Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 08:51:56


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W jakim celu zbudowano Wielką Piramidę?  (Przeczytany 80241 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #50 : Styczeń 23, 2009, 12:55:03 »

Ale to że piramidy były pokryte licówką udowodniono? NIe obrażaj sie jak dziecko, któremu rodzice nie kupili ukochanej zabawki.

Znaczy, ze były pokryte białą licówką (nie miedzianą, a chyba zwykłym wapieniem, albo innym tego typu czymś) - tak. Resztki tej licówki znajdują się na wierzchołku piramidy Chafre.
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #51 : Styczeń 24, 2009, 10:42:44 »

(posprzątałem tu trochę, bo dostałem sto pięćdziesiąt zgłoszeń o offtop. trzymać emocje w ryzach, panowie. Kiara, te wierszyki niestety też zobowiązany byłem usunąć)

wszystkie posty następujące po moim, które nie będą na temat, będą kasowane.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 12:42:05 wysłane przez Septerra » Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #52 : Styczeń 29, 2009, 19:11:40 »

w jakim celu zbudowano piramidę - to grobowiec faraona Cheopsa
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Styczeń 30, 2009, 10:47:42 »

grobowiec??!!??

Po co faraon miał budować grobowiec dla swoich pra pra wnuków?Coś
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Cysio91
Gość
« Odpowiedz #54 : Styczeń 30, 2009, 11:34:19 »

grobowiec??!!??
Po co faraon miał budować grobowiec dla swoich pra pra wnuków?Coś

No największa piramida - dwie pozostałe dla jego synów ( Chefrena i innego a największa jest grobowcem Cheopsa )
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Styczeń 30, 2009, 11:36:45 »

no ale największa piramida budowana była ponad 300 lat (dwie mniejsze pomijam). Przecież faraon nie miał gwarancji, że kolejni po nim będą kontynuować budowę - a nawet gdyby to, że pochowają w niej właśnie niego (??)

...a jeżeli już to nie Cheopsa a Chufu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 11:37:33 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Cysio91
Gość
« Odpowiedz #56 : Styczeń 30, 2009, 12:39:44 »

no ale największa piramida budowana była ponad 300 lat (dwie mniejsze pomijam). Przecież faraon nie miał gwarancji, że kolejni po nim będą kontynuować budowę - a nawet gdyby to, że pochowają w niej właśnie niego (??)

...a jeżeli już to nie Cheopsa a Chufu.

po grecku nazywany był Cheopsem więc mówię jak Grecy - Cheops

a dla Ciebie jaki był cel - zbudowanie bramy czasu i miejsce gdzie ma wypływać energia chroniąca nas przez niektóre zła zagrażające planecie ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 12:41:03 wysłane przez Cysio91 » Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Styczeń 30, 2009, 12:55:32 »

Problem w tym, że nie mam pojęcia dlaczego zbudowano piramidy ale na pewno nie są to grobowce - za długi czas budowy.

Zastanawiające też jest to, iż piramidy nie istnieją tylko w Egipcie ale sa rozrzucone po całym świecie. Zakładając, że prawdą jest czego uczą nas w szkołach to technicznie nie było możliwe by Egipcjanie (lub inny naród) mógł w tym czasie przebywać na wszystkich ziemskich kontynentach.

Wydaje się, że mogą spełniać rolę zabezpieczenia (Ziemi?) ale równie dobrze mogą być czymś w rodzaju anten do komunikacji z innymi kontynentami (ziemskimi), mogą też spełniać całkiem inną rolę. Ciekawe czy budujący piramidy wiedzieli co budują?? Jakbym w prześcieradle i sandałach walił motyka w piach na pustyni i zobaczyłbym jakieś dziwne zjawiska w pobliżu piramidy a później ktoś by mi powiedział, że to grobowiec i dusza faraona poszła do nieba to pewnie bym uwierzył. Niestety nie nosze sandałów i nie wierzę, że piramida jest grobowcem. Owszem, moźe ta funkcja została przypisana później tej budowli albo jakiś faraon chciał być nieśmiertelny i uważał, że wykorzystanie piramidy do tego celu to przysłowiowy "strzał w dziesiątkę".

