Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 07:50:23


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania i uwagi techniczne  (Przeczytany 104796 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #150 : Luty 26, 2011, 22:29:20 »

Teraz i ja to widzę. Może być  Uśmiech Ale i tak sądzę, że frekwencję "robić" będzie nie "spis treści" lecz nasza aktywność i skłonność do komentowania różnych tematów - choćby były na ostatnim miejscu rozdziału. I o to chodzi!  Uśmiech
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #151 : Luty 26, 2011, 22:31:17 »

O! I Krzyś postawił kropkę nad i Duży uśmiech
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #152 : Luty 26, 2011, 22:51:15 »

Każdy z nas ma swoje ulubione, preferowane tematy i jeśli nie pojawiają się w nich jakieś newsy na bieżącej stronie powiadomień, to zagląda do nich wchodząc w rozdziały i szuka wiadomości sprzed kilku, kilkunastu godzin. Przynajmniej ja tak przeglądam forum, bo trudno w nim być cały czas.

W tej sytuacji miło by mi było widzieć "na wierzchu" tematy związane np. z anomaliami pogodowymi, trzęsieniami ziemi, oznakami kataklizmów, itp. Czyli z wszystkim tym, co może zwiastować nadchodzące zmiany. Taki alert zagrożeniowy. Trzeba wiedzieć, kiedy uciekać do schronu lub zmówić ostatnią "zdrowaśkę"  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 22:52:00 wysłane przez krzysiek » Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #153 : Marzec 07, 2011, 22:06:14 »

Niestety ale powoli te Forum się staje gazetką ścienną dla "sił ciemności" . Zalew głupawych cytatów rodem z wojskowych "akademii" dla politruków, indoktrynacja aż wyłazi na każdym kroku. Teraz, kiedy
można poprzez internet przynajmniej poczytać wiele rożnych źródel i wyrobić sobie własną opinię,
powtarza się bezmyślnie niemiłosierne bzdury. I do tego powielanie kretyńskich "newsów" o rzekomych zagrożeniach wszelkiej maści. Dlaczego Forum uczestniczy w tym samoogłupianiu ?. Proponuje przemyśleć jeszcze raz cel i zasady funkcjonowania.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #154 : Marzec 15, 2011, 13:07:35 »

Niestety ale powoli te Forum się staje gazetką ścienną dla "sił ciemności" . Zalew głupawych cytatów rodem z wojskowych "akademii" dla politruków, indoktrynacja aż wyłazi na każdym kroku. Teraz, kiedy
można poprzez internet przynajmniej poczytać wiele rożnych źródel i wyrobić sobie własną opinię,
powtarza się bezmyślnie niemiłosierne bzdury. I do tego powielanie kretyńskich "newsów" o rzekomych zagrożeniach wszelkiej maści. Dlaczego Forum uczestniczy w tym samoogłupianiu ?. Proponuje przemyśleć jeszcze raz cel i zasady funkcjonowania.

Forum to ludzie. Ludzie to przemyślenia. Przemyślenia to informacje. Informacje to różniste rzeczy z różnistych (lepszych i gorszych) źródeł.

Forum tworzą ludzie. I to oni wnoszą wkład w to, co na nim jest, przelewając na nie część swojej osobowości. Nie ma sensu ganić ich za to, gdyż każdy wierzy, w co chce, i niesie za sobą to, co chce.
Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #155 : Marzec 15, 2011, 15:36:52 »

Witaj Tene,
może masz racje. Może sie za bardzo wzburzyłem.  Wiesz pomyślałem sobie, ze przecież te forum nie nazywa się
Forum-Magiel, ze istnieje coś takiego jak specyficzny profil, forma, rzeczowośc dyskusji i takie tam podobne.
Nie musi byc to w 100% spełnione, ale jakby ktoś od czasu do czasu zwracał na to uwagę...
pozdrawiam
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #156 : Marzec 15, 2011, 18:49:25 »

Witaj Tene,
może masz racje. Może sie za bardzo wzburzyłem.  Wiesz pomyślałem sobie, ze przecież te forum nie nazywa się
Forum-Magiel, ze istnieje coś takiego jak specyficzny profil, forma, rzeczowośc dyskusji i takie tam podobne.
Nie musi byc to w 100% spełnione, ale jakby ktoś od czasu do czasu zwracał na to uwagę...
pozdrawiam

