Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 20:01:29


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Język Polski - lingwistyka - sanskryt  (Przeczytany 82494 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #75 : Wrzesień 22, 2010, 21:52:42 »

Witaj Dariusz,
Cytuj
Choliwka,
to wszystko jest wielce ciekawe, jednak musisz nam (przepraszam, że mówię w imieniu innych forumowiczów, mnie zdecydowanie) udzielić korepetycji
alez kurs juz od dawna trwa.  Uśmiech
Siedem znakow pierwszej oktawy zwanej tajemna to siedem podstawowych dzwiekow, od c do h.
Pierwszy ton - abstrakcyjny znak "kreacji" a zmienia sie w drugiej oktawie w symbol x
zas w trzeciej oktawie poprzez "myslenie" powstaje najpierw pusta czasoprzestrzen s , ktora
zdolna jest do przyjecia "czegos". W koncu w czwartej oktawie powstaje to "cos" co symbolizuje znak
[
Drugi ton - z abstrakcyjnego znaku "dualnosci" b powstaje cos "nowego" co symbolizuje znak
t i z kolei w trzeciej oktawie powstaje "nieswiadome zrodlo" jako e co oznacza
przed/potem=wewnatrz(nieswiadomie)/zewnatrz(swiadomie). W koncu w oktawie czwartej tworzy sie
"intuicyjnie wiedzaca aktywna egzystencja" jako K jako "swiadome zrodlo" (wszystkoswiadome)
Prosze sie nie zrazac "dziwnymi" sformulowaniami, po pewnym czasie przestaje to dziwic bo dostrzega sie cos co wczesniej bylo nieznane.
pozdrawiam
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #76 : Wrzesień 26, 2010, 21:12:22 »

Witam wszystkich,
Ciag dalszy tej muzyki  Uśmiech
Trzeci ton
"Trojca" g symbolizowana w pierwszej oktawie zostaje symbolicznym bogiem y w oktawie drugiej . Z kolei zmienia sie
w niebianskiego piesniarza o "boskich ustach" p aby w koncu osiagnac "bezczasowy spokoj" zrozumienia wszystkiego M.

Czwarty ton
Znak "drzwi" d pierwszej oktawy umozliwia przejscie od zewnatrz/wewnatrz do wewnatrz/zewnatrz. W drugiej oktawie zmienia sie w "aktywne" k , w trzeciej w "narodziny" j zas w czwartej powstaje "swiadoma egzystencja" N

Piaty ton
Znak "widziec" h zmienia sie w "napedzajaca sile" L , a ta prowadzi do trzeciej oktawy do "malpiej istoty" q co symbolizuje byciem albo czlowiekopodobnym zwierzeciem lub "prawdziwym" czlowiekiem = antychryst albo chrystus, czyli oscylowanie
miedy takimi stanami. Wtedy po pokonaniu tych "trudnosci" = dogmatow jestesmy w stanie rozumiec "boska mowe" F co symbolizuje czwarta oktawa.
pozdrawiam
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #77 : Wrzesień 30, 2010, 20:30:16 »

Witam wszystkich,
cd.
Szosty ton:
"Hak", znak v pierwszej oktawy oznacza jakies wiezi, miedzy kobieta a mezczyzna czy ogolnie miedzy biegunami. Te napiecie miedzy elementem zenskim a meskim, jest praprzyczyna zycia ogolnie, zas przyczyna napiec miedzy tymi zjawiskami ktore ciagle osadzanymy, a przez to w ogole postrzegamy, jest "osobiste" dzialanie naszego Ducha. W drugiej oktawie znak "czasu" m laczy razem przeszlosc i przyszlosc. Ale czas m jest wynikiem naszego ciaglego osadzanie i dlatego
moze tylko istniec w naszej "racjonalnej logice" r. W czwartej oktawie odradzamy sie z tego wszystko dzielacego czasu  jako J, jako jednosc.

