Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 14:10:53


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mija 21 grudnia 2012, nic się nie stało. Jak będą się tłumaczyć?  (Przeczytany 134466 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Linda
Gość
« Odpowiedz #75 : Grudzień 14, 2009, 12:23:27 »

 

 Chichot  Chichot
Cytuj
Wolę nurkować w ciekawszych klimatach.


Nie dziwię sie ...szkoda byłoby takiego sprzętu.... Chichot

Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #76 : Grudzień 14, 2009, 16:39:03 »

drogi gosciu5690 byłem TAKI JAK TY gdy pierwszy raz zetknąłem się z PCH w 2005 roku ale W DRUGĄ STRONĘ! maniakalnie fanatycznie bym powiedział

po bardzo długotrwałych BADANIACH a nie gadaniu vel pisaniu - z wyjątkiem maili do AW aby temat poznać od samej góry a potem "pogawędka" z Samuelem czyli "sama góra" jak to się w PCH o nim mówi - mijały dni, tygodnie, miesiące a nawet lata i zamiast ślepo wierzyć w to co czytam zacząłem SAM PISAĆ o tym do czego doszedłem (artykuły na stronie oficjalnej PCH "Księga Cheopsa" i "Samuel a 666"), i z wizji katastrofy globalnego zniszczenia przeszedłem na transformację duchową ludzkości - tym dla mnie jest 21.12.2012, 21 grudnia to przesilenie więc ten dzień będzie miał znacznie większe znaczenie w KOSMOSIE, a że "jak na górze tak i na dole, jak i na dole tak i na górze" to my LUDZIE odczujemy tą zmianę tutaj na ZIEMI, a czemu 2012 akurat? ano ponieważ TEGO DNIA I ROKU upłynie konkretny czas ustalony na obrót jakiegoś ciała niebieskiego - pełny taki obrót trwa nawet 26.000 lat więc to chyba ukazuje ogrom i potęgę tego wydarzenia, a podstawy astrologii mówią jak ogromny wpływ mają planety na człowieka a raczej ich oddziaływanie energetyczne...

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 16:40:13 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #77 : Grudzień 14, 2009, 17:01:02 »

drogi Kapłanie.

primo: ani ze mnie maniak, ani fanatyk w temacie przeciwstawiania się wiadomemu. Po prostu jednoznacznie nie zgadzam się z teoriami przedstawianymi m.in. na tym forum, to jeszcze z mojej osoby maniaka nie czyni Mrugnięcie. To tak a propos postrzegania mojej osoby Mrugnięcie

secundo: jak rozumiem, z tego co przeczytałem powyżej, nie jesteś zwolennikiem teorii wielkiego i nagłego TRACH, spowodowanego czy to przelotem Nibiru, czy to przebiegunowaniem, czy czymś tam innym jeszcze.

tertio: zwolennikiem natomiast jesteś - jak piszesz - "transformacji duchowej ludzkości". Hmmm... a cóż można podciągnąć pod transformację duchową ludzkości? Dość pokaźne tu pole do interpretacji, także byłbym rad, gdybyś w kilku prostych słowach określił co to wg Ciebie ma oznaczać. Pomijam teraz kwestię czasu (data: 21.12.2012 i wspomniany istotny okres 26 000 lat) oraz obiektu, który ma na to wpływ ("jakieś ciało niebieskie").

Czymże będzie więc ta nagła (ukazana we wspomnianej dacie) duchowa transformacja ludzkości?

_________________________________________________

ps.

piszesz: "obrót jakiegoś ciała niebieskiego - pełny taki obrót trwa nawet 26.000 lat więc to chyba ukazuje ogrom i potęgę tego wydarzenia"

Nie wiem o jaki obrót i jakie ciało Ci chodzi, ale 26 000 lat w skali wszechświata... to wiesz...
Tak więc nie wiem czy taki znów ogrom i potęgę można wykazać poprzez tą "kosmiczną" chwilę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 17:08:17 wysłane przez gosc5690 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #78 : Grudzień 14, 2009, 17:28:39 »

dla ziemi 26.000 lat to 260 WIEKÓW, jeszcze coś?! mi chodzi o NAS LUDZI i jak na to zareagujemy, a co do Twojego pytania, nie po to pisałem 1600 postów, żeby się powtarzać - zaraz mnie o spam posądzą  Duży uśmiech

poszukaj TU NA FORUM, wiodę prym w tej teorii więc jest mocno akcentowana i krytykowana tu na forum, bo wg moich założeń TRANSFORMACJA ZMIECIE CHRZEŚCIJAŃSTWO Z "POWIERZCHNI ZIEMI"

AMEN.


