Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Styczeń 25, 2021, 05:59:15


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KONOPIE  (Przeczytany 25235 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #50 : Sierpień 31, 2011, 22:09:27 »

Polski rząd zachęca: Konopie to najlepsze źródło energii
konopie energia biomasa spalanie kotłownia co2

 
sxc.hu/atroszko
 
Najbardziej energetyczna biomasa.

Paździerze konopne są świetnym materiałem na biomasę - przy ich spalaniu powstaje więcej energii niż przy spalaniu drewna – donosi PAP.
Do ich zastosowania w kotłowniach resort rolnictwa zachęca samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe oraz prywatnych właścicieli domów.

URZĘDNICY BLOKUJĄ BADANIA NAD MARIHUANĄ>>

Prof. Grzegorz Spychalski z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu mówi, że z jednego hektara uprawy konopi powstaje nawet 15 ton suchej biomasy.

Chodzi o dozwolone prawnie, polskie odmiany konopi włóknistych, które w przeciwieństwie do tych indyjskich zawierają najwyżej 0,2 proc. psychoaktywnej substancji THC – wyjaśnia agencja.
POWSTAŁA SZKOŁA UPRAWY KONOPII>>

Co ciekawe, konopie mają nie tylko najwyższą wydajność energetyczną spośród wszystkich roślin, ale także doskonale absorbują z atmosfery dwutlenek węgla.

AJ

Ekspert: palenie konopiami wydajniejsze niż drewnemhttp://www.sfora.pl/Polski-rzad-zacheca-Konopie-to-najlepsze-zrodlo-energii-a35492Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #51 : Wrzesień 01, 2011, 08:35:20 »

Na przedmieściach Detroit - w miejscowości Southfield, w stanie Michigan - powstała pierwsza szkoła uprawy konopii indyjskich. Studenci Med Grow Cannabis College uczą się historii używki, ogrodnictwa i prawnych aspektów dotyczących palenia marihuany - donosi "The New York Times".
(..)
Zgodnie z prawem obowiązującym w stanie Michigan, pacjent, któremu lekarze zapiszą marihuanę jako lekarstwo może sam hodować 12 roślin lub zlecić to innej osobie powyżej 21 roku życia. Są one nazywane "opiekunami" i mogą dostarczać konopie dla maksymalnie 5 podopiecznych. Stąd potrzeba profesjonalnego szkolenia.

http://www.sfora.pl/Powstala-szkola-uprawy-marihuany-a14363

No i nie można by tak u nas? Chętnych do takiej szkoły by nie zabrakło. Generalnie wszyscy dredziarze , kolejka byłaby długa Mrugnięcie
Tylko najpierw niech wygra Palikot i wprowadzi choćby takie rozwiązanie jak marihuana na receptę jak w USA Mrugnięcie

Cytuj
Ekspert: palenie konopiami wydajniejsze niż drewnem

a z pewnością, z pewnością  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2011, 08:36:13 wysłane przez east » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642Zobacz profil Email
« Odpowiedz #52 : Wrzesień 09, 2011, 10:08:15 »

Cytuj
Ekspert: palenie konopiami wydajniejsze niż drewnem

a z pewnością, z pewnością  Duży uśmiech

Ekspert miał na myśli konopie przemysłowe Uśmiech
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Wrzesień 24, 2011, 14:48:22 »

Sobota 24.09.2011, 10:30

Tu nauczą ludzi palić marihuanę


sxc.hu/caz777

Lekarze: Trzeba dać ludziom wytyczne.

    Eksperci uważają, że kanadyjski resort zdrowia powinien opracować wytyczne dotyczące palenia marihuany. Ma to ograniczyć negatywne skutki jej używania – donosi upi.com.

Dr Benedikt Fischer z Simon Fraser University w Vancouver uważa, że ministerstwo powinno postępować z marihuaną tak jak z alkoholem, papierosami czy twardymi narkotykam i przygotować kampanię informacyjną na jej temat.

POWSTAŁA SZKOŁA UPRAWY KONOPII>>

Zdaniem lekarza dezinformacja dotycząca skutków palenia jointów jest bardzo niebezpieczna. Tym bardziej, że co 10. dorosły Kanadyjczyk i co 3. osoba w wieku od 14 do 25 lat przyznała się do palenia marihuany w ostatnim roku.

Przykładowo młodzież sądzi, że jazda samochodem po skręcie nie jest groźna. Tymczasem z badań wynika, że kierowcy odurzeni marihuaną powodują coraz więcej wypadków – mówi dr Fischer.