Wiesz, z jednej strony się z Tobą zgadzam. Z drugiej... tak na prawdę, bez wzburzania się wzajemnego, obiektywnie: kto z nas zna prawdę? Każdy ma swoje poglądy, które nieraz dla innych mogą być kompletnie niedorzeczne. Dla mnie niedorzeczne jest Nibiru, niedorzeczni są Annunaki, niedorzeczna jest koncepcja kontroli swiata przez rząd USA - ale czy nie może być tak, że się mylę? Że to, co uważam za oczywiste, okaże się mrzonką, a to, co jawi mi się jako szczyt fantazji, finalnie stanie się namacalną prawdą?

Nie wiem. Stąd nie mam nic przeciw temu, że na forum poruszane są nieraz dziwaczne (z mojej perspektywy) koncepcje.

Swoją drogą, ma to swój urok. Jest to jedno z niewielu for, na których nie występuje jednotorowość. Możesz wierzyć w skrajnie naukowe wytłumaczenia, a możesz wierzyć w krasnoludki - i choć spora liczba forumowiczów się z Tobą nie zgodzi, wytknie Ci błędy logiczne etc, to jest tu na tyle duży "bufor bezpieczeństwa", że nie musisz się obawiać dyskusji w tych tematach, czy internetowego "linczu". Ma to swoje wady, ale ma też pewien urok, sam chyba przyznasz Uśmiech
Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #157 : Marzec 15, 2011, 19:37:46 »

Witaj Tene,
Cytuj
Ma to swoje wady, ale ma też pewien urok, sam chyba przyznasz
jakiś może ma, ale ja jestem czymś innym zauroczony.  Duży uśmiech
Dobrze, w sumie zgoda. Trzeba bronić takiego układu. Moje "wystąpienie" kierowało się do pewnej grupy postów, które u mnie wywołuja alergię. To posty obliczone tylko i wyłącznie na manipulacje.
No ale jak nikogo nie boli to i ja nie będę sie rzucał.
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #158 : Czerwiec 30, 2011, 14:53:44 »

Do tej pory nie pozwalamy na zamieszczanie reklam swoich stron internetowych, forów i temu podobnych, a zamieszczanych w formie banerów (i innych takich wynalazków) oraz w linkach do nich odsyłających, a zamieszczonych w profilu, w jakiejkolwiek postaci.
Co do wskazanego przez Ciebie tematu.

Cytat: JAN
... o czym świadczy Twoja korekta treści.

Co prawda stwierdziłeś tu zaistnienie pewnego faktu, ale odniosę się również do tego. Korekta wynika z mojego dbania o to forum, a to nie tylko karanie ale również ewentualna pomoc. W tym przypadku polegała ona na zmianie rozmiaru czcionki, wczoraj to samo uczyniłem w nowym wątku utworzonym przez >Channel<. Podobne czynności dość często wykonuję w innych tematach. Ot taka kosmetyka. Duży uśmiech Mrugnięcie

Cytat: JAN
1. Czy możesz potwierdzić Dariuszu, że taką zgodę wyraziłeś i dlaczego ?

Bezpośrednio nikomu żadnej zgody nie udzielałem, pośrednio za to tak.  W jaki sposób? Ano poprzez utworzenie zakładki Wydarzenia, kursy, prezentacje i warsztaty
Przejrzyj zamieszczone tam wątki. Większość z nich to bardziej lub mniej komercyjne ogłoszenia.

Cytat: JAN
2. Czy można w tym wątku zadawać raklamującej się firmie pytania związane z ofertą i liczyć na wiarygodne, rzetelne informacje ? Uśmiech

Z mojego punktu widzenia nie widzę najmniejszych przeciwwskazań. Próbuj.

EDYCJA:

Małe sprostowanie. poprawki w przypadku >Channel< dokonałem w tym poście, a nie w nowym wątku i nie wczoraj, a 28 b.m..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 16:36:14 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #159 : Lipiec 01, 2011, 15:16:05 »

Darek a co zmieniłeś bo nie widzę   Szok
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #160 : Lipiec 01, 2011, 18:13:43 »

Darek a co zmieniłeś bo nie widzę   Szok

Wielkość tytułu. Zaznaczyłaś (size=10pt) tym samym domyśliłem się, że chcesz powiększyć tekst więc zrobiłem 15pt.Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2011, 18:14:39 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #161 : Lipiec 12, 2011, 19:59:49 »

Cytat: arteq
... pamiętam, że określenie kogoś mianem betonu (podobnie jak niedorozwojem) nie było tolerowane na forum - i poleciały za to ostrzeżenia... Jeżeli coś w międzyczasie się zmieniło to proszę modów/admina o informację.

