Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 15:12:38


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KARMA - inaczej  (Przeczytany 37836 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ptak
Gość
« Odpowiedz #50 : Maj 09, 2012, 13:57:20 »

@Astre
Czyli szykuje się zagłada Orian, bo nie są w stanie zrównoważyć swego długu?
A gdyby tak wszyscy im przebaczyli? Czy to załatwiłoby sprawę? Bo ja przebaczam
sobie nawet własne nieprzebaczenie innym. Hmm, to chyba nazywa się mega interesowność… ??  Duży uśmiech
Ale jak przebaczę, to znika naprężenie, przynajmniej po mojej stronie.
A przestrzeń, jeśli jest inteligentna i mądra puści zbędność… i się wyluzuje oraz odpręży…  Duży uśmiech
Pewnie jednak to tylko moje mrzonki, inni mają inne…  Chichot Stąd konieczność zagłady, byleby nie naszej!  Szok

Zastanawiam się również, dlaczego jestem szczęśliwa, mimo, że nic mi się w życiu nie układa
a nawet dzieje się 'tragicznie'? Paradoksy jakieś!?  Duży uśmiech Czy za to głupie i nieuzasadnione szczęście
będę musiała zapłacić? A może szczęście jest zapłatą, tylko za co?
Za zgodę na występ na scenie życia? Za afirmację życia? Za to, że kocham wszelkie kwiatki, ptaszki
i gadziątka, że gadam z nimi wymieniając się energią? Ech, żiźń ty moja…

Specjalne pozdrowienia dla mego braciszka, on wie za co!  Uśmiech
I jak tu nie być szczęśliwym, skoro ma się takie rodzeństwo?  Mrugnięcie

 
@Fair Lady
Skafander zostawię, użyźni ziemię.  Mrugnięcie Przestrzeń jest po to, by ją zajmować, więc nie rozumiem za co mam płacić.
Nie prosiłam się na ten świat. Ani na żaden inny. Skoro ktoś mnie zmajstrował, to chyba jako DAR,
a nie roszczenie zwrotne. Nie poczuwam się do jakiejkolwiek zapłaty. Świadomość nie musi płacić, że jest.
Wybieram i realizuję z potencjału możliwości… każdy wariant był przewidziany, niczego nie nadpisuję…  Duży uśmiech

Za karnet na festiwal (całe pięć dni) zapłaciłam (i to nie ja, bo ktoś za mnie to zrobił) jedynie 35 zł.
A ile otrzymałam? Potężny dług zaistniał? A moje uczucia, emocje, myśli w trakcie oglądania filmów?
Nie przeważyły długu na drugą stronę? Jakoś ekonomia nigdy mnie nie pociągała. To takie mało miłosne…  Chichot


@Przebiśnieg
A ja dziękuję za myśl odwdzięczającą… i za to „pa”, w końcu…  Duży uśmiech
Fajnie, że się odpinasz, pozostaw jednak pasy bezpieczeństwa, tak na wszelki wypadek.  Mrugnięcie
I powiem Ci jeszcze, że staram się kwiatków nie deptać. Ostatnio, jak byłam na działce u koliberka
i poprosiła nas ona o powyrywanie wszystkich mleczów, bo to chwasty i się sieją (a były ich tysiące),
to serce mi się krajało. Tak cudnie żółciły się wśród tysięcy stokrotek… a potem, już po wszystkim,
gdy całe kosze mleczy wylądowały na górze kompostowej, czułam jakby wszechświat się zmienił,
jakby zabrakło jakiegoś elementu upiększającego…
mlecze nie będą się już siały, ale i zachwytu w źrenicach nie wzbudzą. Pa  Duży uśmiech


@Songo1970
A niech sobie wierzy we mnie ta karma, ja ją anuluję, więc co jej po mnie?  Chichot
Nie ja ją tworzyłam i nie ja będę ją spijać… szamani również stają się bezsilni, gdy ktoś nie przyjmuje
np. wysłanej strzały śmierci…


----------------------

No, chyba wszystkim odpowiedziałam, znikam, słoneczko pięknie świeci, pa  Chichot
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 13:59:05 wysłane przez ptak » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Maj 09, 2012, 14:19:09 »