WÓDKA JEST GROŹNIEJSZE NIŻ LSD, EKSTAZY I MARIHUANA>>

Dodaje, że ludziom należy uświadomić, że regularne palenie marihuany może powodować problemy z pamięcią i zdrowiem psychicznym.

AJ

    Guidelines suggested for marijuana use

http://www.sfora.pl/Tu-naucza-ludzi-palic-marihuane-a36196
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #54 : Wrzesień 24, 2011, 20:57:13 »

Cytuj
Dodaje, że ludziom należy uświadomić, że regularne palenie marihuany może powodować problemy z pamięcią i zdrowiem psychicznym.

W świecie, który sam w sobie jest psychicznie chory, a pamięć to jedynie tresura tożsamości, marihuana jest zwalczana, ponieważ daje ludziom wytchnienie.
Jak ze wszystkim, z nią również trzeba się umieć obchodzić, ale najbardziej ,ze sobą samym.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #55 : Październik 01, 2011, 15:55:02 »

Piątek 30.09.2011, 14:41

Rosja stawia na masową uprawę konopi


sxc.hu

Zaleją nas narkotykami?

Pół wieku po tym, gdy Związek Radziecki podpisał konwencję ONZ zabraniającą hodowli roślin służących do produkcji narkotyków, Rosja chce wrócić do statusu światowego potentata - donosi rmf24.pl.

Władze rosyjskie, wbrew opinii ekspertów, przekonują, że będą uprawiane tylko specjalne wyselekcjonowane rodzaje konopi. W uprawianych konopiach mają być śladowe ilości substancji narkotycznych.

TRAWKA W PRACY NIE JEST GROŹNA>>

Żaden narkoman nie zechce tego palić. To jakby palić liście z drzew albo zwykłą trawę z pola - portal cytuje wiceminister rolnictwa, Ilję Szestakowa wiceministra rolnictwa.

Specjaliści, jak pomagający narkomanom Roman Gierasimow, obawiają się, że produkcję przejmie mafia.

WSZYSCY CZESI NA HAJU?>>

Gdy interes przejmie mafia, będzie uprawiać konopie indyjskie pod przykrywką bezpiecznych upraw dla przemysłu - rmf24.pl cytuje Gierasimowa.

JS

    Rosja chce wrócić do masowej uprawy konopi - Świat - Fakty w RMF24 - najświeższe wiadomości ...

http://www.sfora.pl/Rosja-stawia-na-masowa-uprawe-konopi-a36388


Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
greta
Gość
« Odpowiedz #56 : Grudzień 04, 2011, 09:57:06 »

Ucieczka przed lekarstwem – Rick Simpson
2 Grudzień 2011 Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

Tłumaczenie: SzamanPsychedeliczny

Pozostałe części pod linkiem na bocznym panelu

Ekstrakt konopny wg receptury Ricka Simpsona

Rick Simpson to pan w wieku około sześćdziesięciu lat, który mieszka w Nowej Szkocji na wschodzie Kanady i uprawia konopie, by produkować z nich leczniczy ekstrakt o niezwykle wysokiej zawartości kannabinoli oraz dostarczać go potrzebującym za darmo. Rozpoczął w 1997 r. po tym, gdy doznał poważnego wypadku. Zbawienna moc ekstraktu, pomagająca w licznych chorobach jest powszechnie znana, jednak Rick wierzy, że odkrył lekarstwo na…
Simpson uważa, że jego preparat jest doskonałym lekarstwem – między innymi – na nowotwory. Większość puka się w głowę, ale są ludzie, którzy chwycili się tego jak tonący brzytwy i twierdzą, że pomogło im to w krótkim czasie. Z teoretycznego punktu widzenia nie jest to pobawione sensu, było już nieco doniesień z ośrodków badawczych w różnych krajach, że wysokie dawki kannabinoli zawartych w marihuanie leczą (bądź hamują rozwój) np. raka zwanego glejakiem, u zwierząt doświadczalnych. Receptory kannabinoidowe, obecne w komórkach wielu tkanek odpowiadają za szereg funkcji w organizmie, w tym prawdopodobnie na mechanizmy apoptozy, programowanej śmierci komórek. Zwolenników olejku wg receptury lawinowo przybywa, podobno jak przybywa nowych doniesień o wyleczeniach!

Rick Simpson podkreśla, że choroby nowotworowe są współczesną epidemią, na której koncerny farmaceutyczne zarabiają krocie sprzedając tony przeróżnych leków pomimo, że ich działanie budzi wątpliwości. Koncerny nie chcą zmiany, bo interes jest zbyt lukratywny – a jego koncentratu ekstraktu z konopi nie sposób opatentować.

