Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2024, 12:50:34


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Planeta X  (Przeczytany 155376 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
JACK
Gość
« Odpowiedz #225 : Maj 04, 2012, 13:09:52 »

Dość ciekawa analiza:
http://poleshift.ning.com/profiles/blogs/soho-and-user-captured-moonswirl-pics-saying-the-same-thing-they-


z której wynika ,że

Układ księżyców  domniemanej Planety X w określonym dniu ,  które widać na amatorskich zdjęciach robionych z Ziemi przy pomocy  tzw. czerwonego filtra

pokrywa się   z  z układem  punktów   tajemniczego obiektu ( Px?)   znajdującego się na linii Słońce-Ziemia, a  widzianego  z sondy   SOHO


16 stycznia 2012

Lewe zdjęcie (czerwony, amatorski filtr z Ziemi)     Prawe - sonda SOHO



21 luty 2012




26 marca  2012



   
1 kwietnia 2012

« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2012, 13:13:00 wysłane przez JACK » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #226 : Maj 05, 2012, 00:57:37 »

wyjrzałem przez okno - widziałem oczywiście Księżyc, widziałem Jowisza, nad ranem Wenus - ale po żadnym kompleksie nibiru, px - ani śladu...
Zapisane
JACK
Gość
« Odpowiedz #227 : Maj 05, 2012, 09:03:55 »

Ludzkie oko  to dość nędzny   organ   działający  w  wąskim zakresie  fal :





to trochę wkurzające, ale nawet  moja komórka (nokia)   ma lepsze oczy  ode mnie.

ona widzi światło z pilota telewizyjnego:



a ja   ni cholery   nie widzę   Coś

...................................................

No ale jaki w ogóle  domniemany obiekt  widzimy  (kompleks Planety X):

Patrząc w kierunku Słońca

  obraz z sondy SOHO   jak i z Ziemi  rzeczywiście powinien  być podobny:




Nas oddziela jednak atmosfera ziemska.

Z sondy widać  duży, bardzo zmienny korpus   kompleksu, 

a z Ziemi  podobno tylko największe księżyce  kompleksu Planety X



Tak obrazowo wygląda podobno w całości:




Cały złom tworzący kompleks Planety X  znajduje się bliżej Ziemi

zajmuje ogromny obszar i......

...ciągle zmienia swój kształt.

http://poleshift.ning.com/profiles/blogs/viewing-of-planet-x-objects-in-soho-and-stereo-images-2010-10-and

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 11:00:19 wysłane przez JACK » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #228 : Maj 05, 2012, 09:19:20 »

I na tym polega świat naszych złudzeń iż nie wierzymy w istniejące cały czas obok nas rzeczy i zdarzenia ponieważ nasze oko nie widzi tych istniejących energii , rzeczy czy Istot. a to że my czegoś nie potrafimy zobaczyć nie jest żadnym dowodem iż tego nie ma.

To nie otaczający nas  świat ma się zmienić , a my nasze możliwości odbioru posiadanymi zmysłami powiększa swoje percepcje odczytów, nasz system nerwowy zwiększając swoją wrażliwość da nam te możliwości.  Nasze fizyczne ciało zobaczymy wówczas prawdziwie a nie jak teraz tylko w części którą możemy objąć aktywnymi zmysłami.
Co to spowoduje? Tak naprawdę dwie rzeczy.

I. zwiększenie naszej mocy energetycznej większy i silniejszy zasięg odbioru.
II. zwiększona moc energetyczna zdejmie przysłonę blokującą dopływ światła do receptorów odbioru rzeczywistości w szyszynce.
Efekt? Odczyt obrazu o dużo większej ilości pikseli czyli wyraźniejszy z większą ilością światła z większą czułością odbioru  rzeczywistości nawet zaciemnionej. Bo tak naprawdę polega wszystko co widzimy i czego nie widzimy na grze ilością dopływu światła do naszej rzeczywistości.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Maj 05, 2012, 09:51:08 »

http://innemedium.pl/wiadomosc/nieznana-planeta-w-obiektywie-stereo
http://innemedium.pl/wiadomosc/nibiru-sfilmowane-nad-szkocja
tylko linki, w sumie każdy może to znaleść, ale wklejam bo to pasuje do info. od @JACK-a
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #230 : Maj 05, 2012, 22:43:31 »

