Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 17:09:30


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rosja zaatakuje Polskę w 2012 roku - prognoza (TVP Info)  (Przeczytany 40514 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« : Październik 29, 2008, 13:57:27 »

http://www.tvp.info/news.html?news=817803&directory=17099

tu streszczę:

Cytuj
Rosja zaatakuje Polskę podczas prezydentury Obamy - taki czarny scenariusz snuje, wspierająca Partię Republikańską, amerykańska konserwatywna grupa "Focus on Family". "Focus on Family" to konserwatywna grupa protestantów, będąca częścią zaplecza intelektualnego Partii Republikańskiej.
(...)
Dokument wspomina kontrowersyjne słowa kandydata Demokratów na wiceprezydenta Joe Bidena. Przewiduje on całkiem serio, że wrogie kraje specjalnie wywołają międzynarodowy kryzys w pierwszych miesiącach prezydentury Obamy (jeśli zostanie wybrany), by go przetestować. "Focus on Family" prognozuje, że autorem tego kryzysu będzie Rosja. Jeszcze w 2009 r. jej ofiarami mają być Ukraina i byłe republiki bałtyckie. Rosja ma argumentować ich okupację tym, czym wyjaśniała inwazję na Gruzję - ochroną rosyjskich interesów i obywateli.
(...)
W prognozie chrześcijańskich lobbystów przewidziany jest atak na Polskę. Dlaczego? Bo Obama okaże się zbyt miękki wobec Rosji i ta zacznie zajmować kolejne postkomunistyczne państwa - Polskę, Węgry, Czechy i Bułgarię. "Focus on Family" przewiduje, że w tym przypadku nie byłoby odpowiedzi militarnej zarówno ze strony USA jak i ONZ. NATO potępiło by ataki, ale nie mogłoby dojść do porozumienia w sprawie wysłania wojsk w nasz region. Demokraci mieliby to wyjaśniać tym, że "USA nie może być światowym policjantem".

« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2008, 14:43:10 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2008, 14:53:50 »

Mam nadzieję, że to wszystko są z palca wyssane rewelacje potrzebne do przeprowadzenia efektywnej kampanii wyborczej.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2008, 14:58:34 »

oby, chociaż zapowiadany przez niektórych kryzys gospodarczy na świecie w 2 poł. 2008 też miał być wyssany z palca, a nie był
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Październik 29, 2008, 15:02:37 »

tom1ek - kryzys zapowiadany był przez analityków gospodarczych i było to dość wiarygodne źródło, ciężej jest mi uwierzyć, gdy walka toczy się o stołek prezydenta Stanów Zjednoczonych. Oczywiście we wszystkim jest ziarenko prawdy, aczkolwiek kampania polegająca na zastraszeniu przynosi najwięcej korzyści. Już wielokrotnie Polacy słyszeli, że wybór Obamy na prezydenta USA przyniesie nam więcej strat niż korzyści. Już sama nie wiem, co o tym myśleć.
Po prostu mam nadzieję, że to tylko zastraszanie wyborców.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Michał
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 29, 2008, 18:08:30 »

nie wiem jak wam, ale mi jakoś ciężko uwierzyć, że mógłby nas ktokolwiek zaatakować w tych czasach. czuje się dziwnie bezpiecznie  Uśmiech
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Październik 29, 2008, 18:15:09 »

Z pewnością wielu zależy, abyśmy właśnie tak się czuli.
Pzykład - ogólnoświatowy kryzys gospodarczy.
Wszystke państwa na świecie się z nim borykają, natomiast przez bardzo długi okres nasi politycy twierdzili, że Polskę to ominie Chichot No przecież Polska znajduje się w szczelnej bańce mydlanej, nie jesteśmy w żaden sposób uwarunkowani od innych krajów, a nasze ojczyste firmy nie współpracują z zagranicznymi.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Michał
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 29, 2008, 18:20:59 »

Z pewnością wielu zależy, abyśmy właśnie tak się czuli.
Pzykład - ogólnoświatowy kryzys gospodarczy.
Wszystke państwa na świecie się z nim borykają, natomiast przez bardzo długi okres nasi politycy twierdzili, że Polskę to ominie Chichot No przecież Polska znajduje się w szczelnej bańce mydlanej, nie jesteśmy w żaden sposób uwarunkowani od innych krajów, a nasze ojczyste firmy nie współpracują z zagranicznymi.

