Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 20:32:24


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WIRUS ZACHODNIEGO NILU - "nagroda" dla Polaków!  (Przeczytany 13953 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kapłan 718
Gość
« : Grudzień 02, 2009, 17:01:28 »

Są dwie możliwości: albo prof. Tadeusz Wijaszka, dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach i jego pracownicy są jasnowidzami i potrafią zobaczyć, co zdarzy się w przyszłości, albo są głupcami, którzy wygadali się z kolejnego wielkiego i ohydnego spisku knutego w tajemnicy przez nasze ukochane koncerny farmaceutyczne. Wirtualna Polska donosi [1]:

 

“Wzrost liczby zachorowań na grypę A/H1N1 powinien w Polsce potrwać jeszcze ok. dwóch tygodni, a później prawdopodobnie nastąpi gwałtowny spadek – powiedział szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Przemysław Guła, opierając się na analizach przeprowadzonych przez biuro. Tymczasem naukowcy przygotowują się już do walki z tzw. Wirusem Zachodniego Nilu, który może pojawić się w Polsce latem.”

 

Że co proszę?

 

Wprost nie wierzę własnym oczom! Ale to nie urojenia, to się dzieje naprawdę:

 

“Wijaszka poinformował również, że specjaliści z laboratorium w Puławach przygotowują się teraz do walki z innym wirusem – tzw. Wirusem Zachodniego Nilu, który może zagrozić Polakom latem. – Jest on prawie w 100% śmiertelny dla człowieka. Objawy są podobne jak w przypadku grypy – wysoka gorączka, nudności, bóle głowy i bóle mięśni. Z tym wirusem trudno walczyć, ponieważ przenoszą go komary, ale jest już szczepionka. Niestety jeszcze nie tak skuteczna, jakbyśmy chcieli – dodał. Polscy naukowcy na razie szukają śladów obecności wirusa w naszym kraju. Badane są ptaki i konie, które na tę odmianę są szczególnie wrażliwe. – Wirus ten po raz pierwszy pojawił się w Afryce w latach 50., później pojawił się w Europie – we Francji i Włoszech, a następnie w Stanach Zjednoczonych – zaznaczył. Jak dodał, prawdopodobieństwo, że trafi również do Polski, jest duże.”


reszta w linku poniżej, zachęcam do śledzenia tego - rozumiecie?! Ewa Kopacz spowodowała, że koncerny farmaceutyczne (czyt - złodzieje i mordercy!) stracą MILIARDY EURO więc NAS WYBIJĄ!!!

chcą nas najnormalniej w świecie dosłownie ZAJ*BAĆ

dajcie mi minusa jak musicie ale chyba ważniejsza sprawa się właśnie klaruje tutaj...

reszta w linku pod spodem a także google -> ZARAZA W NILU - WIRUS ZACHODNIEGO NILU

cytując film "2012" - ZOSTALIŚMY OSTRZEŻENI!

http://www.globalnaswiadomosc.com/apps/forums/topics/show/1691749-wirus-zachodniego-nilu-2010-latem-w-polsce-?page=last

@EDIT: http://wiadomosci.wp.pl/query,wirus%20zachodniego%20nilu,szukaj.html?ticaid=1935a

a i moi ulubieńcy - nie zgłaszajcie tego do moderatora, sam zgłosiłem i to do admina  Duży uśmiech

kontynuując, ciekawostką jest, że WIRUS EGIPSKI ma być (bo go JESZCZE NIE MA - rozumiecie? oni go teraz robią dopiero!) przenoszoną przez komary, cóż, zawsze uważnie studiowałem Biblię i przyszło mi na myśl to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagi_egipskie

Plaga 3. - w ogóle kontekst egipski mnie mocno rozłożył, w odniesieniu do PROJEKTU CHEOPS  Zły

sorry mody za czerwony ale chce, żeby to wszyscy zobaczyli - KIARA ZWRÓCIŁA NA TO UWAGĘ a ja tylko zgłębiłem temat i nagłaśniam bo jest nie wesoło, nie lubię gdy ktoś chce mi i MOJEMU NARODOWI zrobić kuku!

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 17:40:41 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 02, 2009, 17:23:25 »

O kurcze, a ja typowałam, że następny będzie "WIRUS KOCI".
No, ale może mi się uda jak ten "...NILU" już nie będzie modny.
Dużo osób stawiało też, że następny będzie MYSI lub KOZI.
Im jak widać tym razem też się nie udało.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 02, 2009, 17:39:00 »

Nie nie ja ja tylko zwrocilam na to uwage. Moim zdaniem ma to zwiazek z 10 plagami Egipskimi , a to z blokada calego wzorca wspolczesnego swiata przez 3 poziomy po 3 czesci zamkniete w glownym wzorcu co daje 10.
Czyli tym razem chodzi o podwojna blokade swiadomosci?  wyjscie ponad ten wzorzec?, ktora byc moze latem bedzie zdejmowana globalnie? Chodzi o przeplyw swiatla , o zapis fotonowy, odblokowanie czytnikow, bo one sa zablokowane.
W swinskiej chodzilo o wode , o blokade wodny w organizmie.Tam byl konflikt wody i powietrza dlatego odbijalo sie to glownie na plucach.
Tu bardziej o powietrze i ziemie?