P.S. napisałem "jakieś" bo nie wierzę w zbawienną moc Nibiru a przyznam, że Michael Heiser wykazał, że Zacharia Sitchin się myli (delikatnie mówiąc!) a to on był PIERWSZY z tym całym "wielkim kultem" Nibiru - więc ogólnie CIAŁA NIEBIESKIE vel PLANETY miałem na myśli, ogólnie a nie konkretnie...

P.S.2 - odpowiedziałeś sobie sam - DLA LUDZKOŚCI CZYM BĘDZIE COŚ CO WYDARZY SIĘ PIERWSZY RAZ OD OKOŁO 20 TYSIĘCY LAT (!)  Coś - to pytanie retoryczne, bo dla ludzkości to jak napisałem aż 260 WIEKÓW

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 17:31:17 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #79 : Grudzień 14, 2009, 17:40:00 »

Dla ludzi tak, 26 000 wiosen to sporo.

Co do "transformacji duchowej ludzkości" - poszukam cóż to za pomysł jest, póki co mogę przyjąć, że wg niej nastąpi jakaś NAGŁA zmiana w sferze duchowej homo sapiens. Jednak jak rozumiem - póki co Twoja teoria odnośnie tej transformacji jest nieweryfikowalna, czy tak? A na zweryfikowanie musimy poczekać 3 lata, tak? Bo nic co mogłoby być namacalnym dowodem na nią nie istnieje, tak? Uśmiech

Tak sobie tylko dociekam.... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 17:40:30 wysłane przez gosc5690 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #80 : Grudzień 14, 2009, 17:53:59 »

jest weryfikowalna bo o tym wiedzieli:

a) Majowie
b) Egipcjanie
c) Buddyści (i wiedzą nadal)
d) LUDZIE ZAJMUJĄCY SIĘ SZEROKO POJĘTYM ROZWOJEM DUCHOWYM (nie mylić z new-age!)

a co do KK, to widać, jak się umie patrzeć NEUTRALNIE a nie jak na przykład forumowicz arteq, który tego nie zauważy nawet gdy KK częściowo już upadnie

ciekawostka w temacie zmian - Papież Benedykt XVI zmienił sobie godzinę pasterki z tradycyjnej 24 na 22 bo jest zmęczony bla bla bla - to są właśnie oznaki początku końca

718'
Zapisane
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #81 : Grudzień 14, 2009, 18:13:49 »

No to tutaj sobie o tym nie podyskutujemy, nie chce mi się najzwyczajniej w świecie weryfikować tego w zapiskach Majów, Egipcjan etc., a zbyt dużego pojęcia o Twojej teorii "duchowej transformacji ludzkości" nie mam.

Choć do nagłych zmian tego rodzaju jestem, mówiąc delikatnie, sceptycznie nastawiony Mrugnięcie.
Biorę poprawkę na to, że może być z tym tak jak z interpretacją kalendarza Majów.

Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #82 : Grudzień 14, 2009, 18:16:53 »

Z politowaniem

Owszem - wiele głosów traktuje o destrukcji i umieraniu - wszak mowa tu o katastroficznych wizjach końca świata między innymi. Czy paradoksalnie - nie - przecież sama nazwa tego forum nawiązuje do apokaliptycznych wizji i ochrony przed takimi skutkami, więc to forum niejako traktuje o destrukcji i umieraniu (jak również o możliwościach ich wystąpienia, możliwościach i sposobach ratunku itd, itp). Gdzie tu więc paradoks?
Brakuje prawdziwie konstruktywnego tworzenia piszesz. No tak. Jeśli destrukcję ma się w mianowniku (nibiru, kataklizm, przebiegunowanie, upadki religii itd.), to nie pozostaje nic innego jak obalić (zniszczyć) te bzdurne (wg mnie) założenia (mamy więc albo propagowanie destrukcji, albo destrukcję destrukcji). Proponuję hasło "konstruktywne tworzenie" odnieść do konstruktywnych "przeciw" odnośnie całości zagadnień 2012 jak i do konstruktywnych  "za" (a są takie?) odnośnie wspomnianego roku.


