jak fale oceanu, płynów w naszym organizmie może mieć wpływ i wpływ na nas w sposób, może nie być w pełni świadomy lub w stanie udowodnić. Może to przyczynić się do badań naukowych niejednoznacznych  do tej pory. Autor i psychiatra, Arnold Lieber, wyglosil teorię, że skoro ludzkie cialo  składa się głównie z wody to nasze ciała mogą mieć "biologiczne  pływy ", które wpływają na nasze emocje. Napisał nawet książkę pt "  Jak Księżyc wpływa na Ciebie "(1996).

Czy cykle Księżyca mają wplyw na Ziemię ?
Większość ludzi jest zaznajomiona z faktem, że Księżyc powoduje przypływy na ziemi oceanów. Wynika to z oddzialywań  grawitacyjnych  Księżyca i Ziemi. Czy Księżyc również może wywołać ruch w skorupie ziemskiej, które mogłyby doprowadzić do trzęsienia ziemi? Wielu naukowców pracujących nad tektoniką  płyt twierdzi, że oddalenie się Księżyca wywołuje skutki w postaci trzęsień ziemi (Kokus, 1987 cykli). Kokus i Ritter (1988 cykli) studiowali  fazy Księżyca w przypadku 21 trzęsień ziemi. 14 mialo miejsce w czwartej fazie, pięć w pełni księżyca i dwa po zaćmieniu. Niektórzy naukowcy twierdzą, że jest to efekt grawitacyjnego wplywu Księżyca, tj. pływów (Ferulano, 1986, Hartzell i Heaton, 1989). Badania z 2000 r. wykazały, że trzęsienia ziemi dochodzi, gdy siły pływowe nakladają się nad epicentrum trzęsienia ziemi (Stetson, 1935). Podczas zbliżenia grawitacyjnego, powinny być zbyt słabe, by spowodować trzęsienie ziemi, jednak  wiele  badań wskazuje, na  księżycowy wplyw . Herman i Goldberg (1978) stwierdzają, że Księżyc wywołuje przepływ cząsteczek, które zaburza pole magnetyczne Ziemi.

Wpływ zaćmień Księżyca na Ziemię

Zaćmienia wiadomo, że mają wpływ na przewodnictwo atmosfery, zwłaszcza w okolicy E-regionu, co z kolei wpływa na pole magnetyczne Ziemi (Bown, 1991). Stening (1989) . Największy wpływ Księżycowych  pływów na pole magnetyczne występują w godzinach porannych i w czasie równonocy. Choć wydaje się, że księżycowe oddzialywanie istnieje , geofizycy jednak twierdzą, że podstawy tych procesów pozostają niejasne i,  powiązania słoneczne oraz ewentualnie inne czynniki  należy też brać pod uwagę.

Mitch Battors z "Zmiany Earth Media" wydał oświadczenie w swoim biuletynie z  20 grudnia 2010 , że trzęsienia ziemi dochodzi w dwa tygodnie przed i / lub dwa tygodnie po ostatnich sześciu księżycowych zaćmieniach ( w całości). Slusznie spekulowal , że trzęsienie ziemi nastąpi po zaćmienie Księżyca 21 grudnia 2010. Nastąpilo  7.4 w skali richtera trzęsienie ziemi w tym samym dniu zaćmienia w Japonii (patrz tabela poniżej).
      
Data zaćmienie    Data, siła i miejsce trzęsienie ziemi
2001 09 stycznia    26 stycznia 2001, 7.9, Indie
16 maja 2003    01 maja 2003, 6.4, wschodniej Turcji
09 listopada 2003    17 listopada 2003, 7.8, Alaska
04 maja 2004    ---
2004 28 października    23 października 2004, 6.6, Japonia
2007 03 marca    06 marca 2007, 6.4 i 6.3, Sumatra.
28 sierpnia 2007    15 sierpnia 2007, 7.4, Peru
2008 21 lutego    21 lutego 2008, 7.4, Indonezja
2010 21 grudnia    21 grudnia 2010, 7.4, Japonia
      
Pachinyk, (2002) omawia że szczyty trzęsienia ziemi około równonocy i przesileń.  Bierze pod uwagę  również, słoneczne powiązania i twierdzi, że są dowody wskazujące, że istnieje interakcja pomiędzy pólami elektromagnetycznmi  i grawitacyjnymi.

Podczas poszukiwania literatury naukowej,wskazującej na  połączenie między fazami Księżyca i trzęsieniami ziemi pojawiają się również niejasne związki  między Księżycem i ludzkimi zachowaniami . Lin i in. (2003) argumentują, że wskazuje na to szczyt w małych trzęsień ziemi (2,5 do 5), które studiował na Tajwanie w latach 1973 i 1991, jednak autorzy nie znaleźli korelacji pomiędzy większymi trzęsieniami ziemi (powyżej 5) , a fazami  Księżyca.

dane z GCI , a cykle księżycowe

Jak wielu z was wie, globalny system GCI ( Global Coherrence ) monitorowany  jest za pomocą magnetometrów, które  monitorują magnetyczne częstotliwości w jonosferze. Ponadto, zespół badawczy IHM oparty jest na  urządzeniach Random Number Generator (RNG) - losowe generatory liczbowe -, które są  częścią światowej sieci generatorów liczb losowych. Tą sieć prowadzi Projekt Globalnej Świadomości (GCP). Patrząc na dane RNG znajdujących się w naszej sieci obiektów badawczych przez okres dziesięciu lat (patrz rysunek poniżej), również można znaleźć odzwierciedlenie dot  danych cykli księżycowych  . Nie było znacznie wyższych efektów podczas pełnegej fazy księżyca.

