Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 00:07:49


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ufo nie do podważenia  (Przeczytany 153830 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #50 : Wrzesień 13, 2009, 21:10:46 »

Niewidoczni
Opublikowano: 29.10.2008 | Kategoria: Ezoteryka



Czasami zdarza się tak, że do spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami dochodzi tuż pod nosami ludzi – na wielkich osiedlach, przy ruchliwych szlakach komunikacyjnych itp. Dlaczego jednak widzą je nieliczni? Dlaczego również tak wielu świadków tych spotkań mówi o chwilowym wejściu w stan „zmienionej rzeczywistości”? Czy analiza tych zdarzeń może pomóc nam w zrozumieniu natury niektórych spotkań z NOL i ich pasażerami?

Opowieści o UFO wśród wielu innych kontrowersji, zawierają często trudne do zrozumienia i zanalizowania szczegóły. Świadkowie obserwacji tworów nieznanej techniki czy też nie-ziemskich istot napotykają na nie niekiedy w najmniej oczekiwanych miejscach i warunkach, w których (jak to często określają) nigdy by się niczego podobnego nie spodziewali. Podobnych paradoksów może być znacznie więcej, lecz w wielu przypadkach nie istnieją podstawy, aby nie wierzyć w relacje tych osób, którzy do czasu obserwacji byli normalnymi ludźmi, z pewnością nie myślącymi nawet, jak zareagowaliby w przypadku bliskiego spotkania. Kiedy już do niego doszło, starali się zachować zdrowy rozsądek i trzeźwe myślenie, jednak często okazywało się to niezbyt łatwe.

Istnieją przypadki, w których do bliskich spotkań z UFO czy jego pasażerami dochodzi nie na przysłowiowym „uboczu”, lecz tuż pod nosem ludzi, pośrodku wielkich miast, przy ruchliwych trasach komunikacyjnych etc. Przypadków takich jest niezwykle wiele i można przytoczyć ich długą listę, jednak w wielu z nich najbardziej zadziwia to, dlaczego to tylko jeden lub kilkoro świadków mówią o obserwacji, skoro lokalizacja zdarzenia nosiła potencjał do tego, aby incydent stał się zdarzeniem masowym. Tak jednak nie jest, a jeśli nawet, to na drodze pojawiają się pewne problemy.
...

http://wolnemedia.net/?p=10722
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #51 : Wrzesień 14, 2009, 20:29:11 »

ten filmik z poczatku tego watku to lipa straszna jak bym mial kamere to sam bym taki nakrecil nawet 5 godzinny , a tak na powarznie to przed chwila widzialem na niebie 2 obiekty ktore lecialy swiecac i w pewnym momecie zniknely , wczesniej widzialem lecacy jasny obiekt , myslalem ze to samolot ale nic nie slyszalem , lecial z zachodu na wschod , albo widze ufo na niebie albo juz mi odbija od czytania tego forum  Z politowaniem  Język

p.s. musze se chyba kamere kupic
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #52 : Wrzesień 16, 2009, 01:22:06 »

przed chwila widzialem na niebie 2 obiekty ktore lecialy swiecac i w pewnym momecie zniknely , wczesniej widzialem lecacy jasny obiekt , myslalem ze to samolot ale nic nie slyszalem , lecial z zachodu na wschod , albo widze ufo na niebie albo juz mi odbija od czytania tego forum  Z politowaniem  Język

To mogły być samoloty, mogłes ich nie słyszeć, bo pewnie leciały wysoko, może była akurat wtedy dobra widoczność i wydawało Ci się, że lecą na niskiej wysokości.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Grudzień 18, 2009, 21:02:45 »

[size=15Bułgarscy naukowcy: rozmawialiśmy z kosmitamipt][/size]

Naukowcy bułgarscy twierdzą, że rozmawiają z przedstawicielami cywilizacji pozaziemskich. Mieli od nich otrzymać odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań, które obecnie odszyfrują. - Spodziewamy się bezpośrednich kontaktów w najbliższych 10-15 latach - powiedział wicedyrektor Instytutu Badań Kosmicznych Bułgarskiej Akademii Nauk prof. Łaczezar Filipow w wywiadach dla dzienników "Nowina" i "24 czasa".
...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bulgarscy-naukowcy-rozmawialismy-z-kosmitami,wid,11730408,wiadomosc.html?ticaid=19316



http://www.humbug.pl/search?tag=ufo&gclid=COfjnLLNlJ4CFUYA4wodJjsMog
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 21:18:48 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Grudzień 18, 2009, 22:41:14 »

Tajemniczy obiekt nad Kremlem

Ogromna piramida, unosząca się przez kilka godzin nad moskiewskim Kremlem, wywołała w Rosji falę spekulacji.

