Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 21:03:27


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Język Polski - lingwistyka - sanskryt  (Przeczytany 82501 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #50 : Wrzesień 03, 2010, 21:22:35 »

Witam wszystkich,
znaki hebrajskie pogrupowane w oktavy( 7 znakow) sa podstawa zapisu nutowego.
hebr.a - odpowiada tonowi c symbolizuje Swiatlo/Ducha Swiatego
hebr.b - odpowiada tonowi d symbolizuje Otwarcie sfery postrzegania
hebr.g - odpowiada tonowi e symbolizuje Stworcze poznanie
hebr,d - odpowiada tonowi f symbolizuje "werbalne postrzeganie otwiera.."
hebr.h - odpowiada tonowi g symbolizuje "twoje osobiste postrzeganie"
hebr.V - odpowiada tonowi a symbolizuje Kreacje twoich duchowych powiazan
hebr.z - odpowiada tonowi h symbolizuje przez Ciebie postrzegany fragment
wszystkie starozytne skale byly oparte na siedmiu tonach a osmy ton odpowidal juz nowej oktawie.
W lacinskiej strefie jezykowej te 7 dzwiekow zostalo nazwanych kolejno:
Do - symbolizuje "momentalne otwarcie" To jest ton narodzin
Re - symbolizuje "racjonalna kreacje" - Istniejacy
Mi - symbolizuje "czasowy bog jako jednosc" - Zyjacy
Fa - symbolizuje "werbalna kreacje" - Spiewajacy
Sol - symbolizuje "czasoprzestrzenna jednostke" - Podsumowujacy
La - symbolizuje "sile kreacji" - Kochajacy
Si - symbolizuje "czasoprzestrzenny Bog" - Fragmentujacy
Ogolnie dzwieki to inne poziomy postrzegania i tych jest nieskonczenie wiele.
Czlowiek posiada 12 par zeber czyli 24 pojedyncze zabra. Gorne 7 zeber (polaczonych mostkiem lat.Sternum) nazywa sie prawdziwymi i sa one odpowiednikiem pierwszej boskiej oktawy.
Pary zeber od 8 do 12 nazywane sa zebrami rzekomymi, odpowiadaja kolejnym znakom hebrajskim
od x do L. Ostatnie dwie pary zeber wolnych to zebra "adamowe", tajemnica czlowieka.
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #51 : Wrzesień 03, 2010, 21:35:05 »

Cytat: Dariusz
I jeszcze sprawa wykładni, jak z tym jest?

Cytat: Acentaur
a to najprostrze, czytac sercem  Duży uśmiech

 Duży uśmiech
Gdyby to było takie proste, to dziś bylibyśmy przynajmniej na poziomie rozwoju Plejadian. Mrugnięcie
Życie jednak boleśnie weryfikuje tę prostotę i czyni ją niesamowicie skomplikowaną.  Smutny
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ptak
Gość
« Odpowiedz #52 : Wrzesień 03, 2010, 21:44:01 »

Gdyby to było takie proste, to dziś bylibyśmy przynajmniej na poziomie rozwoju Plejadian. Mrugnięcie
Życie jednak boleśnie weryfikuje tę prostotę i czyni ją niesamowicie skomplikowaną.  Smutny

A to dlatego, że funkcje serca próbuje załatwiać się intelektem…
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Wrzesień 04, 2010, 18:37:16 »

Witam wszystkich,
ogolnie, dla mowy( znak p ) werbalnej potrzeba czasu ( znak m ).
Dla naszego ducha, wymowa niewerbalna - znak P
Dla naszego ducha, wymowa werbalna - znak F
Sa to formy 17 znaku Q o wartosci 80 - "usta"
Dzwiek Peh jest "nasieniem" z ktorego powstaje caly swiat. W tym P znajduja sie podstawowe formy istnienia. Te P zwraca sie do stworczej sily R i laczy sie z nia. Teraz R przgotowuje "grunt" w ktorym
P sklada "nasienie". Temu "nasieniu" zapewnia zycie pramatczyne M.
P razem z R tworza tzw. praslowo par. W hebrajskim ta para RP - wymawiane "par" oznacza Byka