Siodmy ton:
W pierwszej oktawie wszystko dzielacy, osadzajacy znak Z czyli "Bron, Siekiera" stwarza "wielosc" czyli "egzystencje" n , ale ktore sa wciaz ze zrodlem polaczone.
W oktawie trzeciej tworzy sie kolejny Adam w i dalej ...ten "Niewymawialny"

I to by bylo na razie na tyle. Zycze owocnego studiowania.
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #78 : Wrzesień 30, 2010, 20:52:50 »

Cytat: acentaur
W oktawie trzeciej tworzy sie kolejny Adam w i dalej ...ten "Niewymawialny"

A mógłbyś precyzyjniej, kim, czym jest "Niewymawialny"?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Torton
Gość
« Odpowiedz #79 : Październik 01, 2010, 09:33:10 »

http://sanskryt.pl/
http://sanskryt.stalwol.pl/
http://www.sanskryt.ovh.org/
http://sanskryt.org/
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #80 : Październik 01, 2010, 22:23:49 »

Witaj Dariusz,
Cytuj
A mógłbyś precyzyjniej, kim, czym jest "Niewymawialny"?
np. w Biblii mial 72 nazwy, czyli symbole odzwierciedlajace jakies aspekty. W innych religiach zwano go roznie ale to tez symbole.
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #81 : Październik 02, 2010, 15:33:00 »

Pod tym kątem nie znam Biblii, czy więc chodzi o Lucyfera, Szatana i jak Go tam jeszcze zowią?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #82 : Październik 02, 2010, 21:09:29 »

Witaj Dariusz,
Cytuj
Pod tym kątem nie znam Biblii, czy więc chodzi o Lucyfera, Szatana i jak Go tam jeszcze zowią?
te niewymawialne imie sprowadzano do np.ADONAI czy tez JAHWE albo po prostu BOG ale byli i tacy
co twierdzili, ze wcale on taki dobry nie jest.  Uśmiech
pozdrawiam
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #83 : Październik 02, 2010, 21:43:14 »

Witaj Dariusz,
Cytuj
Pod tym kątem nie znam Biblii, czy więc chodzi o Lucyfera, Szatana i jak Go tam jeszcze zowią?
te niewymawialne imie sprowadzano do np.ADONAI czy tez JAHWE albo po prostu BOG ale byli i tacy
co twierdzili, ze wcale on taki dobry nie jest.  Uśmiech
pozdrawiam
Hej,

A co sądzisz o tym że JAHWE to to po prostu Echnaton - idąc tropem twierdzeń Frueda. W końcu każdy bóg był kiedyś człowiekiem.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #84 : Październik 03, 2010, 18:16:45 »

Cytat: nagum
Hej,

A co sądzisz o tym że JAHWE to to po prostu Echnaton - idąc tropem twierdzeń Frueda. W końcu każdy bóg był kiedyś człowiekiem.

Ciekawa koncepcja, choć ciąg dalszy proponuję przenieść tu:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=502.0       
                                                                                  lub:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2330.0
                                                                                  lub:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5100.0

Cytat: acentaur
te niewymawialne imie sprowadzano do np.ADONAI czy tez JAHWE albo po prostu BOG ale byli i tacy
co twierdzili, ze wcale on taki dobry nie jest. 

Tu również przenosimy się już w zupełnie inne zakamarki wiedzy metafizycznej, stąd moja propozycja, by skupić się na głównym wątku, a te aspekty przenieść tu:
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #85 : Październik 03, 2010, 19:08:51 »

Witaj nagumulululi,
Cytuj
A co sądzisz o tym że JAHWE to to po prostu Echnaton - idąc tropem twierdzeń Frueda. W końcu każdy bóg był kiedyś człowiekiem.
To bylo zdanie Freuda, a moim skromnym, nie ma potrzeby mnozyc tych bogow na zawolanie. Przyjmuje ze byl i pozostal tylko jeden, natomiast to co ulegalo niewatpliwie zmianie w ciagu stuleci to
swiadomosc czlowieka. I tu jest zrodlo wszystkich manipulacji z jednej strony zas niezrozumienia
z drugiej. Gdyby ludzie nie byli kompatybilni ( swiadomosc) to i religie nie mialy by pozywki i dlawily by sie w jakis enklawach.
Witaj Dariusz,
wszystkie Twoje propozycje sa dobre, choc temat z Jahwe wydaje sie byc szczegolnie dobry  Duży uśmiech
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #86 : Październik 03, 2010, 19:25:01 »

