Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 02:40:51


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ile kosztuje ta szopka?  (Przeczytany 13798 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« : Styczeń 13, 2010, 13:36:28 »

Na czym polega oszustwo Owsiaka
Aktualizacja: 2010-01-11 11:44 am


Wiele już razy pisałem (m.in. tutaj), dlaczego nie podoba mi się przedsięwzięcie Jerzego Owsiaka. Część z tych powodów oględnie przedstawił dzisiaj na swoim blogu Krzysiek Leski. Ja tak oględny nie jestem i sądzę, że należy przypominać, jakiej manipulacji dokonał w ciągu wielu już lat funkcjonowania WOŚP Owsiak oraz środowisko, które najbardziej go wspiera.

W przypadku Owsiaka mamy do czynienia z często stosowaną metodą tworzenia iluzji pozapolityczności osoby i przedsięwzięcia, które pozapolityczne wcale nie są. Owsiak nie jest osobą „pozaideologiczną”, stojącą w jakiś sposób poza sporem politycznym. Przeciwnie – jest osobą o bardzo wyrazistych poglądach, które uzewnętrzniają się od czasu do czasu w postaci zapowiedzi „dawania z baśki” tym, którzy ośmielają się badać życiorys Wałęsy, w wypowiedziach na temat Radia Maryja albo w usuwaniu sprzed wejścia na Przystanek Woodstock (podkreślam: z terenu publicznego) wystawy antyaborcyjnej. Jednak dla środowiska, mówiąc ogólnie, „Gazety Wyborczej” jest Owsiak authority of last resort – kimś, po kogo się sięga w nadzwyczajnych sytuacjach. Owsiak jest niezwykle wygodny, ponieważ jego charytatywna działalność pozwala tworzyć wrażenie, iż jest osobą niezaangażowaną politycznie, a więc to, co mówi, mówi niejako z pozycji „pozapolitycznych”. (O stosowaniu tej metody w pierwszym dziesięcioleciu III RP bardzo ciekawie pisał Zdzisław Krasnodębski w eseju „Filozofia III RP, czyli od »antypolityki« do »postpolityczności«” w zbiorze „Rzeczpospolita 1989-2009”, wydanym przez krakowski Ośrodek Myśli Politycznej.) Słuchacze odbierają poglądy Owsiaka nie jako poglądy uczestnika politycznej wojny, ale kogoś spoza nielubianego środowiska polityków, a tym samym nadają im większą wagę. Na tym polega wielkie oszustwo Owsiaka, którego on sam, jak sądzę w pełni świadomie, nie chce wyjaśnić, np. poprzez oficjalne poparcie konkretnej partii politycznej. Wziąwszy to pod uwagę, absolutnie zasadne było umieszczenie w noworocznej szopce przez Marcina Wolskiego m.in. Owsiaka właśnie w loży celebrytów, przyklaskujących oczywiście opcji jedynie słusznej.

WOŚP jest instrumentem utwierdzania tej iluzji. Przy czym trzeba zauważyć, że nastąpiła tu całkowita personalizacja idei: WOŚP to Owsiak, Owsiak to WOŚP. Są i inne organizacje, które posługują się popularnym wizerunkiem swoich twórców (Fundacja Anny Dymnej czy Akogo Ewy Błaszczyk), ale żadna z nich nie jest tak medialnie rozdmuchana, tak kontrowersyjna i żadna nie zmieniła się w sprawnie działający koncern. Tym samym każdy wyskok Owsiaka i każde jego kontrowersyjne stwierdzenie natychmiast może być zbite kontrargumentem: ale on tyle robi dla dzieci.

Czy na pewno? Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (tym razem w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz absurdalniejsze i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu wspominany przez Leskiego Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP.

Dlaczego nikt tego nie zrobił? O tym też już swego czasu pisałem: w sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą.

W licytacjach WOŚP biorą udział wszystkie liczące się firmy, wydając w ten sposób pieniądze swoich klientów bez pytania ich o pozwolenie, ewentualnie pieniądze państwowe. Nie ma wysokiego urzędnika, który mógłby się wyłamać z obowiązkowego entuzjazmu – w tym cyrku biorą udział i prezydent, i premier. Szantaż moralny odnosi skutek. Kto w entuzjazmie nie bierze udziału, zostaje napiętnowany.

