Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Styczeń 18, 2021, 20:46:30


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KONOPIE  (Przeczytany 25132 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #25 : Marzec 31, 2011, 10:12:35 »

Będzie śmiesznie ,bo jak zniosą depenalizację to z jednej strony będziemy mieli de facto przyzwolenie na uprawy, a z drugiej strony zakaz unijny. Bez aktów wykonawczych to wszystko się rozejdzie po kościach. Marihuana może nie będzie legalna,ale za to nie będzie się za nią karać. I to wystarczy.Kto będzie chciał ten skorzysta.
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #26 : Marzec 31, 2011, 10:29:49 »

Moze nawet zrobi sie lewy handel ziolami?
Jak go zwal tak go zwal,ale na pewno ktos na tym zarobi,a ile pracy bedzie miala policja.O ho ho,juz ich widze na targach jak trzepia tych ludzi,ktorzy chca zarobic.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #27 : Marzec 31, 2011, 10:49:27 »

Ale wystarczy , że będziesz miała zaświadczenie od lekarza rodzinnego, że zażywasz marihuanę przeciwbólowo ( zamiast "śmiertelnych" pigułek ) i temat z głowy Uśmiech Nic ci nie zrobią hehe . Jeśli przejdzie poprawka do ustawy ...
Cytuj
Sojusz Lewicy Demokratycznej chce zalegalizować marihuanę do celów medycznych. W tym celu złożył poprawkę do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O projekcie poinformował w rozmowie z tvn24.pl były minister zdrowia Marek Balicki.
(..) Były minister zdrowia, obecnie poseł Sojuszu przekonuje, że marihuana pomaga m.in. w leczeniu chorób nowotworowych, stwardnienia rozsianego, jaskry i minimalizuje ból. Obecnie marihuana do celów leczniczych stosowana jest legalnie m.in. w Holandii, niektórych kantonach Szwajcarii, Kanadzie i 14 stanach USA.

http://www.tvn24.pl/12690,1697570,,,marihuana-w-sluzbie-zdrowia-sld-zlozylo-poprawke,wiadomosc.html

Jak poprawka wejdzie w życie to warto się rozejrzeć za dobrym, znajomym lekarzem ,który zaleci MJ na bóle ... np bóle głowy lub menstruacyjne Mrugnięcie I to będzie LEK a nie zioło w wolnej sprzedaży ...
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 01, 2011, 14:42:32 »

"Maryska" w Sejmie przeszla.A jednak.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 02, 2011, 10:47:46 »

Greta no nie do końca "przeszła" ,ale to krok w dobrym kierunku.

Oto jeden z komentarzy do znowelizowanej ustawy
NIC SIĘ NIE ZMIENI, TYLKO CI BARDZIEJ TOLERANCYJNI PROKURATORZY ( czyt. PALACZE GANJI) BĘDĄ MIELI WIĘKSZY WACHLARZ MOŻLIWOŚCI UŁASKAWIENIA  DELIKWENTA ZA ZBRODNIE POSIADANIA I KONSUMPCJI MARIHUANY! PO PRZYSŁUCHANIU SIĘ DEBACIE W SEJMIE NIE JESTEŚMY PEWNI CZY WOGÓLE TA NOWELIZACJA DOTYCZY NARKOMANII CZY MOŻE TURYSTYKI SINGAPURU? POŻAL SIĘ BOŻE POZIOM DEBATY W SEJMIE OSIĄGNĄŁ DNA! TAM ŻADNE SŁOWO NIE BYŁO NA TEMAT POZA SŁOWAMI POSŁA BALICKIEGO! JESTEŚMY ZAŻENOWANI I OBRAŻENI, ŻE KTOŚ TAKI PROWADZI NARÓD POLSKI! PROWADZI CHYBA DO UNICESTWIENIA!

( oryginalna pisownia ze strony http://wolnekonopie.pl/idealistka/polityka/689.html )

Jeśli chodzi o polityków, to chyba najbardziej podoba mi się zdanie Palikota w tej sprawie :
"tak! Jesteśmy za legalizacją marihuany"
http://www.ruchpoparciapalikota.pl/wiadomosci/janusz-palikot-za-legalizacja

Ale Marek Balicki ma u mnie też wielkiego plusa.

