Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2024, 02:06:53


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gry komputerowe - ich wpływ na graczy  (Przeczytany 33461 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #50 : Grudzień 26, 2009, 13:48:36 »

A wracając do gier komputerowych  ..
Janneth  napisała
Cytuj
" Mamy świat, w którym dominuje technologia. Mamy kina, w których oglądamy już nawet filmy 3D"
Dotyczy to również gier 3D .
Dzisiaj nawet najwięksi krytycy filmowi zrażeni do komercyjnego chłamu przyznają, że wraz z  Avatarem w kinach zaczęła się epoka 3D . Dla producentow otwierają się całkiem nowe możliwości zarobku i ochrony swojej produkcji przed  piractwem . Przynajmniej dopóty, dopóki będzie panował pogląd ,że jak 3D  to tylko w kinie. W technologii 3D wypuszcza sie nowe covery starych hitów kinowych i zainteresowanie nimi jest ogromne. Powstają kontynuacje oklepanych  już  tematów jak Shrek , ale już w 3D . Ta technologia gwarantuje dziś sukces kasowy .
"Publiczność na pewno ma na 3D ochotę. Dość powiedzieć, że czwartą część horroru "Oszukać przeznaczenie" zrealizowaną w 3D obejrzało u nas więcej widzów niż trzy wcześniejsze razem wzięte"
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,7385347,Era_trojwymiaru__Nadchodzi_przyszlosc_kina_.html

Takie same tendencje daje się zauważyć na rynku gier komputerowych.
Do czego nas to zaprowadzi ?  Do "świata w świecie" ?
Rozważając konsekwencje popularności  3D taka myśl niespokojna się do mnie dobija.
A co jeśli wszyscy żyjemy w doskonałej technologii 3D  ?  Jeśli nasze ciała to tylko awatary, a życie to tylko gra ?
Jakkolwiek to dziś niepoważnie brzmi to "jutro"  dzisiejsze 3D może stać się rzeczywistością nie do odróżnienia od fikcji. Już dzisiaj mamy okazję się o tym przekonać co do swojego życia. Szklankę wypełnioną do połowy wodą można postrzegać jako w połowie pustą, albo w połowie pełną. Stan wody w szklance zależy od przyjętego punktu widzenia, a gdyby ktoś się z tym chciał spierać to niech się troszkę wgłębi w fizykę kwantową. Wszystko jest wirem energii , nawet masa. Kwantowy opis świata wywraca wszystkie pojęcia do góry nogami.
Dlatego nie dziwmy się, że nasze dzieci uczestniczą tak chętnie w zabawach w wirtualnym świecie. Nie ważne ,że jest to świat wirtualny , ale to czy daje on możliwości samorozwoju, samodoskonalenia się.
Awatar (gra oraz film ) to kompletnie wymyślony świat wirtualny , ale niesie również głębsze przesłania dotyczące naszej Planety. Czy sceny batalistyczne nie mogą stać się nośnikiem również tych głębszych, ważniejszych treści ?
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #51 : Grudzień 27, 2009, 13:58:46 »

Ha... East.. Właśnie w temacie o filmach pisałam o "Avatarze". Nie wiedziałam, że powstała też na podstawie jego gra. To mnie zainteresowałeś...
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #52 : Luty 04, 2010, 09:16:31 »

http://www.kciuk.pl/9-letni-Macedonczyk-inzynierem-Microsoftu-r3988


Dziewięcioletni geniusz z Macedonii nie marnuje czasu na gry...




Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Luty 04, 2010, 13:34:17 »

Podziwiam takie dzieci jak Marko, ale nie można zapominać, że nie każde dziecko od wczesnego dzieciństwa zajmuje się programowaniem, inżynierią itd. Dla niego w życiu nastąpił ogromny przełom. Jego cierpliwość i nauka przyniosły mu wymierne korzyści, w wieku dziewięciu lat zaledwie człopczyk pracuje dla jednego z największyh gigantów przemysłu komputerowego. Nie dziwię się, że nie gra w gry... Nie ma na nie czasu... Gdybym ja spędzała oprócz pracy (w jego przypadku nawet 9 godzin przed komputerem) jeszcze kilka dodatkowych godzin w szkole, to na zabawę też by mi już nie starczyło. On siłą rzeczy musi mówić, że to strata czasu, bo go po prostu nie ma. I to też jest trochę smutne, ale kto wie... Może Marko odegra jakąś ważną rolę i jego pasja przyczyni się do rozwoju technologii. Każdy z nas ma inne zainteresowania i to wyjaśnia, czemu mamy inne opinie na każdy temat. Inne dziecko znajomość z komputerem rozpocznie właśnie od gier komputerowych i również może mu się to przysłużyć. W końcu od czegoś trzeba zacząć.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Gość
« Odpowiedz #54 : Luty 04, 2010, 15:07:20 »

Jeśli programowanie sprawia dziecku frajdę, to ono nie traktuje tego jak pracę, tylko jak świetną zabawę. Dzieci raczej nie myślą wyrachowanymi kategoriami dorosłych.
Z tym , że jak dziecku przejdzie zainteresowanie programowaniem na przykład z powodu zauroczenia się płcią przeciwną, to wtedy będzie ból. Mrugnięcie
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #55 : Luty 04, 2010, 15:49:47 »

Świetną zabawą jest również programowanie płci przeciwnej Duży uśmiech



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech


Nie chciałabym przeszkadzać, ale co ma wspólnego programowanie płci przeciwnej z grami komputerowymi? Chyba, że mówimy w nawiązaniu do trylogii Simsów albo Second Life... Bez offtopów łobuziaki (albo łączyć fakty). Janneth.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 20:04:43 wysłane przez janneth » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #56 : Maj 29, 2010, 18:14:45 »

Zagłodzili swoje dziecko, bo mieli inne. Wirtualne
CNN, PH/28.05.2010 20:07

Para, która zagłodziła na śmierć swoje dziecko, została skazana na karę więzienia. Ich 3-miesięczne dziecko zmarło z wygłodzenia, ponieważ rodzice wychowywali w tym czasie wirtualne dziecko, grając bez umiaru w jedną z internetowych gier fantasy.

