Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 09:48:35


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziennik snów - pisz tutaj !  (Przeczytany 136084 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Styczeń 09, 2010, 16:39:00 »

Szanowni forumowicze,bardzo interesują mnie sny,szczególnie
te o Ślęży,może więc wróćmy do sedna tego tematu. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Agawa
Gość
« Odpowiedz #51 : Styczeń 09, 2010, 19:49:55 »

Niestety nic na temat Ślęży nigdy mi się nie śniło, pewnie dlatego, że pochodzę z rejonów północno-wschodnich, ale jeden sen zapamiętałam i zobaczyłam tak dobrze, że dla odmiany (od Ślęży) wam o nim opowiem
a było to tak...śnił mi sie jeden z tych snów, które po obudzeniu natychmiast chce sie narysować:

ide sobie spokojnie wieczorem do pracy, jestem już prawie przy samym budynku
i teraz OOO!!!na niebie w oddali pojawia sie dość duże jak na np. Księżyc, pomarańczowe koło,
które powoli kreci sie jak wiatrak, w środku widać jakiś nieruchomy znak, zbliżony do chińskiego(lub ze znaków zodiaku),
stoje i wlepiam oczy w to niecodzienne zjawisko i zastanawiam sie o co chodzi,
moje wrażenia i odczucia w tym śnie były tak samo prawdziwe, jak teraz siedze i to pisze  ,

w pewnym momencie koło zaczyna sie przybliżać i robić coraz wieksze, cały czas wolno wirując,
chcę szybko wejść do budynku, a tam okazuje sie że jest ochrona i nie każdy może wejść,
w końcu mnie wpuszczają, biegnę do szatni, gdzie btw. odbywa sie impreza firmowa,
widze koleżanki z pracy , które piją piwko i dobrze bawia, zaciągam za rękaw jedną z nich do okna i pokazuje co sie dzieje,
podchodzi więcej osób i zaczyna sie panika, nikt za bardzo nie wie czy uciekać, czy lepiej zostać, czy zabierać cos wartościowego 

w końcu z dwiema znajomymi wychodzimy na zewnatrz i idziemy w kierunku samochodu,
ale koło widziane przeze mnie wcześniej przybliżyło sie tak bardzo, że średnice mogę określić jako
wysokość 12-pietrowego wieżowca, albo i lepiej, co ciekawsze koło sie sklonowało i było ich razem z 5,
jedno obok drugiego przesuwały się w kierunkach zach -> wschód, przez całą końcówkę miasta, mój podziw i przerażenie dla tego widoku było ogromne,
koło jakby płonęło przeźroczystym ogniem, w dodatku w pewnym momencie, na chwile, bardziej na wschód pojawił sie i znikął jeszcze inny znak(jak w zodiaku - może waga), przypominający kotwicę w ogniu, ale tez mógł byc to jakis chiński znak(bez koła), wszystko to wydawało z siebie jakąś pulsację, odczuwalną częstotliwość, myślałam, że jest już po mnie, uciekając do samochodu, koło jak piła stolarska zbliżyło sie do mnie zbyt blisko i wtedy wiedziałam, ze mnie przetnie, jednak przeszło tylko przeze mnie
i wtedy poczułam większy spokój i cholernie mocno napawałam sie tym widokiem

dziwne to jak nie wiem co, ale zobaczyłyśmy niedaleko, na stacji benzynowej dwie ogniste postacie, wyglądające jak nadzy, pomarańczowi, pierwotni ludzie, dewastowali, niszczyli, z pomrukiem zadowolenia, autentycznie bałam sie, że jak nas zobacza to umre, jeden nas zobaczył, bardzo powoli podszedł, czymś w rodzaju sztyletu dotknął szyby samochodu, która sie w tym miejscu roztopiła i sztylet przeniknął przez szybe, wydaje mi sie że potem ja cofnął, bo nie czułam już zagrożenia, a raczej wrażenie, ze oni są widoczni i obecni tylko duchem, a nie ciałem, czy coś tak i fizycznie nie mogą zrobić żadnej krzywdy(choć dewastowanie stacji było fizycznie widoczne)

sorry, ze tak długo, ale mam nadzieje, ze ktos z forumowych magików powie mi czy taki sen może coś znaczyć

po obudzeniu, nie mogłam dojść do siebie przez dwa dni, idąc przez miasto nie mogłam nie spoglądac co chwile do góry,
jednak dałam sobie spokój, bo to nie pierwszy dziwny sen w moim życiu(aż tak dziwnych przydarzyło mi sie tylko kilka),
myśle sobie:to tylko sen, po czterech, może pieciu dniach przyśniło mi sie, ze jestem wieczorem w innej części miasta,
oczywiście wieczorem, jakis facet patrzy do góry i przywołuje innych ludzi żeby zobaczyli, nazbierała sie grupka, patrze i ja,
nosz kurde :] to samo ogniste wirujące koło troche mniejsze niż za pierwszym razem, a ciut wieksze od księżyca i w środku znak, przepchałam sie przez tych wszystkich ludzi i mówie im bez emocji, ze ja już to widziałam, no i sie obudziłam,

więcej mi sie to nie przyśniło

później kojarzyłam to sobie z Nibiru i tłumaczyłam sobie, że jeżeli się pojawi to katastrofy jednak nie będzie, liczę na bardziej profesjonalne interpretacje
pozdrawiam wszystkich!
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #52 : Styczeń 10, 2010, 00:59:35 »

Cytat: Kiara  Styczeń 07, 2010, 18:48:49
Ryba?

No dobrze , stoje sobie raniutko w deszczowy dzien  jesienny pod wieza Eiffla , nagle pod moje nogi spada  z nieba zywa ryba!
Calkiem spora , oddycha , gapimy sie na siebie dluzsza chwile , mnie zamurowalo , nie wiem co mam z nia zrobic?
Za chwile slysze kroki zlnierza pilnujacego placu , odwracam glowe go tylu , na momet.
Chce ponownie popatrzec na rybe zeby cos zrobic... , ale jej juz nie ma!
Skad sie wziela i jak zniknela? hmmm , nie wiem !
Deszcz padal , ludzi nie bylo tylko ja i ryba , a pozniej deszcz ja , ale juz bez ryby.

Bylam tam jeszcze jakis czas , zadnej ryby wiecej.

Acha , to nie byl sen tylko rzeczywistosc.
Kiara Uśmiech Uśmiech
Rozwiązaniem tej zagadki może być słowo Artur. Hahaha nie arteq.

Zwyczajnie nie rozumiesz tego zjawiska , nie wiesz o co w nim chodzi.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #53 : Styczeń 11, 2010, 18:25:12 »

Cytat: Kiara  Styczeń 07, 2010, 18:48:49
Ryba?

No dobrze , stoje sobie raniutko w deszczowy dzien  jesienny pod wieza Eiffla , nagle pod moje nogi spada  z nieba zywa ryba!
Calkiem spora , oddycha , gapimy sie na siebie dluzsza chwile , mnie zamurowalo , nie wiem co mam z nia zrobic?
Za chwile slysze kroki zlnierza pilnujacego placu , odwracam glowe go tylu , na momet.
Chce ponownie popatrzec na rybe zeby cos zrobic... , ale jej juz nie ma!
Skad sie wziela i jak zniknela? hmmm , nie wiem !
Deszcz padal , ludzi nie bylo tylko ja i ryba , a pozniej deszcz ja , ale juz bez ryby.