A tu jeszcze o Tomku Obarze , pierwszym lobbyście na rzecz konopii w Polsce

Tomek Obara jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym przez polskie MSWiA
 lobbystą na rzecz  legalizacji marihuany. Tomek leczy marihuaną udokumentowane zaburzenia zdrowotne, dlatego niezwłocznie zgłosił się na policję z żądaniem  zwrotu skonfiskowanej własności. Dzięki jego odwadze i determinacji nie aresztowano
 dwóch przyjaciół, którzy przewozili przesyłkę,  ale wszyscy mają postawione zarzuty popełnienia zbrodni. Grozi im do 8 lat pozbawienia  wolności. Wydarzenie nagłośniły lokalne media podając informację o zatrzymaniu 300  działek dilerskich przeznaczonych na nielegalny rynek.     W akcie protestu Tomek zorganizował w  Rybniku czterodniowy Marsz. Tomek ma potwierdzone przez lekarza prawo do używania  cannabis w celach medycznych. Do sądu wystąpił ze skargą o zwrot zatrzymanej marihuany. Zapowiada się głośny proces.

To jest fragment artykułu z czasopisma " ideaLISTKA " . Obara zamówił z Czech lekarstwo Uśmiech
Może będzie precedens Mrugnięcie W asyście zmiany ustawy .. będzie ciekawie .
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 02, 2011, 19:37:07 »

Myślą że nie to jest problemem uzależnień od tego typu używek. A to jest co innego, bo można się uzależnić od wszystkiego i tu należy szukać głównej przyczyny. Skutków nigdy się nie wyeliminuje jeśli nie zrozumie się przyczyny.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 19:37:43 wysłane przez Sventer » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Maj 26, 2011, 12:19:41 »

dobre wieści dla palaczy zioła  Mrugnięcie Chichot Duży uśmiech Afro

Narkotyki w małych ilościach i na własny użytek: Odstąpienie od ścigania
1 godz. 11 minut temu
Prezydent Komorowski podpisał ustawę: Będzie można odstąpić od ścigania, gdy dana osoba ma nieznaczne ilości środków odurzających na własny użytek i nie jest dilerem.

AFP

Odstąpienie od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków przewiduje nowela ustawy podpisana dziś przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Prawo wprowadza taką możliwość, gdy dana osoba ma nieznaczne ilości środków odurzających na własny użytek i nie jest dilerem.

Według noweli przygotowanej w resorcie sprawiedliwości, w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem.
 
 


Ponadto, gdy osoba uzależniona podda się leczeniu, prokurator będzie mógł wobec niej zawiesić postępowanie, jeśli nie zagraża jej kara wyższa niż do pięciu lat więzienia.

W przepisach podniesiono maksymalny wymiar możliwej kary za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających z 10 do 12 lat więzienia. Natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających miałoby grozić do 10 lat więzienia, gdy obecnie grozi za to do ośmiu lat.

Nie będzie też można reklamować środków spożywczych ani tzw. dopalaczy poprzez sugerowanie, że posiadają one działanie podobne do substancji psychotropowych lub środków odurzających, a ich użycie, nawet niezgodne z przeznaczeniem, może powodować skutki takie jak wspomniane substancje i środki. Ponadto jednostki administracji rządowej, Żandarmerii Wojskowej, Służby Celnej będą mogły konfiskować substancje psychotropowe lub środki odurzające w ilości niezbędnej do przeprowadzenia badań potwierdzających popełnienie przestępstwa. Chodzi o to, aby po zatrzymaniu tych produktów, służby te mogły przechowywać próbki, na podstawie których określą, czy mają do czynienia z przestępstwem.

Nowe przepisy krytykowały PiS i PJN uznając, że legalizują one posiadanie narkotyków.