Po raz kolejny warto postawić pytania, które już zadawałem: z jakich to powodów akurat jedna charytatywna impreza, firmowana przez osobę mocno kontrowersyjną, cieszy się bezprecedensowym wsparciem mediów, publicznych i prywatnych? Dlaczego akurat w tym przypadku istnieje niepisany obowiązek entuzjazmowania się i wspierania tej imprezy? Dlaczego F-16, które, jak rozumiem, i tak muszą latać, latają akurat, eskortując Owsiaka, a nie Annę Dymną albo wolontariuszy Caritasu, którzy co roku przed świętami po cichu sprzedają swoje świece?

Medialny i organizacyjny cyrk, jaki towarzyszy WOŚP, dawno już przekroczył granice absurdu i przyzwoitości. Owczy pęd wyłącza myślenie większości ludzi, którzy „dają na Owsiaka”, bo „przecież wszyscy dają”. Wraz z każdą edycją WOŚP uzupełniany jest wizerunkowy kapitał człowieka, który pod pozorami ograniczenia wyłącznie do pracy charytatywnej, przemyca bardzo wyraziste poglądy społeczne i polityczne. Ja tego kapitału podwyższał mu nie będę.

Łukasz Warzecha
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Tronk
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 13, 2010, 15:10:07 »

Moją siostę podtrzymywał przy życiu respirator od Jurka zmienisz zdanie jak komuś z twojego otoczenia potrzebna będzie pomoc.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 13, 2010, 15:12:43 »

Łukasz Warzecha pisze same bzdury,że komentarz czasu szkoda.

Niech za ś.p. Matkę Teresę się weźmie -to światowej kompromitacji doświadczy,a od pana Owsiaka-WARA. Zły Mrugnięcie Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 15:14:54 wysłane przez kot » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 13, 2010, 15:13:28 »

przekleiłem tylko artykół bez oceniania go
os. uważam tą akcję za cenną dla wszystkich którym pomaga
z drugiej zaś strony trochę racji jest w tym ile to show kosztuje, a przecież i te pieniądze mogły by pójść na pomoc ratowanym ;-)
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Tronk
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 13, 2010, 15:17:12 »

Troszke czepiasz sie szczegłów a wiesz ile kosztuje to gadanie głupot przez polityków w TV.
Zamiast orędzia Prezydenta to dzięgi na szczytny cel o to jest myśl zapamiętajcie bo będę potrzebował elektoratu w najbliższych wyborach.  Chichot
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 13, 2010, 15:20:34 »

No to oświeć kolegę Owsiaka,jak bez rozgłosu taką akcję zrobić.
Myślę,że większość lub wszystkie prawie instytucje i ludzie,które w show uczestniczą -robią to bezpłatnie. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 13, 2010, 15:20:56 »

Troszke czepiasz sie szczegłów a wiesz ile kosztuje to gadanie głupot przez polityków w TV.
Zamiast orędzia Prezydenta to dzięgi na szczytny cel o to jest myśl zapamiętajcie bo będę potrzebował elektoratu w najbliższych wyborach.  Chichot


oczywiście tu się z tobą zgadzam

No to oświeć kolegę Owsiaka,jak bez rozgłosu taką akcję zrobić.
Myślę,że większość lub wszystkie prawie instytucje i ludzie,które w show uczestniczą -robią to bezpłatnie. Uśmiech Uśmiech


wiedziałem że będzie to kij w mrowisko- warto trochę podyskutować
jeżeli jadą gratis,- to autor art. się skompromitował
pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 15:23:13 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
kot
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 13, 2010, 15:26:27 »

Troszke czepiasz sie szczegłów a wiesz ile kosztuje to gadanie głupot przez polityków w TV.
Zamiast orędzia Prezydenta to dzięgi na szczytny cel o to jest myśl zapamiętajcie bo będę potrzebował elektoratu w najbliższych wyborach.  Chichot


oczywiście tu się z tobą zgadzam

No to oświeć kolegę Owsiaka,jak bez rozgłosu taką akcję zrobić.
Myślę,że większość lub wszystkie prawie instytucje i ludzie,które w show uczestniczą -robią to bezpłatnie. Uśmiech Uśmiech


wiedziałem że będzie to kij w mrowisko- warto trochę podyskutować
jeżeli jadą gratis,- to autor art. się skompromitował
pozdr.

