Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 24, 2024, 23:14:29


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Święta Bożego Narodzenia - genealogia  (Przeczytany 21548 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« : Grudzień 05, 2009, 16:56:39 »

Moze zacznijmy od tego....

Przesilenie zimowe

Czym naprawde jest tzw. Swieto bozego Narodzenia z czym sie kojarzy? Jaka jest jego prawdziwa data?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przesilenie_zimowe


GODY.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_Godowe


By pozniej rozwazac nazwy stworzone dla religijnego wladania ludzmi przez KK.
Do dzisiaj uzywamy nazwy Gody , skladajac zyczenia swiateczne. Przekodowywanie symboliki to stary i znany od dawna "numer"  roznych wladcow.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 17:11:55 wysłane przez Dariusz » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 05, 2009, 17:03:28 »

1.XI.-czyli DZIADY http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziady_(zwyczaj)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 20:10:10 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 05, 2009, 23:59:38 »

Boże Narodzenie – w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to liturgiczne święto stałe, przypadające na 25 Grudnia.
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudzień 06, 2009, 13:56:09 »

Zaś wigilia 24.12, ciekawe że nie wcześniej 22, lub 23. Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 06, 2009, 14:13:21 »



Chrześcijaństwo i katolictwo natomiast się niejako wpieło w ten ważki moment,
zniekształciło jego znaczenie, i porę dokładną...
zmieniając ważka chwilę,
podczas  której warto w istocie być skupionym na sobie i doskonale rozumieć swe intencje zamiary , potrzeby - na czas zapierniczu, uganianki, sztucznych spiętrzeń, gorączki przed-świątecznej.

Tym samym skradziono ludziom możliwość optymalnego wykorzystania
okoliczności przyrody.

Skradziono im wiedzę i przekłamano ja po wielokroć. Po prostu ogłupiony tłum.

Wesołych Świąt życzę!

Nic prostszego jak "wypiąć się" z tego, co nam nie odpowiada . Przecież ruch ciał niebieskich i związana z nią duchowość, związki człowieka z wszechświatem  nie zaniknęły ( nikt ich nie ukradł )  tylko dlatego, że ktoś się pod to podpiął i usiłuje na swoją modłę przerobić. Wszystko , co zostało uczynione , to przejęcie kontroli nad interpretacją.

Święta to czas końca i początku kolejnego cyklu. Przypominają trochę majański czas przebaczenia i darowania wszelkich długów, czas rozpoczęcia OD NOWA następnego cyklu. Po długiej nocy rodzi się promień światła i odtąd będzie się wzmacniał .
Tym fraktalnym pozdrowieniem życzę Wam odnalezienia się w oceanie  miłości ..
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudzień 06, 2009, 15:14:59 »

Tyle ze On sie chyba nie urodzil 25.12
Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudzień 06, 2009, 15:56:00 »

 Dla mnie święta Bożego Narodzenia, to w tej postaci jakie one jest, to katolicko - konsumcyjne przedstawienie, nic więcej.
I to przedstawienie ma upamiętniać narodziny Jezusa ?..!
Ciekawe ? Ciekawe komu taki sposób postępowania przynosi zaszczyt, komu przynosi chwałę ?
Zamiast zrozumieć co Jezus rzekł ludzie pławią się obrzędami i tradycjami.
Idą do kościoła, a potem zasiadają przy stołach, jedzą, piją wódę, z boku gdzieś stoi choinka zapożyczona z pogańskich obyczajów i opowiadają jeden drugiemu co komu na język przyniesie.
I to mają być święta upamiętniające narodziny Jezusa ? Szok
Płakać z tego powodu się nie da, można najwyżej się z tego cyrku pośmiać.

Tymczasem Jezus rzekł : dbajcie tylko o ''Królestwo Niebieskie'', które jest wewnątrz Was, a wszystko resztę będzie Wam dane.
Wszystko resztę!


« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 16:00:33 wysłane przez Silver » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudzień 06, 2009, 16:10:09 »

Boże Narodzenie – w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to liturgiczne święto stałe, przypadające na 25 Grudnia.

Otoz zeby byc spadkobierca rodowym w rodzie Dawida meczyzna nie mogl sie urodzic w grudniu. Malzenstwa byly zawierane w okreslonym miesiacu i dziecko pierworodne powinno wrodzic sie we wrzesniu.
To byl miesiac nadajacy chlopcu range spadkobiercy rodowemu, krolowie rodzili sie we wrzesniu , takie byly zasady zwyczajowe.
Opisywalam to zagadnienie w Kodzie Peszerowym , tak wiec uznawanie narodzin Jezusa w grudniu  dyskwalifikuje go z roli spadkobiercy rodowego.