Ustawa - za wyjątkiem dwóch przepisów - ma wejść w życie po sześciu miesiącach od dnia ogłoszenia.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #32 : Maj 26, 2011, 13:51:22 »

Songo , podpisał ,bo idą wybory..
I nie tylko wybory ,idą też ludzie w całej Polsce . A ludzie to wyborcy :


Przed Ratuszem zebrało się ok. 400 osób. – Pamiętajcie! Marihuana jest naturalna i była stworzona przez Boga. Dopiero potem człowiek stworzył alkohol, który dzisiaj jest przecież legalny! – mówił Rafał Grudziński, organizator marszu.(..)
(..)  mówi „Grzybek”, jeden z uczestników marszu. – Jestem tu dzisiaj, chociaż wiem, że ten marsz nic nie zmieni. Ale mam nadzieję, że zostaniemy zauważeni, że ktoś „na górze” stwierdzi, że coffeeshopy czy posiadanie zioła na własny użytek nie jest w stanie nikomu zaszkodzić.

Gdy tłum trafia pod budynek sądu Rafał Grudziński zachęca ludzi do podpisywania się pod projektem ustawy obywatelskiej. – Chcemy możliwości posiadania 30 gram marihuany na własny użytek, trzech krzaków na własny użytek i amnestii dla wszystkich już skazanych. Jeśli nas popieracie – chodźcie, podpiszcie się! – nawoływał Grudziński.  Po chwili podchodzi do nas. – Oczywiście mówimy tu o trawie dostępnej dla ludzi powyżej 18 albo nawet 21 roku życia.


http://wolnekonopie.pl/idealistka/relacje-z-akcji/727.html

Na moim osiedlu widziałem plakat zachęcający do uczestnictwa w takim marszu 3go czerwca !

Projekt napisany przez europejczyków

            Obecnie Kluby Konopne istnieją tylko w Hiszpanii i Belgii. Stowarzyszenie „Trekt Uw Plant” (Grow your plant) stworzone przez konsumentów marihuany w Anwers rozpoczęło swoją pierwszą własną kolektywną plantację w zgodzie z tamtejszym prawem uprawy jednej żeńskiej rośliny przez jedną osobę. Poprzez uprawę marihuany chcą pomóc innym palaczom, którzy nie mają możliwości bądź nie mogą tego robić we własnym zakresie. Ta akcja ma na celu pozbawienie czarnego rynku dochodów oraz ochronę konsumenta przed zanieczyszczeniami z oszukańczego źródła przestępczego, oraz ma wyeliminować w jak największym stopniu spożywanie pochodnych konopi przez dzieci. Od pozytywnej decyzji władz w kwietniu 2006, w Bilbao, w Hiszpanii, stowarzyszenie „Pannagh” oraz kilka organizacji palaczy zaczęło realizować podobny projekt pod nadzorem władzy. Natomiast w USA i Kanadzie kluby istnieją dla użytkowników marihuany medycznej. Kluby te jednakże funkcjonują w mniej przezroczysty sposób niż CSC.

            Akcje oparte na takim modelu zaczęły się w innych krajach. Wszystko zależy od legislacji oraz od polityków w danym państwie. Model CSC może przekształcić się na różny sposób, aby dostosować się do lokalnych warunków prawnych. W krajach bardziej postępowych, prywatne „kółka” palaczy mogłyby również oferować miejsce do konsumowania przez ich członków produktów cannabis. Jest to próba odseparowania ulicznej sprzedaży i wniesienia prewencji na wyższy poziom. System ten nie przynosi żadnych dochodów, to zapewnia, iż właściciel bądź członek klubu nie promują konsumpcji. Ograniczenie nałożone na ilość dla osoby również w tym pomaga.
Godna zaufania alternatywa

            Kluby Konopne posiadają bardzo dużo zalet. Po pierwsze model ten pozwala na produkcję marihuany dla własnych potrzeb bez handlu, dystrybucji czy eksportu i importu produktów z konopi. Rozwiązanie takie jest zgodne z międzynarodowymi konwencjami.