To jest oczywiste. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 13, 2010, 15:35:54 »

Ciekawe ,że są tacy ludzie, którzy z wścibstwem i zacięciem godnym lepszej sprawy zaglądają innym w kieszeń ( nota bene  WOŚP jest fundacją pożytku publicznego i z każdego grosza sie musi publicznie tłumaczyć więc nie rozumiem w czym tu tajność ) , a jednocześnie Ci sami ludzie bez mrugnięcia okiem rzucają KAŻDEGO TYGODNIA na tacę parę groszy . Na podstawie ściepy narodowej tylko z 10go stycznia można sobie określić skalę zysków kościelnej gawiedzi w całym roku ( a przecież msze są codziennie ). I w dodatku ta instytucja wcale nie musi się nikomu tłumaczyć ile zgarnia , ani płacić podatków. Ale to nie przeszkadza zasilać tej instytucji , a jednocześnie grzmieć w tubę jaki to Owsiak jest i jakie to WOŚP podejrzane i w ogóle. Podejrzane jest to ,że Pan Łukasz pozytywnie przedstawia Caritas na tle WOŚP . Pewnie z zazdrości o zyski, no bo przecież nie z troski o dzieciaki.

A w ogóle to fenomen WOŚP polega według mnie na tym, że ludzie potrafią się zebrać spontanicznie wokół jednej , dobrowolnej, ogólnonarodowej akcji. Bez oglądania się na zyski i koszty. Ot , po prostu dla uśmiechu i dobrej zabawy. Dla jednej zasady : zrobiliśmy to znowu !

Ludzie w rodzaju Łukasza Warzechy sami siebie stawiają poza narodowym spontanem. Ani to dobrze, ani źle. Nie chcesz  - nie zasilaj, ale nie wtrącaj się jeśli już nie zasilasz. A to , że Owsiak przeleciał się w asyście F16 ?  Nie za pieniądze tego Pana więc niech siedzi cicho. Niech zajrzy do kieszeni Caritasu, który zasila, albo do kieszeni KRK, jeśli w nim uczestniczy . I niech potem o tym napisze.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 13, 2010, 16:14:21 »

Ja w pełni popieram akcje organizowane przez Owsiaka.
Fundacja z każdej złotówki się rozlicza. Pracownikami Fundacji jest bodajże 20 osób, które miesięcznie zarabiają ok 1500 zł więc kokosów na tym nie ma. A że show? Pamiętacie pierwszą Orkiestrę? Ubogą ale ile dająca szczęścia i pożytku. Z czasem Akcja się rozrosła, są koncerty, imprezy itd ale nadal głównym motywem jest solidarność ludzka i chęć niesienia pomocy. Nie rozumiem w ogóle krytyki pod adresem WOŚP. Mi się wydaje, że to przez zawiść - w końcu każdy, który w naszym kraju do czegoś dojdzie jest traktowany jak cwaniak/oszust i złodziej. Takie mamy to nasze piekiełko polskie.
Ja lubię wpłacać na Orkiestrę i fajnie się czuję chodząc z serduszkiem aż się nie odklei Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 13, 2010, 16:41:03 »

http://www.youtube.com/watch?v=in_XZnAyc8w&feature=topvideos
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
kot
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 13, 2010, 16:52:24 »

Wspierające się głosy w wytrwaniu miłości do bliźniego-tak podsumowałbym pierwsze cztery minuty.

Dalej nie dotarłem,bo jad miłości promowanej w tej rozgłośni mi zaczął szkodzić. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #12 : Styczeń 13, 2010, 17:18:13 »

Songo 1970 haha dzięki za link, dawno się tak nie ubawiłam Uśmiech) nie podejrzewam, że w Polsce jeszcze tyle ciemnoty, sorki ale inaczej tego ciemnogrodu nazwać nie można, a jakie błyskotliwe wypowiedzi hahaha

 zobaczcie co robi pranie mózgu w kościele.