Jack, ależ od Wenus, Merkurego, Saturna czy Jowisza również dzieli mnie atmosfera ziemska...
W kwestii "widoczności" sygnału z pilota - przecież Nibiru to ma być planeta a nie jakiś kwazar czy fala radiowa...
i ostatnie - skoro Nibiru ma oddziaływać grawitacyjnie na Ziemię to musi mieć... tak, tak - masę
i gdyby tej wielkości obiekt/kompleks był na linii Ziemia - Słońce oddziaływanie byłoby już aż nadto widoczne

aha, i zapytam się - jak tam Indonezja, która to miała być zalana w 2011?

edit:
tylko księżyce są widoczne? a co z samą nibiru? JAck, no daj namiary, skoro przez teleskop widać doskonale Wenus, Merkurego i księżyce Marsa bez problemu zobaczę kompleks i... zamieszczę fotki, tylko daj te namiary, zamiast wstawek w stylu "podobno"...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 22:47:20 wysłane przez arteq » Zapisane
JACK
Gość
« Odpowiedz #231 : Maj 06, 2012, 10:33:00 »


tylko księżyce są widoczne? a co z samą nibiru? JAck, no daj namiary, skoro przez teleskop widać doskonale Wenus, Merkurego i księżyce Marsa bez problemu zobaczę kompleks i... zamieszczę fotki, tylko daj te namiary, zamiast wstawek w stylu "podobno"...



Nie jestem  astronomem
ale z tego edukacyjnego tekstu:

http://urania.pta.edu.pl/po11.html

 wynika,  że

nie ma prostej możliwości obserwacji obiektu  zwykłą lornetką, lub teleskopem   na linii   Słońce- Ziemia   ...   w środku dnia.
To niemożliwe.

Merkurego i Wenus widać  jedynie  gdy są odchylone na swej orbicie mocno w bok od Słońca.

Ja tylko raz widziałem Wenus  w ciągu dnia  -  gdy parę lat temu przez minutę lub dwie była wewnątrz tarczy Słońca.

Gdy tylko zeszła  ze Słońca , to natychmiast stała się niewidoczna.

« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2012, 10:35:41 wysłane przez JACK » Zapisane
JACK
Gość
« Odpowiedz #232 : Maj 12, 2012, 17:51:42 »

Czy NASA coś ukrywa?

Ostatnio sonda  SOHO  przestała działać  (tzn. nie ma zdjęć w internecie).

Zbanowano też wykresy  magnetosfery.

a to najnowszy  film od Alberto C.   w bliskiej podczerwieni:


http://poleshift.ning.com/video/what-nasa-tries-to-hide?xg_source=activity
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #233 : Maj 13, 2012, 22:27:48 »

Nancy... i wszystko jasne... :]
Zapisane
JACK
Gość
« Odpowiedz #234 : Maj 15, 2012, 14:27:38 »

Jak Słońce  Uśmiech 2

Choć nie do końca, bo Słońce najsilniej emituje głównie w zakresie  światła widzialnego:



Co  w dzień praktycznie zagłusza odbite światło widzialne  planet

które najmocniej emitują w niewidocznej  gołym okiem w podczerwieni:



no, a obiekty znajdujące się  bliżej Słońca  i  cieplejsze od Ziemi, która ma około 300 stopni Kelvina:


szczególnie mniejsze , łatwiej nagrzewające się (jakieś asteroidy, księżyce itp.)

mogą emitować blisko zakresu czułości matryc aparatów cyfrowych:



i...... stać się widoczne  na zdjęciu.

jak tu Merkury:



zrobione w podczerwieni z filtrem 830 nm.

Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #235 : Maj 16, 2012, 14:21:46 »

Ponieważ arteq dopytywał gzie jest Nibiru postanowiłem sprawdzić w przekazach. Większość milczy, ale "Kosmiczna Świadomość" mówi, że Nibiru nadlatuje. Co to jest "Kosmiczna Świadomość" napisałem w "inni o energii".
Tutaj dość krótki fragment z ostatniego przekazu. Więcej na ten temat jest w "wywiadzie radiowym" tego źródła i to przetłumaczę później.




Czerwony Alarm  - Kosmiczna Świadomość

Medium: Will Berlinghof,
Tłumacz: Callista Summerfield, Energizer.


..... Callista: Dziękuję świadomości. Z tego widać, że podejście Nibiru jest katalizatorem zmian w pozytywny sposób. Wiem, że naprawdę nie oczekujemy Skutków tego, aż prawdopodobnie w połowie września, ale czy możesz cokolwiek ujawnić na temat tej sytuacji w tym czasie?

CA: Co ta świadomość powie to to, że podczas gdy Nibiru będzie w najbliższym sąsiedztwie we wrześniu, jej przylot już zaczyna wzmacniać pewne zdarzenia i jest to wpływ na Matkę Ziemię. Trochę zachowuje się jak szkło powiększające dla energii słońca, mimo że nie ma w tym momencie ekstremalnych flar, to nawet te średnie flary, z tego powodu wzmacniają efekt, i odczuwane są znacznie silniej. Zwiększy się to gdy ona znajdzie się jeszcze bliżej, bo przybędzie jeszcze bliżej, a przez okres czasu około września i października będą rzeczywiście wielkie przewroty. Wiele linii czasowych przychodzi razem w tym czasie doświadczyć masowych zdarzeń naszej planety. Czerwiec jest zapowiedzią tego. Istnieje pewne ustawienie Słońca i Nibiru, które spowoduje szpic w czerwcu tych natur bardziej destrukcyjnych, co spowoduje że wielu ludzi, którzy czytają te wydarzenia, wielu, którzy channelują, będą zajmować się tym nadal.
Ale w przeciwieństwie do tych, którzy podają dokładnie to, co się wydarzy, ta świadomość wybiera nie koncentrować się na żadnym zdarzeniu i nie przepowiadać ich, ale raczej przygotować psychikę tych, którzy słuchają tej świadomości, czytają tę świadomość, aby zrozumieli że ich skupienie na tej sprawie i tym czasie będzie znacznie wpływać na to, czego doświadczą. Właśnie jeśli są oni są zaangażowani w bardziej dramatyczne wydarzenia, to ten sposób skupienia się zminimalizuje i ograniczy skutki tych wydarzeń znacznie, ale jeśli ktoś traci samego siebie w strachu i panice, co oczywiście jest naturalną reakcją, to wtedy trudno jest zwiększać pozytywny wynik, pozostając w pozytywnych ramach umysłu. .....

14 maj 2012
Channeler: Will Berlinghof
http://cosmicawareness.org/html/urgent_updates.html


Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #236 : Maj 16, 2012, 22:03:27 »

tia... i w kółko to samo od kilku lat - już tuż tuż, za rogiem...  :]
i potem słyszymy, a to, że autobus jej uciekł, a to, że musiała zawrócić bo żelazko zostawiła włączone, a to, że urlopu nie dostała...

BR, namiary proszę, namiary.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 22:10:53 wysłane przez arteq » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #237 : Maj 17, 2012, 08:13:11 »

arteq ja to tylko tłumaczę. Zamów sesję u Willego to może dostaniesz namiary, inaczej to wszyscy musimy czekać na wyjaśnienia lub ich brak, a ja za Nibiru nie tęsknię.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #238 : Maj 17, 2012, 11:04:32 »

a ja tylko tłumaczę - że robią z Was wała i tyle. Ale co ugrają zanim ktoś przejrzy (albo i nie - niestety) na oczy to ich :]
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : Maj 17, 2012, 11:19:59 »