Prokurator z sądu okręgowego w Suwon wnioskował o karę pięciu lat więzienia za zaniedbanie i nieumyślne zabójstwo, ale sąd zdecydował się na wyrok dwóch lat więzienia.

Wyrok został zawieszony w przypadku 25-letniej kobiety, Kim Yun-jeong, która w sierpniu ma urodzić drugą córkę. Jej partner, 41-letni Kim Jae-beom, spędzi natomiast dwa lata w więzieniu.

Adwokat pary powiedział, że jest zadowolony z wyroku.

- To pierwsza sprawa prawna dotycząca uzależnienia od Internetu w Korei – wyjaśnił Kim Dong-young, prawnik z organizacji Korean Legal Aid Corp. - Jestem zadowolony, że sąd wziął pod uwagę uzależnienie kobiety i została ona zwolniona.

...

http://wiadomosci.onet.pl/2177396,441,zaglodzili_swoje_dziecko_bo_mieli_inne_wirtualne,item.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #57 : Maj 30, 2010, 22:09:41 »

Nadal twierdzicie, że gry nie mają dużego wpływu na zachowanie?
Zapisane
Hironobu15
Gość
« Odpowiedz #58 : Maj 30, 2010, 23:41:20 »

Według mnie to nie od gry zależy zachowanie danego człowieka ale od jego psychiki. Ja u sobie nie widzę żadnych odchyleń(może dlatego, że nie gram w brutalne gry...), a u innych? Jedni zachowują się normalnie drudzy mają tam jakieś odchylenia od normy.

Polecam takie gry jak: Okami, ICO, Shadow of the Colossus, serię Final Fantasy.
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #59 : Maj 31, 2010, 08:41:06 »

Nadal twierdzicie, że gry nie mają dużego wpływu na zachowanie?

Nie,według mnie gry komputerowe nie mają dużego wpływu na zachowanie człowieka.
Wiem to z własnego doświadczenia.
Zgadzam się z opinią Hironobu15.

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #60 : Maj 31, 2010, 21:14:34 »

Cytat: Hironabu
Ja u sobie nie widzę żadnych odchyleń(może dlatego, że nie gram w brutalne gry...),

>Hiro<, nie żebym się czepiał Twej osoby, ale zauważ, ze ci z przytoczonego przykładu też nie zajmowali się jakąś brutalną grą. Oni tylko karmili dziecko - wirtualne.
Jak widać, te tzw. "gry edukacyjne" (czy jakie tam im jeszcze przymiotniki przykleją) też potrafią przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego. Skąd się to bierze? Z czego to wynika?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Hironobu15
Gość
« Odpowiedz #61 : Maj 31, 2010, 22:14:42 »

Cytat: Hironabu
Ja u sobie nie widzę żadnych odchyleń(może dlatego, że nie gram w brutalne gry...),

>Hiro<, nie żebym się czepiał Twej osoby, ale zauważ, ze ci z przytoczonego przykładu też nie zajmowali się jakąś brutalną grą. Oni tylko karmili dziecko - wirtualne.
Jak widać, te tzw. "gry edukacyjne" (czy jakie tam im jeszcze przymiotniki przykleją) też potrafią przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego. Skąd się to bierze? Z czego to wynika?

Nie gniewam się;]
Skąd się to bierze? Może z nieodpowiedzialności tych ludzi?
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #62 : Czerwiec 01, 2010, 12:57:27 »

Ogólnie problem , który zauważył Dariusz wykracza daleko poza gry komputerowe. Przykładowo - psycholog, który na co dzień jako mocno zaangażowany zawodowo lekarz pomaga ludziom w rozwiązywaniu ich problemów wewnętrznych nie potrafi zauważyć problemów we własnej rodzinie, ma chłodne relacje z dzieckiem, lub małżonkiem , albo nie ma ich wcale.

Oprócz braku odpowiedzialności należy zauważyć jak wielką rolę pełni skupienie naszej uwagi na określonym obszarze naszej aktywności. Jeśli uwagę i wszystkie myśli przywiązujemy do jednego obszaru, to zwyczajnie tracimy z horyzontu inne, choćby i bardziej ważne obszary.
Moim zdaniem dzieje się tak, ponieważ ten Myśliciel, z którym się utożsamiamy (umysł), przejmuje nad nami pełną kontrolę. To on przytępia nasze instynkty ( w  przykładzie podanym przez Dariusza - instynkt macierzyński ) i kieruje uwagę w zupełnie w inną stronę.
Gry komputerowe same w sobie nie są złem. Problem zawsze leży w człowieku - w braku świadomości.
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #63 : Kwiecień 13, 2012, 22:09:36 »

NWO pur, co tu jeszcze komentowac.
Jak ma sie problemy to trzeba je rozwiazac.

Jak Alex-Macedonski, i tyle!

Mrugnięcie

P.S. zapomnialam o liczniku na "loosh"!
O rety!!! jestem na ruchu, no to bije K2 na K1, ok? Mrugnięcie

Jak w szachach.



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2012, 22:13:13 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bestgame watahaskromnych watahafarkas nazarinh loki