Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 16, 2024, 13:17:26


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Język Polski - lingwistyka - sanskryt  (Przeczytany 82266 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Czerwiec 19, 2010, 18:35:56 »

Na jednym z odnośników zapodanych przez >radosław'a< wyczytałem dość ciekawe informacje, co skłoniło mnie do utworzenia tego wątku:

Cytat: tengerine
No i tak dochodząc wciąż w górę widzimy, że gdzieś tam istniał jeden język główny, który dał początek pozostałym. (co ciekawe, badania lingwistyczne wykazują, że językom słowiańskim, a więc i polskiemu, bliżej jest do języków indo-irańskich jak np sanskryt czy kurdyjski niż do języków germańskich czy romańskich, które wydają się 'bliżej na mapie') Wracając do wywiadu: analiza rdzeni słów pochodzących z tych właśnie najstarszych języków pokazuje prawdziwe znaczenie słów, które dziś same w sobie znaczą tylko tyle ile znaczą w języku ich używającym. świetnymi przykładami są imiona, których używamy w polskim - poza rdzennie słowiańskimi (jak Radomił czy Darzbóg) osoby nie znające języków obcych w imieniu nie widzą nic więcej poza jego brzmieniem. A imiona te niosą znaczenie w językach z których pochodzą (łacinie, grece czy hebrajskim). Jednak żeby do tego znaczenia dotrzeć, musimy sięgnąć na tzw wyższą gałąż w tym językowym drzewku.

co do wibracji języków: uczyłam się sanskrytu trzy semestry i potwierdzam - jest to język ekstremalnie trudny fonetycznie, oparty na wielu spółgłoskach niespotykanych w obecnych językach Europy. dzisiaj jest językiem niemalże martwym, jednak to w nim przekazane są wszystkie wedy indyjskie (opisujące m. in. wojny bogów) i najświętsze teksty hinduizmu wraz z mantrami (również buddyjskimi). przez Brahminów uważany za język święty i dlatego do dziś pielęgnowany w swej najczystszej postaci. jego gramatyka jest szalenie skomplikowana (choć może nie dla Polaków;) i wymagająca. i rzeczywiście mantry w sanskrycie niosą w sobie moc większą niż mantry np. w angielskim (który wibracyjnie jest językiem skrajnie ubogim).

biorąc pod uwagę jego szczególne cechy, myślę, że możliwe jest pozaziemskie pochodzenie tego języka, powstałaby wtedy tylko jedna luka we wspomnianej przeze mnie wyżej teorii pochodzenia języków - jak mógłby mieć wspólnego przodka z innymi językami ziemskimi, jeśli dołączył do nich później? chyba, że to już przodek sanskrytu pojawił się na Ziemi, wtedy miałoby wszystko ręce i nogi. cóż, tak czy owak, ciekawe, że Parks potwierdza to co mówią lingwiści - sanskryt jest językiem niezwykłym, który pośród prymitywnych dialektów ukształtował się wspaniały i rozbudowany o nieporównywalnie wiele form gramatycznych i dający szalenie precyzyjną możliwość wypowiedzi. później języki były już tylko prostsze.
http://davidicke.pl/forum/anton-parks-wywiad-geneza-anunnaki-i-innych-ras-t1995.html?sid=052c9681077162520447a43720c1adbf#p30164

Cytat: yoge8
Tangerine , intuicja Ciebie nie zawodzi ,pamiętaj że na podniebieniu masz 84 punkty do akupunktury dźwiękiem ,po 4 na każde dziąsło i 20 na łuku miękkim górnego podniebienia , stąd jest najkrótsza droga do mózgu,który możesz wymasować dźwiękiem (bo inaczej się nie da - to nie jelita ,czy wątroba ,które możesz wymasować manualnie) i doprowadzić do właściwego wydzielania hormonalnego szyszynkę i przysadkę ,a co za tym idzie do poszerzenia świadomości ,i gdy mantrujesz w sanskrycie (jest tego kilka technik czy to na głos czy mentalnie) twój język porusza się jak po klawiaturze pianina wydobywając różne sekwencje dźwięków co pozwala na wywołanie konkretnych i przewidywalnych skutków .W tradycji duchowej mówi się ,że sanskryt,hawajski,hebrajski czy kilka innych języków pierwotnych zostało stworzonych przez istoty będące blisko Źródła i dlatego mają w sobie tyle mocy(czyli efektywnego oddziaływania na poziomie fizycznym i wyższych poziomach mentalnych)
http://davidicke.pl/forum/anton-parks-wywiad-geneza-anunnaki-i-innych-ras-t1995.html?sid=052c9681077162520447a43720c1adbf#p30171

