Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 05:32:14


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WYBORY  (Przeczytany 64699 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #25 : Lipiec 01, 2010, 00:42:07 »

Krzysiek,
a Ty w czasie wojny gdzie się będziesz chował  Duży uśmiech


Pozdrawiam rozbrojeniowo - Thotal Uśmiech
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #26 : Lipiec 01, 2010, 22:46:01 »

A szykuje się jakaś wojna? Syreny narazie jeszcze nie wyją. Póki co prowadzę krwawe bitwy z komarami Duży uśmiech Dlatego "Komarowska" perspektywa mnie nie nęci Duży uśmiech
Za to w stawie koło mojej działki pływają piękne i dostojne kaczki. Wolę tę wersję natury... Mrugnięcie
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Lipiec 01, 2010, 22:51:31 »

Ksrzysiek ) na komary jest off ,a kaczki to najlepsze są w buraczkach,albo w jabłkach  Język Duży uśmiech Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2010, 22:51:46 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #28 : Lipiec 01, 2010, 23:49:42 »

dzielne kaczki polskie sa lepsze niz  KLY iluminati (TUSK) Donaldow i strzelby KOMMORRY Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2010, 23:51:52 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #29 : Lipiec 02, 2010, 01:30:43 »

Ciekawostka , czas zaslania wiedze , ale bywa tez ze odslania , wszystko we wlasciwym czasie....


http://minakowski.pl/jak-komorowscy-wyludzili-tytul-hrabiowski-i-herb-korczak/             
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Lipiec 02, 2010, 04:44:43 »

no i J.K.M. zrobił zamieszanie- mniejsze zło(nawet dosłownie):

Korwin-Mikke: Zamknąć oczy i głosować na Kaczyńskiego
Czwartek, 1 lipca (18:12)
Janusz Korwin-Mikke opublikował na swojej stronie oświadczenie, w którym radzi wyborcom "zamknąć oczy, zatkać uszy - i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!".


Więcej na ten temat
Korwin-Mikke o fałszowaniu sondaży przed I turą
W odpowiedzi na pytania internautów o to, który z dwóch kandydatów startujących w II turze, jest mniejszym złem, Janusz Korwin-Mikke napisał na swojej stronie korwin-mikke.pl, że "w tych wyborach mamy obecnie dwóch rozsądnych polityków; żaden z nich Polski nie skompromituje, ale też żaden niczego szczególnego dla niej nie zrobi."


Ponieważ wielu zwolenników JKM zapowiedziało bojkot wyborów, polityk napisał: "Ja bardzo lubię Bronisława Komorowskiego - ale patrzę też, kto Go popiera (...) Radzę: zamknąć oczy, zatkać uszy - i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!".
 


Argumentując swoją wypowiedź dodał, że "problemem nie są kandydaci, tylko stojące za nimi mafie, chcące rozkradać Polskę, obsadzać wysokopłatne posady i brać łapówki. Mafia stojąca za Bronisławem Komorowskim znana jest z większego rozmachu w tym względzie."


Pytany przez uczestników czata o to, czy popularność polityczną można budować na skrajnych, czasami kontrowersyjnych poglądach i czy można zaistnieć na polskiej arenie politycznej poprzez tworzenie odbiegającego od normy wizerunku, powiedział: "Tylko budując wizerunek odmienny od tego, co dziś rządzi w polskiej polityce! Jak stwierdził pan Marek Borowski: JKM jest poza głównym nurtem polskiej polityki. I tam chce być, bo główny nurt polskiej polityki - to po prostu kloaka."

Internauci poruszyli również kwestię zaangażowania specjalisty od PR, który pomógłby popularyzować poglądy liberalne Wolności i Praworządności. "Agresja, logika, zdrowy rozsądek. Ludzi to nie przekonuje, bo ludzie chcą bełkotu" - pisał jeden z uczestników czata. "Czy rozważa Pan możliwość wylansowania w WiP twarzy partii, odpowiedzialnej za PR?". "Ha, może to jest i myśl! Ma pan kandydata"? - pytał JKM.