Wygląda na to, że nikt nie ma pojęcia czym jest piramida...do czasu aż jej nie rozbiorą albo nie zadziała zgodnie ze swym przeznaczeniem - o ile oczywiście takowe istnieje Mrugnięcie
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Kiara
Gość
« Odpowiedz #58 : Styczeń 30, 2009, 13:46:14 »

Ja nie mam watpliwosci iz budujacy wiedzieli w jakim celu buduja piramidy, nie byla to ich fantazja artystyczna. Nie ulega watpliwosci iz spelnialy role wielofunkcyjna.Ale napewno nie sluzyly do zaezpieczania ziemi przed , kataklizmami w sensie naszego wspolczesnego zrozumienia.
Owszem mogly pelnic role blokowania ziemi przed podnoszeniem wibracji na niej z tym sie zgodze.Jak rowniez byly systemem odprowadzajacym ENERGIE , KTORA PRZETWARZAL CZLOWIEK , DO SYSTEMOW < KTORE tego SAME NiE POTRAFILY. Ziemia stanowila dla nich ZRODLO ZASILANIA, STRUMIEN ENERGETYCZNY Z ZIEMI PLYNOL DO SYSTEMU. No coz jak ktos  przez dlugie wieki korzystal z takiego zasilania, rozstac sie z nim nie chce....

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #59 : Styczeń 30, 2009, 15:47:39 »

Według oficjalnych i nieoficjalnych danych piramidę Cheopsa(Chufu) budowano 20 lat.Nie wiem skąd wiedza o 300 latach?
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #60 : Styczeń 30, 2009, 16:02:48 »

Według oficjalnych i nieoficjalnych danych piramidę Cheopsa(Chufu) budowano 20 lat.Nie wiem skąd wiedza o 300 latach?

właśnie
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Styczeń 31, 2009, 02:36:52 »

dwadzieścia lat Coś?

to czysta kpina

Wystarczy wziąć liczbę bloków podzielić przez liczbę godzin czy minut (tych 20 lat). Wynik jest absurdalny i jednoznacznie przekreśla budowanie piramidy w tak krótkim czasie. No chyba że współczesna nauka nie mówi nam o zaawansowaniu technologicznym ówczesnych egipcjan. Przy dzisiejszym zaawansowaniu technicznym - nie licząc kosztów budowy - przedsięwzięcie to trwałoby ponad 40 lat (!) - mamy do dyspozycji potężne dźwigi. Egipcjanie ze swoim systemem ramp i wciąganiu kamieni na drewnianych belach czy płozach... ech wystarczy pomyśleć - to po prostu nie możliwe.

Nawet jak założyłem 16 godzinny dzień pracy to czas potrzebny na postawienie jednego bloku wydał mi się niesamowicie krótki. A gdzie jeszcze wydobycie i obróbka kamienia, gdzie jego dostarczenie z kamieniołomu, gdzie transportowanie w rejon budowy Coś

Co do przeznaczenia piramidy - Kiara może mieć rację ale czy ją ma - tego nie wiem i nikt chyba tego na 100% nie wie
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Blad
Gość
« Odpowiedz #62 : Styczeń 31, 2009, 07:46:16 »

i tym sposobem Herodot został okrzyknięty KŁAMCĄ :-)
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #63 : Styczeń 31, 2009, 17:22:01 »

dwadzieścia lat Coś?

to czysta kpina

Wystarczy wziąć liczbę bloków podzielić przez liczbę godzin czy minut (tych 20 lat). Wynik jest absurdalny i jednoznacznie przekreśla budowanie piramidy w tak krótkim czasie. No chyba że współczesna nauka nie mówi nam o zaawansowaniu technologicznym ówczesnych egipcjan. Przy dzisiejszym zaawansowaniu technicznym - nie licząc kosztów budowy - przedsięwzięcie to trwałoby ponad 40 lat (!) - mamy do dyspozycji potężne dźwigi. Egipcjanie ze swoim systemem ramp i wciąganiu kamieni na drewnianych belach czy płozach... ech wystarczy pomyśleć - to po prostu nie możliwe.

Nawet jak założyłem 16 godzinny dzień pracy to czas potrzebny na postawienie jednego bloku wydał mi się niesamowicie krótki. A gdzie jeszcze wydobycie i obróbka kamienia, gdzie jego dostarczenie z kamieniołomu, gdzie transportowanie w rejon budowy Coś

Co do przeznaczenia piramidy - Kiara może mieć rację ale czy ją ma - tego nie wiem i nikt chyba tego na 100% nie wie
Czy to dlatego,że Ci się coś nie zgadza podajesz czas budowy piramidy według własnego widzimisię?
20 lat podaje się oficjalnie oraz podaje taki czas Kapłanka Ki.
Sam wybierz,kto ma rację.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #64 : Luty 02, 2009, 00:19:31 »

cóz trochę faktów!