Cytat: tengerine
no to dodam jako ciekawostkę, że nasza piękna polszczyzna jest fonetycznie jednym z najbliższych sanskrytowi języków i prawdopodobnie z tego względu ma podobne właściwości wybracyjne Uśmiech
dodatkowo gramatycznie nasz język jest jednym z niewielu posiadających siedem przypadków, jak i sanskryt.
w Europie tylko jeden język posiada bardziej skomplikowaną gramatykę niż polski - jest to język węgierski, ale on pochodzi w całkiem innej rodziny niż wszystkie języki Indoeuropejskie.
http://davidicke.pl/forum/anton-parks-wywiad-geneza-anunnaki-i-innych-ras-t1995.html?sid=052c9681077162520447a43720c1adbf#p30198

Myślę, ze autorzy tych cytatów nie będą mieli mi za złe, ze ich wypowiedzi posłużyły mi za myśl przewodnią do nowego tematu na naszym forum. Mrugnięcie Uśmiech

Kiedyś gdzieś podkreślałem swój stosunek do posługiwania się naszym językiem i dalej podtrzymuję swoje zdanie.
Zachęcam wszystkich do wypowiadania swych wniosków i wszelakich przemyśleń w tym wątku.


A tu można znaleźć coś więcej o naszym języku:

http://davidicke.pl/forum/s-owia-skie-korzenie-t930.html

EDYCJA:

A przy okazji, polecam również ten wątek:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1620.msg21019#msg21019
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 21:46:21 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Lipiec 12, 2010, 21:13:18 »

Witaj Dariusz,
Cytuj
Kiedyś gdzieś podkreślałem swój stosunek do posługiwania się naszym językiem i dalej podtrzymuję swoje zdanie.
Zachęcam wszystkich do wypowiadania swych wniosków i wszelakich przemyśleń w tym wątku.
czysty i oparty na naturalnych dzwiekach, bliski prajezykowi jezyk polski koresponduje ze skala
dzwiekow jaka jestesmy zdolni odbierac. A wynosi ona 10 pelnych oktaw tak samo jak skala dzwiekow
naszego ukladu slonecznego. Koresponduje to jeszcze z Biblia i innymi swietymi ksiegami, w ktorych
jest wielokrotnie powiedziane - "dla tych, ktorzy potrafia sluchac..."
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 12, 2010, 21:25:41 »

Cześć acentaur,
dopiero raczkuję w tych sprawach i nie czuję się na siłach zabierać głosu w tak "kierunkowych" sprawach. Czuję "miętę przez rumianek", jednak nie do końca umiem się w tym znaleźć stąd Wasza pomoc mile widziana.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipiec 12, 2010, 21:44:14 »

Hej Dariusz,
ja tez nie jestem zadnym specjalista, opieram sie na ogolnie dostepnych zrodlach, lacze fakty i na nich buduje tezy. To wszystko, chyba ze czasem dojdzie olsnienie albo intuicja.  Duży uśmiech
pozdrawiam
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 13, 2010, 16:52:25 »

Mówi się, że w języku Polskim mamy takie jedno słowo na "K" , którym można wyrazić w zasadzie wszystko Uśmiech
Czy to się z sanskrytu wzięło ? Mrugnięcie
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Lipiec 13, 2010, 17:00:27 »

"Skojarzenia to przekleństwo, lecz możemy dziś dać głowę, jakiekolwiek podobieństwo jest tu czysto przypadkowe"  Mrugnięcie Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Sierpień 16, 2010, 17:28:49 »

Witaj east,
kazde slowo niesie ze soba wartosci fonetyczne i semantyczne. Z oddzialywaniem dzwieku na organizm
mowiono juz na tym forum. Wartosci semantyczne sa w postaci jawnej ( powszechne znaczenie ),
nieco ukrytej (inne znaczenia  ) a takze wiele poziomow clakowicie ukrytych, mozna je nazwac podprogowymi czy czyms takim. Wiec wymawiajac jakies slowo, siejesz moc informacji o roznych konotacjach, ktorych znaczenia nawet nie domyslasz sie. I zdarza sie tak, ze zamierzony efekt jest zupelnie inny, bo warstwa ukryta miala inne znaczenie i ono bylo dominujace. Ale to nie wszystko. Zanim slowo wymowisz musisz je pomyslec. I tu mamy podobna sytuacje. Na poziomie mentalnym,
w zaleznosci od stopnia naszego rozwoju, nadajemy slowom rozny "ciezar", "kolor" umozliwiajacy
np. dzialanie poza przyczynowo-skutkowe. No, ale nie bede sie tu rozpisywal, bo to malo interesujace.
 Duży uśmiech
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Sierpień 19, 2010, 18:34:33 »

Cytat: acentaur
No, ale nie bede sie tu rozpisywal, bo to malo interesujace.