Zobaczymy co dalej? Poradzilismy sobie ze swinka poradzimy sobie z Nilem i jego zaraza.

Kiara Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 17:44:29 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudzień 02, 2009, 18:25:32 »

no cóż, biura podróży mogą teraz używać w lecie 2010 roku takiej reklamę



tym będę "promować" akcję "wirus zachodniego nilu"


718'
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 02, 2009, 18:46:07 »

Kaplanie, czas powiedziec naszym forumowiczom, ze laboratorium z Pulaw, jest super nowoczesnym laboratorium, moga wykonywac badania o jakich sie wczesniej nikomu w Polsce nie snilo. Polska ma poprostu
skarb. Pozdrawiam Rafaela.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 02, 2009, 19:06:16 »

a więc uwiarygodnia się plan redukcji populacji na ziemi do 500 mln.,- *cel uświęca środki*
BRAVO kreatorzy NWO
http://www.tajemniceludzkosci.info/news.php?extend.250.50
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Grudzień 02, 2009, 19:15:31 »

Albo ja czytam jakąś inną wersję artykułu albo nie rozumiem tego, co czytam.
Ja nie widzę w tym artykule na WP, żeby w ogóle spekulowano na temat tego, czemu trwają badania. Myślę też, że gdyby za nimi stała tak wielka zmowa, to nie przeczytalibyśmy o tym ani zdania.

Nie wiem, czemu trwają badania nad tym wirusem, widocznie zaczął on występować w państwach sąsiednich bądź są wskazówki, że niebawem zacznie się pojawiać. Być może stąd ta zapobiegliwość.

To, co rzuca się w oczy to różnica między artykułem na WP i na globalnaswiadomosc.
Ten drugi serwis na podstawie przeczytanego źródła po prostu zaczął spekulować na ten temat, cała ta otoczka z odniesieniem do szczepionek i pochwalnej postawy pani minister, tamten temat się przyjął i odbił wielkim echem, więc następne warto z nim wiązać. Im bardziej poplątana intryga, tym więcej smaczku, im więcej smaczku tym więcej użytkowników. Im więcej użytkowników, tym więcej pieniążków.
globalnaswiadomosc zarabia na datkach, można im wysłać pieniążki Uśmiech
Oczywiście WP też nie jest charytatywne, tyle że oni mają na co wydawać, pewnie mają podobną serwerownię do tej Onetu, a to oznacza, że przy okazji zapewniają też pracę setkom ludzi.


Oczywiście mogę się mylić, jak zwykle jednak staram się zachować zdrowy rozsądek.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudzień 02, 2009, 19:20:06 »

strasznie mi się nie podoba Twoje podejście janneth, jakbyś była wysłannikiem NWO, sorry ale takie mam odczucia

totalnie (sorry Thotal) próbujesz tłumaczyć to co "oni" robią aby NAM zaszkodzić...

718'
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Grudzień 02, 2009, 19:40:24 »

strasznie mi się nie podoba Twoje podejście janneth, jakbyś była wysłannikiem NWO, sorry ale takie mam odczucia

totalnie (sorry Thotal) próbujesz tłumaczyć to co "oni" robią aby NAM zaszkodzić...

718'

tak to już jest że dla "ludzi" pokroju Mengele jesteśmy tylko obiektem doświadczalnym, jak mówił Stalin "śmierć jednostki to tragedia, milionów to tylko statystyka".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 21:16:51 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #9 : Grudzień 02, 2009, 19:45:14 »

Ja mysle ze Janneth, podchodzi do takich informacji calkiem spokojnie, to prawda ze sa ludzie ze podaja
tak mocno nadmuchane informacje, ze nalezy naprawde przetrzepac przez sito a potem myslec ile jest
naprawde prawdy w tym wszystkim i ile jest logiki. Wlasciwie Janneth mysli typowo po mesku i to dobrze.
718, jestem przekonana ze Janneth zalezy bardzo na zdrowym powietrzu, czystej wodzie i zdrowym
jedzeniu.
A tak odemnie, to mimo calej tej skomplikowanej sytuacji, mamy ciagle mozliwosc wyboru co bedziemy jesc
i jak bedziemy zyc. Podczas zakupow nalezy czytac co zawiera dany produkt i zdecydowac czy chce sie
to kupic i podac rodzinie, czy nie. Jezeli ludzie przestana kupowac gotowe zupy, to niestety ale producent
zbankrutuje, albo zadba ze jego produkt bedzie do przyjecia.
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Grudzień 02, 2009, 19:45:27 »

totalnie (sorry Thotal) próbujesz tłumaczyć to co "oni" robią aby NAM zaszkodzić...