@Songo1970
A niech sobie wierzy we mnie ta karma, ja ją anuluję, więc co jej po mnie?  Chichot
Nie ja ją tworzyłam i nie ja będę ją spijać… szamani również stają się bezsilni, gdy ktoś nie przyjmuje
np. wysłanej strzały śmierci…


karma to nie kara!- zwłaszcza intencjonalna(strzała;)- to raczej prosty mechanizm pt. "skutek- przyczyna"

Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #52 : Maj 09, 2012, 14:31:15 »

Cytat: Songo1970
karma to nie kara!- zwłaszcza intencjonalna(strzała;)- to raczej prosty mechanizm pt. "skutek- przyczyna"

Tak, w każdej przestrzeni działa cały zestaw mechanizmów, prostych praw. Dostosowanych do przestrzeni.
A my zrobiliśmy z tego coś, co wykracza poza tę prostotę. Karma ma raczej pejoratywny wydźwięk,
pojęciowo zawiera więcej niż zwykłe prawo. Jest w niej element krzywdy, winy, zadośćuczynienia, odwetu,
zapłaty, kary, powiązania, rozwiązania itp., itd.  Niczym węzeł gordyjski…  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 14:31:38 wysłane przez ptak » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #53 : Maj 09, 2012, 14:47:10 »

Spokojnie, każdy może wybrać sobie dowolną karmę - do wyboru, do koloru:

http://www.swiatkarm.pl/
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #54 : Maj 09, 2012, 15:13:38 »

Hm ....
O ile mnie wzrok nie myli ktoś tu pisał nie nie wierzy w karmę Zły
Ktos tu pisał, że prawa reinkarnacji zostały zakończone  Uśmiech
Jeżeli tak jest to skąd tyle postów Język
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #55 : Maj 09, 2012, 19:53:28 »

Przebiśniegu, Ptaku , Wasz rozwój jaśnieje , przebija się przez czarnoziem kwiatuszkiem niezdeptanym Chichot Istnienie dziękuje.
Bo właśnie formy tu wcielone to bardziej jak "nagroda", a nie żaden dług do spłacenia. Nagroda, która się należy, a nie że ktoś nią obarował w zamian za dług. Zresztą te konfabulacje biorą się z umysłu , a ten usiłuje od zawsze usidlić Istnienie choćby obciążając je długiem do spłacenia. Za samo życie. Chore to.

@Ptaku
Cytuj
Gdy wyrzucisz z siebie winę, uznasz się za czyste istnienie, doświadczenie - karma odpada jak
strup z wygojonej rany.
A co więcej - czyste istnienie nie wymaga wyrzucania czegokolwiek "z siebie", ponieważ w czystym istnieniu nie ma iluzji tożsamości JA, która zwykle się obwinia, lub twierdzi, że ma jakąś winę do wyrzucenia. Karma nie tyle odpada, co traci zasilanie jako rzekome prawo.

Parafrazując Przebiśniega "przejawianie się to prawo rozwoju" . A nawet jego esencja. Nie istnieje JA - nie ma dłużnika, ani wierzyciela. Życie dzieje się ,przejawia. Dzień dobiega końcowi.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 19:55:53 wysłane przez east » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #56 : Maj 09, 2012, 20:15:31 »

Cytat: przebiśnieg
Cieszy mnie humor martwiącej się czy z racji napisania wielkiej ilości postów nie stała się pasożytem  szan... ech ptak   
Pozwolę sobie też zauważyć, że śnieg pada na powierzchnie, a nie się przez nią przebija   

No niekoniecznie siebie miałam na myśli. Ja raczej bawię się pisaniem, ale dzięki za radość z mojej radości. Chichot 
Nie wiem, czy zauważyłeś, lecz szybkim krokiem zmierzasz w kierunku dużej ilości postów. Duży uśmiech
Co do przebijania się śniegu, to wiedziałam, że się tego czepniesz… ale wybaczam…  Mrugnięcie  i coraz bardziej jestem szczęśliwa…  pa  Duży uśmiech


@east
…a Ty wciąż swoje z tym „JA”!  Duży uśmiech I dobrze, buziaczki od mego istnienia dla twego… też niedawno wróciłam z łona natury…
cuda i cudeńka… miłość czuć w powietrzu…  Chichot 
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #57 : Maj 09, 2012, 20:28:14 »