ale w moim przypadku nie jest to jakaś wydumana pewność czy okłamywanie sam siebie - ja czuje to bezpieczeństwo w środku  Uśmiech

choć pamiętam z zajęć geopolityki (z wykształcenia jestem politologiem  Duży uśmiech) że ze strony rosji zawsze coś nam może grozić  Niezdecydowany
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Październik 29, 2008, 18:45:48 »

Ooo politolog... miło wiedzieć. Może teraz będę się czasem do Ciebie zwracała z prośbą o komentarz polityczny w takich i podobnych sprawach. Ja jestem informatykiem... więc może i ja Ci się kiedyś na coś przydam Mrugnięcie
Chciałabym mieć takie wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa jak Ty, ale jestem panikarą i to, co mnie cechuje to nieustanna analiza wszystkich możliwych rozwiązań i obliczanie prawdopodobieństwa ich wydarzenia. Jeśli chodzi o temat wątku - czy możesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami nad tematem, czy Rosję było by stać i czy było by dla niej opłacalne takie "sprawdzanie miękkości" Obamy?
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2008, 18:46:39 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Październik 29, 2008, 20:34:46 »

nie musi chodzić tylko o <<"sprawdzanie miękkości" Obamy>>, może chodzić o NWO, albo po prostu o odzyskanie dawnych wpływów sprzed 1980 roku
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2008, 20:35:25 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Michał
Gość
« Odpowiedz #9 : Październik 29, 2008, 20:37:26 »

ze mnie taki politolog jak z koziej... zresztą sami wiecie  Duży uśmiech

rosja jak to rosja - oni ciągle uważają Polskę za własność - że nasze ziemie to ich ziemie i wcześniej czy później powrócą do mateczki Rosji.

wojna zawsze napędza gospodarkę i rozwój technologiczny.. wojna opłacalna jest dla wielkich tego świata, nie dla nas.. maluczkich ludzików. 
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Październik 29, 2008, 20:44:45 »

Michał w takim razie Twoje wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa nie jest poparte Twoim rozsądkiem, zgadza się?
Skoro Rosja nadal uważa Polskę za własne, odebrane im terytorium, a wojna napędza gospodarkę i rozwój technologiczny,  to jest to nieuniknione w bliższej czy dalszej przyszłości. Ehh... Miałam cichą nadzieję, że napiszesz coś podtrzymującego na duchu Uśmiech
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #11 : Październik 29, 2008, 21:54:03 »

Myślę że jest to bardzo realny scenariusz.
Podzielam spokuj ducha Michała, pomimo iż "czuję przez skórę" że zacznie się od Ukrainy i w efekcie przeleje się na nas. To tylko moje przeczucia.
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 29, 2008, 23:34:18 »

Michał w takim razie Twoje wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa nie jest poparte Twoim rozsądkiem, zgadza się?
Skoro Rosja nadal uważa Polskę za własne, odebrane im terytorium, a wojna napędza gospodarkę i rozwój technologiczny,  to jest to nieuniknione w bliższej czy dalszej przyszłości. Ehh... Miałam cichą nadzieję, że napiszesz coś podtrzymującego na duchu Uśmiech


akurat z geopolityki 6 razy podchodziłem do egzaminu  Uśmiech więc na moich osądach się nie opierajcie.. ale po co się martwić i nakręcać negatywnie rzeczywistość?  Uśmiech
ludzie, będzie dobrze  Duży uśmiech
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Październik 30, 2008, 12:20:46 »

Michał w takim razie Twoje wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa nie jest poparte Twoim rozsądkiem, zgadza się?
Skoro Rosja nadal uważa Polskę za własne, odebrane im terytorium, a wojna napędza gospodarkę i rozwój technologiczny,  to jest to nieuniknione w bliższej czy dalszej przyszłości. Ehh... Miałam cichą nadzieję, że napiszesz coś podtrzymującego na duchu Uśmiech


akurat z geopolityki 6 razy podchodziłem do egzaminu  Uśmiech więc na moich osądach się nie opierajcie.. ale po co się martwić i nakręcać negatywnie rzeczywistość?  Uśmiech
ludzie, będzie dobrze  Duży uśmiech

Właśnie, to tylko prognoza. Rosja ma może (albo na pewno) takie plany, jednak wcale nie byłoby jej łatwo je zrealizować.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Październik 30, 2008, 12:33:11 »

akurat z geopolityki 6 razy podchodziłem do egzaminu  Uśmiech więc na moich osądach się nie opierajcie..