Bylam tam jeszcze jakis czas , zadnej ryby wiecej.

Acha , to nie byl sen tylko rzeczywistosc.
Kiara Uśmiech Uśmiech
Rozwiązaniem tej zagadki może być słowo Artur. Hahaha nie arteq.

Zwyczajnie nie rozumiesz tego zjawiska , nie wiesz o co w nim chodzi.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Witaj,

Jeżeli nie rozumiem, to mnie oświeć. Ja poniekąd zartowałem, choc może była w tym szczypta prawdy, Uśmiech.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #54 : Styczeń 12, 2010, 00:04:35 »

Moze to bedzie bardziej czytelne, ma zwiazek ze Sleza poprzez rodzaj symbolu , ktory jest symbolem solarnym Slezy.

Poszlysmy ( z nie mniej "szalonymi" jak ja  kolezankami ) zlozyc zyczenia urodzinowe innej kolezance ( ktora w tym dniu musiala kogos zastapic w pracy), byl juz pozny wieczor. Wlaczylysmy muzyke i zaczelysmy tanczyc , mila atmosfera radosnych  kobiet.
Po niedlugim czasie wrocilysmy do hotelu ( bylo to w innym miescie), ja czulam niesamowite pieczenie prawego ramienia.
Zdjelam kurtke i zobaczylam na nim wypalony znak symbol, bylam tak zaskoczona iz nie wiedzialam , co powiedziec i co o tym myslec...  Byly to cieniutkie idealne linnie tak jak ktos by wypalal lasercm tatuaz.
Zostalam "oznakowana" jak ciele farmera.. wypalono mi na ramieniu  bardzo wyrazny znak.
Strupki zeszly po krotim czasie , symbol pozostal  widoczny ponad pol roku. Pozniej zbladl i zniknol , ale czasami czuje jego fizyczna obecnosc na moim ramieniu.
Swiadkami tego zdarzenia byly cztery moje kolezanki ,pozniej ogladalo go wiele osob.

No coz, mi  sie   zdarzaja  rozne dziwne rzeczy  wcale nie rzadko ...
Acha... , to nie byl sen , to sie zaistnialo  w realu.

Kiara Uśmiech Uśmiech


ps. "Jeżeli nie rozumiem, to mnie oświeć. Ja poniekąd zartowałem, choc może była w tym szczypta prawdy,
Dla mnie to zdarzenie nie ma zadnego zwiazku z Arturem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 21:31:43 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #55 : Styczeń 12, 2010, 00:59:40 »

Agawa pozwól , że nawiążę do Twojego snu.

Mnie również coś podobnego się śniło. Też były znaki na niebie, ucieczka, samochody , próby ratowania rodziny , błądzenie we mgle nawet było, ale po kolei, streszczenie  ...

Był piękny ,słoneczny dzień. Idę na spacer z rodziną. Wychodzimy spomiędzy bloków na otwartą przestrzeń, a tam wielu ludzi gapi się w niebo. Zadzieram głowę i dostrzegam dziwne znaki na niebie. Przeróżne figury geometryczne, kręgi, piramidy , trójkąty , krzyże nawet oraz krążące między nimi kuliste, ogniste obiekty. Poczułem niepokój i strach o bezpieczeństwo rodziny, ale jednocześnie fascynację. Dzieci się boją, płaczą , żona każe mi COŚ zrobić i to szybko. Zatrzymuję czarne auto, jakby taksówkę. Wysiada przystojny gentelman i grzecznie pyta się czym może służyć. Każę wsiadać rodzinie i zawieźć ich w bezpieczne miejsce, ale w taksówce nie ma już miejsca dla mnie . Nic to, mówię, jedźcie, spotkamy się później. W tym momencie ogniste kule niczym rój meteorytów uderzają w budynki i  w ludzi zamieniając ich w białe kule światła. Każę taksówce ruszać i uwazać na atak ognia z nieba. Ten wprawnie omija uderzenia metorów niemal o włos, nikną mi z oczu. Ja sam biegnę w stronę budynku ,żeby się schować przed ogniem z nieba, ale nagle tuż przede mną pojawia się ognista kula, wyraźnie mnie namierza. Staję w bezruchu świadom bezcelowości ucieczki. Kula mnie fascynuje i  nie boję się. Kula na chwile nieruchomieje nade mną a potem uderza , a ja się rzucam na nią jakbym chciał się z nią zmierzyć, ale świadom,że za chwilę zniknę i że to już będzie koniec. Nic nie widzę prócz białego , pulsującego światła . W dalszym ciągu jestem spokojny. Po chwili jasność ustępuje, a ja ,leciutki, zwieszony metr nad ziemią , przemieniony w pół-człowieka, pół-kulę, otoczony jakby wirującym światłem obserwuję jak ludzie w panice uciekają przed ognistymi kulami. Są przerażeni , ale udaje im sie w większości zwiać tak, jakby ich strach jednak odpychał kule. Te zaś, gdy nie trafiają, tam gdzie spadną rozpuszczają budynki, ziemię, ulice , wszystko zamieniając w rozpływające się niczym zamki na plaży, piaskowe , bezkształtne konstrukcje. Człowiek , który raz umknął kuli nie jest powtórnie atakowany. Czułem wobec tych ludzi współczucie. Współczułem im tego, że się boją. Czasami przestraszeni ludzie skakali w ogień lub z okien budynków zabijając się. Wszystko ze strachu. Ja czułem się lekki i niczego się nie bałem. Kiedy zapragnąłem zaobserwować coś z bliska po prostu się do tego zbliżałem z dużą prędkością i nagle wyhamowywałem w powietrzu. Moja wola była rozkazem. Wtedy przypomniałem sobie o rodzinie i przestraszyłem się tego, że mogli sobie coś zrobić. Zapragnąłem być przy nich i chronić ich, ale nie wiedziałem gdzie są. Wtedy skupiłem się na ostatniej scenie, jak taksówka odjeżdżała i nagle poczułem , że znalazłem ślad i  z ogromną prędkością  pomknąłem w ich kierunku . Dotarłem do szkieletów budynków roztopionych niczym czekolada od gorąca , a między zgliszczami znalazłem zniszczoną, roztopiona taksówkę . Usłyszałem płacz i rozpoznałem że to mój starszy syn. Odnalazłem gromadkę , która przylgnęła do ściany czegoś, co dawniej było naszym domem. Był z nimi kierowca taksówki pocieszający kobietę, którą uważałem za swoją żonę. Chciałem ich pocieszyć, ale spotkałem się ze stekiem wyzwisk i strachem i nieufnością w oczach starszego syna. Tylko najmłodsze maleństwo gapiło sie na mnie i uśmiechało. Odpłynałem nieco na bok, a on poszedł śmiało za mną , a za nim cała gromadka . I tak szli otuleni szarym pyłem i mgłą w ciemności nocy. Wiedziony intuicją wybierałem szlak i oświetlałem im w mroku drogę sobą, aż zmęczeni, ostatkiem sił, doszli do polanki wolnej od mgieł , całej wyłożonej kobiercem z miękkiego, ciepłego i suchego mchu. Popadali i zasnęli otuleni mchem niczym kołdrami. To było miejsce do którego przemienieni, tacy , jak ja, sprowadzali tych, którzy pozostali w dawnym świecie, aby bezpiecznie mogli przeżyć.  Małe dzieci nie spały. Czerpały energię z mchów i radośnie bawiły się między śpiącymi.