            Obecnie na czarnym rynku spotykamy bardzo często marihuanę o coraz większej zawartości THC oraz próby zwiększenia wagi produktu poprzez dodanie innych, szkodliwych składników, wysokie ceny i udostępnianie środków odurzających dzieciom. CSC zapobiegają temu. Władza mogłaby ustalić ramy oraz kontrolować CSC od zasiewu po konsumpcję. Dochody i podatki z tego rynku generowałyby biliony euro w oficjalnej gospodarce, co spowodowałoby wzrost ekonomiczny. W ten sposób CSC mogłyby stworzyć nowe miejsca pracy oraz pozwoliłyby na zakup wielu produktów objętych podatkiem.

            Dekryminalizacja konopi jest również niezbędna - ponieważ młodzi i starsi palacze represjonowani są przez prawo, czując się przestępcami. Organizacja nadzorująca CSC mogłaby analizować i dotrzymywać gwarancji uczciwości rynku. Policja i urzędy skarbowy dalej represjonowałyby przemyt i łamanie tych zasad. System ten szybko stałby się konkurencyjny wobec czarnego rynku.


http://wolnekonopie.pl/po-dekryminalizacji-othermenu-45.html

A w Czechach ...

15 gramów marihuany, 5 haszyszu, a nawet 1,5 heroiny. Od 1 stycznia dzięki nowym przepisom Czesi mogą legalnie zaopatrywać się w narkotyki. Tym samym stali się posiadaczami najbardziej liberalnego prawa narkotykowego w całej Europie!Ustalone przez czeski rząd maksymalne dozy środków odurzających, jakie można posiadać legalnie, są tak „szczodre“, że Czechy od razu ogłoszono najbardziej liberalnym krajem w Europie. Oprócz pewnych dawek marihuany czy haszyszu dozwolone jest również posiadanie twardych narkotyków, takich jak: metaamfetamina (2 gramy), heroina (1,5 grama), kokaina (1 gram) czy ecstasy (4 tabletki). Zalegalizowane w Czechach dawki przewyższają do trzechkrotnie te ustalone przez holenderskie władze. Co więcej legalnie można również uprawiać do 5 sadzonek konopi. Nowe prawo zastąpiło dotychczasową niejasną regulację, według której dozwolone było posiadanie „nieznacznej ilości“ narkotyków

http://www.cafebabel.pl/article/32584/czechy-praga-legalizacja-narkotyki.html

Artykuł pyta : Praga - drugi Amsterdam  ? I tu czas pokaże , czy  Czeski eksperyment się powiedzie, czy nie i jakie będzie miał skutki społeczne. Uważam  że z tymi twardymi narkotykami to przegięli. Ale czego oczekiwać po kraju w którym piwo pije się na przerwie obiadowej w zakładach pracy Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 14:22:32 wysłane przez east » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Maj 26, 2011, 14:15:37 »

east ja tam się cieszę dlatego że uważam że im mniej represyjny system- tym lepiej/zdrowiej,-
a co do alkoholu to nie obwiniałbym do końca ludzi jako wynalazców, bowiem fermentacja jest procesem jak najbardziej naturalnym, i tak jak uderzenie błyskawicy może podpalić...
poza tym ostatnio na NG. widziałem ciekawy przypadek(niestety nie pamiętam nazwy dzrzewa) liści drzewa którym zajadają się i ptaki, i ssaki,-
a potem mają problem z utrzymaniem równowagi Duży uśmiech

pozdr.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #34 : Maj 26, 2011, 14:29:43 »

songo szkoda że nie pamiętasz nazwy drzewa Mrugnięcie
Swoją drogą to w naturze możesz znaleźć panaceum na wszystko ,a w tym "rozweselacze " Mrugnięcie

Tak sobie myślę ,że gdyby w Polsce dopuszczono posiadanie 30gram ( jak chcą uczestnicy Marszów ) konopii na własny użytek , oraz posiadanie 3 krzaków na osobę ( pomysł na rodzinny biznesik ) to polskie regiony przygraniczne nawiedzałaby fala przyjezdnych z UE czym wyprzedzilibyśmy takie Czechy.

A póki co, to faktycznie Praga jest pięknym miastem, dawno tam nie byłem Mrugnięcie ... a teraz znacznie zyskała na atrakcyjności .. pozazdrościć marketingu.