Prawdę mówiąc - im więcej razy podchodzisz do egzaminu z danego przedmiotu, tym więcej o nim wiesz Uśmiech

Właśnie, to tylko prognoza. Rosja ma może (albo na pewno) takie plany, jednak wcale nie byłoby jej łatwo je zrealizować.

Prognoza czy nie - ciemno to widzę. Ale dzięki za słowa pocieszenia Uśmiech
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 30, 2008, 16:42:21 »

Ruscy może się szykują ale myślę, że nie sami. Samodzielnie mogą wyciągnąć łapy po Ukrainę ale szerszego planu (aneksja Polski itp.) potrzeba im jakiegoś nieogarniętego pomocnika. Myślę że nie na prózna podlizują się Iranowi.
Słowa pocieszenia są bardzo miłe w takiej sytuacji, czy wobec takiej perspektywy, jednak najskuteczniejszą "obroną" dla każdego z nas jest rozwój duchowy.
Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 30, 2008, 17:06:39 »

Lepiej, nie tylko Rosja najedzie Polskę ale zrobią to także Niemcy i nie będzie to za kilka lat tylko za kilkanaście miesięcy, zapewne tuż po zamachu na Obamę gdy będzie już prezydentem (będzie jak z Kennedy'm). Sprawa jest prosta to nie wróżenie to realny świat, możemy iść inną drogą ale tego nie zrobimy bo większość ludzie żyje w innym świecie i boi się prawdy.

Atak na Irak przewidziałem kilka lat wcześniej, to było proste. Było to widoczne ale nikt tego nie przyjmował wówczas do wiadomości. Gdy USA wlazło do Iraku już wiedziałem, że będzie atak na Iran, dlaczego? Ano dlatego, że nawet w księgach Daniela jest opisany Baran i Kozioł i jest tam mówione o Persji. Persja to tereny dzisiejszego Iraku i Iranu, mamy już Irak to musi być też Iran i tak też będzie. Najlepsze to to, że wszystko się dzieje dlatego, że ktoś to z premedytacją wypełnia. Sami sobie odpowiedzcie kto... .
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 30, 2008, 17:21:22 »

A pamiętacie 1939 jak nas przerobiono na szaro?Też czuliśmy się bezpiecznie  ???i co przyjaciele  nas zostawili nas  ,"a sąsiedzi nas odwiedzili" .
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #18 : Październik 30, 2008, 18:25:18 »

A pamiętacie 1939 jak nas przerobiono na szaro?Też czuliśmy się bezpiecznie  ???i co przyjaciele  nas zostawili nas  ,"a sąsiedzi nas odwiedzili" .

bez przesady? a widzisz gdzieś 2-ego hitlera czy stalina na horyzoncie ?
Zapisane
Korybut13
Gość
« Odpowiedz #19 : Październik 30, 2008, 20:34:29 »

Uważam, że prędzej czy później Polskę czeka atak ze strony Rosji. To co twierdzi "Focus on Family" to tak jakby ekipa o. Tadeusza ogłosiła, że jutro Polska stanie się mocarstwem. Ludzie z "Focus on Family" usłyszeli o roku 2012 i wykorzystali go do kampanii.... No ale moim zdaniem atak i tak nastąpi, niekoniecznie w 2012.... (wcześniej Mrugnięcie)
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Październik 30, 2008, 21:46:27 »

A pamiętacie 1939 jak nas przerobiono na szaro?Też czuliśmy się bezpiecznie  ???i co przyjaciele  nas zostawili nas  ,"a sąsiedzi nas odwiedzili" .

bez przesady? a widzisz gdzieś 2-ego hitlera czy stalina na horyzoncie ?

pooglądaj sobie "Zeitgeist" (zwłaszcza II i III część filmu - o 11 września i planie zniewolenia świata):

http://video.google.com/videoplay?docid=-2147432141700087937
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2008, 21:47:45 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Listopad 05, 2008, 15:30:32 »

dzisiaj trafiłem na to na interii - pomyślałem, że pasuje do tematu:

http://fakty.interia.pl/raport/wybory_2008_usa/news/rosja-ostry-atak-zamiast-gratulacji,1206236

Cytuj
Dmitrij Miedwiediew uderza w antyamerykański ton. Zamiast gratulacji dla Baracka Obamy po wygranych przez niego wyborach, rosyjski przywódca przypuścił ostry atak na Stany Zjednoczone. Oskarżył USA o wywołanie światowego kryzysu i wykorzystanie wojny w Osetii Południowej jako pretekstu do dalszych zbrojeń.