Nie wiem co było dalej , bo się obudziłem, ale sen pamiętam chronologicznie i ze szczegółami, a zwłaszcza te symbole i znaki na niebie. To było jakby wszystkie symbole religijne naraz chciały opanować niebo.
Sen miał swoje częściowe odzwierciedlenie w rzeczywistości, ale to nie miejsce na tego typu wynurzenia.
Częściowo się sprawdził i dalej się sprawdza w pewnym sensie.
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #56 : Styczeń 17, 2010, 21:13:01 »

Agawa pozwól , że nawiążę do Twojego snu.

Mnie również coś podobnego się śniło. Też były znaki na niebie, ucieczka, samochody , próby ratowania rodziny , błądzenie we mgle nawet było, ale po kolei, streszczenie  ...

Był piękny ,słoneczny dzień. Idę na spacer z rodziną. Wychodzimy spomiędzy bloków na otwartą przestrzeń, a tam wielu ludzi gapi się w niebo. Zadzieram głowę i dostrzegam dziwne znaki na niebie. Przeróżne figury geometryczne, kręgi, piramidy , trójkąty , krzyże nawet oraz krążące między nimi kuliste, ogniste obiekty. Poczułem niepokój i strach o bezpieczeństwo rodziny, ale jednocześnie fascynację. Dzieci się boją, płaczą , żona każe mi COŚ zrobić i to szybko. Zatrzymuję czarne auto, jakby taksówkę. Wysiada przystojny gentelman i grzecznie pyta się czym może służyć. Każę wsiadać rodzinie i zawieźć ich w bezpieczne miejsce, ale w taksówce nie ma już miejsca dla mnie . Nic to, mówię, jedźcie, spotkamy się później. W tym momencie ogniste kule niczym rój meteorytów uderzają w budynki i  w ludzi zamieniając ich w białe kule światła. Każę taksówce ruszać i uwazać na atak ognia z nieba. Ten wprawnie omija uderzenia metorów niemal o włos, nikną mi z oczu. Ja sam biegnę w stronę budynku ,żeby się schować przed ogniem z nieba, ale nagle tuż przede mną pojawia się ognista kula, wyraźnie mnie namierza. Staję w bezruchu świadom bezcelowości ucieczki. Kula mnie fascynuje i  nie boję się. Kula na chwile nieruchomieje nade mną a potem uderza , a ja się rzucam na nią jakbym chciał się z nią zmierzyć, ale świadom,że za chwilę zniknę i że to już będzie koniec. Nic nie widzę prócz białego , pulsującego światła . W dalszym ciągu jestem spokojny. Po chwili jasność ustępuje, a ja ,leciutki, zwieszony metr nad ziemią , przemieniony w pół-człowieka, pół-kulę, otoczony jakby wirującym światłem obserwuję jak ludzie w panice uciekają przed ognistymi kulami. Są przerażeni , ale udaje im sie w większości zwiać tak, jakby ich strach jednak odpychał kule. Te zaś, gdy nie trafiają, tam gdzie spadną rozpuszczają budynki, ziemię, ulice , wszystko zamieniając w rozpływające się niczym zamki na plaży, piaskowe , bezkształtne konstrukcje. Człowiek , który raz umknął kuli nie jest powtórnie atakowany. Czułem wobec tych ludzi współczucie. Współczułem im tego, że się boją. Czasami przestraszeni ludzie skakali w ogień lub z okien budynków zabijając się. Wszystko ze strachu. Ja czułem się lekki i niczego się nie bałem. Kiedy zapragnąłem zaobserwować coś z bliska po prostu się do tego zbliżałem z dużą prędkością i nagle wyhamowywałem w powietrzu. Moja wola była rozkazem. Wtedy przypomniałem sobie o rodzinie i przestraszyłem się tego, że mogli sobie coś zrobić. Zapragnąłem być przy nich i chronić ich, ale nie wiedziałem gdzie są. Wtedy skupiłem się na ostatniej scenie, jak taksówka odjeżdżała i nagle poczułem , że znalazłem ślad i  z ogromną prędkością  pomknąłem w ich kierunku . Dotarłem do szkieletów budynków roztopionych niczym czekolada od gorąca , a między zgliszczami znalazłem zniszczoną, roztopiona taksówkę . Usłyszałem płacz i rozpoznałem że to mój starszy syn. Odnalazłem gromadkę , która przylgnęła do ściany czegoś, co dawniej było naszym domem. Był z nimi kierowca taksówki pocieszający kobietę, którą uważałem za swoją żonę. Chciałem ich pocieszyć, ale spotkałem się ze stekiem wyzwisk i strachem i nieufnością w oczach starszego syna. Tylko najmłodsze maleństwo gapiło sie na mnie i uśmiechało. Odpłynałem nieco na bok, a on poszedł śmiało za mną , a za nim cała gromadka . I tak szli otuleni szarym pyłem i mgłą w ciemności nocy. Wiedziony intuicją wybierałem szlak i oświetlałem im w mroku drogę sobą, aż zmęczeni, ostatkiem sił, doszli do polanki wolnej od mgieł , całej wyłożonej kobiercem z miękkiego, ciepłego i suchego mchu. Popadali i zasnęli otuleni mchem niczym kołdrami. To było miejsce do którego przemienieni, tacy , jak ja, sprowadzali tych, którzy pozostali w dawnym świecie, aby bezpiecznie mogli przeżyć.  Małe dzieci nie spały. Czerpały energię z mchów i radośnie bawiły się między śpiącymi.

Nie wiem co było dalej , bo się obudziłem, ale sen pamiętam chronologicznie i ze szczegółami, a zwłaszcza te symbole i znaki na niebie. To było jakby wszystkie symbole religijne naraz chciały opanować niebo.
Sen miał swoje częściowe odzwierciedlenie w rzeczywistości, ale to nie miejsce na tego typu wynurzenia.
Częściowo się sprawdził i dalej się sprawdza w pewnym sensie.
Rozumiem że nie podzielisz się interpretacją a ja nie bedę tu wypisywał treści o twoich problemach w rodzinie.  Sądzę że to twoja droga duchowa jest przyczyną niezrozumienia, rozpadu rodziny i tak dalej ...To ma duży zwiazek z poprzednim snem i ta kobietą.  Szkoda że to nie o Śleży ale można próbować interpretować na poziomie archetypów i zdarzeń dotyczacych szerszeej rzeszy ludzi.