Domowa uprawa narodowym skarbem Czechów ?

pozdr.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 14:29:59 wysłane przez east » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Maj 26, 2011, 14:57:01 »

taaa- te drzewa chyba u nas nie rosną,-
bo niektórzy by na nich siedzieli dzień i noc Duży uśmiech
ale tak też jest z misiem Coala, albo z Leniwcem- całe życie nawalony Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 15:33:10 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Thotal
Gość
« Odpowiedz #36 : Maj 26, 2011, 18:06:18 »

Misie coala są na wiecznym rauszu, bo jedzą liście eukaliptusa, a te zawierają alkohol UśmiechPozdrawiam - Thotal
Zapisane
pawell
Gość
« Odpowiedz #37 : Maj 29, 2011, 22:07:40 »

East,
dlaczego przegięli? Przecież nie zalegalizowali tego, po prostu zdepenalizowali, co oznacza że nie będzie karane posiadanie tego narkotyku, a sam handel będzie karany Uśmiech
Myślę, że to racjonalne posunięcie. Bo po co płacić za utrzymywanie w ładnej, czystej celi kogoś kto pali/bierze ale nie sprzedaje? Ten człowiek robi to dla siebie, tak samo jak palenie papierosów czy picie alkoholu, tyle że narkotyki bardziej szkodzą zdrowiu.
Uważam, że taka depenalizacja powinna być i u nas - na własny użytek możesz mieć, a dilerzy i mafia dużo bardziej surowe kary bo na dziś dzień to wygląda mniej więcej tak, że dziecko palące marihuane i diler który aktualnie ma przy sobie 2g, są w świetle prawa równi, są po prostu kryminalistami. Zamiast wydawać nasze pieniądze - pieniądze podatników na utrzymywanie ich [dzieciaków] w celach gdzie tylko lepiej zgłębią tajniki biznesu, lepiej za te pieniądze wysłać ich na odwyk. Bardziej humanitarne to i pożyteczniejsze dla społeczeństwa Uśmiech
Oczywiście to jest tylko moje zdanie Uśmiech
Pozdrawiam
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #38 : Maj 29, 2011, 22:38:39 »

pawell masz racje (wg mnie ) w sprawie palenia MJ. Słuszne spostrzeżenia co do karanych.
Mnie chodziło o to, żeby bardziej uświadomić ludzi w kwestii tej heroiny zamiast karania. Nie karanie za heroinę to innymi słowy przyzwolenie na zażywanie tego gówna. Wg mnie to syf. Zgoda co do tego, że zamiast kar więzienia powinno się kierować na leczenie, uświadamianie itp, ale do tego potrzebne jest  też świadome Państwo a nie wiem, czy z tym w Czechach jest różowo ...
Zapisane
pawell
Gość
« Odpowiedz #39 : Maj 30, 2011, 20:27:58 »

Założe się, że jest lepiej niż u nas! Chichot
Tak, to jest syf który niszczy ale jeśli ktoś chce w to brnąć to nie zabraniajmy, pomóżmy tym którzy chcą z tego wyjść. Bo mimo wszystko nawet w Polsce mimo surowej polityki antynarkotykowej, nie ma problemu w dostępie do narkotyków. I w każdym kraju czy mają surową czy liberalną politykę, byli są i będą narkomani. Podobnie z alkoholizmem etc etc
Moim zdaniem powinno być bardzo surowe prawo dla przestępczości zorganizowanej i dilerów bo nie ma sensu karać narkomanów. To jak wojna, zabijają cywili a tym którzy siedzą u sterów nic się nie dzieje Smutny
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #40 : Maj 31, 2011, 10:18:33 »

No właśnie, a statystyki wykrywalności "przestępców" rosną każdego dnia po złapaniu małolata z  jointem .. Smutny
Cały ten System jest chory.. ale - możemy to zmienić.

W całej Polsce marsze konopne, a na świecie  akcja !