Dzięki karetce z Sochaczewa żyje mój kolega inaczej nie byłoby szansy.

Owsiak robi wiele dobrego,a Rydzyk mu zazdrości Mrugnięcie żal mu tej kasy, pewnie pohulałby sobie za to nieźle Mrugnięcie

Pozdrawiam Uśmiech

edit

Songo przepraszam ale pozwolę sobie zamieścić link do nagrania, które na prawno poprawi humor Kotowi i nie tylko

Skutki przedawkowania radio Maryja, wyjaśnia to też jakiego pokroju ludzie słuchają tego radia i dlaczgo są przeciwni akcjo Owsiaka.

 http://www.youtube.com/watch?v=BKbf34XZFIk&feature=related
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 17:48:37 wysłane przez wiki » Zapisane
zochna
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 13, 2010, 18:31:27 »

Mnie również nie podoba się artykuł  Łukasza Warzechy. Jest niesprawiedliwy i tendencyjny.
Moim zdaniem przydałoby się więcej takich Owsiaków,chętnych do niesienia pomocy innym.
Osoby,które wyrażają negatywne opinie o Jego działalności nie rozumieją,lub świadomie z innych
niskich pobudek "nie widzą" jak pożyteczne są to działania.
Smutno mi. gdy czytam lub słyszę negatywne krytyki pod adresem WOŚP. Cieszę się jednak, że więcej jest Nas,którzy popierają takie akcje i uczestniczą w nich.
                       Pozdrawiam       Zochna
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #14 : Styczeń 13, 2010, 20:44:20 »

Ciag dalszy dyskusji

http://glosrydzyka.blox.pl/2010/01/Radio-Maryja-pluje-na-Owsiaka-i-WOSP.html  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 20:47:04 wysłane przez Rafaela » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Styczeń 13, 2010, 21:06:27 »


to jest dobry przykład na uświadomienie sobie- skoro Jurek zbiera tyle w ciągu tak krótkiego okresu czasu,-
to ile KRK zgarnął w czasie swojej działalności?Coś??
Duży uśmiech chyba licznik się skończył Duży uśmiech

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 21:19:59 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #16 : Styczeń 13, 2010, 21:10:50 »

Teraz jest chodzenie po koledzie, to sie sypna pieniadze-miliony.

Raligie zyja bez licznikow, obojetnie jakie. Oczywiscie sa tez koszta ktore musza pokryc jak energia, woda itp.
Ja mysle ze dyskusja na ten temat jest tematem woda. Ludzie nie mysla jakimi pieniedzmi kk dysponuje
rocznie. Ludzie sa nauczeni nakazami aby sie takimi sprawami nie interesowali, maja sie interesowac tym co kosciol kaze. Dlatego nie wolno czytac w internecie co pomylency pisza, a noz ktos by przyszedl po rozum
do glowy. W niedzielne msze mowi sie o ciaglym braku pieniedzy. Nie ma na naprawe dachu, na ogzanie kosciola, itp. Realnosc dnia codziennego jest poprostu szara. Taka dyskusja rozpla umysly, zaczynaja cos
widziec, liczyc potem sie wszystko ucisza i pociag jedzie dalej swimi drogami. Tak do nastepnego razu.

Kupowanie sprzetu szpitalnego, karetek pogotowia nagle rozbudza w glowach myslenie, bo kto bezinteresownie cos komus daje. Nagle zaczyna sie myslenie co ile kosztuje i jakimi pieniedzmi ktos moze
dysponowac. To ciekawe! Pozatym dobre serce, milosc do czlowieka, ratowanie zycia, co to wszystko
ma znaczyc, normalne to nie jest. Jak myslicie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 22:33:23 wysłane przez Rafaela » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #17 : Styczeń 13, 2010, 23:09:28 »