Ta sama wartosc liczbowa roznych slow wskazuje na ich pokrewienstwo, dodatkowy aspekt
milosc - hebr.ahawa - 1-5-2-5=13
jednosc - hebr.echad - 1-8-4=13
stad slowa te sa sobie rownowazne

Elohim - hebr.Myhla - 1-30-5-10-40, te dziesiatki sa jakby rozwinieciem , nowym aspektem jedynek
stad mozna zapisac    1-3-5-1-4 a to porzegrupowaniu 3,1415 czyli Pi

Wydaje sie , ze to taka zabawa i mozna wszystko w ten sposob udowodnic. Ale to tylko pierwsze warstwy gematrii. A glebiej one wiaza sie bardzo misternie i nie ma tu zadnych przypadkow.
Ogolnie , kierujac sie sercem, nalezy znajdywac harmonie w gematrycznym szukaniu powiazan slow,
dzwiekow
pozdrawiam

Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #54 : Wrzesień 05, 2010, 15:17:23 »

Witam wszystkich,
znaki hebrajskie pogrupowane w oktavy( 7 znakow) sa podstawa zapisu nutowego.
hebr.a - odpowiada tonowi c symbolizuje Swiatlo/Ducha Swiatego
hebr.b - odpowiada tonowi d symbolizuje Otwarcie sfery postrzegania
hebr.g - odpowiada tonowi e symbolizuje Stworcze poznanie
hebr,d - odpowiada tonowi f symbolizuje "werbalne postrzeganie otwiera.."
hebr.h - odpowiada tonowi g symbolizuje "twoje osobiste postrzeganie"
hebr.V - odpowiada tonowi a symbolizuje Kreacje twoich duchowych powiazan
hebr.z - odpowiada tonowi h symbolizuje przez Ciebie postrzegany fragment
wszystkie starozytne skale byly oparte na siedmiu tonach a osmy ton odpowidal juz nowej oktawie.
W lacinskiej strefie jezykowej te 7 dzwiekow zostalo nazwanych kolejno:
Do - symbolizuje "momentalne otwarcie" To jest ton narodzin
Re - symbolizuje "racjonalna kreacje" - Istniejacy
Mi - symbolizuje "czasowy bog jako jednosc" - Zyjacy
Fa - symbolizuje "werbalna kreacje" - Spiewajacy
Sol - symbolizuje "czasoprzestrzenna jednostke" - Podsumowujacy
La - symbolizuje "sile kreacji" - Kochajacy
Si - symbolizuje "czasoprzestrzenny Bog" - Fragmentujacy
Ogolnie dzwieki to inne poziomy postrzegania i tych jest nieskonczenie wiele.
Czlowiek posiada 12 par zeber czyli 24 pojedyncze zabra. Gorne 7 zeber (polaczonych mostkiem lat.Sternum) nazywa sie prawdziwymi i sa one odpowiednikiem pierwszej boskiej oktawy.
Pary zeber od 8 do 12 nazywane sa zebrami rzekomymi, odpowiadaja kolejnym znakom hebrajskim
od x do L. Ostatnie dwie pary zeber wolnych to zebra "adamowe", tajemnica czlowieka.
pozdrawiam
Wszytko pięknie ładnie i foremnie. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego jest ich 7? Ciekaw jestem odpowiedzi, bo jezeli znajdziesz to znaczy że przekroczyłeś jedną z barier.