Cytat: acentaur
Witaj Dariusz,
wszystkie Twoje propozycje sa dobre, choc temat z Jahwe wydaje sie byc szczegolnie dobry  Duży uśmiech
pozdrawiam

Ups, nie podałem odnośnika do strony, na której odpisałem na Twego posta, a uczyniłem to w "Bóg-kim On jest", jednak skoro uważasz, ze ten wątek będzie lepszy, nie ma sprawy, przenoszę.  Uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #87 : Październik 04, 2010, 19:53:10 »

Witaj nagumulululi,
Cytuj
A co sądzisz o tym że JAHWE to to po prostu Echnaton - idąc tropem twierdzeń Frueda. W końcu każdy bóg był kiedyś człowiekiem.
To bylo zdanie Freuda, a moim skromnym, nie ma potrzeby mnozyc tych bogow na zawolanie. Przyjmuje ze byl i pozostal tylko jeden, natomiast to co ulegalo niewatpliwie zmianie w ciagu stuleci to
swiadomosc czlowieka. I tu jest zrodlo wszystkich manipulacji z jednej strony zas niezrozumienia
z drugiej. Gdyby ludzie nie byli kompatybilni ( swiadomosc) to i religie nie mialy by pozywki i dlawily by sie w jakis enklawach.
Witaj Dariusz,
wszystkie Twoje propozycje sa dobre, choc temat z Jahwe wydaje sie byc szczegolnie dobry  Duży uśmiech
pozdrawiam

Obserwator za dnia przyzna ci racje, bo słońce jest tylko jedno. Ja jednak lubię patrzyć na nocne niebo i widzę tam miliony. A któż zaręczy że sloneczne zwierciadło nie jest tylko odbiciem nocnego nieba?

« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2010, 20:32:22 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #88 : Październik 04, 2010, 22:18:00 »

Witaj nagumulululi,
Cytuj
Obserwator za dnia przyzna ci racje, bo słońce jest tylko jedno. Ja jednak lubię patrzyć na nocne niebo i widzę tam miliony. A któż zaręczy że sloneczne zwierciadło nie jest tylko odbiciem nocnego nieba?
Z tym, ze w zasadzie jest tylko jedno niebo z tymi samymi planetami i sloncami. Raz gdy przybiera
jasne barwy - widzimy tylko slonce, gdy jest ciemne - widzimy reszte. Czym jest ta jedna barwa, ktora zawiera pozostale? A jesli do tego okaze sie , ze i obserwator i zwierciadlo i te niebo to jedno?
Więc pytanie o porękę prowadzi do wielu rozwiazan, ale zadne o zadawalajacej pewnosci.
Rozwiazanie matematyczne zreszta tez do bani.
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #89 : Październik 21, 2010, 19:42:00 »

Może nie o lingwistyce, ale za to o naszym języku.

Wysyłamy SMS czy SMS-a?
No właśnie, jaką formę powinny mieć takie skróty?

http://jerzybralczyk.bloog.pl/id,6512236,title,Internet,index.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #90 : Październik 31, 2010, 15:18:38 »

Cytat: acentaur
Dariusz - pelny zapis.
D-r-i-s-z po wykresleniu samoglosek, i jest tu litera j bo przyklad hebrajski
d-to 4 i oznacza drzwi, otwierac...
r to 200 i oznacza racjonalna logike
j to 10 i oznacza  boskosc
s to 60 i oznacza czasoprzestrzen
z to 90 i oznacza narodzenie
stad mozna powiedziec Dariusz to - otwarcie racjonalnej logiki to narodzenie boskiej czasoprzestrzeni
Widac , ze z trudnoscia przychodzi naturalne przelozenie na inne jezyki.

w innym poście podałeś:

Cytuj
nr   lat.   nazwa hebr.    litera hebr.   wartosc liczb.   idea/znaczenie     
1   A   Aleph      a,A,E,I      1      "glowa wolu" , Bog,Stworca,          Przywodca,stwarzac,kreowac,prazrodlo,poczatek...
2   B   Beth      b,B,W      2      "Dom", dualizm,podzial,zewnatrz,
3   C   Gimel      g,G,C      3      "Wielblad" ,Synteza, Jednosc, calosc,
4   D   Daleth      d,D      4      "Drzwi" , otwarcie, brama, wyjscie
5   E   He      h,H      5      "Okno" , widok,racjonalne/empiryczne postrzeganie,widziec,punkt widzenia
6   F   Waw      v,V,W,U,O   6      "Hak" ,lancuch,polaczenie,hak,
7   G   Sajin      z,S      7      "Bron" , rozmnazac,powielac,rozwijac sie,
8   H   Chet      x,Ch      8      "Ogrodzenie" ,rzecz sama w sobie, zakres,kompleks,
9   I   Thet      t,T      9      "Macica" ,lustro,cos nowego,
10   J   Jod      y,I,J,Y      10      "Dlon" ,mlody Bog,pasywna niewiedza,boski intelekt,
11   K   Kaph      k,K      20      "Aktywna dlon" ,aktywna niewiedza,
12   L   Lamed      l,L      30      "kij pastucha" ,aktywna sila,dzialanie,skutek
13   M   Mem      m,M      40      "Woda" ,czas,czasowo,w czasie...
14   N    Nun      n,N      50      "Ryba" ,egzystencja,nieswiadomy czlowiek
15   O   Samech   s,S      60      "Waz wodny" ,czasoprzestrzen,obszar obejmowany duchowo
16   P   Ajin      e,O,A,E,I,Y   70      "Oko, Nic" ,chwila,moment,zrodlo,aktywne nic
17   Q   Peh      p,P,Ph,F   80      "Usta" ,mowa,mowic,slowo...
18  R   Zade      j,Z,TS      90      "Haczyk" ,uwolnic sie,zbawic sie,narodzenie,..
19   S   Koph      q,Q,K      100      "Ucho igielne" ,stawanie sie czlowiekiem,
20   T   Resch      r,R      200      "Glowa" ,racjonalna logika,tautologia,racjonalne myslenie,
21   U   Schin      w,Sch,S   300      "Zab" ,wiara,rozumiec,duch swiety
22   V   Taw      [,T,X      400      "Znak" ,zjawisko,fenomen,

Jak widać choćby na przykładzie litery  r (podkreśliłem ją w obu postach) nie dam rady przetłumaczyć, rozkminić niczego w sposób, jaki Ty uczyniłeś to z imienie "Dariusz". Wartości liczbowe w obu przykładach są różne.
Czy byłbyś w stanie zamieścić coś w stylu tabeli z drugiego zacytowanego posta, jednak w odniesieniu do tłumaczenia, jakiego użyłeś do tego imienia?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #91 : Październik 31, 2010, 18:14:25 »

Witaj Darek,
KROM nazwa obcej cywilizacji, wiec czytam z tabelki:
k - aktywna niewiedza , czyli 20
r - racjonalna logika , czyli 200
M - mem koncowe to statyczny czas, czyli 600
no i wychodzi ze: aktywna niewiedza i racjonalna logika to statyczny czas ( nie bardzo sensowne),
To co racjonalne, niewiedza, egzystencja moga byc aktywne lub pasywne ale odnosza sie zawsze do zwyklego, normalnego czlowieka.
Statyczny czas to juz zwiazek z boskoscia.
wartosc liczbowa KROM 20-200-600 czyli 820 a to moga byc ukryte znaczenia:
800-20 stad mowa wlasnych mysli to aktywna niewiedza, tez malo sensowne
8-20 stad zakres aktywnej niewiedzy , tu juz lepiej
To obce slowo bez kontekstu, a ten rozstrzyga o interpretacji.  Uśmiech
pozdrawiam
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #92 : Październik 31, 2010, 18:23:48 »

A jak spojrzysz na to tak: K -  ROM?