A Ty totalnie próbujesz tłumaczyć, że robią to w konkretnym celu i żadnym innym.
Oznacza to, że oboje robimy to samo Uśmiech Tylko w różnych kierunkach.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Grudzień 02, 2009, 19:47:21 »

Ja mysle ze Janneth, podchodzi do takich informacji calkiem spokojnie, to prawda ze sa ludzie ze podaja
tak mocno nadmuchane informacje, ze nalezy naprawde przetrzepac przez sito a potem myslec ile jest
naprawde prawdy w tym wszystkim i ile jest logiki. Wlasciwie Janneth mysli typowo po mesku i to dobrze.
718, jestem przekonana ze Janneth zalezy bardzo na zdrowym powietrzu, czystej wodzie i zdrowym
jedzeniu.
A tak odemnie, to mimo calej tej skomplikowanej sytuacji, mamy ciagle mozliwosc wyboru co bedziemy jesc
i jak bedziemy zyc. Podczas zakupow nalezy czytac co zawiera dany produkt i zdecydowac czy chce sie
to kupic i podac rodzinie, czy nie. Jezeli ludzie przestana kupowac gotowe zupy, to niestety ale producent
zbankrutuje, albo zadba ze jego produkt bedzie do przyjecia.

to prawda i dlatego tak ważne jest uświadamianie ludziom w co się tu gra!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 19:53:00 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Grudzień 02, 2009, 19:57:17 »

tak to już jest że dla "ludzi" pokroju Mengele jesteśmy tylko obiektem doświadczalnym, jak mówił Stalin "mierć jednostki to tragedia, milionów to tylko statystyka".

A Ty Songo nie przesadzasz przypadkiem pisząc "ludzi"?
Chęć potwierdzenia spisku nierealna dla Ciebie do zweryfikowania rodzi w Tobie aż taką pogardę dla drugiego człowieka?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Grudzień 02, 2009, 20:03:27 »

dla "ludzi" pokroju Josefa Mengele i jemu podobnych Tak, no chyba że ktoś chce ich wziąć w obronę
bez urazy i to nie było nic osobistego
a jeśli ktoś czuje się dotknięty no to...

PS. niczego nie muszę potwierdzać, bo jeśli to prawda- to dzieje się na naszych oczach

Pozdr.;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 20:29:04 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #14 : Grudzień 02, 2009, 20:28:34 »

Wszyscy dobrze wiemy, że ma być zaraza i zdziesiątkować ludzkość, więc będzie prędzzej czy później. Ja bym się raczej skupił na tym dalaczego NWO na siłę chcą spełnić przepowiednie. Oni wiedzą, że trzeba wypuścić zarazę ale nie wiedzą tylko kiedy i dlatego co jakiś czas pojawia się nowa odmiana, aż do czasu kiedy przyjdzie ten czas i silnik zaskoczy.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Grudzień 02, 2009, 20:38:55 »

wyznawcy Jehowa wierzą że określona liczba ludzi pójdzie prosto do nieba(nie pamiętam liczby), więc ci mogą też wierzyć w coś podobnego- więc chcą pozbyć się większości, a ci co zostaną będą automatem wybrańcami.
Wiem że to niedorzeczne, ale kto wie w co wierzą ci kolesie z NWO. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 20:39:40 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #16 : Grudzień 02, 2009, 20:41:46 »

a co wy na to, że oni by chcieli aby zostało 144.000 ludzi (sto czterdzieści cztery tysiące!)

poczytajcie Apokalipsę Świętego Jana, tam jest TA LICZBA jako liczba LUDZI, którzy...

718'
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Grudzień 02, 2009, 20:45:28 »

a co wy na to, że oni by chcieli aby zostało 144.000 ludzi (sto czterdzieści cztery tysiące!)

poczytajcie Apokalipsę Świętego Jana, tam jest TA LICZBA jako liczba LUDZI, którzy...