Pozdrawiam,
A
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 20:50:22 wysłane przez Dariusz » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #55 : Wrzesień 05, 2010, 20:53:57 »

Witaj nagumulululi,
Cytuj
Wszytko pięknie ładnie i foremnie. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego jest ich 7? Ciekaw jestem odpowiedzi, bo jezeli znajdziesz to znaczy że przekroczyłeś jedną z barier.
byc moze jeszcze zadnej nie przekroczylem.   Coś
Ale ta liczba 7 pojawia sie wszedzie. 7 dni stworzenia, Noe plus 7 czlonkow zalogi Arki, 7 zmyslow
czlowieka... i wiele innych.
pozdrawiam

No dobrze, niech pomysle. Zmysl wzroku obejmuje 1 oktawe, czyli 7 barw. Oko jest biernym elementem
zas obrazy powstaja w duchu( niektorzy mowia w mozgu). Jesli w duchu, to musi sie wiazac ze stopniem rozwoju czlowieka, symbolizowane np.poprzez czakry. Jest ich tez 7 podstawowych. Stad
na zasadzie "jak na gorze tak i na dole" musi byc powiazanie ze swiatem zewnetrznym, materia.
Mamy nieprzypadkowo 7(?) glownych typow organizmow zywych, kazdy widzi inne barwy.
Inne mozliwe powiazanie to poziom molekularny- 4 zasady purynowe tworzace trojkowy system kodowania. 7 otworow w glowie do komunikacji z otoczeniem, 7 czesci ciala czlowieka, 7 glownych gruczolow...
7 prazkow widmowych atomu wodoru, glownego, 7 glownych planet US
Zakres slyszalnosci ucha to 4 oktawy. Sa to takze pasma czestotliwosci takie same jak barwy glowne swiatla. Oktawuja sie tak samo. Czestosci odpowiadajace barwom po tym zabiegu przechodza w tony podstawowe.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 19:42:20 wysłane przez acentaur » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #56 : Wrzesień 06, 2010, 18:54:20 »

I siedem ludzkich czakr materialnych, oraz pięć niematerialnych…
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #57 : Wrzesień 06, 2010, 18:56:30 »

Siedem dotyczy tworzenia w materii , oraz wplywania na ducha przez materie. Poki co nie przekroczylismy jeszcze jako Ludzkosc korzystania z mozliwosci 8 .
Tak wiec korzystamy z wzorca wiedzy zawartego w 7 pojedynczych  wzorach tworzacych jednie materialna dotyczaca doswiadczen ducha wcielonego w materie.Oraz wplywu wszelakich mozliwosci materii na ducha.

To dosyc rozlegly i ciekawy temat ,jezeli chodzi o poznanie wiedzy w tym zakresie dobiegl on do konca.
Zakonczylismy jako gatunek poznawanie wplywu materii na ducha , stoimy w momecie przekraczania progu , ktory otwiera nam mozliwosc poznawania wplywu ducha na materie. Ksztaltowanie jej sila woli , oraz osobistym poziomem energetycznym.

Cyfra 8 otwiera nam ta mozliwosc.

Kiara. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #58 : Wrzesień 06, 2010, 20:38:44 »

Witaj nagumulululi,
Cytuj
Wszytko pięknie ładnie i foremnie. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego jest ich 7? Ciekaw jestem odpowiedzi, bo jezeli znajdziesz to znaczy że przekroczyłeś jedną z barier.
byc moze jeszcze zadnej nie przekroczylem.   Coś
Ale ta liczba 7 pojawia sie wszedzie. 7 dni stworzenia, Noe plus 7 czlonkow zalogi Arki, 7 zmyslow
czlowieka... i wiele innych.
pozdrawiam

No dobrze, niech pomysle. Zmysl wzroku obejmuje 1 oktawe, czyli 7 barw. Oko jest biernym elementem
zas obrazy powstaja w duchu( niektorzy mowia w mozgu). Jesli w duchu, to musi sie wiazac ze stopniem rozwoju czlowieka, symbolizowane np.poprzez czakry. Jest ich tez 7 podstawowych. Stad
na zasadzie "jak na gorze tak i na dole" musi byc powiazanie ze swiatem zewnetrznym, materia.
Mamy nieprzypadkowo 7(?) glownych typow organizmow zywych, kazdy widzi inne barwy.
Inne mozliwe powiazanie to poziom molekularny- 4 zasady purynowe tworzace trojkowy system kodowania. 7 otworow w glowie do komunikacji z otoczeniem, 7 czesci ciala czlowieka, 7 glownych gruczolow...
7 prazkow widmowych atomu wodoru, glownego, 7 glownych planet US
Zakres slyszalnosci ucha to 4 oktawy. Sa to takze pasma czestotliwosci takie same jak barwy glowne swiatla. Oktawuja sie tak samo. Czestosci odpowiadajace barwom po tym zabiegu przechodza w tony podstawowe.
pozdrawiam
Widzę że jednak nie masz pewności choć rozwiazań bez liku. W takim razie jednak co oznacza liczba 8 i dlaczego nazywa się osiem - eight. Co z 9 dlaczego jest podobne do 6 i jaki ma związek z zerem?