================================================

Niestety nic na temat Ślęży nigdy mi się nie śniło, pewnie dlatego, że pochodzę z rejonów północno-wschodnich, ale jeden sen zapamiętałam i zobaczyłam tak dobrze, że dla odmiany (od Ślęży) wam o nim opowiem
a było to tak...śnił mi sie jeden z tych snów, które po obudzeniu natychmiast chce sie narysować:

ide sobie spokojnie wieczorem do pracy, jestem już prawie przy samym budynku
i teraz OOO!!!na niebie w oddali pojawia sie dość duże jak na np. Księżyc, pomarańczowe koło,
które powoli kreci sie jak wiatrak, w środku widać jakiś nieruchomy znak, zbliżony do chińskiego(lub ze znaków zodiaku),
stoje i wlepiam oczy w to niecodzienne zjawisko i zastanawiam sie o co chodzi,
moje wrażenia i odczucia w tym śnie były tak samo prawdziwe, jak teraz siedze i to pisze  ,

w pewnym momencie koło zaczyna sie przybliżać i robić coraz wieksze, cały czas wolno wirując,
chcę szybko wejść do budynku, a tam okazuje sie że jest ochrona i nie każdy może wejść,
w końcu mnie wpuszczają, biegnę do szatni, gdzie btw. odbywa sie impreza firmowa,
widze koleżanki z pracy , które piją piwko i dobrze bawia, zaciągam za rękaw jedną z nich do okna i pokazuje co sie dzieje,
podchodzi więcej osób i zaczyna sie panika, nikt za bardzo nie wie czy uciekać, czy lepiej zostać, czy zabierać cos wartościowego 

w końcu z dwiema znajomymi wychodzimy na zewnatrz i idziemy w kierunku samochodu,
ale koło widziane przeze mnie wcześniej przybliżyło sie tak bardzo, że średnice mogę określić jako
wysokość 12-pietrowego wieżowca, albo i lepiej, co ciekawsze koło sie sklonowało i było ich razem z 5,
jedno obok drugiego przesuwały się w kierunkach zach -> wschód, przez całą końcówkę miasta, mój podziw i przerażenie dla tego widoku było ogromne,
koło jakby płonęło przeźroczystym ogniem, w dodatku w pewnym momencie, na chwile, bardziej na wschód pojawił sie i znikął jeszcze inny znak(jak w zodiaku - może waga), przypominający kotwicę w ogniu, ale tez mógł byc to jakis chiński znak(bez koła), wszystko to wydawało z siebie jakąś pulsację, odczuwalną częstotliwość, myślałam, że jest już po mnie, uciekając do samochodu, koło jak piła stolarska zbliżyło sie do mnie zbyt blisko i wtedy wiedziałam, ze mnie przetnie, jednak przeszło tylko przeze mnie
i wtedy poczułam większy spokój i cholernie mocno napawałam sie tym widokiem

dziwne to jak nie wiem co, ale zobaczyłyśmy niedaleko, na stacji benzynowej dwie ogniste postacie, wyglądające jak nadzy, pomarańczowi, pierwotni ludzie, dewastowali, niszczyli, z pomrukiem zadowolenia, autentycznie bałam sie, że jak nas zobacza to umre, jeden nas zobaczył, bardzo powoli podszedł, czymś w rodzaju sztyletu dotknął szyby samochodu, która sie w tym miejscu roztopiła i sztylet przeniknął przez szybe, wydaje mi sie że potem ja cofnął, bo nie czułam już zagrożenia, a raczej wrażenie, ze oni są widoczni i obecni tylko duchem, a nie ciałem, czy coś tak i fizycznie nie mogą zrobić żadnej krzywdy(choć dewastowanie stacji było fizycznie widoczne)

sorry, ze tak długo, ale mam nadzieje, ze ktos z forumowych magików powie mi czy taki sen może coś znaczyć

po obudzeniu, nie mogłam dojść do siebie przez dwa dni, idąc przez miasto nie mogłam nie spoglądac co chwile do góry,
jednak dałam sobie spokój, bo to nie pierwszy dziwny sen w moim życiu(aż tak dziwnych przydarzyło mi sie tylko kilka),
myśle sobie:to tylko sen, po czterech, może pieciu dniach przyśniło mi sie, ze jestem wieczorem w innej części miasta,
oczywiście wieczorem, jakis facet patrzy do góry i przywołuje innych ludzi żeby zobaczyli, nazbierała sie grupka, patrze i ja,
nosz kurde :] to samo ogniste wirujące koło troche mniejsze niż za pierwszym razem, a ciut wieksze od księżyca i w środku znak, przepchałam sie przez tych wszystkich ludzi i mówie im bez emocji, ze ja już to widziałam, no i sie obudziłam,

więcej mi sie to nie przyśniło

później kojarzyłam to sobie z Nibiru i tłumaczyłam sobie, że jeżeli się pojawi to katastrofy jednak nie będzie, liczę na bardziej profesjonalne interpretacje
pozdrawiam wszystkich!
Tu prawdopobnie chodzi o planete Mars, zwykle rudą i oznaczająca archetyp stepowego wojownika o rudych włosach który zwykle niszczył świat. Pewnie zodiak skojarzył ci się z symbolem planety. W hiduizmie jest on wyobrazany może jako bóg Rudra lub Agni jadący na baranie, w mojej interpretacji jako diabeł i chrystus, wyzwoliciel od złego ale jednocześnie kat i morderca. Ciekawy jest aspekt stacji beznynowej która łaczy się z moimi głebszymi badanami. Trudno jednoczesnie odnieść ten sen do twojego życia prywatnego (z pewnością istnieje) ale jego wymowa w postaci ognistej postaci jest znamienna. Wielu ludzi ognistą postać odczytuje w snach jako Szatana.

EDIT:Uzupełnienie:
http://www.jezuici.pl/am/arc/arc_051.htm
      Położona niżej mozaika przedstawia Kotwicę w formie krzyża, symbol nadziei pokładanej w Zbawicielu. W górnej części mozaiki, na złotym tle, widoczny jest grecki napis ICHTYS - ryba, oznaczający Chrystusa. W dolnym polu mozaiki widzimy czerwone pływające ryby, dobrze widoczne w zielononiebieskich falach wody. Są one zwrócone pyszczkami do siebie i pływają nad ramionami kotwicy. Oznaczają one społeczność chrześcijan, bo chrześcijanin to alter Christus.

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2010, 21:17:56 wysłane przez Dariusz » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #57 : Styczeń 17, 2010, 23:14:59 »

Agawa,
Na poczatek napiszę, że miałaś fascynujacy, piekny sen.
Trochę Ci zazdroszczę nawet, bo dawno nie miałem snu, który trzyma kilka dni. To jest wspaniałe.
.. i do tego z follow-up`em po 5-ciu dniach Mrugnięcie

Sen Twój jest przesycony symboliką.
Nie będę wszystkiego roztrząsał, ale wspomne kilka znaczeń

Cytuj
koło jakby płonęło przeźroczystym ogniem, w dodatku w pewnym momencie, na chwile, bardziej na wschód pojawił sie i znikął jeszcze inny znak(jak w zodiaku - może waga), przypominający kotwicę w ogniu, ale tez mógł byc to jakis chiński znak(bez koła), wszystko to wydawało z siebie jakąś pulsację

waga mogłao znaczać rozstrzyganie czegoś w odniesieniu do Twojej istoty. Kotwica z kolei cumuje wynik rozstrzygnięcia. Fakt iż Znaki są w ogniu sa wyrazem że ma to związek z procesami Życia, transformacji.

Cytuj
koło jak piła stolarska zbliżyło sie do mnie zbyt blisko i wtedy wiedziałam, ze mnie przetnie, jednak przeszło tylko przeze mnie
i wtedy poczułam większy spokój i cholernie mocno napawałam sie tym widokiem
Spotkałas się z czymś, co może być bardzo niebezpieczne, bezwzględne, jednak nie zrobiło Ci krzywdy.
Psychologiczny wymiar takiego doświadczenia ma chyba większą skalę niż chodzenie po ogniu.
Z pewnościa jakiś rodzaj konfrontacji z czymś strukturalnym, wiekszym od siebie, z czymś czego nie możesz kontrolowac ..masz już za sobą.