Projekt Cheops powstał dlatego, by ratować Ziemię. Już ładnych kilka lat temu Samuel poinformował co i jak. Więc oczywistym jest, że powinno się tu wszystko czynić, by kreować, to co zdrowe, a więc harmonijne i twórcze. Nie ma tu chyba takich "bezświadomków", co to nie wiedzą jakie znaczenie ma energia myśli. Jeśli z taką świadomoscią po uszy tkwią w rozwałce poprzez tematy, które min. przytoczyłeś, to widać są to takie dusze, które dążą do tego. Poniosą jednak za to odpowiedzialność. No, bo jakże mocnej trzeba przeciwwagi, do tylu negatywnych treści, które miały tu miejsce, to jest widoczne gołym okiem i pora się tym wreszcie przejąć  i to w pełnym zakresie...

Myślę, że postawione przez Ciebie pytanie, choć może w innej intencji, aniżeli wielu by oczekiwało, to jednak powoli zaczyna spełniać swoją rolę. Jestem także za Twoim rozsądnym i na czasie wnioskiem. Uśmiech

Pozdrawiam:

koliberek33

.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 18:30:15 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #83 : Grudzień 14, 2009, 18:20:05 »

i o tym właśnie mówię - kalendarz Majów NIE KOŃCZY się 21.12.2012 ale tylko jeden tzolkin w nim, pewna część, domknięcie pewnego okresu i nie mówi o KOŃCU - APOKALIPSIE - ARMAGEDDONIE lecz o czymś co nazywam "LEVEL UP" w ludzkim postrzeganiu...

718'
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #84 : Grudzień 14, 2009, 18:37:58 »

Cytuj
Po prostu jednoznacznie nie zgadzam się z teoriami przedstawianymi m.in. na tym forum, to jeszcze z mojej osoby maniaka nie czyni

 Duży uśmiech Mrugnięcie Uśmiech znając wielość poglądów oraz skalę ich sprzeczności na tymże forum
podziwiam Cię iż możesz się z tym wszystkim naraz i do kupy,
a dodatku "jednoznacznie" niezgadzać Mrugnięcie Duży uśmiech Chichot ..i do tego "maniaka nie czyni".

..toż to śliczności wykwitne
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 18:39:50 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #85 : Grudzień 14, 2009, 19:06:30 »

Cytuj
Po prostu jednoznacznie nie zgadzam się z teoriami przedstawianymi m.in. na tym forum, to jeszcze z mojej osoby maniaka nie czyni

 Duży uśmiech Mrugnięcie Uśmiech znając wielość poglądów oraz skalę ich sprzeczności na tymże forum
podziwiam Cię iż możesz się z tym wszystkim naraz i do kupy,
a dodatku "jednoznacznie" niezgadzać Mrugnięcie Duży uśmiech Chichot ..i do tego "maniaka nie czyni".

..toż to śliczności wykwitne

Bez rozdrabniania na części - chyba każdy uzna, że forum to zasadniczo zawiera 2 nurty (2 nurty, zestawy, zbiory teorii jeśli wolisz). Propagatorów wszelakich zmian spodziewanych niebawem oraz ich oponentów.

Jeśli już tak bardzo ułatwimy sobie zadanie i przyjmiemy taki właśnie podział jako podstawowy (a sądzę, że na podstawie takiego podziału kolejne rozgałęzienia są budowane, a więc jako najbardziej podstawowy przyjąć takowy można), łatwo można opowiedzieć się po którejś ze stron, nieprawdaż?Mrugnięcie

Mając na uwadze powyższe założenie, można chyba bez większych problemów określić, na podstawie jednego choćby posta mojego, z którym ze wspomnianych kierunków się "jednoznacznie nie zgadzam".

Upraszczajmy co się da (i jeśli się da) Mrugnięcie


______________________________________________________

"Myślę, że postawione przez Ciebie pytanie, choć może w innej intencji, aniżeli wielu by oczekiwało, to jednak powoli zaczyna spełniać swoją rolę. Jestem także za Twoim rozsądnym i na czasie wnioskiem."