W mojej parafii ksiądz administrujący corocznie - w Sylwestra bądź Nowy Rok przedstawia sprawozdanie finansowe, rozlicza przychody i rozchody. Każdy parafianin może pójść i posłuchać. Kiedy ksiądz był u mnie po kolędzie, porozmawialiśmy na szereg tematów, zarówno całkiem przyziemnych jak i bardziej wzniosłych, także finansowych. Rozmowa była naprawdę rzeczowa i po prostu miła. Powiedziałem jak wyglądają sprawy z punktu widzenia parafianina, zapytałem się jak wyglądają z jego perspektywy. Ksiądz wyszedł bez złotówki i zapewniam, że nie wykonał nawet najmniejszego grymasu niezadowolenia - był to wykonany przeze mnie swoisty test.
Kiedyś ludzie byli zachęcani do wykonywania prac konserwacyjnych przy kościele, aktualnie apeli takowych nie ma, natomiast do wykonywania tych prac są zatrudniani i wynagradzani finansowo najbardziej potrzebujący parafianie - np. bezrobotni.

Co do działalności charytatywnej WOSP - cel jest naprawdę szczytny i zasługuje na pochwałę. Jedyne co mnie smuci to fakt, że często nie potrafi się wykorzystać tego sprzętu. Z tego co wiem to KRK nie popiera hasła "róbta co chceta" oraz pewnych zachowań które można zobaczyć na Przystanku Woodstock. Na poparcie pewnych zastrzeżeń do zachowania co poniektórych zachowań przystankowiczów przedstawiono nakręcony na nim film dokumentalny. Ciężko dyskutować z pewnymi obrazami. Natomiast z tego co się orientuję to autorzy otrzymali pozew sądowy...

W świetle poruszanych w tym topiku informacji - KRK w Polsce prowadzi również szeroko zakrojoną pomoc np. Caritas. Kiedyś nawet Kot poddał w wątpliwość rozmiar tej pomocy, przedstawiłem w odpowiedzi konkretne liczby, pomimo tego zlekceważył je i poddawał nadal w wątpliwość. Są prowadzone również parafialne caritas - dla pomocy parafianom. Prowadzone są również doraźne akcje - np. pomoc powodzianom, czy "pogorzelcom". Nie uważam za optymalne aby licytować się w zakresie ilości/jakości pomocy, znacznie lepiej współdziałać i po prostu pomagać. Proszę jedynie o rzetelną ocenę faktów.

Jeżeli występują jakieś nieprawidłowości w WOŚP to za dziecinne uważam tłumaczenie tego argumentami w stylu "a KK...". 
Dlatego nie docierają do mnie argumentacje jak ta poniżej:
Nie chcesz  - nie zasilaj, ale nie wtrącaj się jeśli już nie zasilasz. A to , że Owsiak przeleciał się w asyście F16 ?  Nie za pieniądze tego Pana więc niech siedzi cicho. Niech zajrzy do kieszeni Caritasu, który zasila, albo do kieszeni KRK, jeśli w nim uczestniczy . I niech potem o tym napisze.
East, zarzucasz w pierwszym zdaniu coś czego sam się dopuszczasz w kolejnym...
W świetle Twoich wypowiedzi w temacie KK, zapytam: dajesz na tacę?

Konstruktywna krytyka jest zawsze potrzebna. Bądźmy jednak rzetelni i KONSEKWENTNI we włąsnych poglądach i poradach.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 13, 2010, 23:16:10 »

Czytałem i się nieźle ubawiłem.
A taki głos pewnego internauty mnie wręcz "rozwalił"  :
cytat  :
Zapraszam was na woodstock, byscie na wlasne oczy zobaczyli co sie tam dzieje - tam jest jedna, wielka gigantyczna cpalnia. Brud, hiv i narkotyki. Kazdy kto nie wierzy, niech nie slucha glosu mediow, ktore za wszelka cene beda bronic woodstocku i wosp bo z tego maja gigantyczne przychody (..)