   Generator zdarzeń  losowych, a cykle księżycowe

GCI rozpoczął miesięczny projekt pod nazwą " Full Moon Synchronized Care Focus" dla członków GCI w grudniu 2010 r. od pełni Księżyca. Wiele innych grup pracuje  także przy wykorzystaniu energii pełni Księżyca, aby pomóc podwyższyć  zbiorową  częstotliwości ludzkości. Nie analizowano danych Księżyca w pełni przez nasze  magnetometry przez długi okres czasu, ale mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli odkryć informacje na temat możliwych skutków pełni Księżyca podczas synchronizacji Global Care - czyli skupienia  się i medytacji.

Czasem może  być trudne do udowodnienia złożonych interakcji pomiędzy Słońcem, Ziemią i Księżycem, a innymi wpływami  planetarnymi, które nie zostały omówione tutaj. Nawet jeśli nauka jest niejednoznaczna w tym zakresie, to możemy chociaż  zobaczyć, że istnieje jakieś powiązanie Księżyca, życia na Ziemi, Słońca i Wszechświata.

W fazach Księżyca nadal utrzymuje się aktywność słoneczna wzrastająca  w ciągu najbliższych kilku lat, a zatem więcej zmian może pojawić się w naszym życiu, które czasami mogą wydawać  się trudne. W tych czasach ważne jest, aby pamiętać, jak możemy zwiększyć nasze własną spójność serc , co jest korzystne nie tylko dla nas samych, ale także dla naszego,  globalnego  środowiska społecznego .

Zapraszamy do przyłączenia się do pokoju GCI Global Care  i co miesiąc Full Moon Synchronized Care Focus,
http://www.globalcarerooms.org/

Również zachęcamy do własnych praktyk w celu zwiększenia troski i współczucia dla siebie i innych.

Chciałbym zakończyć komentarz do słów Henry David Thoreau:

Nie znam bardziej optymistycznej rzeczy  niż fakt niekwestionowanej zdolności  człowieka do wzniesienia swego życia poprzez świadome działanie.


Z wielką miłością i wdzięcznością,

Deyhle Annette, Ph.D. Zespół Badań i GCI

----------------

Powyższy artykul pochodzi z newslettera GCI, który otrzymuję na skrzynkę mailową ( po moim tlumaczeniu z pomocą google Mrugnięcie )
Mam nadzieję, że praktyczne  wskazówki oraz wiedza w nim zawarta - no i oczywiście praktyka wspólnych medytacji - mogą się przyczynić do lepszego zrozumienia naszego polączenia z Księżycem, Slońcem i calym Wszechświatem

pozdr
East
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 15:46:34 wysłane przez east » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #173 : Luty 06, 2011, 22:06:21 »

NASA ukrywa przed światem dziejową tajemnicę



(fot. NASA)

Naturalny satelita Ziemi od lat jest źródłem wielu dywagacji. Prowadzą one do powstawania wielu - mniej lub bardziej dziwnych - teorii dotyczących jego historii. Bólu głowy mogą przysporzyć kolejne, wykluczające się często hipotezy dotyczące powstania Księżyca, lądowania na nim człowieka, a nawet starożytnych cywilizacji, które niegdyś rzekomo go zamieszkiwały.

Wielu obserwatorów sugeruje, że świat już dawno mógłby zapoznać się z prawdą dotyczącą Srebrnego Globu, a odpowiedzialność za to, że tak się dotąd nie stało ponosi NASA, która starannie maskuje kolejne fakty. Czy rzeczywiście coś jest na rzeczy, a jeśli tak, to czy poznamy kiedyś prawdę na temat Księżyca?

1/11

...

http://niewiarygodne.pl/gid,12826019,img,12826502,kat,1017185,title,Czy-Ksiezyc-zamieszkiwaly-starozytne-cywilizacje-NASA-ukrywa-przed-swiatem-dziejowa-tajemnice,galeriazdjecie.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #174 : Luty 06, 2011, 23:26:54 »

To zdjęcie z powierzchni Księżyca (choć wydaje mi się, że raczej Marsa), a także wiele innych, nie mniej szokujących, widziałem już wiele razy. Zamieścił je też Sitchin w swoich pracach.

Za każdym razem bierze mnie cholerna złość, że oficjalna nauka ślepnie przy takich obrazkach, a co najwyżej stara się wmówić opinii publicznej, że to jakaś gra świateł w naturalnych skałach tych planet.

Czy naprawdę mają nas za głupców!? Czy nie widzą tego, co widzą miliony? Po co ta mistyfikacja? Nie jesteśmy jeszcze gotowi na przyjęcie prawdy? Przecież widać ją, jak na dłoni...
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

julandia radiomms naszemaluchy forumhumorystyczne schoolmonster