@Ptak
Cytuj
, buziaczki od mego istnienia dla twego

Jest Jedno Istnienie. To jest właśnie ta miłość, którą czuc w powietrzu Chichot
Jeśli jakaś "karma" byłaby to tylko w tym sensie, że całuski, które ślesz, ślesz sobie samej. Wracają zatem do Ciebie po stokroć  Buziak
I nie po to, aby zasilać Ciebie, ale z przesłaniem, że wszystko jest Teraz Mrugnięcie Istnienie dzieje się  poprzez różniste formy Natury.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #58 : Maj 09, 2012, 20:50:24 »

S.O.S !!!
Przed chwilą miałam w kuchni mały wypadek. Najpierw zgasła, a potem przy próbie wykręcania pękła
żarówka energooszczędna. Część szkła posypało się na podłogę a reszta siedzi w żyrandolu.
A wiadomo, że w tych żarówkach jest rtęć. I co mam teraz zrobić?
Ta rtęć, to się już ulotniła, czy wciąż wydostaje się z pękniętej żarówki? No i czy ja się zatrułam?
Ot, i mam miłość…   Duży uśmiech ale poważnie, ktoś może wie, jak postępować z takimi żarówkami, gdy pękną?

Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #59 : Maj 09, 2012, 21:00:42 »

Normalnie szok.
Spokojnie musiałabyś tej rtęci się nałykać by coś poważnego Ci się stało Mrugnięcie
Oczywiście jak Cię to uspokoi otwórz okno i przewietrz.
1. Zaopatrz się kombinerki z izolacją może być czerwona
2, Chwyć nimi brzeg żarówki i spróbuj wykręcić.
3. Żarówkę wyrzuć do śmieci.
4 Wkręć nowa żarówkę
5 Uśmiechnij się

« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 21:09:09 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #60 : Maj 09, 2012, 21:03:11 »

nie sklejać... i oszczędzać energię... na czymś innym
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #61 : Maj 09, 2012, 21:13:36 »

@ Przebiśnieg
No szok, mimo, że się uśmiecham. Ale boję się wejść do kuchni.
Nie mam opisywanych kombinerek, będę musiała rękoma wykręcać, lecz nie
wiem, czy się już rtęć ulotniła? Czy w żarówce znajduje się ona w stanie gazowym,
czy stałym?
Dziękuję przebiśniegu za rady i nie dziw się, jestem tylko kobietą.  Uśmiech
A wiem, że rtęć, to trucizna. I skąd wiesz, że właśnie coś sobie szykowałam do jedzenia?
Głód mnie dopadł po długim marszu z kijkami. Chichot


@ Arteq

czego mam nie sklejać? Tej żarówki?  Szok
Aż taką blondynką nie jestem...  Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #62 : Maj 09, 2012, 21:16:55 »

Cytuj
Za karnet na festiwal (całe pięć dni) zapłaciłam (i to nie ja, bo ktoś za mnie to zrobił) jedynie 35 zł.

Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 21:17:25 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #63 : Maj 09, 2012, 21:20:16 »

Rekami nie wykręcaj bo łatwo się skaleczyć. Cool
Jak musisz do kuchni to włącz do kontaktu nocna lampkę.
Co do obżarstwa to wykasowałem linijkę o tym stanowiąca bo hm jesteś w potrzebie Z politowaniem
Na 100% nie musisz się już obawiać ,,rtęci " Uśmiech
Jutro poproś sąsiada może ma i Ci wykręci, a nie to w markecie kosztują 12 złociszy Cool
Pamiętaj wejdź w butach i odkurz ze szkła.
Nie kupuj też więcej tanich podróbek Język
Cytuj
Tylko kobieta

Dziwny zwrot  Język
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 21:22:08 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #64 : Maj 09, 2012, 21:27:57 »

Lady, sugerujesz, że w związku z karnetem i festiwalem zaciągnęłam dług
i dlatego żarówka strzeliła?  Duży uśmiech


Przebiśniegu, jeszcze raz dziękuję, zastosuję się do Twoich rad, oprócz sąsiada…  Chichot
Co do zwrotu (tylko kobieta) to winni są temu mężczyźni, że tak nas postrzegają.  Język