Ostatnio gadałem z hinduskami bawiąc się liczebnikami od 1 do 9 w sankrycie. Były w szoku że w sankrycie tylko 1 i 9 brzmiały inaczej niż w języku polskim. 9 to nava a nie dziewięć. Swoją drogą sam się zastanawiam nad obsesją angoli na temat powiedzienia Cloud Nine? Ale z nimi  (hinusami)to za wiele podyskutować nie można, bo jak stwierdziłem że większość bóstw to aryjskie świętości to dostałem odpowiedź że aryjczycy przecież zawsze byli w indiach i stamtąd przecież pochodzą łacznie z Shivą, Uśmiech.

Kiara:

To wyjaśnienie iście w twoim stylu. Wiele powiedziane ale jak dla mnie nic z tego nie wynika, sorki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 20:40:43 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #59 : Wrzesień 06, 2010, 21:22:17 »

Witaj Darek.
Czasami podziwiam Twoja nadgorliwosc i niepelne zrozumienie polaczenia dyskusyjnego roznych tematow. A mimo to bez dodatkowych informacji przenoszenie czesci dyskusji w inne miejsce.

Niestety nie da sie rozwazac znaczenia liter i slow bez polaczenia ich z wiedza o cyfrach , nie jest to numerologia a cyfrologia , ktora jako slowo niesie wiedze jezykowa , dzwiekowa , oraz cyfrologiczna.
Razem tworzy ona  informacje dotyczaca  prastarych polaczen graficzno dzwiekowych , czyli tak naprawde symboli.

W zadnym wypadku nie powinno sie rozdzielac tych informacji , bo caloksztalt przekazu traci sens i wspolczesny i pierwotny.

Gdyby sie dalo , to dobrze by bylo , zebys przeniesiony material przywrocil na pierwotne miejsce.

Czyli z ;
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5609.msg65224#msg65224

na;
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?action=post;msg=65436;topic=5301.50;sesc=c42b63d75cd273e10a20599eb76b6ec3

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2010, 17:34:08 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #60 : Wrzesień 06, 2010, 21:42:51 »

Cześć >Kiaro<,
nawet przez myśl mi nie przeszło, ze to to samo. Wiele muszę się jeszcze nauczyć, jak widzę. Duży uśmiech
Skoro tak ma się sprawa to przywracam poprzedni stan.
I dzięki za uznanie.  Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #61 : Wrzesień 06, 2010, 21:49:26 »

Witaj nagumulululi,
Cytuj
Widzę że jednak nie masz pewności choć rozwiazań bez liku. W takim razie jednak co oznacza liczba 8 i dlaczego nazywa się osiem - eight. Co z 9 dlaczego jest podobne do 6 i jaki ma związek z zerem?
Te rozwiazania po prostu sa. W zasadzie wspolna natura barw i dzwiekow winna wystarczyc.  Uśmiech
Liczba 8 w hebrajskim to "chet" czyli obszar ogrodzony, wyodrebniony. Jego znaczenie, to zawieranie sie w nim siedmiu poprzedzajacych go znakow w nowa jednostke.( np. ton do o oktawe wyzej). Stad
8=1
Ogolnie oktawa ( lat. octo=osiem ) sklada sie z 7 elementow, z ktorych na skutek podzialu powstaje
wyzsza struktura. Praznaczenie liczby osiem to " sila podzialu", w sanskrycie to slowo "chid" oraz pokrewne slowo "cheda" czyli zniszczenie. Prorocy Jeremiasz i Habakuk zapowiadaja w czasach ostatecznych straszliwych Chittim. Jest to podobne do Chittler. Uśmiech
Liczba ta symbolizuje lat.hortus concluses czyli Raj i osiagniecie ziemi obiecanej. Dwa laczone okregi
symbolizuje polaczenie Ja(Bog) oraz Ty(boskie dziecko) czyli pelna harmonie duchowa, jednosc ducha.