egipcjanie nie znali słowa PIRAMIDA, to grecka nazwa PIRAMIS od słowa greckiego PYR czyli OGIEŃ, dla egipcjan Piramida była symbolizowana przez hieroglif o kształcie Piramidy na poprzecznej belce poziomej, odczytywano to jako MR co oznacza ni mniej ni więcej ale WZNOSIĆ SIĘ oraz MIEJSCE WZNOSZENIA, odnośnik do tego jest w Księdze Umarłych którą przestudiowałem przez parę miesięcy - jest mowa o tym, że FARAON JAKO SŁOŃCE WZNOSI SIĘ!!!

odrobiłem lekcje i jak widać nie spekuluję - ja wiem już o co chodzi ale nie sposób tego wyjaśnić raczej, dochodziłem do tego przez ostatnie 9 lat więc nie wyjaśnię w jednym poście...

a do Tenebraela - źródłem tego są badania egiptologów, studiowanie Księgi Piramid, Księgi Umarłych lub jak kto woli Papirusu ANI

lecz połączenie tych koncepcji jest moje - to nie wiedza czytana ale doświadczona Uśmiech

Jezus też się WZNIÓSŁ do Nieba, Enoch, Ezechiel tez i paru innych - myślcie, ja myślałem 9 lat i mam wynik tych badań...

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 00:27:16 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Luty 02, 2009, 07:37:44 »

i tym sposobem Herodot został okrzyknięty KŁAMCĄ :-)

Na jakiej podstawie wydajesz taka opinię?? Masz jakieś dowody??



Czy to dlatego,że Ci się coś nie zgadza podajesz czas budowy piramidy według własnego widzimisię?
20 lat podaje się oficjalnie oraz podaje taki czas Kapłanka Ki.
Sam wybierz,kto ma rację.

Zdaje się, ze czegoś nie rozumiesz.

Nigdzie nie twierdziłem, że wiem lepiej. Oficjalne źródła mówią jedno ale nie mówią wszystkiego. Jestem całkowicie przeciwny teorii, że budowa piramidy trwała 40 lat (w tym 10 lat przygotowań) z zastosowaniem technik o jakich można przeczytać w książkach do historii. Co innego gdyby powiedziano, że budowniczowie dysponowali sprzętem przekraczającym nasz poziom wiedzy technicznej. Byłbym skłonny uwierzyć w tak krótki okres budowy.

Jeżeli dłubali miedzianymi narzędziami każdy blok skalny to nie ma szansy by uczynili to szybciej niż przed upływem 300 lat. Jeżeli natomiast budowali wykorzystując bardzo zaawansowane technologie to zgoda trwało to kilkadziesiąt lat.
 
Odwrotne zestawienie nijak nie trzyma się kupy.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 08:02:30 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Blad
Gość
« Odpowiedz #66 : Luty 02, 2009, 07:53:57 »

na co? na to że okrzyknałeś Herodota KŁAMCĄ czy na to że napisał że piramide zbudowano w 20 lat?
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Luty 02, 2009, 08:03:05 »

...a gdzie ja napisałem, że Herodot to kłamca???

« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 08:04:03 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Blad
Gość
« Odpowiedz #68 : Luty 02, 2009, 08:04:52 »

skoro on napisał 20 lat a ty twierdzisz że jest inaczej, któryś z was kłamie - logika
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Luty 02, 2009, 08:11:41 »

ja nigdy nie twierdziłem, że Herodot kłamie. Jego zapiski jednak nie są jednoznaczne i przychylam sie do teorii, która mówi iż Herodot opisuje remont piramidy a dokładniej - jej zewnętrznych płyt (powiedzmy elewacyjnych), na co wskazują opisywane przez niego urządzenia. Moim zdaniem błędnie zostało zinterpretowane to co Herodot pisał. Podobnie jak i samo budowanie piramidy.
I nie zasłaniaj się logiką skoro wierzysz we wszystko o czym usłyszysz.
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Blad
Gość
« Odpowiedz #70 : Luty 02, 2009, 08:39:08 »

