Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 13:10:54


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ha ha - zdekodowałem sygnał radiowy z Saturna, odebrany przez sondę Cassini!! :D  (Przeczytany 19025 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« : Wrzesień 17, 2008, 00:04:27 »

Niedawno Fundacja Nautlus opublikowała ten tekst:

http://www.nautilus.org.pl/?i=1526

Pyta w nim "Czy to możliwe, że sonda Cassini zarejestrowała... głos obcych?"
Obejrzyjcie sobie ten filmik i art. Albo streszczę wam w skrócie:

- Sonda Cassini została wysłana przez NASA na Saturna parę lat temu
- ma ona w sobie potężny sprzęt różnego rodzaju, m.in. do rejestracji fal radiowych
- w 2005 roku zarejestrowała emisję fal radiowych, której źródłem był (!!!) SATURN
- NASA oficjalnie potwierdziło te fakty, patrz linki:
http://photojournal.jpl.nasa.gov/catalog/PIA07966
http://photojournal.jpl.nasa.gov/catalog/PIA07967
- NASA potwierdza na swoich stronach rejestrację sygnału radiowego, ale piszą, że nie wiedzą co to znaczy, ani też nie zamierzają tego interpretować, ani wyjasniać

To w skrócie, o co chodzi. Linki do tych zarejestrowanych fal radiowych są tu:
http://photojournal.jpl.nasa.gov/archive/PIA07966.wav
http://photojournal.jpl.nasa.gov/archive/PIA07967.wav


A teraz, jak zdekodowałem sygnał:
Poszperałem trochę w sieci głównie youtube i znalazłem wskazówki, jak edytować te pliki chociażby darmowym programem Audacity. Było tam pokazane m.in., które fragmenty w tych całych plikach wav są kluczowe, że trzeba je wyodrębnić, wzmocnić cały sygnał o ok. 12 decybeli, żeby był lepiej słyszalny, włączyć redukcję szumów i inne bajery. To zajmuje trochę czasu... ale udało mi się. Wyodrębniłem 2 krótkie kawałki z tych 2 oryginałów na stronie NASA. Nazwałem je "cassini01.wav." i "cassini02.wav".

W tym pierwszym postąpiłem wg instrukcji autorów. Nawet się udało, ale trochę słabo. To do drugiego zastosowałem swoje sposoby na poprawianie jakości plików audio (np. wzmacnianie głośności - NIE, ale redukcja szumów - POTRÓJNA itp.). Wyszło mi o wiele lepiej Duży uśmiech. Wyszło naprawdę dobrze.

Możecie sobie odsłuchać. Zacznijcie od tego drugiego, bo ma dużo lepszą jakość - niemal całkowicie udało mi się zlikwidować zakłócenia  Cool. Dołączyłem odpowiedni odtwarzacz, na którym należy to odtworzyć (BestPlayer 1.0) oraz napisy, żeby było łatwiej.

Na tym drugim ("cassini02.wav") ktoś mówi:
Cytuj
This is the language of the Earth
A na pierwszym ("cassini01.wav."):
Cytuj
All aliens are coming here

Link do ściągnięcia zdekodowanej transmisji z Saturna:
http://rok2012.w.interia.pl/download/cassini.zip


Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 01:02:59 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Mora
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 17, 2008, 00:13:43 »

Po pierwsze brawo!  Mrugnięcie
Po drugie to może przypominać jakby głos-mowa, przynajmniej jest takie moje wrażenie.
Po trzecie dziwne że NASA tego nie interpretuje... Przecież oni mają wyjaśnienie na wszystko. ;]
Po czwarte ten głos-mowa na pewno nie jest sztucznie tworzony! bo raczej po Saturnie nie biegają robale i nie wydają takich dźwięków a tym bardziej skała nie wyemituje takiego dźwięku.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2008, 00:17:10 »

wrażenie? jak dla mnie to wyraźnie głos/mowa. odtworzyły ci się w tym programie napisy? trzeba je przeciągnąć do okna programu. Nie wiem czy bawiłeś się kiedyś z edycją audio - to głos tylko zagłuszony przez szumy i trzaski (np. takie jak nam stacja radiowa źle odbiera). Przesłuchaj sobie te wavy po kilka razy - przekonasz się.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
arteq
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 17, 2008, 00:20:33 »

Co to znaczy "z Saturna". Może to po prostu ziemskie fale które uleciały w kosmos, ewentualnie zostały odbite od powierzchni Saturna, braliście to pod uwagę czy od razu "hurra ufioki"?
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 17, 2008, 00:22:01 »