Teraz 9, hebrajska liczba Teth, symboliczna macica gdzie powstaje i ukazuje sie cos nowego.  Uśmiech
Ten hieroglif to okrag z jakims jakby promieniem do wewnatrz. Oznacza to powstawanie czegos z ciemnosci, jak np.nasiono posiane w ziemi kielkuje i wychodzi na swiatlo.
Zwiazek z liczba 6 wyplywa ze znaczenia 9 jako 3x3 synteza, czyli 3x3 etapy rozwoju, a wiec pierwsze dwa etapy to 3+3=6 , to te gdzie sie teraz znajdujemy.
pozdrawiam

Ps. Tez mam pytanie. Od dawna chodzi mi po glowie Aniol uzywajacy preta mierniczego podczas wyznaczania planu swiatyni. Ten pret to 6 lokci i jedna dlon, a to 7 czesci. Jak sie podsumuje to wszystko to bardzo przypomina wartosc liczby Pi. Czy wiesz cos na ten temat?
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #62 : Wrzesień 06, 2010, 22:09:55 »

Witaj nagumulululi,
Cytuj
Widzę że jednak nie masz pewności choć rozwiazań bez liku. W takim razie jednak co oznacza liczba 8 i dlaczego nazywa się osiem - eight. Co z 9 dlaczego jest podobne do 6 i jaki ma związek z zerem?
Te rozwiazania po prostu sa. W zasadzie wspolna natura barw i dzwiekow winna wystarczyc.  Uśmiech
Liczba 8 w hebrajskim to "chet" czyli obszar ogrodzony, wyodrebniony. Jego znaczenie, to zawieranie sie w nim siedmiu poprzedzajacych go znakow w nowa jednostke.( np. ton do o oktawe wyzej). Stad
8=1
Ogolnie oktawa ( lat. octo=osiem ) sklada sie z 7 elementow, z ktorych na skutek podzialu powstaje
wyzsza struktura. Praznaczenie liczby osiem to " sila podzialu", w sanskrycie to slowo "chid" oraz pokrewne slowo "cheda" czyli zniszczenie. Prorocy Jeremiasz i Habakuk zapowiadaja w czasach ostatecznych straszliwych Chittim. Jest to podobne do Chittler. Uśmiech
Liczba ta symbolizuje lat.hortus concluses czyli Raj i osiagniecie ziemi obiecanej. Dwa laczone okregi
symbolizuje polaczenie Ja(Bog) oraz Ty(boskie dziecko) czyli pelna harmonie duchowa, jednosc ducha.

Teraz 9, hebrajska liczba Teth, symboliczna macica gdzie powstaje i ukazuje sie cos nowego.  Uśmiech
Ten hieroglif to okrag z jakims jakby promieniem do wewnatrz. Oznacza to powstawanie czegos z ciemnosci, jak np.nasiono posiane w ziemi kielkuje i wychodzi na swiatlo.
Zwiazek z liczba 6 wyplywa ze znaczenia 9 jako 3x3 synteza, czyli 3x3 etapy rozwoju, a wiec pierwsze dwa etapy to 3+3=6 , to te gdzie sie teraz znajdujemy.
pozdrawiam

Ps. Tez mam pytanie. Od dawna chodzi mi po glowie Aniol uzywajacy preta mierniczego podczas wyznaczania planu swiatyni. Ten pret to 6 lokci i jedna dlon, a to 7 czesci. Jak sie podsumuje to wszystko to bardzo przypomina wartosc liczby Pi. Czy wiesz cos na ten temat?
A już myślałem że powiesz coś ciekawszego. Gdy zaczynasz hebrajską ekwilibrystykę to jak dla mnie nic z niej nie wynika, ponieważ to tłumaczenie pojęć pierwotnych za pomocą pojęć abstrakcyjnych - choc prxyznam ciekawe skojrzenia. Ale zapewinam że nazwa osiem lub eight nie jest przypadkowa i należy tak długo medytować nad jej znaczniem aż pozna się sens jej brzmienia i nazwy.