Trudno powiedzieć, nie znam wszystkich jego poglądów
"Mamy coraz więcej wykształconych ludzi, a mam wrażenie, że coraz mniej rozumieją. Co jest takiego w PO i PiS, że ludzie ciągle na nich głosują? Może w Polsce już nigdy nie będzie normalnie i należy się z tym pogodzić i postępować tak jak PO i PiS? Obiecywać i nie dotrzymywać?" - pytali uczestnicy rozmowy. "Ludzie nie są wykształceni lecz wytresowani w reżymowych szkołach i przez reżymowe telewizje!" - odpowiedział JKM.


Podczas rozmowy przywołano również temat kampanii Bronisława Komorowskiego. "Polityk, którego widziałem przez tyle lat w mediach, człowiek którego odbierałem pozytywnie, okazał się mierny. W pańskim przypadku ustawia się pan lub jest pan ustawiany w pozycji 'pajaca'. Mimo wszystko pańskie poglądy poparło 2.4% osób, zgłasza się pewnie jeszcze więcej. Pytanie, co by się stało gdyby Pan zdołał pokazać się w lepszym świetle?" - zastanawiał się jeden z internautów.

Wtedy, jak twierdzi Janusz Korwin-Mikke, "uzyskałby 15% głosów - więcej nie jest w stanie zrozumieć tego, co mówi". "Natomiast pamiętam taki list do Gazety Wyborczej: 'Niech już nawet rządzi ten w muszce, byleby wreszcie panowała normalność...".

INTERIA.PL
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/radze-zamknac-oczy-i-glosowac-na-kaczynskiego,1501124
no to chyba zamknę oczy i wyjdzie na to że EN-KI miał znowu rację?? Afro

PS. tylko czy to ma jeszcze jakieś znaczenie w obliczu nadchodzących wydarzeń 2o12?Coś
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 12:55:06 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Lipiec 04, 2010, 12:43:15 »

USA: Polacy skończyli już głosować

W sobotę wieczorem czasu lokalnego skończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do wyborów zarejestrowało się ponad 47 tys. osób; kilka tysięcy dopiero po pierwszej turze głosowania.
Jako pierwsi głosowanie skończyli Polacy na wschodnim wybrzeżu (o godz. 2. w niedzielę czasu polskiego), cztery godziny później (o godz.6 czasu polskiego) wybory w USA zakończyły się zamknięciem lokalu wyborczego w Anchorage na Alasce.
Głosowanie przebiegało sprawnie i bez problemów - powiedział konsul generalny RP w Waszyngtonie Włodzimierz Sulgostowski. Zaznaczył, że dużym ułatwieniem w całym procesie wyborczym była rejestracja przez internet.
 We wszystkich czterech okręgach wyborczych utworzonych w Stanach Zjednoczonych do wyborów zarejestrowało się 47 349 osób; z tego 22 400 w Chicago, 20 448 w Nowym Jorku, 3127 w Los Angeles, 922 w Waszyngtonie i 452 na Florydzie, która należy do okręgu waszyngtońskiego.

INTERIA.PL/PAP
http://fakty.interia.pl/swiat/news/usa-polacy-skonczyli-juz-glosowac,1501951

Trochę mało tych osób,tylko 47 349 ? na tyle milionów polaków w USA ? w samym Chicago mieszka chyba ze 2 miliony
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 12:45:31 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
master2012tr
Gość
« Odpowiedz #32 : Lipiec 04, 2010, 21:22:27 »

IWONA:
Dziękuję, kolejne pytanie od Filipa.  Kto, w której turze, jakim stosunkiem głosów wygra wybory prezydenckie w Polsce?  Czy tragedia w Smoleńsku wpłynie w znaczący sposób na ten wynik?

EN-KI:
I sądzisz, że ja ci powiem… tak?  Nic z tego.  W politykę waszą ziemską się nie bawię, bo wiele razy za dużo powiedziałem a potem przez to medium miała problemy… nie ja.  Więc, nie powiem kto wygra, ale doskonale wiecie kto wygra i kto ma największe poparcie w tej chwili.  Oglądaliście film „O dwóch takich co ukradli księżyc“?  Oglądaliście.  To jest moja odpowiedź.  Słucham.