Pa  Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #65 : Maj 09, 2012, 21:30:09 »

kup nowy żyrandol w wersji all-inclusive - tj. z zamontowaną żarówką...
albo pochodnię...
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #66 : Maj 09, 2012, 21:31:26 »

Loosh czeka. Pa.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #67 : Maj 09, 2012, 21:36:01 »

Jakaś część mężczyzn  Język
Część kobiet twierdzi, ze faceci nadają się jedynie do orkiestry jako trąba fujara i cymbał Cool
Pozwolę sobie tego nie powtarzać i nikogo nie obwiniać Duży uśmiech  Język
Dobrej nocy bez niespodzianek Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #68 : Maj 09, 2012, 21:40:02 »

Arteq, coś Ci poczucie humoru się wyostrzyło.  Duży uśmiech

Lady, nie najedzą się mną, bo wciąż się śmieję, mimo tragizmu sytuacji.  Chichot

Przebiśnieg, bo to wszystko prawda, z tymi trąbami, fujarami i cymbałami.  Język


Pa, również dobrej nocy, Wszystkim!  Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #69 : Maj 09, 2012, 21:54:28 »

Ptaku widzisz, że przy Twoim "oświeceniu" żarówki z zazdrości pękają Mrugnięcie hihihi
A tak poważniej  faktycznie nie muszisz się niczego obawiać, tak jak napisał Przebiśnieg. Normalna rzecz, też sie kiedyś tak wydarzyło tu i nie ma co przeżywać bo nic takiego się nie stało. A w dodatku też nie stało się przypadkowo. Poradzisz sobie z tą sytuacją , nie pękaj Mrugnięcie

Lush czeka, ale nie na kogoś, tylko na Istnienie, które go dobrze spożytkuje w trakcie wydarzenia i po nim. Istnienie, które sie przejawia poprzez formę , czyli "twoje" ciało.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Maj 10, 2012, 08:13:12 »

Cytat: Songo1970
karma to nie kara!- zwłaszcza intencjonalna(strzała;)- to raczej prosty mechanizm pt. "skutek- przyczyna"

 Karma ma raczej pejoratywny wydźwięk,


interpretacja tego prostego mechanizmu- to już indywidiualna sprawa,-
każdy widzi to tak, jaki "pryzmat" własnego- ego Duży uśmiech posiada, i tyle Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #71 : Maj 10, 2012, 13:27:41 »

Cytuj
Lush czeka, ale nie na kogoś, tylko na Istnienie, które go dobrze spożytkuje w trakcie wydarzenia i po nim. Istnienie, które sie przejawia poprzez formę , czyli "twoje" ciało.
Jakiego wydarzenia?
Ja wytwarzam lush, a potem jest on zbierany, jak w mleczarni mleko od krow. I jeszcze oceniany! Bo ten lush ma tez skale jakosci.
Co do pekajacych zarowek, to zdarzylo mi sie, ze potrzaskalo u mnie pare na raz, bylam mocno zdenerwowana.
Sa sily, ktore przeszkadzaja, prowokuja, strasza. Kiedys ktos mi powiedzial, ze o takiej, a takiej godzinie stanie sie cos. I z szafki wyjechal garnek szklany i rozbil sie o ziemie. Ot, manifestacja! wyczytalam, ze to istoty z drugiego wymiaru tak sie przejawiaja.
To sa takie tricki, a potem my rozmyslamy, co to ja zlego Uśmiech zrobilam, ze az tak mnie pokaralo?
I pojawia sie wytlumaczenie (zapchajdziura) "To Twoja Karma!"
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #72 : Maj 10, 2012, 18:10:38 »