Jak coś wstawiam to nie znaczy, że się utożsamiam, bo musiałbym być niezłą chorągiewką. Świetnie, że masz taki dar rozróżniania. Ale pozwól innym robić to na własną rękę, każdy ma swoją indywidualną ścieżkę i czasami musi się "oparzyć", żeby zrozumieć. Prezentowanie mnogości możliwości postrzegania rozszerza świadomość, czego sobie i innym życzę.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #240 : Maj 17, 2012, 11:37:05 »

przecież nikomu nie zabraniam wierzyć w co mu się tam podoba, jednak mogę przecież wyrazić swoją opinię dlaczego uważam to za chybione, i wskazywać na manipulacje i oszustwa.
Chorągiewki są i na tym forum, tylko zmieniają pozycję po cichtku...  :]
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #241 : Maj 17, 2012, 12:03:12 »

arteq, ty wszystko i wszystkich musisz zaszufladkować i to w rozdzielczości 1 bit. A życie płynie kolorowo (przynajmniej niektórym), a w rozdzielczości 1 bit nie ma stanu równowagi, ani stanu pośredniego np. "nie wiem".
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #242 : Maj 17, 2012, 12:52:14 »

Z moich postów wynika, że jednak widzialna dla mnie jest znacznie szersza paleta barw, np. w temacie nibiru - dopuszczam możliwość, że taka planeta - jako ciało niebieskie krążące w kosmosie może istnieć (więc tutaj masz to swoje: "nie wiem"), jednak stwierdziłem - i wyraźnie opisywałem na jakich podstawach - że nie może ono mieć właściowści i aktualnego miejsca położenia jak wielu twierdzi, w tym i dzielna brygada pch... Przeciez miała być juz widoczna gołym okiem na niebbie już w 2009 r - była/jest? Nie, więc kłamali - tutaj z całą stanowczpością możemuy zastosować binarne kryterium.

Znamiennym również jest sposób w jaki osoby nie mające argumentów starają się zbić rzeczowe argumenty interlokutora. Zarzucasz mi, że widzę pewne rzeczy 0/1 i... tyle. Jakoby zasadność zarzutu była potwierdzona przez niego samego, przez to że padł. Tak niestety nie jest, co innego gdybyś wykazał na podstawie mojego zachowania 0/1 gdy takowe miało miejsce, że było chybione - to jest rzeczowy i rzetelny argument. Powyższe zabiegi są jedynie zasłoną dymną, markowaniem, że arzuty/dyskusja jest oparta na faktach...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #243 : Maj 17, 2012, 13:05:35 »

Może i była by widoczna gołym okiem ta Nibiru gdyby Ziemia nie przesunęła swojego ustawienia w kosmosie nieco. Zmienił się nasz paradygmat , zmieniła się możliwość obserwacji pewnych zjawisk ale nie ich istnienie.
Propagowane informacje o obserwacji dotyczyły opcji bez tych zmian. Smela-enki i reszta cała tej opcji byli tak pewni jej zaistnienia , że nie brali absolutnie pod uwagę zaistnienia tej drugiej.Zatem przekaz informacyjny dotyczący Nibiru i wszystkich innych zdarzeń na ziemi i w kosmosie ( wojny , kataklizmy, itp...) dotyczy wersji "Synów Ciemności" . A tu sobie światłość przyszła i "panoszy" się  jak tylko się da.
zatem duża część informacji zdezaktualizowała się , a inne zaistnieją w zmienionej wersji. Bo globalnych wojen i kataklizmów nie będzie ani tez przebiegunowania ze zniszczeniem większości życia na ziemi.

Będzie inaczej , spokojniej z uszanowaniem wolnej woli każdego z nas.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #244 : Maj 17, 2012, 13:43:56 »