Co to znaczy "z Saturna". Może to po prostu ziemskie fale które uleciały w kosmos, ewentualnie zostały odbite od powierzchni Saturna, braliście to pod uwagę czy od razu "hurra ufioki"?

nie wiem - nie znam się na tym, opieram się tylko na relacji NASA, a NASA stwierdziło, że z Saturna

p.s.: jak ktoś się zna - mam pytanko: czy fale z Ziemi mogą dolecieć do Saturna oddalonego o 1,42 mld kilometrów?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 00:23:55 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Mora
Gość
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 17, 2008, 00:23:40 »

Tak widzę te napisy ;]
1 nagranie ...all...aliens...are...comming here...
2 nagranie ...this is...the language...of the Earth...

all aliens are comming here this is the language of the Earth
Tłum.Translator ; P
Cali cudzoziemcy są *comming* tutaj to jest językiem Ziemii
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 17, 2008, 00:25:24 »

Co to znaczy "z Saturna". Może to po prostu ziemskie fale które uleciały w kosmos, ewentualnie zostały odbite od powierzchni Saturna, braliście to pod uwagę czy od razu "hurra ufioki"?
Przecież NASA samo napisało że z Saturna więc czemu im nie wierzyć ; D

EDIT: Srry miałem co inne zrobić a wyszły dwa posty ;p
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 00:26:06 wysłane przez Mora » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 17, 2008, 00:26:57 »

Tak widzę te napisy ;]
1 nagranie ...all...aliens...are...comming here...
2 nagranie ...this is...the language...of the Earth...

all aliens are coming here this is the language of the Earth
Tłum.Translator ; P
Cali cudzoziemcy są *comming* tutaj to jest językiem Ziemii

Mora nie rozśmieszaj mnie Duży uśmiech
Myślałem że tu wszyscy znają choć podstawy angielskiego, dlatego nie tłumaczyłem tego tekstu. Ja uczyłem się angola 9 lat. Masz tu POPRAWNE TŁUMACZENIE:

Cytuj
This is the language of the Earth - To jest język Ziemi

All aliens are coming here - Wszyscy Obcy przybywają tutaj
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 00:35:15 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 17, 2008, 00:28:59 »

NASA nie należy do organizacji których informacje są zawsze w 100% prawdziwe.
Hmmm... z Saturna. Ok, przykład: osoba stojąca w oknie odbija promienie słoneczne za pomocą lusterka w Twoim kierunku. Więc skąd one pochodzą? Biegną do Ciebie z okna lecz rzeczywiste źródło jest inne, prawda?
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 17, 2008, 00:30:37 »

NASA nie należy do organizacji których informacje są zawsze w 100% prawdziwe.
Hmmm... z Saturna. Ok, przykład: osoba stojąca w oknie odbija promienie słoneczne za pomocą lusterka w Twoim kierunku. Więc skąd one pochodzą? Biegną do Ciebie z okna lecz rzeczywiste źródło jest inne, prawda?

ale ja pytam o fale radiowe, światło to ZUPEŁNIE INNA sprawa, jak pisałem expertem w tym nie jestem, ale sorry - fizyki się jeszcze w szkole uczyłem.

//sam sobie jutro poszukam w necie i znajdę odpowiedź

//p.s.: dla niezaznajomionych z językiem angielskim dodam jeszcze, że wyrażenie "are coming" jest w czasie Present Continuous, czyli teraźniejszym ciągłym. To czas używany do opisywania czynności, które dzieją się TERAZ, dokładnie w TYM momencie (zwykle w momencie mówienia).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 00:33:26 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Mora
Gość
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 17, 2008, 00:31:55 »

Fakt ja mam angielski w szkole ale niestety nie kumam tego języka ;/
Zresztą po co mi obcy język skoro będę mieszkał w Polsce?;P Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 17, 2008, 00:35:23 »

Światło też jest falą [między innymi, bo ma naturę dualną].
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 17, 2008, 00:44:38 »

Światło też jest falą [między innymi, bo ma naturę dualną].

no dobra, ja tam nie wiem - na pewno fale radiowe i świetlne poruszają się w próżni z prędkością identyczną, ok

ale czy to możliwe, że NASA mając na Cassini taki sprzęt, popełniłaby taki błąd, że mając sondę zaraz przy Saturnie, zidentyfikowałoby źródło transmisji (Saturn) błędnie

weź pod uwagę, że gdy tą sprawę opublikowano w 2005 r., to była sensacja, wielu niezależnych expertów ją badało - w tym naukowcy z NASA, i wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że SYGNAŁ BYŁ NADAWANY Z SATURNA. Gdy pytano NASA "o co w takim razie tu chodzi?" Mówili, że nie wiedzą i nie zamierzają w przyszłości komentować tej sprawy.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
arteq
Gość
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 17, 2008, 00:51:04 »

Oczywiśćie nie upieram się, że było to odbicie, natomiast jestem zwollennikiem aby najpierw starać się racjonalnie wyjaśniać sprawy.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 17, 2008, 01:01:28 »

Jak dla mnie można by się teraz zająć interpretacją tego przesłania. Jak je rozumiecie?