Cytuj
czymś w rodzaju sztyletu dotknął szyby samochodu, która sie w tym miejscu roztopiła i sztylet przeniknął przez szybe, wydaje mi sie że potem ja cofnął, bo nie czułam już zagrożenia, a raczej wrażenie, ze oni są widoczni i obecni tylko duchem, a nie ciałem, czy coś tak i fizycznie nie mogą zrobić żadnej krzywdy(choć dewastowanie stacji było fizycznie widoczne)
Dewastowaie stacji paliw symbolizuje zniszczenie dotychczasowych sposobów i nawyków pozyskiwania energii. Sztyletem zniszczono samochód jako formę wyrazająca potoczny sposób na przemieszczanie w koonotacji ze stacją paliw. Po prostu samochód na bęzynę stopniowo odchodzi (taki został zasztyletowany).
Ty byłas świadkiem i nie chodziło o Ciebie.. po prostu równoległość wątków. Te postacie to Elementale.
Na Ciebie nikt nienastawał, po prostu tam byłaś. Wiaże sie to tez z koleżanka jakoś i codziennością. Ale te sprawy nie mają nic do Ciebie, jaką jesteś w istocie.

Generalnie jesteś dosyć bezpieczna wewnetrznie we wszystkich tych procesach, a nawet jestes pewnego rodzaju ostoją dla innych. poprzez spokój wynikający z wcześniejszych doświadczeń.

Pozdrawiam Uśmiech  Ciepło

do admina
"Wystąpił błąd!
Katalog załączników jest pełny. Spróbuj wysłać mniejszy plik i/lub skontaktuj się z administratorem."


p.s.
cos o symbolice zodiakalnej wagi do mnie pukało kilka dni temu - ale miałem inne sprawy i niepamietam
chyba coś z Venus związane
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 13:40:18 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #58 : Styczeń 18, 2010, 10:08:49 »

Ja myślę, że cały znany nam świat  powoli odchodzi. Nie tylko stacje paliw, samochody, nie tylko budynki, jak z mojego snu, lecz również , a może przede wszystkim - odchodzi stare DNA.
Kule ognia, czy ogień jako taki jest symbolem oczyszczenia i przemiany. Fizycznie ogień spala, czyli zamienia rzecz w energię. Ogień, światło - jako przemiana ?

Dla mnie interesująca była zagadka znaków na niebie. Jak coś takiego odczytać ? Nie pamiętam już samych znaków, ale wiem, że miały postać  figur geometrycznych. Fakt, że zapowiedziały przemianę przybywającą z nieba, ale czy same w tej przemianie uczestniczyły  ?
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #59 : Styczeń 18, 2010, 10:46:18 »

Ja myślę, że cały znany nam świat  powoli odchodzi. Nie tylko stacje paliw, samochody, nie tylko budynki, jak z mojego snu, lecz również , a może przede wszystkim - odchodzi stare DNA.
Kule ognia, czy ogień jako taki jest symbolem oczyszczenia i przemiany. Fizycznie ogień spala, czyli zamienia rzecz w energię. Ogień, światło - jako przemiana ?

Dla mnie interesująca była zagadka znaków na niebie. Jak coś takiego odczytać ? Nie pamiętam już samych znaków, ale wiem, że miały postać  figur geometrycznych. Fakt, że zapowiedziały przemianę przybywającą z nieba, ale czy same w tej przemianie uczestniczyły  ?
Gwiazdozbiory wyobraża się często jako figury geometryczne. W psycholiogii głebi przedstawiają najgłębsze pokłady nieświadomości zbiorowej, archetypy pierwotnych bogów wyprojektowane na nieboskłon jako ciało bogini Nut w egipskiej tradycji.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #60 : Luty 09, 2010, 12:54:58 »

==========================

A ja miałem dzisiaj dziwny , ciekawy sen:

Otóż
..śniło mi się, ze wczoraj Szedłem ulicą w jednym z miast w Polsce.
Co rzadko mi sie zdarza.. miałem słuchawke w uchu podłączoną do telefonu,
gdyż słuchałem muzyki.

Nagle zadzwonił telefon, odebrałem telefon (tj. sięgnąłem do guzika)
..i jakiś facet mówi:

-zaraz odbierzesz poród.
-ja:-Co ty pieprzysz*?! Jaki poród?!? ..A nie myślisz, że z Sosnowej choinki sie zerwałeś?
Kim ty wogóle jesteś?
(*tak powiedziałem we śnie - nie wiem , czy mam to zmieniać na użytek TEGO forum , ze względu na wulgaryzm.. ale tak właśnie mi się śniło Uśmiech))

-przestań.zaufaj..
(w tym momencie podchodzi do mnie Kobieta z wymownym spojrzeniem w oczach..)
-to Ona.. odbierzesz poród, teraz

-ja:- oszalałeś! Ja się do tego nie nadaję
-zaufaj. rób co Ci powiem..
dalej powiem mową zależną, bo nie pamiętam dosłownie:
Robiłem dokładnie jak podpowiadał:
A było to dziwne..
Kazał mi wziąć tę rodzącą Kobietę i przyprzeć do sciany budynku
potem ją podnieść i obrócić "do góry nogmi"
Nie była najlzejsza, więc było ciężko..
Oparłem jej ramie na moim barku..
(pozycja była taka, jak atlas trzyma kulę, z tym ze ona była bardziej 'z przodu' niż 'z tyłu',
przy czym jej obrócone barki opierały się na moich)
Więc od dołu JĄ podpierałem na Barku, a od pupy podpierała ją ściana budynku
(SurRealistyczny, jak na moje) poród trwał..
Złapałem ją prawą ręką za krocze i główkę wychodzącego pionowo w górę dziecka..
Dziecko się płynnie urodziło.. jak po maśle.
Poród był udany.

---
Nasuneły mi się tu dwie ciekawostki symboliczne,
ale Ciekaw jestem ewentualnych interpretacji bez moich sugestii.





« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 13:00:47 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #61 : Luty 09, 2010, 13:05:55 »

Fiori,

Głowa do GÓRY, masz nowe życie...




Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #62 : Luty 09, 2010, 18:55:59 »

Twój sen PHIRIOORI jest zwiastunem tego,co niedługo się wydarzy w Twoim zyciu.
Wkrótce otrzymasz sygnał o zadaniu,które masz wykonac.
Nie spodziewasz się jeszcze,jakie to zadanie.
Gdy sygnał przyjdzie zadanie wyda Ci się ponad sily-nawet początkowo sie nie kapniesz,że to jest zadanie.
Ale przypomnisz sobie sen,w którym pomoc Twoja przy porodzie była równie absurdalna-jednak posłuchałeś głosu,który do pomocy Cie nakłonił.
Uwierzyłeś w siebie-potem wszystko poszło,jak po masle i tak bedzie w rzeczywistości.
Zadanie wykonasz,gdy do jego realizacji podejdziesz inaczej,niz Ci wyobraźnia dotąd by podpowiadała.
Musisz zacząc myśleć,jakby odwrotnie niz dotychczas a wykonanie zadania mocno zaowocuje. Uśmiech Mrugnięcie

Pewnie mozna zinterpretować Twój sen inaczej ale ja to tak bym widział na przykład.

Oczywiście zakładajac tylko tyle danych.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #63 : Luty 15, 2010, 18:05:52 »

Cytat: kot
zadanie wykonasz,gdy do jego realizacji podejdziesz inaczej,niz Ci wyobraźnia dotąd by podpowiadała.
Ciekawy aspekt interpretacji.. nie myślałem tak o tym.

(mineło 6 dni, tylko 2 osoby się odezwały)
Nasuneły mi się tu dwie ciekawostki symboliczne,c.d.