Ziemia co chwilę zmienia swoje ustawienie wobec innych planet - co nie oznacza, że one znikają sobie w niebyt.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #245 : Maj 17, 2012, 15:29:05 »

arteq,
problem polega na tym, że np. do określenia przepowiedni / zapowiedzi używasz określeń prawda / fałsz, podczas gdy przepowiednia nigdy nie była / nie jest / nie będzie prawdą. Prawda to absolut, a przepowiednia to tylko ... przepowiednia ewentualnie spełniona lub nie. Nawet spełniona w 99% nie jest prawdą! Drugie określenie to kłamstwo. Kłamstwo odnosi się tylko do sytuacji już zaistniałych, więc nie może być stosowane do przepowiedni, która dotyczy przyszłości. Możesz znaleźć kilka innych też negatywnych określeń bardziej adekwatnych do sytuacji.
Ale  ty niezależnie od twojego sceptycyzmu i dociekliwości, które pochwalam, to lubisz przyłożyć (wyimaginowanemu) przeciwnikowi (swoją) "prawdą" między oczy, a w rezultacie, co wielu już ci napisało, to przykładasz sam sobie, ale jak widać tak musi być, abyś "zaliczył" swoją ścieżkę.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #246 : Maj 17, 2012, 19:42:54 »

bo - albo dana przepowiednia spełnia się albo... nie - czyli była bądź nie była prawdziwa - oczywiście możemy dyskutować gdy czas jej wypełnienia nie jest jasno określony bądź sama treść nie jest jednoznaczna. W przypadku Pch wiele "proroctw" było jednoznacznych i terminowo określanych... Temat staje się bardzo poważny gdy "przepowiednie" robią z ludzi przysłowiowego wała, wielokrotnie.

Czy lubię przyłożyć? Nie wiem, przekonałem się natomiast, że bardzo nie lubią "przypomnień" osoby które wcześniej celowo manipulowały i po czasie możemy zweryfikować to co mówiły.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #247 : Maj 17, 2012, 23:10:53 »

No nareszcie użyłeś właściwego słowa - manipulowały - ok. Ale to też odnosi się do kontekstu sytuacji. Trudno jest uznać zapowiedź: "KRK upadnie" za jakąkolwiek manipulację. Ot jedna z niespełnionych  w większości "przepowiedni". Przepowiednia, jeśli jest przepowiednią, a nie wymysłem, jest prawdziwa tylko w momencie jej powstania. Czy znasz jakąkolwiek spełnioną w 100% przepowiednię? To, że przepowiednia nie spełniła się nie może być powodem do określenia "przepowiadacza" słowami sugerującymi nie etyczne zachowanie jak "kłamstwo", "przepowiadacz" praktycznie zawsze robi to w dobrej wierze, czego już nie można powiedzieć o niektórych bytach wprowadzających przepowiednię w obieg.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #248 : Maj 25, 2012, 20:38:01 »

Mamy kolejną, "zapowiedź" przelotu Nibiru. Nie jest ona tak konkretna jak poprzednia, nie zapowiada też żadnych katastrof o zasięgu globalnym.
Oto fragment przekazu z bloga Krystal28.

.....Jeśli chodzi o Nibiru, informujemy was, że jest planetoidą, która przemknie koło waszego Układu Słonecznego jak herold bogów ogłaszając wielkie zmiany oraz transformację ludzko-planetarną.  Nie musicie się niczego obawiać rozumiejąc, że wszystko, co dzieje się na waszej planecie jest niezbędne, by światło, prawość, miłość i wartości duchowe zaistniały tutaj w pełni swojej mocy.  Nie jest przewidziany żaden kataklizm na skalę planetarną, jednak stopniowo będą następować trzęsienia ziemi i ożywienia wulkanów w różnych rejonach kuli ziemskiej.  Pragniemy uściślić, że określone tereny zamieszkałe i całe ziemskie półkule geofizyczno-magnetyczne będą oczyszczane w ciągu tego roku. Sfery światła kontynuują swój nieunikniony program pozbawiania wpływu kolektywu inwolucyjnego, który obecnie jeszcze panuje i ma decydujący wpływ w waszym świecie.  ....

http://krystal28.wordpress.com/2012/05/25/ewolucyjne-objasnienia/
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
east
Gość
« Odpowiedz #249 : Maj 25, 2012, 20:42:27 »

A cóż to za dziwny twór "kolektyw inwolucyjny" ? Czyżby chodziło o siły ciemności ?
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dragoria archlike anges aespada shd