Mamy 72 godziny  na skompletowanie petycji o dekryminalizacji i przedstawienie jej politykom. Poniżej oryginalna wiadomość z AVAAZ


In 72 hours, we could finally see the beginning of the end of the ‘war on drugs’. This expensive war has completely failed to curb the plague of drug addiction, while costing countless lives, devastating communities, and funneling trillions of dollars into violent organized crime networks.

Experts all agree that the most sensible policy is to regulate, but politicians are afraid to touch the issue. In days, a global commission including former heads of state and foreign policy chiefs of the UN, EU, US, Brazil, Mexico and more will break the taboo and publicly call for new approaches including decriminalization and regulation of drugs.

This could be a once-in-a-generation tipping-point moment -- if enough of us call for an end to this madness. Politicians say they understand that the war on drugs has failed, but claim the public isn't ready for an alternative. Let's show them we not only accept a sane and humane policy -- we demand it. Sign the petition and share with everyone -- when we reach 1/2 million, it will be personally delivered to world leaders by the global commission.


http://www.avaaz.org/en/end_the_war_on_drugs/?fp

Już jest nas prawie 400 tysięcy. Dołącz kto może Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 10:56:33 wysłane przez east » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Maj 31, 2011, 10:54:51 »

No właśnie, a statystyki wykrywalności "przestępców" rosną każdego dnia po złapaniu małolata z  jointem .. Smutny
Cały ten System jest chory..

a więc System/UE- i jej synonimy: statystyki, limity, procedury, etc.
"Opakowanie" prawne jakie stworzono tworzy absurdy na każdym kroku- żeby nie wymieniać najbardziej znanych,
ale co służb i wykrywalności- np. komendanci narzucają miesięczne limity wykrywalności/mandaty dla swoich podwładnych,-
a ci wypełniają je w jak najłatwiejszy sposób..
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Czerwiec 04, 2011, 08:32:06 »

nie wiem czy to był żart, ale:
"Dzien dobry, w rosji nie mozna od 1ego czerwca uprawiac pietruszki,bo"jej nac mozna palic jak gandzie". Serio) wiecej w poranku tvn24"

Rosjanie zamierzają zdelegalizować nowy narkotyk ... pietruszkę
admin, sob., 2011-06-04 09:35

 Skala zjawiska:  lokalne
 
 Korzeń i nać pietruszki - narkotyczne właściwości mają mieć nasiona

Po niedawnych zaskakujących normach prawnych dotyczących wykorzystania preparatów ziołowych w Unii Europejskiej mamy kolejny przykład „postępowej” działalności ustawodawczej, tym razem w Rosji, która zamierza zdelegalizować … pietruszkę.

 

Rosyjska Federalna Służba rozszerzyła listę roślin zawierających substancje odurzające lub trujące. Teraz ma znaleźć się na niej pietruszka, która jest powszechnie uprawiana w całym kraju.  Wydaje się, z nasion tej rośliny można produkować narkotyki.  Czy pietruszki jest aż tak niebezpieczna?  O opinie w tej sprawie rosyjska stacja telewizyjna zwróciła się do szefa departamentu z Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej, psychiatry Jewgienija Bruna.

 

Mimo zakazu jest mało prawdopodobne, aby ze sprzedaży miało zniknąć to popularne warzywo. Nie sposób będzie też ukarać wszystkich je uprawiających, mówi psychiatra.

 

, „Ale jest pewien wyjątek, jeśli zostanie udowodnione, że pietruszka była uprawiana w celu sprzedaży narkotyków, sprawa znajdzie się w sądzie” powiedział „To może być trudne do udowodnienia, ale być może istnieje na to jakiś sposób".

 

Zakaz sprzedaży pietruszki może być nieskuteczny, powiedział Brune.  Aby uzyskać efekt narkotyczny, potrzebna jest wystarczająco duża liczba nasion tej rośliny, przynajmniej kilka worków nasion.

 

Psychiatra powiedział, że w świecie jest opisane ponad sto tysięcy gatunków roślin posiadających pochodne narkotyków o działaniu psychoaktywnym.  Wśród nich są te, które są często zjadane.