Staje sie nieco jasniejsze , bo kieruje w stone konkretnych energii znanych dosyc dobrze jako Rom ( nie mylic z Cyganami , ktorych sprowokowano do zmany polaryzacji dawnej nazwy etnicznej , by zatracili wiedze o sobie po raz kolejny) , Romulus , Roma.

Tak naprawde sa tylko dwa rody i wiele szczepow ( pochodnych rodzin) ,wiec niezbyt skomplikowana jest idetyfikacja biorac pod uwage prezetowane wartosci przez dana grupe.

K - czyli aktywna niewiedza - dla mnie to ciagle ukrywanie prawdy , sztuka kamuflarzy , wabienie klamstwem, itd...

R - racjonalna logika - dla mnie to taka , ktora tworzy sie dla korzysci a nie z wyplywa z samej logiki, ona musi miec racjonalne potwierdzenie w czyms co jest racjonalne dla przestrzeni tak myslacej.

M - koncowe - to statyczny czas 600 - czyli czas zawarty w granicach  , ktory ma stale i nie ewolujace wartosci , nie mozna przekroczyc tych granic , ni czsowo , ni zmiana wartosci. Ot tak sobie od do...

By ten KROM trwal musza byc zachowane zawarte w nim wszystkie elemety , a to tez tylko i wylacznie gdy ma zakotwiczenie w 6 wzmocnionej trzema 000. Co ta naprawde nie jest stabilne gdy wejdzie np. w jedna cyfre wiecej.

aktywna niewiedza to zwyczajnie utrzymywanie klamstwa.

zakres aktywnej niewiedzy od 8 do -20 jest sensowny  , bo przekroczenie 8 nawet minimalne to wejscie w wiedze nieskonczonosci ,2 dalo by harmonijny obrot dwoch czworek  trwajacy. Natomiast 20 , to z jednej strony 1/4 wiedzy pelni a z drugiej 0 - zero.
czyli utrzymywanie dysharmoni z jednostronna niepelna wiedza. Malo tego wzmacnianie sily jednej strony bo zero w tym ukladzie jest wzmacniajace

Cyfrologia troche inaczej patrzy na swiat jak numerologia , jest bogatsza i bardziej obrazowa . Odczyt jest niepelny , bo nie mam czasu , to tylko przykladowe podejscie.


Kiara Uśmiech Uśmiech


ps. zabraklo o.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 18:42:13 wysłane przez Kiara » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #93 : Październik 31, 2010, 20:04:18 »

Witaj Kiaro,
dziekuje za pomoc. Podalem mozliwe rozwiazania bez znajomości kontekstu. A z tym wygląda inaczej.
np. K-ROM to po łacinie K-ROMA czyli Rzym . Stąd można wnioskować, że K-ROM oznacza , że Rzym jest aktywną niewiedzą (ktora z bogiem nie ma nic wspolnego).
M koncowe o wartosci 600, to statyczny czas, czyli nieobecnosc czasu i dotyczy boskiego świata. Tego nie da się inaczej interpretować.
o sluzy do wokalizacji, zwykle nie otrzymuje wartosci liczbowej
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #94 : Październik 31, 2010, 21:23:21 »

Cytat: acentaur
KROM nazwa obcej cywilizacji,

 Szok Coś Duży uśmiech
Tak wiem, że >Kiara< przypisuje to miano jakiejś cywilizacji, cywilizacjom. W tej materii jest tyle zamieszania, że trudno się połapać, mnie jednak nie chodzi o cywilizacje/cywilizację, mam na myśli kogoś na kształt Jehowy (JHWH), KROM - Wielkie centralne Słońce. Aby namieszać ludziom w łepetynach powstają różne dziwne teorie, również co do Jehowy, pomijając tę o "najpotężniejszym demonie", istnieje również taka, która głosi jakoby w ... powiedzmy we wszechświecie była cywilizacja o nazwie T'Yehoba - jakoś dziwnie ale i ciekawie nawiązuje to do znanej nam już Postaci - i niejednego może zbałamucić.
Tak więc dla ścisłości, nie mam na myśli nijakich cywilizacji, póki co nawiązuję do kogoś/czegoś znacznie potężniejszego.