Cytuj
Herodot:   "Dzieje" 
 "Pracowało zaś kolejno przez trzy miesiące po dziesięć miriad ludzi. Okres dziesięciu lat zszedł udręczonemu ludowi na budowie drogi, po której wlekli kamienie, a którą wybudowali* jako dzieło nie o wiele mniejsze, moim zdaniem, od samej piramidy; długość jej bowiem wynosi pięć stadiów, szerokość dziesięć sążni, wysokość, tam, gdzie jest stosunkowo najwyższa, osiem sążni, a jest z wygładzonego kamienia, w którym są wyrżnięte figury*. Zatem dziesięciu lat wymagała budowa tej drogi i podziemnych komór grobowych na owym wzgórzu *, na którym stoją piramidy; te komory kazał sobie wybudować jako grobowce na wyspie, skierowawszy tam kanał Nilu *. A na budowie samej piramidy upłynął czasokres dwudziestu lat. Jest ona czworoboczna, a każdy jej bok* ma osiem pletrów i tyleż wynosi jego wysokość*; sporządzona jest z wygładzonych i jak najdokładniej dopasowanych płyt kamiennych*, a żadna płyta nie jest mniejsza niż trzydzieści stóp. Zbudowano tę piramidę w taki sposób: w odstępach, które
jedni schodami, drudzy stopniami nazywają. Po zrobieniu pierwszego odstępu dźwigali resztę kamieni* w górę machinami, które sporządzili z krótkich drewien, unosząc głazy z ziemi na pierwszy rząd odstępów. Ilekroć kamień wydostał się na ten rząd, kładziono go na inną machinę, która stała na pierwszym rzędzie stopni, a z tego wyciągano go za pomocą tej innej machiny na drugi rząd. Ile bowiem było rzędów stopni, tyle było machin, albo też przenoszono tę samą machinę, ponieważ była jedyna i łatwa do niesienia, na każdy szereg, ilekroć z niej kamień wyjęli (wolę podać oba sposoby, jak o nich opowiadają). Najwyższa część piramidy naprzód została ukończona, następnie wykonali przylegające do niej części, wreszcie wykończyli przyziemne i najniższe części. Zaznaczone też jest w egipskim piśmie na piramidzie, ile wyłożono na rzodkiew, cebulę i czosnek dla robotników. I jak sobie dobrze przypominam to, co mi powiedział tłumacz, który odczytywał napis, suma ta wynosiła tysiąc sześćset talentów srebra...

Czy ja gdzieś napisałem że WIERZĘ?Coś napisałem że okrzyknąłeś Herodota KŁAMCĄ.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 08:50:15 wysłane przez Blad » Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Luty 02, 2009, 09:03:13 »

gdzie ja okrzyknąłem Herodota KŁAMCĄ?Coś

skończmy ten off top - moim zdaniem piramida to nie jest grobowiec i tyle. Skad to wiem - ano pomyślałem sobie przez chwilkę  Duży uśmiech

...no i jeszcze skoro budowali ją od góry...to idealnie mi pasuje do sposobu budowania zewnętrznych płyt elewacyjnych. Zresztą ustawianie 15 tonowych bloków przy pomocy bambusowych/drewnianych dźwigów....możesz to sobie wyobrazić??  Zajmuję się na codzień budownictwem i nijak nie mogę sobie tego wyobrazić (żeby zbudowac tak wytrzymały dźwig musieli by go ustawiać i budować innym dźwigiem)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 09:11:04 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Blad
Gość
« Odpowiedz #72 : Luty 02, 2009, 09:41:00 »

gdzie ja okrzyknąłem Herodota KŁAMCĄ?Coś

...no i jeszcze skoro budowali ją od góry...to idealnie mi pasuje do sposobu budowania zewnętrznych płyt elewacyjnych.

przeczytaj jeszcze raz opis Herodota, ale tym razem spróbuj wyobrazić sobie to co pisze i zrozumieć. Najpierw pociągneli bloki kamienne do góry, ......Najwyższa część piramidy naprzód została ukończona, (czyli obłożona białą licówką) następnie wykonali przylegające do niej części,(czyli schodzili z licówka w dół) wreszcie wykończyli przyziemne i najniższe części. ..(po drodze rozbierając rusztowania)

A gdzie okrzynąłeś KŁAMCĄ?? twierdząc że to trwało znacznie dłużej. Prawda jest jedna, zdania dwa, więc któreś jest nieprawdziwe. 
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 09:42:45 wysłane przez Blad » Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #73 : Luty 02, 2009, 09:45:43 »

skoro Herodot opisywał to co widział jak budują ją to tak było i taka jest rola piramidy - ja wierzę Herodotowi
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #74 : Luty 02, 2009, 09:48:40 »

Cysio, Herodot nie widział, Swoje Dzieło spisał   w V wieku p.n.e., kiedy istniało jeszcze państwo egipskie i jego ciągłość od czasów najdawniejszych. Przekazywał on informacje zaczerpnięte od kapłanów egipskich, którzy znali przeszłość swojego kraju
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 09:49:05 wysłane przez Blad » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

schoolmonster obozyjenieckie naszemaluchy my-very-cats the-world-is-magic