Nie, nic się nie zmieniło.
Jednak w tym przypadku nie reaguję, bo >PHI< nie zwraca się do nikogo bezpośrednio, a opisuje sytuację gdzieś jego zdaniem panującą (można się domyślać, o jaką organizację mu chodzi).
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #162 : Lipiec 12, 2011, 20:48:03 »

Ok, jeszcze tylko się upewnię: czyli nie mogę odnosić się tego typu określeniami bezpośrednio do konkretnej osoby ale już nic nie stoi na przeszkodzie abym takim mianem określał grupę osób, tak? np. "podczas sesji pch szkolą imho niezłe betony i niedorozwój na wzory do nasladowania" będzie już ok?

Nadal oczekuję odpowiedzi:
kto szkoli?
kogo szkolą?
kto jest/jest szkolony betonem bądź niedorozwojem?

bo nadal jednak jakaś grupa jest określana mianem betonów i niedorozwojów /czy przed czy po "szkoleniu" nie odgrywa w tym przypadku większej różnicy/
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #163 : Lipiec 12, 2011, 20:59:38 »

Cytat: arteq
Ok, jeszcze tylko się upewnię: czyli nie mogę odnosić się tego typu określeniami bezpośrednio do konkretnej osoby ale już nic nie stoi na przeszkodzie abym takim mianem określał grupę osób, tak? np. "podczas sesji pch szkolą imho niezłe betony i niedorozwój na wzory do nasladowania" będzie już ok?

Jeśli Twoja kultura pozwala Ci na to?  Mrugnięcie

Cytuj
Nadal oczekuję odpowiedzi: ...

To już w tamtym wątku. Uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #164 : Lipiec 12, 2011, 21:56:44 »

Chodzi Darek przede wszystkim o zasady - co dopuszczamy na forum, a czego tolerować nie będziemy.
Co do chwytem z odniesieniem się do mojego poziomu kultury: jeżeli ktoś jest gnojkiem czuję się poniekąd zwolniony z prezentowania wyżyn uprzejmości i kultury.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #165 : Lipiec 12, 2011, 22:42:03 »

taka uwaga techniczna:

Kiedy barbarzyńcy z bizancjum przybyli miedy odrę a wisłe.. Mieliśmy jakieś zmasowane doświadczenie chamstwa. Niewykluczone, ze oni w jakiejś mierze teraz doświadczają zwrotu karmy tych uczuć


pozatym twoja excytacja prawdopodobnie bierze się z Twojego ocennego procesu pojęciowo-myślowego,
beton to nie lżenie(jak np. ty gnojku), a jedynie okreslenie funkcji, predyspozycji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 22:59:13 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #166 : Lipiec 12, 2011, 23:19:29 »

Przecież nie użyłem tego określenia w odniesieniu do konkretnej osoby, nikogo tak nie nazwałem. Użyłem tego określenia lecz w celu opisania pewnej sytuacji możliwej do zaistnienia (możliwej bo niestety zdarzało mi się z nią spotykać), postawy i reakcji na nią. Bycie "gnojkiem" to także pewna "funkcja" postawy czy też poniekąd predyspozycja - jedni mają ją większą, inni mniejszą bądź też w ogóle jej nie posiadają.

Czy mam udawać, że ich nie dostrzegam? Czy nie mogę nazywać rzeczy po imieniu w odniesieniu do zaistniałych sytuacji?
Na tym forum jakiś czas temu uznano, że określenie "beton" jest jednak obraźliwe, stąd moje pytanie, bo można się pogubić kiedy jest a kiedy nie jest - w odniesieniu do kogo i jakich sytuacji.
Na tym zakończę.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #167 : Lipiec 14, 2011, 17:21:25 »