718'

przeżyli Coś
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #18 : Grudzień 02, 2009, 21:56:19 »

Kochani, kto pod kim dolki kopie, ten sam wpada.
Kij ma dwa konce.
Nie jest to wszystko takie proste, to teraz sie pokazalo z ta cala swinska grypa. Kiedy to wszystko sie zaczynalo, to ciagle jakies informacje krazyly na temat szczepien, smierci  itp. Teraz wszystko przycichlo,
nikt nic nie mowi o szczepieniach, a ludzie tak choruja jak w kazdym roku.
Poza tym spoleczenstwo w Niemczech jest mocno uczulone na te wszystkie kombinacje, ludzie poprostu
nie wierza nikomu. Mysle ze w Polsce nie jest inaczej. Nadeszly czasy ze ludzie zaczeli prawidlowo myslec,
i te rozne zawieruchy nie sa tak w niewiedzy odbierane. Mamy czasy ze o roznych spekulacjach mowi sie
na glos, moze niekiedy pozno wieczorem, kiedy wlasciwie duza czesc ludzi spi  w tym czasie, jednak jesli ktos sie troche chociaz interesuje, to zawsze cos wpadnie w ucho lub oko. Zreszta nie nalezy tylko czytac i
sluchac, nalezy tez dzialac, poczawszy od zakupow i gospodarki domowej w rodzinie.
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Grudzień 02, 2009, 22:13:44 »

Poniżej strona Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie przygotowań
do pandemii grypy.Można dowiedzieć się od kiedy i przez kogo są organizowane.
Miłej lektury. Mrugnięcie
http://www.pis.gov.pl/userfiles/pdf/pdf_48e4cac7eb023Szpitale_ksiazeczka.pdf
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #20 : Grudzień 02, 2009, 22:43:04 »

o kaczor!

sam się ocenzurowałem  Duży uśmiech

a, że to strona pisiorów to wszystko już jasne...

się  przeraziłem się po lekturze, do diabła z nimi i ich wyborcami Zły


718'
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #21 : Grudzień 03, 2009, 09:05:10 »

O kurcze, a ja typowałam, że następny będzie "WIRUS KOCI".
No, ale może mi się uda jak ten "...NILU" już nie będzie modny.
Dużo osób stawiało też, że następny będzie MYSI lub KOZI.
Im jak widać tym razem też się nie udało.
Nie.Duży uśmiech Następny będzie Chomika. Duży uśmiech(chomiczy  Duży uśmiech  )

Nie nie ja ja tylko zwrocilam na to uwage. Moim zdaniem ma to zwiazek z 10 plagami Egipskimi , a to z blokada calego wzorca wspolczesnego swiata przez 3 poziomy po 3 czesci zamkniete w glownym wzorcu co daje 10.
Czyli tym razem chodzi o podwojna blokade swiadomosci?  wyjscie ponad ten wzorzec?, ktora byc moze latem bedzie zdejmowana globalnie? Chodzi o przeplyw swiatla , o zapis fotonowy, odblokowanie czytnikow, bo one sa zablokowane.
W swinskiej chodzilo o wode , o blokade wodny w organizmie.Tam byl konflikt wody i powietrza dlatego odbijalo sie to glownie na plucach.
Tu bardziej o powietrze i ziemie?

Zobaczymy co dalej? Poradzilismy sobie ze swinka poradzimy sobie z Nilem i jego zaraza.

Kiara Uśmiech

Zgadza się Kiaro.
Ostatnio jak byłem w Sharm, to coś nas zaatakowało. Wszyscy się dusili przez ok. 10 min.
na lotnisku.
To jest pozostałość po tych plagach(zemsta faraona jak to mówią), teraz tylko brakuje,żeby tam się coś zaczęło "mutować" Zły
O wyjazdach na nurkowania, mogę zapomnieć. :/
Pozdrawiam. Cool
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2009, 09:10:47 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #22 : Grudzień 03, 2009, 10:09:39 »

Sharm el Sheikh to pikuś, wszystko będzie nad Zachodnim Nilem, a gdzie jest PCH??? ciekawe...

strach się bać normalnie  Zły


nie żebym sugerował coś ale to paradox, polska misja ma ratować świat AKURAT w Egipcie a tu AKURAT w Egipcie pracują nad nową grypą ale już jakimś nie porozumieniem jest, że jest już szczepionka! chyba dla wybranych tylko, co by się nie zarazili tworząc tego wirusa  Z politowaniem

jak to mówią młodzi - LOL


Kapłan 718'
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Grudzień 03, 2009, 10:28:22 »

coś takiego jak przypadek nie istnieje

PS. śpijcie spokojnie parafianie wszystko w porządku, pod kontrolą Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #24 : Grudzień 03, 2009, 13:52:25 »

Cytat: Kiara
Moim zdaniem ma to zwiazek z 10 plagami Egipskimi ,(...)

Plagi były nie Egipskie - Hebrajskie. "Miały one przekonać faraona, aby zgodził się na opuszczenie Egiptu przez Izraelitów."
Eser Ha-Makot

Plaga 2. jest ciekawa Mrugnięcie

No ale może wyjaśnij co się tam wydarzyło na SANTORINI (o czym już gdzieś wspominałaś).
Bo wszystkie te plagi były skutkiem wybuchu tego wulkanu, co skrzętnie wykorzystali owi Hebrajczycy. (Bo nie mam pewności że IzRaElochimici)

Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

telenovelasmundo mexicas amigos film world-of-pandas