No co Ty?
To bardzo interesujące, rozpisuj się maksymalnie.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Sierpień 19, 2010, 21:52:48 »

Witaj Dariusz,
Cytuj
No co Ty?
To bardzo interesujące, rozpisuj się maksymalnie.
Jak juz napisalem post, to postanowilem, ze jezeli w ciagu godziny ktos odezwie sie, to przedstawie solidny opis, podstawy, przyklady i to dla hebrajskiego jak i dla polskiego jezyka. Nikt sie nie zainteresowal. No coz, pomyslalem, poczekam jeszcze , powiedzmy 3 godziny ale opisze juz tylko system hebrajski.
Ale byla caly czas cisza. No dobrze, mysle, dam 8 godzin i jak sie ktos zglosi, to przedstawie zarys, choc to i tak zajmie pare stron. Po tym czasie bylem juz zirytowany nieco, ale postanowilem dac ostatnia szanse w postaci paru postow i przedluzylem o kolejne 12 godzin. Niestety caly czas cisza. No to wkurzylem sie zdrowo i obiecalem dla tego, kto sie po tych 24 godzinach zglosi, stosowna kare i przygotowalem czar w malo co swietlanym jezyku. Masz pecha Darek.
pozdrawiam
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpień 19, 2010, 22:33:56 »

A jestes pewien acentaur ze to zadziala?


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #10 : Sierpień 19, 2010, 22:46:39 »

Witaj acentaur,
Ty tak poważnie z tym mało co świetlanym czarem na DarkaSzok
Bo ja również chciałam prosić o rozwinięcie tematu, ale teraz to już sama nie wiem. Jeszcze i mi wmówisz pecha? 
Gdyby jednak udało Ci się przedłużyć limity czasowe, to  proszę o przedstawienie solidnego opisu. I to nie tylko dla języka hebrajskiego. No chyba, że się zaparłeś na całego…  Duży uśmiech
Pozdrawiam

Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Sierpień 20, 2010, 07:49:00 »

Witaj Kiaro,
Cytuj
A jestes pewien acentaur ze to zadziala?
.....eeee....pewnie nie, ale przynajmniej sie Darek rozweseli  Duży uśmiech
Witaj ptaku,
w zasadzie istnieje taki system tylko w jezyku hebrajskim i wszyscy sie tak ucza. ALe dziala on rownie dobrze w innych jezykach, tylko ze z hebrajskiego, kazdy musi sam transformowac na wlasny.
Juz na poziomie pojedynczych liter, kazdej  odpowiada sila kreacji ( elochim, bogowie....) , ktora z kolei koresponduje
z pierwotnym zapisem hieroglificznym alfabetu hebrajskiego. I trzeba by wiedziec jacy bogowie/sily dzialajace w naszej czesci swiata sa odpowiednikami hebrajskiego systemu. Dalej trzeba poszukac w slownikach etymologicznych pierwotnych
znaczen poszczegolnych slow aby sie nimi poprawnie poslugiwac. Czyli praca na cale zycie, chyba ze ktos wtajemniczy.
Poza tym do tego nalezy dojrzec. Zobacze, moze podam pewne zasady, wskazowki.. Uśmiech
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 07:49:53 wysłane przez acentaur » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #12 : Sierpień 20, 2010, 08:34:04 »

Witaj acentaur,
A to ciekawe z tymi bogami stojącymi za każdą literą.
Powiedz, czy udało Ci się wyczarować w ten sposób cokolwiek w swoim życiu? Zmusiłeś siły/bogów  do działania? No i podaj wskazówki, jeśli możesz.
Ciekawa jestem jacy bogowie ukrywają się za słowem miłość…  Mrugnięcie
Pozdrawiam
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 20, 2010, 09:15:29 »

Acentaur a nie uważasz że powinniśmy szukać tych nurtujących nas odpowiedzi w sanskrycie? jak jak pisze autor tekstów w pierwszym poście. W sanskrycie mantry brzmią o wiele bardziej dźwięcznie niż normalnie.
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Sierpień 20, 2010, 12:27:34 »