O świątynni niestety nic nie wiem, choć to pewnie kodowanie wymiarów na potrzeby wyobrażenia słońca. Czasami wiedza o wymiarach stanowi o "magicznej" sile budowli, jakby pieczątka właściciela.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 22:11:45 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #63 : Wrzesień 07, 2010, 17:36:58 »

Cześć >Kiaro<,
nawet przez myśl mi nie przeszło, ze to to samo. Wiele muszę się jeszcze nauczyć, jak widzę. Duży uśmiech
Skoro tak ma się sprawa to przywracam poprzedni stan.
I dzięki za uznanie.  Mrugnięcie

Kazdy z nas musi wiele sie nauczyc  , nikt nie jest znawca wszystkich zagadnien.

Warto jednak pytac , tych , ktorzy pisza w temacie.

Dzieki za przywrocenie dyskusji.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2010, 17:37:29 wysłane przez Kiara » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #64 : Wrzesień 07, 2010, 21:00:24 »

Witaj nagumulululi,
Cytuj
A już myślałem że powiesz coś ciekawszego.
a ja sadzilem ze bedziesz zachwycony  Duży uśmiech
Cytuj
Ale zapewinam że nazwa osiem lub eight nie jest przypadkowa i należy tak długo medytować nad jej znaczniem aż pozna się sens jej brzmienia i nazwy.
takie odpowiedzi nie powstaja na zawolanie. Moze kiedys przyjdzie mi cos do glowy. W koncu jest gdzie szukac- futhark i ogham, alchemia i tarot, mitologie polnocy.... No chyba , ze cos popuscisz.  Uśmiech
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2010, 21:00:50 wysłane przez acentaur » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #65 : Wrzesień 07, 2010, 21:13:25 »

>Nagum<, jak widzę jesteś dość zorientowany w tych tematach. Uśmiech
 Czy mógłbyś podzielić się z nami czymś więcej?  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #66 : Wrzesień 08, 2010, 06:38:50 »

No coz , wszystko wobec wiedzy nagum jest bez znaczenia , nieistotnymi bzdetami , ja tez nie bede wypisywala tu mojej wiedzy.

Gorzej jak pisze on o malosci innych nie wpisujac wlasnej wielkosci.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2010, 07:51:28 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #67 : Wrzesień 08, 2010, 09:14:12 »

Reakcja na krytykę innych jest reakcją ego. Szkoda, że wówczas milknie nasza piękniejsza część…
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #68 : Wrzesień 08, 2010, 11:06:13 »

Nigdy nikomu nie miałem za złe gdy zapytanie skierował do osoby która wydawała mu się bardziej wiarygodna czy w jego ocenie posiadała większą wiedzę. Tylko ludzie zarozumiali/pyszni mieliby to za złe.
Im większa ilość źródeł informacji to tym lepiej, można również wtedy wyłapać gdy ktoś próbuje nas oszukiwać.

Kiara zdaje się, że jest pierwszą osobą która zarzuca Nagumulululi posądzanie innych o małość. O tym, że wielokrotnie inni informowali ją o jej takowych działaniach zdaje się nie pamiętać...
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #69 : Wrzesień 08, 2010, 20:53:46 »

>Nagum<, jak widzę jesteś dość zorientowany w tych tematach. Uśmiech
 Czy mógłbyś podzielić się z nami czymś więcej?  Duży uśmiech
Co można wiecej w tym temacie? Wiecej można napisać o tym ze im bardziej coś wydsaje się oczywiste tym bardziej powinnismy nad tym się zastanawiać aby odkrywać sens tego co jest poniżej. Jeżeli liczba 8 ma taki kształt i brzmienie to musi istnieć wyjaśnienie dlaczego akurat tak a nie inaczej. Kiedy przyjrzeć się pierwotnym zasadom wedle których powstwawało pismo i symbole, choćby egipskie to wniosek że za każdym symbolem kryje się "coś" czego dzisiaj nie możnemy dostrzec.