Podejrzewa się, że był to statek kosmiczny. Świadkowie twierdzą, że mógł mieć nawet półtora kilometra szerokości.

Dwa filmiki zostały nakręcone przez amatorów. Jeden powstał w nocy, drugi w ciągu dnia.   Pochodzenie obiektu nie zostało zidentyfikowane. Rosyjskie raporty wykluczają, iż było to UFO. Natomiast policja odmawia komentarzy.

Nick Pope, brytyjski, rządowy badacz UFO powiedział: – Jest to jeden z najbardziej niezwykłych klipów jakie kiedykolwiek widziałem.



 http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=1979 Film.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 22:42:37 wysłane przez janusz » Zapisane
Mobius
Gość
« Odpowiedz #55 : Grudzień 19, 2009, 00:34:27 »

Mimo iż jestem pewien że istnieje życie poza naszym układem słonecznym, I być może są bliżej nas(lub wśród nas) niż moglibyśmy pomyśleć,to wszystkie filmy które do tej pory się ukazały po prostu są śmieszne,kilka godzin nad Kremlem w czasach gdzie ogromna masa ludzi ma kamery w tym HD,tysiące ludzi mogło to nakręcić w naprawdę dobrej jakości ,nie mówię już o sprzęcie jaki mają  stacje telewizyjne które mogły to wydarzenie uchwycic ,a czasu (kilka godzin) to całkiem sporo,ale jak zwykle .............nic nie widać.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Grudzień 19, 2009, 05:57:29 »

a co powiecie o tzw. ROD-ach ROD UFO
mało jest materiałów, bo i trudno je uchwycić- zazwyczaj przypadkowo
http://www.apokalipsy.fora.pl/ufo-kosmos,12/rod,1123.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 07:10:22 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Grudzień 19, 2009, 16:01:42 »

Własnie takiemu zrobiłem zdjęcie nad szczytem Ślęży.




Zapisane
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #58 : Grudzień 23, 2009, 14:55:18 »

Bardzo ciekawe do poczytania i ............
http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_ufo_-_co_na_ich_temat_wie_rzad_usa.html
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #59 : Grudzień 23, 2009, 18:54:29 »

Witaj Elżbieto.Uśmiech
To już jest stary materiał, który kiedyś oglądaliśmy, i jest to też gdzieś na wątku Forum.
Pozdrawiam.Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Luty 02, 2010, 16:49:51 »

nie wiem czy pamiętacie UFO z Saturna- może to te same pokazały się teraz przy Słońcu:
http://www.youtube.com/watch?v=33uvhjp7U5Y&NR=1
i nowy świeży materiał z bieguna płd.
http://www.youtube.com/watch?v=BkiUdrSPD4Y
http://www.sky-map.org/?ra=11.571943999999997&de=-80.01055999999993&zoom=12&show_grid=1&show_constellation_lines=1&show_constellation_boundaries=1&show_const_names=0&show_galaxies=1&img_source=DSS2
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 18:54:43 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Leszek
Gość
« Odpowiedz #61 : Luty 02, 2010, 18:48:29 »

Film: UFO - Sekrety Trzeciej Rzeszy
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=643.msg3731;topicseen#msg3731
Zapisane
daniel1704
Gość
« Odpowiedz #62 : Luty 03, 2010, 18:52:36 »

projekt chronos co??
myślę że większością NOL lataja ludzie
bo ostatnie "wynalazki" ze strefy 52(bombowce B itp) w usa zostały ujawnione w latach 70tych czy 80tych...
a do tego czasu to mogli cuda wianki zmątować na tej pustyni:D
tym bardziej że skradli naukowców niemieckich
cwaniaki
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #63 : Luty 04, 2010, 21:11:29 »

 
Levitron - lewitacja magnetyczna... działa!