>PHI<,
>arteq< ma rację. Wszyscy znamy Twój stosunek do instytucji religijnych i nie musisz tak tego eksponować. Wystarczy jeśli użyjesz, może równie zdecydowanej, acz kulturalnej formy - a przecież stać Cię na to, i nie będzie problemu.
Mnie natomiast nikt nie będzie posądzał o stronniczość.
Również kończę już tę kwestię.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2011, 17:22:19 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #168 : Sierpień 08, 2011, 18:23:09 »

Post >Kamila< przeniosłem do wątku: Apel do Zwolenników i Przeciwników Projektu Cheops
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #169 : Maj 26, 2012, 22:54:51 »

Administracjo kochana,
czy moglibyście wygenerować listę tematów wątków?
Można byłoby ją posortować ewentualnie i umieścić gdzieś tu w panelu administracyjnym jako wątek/ + kilka postów itd.
Ludzie co chwilę zakładają wątki podobne, bo nie mogą znaleźć właściwego.
Jak napiszę do czego nadaje się opcja wyszukiwania na tym forum to będziecie mnie chcieli ukarać.
Gdyby istniała taka lista np. alfabetycznie to wyszukiwanie na niej byłoby błyskawiczne, nawet bez linkowania, bo to kupa roboty i zapewne wejdzie to na jedną stronę - to tylko ponad 2200 wierszy. Szukanie w czymś takim Ctrl + F - poezja.
Czy to możliwe do zrobienia?
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #170 : Maj 27, 2012, 01:27:36 »

Drogi blueray21
Jesli wpiszesz słowo kluczowe i dasz opcję" szukanie zaawansowane " to pokarzą ci się wszystkie wątki  w których ono występuje .Trzeba tylko wybrać ten  ,który ci najbardziej odpowiada. Robię tak zawsze i raczej nie zdarza mi się powtórzyć  tematu .
Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #171 : Maj 27, 2012, 07:55:40 »

Dokładnie, chanell,
jeśli wpiszesz słowo to dostajesz kilka stron, a jak wpiszesz dwa to czasami więcej, które musisz przewijać do pewnego rodzaju nieprzyjemnej śmierci, a zaawansowane nie są aż takie zaawansowane naprawdę. Wiem, że na niektórych forach w obcym języku są takie klasyfikacje i to wspaniale ułatwia nawigację.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #172 : Maj 27, 2012, 08:07:14 »

..ponieważ każdy może założyć nowy wątek, a forum działa już długo,-
dłużej niż ja na nim jestem- to powstał niezgorszy chaos, sam nie znam wszstkiego, ale można wejść na poszczególne grupy główne i poprzeglądać tematy,-
część "umarła" śmiercią naturalną, a część co jakiś czas odżywa, a czy da się coś dodatkowo wygenerować, tego nie wiem dokładnie,-
ale forum jest na darmowym serwerze i nie znajdziesz tu jakiś zaawansowanych opcji, tak jak na prywatnych/płatnych stronach.

pozdro Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #173 : Maj 27, 2012, 12:12:34 »

>blueray<, zapewne można byłoby uczynić coś takiego tylko czy jest sens.
Fakt, iż powielisz jakiś wątek nie czyni wielkiego halo. Jak wspomniał >songo< wiele wątków "umarło" i jeśli nie są one ożywiane w ciągu 120 dni to masz pełne prawo do założenia nowego, choćby dotyczącego tego samego zagadnienia. Podpowiada to sam system, jeśli klikniesz np na temat: Krzysztof Jackowski (jasnowidz) - o Barack'u Obamie >> i będziesz chciał zamieścić tam swoją wypowiedź to ukaże Ci się taki komunikat:

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.


IWięc śmiało możesz tworzyć nowy wątek i o Jackowskim, i o Obamie, i o nich razem wziętych. Itd., itp..  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #174 : Maj 27, 2012, 12:35:15 »

Według mnie ma, bo jak mam w ogóle przeglądać kilka stron tytułów wątków w grupie, czy jak to tam nazywacie to mnie trafia szlag i nie próbuję, a tak miałbym je wszystkie na jednej stronie. Myślę też, że byłby to doskonały skrót dla nowych choćby anonimowych czytelników, którzy głównie trafiają z Google. Nie wiem, czy masz taką opcję, ale możliwe, że w jakimś rodzaju statystyk. Robienie pojedynczo odpada.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.162 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sanguisregum norwegland kl7 kuro-shiro-academy szkolamagii