Rick sądzi, że jego metoda daje najlepsze rezultaty w leczeniu nowotworów przy pomocy konopi, ponieważ umożliwia przyjmowanie odpowiednio końskich dawek. Zaleca on zaczynać od objętości mniejszej, niż ziarnko ryżu, aż do grama lub najlepiej dwóch dziennie w kilku dawkach, które można podawać w kapsułkach. To odpowiednik nawet ponad dwudziestu gram suszu i tak potężne odurzenie może sprawiać problemem, ale podobno pacjenci przyzwyczajają się, a co ważniejsze, zdrowieją. Jak dodaje Rick, odurzenie konopne jest mniej groźne niż rak, a od tej rośliny jeszcze nikt nie umarł.

Zgodnie z doniesieniami entuzjastów niewiarygodna moc ekstraktu uwidacznia się szybko i wyraźnie przy zastosowaniu zewnętrznym w razie nowotworu skóry czy też różnych problemów dermatologicznych, ran itd. Efekty obrazuje na przykład TEN krótki anglojęzyczny film, nawet nie znając angielskiego można zauważyć jak w szybkim tempie, dzięki zastosowaniu olejku doszło do recesji choroby nowotworowej.

W 2007 r. elitarna Royal Canadian Mounted Police zatrzymała 1600 roślin należących do autora przepisu. Simpson mówi ze złością: ludziom wydaje się, że kto chce, może zwyczajnie iść do lekarza i załatwić sobie licencję na Cannabis, tymczasem szansa jej zdobycia jest jak los na loterii – otrzymało ją zaledwie ok. 2000 osób. Ponieważ działał wbrew prawu i na niebłahą skalę, dostał zarzuty produkcji marihuany i posiadania niecałych 3 kg THC z zamiarem rozprowadzenia, za co groziło odpowiednio 7 i 5 lat więzienia; prokuratura zażądała 2 lat. Oskarżony żądał powołania na świadków lekarzy oraz pacjentów, którzy byli jego odbiorcami, na co nie wydano zgody. Jednak ostatecznie w 2008 roku Sąd Najwyższy prowincji Nowa Szkocja (Supreme Court of Nova Scotia) wymierzył mu karę 2 000$ grzywny i 1 dnia pozbawienia wolności (na jej poczet zaliczono sam dzień stawiennictwa przed wokandą).

O Leku Ricka Simpsona opowiada między innymi film „Run from the Cure” (Ucieczka przed Lekiem) w reżyserii Christiana Laurette, który znajduje się m.in. na YouTube (kilkaset tysięcy odsłon) oraz na stronie www.phoenixtears.ca – przeznaczony do pobrania za darmo i rozpowszechniania. W Internecie pojawia się coraz więcej źródeł i doniesień o skuteczności leczenia ekstraktem sporządzanym wg receptury proponowanej przez Simpsona.

Przepis na ekstrakt znajdziesz TUTAJ

Źródło: http://konopialeczy.pl/news.php?readmore=253
Dodaj dowww.stopsyjonizmowi.worldpress.com
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Grudzień 30, 2011, 07:59:56 »

east ja tam się cieszę dlatego że uważam że im mniej represyjny system- tym lepiej/zdrowiej,-
a co do alkoholu to nie obwiniałbym do końca ludzi jako wynalazców, bowiem fermentacja jest procesem jak najbardziej naturalnym, i tak jak uderzenie błyskawicy może podpalić...
poza tym ostatnio na NG. widziałem ciekawy przypadek(niestety nie pamiętam nazwy dzrzewa) liści drzewa którym zajadają się i ptaki, i ssaki,-
a potem mają problem z utrzymaniem równowagi Duży uśmiech

pozdr.

no i, znalazło się drzewo i zwierzaki Mrugnięcie

<a href="http://www.youtube.com/v/D5E5TjkDvU0?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/D5E5TjkDvU0?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

"Drzewo Alkoholowe

Centralnym punktem w zbiorze owoców maruli jest Phalaborwa, w północnej części RPA w Prowincji Limpopo. Przy zbiorze owoców maruli bierze udział aż 60000 osób, czyli każdy kto chce zarobić dodatkowy pieniądze. Za jeden pełny kosz owoców maruli płacone jest R20.
Pijane zwierzęta

Zawartość alkoholu w owocach maruli została zbadana w labolatoriach. Około 400 gnijących owoców (ok. 6 kg) posiada ilość alkoholu równą puszce piwa. Słoń może zjeść 280 kg pożywienia dziennie, co jest dowodem że możemy spotkać pijanego słonia."Duży uśmiech

http://www.africangamesafari.com/drzewo_marula.html
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Czerwiec 13, 2012, 09:56:03 »

za 3gr za kratki..