Istnieje wiele sekretw tamtych czasow , ktore KK stara sie ukryc narzucajac swoje tradycje na prawde zaistniala.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 16:10:41 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Grudzień 06, 2009, 20:46:39 »

Zaś wigilia 24.12, ciekawe że nie wcześniej 22, lub 23. Uśmiech
Jak rozumiem to żart? Jeżeli nie to śpieszę wyjaśnić, że słowo wigilia oznacza "dzień przed".

Kiaro, czy Św. Mikołaj też został przejęty przez KK z innych wierzeń?

Jak rozumiem informacje które zamieściłaś w poście wyżej to znowu Twoja osławiona "wewnętrzna wiedza"?
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #9 : Grudzień 07, 2009, 00:10:01 »

nie, mój drogi artqu - to ZWOJE Z NAD MORZA MARTWEGO (Qumran) i odczytanie kodu peszerowego przez Barbarę Thiering, światowej sławy teolog, biblistkę itp itd etc a wszystko w książce "JEZUS MĘŻCZYZNĄ"* (tytuł raczej źle z angielskiego przetłumaczony bo w oryginale jest JESUS THE MAN i ja bym przetłumaczył to jako JEZUS CZŁOWIEKIEM...

* unikat! nigdzie tego nie ma, na allegro było ale kupiłem i znowu nie ma  Zły

718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 00:11:30 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #10 : Grudzień 07, 2009, 00:24:53 »

To że Kiara czasem pisze głupoty nie znaczy wcale ze w tym wątku napisała choć jedną.

edit:
Generalnie to już w trakcie pisania tego postu mialem w planie go usunąć przy następnej okazji.

Ale skoro już mnie zacytowałeś, Kapłan, to zmusiłeś mnie do powiedzenia tego,
czego nie miałem zamiaru powiedzieć:
Często też jest tak, że Kiara nierozumie tego co sama pisze niestety.
Mozliwe że rozumie, co ma na mysli - ale nie rozumie co pisze.
Obcokrajowcy tak mają czasami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 13:20:42 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #11 : Grudzień 07, 2009, 07:57:54 »

To że Kiara czasem pisze głupoty nie znaczy wcale ze w tym wątku napisała choć jedną.

to, że nie rozumiesz czasem co pisze Kiara nie oznacza, że pisze czasem głupoty ale oznacza to, że nie rozumiesz tego co czasem pisze Uśmiech

pozdr666,
718'
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #12 : Grudzień 07, 2009, 15:49:51 »

nie, mój drogi artqu - to ZWOJE Z NAD MORZA MARTWEGO (Qumran) i odczytanie kodu peszerowego przez Barbarę Thiering, światowej sławy teolog, biblistkę itp itd etc a wszystko w książce "JEZUS MĘŻCZYZNĄ"* (tytuł raczej źle z angielskiego przetłumaczony bo w oryginale jest JESUS THE MAN i ja bym przetłumaczył to jako JEZUS CZŁOWIEKIEM...

* unikat! nigdzie tego nie ma, na allegro było ale kupiłem i znowu nie ma  Zły

718'
Czyli te miedziane tabliczki, co poodkrywali.Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #13 : Grudzień 07, 2009, 17:54:57 »

zwój miedziany o którym piszesz to "inna bajka" - zawiera on sekretny zapis miejsc gdzie jest ukryty SKARB ŚWIĄTYNI SALOMONA / ARKA PRZYMIERZA - niestety, w ogromnej części jest niedostępny / nie upubliczniony, tylko badacze mają do tego dostęp...

polecam google -> "zwój miedziany qumran skarb"


718'
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #14 : Grudzień 07, 2009, 20:17:06 »

zwój miedziany o którym piszesz to "inna bajka" - zawiera on sekretny zapis miejsc gdzie jest ukryty SKARB ŚWIĄTYNI SALOMONA / ARKA PRZYMIERZA - niestety, w ogromnej części jest niedostępny / nie upubliczniony, tylko badacze mają do tego dostęp...

polecam google -> "zwój miedziany qumran skarb"


718'
O tym to wiem Kapłanie.Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #15 : Grudzień 07, 2009, 20:29:19 »

nie, mój drogi artqu - to ZWOJE Z NAD MORZA MARTWEGO (Qumran) i odczytanie kodu peszerowego przez Barbarę Thiering, światowej sławy teolog, biblistkę itp
Ten temat był już poruszany na forum i Kiara w świetle argumentów przedstawianych w dyskusji - jak to często zwykła robic - stwierdziła, że nie będzie rozmawiać. Także wiele z poprawności interpretacji "odkryć" Thiering było podważanych.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #16 : Grudzień 07, 2009, 22:51:05 »

nie, mój drogi artqu - to ZWOJE Z NAD MORZA MARTWEGO (Qumran) i odczytanie kodu peszerowego przez Barbarę Thiering, światowej sławy teolog, biblistkę itp
Ten temat był już poruszany na forum i Kiara w świetle argumentów przedstawianych w dyskusji - jak to często zwykła robic - stwierdziła, że nie będzie rozmawiać. Także wiele z poprawności interpretacji "odkryć" Thiering było podważanych.