Tu się, przyznam, zgubiłem odrobinę. Mówisz o pytaniu postawionym w temacie?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 19:10:33 wysłane przez gosc5690 » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #86 : Grudzień 14, 2009, 19:33:11 »

Tak, mam na myśli pytanie zawarte w teamcie wątku.
Zapisane
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #87 : Grudzień 14, 2009, 20:55:45 »

"Jestem także za Twoim rozsądnym i na czasie wnioskiem."

Toż to dopiero za 3 lata, więc być może już kto inny wnioski wyciągnie. A te będą (powinny być) uzależnione od tytułowych tłumaczeń, ich rodzaju itd.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #88 : Grudzień 14, 2009, 21:01:34 »

swoim avatarem ukazujesz swoją postawę, skrajnie negatywną w stosunku do PCH - wyrzucając ich nas do kosza...

718'
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #89 : Grudzień 14, 2009, 21:04:04 »

..a sprawy mają sie tak ^ jak w tytule Mojego postu!
(pospieszyłeś się ..mamy dopiero 14 grudnia.. 21 za kilka dni!)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 21:15:22 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #90 : Grudzień 14, 2009, 21:08:44 »

swoim avatarem ukazujesz swoją postawę, skrajnie negatywną w stosunku do PCH - wyrzucając ich nas do kosza...

718'

Uhm. Postawa ma negatywna.

Ich/nas? Skoro się tak bardzo utożsamiasz... musisz przyjąć do wiadomości, że grafa oddaje mój stosunek do tego zagadnienia.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #91 : Grudzień 14, 2009, 21:20:48 »

w sumie moja współpraca z PCH wygląda tak, że rozkodowałem przekazy Samuela-Enki ale w dość specyficznym kontekście i specyficzny sposób, przed zdegradowaniem byłem ANALITYKIEM LICZBOWYM PROJEKTU CHEOPS...

byłem...

Kapłan 718'
Zapisane
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #92 : Grudzień 14, 2009, 21:25:18 »

W kontekście Twoich wierzeń i Twoich zainteresowań to musiało być pasjonujące zadanie.

Jednak cóż... dla mnie ów Samuel/enki jest tak prawdziwy jak sierotka Marysia i jej krasnale.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #93 : Grudzień 14, 2009, 21:25:19 »

Cytuj
chyba każdy uzna, że forum to zasadniczo zawiera 2 nurty (2 nurty, zestawy, zbiory teorii jeśli wolisz). Propagatorów wszelakich zmian spodziewanych niebawem oraz ich oponentów.
Ja natomiast wogóle nie podzielam tego poglądu,
a nawet mam doświadczalną wiedzę, że FAŁSZYWE ZAŁOŻENIA prowadzą do FAŁSZYWYCH INTERPRETACJI.

co nie zmienia faktu że mało już bywam na tym forum, pomimo iż OBECNIE ma kilku wspaniałych moderatorów.


wyluzuj Kapłan gościu mniema że jest śmieciarzem po prostu, skoro tu gmera.. więc
tuła się jak menel i wybiera co lepsze śmieci.. zaczął
 nawet gadać już sam do siebie - no chyba że z śmieciami rozmawia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 21:26:15 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #94 : Grudzień 14, 2009, 21:37:34 »

Ty to napisałeś PHI, ja to ująłem delikatniej lecz bardziej dosłownie - nie lubię być wrzucany do śmietnika i nie uważam się za śmiecia, którego należy sprzątnąć...

są ludzie i ludzie, ja mam w avatarze najwyższy symbol GRA-ALA, jeszcze przedtem zanim zaczął być "san" bo zawsze jest / był / będzie!

i taka jest moja rola, mogę dać światło aby rozświetlić mroki niewiedzy gdy ktoś znajduje się pod przykrywą kubła na śmieci  Zły

z Miejsca Światła,
Kapłan 718'
Zapisane
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #95 : Grudzień 14, 2009, 21:44:46 »

Cytuj
chyba każdy uzna, że forum to zasadniczo zawiera 2 nurty (2 nurty, zestawy, zbiory teorii jeśli wolisz). Propagatorów wszelakich zmian spodziewanych niebawem oraz ich oponentów.
Ja natomiast wogóle nie podzielam tego poglądu,
a nawet mam doświadczalną wiedzę, że FAŁSZYWE ZAŁOŻENIA prowadzą do FAŁSZYWYCH INTERPRETACJI.

co nie zmienia faktu że mało już bywam na tym forum, pomimo iż OBECNIE ma kilku wspaniałych moderatorów.


wyluzuj Kapłan gościu mniema że jest śmieciarzem po prostu, skoro tu gmera.. więc
tuła się jak menel i wybiera co lepsze śmieci.. zaczął
 nawet gadać już sam do siebie - no chyba że z śmieciami rozmawia.