Witam.
Natknąłem się w internecie przypadkiem na temat lewitacji magnetycznej, nawet ściągnąłem filmiki z "pracy" zabawek o nazwie levitron i jak to zwykle ja ;-) nie poddałem się, walczyłem dzielnie i się udało wykonać prowizoryczną zabaweczkę - bączka ale unoszącego się w powietrzu (lewitującego)... Bączkiem jest magnes - pastylka z przyklejoną nóżką z kawałka nita aluminiowego a górny pręcik służy do napędu ręcznego :-)... Efekty są niezłe jak na amatorstwo - czas lewitowania ok. 1 minuty.
...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic692386.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #64 : Luty 04, 2010, 21:52:07 »

Na temat lewitacji było kiedyś info o pewnej firmie na allegro. 718 deklarował zakupienie takiej zabawki - nie wiem czy dokonał zakupu - mógłby wtedy coś więcej napisać w temacie.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Marzec 15, 2010, 14:17:48 »

Parę dni temu zrobiłam zdjęcie dziury w chmurach .

http://yfrog.com/0emaskujcysipojazdj

zbliżenie
http://yfrog.com/0ezdjcie04631j

http://yfrog.com/0ezdjcie04632j

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2010, 14:20:47 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Kwiecień 06, 2010, 23:29:39 »

Primaaprilisowy artykuł o najeździe kosmitów wzbudził panikę

Burmistrz jordańskiego miasta po przeczytaniu artykułu o wylądowaniu na pustyni kosmitów zdecydował się wysłać w okolice zdarzenia mundurowych - pisze brytyjski "Daily Telegraph".

 

Artykuł został opublikowany 1 kwietnia w gazecie Al Ghad. Dziennikarze napisali w nim, że trzymetrowi kosmici wylądowali w nocy na pustyni w pobliżu miasteczka Jafr, wzbudzając chaos i panikę - niebo się rozświetliło, wysiadła komunikacja, a przerażeni mieszkańcy uciekali ulicami.

Burmistrz Jafr, Mohammed Mleihan, nabrał się na primaaprilisowy żart i wysłał funkcjonariuszy na poszukiwanie kosmitów. - Uczniowie nie poszli do szkół, ich rodzice bali się, a ja omal nie ewakuowałem wszystkich 13 tys. mieszkańców miasteczka - mówił burmistrz - Ludzie bali się, że kosmici ich zaatakują - dodał.

Jeden z funkcjonariuszy jordańskich służb powiedział, zastrzegając anonimowość, że w miasteczku omal nie wprowadzono stanu wyjątkowego.

Mleihan powiedział, że może podać do sądu gazetę za "wielkie kłamstwo", dodał jednak, że dziennikarze zadzwonili do niego i przeprosili za wprowadzenie w błąd. Redaktor "Al Ghad", Moussa Barhoumeh, próbował rozładować sytuację i powiedział, że cały artykuł był przesadzony: - Chcieliśmy ludzi zabawić, a nie ich przestraszyć - tłumaczył.

Podobną panikę wzbudziła w 1938 roku audycja radiowa "Wojna światów". Fikcyjna wojna pomiędzy Ziemianami a Marsjanami wywołała wśród amerykańskich słuchaczy przerażenie.

Gazeta.pl

 

Taka sytuacja świadczy o tym jak bardzo ludność boi się kontaktu z obcą cywilizacją. To czego boimy się najbardziej to jest nieznajome. Coś czego nigdy nie doświadczyliśmy i o czym nie mamy nawet mglistego pojęcia.  (ap)

http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/teraniejszo/76-ciekawostki/1552-primaaprilisowy-artyku-o-najedzie-kosmitow-wzbudzi-panik
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #67 : Kwiecień 09, 2010, 10:44:52 »

Zaskakująca wiara w kosmitów; "żyją na Ziemi"
PAP, RZ/08:14

W przekonaniu 20 proc. dorosłych, na Ziemi żyją upozorowani na ludzi przybysze z kosmosu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez ośrodek Ipsos na próbie 23 tys. osób z 22 krajów.
...

http://wiadomosci.onet.pl/2152596,12,zaskakujaca_wiara_w_kosmitow_zyja_na_ziemi,item.html

***********************

Polskie wojsko na tropie UFO
22.06.2009 13:11/Onet.pl, Wojciech Harpula


Płk. Ryszard Grundman, fot. Jacek Pomykalski/Onet.p

Rozmowa z płk Ryszardem Grundmanem – byłym szefem Służby Ruchu Lotniczego Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej Kraju

Siły lotnicze PRL gromadziły i analizowały meldunki pilotów na temat spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. W teczce "sprawy niewyjaśnione" zebrało się kilkadziesiąt raportów. W latach 90. bezcenne dane zniknęły ze sztabu.