Ewidentna próba udzielenia ,,bezpieczniej odpowiedzi''. Wynik wyborów już znamy. Z jednej strony En-ki/Lucyna Łobos wskazuje na największe poparcie- większość sondaży z korzyścią dla Komorowskiego, z drugiej strony aluzja do Jarosława Kaczyńskiego i to wszystko podkreślone stwierdzeniem, że ,,w politykę się nie bawię''. Okazjonalnie udzielam się na tym forum, ale w takich sytuacjach jak ta nie mogę obejść się bez komentarza. Byłem na początku gorącym zwolennikiem projektu, ale po kilku wydarzeniach, związanych bezpośrednio ze mną, obraz istoty podającej się za brata Jezusa, Ducha Św. , i nawet syna Bożego wygląda co najmniej karykaturalnie. Krzysztof Jackowski, krytykowany przez rzekomego En-ki, wygrał z nim przewidując trafnie wynik drugiej tury.
Byłem zwolennikiem projektu, ale każdy normalny człowiek po świadomej i obiektywnej ocenie, że coś nie idzie tak jak było szumnie zapowiadane, nie może bezkrytycznie przymykać oczu na prawdę, bo w końcu przez zamknięte oczy ona do niego dotrze i to jest bolesne, czego nikomu nie życzę.
 
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Lipiec 05, 2010, 17:43:22 »

niestety master2012tr to smutna prawda- to co napisałeś,- głównie dla tych co bezkrytycznie wierzyli w En-Ki..

PS. było równo 50%/50% możliwość trafienia.. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 17:48:03 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Lipiec 05, 2010, 19:10:51 »

Witam wszystkich,
CHWALA wszystkim POLAKOM , ktorzy glosowali na Jaroslawa Kaczynskiego. Przeciez on tak niewiele obiecywal, osmieszany i szkalowany na kazdym kroku.
Natomiast ci , ktorzy glosowali na .......tego drugiego, Boze wybacz im, oni nie wiedzieli co czynia. Sprostytuowac sie przychodzi dziwnie latwo.
pozdrawiam
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #35 : Lipiec 05, 2010, 19:43:53 »

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że Boga to akurat guzik obchodzi , który z nich miał lepsze prostytutki. Nas to może obchodzić. Ważne teraz, aby ten nowy Prezydent skutecznie dogodził swoim ......... wyborcom Mrugnięcie
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Lipiec 05, 2010, 20:45:41 »

Witaj east,
kazdy wierzy w to co chce a  wazne jest, aby umiec sobie samemu wyjasnic, dlaczego wybralo sie obietnice otrzymania bezcennej CocaColi.
pozdrawiam

Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #37 : Lipiec 05, 2010, 21:08:18 »

Nikt niczego nam nie zapewni, gdy sami tego nie uczynimy.
Również nikt nam nie dogodzi tak jak sami sobie. I proszę o poprawność myśli…
Mimo to źle się stało…

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Lipiec 05, 2010, 21:28:22 »

Nie wiem, czy ktoś miał "przyjemność" kupić dzisiaj Super Expres. Jak nie to może powiem, że pani w sklepie miała problem z odnalezieniem ceny na gazecie, bo... Szukała jej na nie tej okładce co powinna Chichot Gazeta miała dwie okładki. Jedna z uśmiechniętą twarzą Komorowskiego, druga z, hmm.. To trzeba zobaczyć po prostu. Druga z twarzą Kaczyńskiego oczywiście, ale ujęcie było okropne. Zamknięte oczy, lekko rozchylone, sine usta. Nie tylko ja miałam wrażenie, że to nieboszczyk. Złośliwość tej gazety jest nie do opisania Smutny
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Silver
Gość
« Odpowiedz #39 : Lipiec 05, 2010, 21:28:31 »

Witaj east,
kazdy wierzy w to co chce a  wazne jest, aby umiec sobie samemu wyjasnic, dlaczego wybralo sie obietnice otrzymania bezcennej CocaColi.
pozdrawiam



Nie wierzy tylko - podpiera się wiarą.Stąd wiara jest irracjonalna.A jej irracjonalność polega głównie na tym, że możesz zrzucić odpowiedzialność za coś - na kogoś innego.
Ale nie jest możliwe zrzucić odpowiedzialność za swój los, za swoje własne istnienie na kogoś innego.
Stąd irracjonalność takiego działania.
Przeprowadzone badania potwierdziły, że ludzie głównie oczekują :

1/ poprawy warunków życia.
2/ wyleczenia z chorób.
3/ wiedzy i oświecenia
4/ gratyfikacji.