Z kiepską interpretacją twierdzeń różnorakich spotkałem się nie raz tu na forum. Podobnie KIEPSKO pozwolę sobie zinterpretować ten fragment:

wyluzuj Kapłan gościu mniema że jest śmieciarzem po prostu, skoro tu gmera.. więc
tuła się jak menel i wybiera co lepsze śmieci.. zaczął
 nawet gadać już sam do siebie - no chyba że z śmieciami rozmawia
.”

Bardzo dobrze  Phiriooori odczytałeś zestaw figur geometrycznych po prawej stronie mojego avatara. Jest to człowieczek. Czy menelem i śmieciarzem – do tego zaraz dojdziemy. W każdym razie człowieczek. I cóż ów człowieczek robi? Aaa... widzisz, on WYRZUCA pewną rzecz do  śmietnika (element po lewej stronie dobrze odczytałeś jako śmietnik), a nie WYCIĄGA.
Mam nadzieję, że nadążasz.
Tu dochodzimy do kwestii profesji naszego człowieczka. Stwierdziliśmy, że on coś wrzuca, a nie wyciąga, więc z założenie, że jest menelem jest błędne (choć jak słusznie zwróciłeś uwagę – menelem byłby, gdyby ową rzecz WYCIĄGAŁ).
Nadążasz?
Ok., wiemy już co robi, wiemy kim (nie) jest, teraz pytanie, co on tam wrzuca? Piszesz, że „wybiera co lepsze śmieci”. Po pierwsze, nie „co lepsze”. Że śmieci – to się zgodzę. Ale... nie wyciąga, a wrzuca – do tego już doszliśmy.
I rzecz ostatnia. Literki w grafice nie muszą oznaczać, że ktoś z kimś rozmawia. To tylko napis taki. Skrót.

Tym oto sposobem wyjaśniłem Ci Twoją błędną interpretację grafiki pod moim nickiem.

Bo to co napisałeś to była interpretacja mojego avatara, tak?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 21:45:34 wysłane przez gosc5690 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #96 : Grudzień 14, 2009, 21:50:00 »



wsiadaj i spadaj i więcej nie obrażaj!  Zły
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 22:02:45 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #97 : Grudzień 14, 2009, 21:57:45 »

Siła i merytoryka argumentów wytoczonych 718 w jego powyższym poście po prostu mnie poraziła...

Jak rozumiem 718 - oczywiście masz zgodę obu panów ze zdjęcia na publiczną publikację ich wizerunku?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 21:58:56 wysłane przez arteq » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #98 : Grudzień 14, 2009, 22:01:04 »

jest ona identyczna z tą jaką uraczył nas Gość, tyle, że ja symbolicznie obrazowo to przedstawiłem co chciałem napisać...

a śmieciarz to osoba, która zbiera i wyrzuca śmieci, dopiero OSTATNIO (!) sobie jakoś to załatwili i mają w papierach "czyściciel nieczystości" ale nadal jest to śmieciarz...

@arteq - są w necie, więc SĄ PUBLICZNI! ale niech Ci będzie, zobrazuje dosadniej moją myśl...


...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 22:02:28 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #99 : Grudzień 14, 2009, 22:07:31 »

zbaczając nieco z wątku:

Czy według Ciebie osoba która uczciwie pracuje jako śmieciarz jest gorsza od np. urzędnika? W czym i dlaczego? Bo z kontekstu Twojej wypowiedzi wynika, że "śmieciarz" to nieco pogardliwy zawód...

Jeżeli umieszczę w necie Twoje zdjęcia na kilkunastu, -dziesięciu serwerach to będzie automatycznie znaczyło, że wszystko jest ok i mogę traktować Cię jako osobę publiczną?

P.S. fajne masz zabawki w domu - prezent na Mikołaja?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kalinowatyper telenovelasmundo devilssoldiers akademiajazdykonnej amigos