Fair Lady lubisz wiązać supły i jeździć po krętych drogach Cool
Można i tak dlaczego nie, można nawet pod górę Duży uśmiech
Można oczywiście z całym szacunkiem i z za przeproszeniem dwa kroki w przód i jeden w tył Zły
Dla każdego co innego. Duży uśmiech
Często moi nauczyciele w liceum powtarzali iż kombinuje jak pijany zając w kapuście Z politowaniem
Było to tak nagminne, że postanowiłem coś z tym zrobić - zmienić, zamienić
Spróbowałem troszkę ogarnąć swój tzw umysł.
Zobaczyłem na własne uszy i pomyślałem własnym sercem zauważając, że mój umysł poszukuje wciąż nowych podniet im więcej tym lepiej.
Najbardziej cool było kiedy byłem tak zapętlony, ze nie wiedziałem którędy na górę Duży uśmiech
,,Najgorzej" było jak się wyciszałem, oj nie najlepiej mój umysł czuł się w stanie mojego odprężenia(wyciszenia, medytacji..) Cool
Zauważyłem , ze JA (Osobowość) również lubiłem jak coś działo. Duży uśmiech
Nudy na pudy - chciałem ciągle wchodzić w kolejne doświadczenia, bo wtedy czułem, że istnieje, że nie marnotrawię czasu. Duży uśmiech
JA pchało mnie  w różne sytuacje, które nie przyczyniały się do zmiany mojego stanu świadomości, a wręcz przeciwnie, przywiązywały mnie coraz bardziej do osób, rzeczy... Język
Później Ja(osobowość) osiągając zamierzony cel, znów się nudziłem i chciałem czegoś nowego Duży uśmiech
Ba mój umysł skakał z tematu na temat (zawsze miałem dużą wyobraźnię) Duży uśmiech
Pracę nad sobą,  (oświecenie), często odkładałem na jutro.  Duży uśmiech
Wreszcie miałem dość tej ,,Karmy" Zły
Na chwilę zatrzymałem umysł – skupiłem uwagę na oddechu i spokojnym rytmie bicia mojego serca.
Nastała Cisza. Uśmiech
Nie była to medytacja czy co tam, ot cisza spokój - poczułem, że jestem  Uśmiech
Odtąd cokolwiek zacząłem robić, zacząłem uważać.
Zacząłem obserwować siebie, swoje ruchy, odczucia, myśli.
Przestałem się z nimi utożsamiać. Zły
Zauważając przestałem kilka razy pytać o to samo Zły
Zanim zadałem pytanie sam siebie pytałem o jego zasadność Duży uśmiech
Przestali w moim życiu pojawiać się ludzie i byty przypadkowe czy też przez przypadek Duży uśmiech
Jaki wytwarzam teraz ,,lush " nie mam zielonego pojęcia Duży uśmiech
Coraz częściej Wiem natomiast na co jest spożytkowany Zły
Manifestacje istot z drugiego wymiaru jakoś dziwnie się skończyły - przynajmniej te niezapowiedziane
Karmą więc staram się niczego nie tłumaczyć Cool
 
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2012, 18:19:45 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #73 : Maj 10, 2012, 18:47:06 »

@Przebiśnieg
Cytuj
Na chwilę zatrzymałem umysł – skupiłem uwagę na oddechu i spokojnym rytmie bicia mojego serca.
Nastała Cisza.
Nie była to medytacja czy co tam, ot cisza spokój - poczułem, że jestem
Tylko, czy to było poczucie ,że jesteś , czy poczucie Istnienia ?
Niby różnica niewielka, ale jest Mrugnięcie
Czasami chciałoby się stać czystym istnieniem, ot tym drzewem na przykład ,które teraz widać. Wiatrem, który wieje. Chociaż można to wszystko odczuć .. stawanie się wiatrem ,albo falą po prostu byłoby samym szczęściem. Ot Istnieć.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #74 : Maj 10, 2012, 18:56:04 »

Szanowny east Uśmiech
Poczucie istnienia miałem nawet wtedy gdy trenowałem  techniki opuszczania ciała OOBE
Czy jak tam je zwał Duży uśmiech
Tu miałem poczucie Jestem  Uśmiech
Nie wiatrem, nie kwiatem, nie słońcem  Duży uśmiech
Jestem Człowiekiem
Elementy układanki z puzzli ułożyły się w Całość
Nawiązałem kontakt ze Sobą ot po prostu Uśmiech
Jak mi przyjdzie prościej to pozwolę sobie jeszcze parę słów skreślić Duży uśmiech
Wiesz trzeba dotknąć samemu wtedy się ....
A tak to mówił Marcin Marcinowi  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2012, 18:59:51 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wild-reign madex kursor companions magicalespackluporum