 
No coz , wszystko wobec wiedzy nagum jest bez znaczenia , nieistotnymi bzdetami , ja tez nie bede wypisywala tu mojej wiedzy.

Gorzej jak pisze on o malosci innych nie wpisujac wlasnej.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Kiarka, co znów nie jest tak jak powinno? Kogo jak krytykuje? Pisałem tylko że to co piszesz do mnie nie przemawia, może do innych owszem, wiec sie nie przejmuj.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 20:58:24 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #70 : Wrzesień 10, 2010, 13:26:09 »

Ps. Tez mam pytanie. Od dawna chodzi mi po glowie Aniol uzywajacy preta mierniczego podczas wyznaczania planu swiatyni. Ten pret to 6 lokci i jedna dlon, a to 7 czesci. Jak sie podsumuje to wszystko to bardzo przypomina wartosc liczby Pi. Czy wiesz cos na ten temat?

Acentaur od razu jak to napisałeś skojarzyło mi się to z tym co kiedyś czytałem w książce Knighta i Buttlera  ( Kto zbudował Księżyc ) o mierniczym , który skonstruował miarę zwaną jardem megalitycznym dokonując  pomiarów budowli megalitycznych ( takich swoistych "świątyń" ). Znalazłem na ten temat coś, co może Cię zaintresuje :

http://geografia.atspace.com/

cytat z w/w linka

Te budowle zafascynowały szkockiego inżyniera, wykładowcę z uniwersytetu oksfordzkiego. Alexandra Thoma do tego stopnia, że postanowił zbadać je na własną rękę. Wieloletnie badania Thoma zaowocowały dokładnymi pomiarami najważniejszych budowli. Na ich podstawie Thom sformułował teorię, którą ogłosił w swoich dwóch pracach naukowych: Megalithic Sites in Britain (1967) (Megalityczne budowle w Brytanii ) i Me-galithic Lunar Observatories (1971) (Megalityczne obserwatoria księżycowe).

Wspólna miara

Jednym z najważniejszych spostrzeżeń Thoma było odkrycie, że kamienne kręgi były budowane zgodnie z jednolitymi, wspólnymi standardami. Na podstawie skomplikowanych pomiarów i porównań Thom wyliczył, że budowniczowie megalitów posługiwali się wspólną podstawową jednostką miary, nazwał ją ..jardem megalitycznym". 'Jard megalityczny" miał długość 83 cm. Thom twierdził również, że budowniczowie kręgów już na kilka wieków przed Pitagorasem znali sześć regularnych figur geometrycznych.


Być może to jakiś trop ?
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #71 : Wrzesień 13, 2010, 20:44:52 »

Witaj east,
Cytuj
Acentaur od razu jak to napisałeś skojarzyło mi się to z tym co kiedyś czytałem w książce Knighta i Buttlera  ( Kto zbudował Księżyc ) o mierniczym , który skonstruował miarę zwaną jardem megalitycznym dokonując  pomiarów budowli megalitycznych ( takich swoistych "świątyń" ). Znalazłem na ten temat coś, co może Cię zaintresuje :
http://geografia.atspace.com/
dziekuje za linka. Sam temat jest mi znany ale yard magalityczny zdaje sie miec uniwersalne zastosowanie bezposrednio tylko na polnocy. Natomiast zasady i zaleznosci sa podobne wszedzie.
Bezposrednio nie da sie odniesc tego do jednostek biblijnych.