Znana artystka zatrzymana przez policję. Za narkotyki

 Wczoraj, 12 czerwca (11:50)
Aktualizacja: Wczoraj, 12 czerwca (17:39)

Piosenkarka Olga J. została zatrzymana przez Warszawską policję pod zarzutem posiadania narkotyków - dowiedział się reporter RMF FM. Akcja została przeprowadzona wspólnie ze stołeczną Izbą Celną.

Z naszych ustaleń wynika, że piosenkarka przed południem trafiła na stołeczny komisariat na Bielanach. Informację o zatrzymaniu otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Jak udało nam się potwierdzić artystka miała przy sobie niewielką ilość narkotyków.

Ujawniona przez celników paczka z USA zawierała ok. 60 gramów marihuany - powiedział rzecznik warszawskiej izby celnej Piotr Tałałaj. Dodał, że przesyłkę wykrył pies celników w punkcie pocztowym w Warszawie. Wstępny test wykazał, że jest to marihuana; zgodnie z procedurą przekazano ją do laboratorium celnego - dodał rzecznik.

Paczki nie dostarczono, a pod wskazany adres udali się celnicy wraz z powiadomioną o wszystkim policją - podał Tałałaj.

Potem w mieszkaniu pojawili się funkcjonariusze celni razem z policją i zatrzymali wokalistkę.

W trakcie przeszukania znaleziono niewielką ilość narkotyków. Mogę potwierdzić, że rzeczywiście ta osoba została przez nas zatrzymana. Jest już zwolniona. Odpowie za posiadanie środków odurzających - powiedział Mariusz Mrozek z zespołu prasowego stołecznej policji.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, w myśl ustawy antynarkotykowej, grozi do 3 lat więzienia. Zarazem, według ustawy, w wypadkach mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Gdyby udowodniono komuś posiadanie znacznej ilości narkotyków, groziłoby mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Artystów przygody z narkotykami
Na początku marca krakowska policja zatrzymała grupę Jamal. Muzycy trafili do aresztu prosto z klubu studenckiego, w którym mieli zagrać koncert. Zostali zatrzymani na krakowskim miasteczku studenckim. Powodem było posiadanie narkotyków.


Grupa zwróciła na siebie uwagę swoim "nietypowym zachowaniem". Kiedy policjanci chcieli ich wylegitymować, okazało się, że muzycy mają przy sobie narkotyki.

Podczas przesłuchania przy jednym z mężczyzn znaleziono woreczek foliowy z białym proszkiem. Obecność środków odurzających wykazały także badania na testerze narkotykowym. Ostatecznie koncert, który miał odbyć się w klubie "Kwadrat", przerwano, a muzycy trafili do aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat więzienia.

Roman Osica
 RMF FM
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Czerwiec 13, 2012, 10:27:26 »

Dla mnie typowy przykład odwracania naszej uwagi. I tyle.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
ptak
Gość
« Odpowiedz #60 : Czerwiec 13, 2012, 10:38:07 »

Najbardziej odurzające jest samo życie. Aż do śmierci jesteśmy na haju…  Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #61 : Czerwiec 13, 2012, 10:51:10 »

Ciekawe ilu z forumowiczów znało imię pani Kory - bo jezeli już, to zawsze bawiło mnie używanie nawet w oficjalnych artykułach połączenie pseudonimu z nazwiskiem.

Teraz w kwesti formalnej - za posiadanie 3 gr nic jej nie zrobią, natomaist te 60 gr - wykazali się zbytnim pośpiechem - ponieważ tak naprawdę ona ich nie posiadała, lecz były do niej zaadresowane (wszak mogę pod przybranym kontaktem wysłać dowolnej osobie dowolny narkotyk...), a to kolosalna różnica. Jeżeli już mieli takie ciśnienia aby zrobić jej kuku winni spokojnie poczekać aż odbierze przesyłkę, zaznajomi się z nią i zatrzyma zawartość...

W sumie "stara ale jara"...
 
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Czerwiec 13, 2012, 10:54:47 »

..sprawa jest bardziej do śmiechu niż na serio, a przesyłka ponoć była zaadresowana na Ramonke,-
a p. policjant spytał Korę- "kim jset Ramonka" Duży uśmiech
i tyle- pośmiać się można z niektórych absurdów pięknego systemu. Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wszstuchola vent-team boundlessfun duealllupi hodowla-kotuw-pbf