1. to spostrzezenie faktu, iz większość porodów w praktyce odbywa się w kierunku
równolgłym/stycznym do kierunku pola magnetycznego ziemi, (pozycje leżące)
a ten był w kierunku prostopadłym (i do tego w kierunku przeciwnym do grawitacji).

2. Skojarzenie pozycji z tą pozycją

3. Skojarzenie , ze w istocie atlas, to  ATLA-S {gdzie "S" kojarzy się z tym "S" z TAO}

4. Skojarzenie z okładką książki "Zaginiony Symbol" Browna. Ale to w mniejszym stopniu.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2010, 18:11:41 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #64 : Luty 16, 2010, 22:24:18 »

Cytat: kot
zadanie wykonasz,gdy do jego realizacji podejdziesz inaczej,niz Ci wyobraźnia dotąd by podpowiadała.
Ciekawy aspekt interpretacji.. nie myślałem tak o tym.

(mineło 6 dni, tylko 2 osoby się odezwały)
Nasuneły mi się tu dwie ciekawostki symboliczne,c.d.

1. to spostrzezenie faktu, iz większość porodów w praktyce odbywa się w kierunku
równolgłym/stycznym do kierunku pola magnetycznego ziemi, (pozycje leżące)
a ten był w kierunku prostopadłym (i do tego w kierunku przeciwnym do grawitacji).

2. Skojarzenie pozycji z tą pozycją

3. Skojarzenie , ze w istocie atlas, to  ATLA-S {gdzie "S" kojarzy się z tym "S" z TAO}

4. Skojarzenie z okładką książki "Zaginiony Symbol" Browna. Ale to w mniejszym stopniu.

Sen bardzo ciekawy, ale przez cały czas mam wrazenie że symbolika ta jest nieco "preparowana". Opisz twochę więcej skojarzeń z tym snem, a być może jakiś trop uda się złapać. Dlaczego sosnowa choinka? dlaczaego "zaginiony symbol"?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2010, 22:25:21 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Agawa
Gość
« Odpowiedz #65 : Luty 17, 2010, 05:28:38 »

Dzięki za wszelkie interpretacje mojego dziwnego snu ze świetlistymi kołami, PHIRIOORI nawiązałeś fakt niszczenia stacji benzynowej przez Elementali(żywiołaków ognia) do konieczności zmiany pozyskiwania przez nas i przetwarzania energii, nigdy wcześniej tak na to nie patrzyłam ale rzeczywiście jest to dla mnie nowy aspekt i wydaje się właściwy.

Na dokładkę opiszę tu mój jeszcze jeden dziwny sen, który nie wydawał mi się w ogóle snem, a mianowicie: nie pamiętam szczegółów, bo było to z 5 lat temu, szłam między blokami na moim starym osiedlu, nie pamiętam jak znalazłam się na jednym z wyższych pięter wieżowca i tam gdzie normalnie powinny być mieszkania - okazało się że jest restauracja, nie mam pojęcia kto??? ale ktoś szedł ze mną i tak jakby opowiadał mi o ludziach tam siedzących, oni odwracali się i witali ze mną, w pewnym momencie znalazłam się w jakimś pomieszczeniu(teraz trochę sci-fi Mrugnięcie na fotelu jakby dentystycznym!!!, wiem że byłam unieruchomiona i było wokół kilka urządzeń, w którymś momencie ktoś zadał mi pytanie(nie mam pojęcia czego dotyczyło, po przebudzeniu tez nie pamiętałam), ja żeby mieć to za soba, przestraszona i w pośpiechu odpowiadam:'0' - zero, w tej chwili ktoś chwyta mnie za nogi i kręci mną, jak ręcznikiem, mówiąc zastanów się nie ignoruj pytania, po zastanowieniu się odpowiedziałam '8'(po przebudzeniu kilka dni głowiłam się jeszcze czy było to 8 czy 9, po jakimś czasie  wiedziałam) i okazało się że to była dobra odpowiedź

generalnie ten sen/nie sen dał mi baaardzo wiele do myślenia, dopiero wtedy zaczęłam zastanawiać się nad symboliką liczb(amatorsko :]), fraktalnością

naprawdę tych dziwnych snów doświadczam bardzo wiele, większość zapamietuję, czasem jest to miłe a czasem straszne, po wielu latach mam nieodparte wrażenie że ten równoległy świat ze snów jest tak samo realny jak ten świadomy

ostatnio też śnił mi się korowód potężnej ilości pojazdów kosmicznych na niebie, panika ludzi - choć nie wszystkich, m.in. znajomi w tym czasie przyszli zapytać mnie o gitarę elektryczną mojego chłopaka o której nie miałam pojęcia, a co w rzeczywistości okazało się faktem(w przeszłości)-posiadanie takiej gitary, ja myślałam o pakowaniu się, zapasie papierosów, nie o ucieczce, pod koniec snu, kiedy chciałam wypuścić kota na podwórko, okazało się że obcy przybysz jest na dole, wydawał dziwne dźwięki, jego nie widziałam ale zobaczyłam tam małego płaczącego chłopca

trochę dużo piszę o swoich snach, ale w moim przypadku to temat rzeka
pozdrawiam serdecznie Cool
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #66 : Luty 18, 2010, 15:35:09 »

A mi dzisiaj dziewczyna opowiedziała taki obraz:

Miała 5 lat, leżała na łóżku obok mamy i nagle cały pokój pokrył się roślinnością w kolorach fluorestencyjnych; pomarańczowa, zielona, żółta i różowy. Całą wyglądała jak Dżungla, z której w pewnym momencie wyszły dwie postacie które ją wołały do siebie gestami rąk. Co do perspektywy to była ona jakbym patrzył na kogoś na podwórku z drugiego piętra. Ciekaw jestem jak to rozpatrzycie Uśmiech bo mnie zainteresowały te żywe kolory tym bardziej że wielokrotnie na forum było podkreślane że dzieci mają duże zdolności parapsychiczne, które tracą ponieważ dorośli mówią, że to dziecinada.. Co najważniejsze ta wizja była w rzeczywistości (to nie był sen) dziewczyna obudziła nawet swoją mamę bo się przestraszyła, ale ta powiedziała,że to tylko zły sen , a cała dżungla znikneła po schowaniu głowy pod kołdrę i ponownym jej wyjęciu Uśmiech Jak myślicie dziecięce przewidzenie czy faktyczna wizja ?

Uśmiech
Zapisane
Lucyna
Gość
« Odpowiedz #67 : Luty 18, 2010, 20:00:01 »

A ja dzisiaj miałem sen erotyczny. Śniła mi sie istota pozaziemska z która miałem romans choć nie jestem pewien czy to była kobieta.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #68 : Luty 18, 2010, 21:01:15 »

    PHIRIOORI - ogromna radosc, spelnienie zyczen. Miales piekny sen, bardzo pozytywny. Zycze ci z calego serca, aby ci sie sprawdzil tak jak napisalam. Pozdrawiam Rafaela.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #69 : Luty 21, 2010, 15:48:50 »

Cytuj
Sen bardzo ciekawy, ale przez cały czas mam wrazenie że symbolika ta jest nieco "preparowana". Opisz twochę więcej skojarzeń z tym snem, a być może jakiś trop uda się złapać. Dlaczego sosnowa choinka? dlaczaego "zaginiony symbol"?