Od dwóch lat jeżdżę z synem ( teraz lat 12 ) na Woodstock. To ogromna impreza. W ubiegłym, 2009 r  było tam , uwaga  - 420 tysięcy ludzi . To niemal tyle ilu jest mieszkańców mojego miasta razem wziętych.
Przez 3 dni tylu ludzi bawiło się w Kostrzyniu nad Odrą na Woodstockowej imprezie.
Byłem wśród tej ciżby.
Nie widziałem narkotyków, zła ani przemocy. Widziałem świrów różnych , masę młodzieży zakręconej pozytywnie. Nikt nikomu nie robił krzywdy , nikt nie bił się. Ja widziałem tylko tłum rozradowanych młodych ludzi. Każdy, dosłownie każdy się uśmiechał. Może miałem takie szczęście ? Może tylko ja widziałem jak wyznawcy Hare Kryszna rozmawiali z uśmiechniętymi Księżmi bez żadnej agresji ?
Jeśli WOŚP jest w stanie przez 3 dni stworzyć na chwilę średniej wielkości miasto w dowolnym miejscu Polski na rockowej imprezie za - uwaga  - ODSETKI od depozytów zebranych w ciągu jednego , styczniowego dnia, ( a potem jeszcze kupić cały ten sprzęt medyczny ) ot tak,  W PODZIĘCE DLA MŁODYCH, ZAANGAŻOWANYCH LUDZI, to ja się pytam ile kasy wyjeżdża z Kraju na potrzeby smutnych panów w czarnych kieckach każdego roku  ( rok to 52 Niedziele takiej narodowej ściepy !!! ) .
Niesamowite , prawda ?

Arteq napisał :
Cytuj
East, zarzucasz w pierwszym zdaniu coś czego sam się dopuszczasz w kolejnym...
W świetle Twoich wypowiedzi w temacie KK, zapytam: dajesz na tacę?
A co ma moje dawanie, lub nie dawanie na tacę do meritum wypowiedzi ?  Owszem , wytknąłem gościowi to, że rozlicza nie swoją kieszeń. Kieszeń, która NIE MA AMBICJI BYĆ MORALNYM SUMIENIEM NARODU , ŚWIATA  i Bóg wie czego tam jeszcze. Spójrzmy na sprawy z właściwej perspektywy. Czy według Ciebie ja nie mam prawa SZACOWAĆ dochodów tzw "Ojców Kościoła" , "strażników moralności i dusz" itd, itp, zaś każdy ma prawo ingerować w dobre imię dowolnej PUBLICZNIE ROZLICZAJĄCEJ SIĘ Fundacji ?
Do tej pory nie robiłem wycieczek w kierunku KRK wg zasady : nie zasilam - nie obchodzi mnie to.
Ale kiedy widzę , ze ktoś tej zasady się nie trzyma i zaczyna ujadać na nie swoją imprezę, to zastosowałem ( przyznaję , że trochę prowokacyjnie ) tą samą zasadę myślenia wobec ujadacza.
I jaka jest reakcja ? " Uderz w stół, a nożyce się odezwą " Uśmiech

W sumie nie mam ochoty walczyć z KrK , bo to walka z wiatrakiem. Wolę zasilać to, co uznaję za dobre.

ps. a na tacę dałem już na prawdę sporo. I nie tylko na tacę, ale również swojej osobistej pracy na rzecz kościelnej placówki również. Myłem, malowałem, odchwaszczałem . Nie uważam tego za coś poniżającego. Zrobiłem to z szacunku i z przekonania , że warto pomagać CZŁOWIEKOWI obojętnie jakiego wyznania by nie był jeśli poprosi mnie o pomoc. Tyle.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 23:37:26 wysłane przez east » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #19 : Styczeń 13, 2010, 23:23:41 »

Oj arteq
Ten film o którym piszesz został nakręcony na zlecenie telewizje pewnego ojca z Torunia i jest całkowicie przekłamany.
Słusznie TV Trwam dostali za to pozew sądowy i mają przeprosić (wyrok był już dawno a jakoś ojczulkowie nie mogą zdobyć się na przyznanie do oszustwa i powiedzenie zwykłego "przepraszam").
Woodstock to wspaniała impreza i mam nadzieję, że jeszcze uda mi się kiedyś tam udać - cudowna atmosfera, pełna dialogu i dobrej zabawy.