- USA wykorzystały wojnę na Kaukazie jako pretekst do narzucenia Europie tarczy antyrakietowej, do wprowadzenia okrętów na Morze Czarne, ale Rosja nie wycofa się z Kaukazu - grzmiał Miedwiediew. Takich butnych słów padło więcej, że Moskwa wyjdzie rozbuduje armię i flotę, a także odpowie na tarczę.

Odpowiedzią na amerykańską instalację ma być rozmieszczenie w obwodzie kaliningradzkim systemów rakietowych Iskander.

(...)

to oczywiście kontynuacja polityki Rosji z poprzednich lat:

http://pl.wikinews.org/wiki/Rosja_rozmie%C5%9Bci_nowe_rakiety_Iskander_w_ci%C4%85gu_trzech_lat

Cytuj
7 września 2007

Generał Nikołaj Sołowcow, dowódca rosyjskich strategicznych sił zbrojnych, powiedział wczoraj, że Rosja w ciągu trzech lat będzie mogła rozmieścić swoje nowe międzykontynentalne pociski rakietowe Iskander, jako odpowiedź na rozbudowę amerykańskiego systemu obrony rakietowej. Przez ten czas pocisk będzie dalej testowany. Generał dodał, że nowy pocisk "zapewni bezpieczeństwo kraju i jego sprzymierzeńcom aż do połowy XXI wieku".

Sołowcow w lutym tego roku groził, że Rosja wyceluje rakiety w ewentualne amerykańskie ośrodki wojskowe jakie mogą powstać w Republice Czeskiej i Polskiej, w ramach rozbudowy tarczy rakietowej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 15:36:21 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Listopad 05, 2008, 15:51:46 »

Jeszcze wcześniej bardzo się cieszyłam, że Obama kandyduje na prezydenta i że ma dość duże szanse patrząc na sondaże przedwyborcze. Ale wczoraj jakieś dziwne przeczucie miałam, że on na pewno wygra i że to jednak wcale nie wróży niczego dobrego. Pominę wszelkie dzisiejsze spekulacje opierane na jakichś zabobonach, że to 44. prezydent, że jak czarny stanie się władcą świata, to dojdzie do III wojny światowej. Nie wierzę w takie rzeczy tak samo, jak nie wierzę, że czarny kot przynosi pecha. Reakcja Rosji była do przewidzenia, ciekawa jestem, jaki obrót przybiorą te sprawy w najbliższej przyszłości. Rosja liczyła na wybór Obamy i niewątpliwie jest to dla niej powód do świetowania.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
BoGu$
Gość
« Odpowiedz #23 : Listopad 05, 2008, 17:42:14 »

Mickiewicz i Nostradamus już to przewidzieli

Jako że czarnoskóry Amerykanin został przywódcą – było nie było – największej światowej potęgi militarno-gospodarczej, siłą rzeczy użytkownikom onet.pl nasuwają się skojarzenia ze sławetnym "Czterdzieści i cztery" z mickiewiczowskich "Dziadów" oraz z proroctwem Nostradamusa:

"Pamiętacie przepowiednię, że jeżeli czarny człowiek zostanie przywódcą świata, to nastąpi III wojna światowa i koniec świata? Wszyscy wstrzymywali oddech przy wyborze papieża - oby nie był to murzyn, ale jak wszyscy wiedzą faktycznym przywódcą świata nie jest papież tylko prezydent Stanów Zjednoczonych..." – pisze zaniepokojony ~dave, a wtóruje mu rafa39: "a imię jego będzie 44, najpotężniejszym człowiekiem na ziemi będzie czarny (wszyscy myśleli, że to będzie papież bo za czasów Nostradamusa tak było), 2012 się zbliża - czy nie za dużo tych zbiegów okoliczności? Do tej pory nie wierzyłem i  dalej nie chcę wierzyć w to ale..... coraz bardziej się boję".

Przyszłość pokaże, czy te przepowiednie się spełnią. Miejmy nadzieję, że nie.


źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1857343,477,a_imie_jego_40_i_cztery_gorace_komentarze,item.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 17:43:02 wysłane przez BoGu$ » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Listopad 05, 2008, 20:40:32 »

słyszałem o tych przepowiedniach

wg nich obecny papież ma być ostatnim papieżem, a za czarnoskórego prezydenta USA ma dojść do wejścia w nową Epokę (może ją poprzedzić burza w postaci wojny, wszystko zależy od nas)
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zoo-cassmitha swietadynastiatoftegard pack-of-black-and-white forumwatachyzielonegoamuletu radarodzicowsp289