cd.
Jezyk hebrajski ma jeszcze kilka ciekawostek. Miedzy innymi sa to tzw. koncowe znaki. Chodzi
o 5 znakow , ktore kiedy wystepuja na koncu wyrazu, to otrzymuje inna wartosc liczbowa.
Nr     lit.Lat     znak hebr.        wartosc    znaczenie
23     W        Kaph koncowe  K     500     boska aktywnosc
24     X         Mem koncowe  M     600     statyczny czas
25     Y         Nun koncowe   N     700     inkarnowana egzystencja
26     Z         Peh koncowe   F      800    jezyk ostateczny-mowa wlasnych mysli
27                Zade koncowe  J      900     narodziny boga

Nalezy to rozumiec tak:
Wraz z duchowym przekroczeniem Taw(400) czyli czasoprzestrzennych dogmatow zaczyna sie wlasciwa budowa nowego swiata. Koncowe kaph symbolizuje teraz samodzielnie myslaca , aktywna
boska egzystencje. To prowadzi do nowej bezczasowej przestrzeni zyciowej , symbolizowanej
jako koncowe Mem. Koncowe Nun symbolizuje Egzystencje , ktora jest swiadomym zrodlem wlasnego swiata. I w koncu koncowe Peh(800) to symbol opanowania jezyka wlasnych mysli i nowych "narodzin " J(900).
pozdrawiam
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #72 : Wrzesień 17, 2010, 21:37:02 »

Witam wszystkich,
4 oktawy znakow hebrajskich po 7 znakow w kazdej.

Z tabeli miedzy innymi widac, ze wokol 4 (Obszar dzialania) stoja naprzeciw siebie (s lustrzanymi odbiciami) dwie Trojce. Wezmy najpierw oktawe Tajemna. Tutaj gorna trojca sklada sie z a=teza , b=antiteza i g=synteza, natomiast dolna trojca to h=punkt widzenia , v=logiczne polaczenie i z=logiczna fragmentacja. Pierwszy znak oktawy to a=Aleph symboliczna 1, Jednosc,Poczatek , ktorego lustrzane odbicie jest z=Sajin,nieskonczona roznorodnosc (symboliczna bron, hieroglif
przedstawia siekiere do fragmentacji).
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #73 : Wrzesień 18, 2010, 13:47:33 »

Choliwka,
to wszystko jest wielce ciekawe, jednak musisz nam (przepraszam, że mówię w imieniu innych forumowiczów, mnie zdecydowanie) udzielić korepetycji.  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #74 : Wrzesień 22, 2010, 21:52:42 »

Witaj Dariusz,
Cytuj
Choliwka,
to wszystko jest wielce ciekawe, jednak musisz nam (przepraszam, że mówię w imieniu innych forumowiczów, mnie zdecydowanie) udzielić korepetycji
alez kurs juz od dawna trwa.  Uśmiech
Siedem znakow pierwszej oktawy zwanej tajemna to siedem podstawowych dzwiekow, od c do h.
Pierwszy ton - abstrakcyjny znak "kreacji" a zmienia sie w drugiej oktawie w symbol x
zas w trzeciej oktawie poprzez "myslenie" powstaje najpierw pusta czasoprzestrzen s , ktora
zdolna jest do przyjecia "czegos". W koncu w czwartej oktawie powstaje to "cos" co symbolizuje znak
[
Drugi ton - z abstrakcyjnego znaku "dualnosci" b powstaje cos "nowego" co symbolizuje znak
t i z kolei w trzeciej oktawie powstaje "nieswiadome zrodlo" jako e co oznacza
przed/potem=wewnatrz(nieswiadomie)/zewnatrz(swiadomie). W koncu w oktawie czwartej tworzy sie
"intuicyjnie wiedzaca aktywna egzystencja" jako K jako "swiadome zrodlo" (wszystkoswiadome)
Prosze sie nie zrazac "dziwnymi" sformulowaniami, po pewnym czasie przestaje to dziwic bo dostrzega sie cos co wczesniej bylo nieznane.
pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.28 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-anime brygadaszarika grotasmierci pyn rekogrupastettin