 

"To jest nierealna walka, bo po wprowadzeniu zakazu mafia narkotykowa wymyśli coś innego" powiedział Jewgienij Brune. "Myślę, że problemem jest konieczność zmniejszenia popytu na narkotyki i substancje psychoaktywne przyjmowane ogólnie dla zabawy." kontynuował

 

Sam Jewgienij Brune nie zgodził się z propozycją Komisji ONZ ds. Narkomanii, aby zalegalizować narkotyki i zatrzymać zupełnie ściganie sprawców.

 

"Dwa lata temu napisano w sprawozdaniu Komisji, że polityka Narodów Zjednoczonych w celu zniszczenia rynku narkotyków nie powiodła się. Zaproponowano absurdalny sposób poradzenia sobie z sytuacją, zalegalizować narkotyki i pobierać dodatkowe podatki akcyzowe od ich sprzedaży " dodał.

 

Według rosyjskiego psychiatry, doprowadzi to jedynie do tego, że co najmniej jedna trzecia ludności świata uzależni się od narkotyków.

 

Komentarz: Człowiek w swej bucie uważa, że można kontrolować naturę i uważa się za władnego do rozstrzygania, które rośliny są legalne a które nie. W rzeczywistości wszystkie rośliny są i powinny być legalne a tak zwana walka z mafiami narkotykowymi przypomina walkę ze spożyciem alkoholu w USA w czasach prohibicji. I wtedy w latach trzydziestych i teraz wraz z nowym podmiotem prohibicji efekt jest ten sam. Brutalna walka władz z procederem, który robi się zyskowny właśnie, dlatego, że ta walka jest prowadzona. W tym konkretnym przypadku mamy jednak drugie dno, bo nie idzie wyłącznie o ochronę przed narkotykami, chodzi o zniechęcenie ludzi do spożywania warzyw w ogóle i dlatego różne regulacje i spontaniczne ogórkowe epidemie mogą być elementem jakiejś większej układanki, której możemy jeszcze w całości nie ogarniać.
 Źródło:  http://www.vesti.ru/doc.html?id=464839&cid=520

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosjanie-zamierzaja-zdelegalizowac-nowy-narkotyk-pietruszke
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2011, 10:08:22 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #43 : Czerwiec 04, 2011, 10:25:14 »

Proponuję wprowadzić od zaraz zakaz importu pietruszki z Rosji! Tak jak oni zablokowali zakaz sprowadzania warzyw z UE. Oko za oko, korzeń za korzeń, nać za nać  Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Czerwiec 04, 2011, 10:31:01 »

Program pt. kontrola i jego wykonawcy kontrolerzy nie mogą wyjść ze swych ukochanych ról,-
wręcz przeciwnie starają się penalizować nawet pietruszke Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #45 : Czerwiec 04, 2011, 22:33:44 »

Ciekawe co konkretnie w tej naci pietruszki powoduje "stany narkotyczne" . Ja znalazłem taki oto fragment :

Natka, tak jak wszystkie inne zieleniny, zawiera mnóstwo kwasu foliowego.
Nawet niewielki niedobór kwasu foliowego w organizmie może być przyczyną
złego nastroju, depresji, podatności na stresy
.(..)
Uważa się, że pietruszka zawiera substancje, w obecności których nie mogą
rozwijać się komórki rakowe.(..) Gdy zdarzy się nadużyć alkoholu, zgryzienie kilku
liści pietruszki powinno przywrócić zdolność logicznego rozumowania (..)Kiedy oczy są zmęczone, a powieki opuchnięte,
warto na chwilę położyć na nich kostki pietruszkowego lodu. Efekt jest
niemalże natychmiastowy. Lodowy kompres odświeża oczy i dodaje blasku
spojrzeniu.


http://forum.gazeta.pl/forum/w,12345,7263857,7263857,Pietruszka.html?v=2

Tak więc nać pietruszki, korzeń ,albo liście nie tylko są remedium na zły nastrój ( co może być główną przyczyną "działania narkotycznego" ) , ale także działa przeciwrakowo, pomaga na kaca, poprawia wygląd oczu ( np po przepiciu ) .I w dodatku jest LEGALNA  - póki co w Polsce Uśmiech
To jest dopiero warzywny narkotyk Uśmiech)
Nic dziwnego, że ruskie chcą go zdelegalizować.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Czerwiec 05, 2011, 05:38:53 »