Witaj ptaku,
Cytuj
Powiedz, czy udało Ci się wyczarować w ten sposób cokolwiek w swoim życiu? Zmusiłeś siły/bogów  do działania?
caly czas to robie, ale niestety nieswiadomie.  Duży uśmiech i zapedzam bogow do roboty. Bo to nie polega na wymawianiu zaklec
czy jakis formul opartych na zewnetrznych wartosciach liter/liczb. Za to odpowiada plaszczyzna mentalna, ktora osiaga sie wraz ze wzrostem swiadomosci. Ale wlasnie poprzez swiat znakow, liczb, liter zalapuje sie sens tego wszystkiego i o ten sens wlasnie chodzi. Wtedy sie po prostu wie.
Slowo "miłość" wyksztalcilo sie ( otrzymalo nowe znaczenie) na przestrzeni setek lat ale slowniki etymologiczne maja z tym spore problemy. W hebrajskim wiaze sie ze slowem jednosc ale i litosc, znaczeniowo zas rownowazne jest slowu dawac.
Witaj Torton,
wszystko jedno jaki jezyk, kazdy jest dobry bo nie rozstrzygaja mozliwosci fonetyczne. Precyzja wyrazanie jest pomocna ale to tez tylko poziom zewnetrzny i dziala tylko na somę. Najwazniejszy jest sens, niezalezny od jezyka.
pozdrawiam
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #15 : Sierpień 20, 2010, 14:56:08 »

Witaj acentaur,
Cytuj
Slowo "miłość" wyksztalcilo sie ( otrzymalo nowe znaczenie) na przestrzeni setek lat ale slowniki etymologiczne maja z tym spore problemy. W hebrajskim wiaze sie ze slowem jednosc ale i litosc, znaczeniowo zas rownowazne jest slowu dawac.

Czyli wszystko się zgadza. Będąc Jednością, Stwórca z litości (chyba do siebie, że jest sam) spłodził nas dając nam swoje iskry z boskimi wzorcami, byśmy za bardzo nie rozleźli się po świecie i zawsze mieli pod ręką azymut wskazujący na kierunek powrotny. A  że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu…

My również dajemy siebie sobie nawzajem a przede wszystkim naszemu Stwórcy. No i jesteśmy wciąż jednością, tylko tę litość, to bardziej widziałabym jako współodczuwanie lub empatię.
I jeszcze jedna niedogodność, język hebrajski wskazuje na Jahwe… uff, chyba mam jakieś uprzedzenia…

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Sierpień 20, 2010, 15:11:00 »

Cytat: acentaur
...Niestety caly czas cisza. No to wkurzylem sie zdrowo i obiecalem dla tego, kto sie po tych 24 godzinach zglosi, stosowna kare i przygotowalem czar w malo co swietlanym jezyku. Masz pecha Darek.

Mój pech wynika z mego urlopowania.  Mrugnięcie Duży uśmiech
W innym przypadku natychmiast bym się odezwał.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Sierpień 20, 2010, 19:34:43 »

Witaj Dariusz,
Cytuj
Mój pech wynika z mego urlopowania.   
W innym przypadku natychmiast bym się odezwał.
i co ja teraz zrobie, co ja zrobie....kadzidlo mi sie skonczylo, nie moge odwolac czaru  Smutny   Duży uśmiech
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Sierpień 20, 2010, 21:10:42 »

Cytat: acentaur
kadzidlo mi sie skonczylo, nie moge odwolac czaru   Smutny

Użyj więc Waść mirry, równie czarodziejska mikstura, może nawet okaże się skuteczniejsza.  Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Sierpień 20, 2010, 21:40:28 »

Witaj Dariusz,
Chlopie, alez Ty masz szczescie, znalazlem przeciwzaklecie  Duży uśmiech  Mirra nie byla tu potrzebna.
A bylo juz goraco, oj goraco   Duży uśmiech
pozdrawiam

=================================================================================================

Witam wszystkich,
Wszystkie slowa to Onomatopoietika - brzmienie slow stwarza Twoj swiat. 22 znaki hebrajskie,
to pramowa calego istnienia. Te znaki maja taki porzadek, ktory odpowiada porzadkowi stworzenia.
Kto rozumienie sens tych znakow, posiada wiedze calkowita. Ale nie ma potrzeby, nie jest konieczne
uczenie sie jezyka hebrajskiego aby pojac sens tych znakow-symboli. Kazdemu znakowi jest przypisana liczba, dzwiek i symbol. Kolejnosc znakow w slowie jest ustalona poprzez wartosc liczbowa.
Kazdy znak posiada wlasne znaczenie=symbol kreacji.
Dowolne slowo zawierajace te znaki posiada rozne wartosci liczbowe:
- zewnetrzna
- pelna/totalna  wartosc
- ukryta wartosc
- wartosc zwana Athabasch
Wszystkie informacje o znaczeniach tych znakow i slow znajduja sie we wnetrzu czlowieka w archetypach. Slowa i ich gematryczne proporcje okreslaja rzeczywistosc. c.d.n
pozdrawiam

Scaliłem posty. Janusz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 22:32:45 wysłane przez janusz » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #20 : Sierpień 21, 2010, 02:44:15 »

ad.theme:

Może prosciej:
sun-skryt
zun-skryt
..to po pierwsze.