Temat byl poruszany wyjasnienia istnieja w temacie. A podwazanie poprawnosci  odczytu P.Barbary Thiering  istnieja wylacznie w twojej swiadomosci arteq . Ja z nia nie mam zamiaru polemizowac , chcesz zeby tak bylo niech tak pozostanie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 22:51:37 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #17 : Grudzień 07, 2009, 23:08:19 »

Nie, nie tylko w mojej. W tej kwestii wypowiadali się również inni badacze - przytaczał ich Tenebrael. Trzymajmy się pewnych faktów, zamiast manipulować.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #18 : Grudzień 07, 2009, 23:28:40 »

tene był stronniczy - w sensie, że ma podejście sceptyczne, czego nie ukrywał bynajmniej...

zamiast gadać - poczytać u źródła:

http://www.pesherofchrist.infinitesoulutions.com/
http://thiering.net/
http://en.wikipedia.org/wiki/Barbara_Thiering

niestety, w języku polskim nie ma nic w sieci raczej ALE znalazłem coś:

http://www.allegro.pl/item843817054_jezus_mezczyzna_barbara_thiering.html

jest to licytacja, aktualna cena 25 zł (7 grudnia), pięć dni do końca - więc jak komuś zależy to się postara, nawet za 50 zł warto kupić, ja tyle dałem właśnie...

718'
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #19 : Grudzień 10, 2009, 22:47:36 »

Swięta B.N. (?) na wesoło jakby...

zapisać święta na wesoło
chciałoby się, oj chciało

na stole wszystkiego pełno
a jednak ciągle czegoś brakuje
ciągle czegoś mało

nie pada śnieg
bydlęta nie ryczą

świnie w postaci szynek
na stołach jedynie kwiczą

trzej królowie zagubieni
nie słychać pasterzy pienia

sztuczne drzewka, sztuczne dusze

uczestniczyć w cyrku takim
ja nie muszę.

Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #20 : Grudzień 11, 2009, 17:32:55 »

 Duży uśmiech Bravo Koliberku!  Duży uśmiech
Piękny wierszyk.Uśmiech
A dziś widziałem przed Realem choinki duże i małe,
zaś nastrój w domach będzie także "duży i mały" Uśmiech
Ciekawe u kogo będzie taki a u kogo taki?
Tu z pewnością mogą się wypowiadać Ci i Ci. Duży uśmiech
Za to ja jestem z tych "Ci", którzy lubią nastrój świąteczny żywego drzewka i stajenki. Uśmiech
W owej choince wokół bombek , broń Panie Boże nie "atomowych". Duży uśmiech
Pozdrawiam świątecznie i nastrojowo.Mrugnięcie
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Grudzień 11, 2009, 17:35:40 »

Benedykt przełożył sobie pasterkę na 22.00, ale nie zobowiązująco dla innych Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
komandos040
Gość
« Odpowiedz #22 : Grudzień 11, 2009, 17:56:17 »

Benedykt przełożył sobie pasterkę na 22.00, ale nie zobowiązująco dla innych Chichot
Tak , bo później poleci oglądać 'zjawiska" przez Teleskop "duchowny." Duży uśmiech
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #23 : Grudzień 16, 2009, 09:41:40 »

Wiecie co jest najfajnijesze w świętach B.N.?
Że od tego momentu DZIEŃ STAJE SIĘ CORAZ DŁUŻSZY! JUPPPPPI! Uśmiech
Jakoś zawsze mnie to to radowało, z dnia na dzień, tygodnia na tydzień, idzie wiosna!
Się wcalę nie dziwie, że ludy "prymitywne" (hehe) wtedy miały jakieś balangi i święta.
Wszak od tego momentu "ciemność zaczyna przegrywać z jasnością".

pozdrawiam

Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Grudzień 16, 2009, 10:16:09 »

Wiecie co jest najfajnijesze w świętach B.N.?
Że od tego momentu DZIEŃ STAJE SIĘ CORAZ DŁUŻSZY! JUPPPPPI! Uśmiech
Jakoś zawsze mnie to to radowało, z dnia na dzień, tygodnia na tydzień, idzie wiosna!
Się wcalę nie dziwie, że ludy "prymitywne" (hehe) wtedy miały jakieś balangi i święta.
Wszak od tego momentu "ciemność zaczyna przegrywać z jasnością".

pozdrawiam



jest taki mój ulubiony fragment z "Esoteic Agenda",- tj.: "można wejść do pomieszczenia wypełnionego całkowicie ciemnością i zapalić zapałkę, i cały pokój wypełni się światłem, nie da się zrobić odwrotnie"

pozdrawiam wszystkich;-))
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

apelkaoubkonrad692 bizancjum quieronovelas catziee gry