Cytuj
To jest język Ziemi

Ja myślę, że tutaj ten kto mówi, chce po prostu zakomunikować, że posługuje się teraz językiem Ziemian, naszym językiem - a nie np. swoim "ojczystym", gdzieś hen z którejś galaktyki

Cytuj
Wszyscy Obcy przybywają tutaj

Czyli, że przybywają na Ziemię albo na Saturna - nie wiadomo, o co chodzi mu z tym "tutaj"
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 01:01:57 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Mora
Gość
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 17, 2008, 01:05:55 »

Cytuj
This is the language of the Earth - To jest język Ziemi

All aliens are coming here - Wszyscy Obcy przybywają tutaj

Moim zdaniem to pierwsze To jest język Ziemi ale jaki język przecież na Ziemi używa się wielu języków...

A drugie mówi nam że jeżeli mówił to kosmita to oznacza że istnieją inni obcy, obcy dla nich... a może zamiast tutaj 'do nas'?

Zresztą ja tam nie wiem, przydałaby się lepsza obróbka tego
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 01:09:18 wysłane przez Mora » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 17, 2008, 01:09:23 »

Cytuj
This is the language of the Earth - To jest język Ziemi

All aliens are coming here - Wszyscy Obcy przybywają tutaj

Moim zdaniem to pierwsze To jest język Ziemi ale jaki język przecież na Ziemi używa się wielu języków...

A drugie mówi nam że jeżeli mówił to kosmita to oznacza że istnieją inni obcy, obcy dla nich... a może zamiast tutaj 'do nas'?

jak dla mnie nie ważne jaki - użył najpopularniejszego na Ziemi, czyli angielskiego (ty na jego miejscu zrobiłbyś podobnie - dlaczego miałby mówić np. w języku indian Kogi Chichot)

nie może być "do nas" - HERE, po angielsku: TU / TUTAJ
zresztą ALIENS oznacza Obcych w sensie "kosmitów/ufo" a nie w tym sensie w jakim ty podajesz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 01:10:51 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 17, 2008, 12:36:09 »

dlaczego ja nie mogę tego otworzyć? ja też chcę posłuchać ! Smutny
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Mora
Gość
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 17, 2008, 14:07:02 »


http://www.winzip.com/index.htm <-- pobierz ten program i wypakuj to --> http://rok2012.w.interia.pl/download/cassini.zip
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 17, 2008, 14:18:10 »

Dzięki już odsłuchałam Uśmiech Faktycznie dżwięk jest bardzo zniekształcony ale wyrażnie słychać mowę.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 17, 2008, 22:16:59 »

jeżeli na południowej półkuli faktycznie pojawi się statek obcych na początku października to nie zdziwi mnie fakt, że na Saturnie może istnieć życie Uśmiech

Afro stolo Afro
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Mora
Gość
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 17, 2008, 22:21:37 »

Kurde tylko żeby nie zaczynali od afryki bo kto to nakręci chyba nie armia szalonych szamanów którzy nie potrafią odróżnić gołębia od beoinga  Duży uśmiech
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 17, 2008, 22:24:25 »

nie, chyba przelecą nad półkulą północną - ale się zobaczy
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 17, 2008, 22:28:35 »

jeżeli to będzie tak duży statek kosmiczny to nie ma znaczenia gdzie przelecą - zarejestruje go większość radarów w danym rejonie, wojsko zostanie postawione w stan gotowości i media dowiedzą sie o tym (skoro ma być przez kilka dni)

Afro stolo Afro
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Dariusz
Gość
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 17, 2008, 22:41:10 »

Nie chcę się wymądrzać, ale z wielu przekazów, które miałem możliwość czytać wynika, że mnóstwo obcych jest skupionych wokół Ziemi i jeszcze nadciągają inni. Podobno to co zaczęło się dziać na naszej planecie jest ewenementem w skali wszechświata. Stąd tak wielkie zainteresowanie z ich strony.. Aby byli niewidoczni, być moiże obrali właśnie tę orbitę.
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-of-pandas akademiajazdykonnej pifpaf mexicas amigos