Wybacz, ale w jakim celu miałbym komuś obcemu szczegółowo opisywać skojarzenia swoich snów?
Mam wszystkie tropy już.

skupileś sie na najmniej istotnej rzeczy. Najciekawsze skojarzenia to punkty 1-3.

Cytuj
dlaczaego "zaginiony symbol"?
Ja nigdzie nie napisałem, że "zaginiony symbol" (choć tego wykluczyć nie mogę, ale nie czytałem tej książki) Uśmiech Czytając uważnie, można skonstatować iz wspomniałem tu o 'ilustracji z okładki' owej ksiązki,
czyli o obrazku. Czy zaginiony?.. ludzie gubia rózne rzeczy. nie wiem.
Ten aspekt akurat jest wtórny. jako logiczne następstwo.

Cytuj
Dlaczego sosnowa choinka?
Bo Chciałem się dowiedzieć, kto na tym forum zwróci na to uwagę. Na zasadzie uderz w stół
"nieco preparowanym" wsadem - a... itp.

Clue snu opisałem jak sie sniło.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 15:50:12 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #70 : Luty 21, 2010, 23:14:47 »

muszin napisałeś 
Cytuj
" nagle cały pokój pokrył się roślinnością w kolorach fluorestencyjnych; pomarańczowa, zielona, żółta i różowy. Całą wyglądała jak Dżungla, z której w pewnym momencie wyszły dwie postacie które ją wołały do siebie gestami rąk."
Ja też miałem jakiś czas temu sen z dżunglą /gęstym lasem. Z tym ,ze w moim śnie kolory nie były fluorescencyjne. I ja wszedłem do owej "dżungli". W moim przypadku nie zapraszali mnie ludzie, tylko jakieś głosy. Ludzi spotkałem dużo później. Na końcu ścieżki w owej "dżungli"  znalazłem polankę z pięknym drewnianym , bajkowym domkiem i wielkim ogrodem w którym rosło wszystko, co można zjeść. Tył domu osłonięty był bardzo gęstą dżunglą, ale wyraźnie słyszałem szum morza. Dom był czysto , schludnie i praktycznie urządzony . Miał piec i kominek, był niesamowicie przyjaznym miejscem, miał piętro z sypialniami itd , a na tyłach domu wchodziło się do wielkiego, przeszklonego, skąpanego w ostrym słońcu patio/oranżerii. Było ono pełne roślin miało wielkie baseny w których pływały ryby. Na końcu znajdowało się wyjście na  .. plażę z  białym, ciepłym piaskiem . Szum , który słyszałem to był szum Oceanu. Plaża ciągnęła się w lewo i prawo w nieskończoność a brzeg spowity był gęstą dżunglą pomiędzy którą łatwo było przeoczyć moją oranżerię. Byłem tak zachwycony tym odkryciem,że postanowiłem pokazać je wszystkim ludziom, których kocham. To była oaza spokoju, taka bezpieczna enklawa. Głosy, które mnie tam zawiodły przypominały indiańskie pieśni i ginęły na horyzoncie , gdzie majaczyły wyspy. Te głosy informowły mnie telepatycznie, W jakiś sposób wiedziałem, że muszę się spieszyć , gdyż w głowie rozbłyskały mi obrazy zagłady naszej planety, a moja dżungla i  "mój " dom miały oprzeć się wszelkim katastrofom.
I tak zrobiłem. Kiedy wróciłem ( wciąż we śnie oczywiście ) do rzeczywistości zebrałem syna i całą rodzinę i namówiłem ich na całodzienną wycieczkę po lesie. Kazałem wziąć im niezbędne na cały dzień rzeczy ,powsiadać w samochody i jechać za mną na wycieczkę . Znowu głosy mnie prowadziły i jakoś tak po godzinnej jeździe zatrzymaliśmy auta na poboczu tuż przy drodze na leśnej polance. Z kierunku z którego przyjechaliśmy widziałem ,że nad ziemią nisko kłebiy się gęste czarne chmury ,ale udało mi się odwrócić ich uwagę i pogonić do lasu. W lesie zboczyłem ze ścieżki i przedzieraliśmy się przez gęsty zagajnik. Wielu protestowało, a dzieci chciały już wracać. ale właśnie wtedy z tyłu za nami zaczęło grzmieć i wyć . Przed nami zaś zrobiło się bardzo ciepło i las zrzedł, a pojawiła się dżungla. Wszyscy byli tak zaskoczeni, ze z ciekawości szli za mną aż do polanki na której stał dom. Natychmiast zmęczenie prysło, a wszyscy poczuli ulgę raźnie ruszając do przyjaznego domu. Za nami dżungla się zasklepiła, a ścieżka zniknęła. Wiedziałem, że już nie ma powrotu. Świat jak wszyscy znali przestał istnieć. Postanowiłem opowiedzieć im o tym po posiłku i po obejrzeniu domu. Ale  jakoś tak wszyscy się świetnie bawili w sadzie i otoczeniu domu, że zapomnieli o czasie. Ja wiedziałem, że minęło już kilka dni. Pamiętam, ze kiedy na plaży opowiedziałem im o wszystkim to  nie chcieli uwierzyć. Niektórzy chcieli wracać, ale nigdzie nie było ścieżki, a ciemna dżungla tym razem była bardzo nieprzyjazna, odpychająca.  Wtedy dochodzące zza oceanu w  głosy w mojej głowie stały się bardziej wyraźne. I potem zauważyłem, że plażą zbliżał się do nas Indianin. Wygadał jak szaman.  Niektórzy z mojej rodziny pochowali się do oranżerii, ale dzieci zostały. Nie bałem się ani trochę. Szaman przyjaźnie przywitał się i zaczął w nieznanym języku rozmawiać z dziećmi jak z dawno nie widzianymi znajomymi często się śmiejąc. Dzieciaki go rozumiały !! . Potem mi wyjaśnił,że spodziewał się nas , że jesteśmy przeznaczeniem jego ludu i że jeśli wyrazimy zgodę to za jakiś czas przyśle po nas łodzie, aby zabrały nas na wyspy widniejące na horyzoncie w odwiedziny do ich cywilizacji.   Powiedział, abym po prostu wyraził takie życzenie, jak  już będziemy wszyscy gotowi. Po czym oddalił się do niewielkiej łódeczki i odpłynął.

To był koniec snu.  Jak pamiętam , to był jeden z bardziej logicznych i konsekwentnych snów jakie miałem i do dziś pamiętam go ze szczegółami tak, jakby to nie był wcale sen.
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #71 : Luty 22, 2010, 09:37:28 »

Cytuj
Sen bardzo ciekawy, ale przez cały czas mam wrazenie że symbolika ta jest nieco "preparowana". Opisz twochę więcej skojarzeń z tym snem, a być może jakiś trop uda się złapać. Dlaczego sosnowa choinka? dlaczaego "zaginiony symbol"?

Wybacz, ale w jakim celu miałbym komuś obcemu szczegółowo opisywać skojarzenia swoich snów?
Mam wszystkie tropy już.

skupileś sie na najmniej istotnej rzeczy. Najciekawsze skojarzenia to punkty 1-3.

Cytuj
dlaczaego "zaginiony symbol"?
Ja nigdzie nie napisałem, że "zaginiony symbol" (choć tego wykluczyć nie mogę, ale nie czytałem tej książki) Uśmiech Czytając uważnie, można skonstatować iz wspomniałem tu o 'ilustracji z okładki' owej ksiązki,
czyli o obrazku. Czy zaginiony?.. ludzie gubia rózne rzeczy. nie wiem.
Ten aspekt akurat jest wtórny. jako logiczne następstwo.