Podkręśle słowo - OCZEKUJĄ.

Pod każdym z powyższych oczekiwań kryje się zupełnie inna prawda.
Brzmi ona niezaprzeczalnie - pomoż mi pozostać ''ofiarą'' w rękach zewnętrznych sił i okoliczności.
Ale rodzą się zupełnie inni ludzie.Ludzie inaczej rozumujący.
Spotkałem niedawno młodą dziewczynę i o dziwo młodego jej wieku byłem zaskoczony jej mądrością.
Zapytałem ją w pewnym momencie, a w co wierzysz ? Zrobiła minę skrzywiając usta i odpowiedziała zdecydowanie i...wprost - wierzę w samą siebie.
Nie rozmawiajmy o wierze i obietnicach. Rozmawiajmy o społecznej świadomosci,a prędzej dojdziemy do celu.
Więc wiarę zamieńmy na coś o wiele wartościowego - Zaufanie.
Wiara nie wymaga niczego wiele - we wszystko możesz uwierzyć.
Ale, aby zaufać musisz mieć argumenty, musisz mieć dowody.Zaufanie wymaga pracy, poświęcenia, zrozumienia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 21:42:22 wysłane przez Silver » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Lipiec 05, 2010, 21:38:53 »

Witaj ptaku,
mysl ma sie dobrze od lat tysiecy, eonow, od zawsze. Ona przeklada sie na na wszystko czym jestesmy, co myslimy i co robimy. Tylko dlaczego kurza twarz, ona ma na tym swiecie taki plugawy
rezonans?   Smutny
pozdrawiam


Witaj Silver,
Cytuj
Nie wierzy tylko - podpiera się wiarą.Stąd wiara jest irracjonalna.A jej irracjonalność polega głównie na tym, że moższesz zrzucić odpowiedzialność za coś - na kogoś innego.
Wiara to wszystko co masz. Jej irracjonalnosc to Twoj osad.
Poza tym Silver...lubie Twoje posty,
i z tym jak i z wieloma innymi zgadzam sie prawie w calosci.
pozdrawiam


Scaliłam posty. Janneth.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 21:52:32 wysłane przez janneth » Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #41 : Lipiec 05, 2010, 22:09:09 »

No to mamy Bronisława Marię na tronie  Zły Szkoda, że nie Marię-Magdalenę  Duży uśmiech A swoją drogą, to ciekawe, czy Pierwszą Damą będzie owa Maria, czy raczej Anna K.

Już jeden Jan Maria próbował wdrapać się na szczyty władzy, ale podano mu czarną polewkę. A mnie akurat tej Marysi trochę szkoda  Duży uśmiech

Teraz to już spokojnie czekam na 2012. Pierwszy kataklizm już mamy...
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #42 : Lipiec 05, 2010, 22:09:23 »

Witaj ptaku,
mysl ma sie dobrze od lat tysiecy, eonow, od zawsze. Ona przeklada sie na na wszystko czym jestesmy, co myslimy i co robimy. Tylko dlaczego kurza twarz, ona ma na tym swiecie taki plugawy
rezonans?   Smutny
pozdrawiam

Drogi Acen,
Nie bluźnij kurom, bo to mądre ptaki… bez względu na warunki egzystencji znoszą jajka…  Chichot
a człowiek jakby zatracił swoje umiejętności tańca z wolną myślą, toteż i rezonans nie taki… ale spoko,
myśl znajdzie swego pana, kurza twarz…  Duży uśmiech
Pozdr

Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #43 : Lipiec 05, 2010, 22:28:50 »

Myśl stwarza lokalnie, a wypadkowa większej ilości emitentów myśli w danej sprawie czasem trafia w kaczy kuper ( żeby już przy ptakach zostać), a czasami w inny. Nie jestem pewien czy w świecie polityki wygrana wyborcza sukces oznacza. To dopiero początek i wielki kredyt zaufania. Same gładkie słówka i rasowy wygląd ( choćby z Super Ekspresu ) nie wystarczą. Teraz będzie tylko pod górkę. Kto by się chciał z Panem Prezydentem teraz zamienić ?
Zapisane
zigrin
Gość
« Odpowiedz #44 : Lipiec 05, 2010, 22:58:55 »