*******************

Cytuj
Slowo "miłość" wyksztalcilo sie ( otrzymalo nowe znaczenie) na przestrzeni setek lat ale slowniki etymologiczne maja z tym spore problemy. W hebrajskim wiaze sie ze slowem jednosc ale i litosc, znaczeniowo zas rownowazne jest slowu dawac.
Jak słusznie zauwazasz: "w hebrajskim"

Język Polski natomiast:

lit, lite, spójne (a nie żadna litosc, jaka znamy w postaci potocznych emecjonalnych wypaczen)
jedność + litość = jako jednolitość, jednolite spójne Pole
..to po drugie.

Zaś "dawać", to zafałszoanie pod tę potoczna "litosc", by bezkarnie "brać" = kraść, acent-łgałże
..to po trzecie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 02:51:05 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #21 : Sierpień 21, 2010, 10:06:12 »

Acentaur a co myślisz o językach stworzonych choćby esperanto? I także innych stworzonych do literatury fantasy.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Sierpień 21, 2010, 11:14:16 »

Dzięki >acentaur<,
czekam na następną dawkę. Uśmiech

Wyczytałem gdzieś, że korzenie sanskrytu (zun - skryt'u) sięgają Sumeru. Po zagładzie tej cywilizacji wprowadzono j. hebrajski, jako zastępnik  Duży uśmiech oryginału.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #23 : Sierpień 21, 2010, 19:12:47 »


Język Polski natomiast:

lit, lite, spójne (a nie żadna litosc, jaka znamy w postaci potocznych emecjonalnych wypaczen)
jedność + litość = jako jednolitość, jednolite spójne Pole
Czyli  miłość = jednolite, spójne Pole  ?
Fajnie. Jeśli tak, to mi wiele wyjaśnia. Szczególnie w połączeniu z innym tematem na tym forum
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5496.0
w którym poważyłem się wysunąć tezę iż : "tą miłością bezwarunkową ( przez człowieka rozpoznawaną jako uczucie) jest energia pola kwantowego /pola świadomości. "
Tutaj samo słowo "miłość" zdaje się nieść wyjaśnienie, iż JEST POLEM . Spójność, jak wiadomo to immanentna cecha świata kwantowego.

Acentaur, Phi,  dzięki za wyjaśnienia

Pozdrawiam
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Sierpień 21, 2010, 21:03:50 »

Witaj Torton,
Cytuj
Acentaur a co myślisz o językach stworzonych choćby esperanto? I także innych stworzonych do literatury fantasy.
mysle, ze esperanto latwy do nauki a te inne dobre do literatury Sf  Duży uśmiech
Witaj Pirioori,
dziekuje za wspolprace, mialem taka nadzieje , ze pojawisz sie w tym temacie.  Uśmiech
 CzII
O tych znakach mowi tradycja Kabaly w ksiedze Zohar. Zawarty jest tam tzw. Drzewo zycia jako diagram stworzenia - Sephirot ( swiat liczb ). Te drzewo posiada 10 owocow, a kazdy z nich posiada rozne nazwy w zaleznosci od poziomu swiadomosci i przedstawia rozne zjawiska zycia i zaleznosci pomiedzy nimi. Te 10 owocow jest polaczonych 22 "sciezkami" i kazda z tych sciezek odpowiada
jednej literze alfabetu hebrajskiego. Takze wielkie Arkana Tarota koresponduje z tymi sciezkami wiec rowniez opisuja droge przez zycie.
Z alfabetu wyodrebnia sie 19 spolglosek i 5 samoglosek ( wyrzuca sie F,V,C,K  a czasem Z). Konvertowano Runy w ten sposob i inne lokalne alfabety. Te 5 samoglosek:
U - wskazuje na wszystko co najstarsze, pierwotne
A - stwarza swiadomy poczatek
E - oznacza podzial z gory do dolu
O - oznczajaca zakonczenie, obrot, tautologie
I - oznacza stworcze, przeciwnie do U skierowane "swiatlo"
Swiat sklada sie z Nomen ( nazw wlasnych) oraz Numero (liczb)
cdn.
pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

tunake magicznyswiat wiedzmy polskierpg rozmowcy