Cytuj
Dlaczego sosnowa choinka?
Bo Chciałem się dowiedzieć, kto na tym forum zwróci na to uwagę. Na zasadzie uderz w stół
"nieco preparowanym" wsadem - a... itp.

Clue snu opisałem jak sie sniło.
Jeżeli skupiasz się na tym co "chcesz" aby było tym wyobrażeniem- skojarzeniem, to nigdy nie dostrzeżesz ścieżki do tego czym może być to wyobrażenie i skojarzenie. Pisałem wcześniej że w snach maja znaczenie te elementy które wydają się błache. Natomiast, te elementy które wydaja się oczywiste noszą znamiona "życzeniowości", w stylu o "jaki jestem potężny, o jaki wielebny i wspaniały". To zwykły i obłudny obraz jaki tworzy świadomość aby podbudować swoje ego i egocentryzm.

==============================

muszin napisałeś
Cytuj
" nagle cały pokój pokrył się roślinnością w kolorach fluorestencyjnych; pomarańczowa, zielona, żółta i różowy. Całą wyglądała jak Dżungla, z której w pewnym momencie wyszły dwie postacie które ją wołały do siebie gestami rąk."
Ja też miałem jakiś czas temu sen z dżunglą /gęstym lasem. Z tym ,ze w moim śnie kolory nie były fluorescencyjne. I ja wszedłem do owej "dżungli". W moim przypadku nie zapraszali mnie ludzie, tylko jakieś głosy. Ludzi spotkałem dużo później. Na końcu ścieżki w owej "dżungli"  znalazłem polankę z pięknym drewnianym , bajkowym domkiem i wielkim ogrodem w którym rosło wszystko, co można zjeść. Tył domu osłonięty był bardzo gęstą dżunglą, ale wyraźnie słyszałem szum morza. Dom był czysto , schludnie i praktycznie urządzony . Miał piec i kominek, był niesamowicie przyjaznym miejscem, miał piętro z sypialniami itd , a na tyłach domu wchodziło się do wielkiego, przeszklonego, skąpanego w ostrym słońcu patio/oranżerii. Było ono pełne roślin miało wielkie baseny w których pływały ryby. Na końcu znajdowało się wyjście na  .. plażę z  białym, ciepłym piaskiem . Szum , który słyszałem to był szum Oceanu. Plaża ciągnęła się w lewo i prawo w nieskończoność a brzeg spowity był gęstą dżunglą pomiędzy którą łatwo było przeoczyć moją oranżerię. Byłem tak zachwycony tym odkryciem,że postanowiłem pokazać je wszystkim ludziom, których kocham. To była oaza spokoju, taka bezpieczna enklawa. Głosy, które mnie tam zawiodły przypominały indiańskie pieśni i ginęły na horyzoncie , gdzie majaczyły wyspy. Te głosy informowły mnie telepatycznie, W jakiś sposób wiedziałem, że muszę się spieszyć , gdyż w głowie rozbłyskały mi obrazy zagłady naszej planety, a moja dżungla i  "mój " dom miały oprzeć się wszelkim katastrofom.
I tak zrobiłem. Kiedy wróciłem ( wciąż we śnie oczywiście ) do rzeczywistości zebrałem syna i całą rodzinę i namówiłem ich na całodzienną wycieczkę po lesie. Kazałem wziąć im niezbędne na cały dzień rzeczy ,powsiadać w samochody i jechać za mną na wycieczkę . Znowu głosy mnie prowadziły i jakoś tak po godzinnej jeździe zatrzymaliśmy auta na poboczu tuż przy drodze na leśnej polance. Z kierunku z którego przyjechaliśmy widziałem ,że nad ziemią nisko kłebiy się gęste czarne chmury ,ale udało mi się odwrócić ich uwagę i pogonić do lasu. W lesie zboczyłem ze ścieżki i przedzieraliśmy się przez gęsty zagajnik. Wielu protestowało, a dzieci chciały już wracać. ale właśnie wtedy z tyłu za nami zaczęło grzmieć i wyć . Przed nami zaś zrobiło się bardzo ciepło i las zrzedł, a pojawiła się dżungla. Wszyscy byli tak zaskoczeni, ze z ciekawości szli za mną aż do polanki na której stał dom. Natychmiast zmęczenie prysło, a wszyscy poczuli ulgę raźnie ruszając do przyjaznego domu. Za nami dżungla się zasklepiła, a ścieżka zniknęła. Wiedziałem, że już nie ma powrotu. Świat jak wszyscy znali przestał istnieć. Postanowiłem opowiedzieć im o tym po posiłku i po obejrzeniu domu. Ale  jakoś tak wszyscy się świetnie bawili w sadzie i otoczeniu domu, że zapomnieli o czasie. Ja wiedziałem, że minęło już kilka dni. Pamiętam, ze kiedy na plaży opowiedziałem im o wszystkim to  nie chcieli uwierzyć. Niektórzy chcieli wracać, ale nigdzie nie było ścieżki, a ciemna dżungla tym razem była bardzo nieprzyjazna, odpychająca.  Wtedy dochodzące zza oceanu w  głosy w mojej głowie stały się bardziej wyraźne. I potem zauważyłem, że plażą zbliżał się do nas Indianin. Wygadał jak szaman.  Niektórzy z mojej rodziny pochowali się do oranżerii, ale dzieci zostały. Nie bałem się ani trochę. Szaman przyjaźnie przywitał się i zaczął w nieznanym języku rozmawiać z dziećmi jak z dawno nie widzianymi znajomymi często się śmiejąc. Dzieciaki go rozumiały !! . Potem mi wyjaśnił,że spodziewał się nas , że jesteśmy przeznaczeniem jego ludu i że jeśli wyrazimy zgodę to za jakiś czas przyśle po nas łodzie, aby zabrały nas na wyspy widniejące na horyzoncie w odwiedziny do ich cywilizacji.   Powiedział, abym po prostu wyraził takie życzenie, jak  już będziemy wszyscy gotowi. Po czym oddalił się do niewielkiej łódeczki i odpłynął.

To był koniec snu.  Jak pamiętam , to był jeden z bardziej logicznych i konsekwentnych snów jakie miałem i do dziś pamiętam go ze szczegółami tak, jakby to nie był wcale sen.

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 16:20:49 wysłane przez Dariusz » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #72 : Luty 22, 2010, 17:30:03 »

na dlugo przed Avatarem Uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #73 : Luty 22, 2010, 19:07:07 »

Cytuj
Jeżeli skupiasz się na tym co "chcesz" aby było tym wyobrażeniem- skojarzeniem, to nigdy nie dostrzeżesz ścieżki do tego czym może być to wyobrażenie i skojarzenie.
Jeżeli tak robisz.. to faktycznie.
Tak dokładnie to działa.

Cytuj
oczywiste noszą znamiona "życzeniowości"
Aleś ty słodki Uśmiech To, ze coś pisałeś wczesniej - nie znaczy , że "przykleiłeś".
A to, że kiedyś "coś przykleiłes" - nie znaczy , że nie odpadło.
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #74 : Luty 23, 2010, 15:40:24 »

Dzięki east Mrugnięcie mnie w tym wszystkim właśnie zaintersowalo to ze moja dziewczyna pamiętała o tym przez tyle lat, ze szczegółami Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.209 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

hejtforum informatyka faon pack-of-black-and-white pegasus