Witam Silvera i innych.
Cytuj
Spotkałem niedawno młodą dziewczynę i o dziwo młodego jej wieku byłem zaskoczony jej mądrością.
Zapytałem ją w pewnym momencie, a w co wierzysz ? Zrobiła minę skrzywiając usta i odpowiedziała zdecydowanie i...wprost - wierzę w samą siebie.
Nie rozmawiajmy o wierze i obietnicach. Rozmawiajmy o społecznej świadomosci,a prędzej dojdziemy do celu.
Więc wiarę zamieńmy na coś o wiele wartościowego - Zaufanie.
Wiara nie wymaga niczego wiele - we wszystko możesz uwierzyć.
Ale, aby zaufać musisz mieć argumenty, musisz mieć dowody.Zaufanie wymaga pracy, poświęcenia, zrozumienia.

Dla mnie, wiara i zaufanie to właściwie to samo. Osobiście, nie rozumie tego „dzielenia włosa na czworo” i tworzenia na siłę coraz to nowych podziałów…

Czemu zaufanie wymaga wysiłku, a wiara nie ?   Z politowaniem

Zaufać sobie | uwierzyć w siebie – czy możesz dokładniej sprecyzować jaka jest różnica ?
Ja nie widzę żadnej. No, ale takie już nasze wybory…  Mrugnięcie

Pozdrawiam
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #45 : Lipiec 06, 2010, 00:04:32 »

zigrin napisał
Cytuj
" Zaufać sobie | uwierzyć w siebie – czy możesz dokładniej sprecyzować jaka jest różnica ? "
Może zanim Acentaur odpowie, to pozwól ,że ja się wyrażę Mrugnięcie
Jeśli chodzi o siebie , to może niewielka różnica, zależy od podejścia do siebie. Jak sobie wierzę to i ufam.
Natomiast chyba wyczuwasz różnicę między "wierzę Ci", a "ufam Tobie"?
Mogę uwierzyć w to, co sobie mówisz , albo o Twoim sposobie postrzegania świata. Nie mam powodów, aby Ci nie wierzyć. To nie wiąże mnie w żaden sposób z Twoim punktem widzenia, a zapewnia szacunek dla niego. Zaufanie natomiast już wiąże mnie , mój świat z Twoim. Powierzam Ci cząstkę siebie. Na głębszym poziomie naszych duchowych relacji Wyższych Jaźni zaufanie jest pewnie czymś naturalnym, ale w tej ziemskiej rzeczywistości, pomiędzy fizycznymi bytami "ja" i "Ty" wymaga ono jednak akceptacji , bliższego poznania się, wymiany energii, doświadczeń i czasu po prostu. Różnica jest, oparta na podziale oczywiście, ale póki co to ten świat dopiero zaczyna podlegać transformacji i nie wszystko jest takie jednoznaczne.
Jestem oczywiście za tym, aby zmienić go na lepsze. Uśmiech
Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #46 : Lipiec 06, 2010, 00:35:44 »


Dla mnie, wiara i zaufanie to właściwie to samo. Osobiście, nie rozumie tego „dzielenia włosa na czworo” i tworzenia na siłę coraz to nowych podziałów…

Czemu zaufanie wymaga wysiłku, a wiara nie ?   Z politowaniem

Zaufać sobie | uwierzyć w siebie – czy możesz dokładniej sprecyzować jaka jest różnica ?


Ha !
Wiara i zaufanie zdefiniowane wobec samego siebie, to kwestia tzw. interpersonalnego stosunku wobec samego siebie.
Niemniej chciałem tutaj opisać inny stan,  stan tzw. potocznej wiary w coś co istnieje na zewnątrz.
Pytanie tylko co dotyczy podmiotu wiary i jak bliżej to wygląda.