...myślę że następny powinnien być koperek- podobno daje większego "kopa" Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Czerwiec 05, 2011, 09:26:46 »

Idąc tokiem waszego rozumowania , absolutnie nie jedzmy buraków ,ponieważ staniemy się burakami  Duży uśmiech Może coś w tym jest ,bo nieliczni juz się nimi stali i zasiedli w ławach sejmu  Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #48 : Czerwiec 05, 2011, 09:38:36 »

Idąc tokiem waszego rozumowania , absolutnie nie jedzmy buraków ,ponieważ staniemy się burakami  Duży uśmiech Może coś w tym jest ,bo nieliczni juz się nimi stali i zasiedli w ławach sejmu  Duży uśmiech

Mam nadzieję, że nie zapuszczą w tych ławach korzeni  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 09:38:53 wysłane przez krzysiek » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Czerwiec 25, 2011, 07:18:31 »

Kanada: Para otrzyma dofinansowanie do uprawy marihuany
18 minut temu
Para pacjentów z kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja, której zezwolono na uśmierzanie bólu marihuaną, otrzyma od miejscowych władz dofinansowanie na prowadzenie uprawy konopi indyjskich - podały w mijającym tygodniu kanadyjskie media.

Uprawa tych roślin jest w Kanadzie nielegalna. Nieliczne wyjątki dotyczą m.in. osób mających oficjalne zalecenie lekarskie do stosowania marihuany, na przykład w przypadku uporczywego bólu, któremu nie są w stanie zaradzić inne lekarstwa.

Prawo zezwala na to od 10 lat. Zgodę na stosowanie marihuany w celach medycznych mogą otrzymać osoby w terminalnym stadium choroby, w przypadkach niektórych chorób (np. epilepsji, artretyzmu czy właśnie uporczywych dolegliwości bólowych), a także zakwalifikowane przez odpowiednie władze osoby cierpiące na inne schorzenia.

Jak przypomniała telewizja CBC taką właśnie zgodę ma małżeństwo czterdziestolatków z prowincji Nowa Szkocja: kobieta odczuwa skutki wypadku samochodowego, a jej mąż cierpi m.in. na jaskrę.

Wolno im hodować do 25 sadzonek marihuany. Są jednak za biedni, by uprawiać więcej niż sześć roślin. Zwracali się już do władz prowincji o dofinansowanie uprawy marihuany jako przepisanego leku i w końcu otrzymali zgodę.

Jak podała CBC, otrzymają jednorazowo 2500 dolarów na przygotowanie większej uprawy roślin, a następnie, co trzy miesiące, będą otrzymywać 100 dolarów na sadzonki i niezbędny sprzęt.

W Kanadzie toczy się od lat polityczna debata na temat legalizacji uprawy i posiadania marihuany. Istnieje nawet ogólnokrajowa, choć kanapowa partia, której celem jest legalizacja tego narkotyku.

Za legalizacją opowiadają się Zieloni, którzy w tym roku po raz pierwszy wprowadzili do parlamentu federalnego swojego przedstawiciela. Oficjalna opozycja, Nowa Partia Demokratyczna, popiera depenalizację marihuany, natomiast rządzący konserwatyści opowiadają się za karami.

Kanadyjczycy mają przy tym dość swobodne podejście do marihuany. Z danych urzędu statystycznego wynika, że w 2004 roku około 14 proc. dorosłych Kanadyjczyków przyznawało się, że palą marihuanę, przynajmniej czasami. 10 mln Kanadyjczyków, czyli prawie jedna trzecia całej populacji, potwierdza, że przynajmniej raz w życiu zdarzyło im się palić skręty.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/kanada-para-otrzyma-dofinansowanie-do-uprawy-marihuany,1659162,4
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2011, 07:18:53 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

livemta stadoterra testpiltza polskiserwerzycia wojnawatah