Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 11:52:11


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzęsienia ziemi  (Przeczytany 158115 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #275 : Grudzień 10, 2012, 22:18:53 »

Nagły wzrost globalnej aktywności sejsmicznej może niepokoić

Zahi, ndz., 2012-12-09 19:07
 
 Skala zjawiska:  globalne
 
 Źródło: sxc.hu

Niedługo po niedawnym trzęsieniu ziemi w Japonii z 7 grudnia po całej kuli ziemskiej rozeszła się fala sejsmiczna, która spowodowała powstanie wielu silnych wstrząsów w różnych punktach naszego globu. Po dość spokojnym wrześniu i październiku doszło do zdecydowanej eskalacji zjawisk sejsmicznych.



 
Nagłe wzmożenie wstrząsów jest dość niepokojące biorąc pod uwagę atmosferę jaka panuje przed 21 grudnia. Ciekawym jest fakt że naukowcy podkreślają, że obecny rok jest szczególnie szczęśliwy pod względem ofiar śmiertelnych w wyniku katastrof naturalnych. Jednak by dopełniły się statystyki na podobnym poziomie jak w ubiegłych latach, musiało by jeszcze w tym roku dojść do bardzo silnego wstrząsu który mógłby spowodować tysiące ofiar. Formułowanie tego typu opinii jest dość zaskakujące.
 
Obecnie praktycznie, każdy kto w różnym stopniu interesuje się trzęsieniami ziemi  i umie śledzić wstrząsy, jest w stanie stwierdzić, że dochodzi do jakiejś anomalii. Od dnia 7 grudnia po silnych wstrząsach w Japonii wciąż dochodzi do wstrząsów wtórnych i choć jest to rejon w którym występują dość często trzęsienia ziemi to jednak ilość około 40 wstrząsów w okresie dwóch dni to jednak dużo. Niepokoi zwłaszcza podobny scenariusz jaki miał miejsce w marcu 2011. Wtedy po dość silnym wstrząsie tez wszyscy myśleli, że już po wszystkim gdy nagle zdarzyło się coś tej skali jak „dziewiątka” na uskoku Tohoku.
 
Nie tylko Japonia budzi obawy. Podobnie sytuacja wyglądała w innych rejonach świata jak Chile, Papua Nowa Gwinea, Iran, Meksyk, jak również na terenach znacznie nam bliższym jak Grecja, Turcja, czy też Rumunia. Średnia siła i ilość wstrząsów dość mocno wzrosła. Natomiast dziwnym faktem jest to, że nie można znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat tej anomalii w TV czy też w prasie. Może dzieje się tak z powodu tej słynnej już grudniowej daty, a może powodem jest zupełnie coś innego.
 
Biorąc pod uwagę docierające informacje w tym dużą ilość doniesień o dziwnych światłach pojawiających się w rożnych rejonach świat, a także innych nie do końca zrozumiałych fenomenach, czy też przewidywaniach meteorologów na temat nadchodzących mrozów którzy mogą zapoczątkować najgorsza zimę od ponad trzydziestu lat, nie trudno pomyśleć że coś niepokojącego dzieje się z naszą planetą.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nagly-wzrost-globalnej-aktywnosci-sejsmicznej-moze-niepokoic
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
biolog2
Gość
« Odpowiedz #276 : Grudzień 21, 2012, 16:52:33 »

I to się nazywa błędna interpretacja. Dokładną analizę trzęsień ziemi prowadzi się od jakiś 80 lat - a na poziomie całego globu od około 40/50 lat. Na tej podstawie nie można do końca stwierdzić czy mamy wzmożoną aktywność w ogóle czy tylko w obrębie badanego przedziału czasowego.

Wcale mnie te kropki nie dziwią Uśmiech mam ich znacznie więcej ...

http://d.wiadomosci24.pl/g2/f5/cb/e0/49973_1195070963_48cb_p.jpeg

media nic nie ukrywają Uśmiech
Zapisane
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #277 : Grudzień 21, 2012, 18:07:36 »

Przekopiowałem i lekko zmodyfikowałem swój komentarz z innego wątku, w którym przed chwilą też ci odpowiedziałem i wklejam go tutaj:

Zaraz przyjdą i ci zarzucą, że po co te weryfikacje i uwagi bo jeśli tak to zostało przekazane i zinterpretowane to znaczy, że tak właśnie jest, bo każdy ma swoją własną wersję zdarzeń.
I że prawdy są różne.


_________________________

Przy okazji być może i mi zarzucą, że zaśmiecam forum kopiowaniem i wklejaniem swoich postów. Mało interesujących rzecz jasna.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 18:07:51 wysłane przez gosc5690 » Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #278 : Grudzień 21, 2012, 18:24:04 »

To po co w 2 miejscach piszesz to samo? Podaj najwyżej linka, a tak narażasz się na regulamin.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #279 : Grudzień 21, 2012, 18:26:01 »

O proszę.
Myślałem, że skoro już napisałem, że mi zarzucą, to nie zarzucą, tak z przekory. A tu proszę. ;  )))))))
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #280 : Grudzień 21, 2012, 18:34:18 »

Nie zarzucą tylko objaśnią, ale skoro musisz się powielać, to ja nie widzę przeszkód, ale mówię za siebie.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #281 : Grudzień 22, 2012, 01:40:10 »

To po co w 2 miejscach piszesz to samo? Podaj najwyżej linka, a tak narażasz się na regulamin.
yyy... bo wziął przykład z Ciebie (sondy soho)? Mniej hipokryzji proponuję...
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bestgame nazarinh wartune watahaskromnych shaggydogss