Ja nie widzę w WOŚP nic złego. Co z tego, że przeleci się F16? Jeśli dzięki temu lotowi ktoś zwróci na niego uwagę i wpłąci na konto fundacji to tylko plus prawda?

Z argumentami prosto z RM to w ogóle szkoda moim zdaniem dyskutować i się denerwować. Lepiej je całkowicie zignorować. Po prostu im nie w smak to, że ktoś bez codziennej agitacji potrafi zebrać olbrzymie fundusze na szlachetny cel - bez codziennego podawania konta, szykanowania innych, siania nienawiści itd. Czego pan Rydzyk mu na pewno zazdrości bo on o takim sukcesie to może tylko pozazdrościć (co mnie bardzo cieszy gdyż uważam że RM zdecydowanie bardziej szkodzi Kościołowi niż mu pomaga).
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 13, 2010, 23:38:16 »

Komentarz mógł być stronniczy, zdjęcia - to chyba nie fotomontaż? Czy może jednak tak? Nie uważam PW za definitywnie negatywny, stwierdzam jedynie, że można na nim spotkać się z zachowaniem wybitnie uwłaczającym godności człowieka.
Z pięknem deklarowanego celu WOŚP nie dyskutuję bo jest jak najbardziej słuszny.

Z pewnymi Twoimi tezami mógłbym podyskutować, np. nastawieniem pokojowym i "dawaniem z baśki". Zdaję sobie jednak sprawę, że są to przypadki sporadyczne, a każdy jest tylko człowiekiem [choć niektórzy na tym forum uważają, że wręcz bogiem].

Zrozumiałym jest dla mnie również fakt, że aby przyciągnąć darczyńców impreza winna mieć odpowiedni splendor i nagłośnienie. Ważne jest aby zachować odpowiednie proporcje, a ponieważ nie jestem specjalistą ani analitykiem, nie dysponuję również wystarczającymi danymi nie mogę uczciwie stwierdzić gdzie ona winna przebiegać w przypadku WOŚP i jak ma się to do rzeczywistej.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #21 : Styczeń 13, 2010, 23:47:07 »

Największą siłą Akcji Owsiaka jest ENTUZJAZM!!!

Właśnie entuzjazm jest motorem napędowym całego przedsięwzięcia. Stare sposoby kreowania się przez "sami wiecie kogo" Duży uśmiech nie znajdą poparcia w nowoczesnym społeczeństwie. Dawniej zbierano datki za pomocą wzbudzania litości albo strachu (jak nie dasz to znaczy że jesteś nieczuły pozbawiony człowieczeństwa - piekło ).

Ludzie bawiąc się z serdecznym uśmiechem na ustach, spontanicznie oddają "grosz" i nie liczą strat.
Siła Owsiaka polega na radości w tym co robi. Ci którzy mu zazdroszczą, radości wewnętrznej nie mają, nie przeniosą jej na tłumy, nie pociągną za sobą najlepszej nawet idei...


Moim zdaniem, to nie trzeba krytykować tych co odnoszą sukcesy, tylko naśladować, uczyć się podejścia do ciągle zmieniających się warunków życia.




Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #22 : Styczeń 13, 2010, 23:59:24 »

Mam nadzieję, że nie masz na myśli konformizmu, bo mi tym zaleciało...
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #23 : Styczeń 14, 2010, 00:14:44 »

Wyraziłem się dość jasno, cieszy mnie radość całego przedsięwzięcia, jeśli ktoś chce nazwać radosne poczucie jakiejś wspólnoty konformizmem, to niech sobie nazywa, to tylko słowa-nazwy, a uczucia i tak płyną w dobrym kierunku.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #24 : Styczeń 14, 2010, 06:04:29 »

Komentarz mógł być stronniczy, zdjęcia - to chyba nie fotomontaż? Czy może jednak tak?

Właśnie o to chodzi iż część zdjęć w ogóle nie robiono na Woodstock :/
Ale RM posunie się do wszystkiego by oczernić konkurencję w zdobywaniu pieniędzy
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

truegaming madex managerzuzlowy halotupsy magicalespackluporum