Podeprę się w tym momencie cytatem swojego posta ze innego forum :

 '' Na etapie ''dżungli'' ludzi bardziej interesują odpowiedzi niż pytania. Ten typ świadomości często zadowala się odpowiedzią, jaka zostaja mu udzielona.Wystarczy, że ktoś powie Ci coś o nazwie autorytet podpisując się prof.dr.hab. J. Kowalski i już uwierzyłeś. Inni uwierzyli co powiedzieli im znajomi, koledzy, przyjaciele, rodzice.W istocie nigdy nie zadali oni pytania, bo już przed zadaniem pytania otrzymali odpowiedź. Ta odpowiedź była już wcześniej przygotowana.Więc gdy np: zapytasz księdza kim jest ''Bóg'' odpowiedź będzie zazwyczaj już przygotowana. On Ci nigdy nie powie, że nie wie. Nie powie Ci, że nie wie, bo jego świadomość zaprogramowana tak, aby Ci powiedzieć kim jest ''Bóg'', po to tylko, abyś w to uwierzył, abyś mu służył, abyś nie poszukiwał, aby nigdy nie odnalazł, że całe niezmierzone bogactwo jest w Tobie, abyś był niewolnikiem - niewolnikiem obcych swemu sercu ideii ''

Jest to pewien przykład wiary, która wynika z tzw. społecznych mechanizmów, dokładniej z definicji - społecznych automatyzmów.
Łatwo się przekonać rozmawiając z różnymi ludźmi, że tak właśnie jest.
Innym przykładem tego typu zachowań, jest wiara w wielką politykę, wielką władzę, wielką edukację, w media, reklamy itp...itd...

Na czym więc polega różnica pomiędzy wiarą, a zaufaniem ?
''Diabeł'' drogi Zigrinie tkwi w szczegółach.Dopiero jak rozłożysz na czynniki pierwsze typologię ludzkich zachowań i postaw, wtedy zaczyna być widać różnica pomiędzy potoczną nazwą ( wiara), a tym co jest o wiele bardziej prawdziwe - zaufanie.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 00:50:56 wysłane przez Silver » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #47 : Lipiec 06, 2010, 00:55:20 »

A ja się cieszę, że wygrał mój kandydat - to dobry materiał na prezydenta (w przeciwieństwie do tego drugiego).
A Enki... che che... po raz kolejny dał dowód swej rzetelności i wszechwiedzy typując Kaczyńskiego na zwycięzcę Język
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #48 : Lipiec 06, 2010, 08:22:07 »

Bywa tak zazwyczaj , ze jak nie wybieramy dobra , to musimy sie skonfrontowac z poznaniem wiedzy na temat jego przeciwnwnej strony , by nastepnym razem dokonac wlasciwego wyboru.


Pan K. zaprezetowal okreslony system wartosci , oraz zlozyl okreslone obietnice z ktorych powinien sie wywiazac.
Czas odkrywania obludy i klamst , jest czasem pokazywania prawdziwego oblicza kazdego z nas. Jednak zeby mozna bylo zobaczyc czlowieka a nie kolejna maske w ktorej prezetuje sie ludziom , musi on stanac  w sytuacji , ktora to prawdziwe oblicze odsloni. Wowczas juz nikt nie bedzie mial zludzen co do wielu osob. Pozostawmy to czasowi , oraz sytuacjm z ktorymi Pan T.  oraz Pan K.  beda sie konrontowali.

Mysle iz ludziom otworza sie bardzo szeroko oczy. No ale coz , zgodnie z wiedza o przewadze pewnego rodzaju istot na ziemi wyboru dokonano na miare ich systemu wartosci , pomimo wiedzy na temat wartosci Pana K. oraz ludzi , ktorzy w sposob bezwzgledny i ponizajacy swoja  godnosc prezetowali  te na swoja miare wartosci.

Maski zaczna spadac , aktorzy zdejma kostiumy , juz nie trzeba niczego przemalowywac i ukrywac , teraz zacznie sie czas prawdy o kazdym z nich.

Widac  to jest najlepsze dla nas i dla nich z jakiegos powodu , kazdy otrzymal szanse na zmiany na korekte.

Poczekajmy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #49 : Lipiec 06, 2010, 09:34:07 »

Polityka kieruje się swoimi prawami, wybory nigdy nie są do końca złe, albo doskonale dobre.
Możemy przecież powiedzieć; "niema tego złego, co by na dobre nie wyszło". obydwaj kandydaci są tylko reprezentantami całych zastępów ludzi, których kontrolować się do końca nie da, co zrobią ekipy na koszt wybranego, to wielka loteria...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x22-team playlifegames rezerwat-mustangow stadniniakonna norwegland