Co do tabelki, hm, szkuałem w drugiej kolumnie (od lewej Mrugnięcie) a tam stoi wyraźnie R, natomiast to na co Ty wskazujesz to T, choć faktycznie w czwartej kolumnie stoi r,R.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
soook
Gość
« Odpowiedz #95 : Październik 31, 2010, 21:43:28 »

   Księga Izajasza 45 : 6 aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu,
że beze Mnie nie ma niczego.
Ja jestem Pan, i nie ma innego. 7 Ja tworzę światło i stwarzam ciemności,
sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę.
Ja, Pan, czynię to wszystko.
 
Ten fragment "zadziwił" wyznawców JHVH .  Rabini , bibliści etc.
 
 
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 21:51:51 wysłane przez soook » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #96 : Październik 31, 2010, 22:01:43 »

Witaj Darku,
Cytuj
Co do tabelki, hm, szkuałem w drugiej kolumnie (od lewej ) a tam stoi wyraźnie R, natomiast to na co Ty wskazujesz to T, choć faktycznie w czwartej kolumnie stoi r,R.
pierwsza kolumna to kolejny numer, druga to kolejna litera alfabetu lacinskiego, kolemna trzecia to wreszcie nazwa hebrajska i kolumna czwarta i piata to te ktore nalezy zastosowac.  Uśmiech
Cytuj
Tak wiem, że >Kiara< przypisuje to miano jakiejś cywilizacji, cywilizacjom. W tej materii jest tyle zamieszania, że trudno się połapać, mnie jednak nie chodzi o cywilizacje/cywilizację, mam na myśli kogoś na kształt Jehowy (JHWH), KROM - Wielkie centralne Słońce
na tym poziomie to mowa o aspektach ale i te musisz sam odgadnac.
pozdrawiam
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #97 : Październik 31, 2010, 22:02:23 »

Nic dziwnego, ze zadziwia wielu.
Zważywszy na fakt postrzegania Go jako osobowego Boga/boga można mieć ... mieszane uczucia.
Podejdźmy do Niego/tego jak do absolutu, praprzyczyny itp., itd. zmienia się nieco pojęcie, punkt widzenia.
W moim przekonaniu Jehowa (JHWH) to właśnie to praźródło, ta przyczyna wszystkiego, a późniejsze podziały na dobry - zły, to już nasze spekulacje z reguły wynikające z zaszufladkowania.
Tak przynajmniej na dzień dzisiejszy to postrzegam.  Duży uśmiech

I aby nie czynić ofa w tym wątku wszelką ewentualną dyskusję w tej materii przenieśmy do odpowiedniego działu.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 22:04:24 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
soook
Gość
« Odpowiedz #98 : Październik 31, 2010, 22:39:40 »


  Jest też aspekt zasadny . Oto opisy biblijne , opisy koraniczne . Z wieloma aspektami
teologicznymi , filozoficznymi poświęcone są  Nie Sprawcy Kreacji . JHVH , Allah ...
nie stworzyli Nieba i Ziemi . Zresztą , te imiona to jedno .I na przestrzeni lat , oceany ludzi
oddawało i oddaje zew życia swego Komuś . To bogowie  księgi potrzebują ludzi . Hoax .
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #99 : Listopad 01, 2010, 00:35:49 »

Darek , ze KROM to materialna cywilizacja to juz chyba wiesz?  Posiadajaca statki kosmiczne , ingderujaca w swiat materialny. W jakim celu?
A ze przekazuja rozne informacje o sobie , a to normalne  wszak ; "kazda sroka swoj ogonek chwali..."

Centralne slonce w stosunku do czego?

IHVH , to wladza nad  czterema zywiolami , przez ktore sie tworzy, czy przez KROM sie tworzy?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

k-l foxlive world-anime brygadaszarika st-fu