Wiem. Jednak pilotom wojskowym, którzy widzieli na własne oczy niezidentyfikowane obiekty latające, daleko jest do śmiechu. Nie twierdzą, że spotkali kosmitów, ale uważają, że zdarzyło im się coś, czego nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Proszę sobie wyobrazić, że podczas lotu ćwiczebnego nagle podlatuje do pana maszyny pulsujący zmiennym światłem "spodek" i zaczyna wykonywać manewry zaprzeczające prawom fizyki. Jakby pan wtedy się zachował?

Nie wiem. Takie przypadki faktycznie się zdarzały?

W latach 80-tych, gdy byłem szefem Służby Ruchu Lotniczego Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej Kraju, meldunki o obiektach, których zachowania nie umiano wytłumaczyć, dostawałem stosunkowo często. Do końca mojej służby, czyli do 1992 r., uzbierało się ich co najmniej kilkadziesiąt. Wszystkie lądowały w specjalnej teczce "spraw niewyjaśnionych". Razem z płk Jerzym Topolnickim, moim ówczesnym bezpośrednim przełożonym, staraliśmy się je analizować, ale niewiele można zrobić mając do dyspozycji jedynie suchy meldunek pilota. Uznaliśmy jednak, że jeżeli my czegoś nie rozumiemy, to nie jest powiedziane, że za 50 lat nadal nikt nie będzie w stanie wyjaśnić tych zjawisk. Nie mogłem zamykać oczu na zdarzenia, które mogły zagrozić bezpieczeństwu lotów. To była moja rola służbowa.

...

1/2

http://wiadomosci.onet.pl/1562565,2679,1,1,polskie_wojsko_na_tropie_ufo,kioskart.html

***********************

UFO oczami brytyjskiego wojska

Rysunki niezidentyfikowanych obiektów latających oraz "tajemniczych świateł" naszkicowane przez naocznych świadków. Wszystkie rysunki pochodzą z odtajnionych archiwów brytyjskiego ministerstwa obrony.
Więcej na ten temat: Brytyjskie wojsko nie radzi sobie z UFO

http://wiadomosci.onet.pl/121827,21,0,pokaz.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #68 : Kwiecień 14, 2010, 22:56:48 »

Takiej informacji jeszcze chyba nigdy nikt nie podał. Link dostałam od Leszka. Artykuł pochodzi z szanowanego źródła jakim jest New Scientist. Został opublikowany dzisiaj (a nie 1 kwietnia, musiałam sprawdzić Chichot) i w wieeeeelkim skrócie mówi o tym, że z sąsiadującej z nami galaktyki, z jakiegoś ciała/obiektu zaczęliśmy właśnie odbierać fale radiowe. Może to oznaczać coś innego, ale może też, że...
UFO przestanie być UFO, a zacznie FO (bo już nie będzie niezidentyfikowane) Chichot Chichot Chichot

Wrzucę tekst po angielsku (jeśli ktoś przetłumaczy to super, jeśli nie sama będę musiała, a nie mam dużo czasu teraz, więc ratunku!):

Cytuj
There is something strange in the cosmic neighbourhood. An unknown object in the nearby galaxy M82 has started sending out radio waves, and the emission does not look like anything seen anywhere in the universe before.

"We don't know what it is," says co-discoverer Tom Muxlow of Jodrell Bank Centre for Astrophysics near Macclesfield, UK.

The thing appeared in May last year, while Muxlow and his colleagues were monitoring an unrelated stellar explosion in M82 using the MERLIN network of radio telescopes in the UK. A bright spot of radio emission emerged over only a few days, quite rapidly in astronomical terms. Since then it has done very little except baffle astrophysicists.

It certainly does not fit the pattern of radio emissions from supernovae: they usually get brighter over a few weeks and then fade away over months, with the spectrum of the radiation changing all the while. The new source has hardly changed in brightness over the course of a year, and its spectrum is steady.
Warp speed

Yet it does seem to be moving – and fast: its apparent sideways velocity is four times the speed of light. Such apparent "superluminal" motion has been seen before in high-speed jets of material squirted out by some black holes. The stuff in these jets is moving towards us at a slight angle and travelling at a fair fraction of the speed of light, and the effects of relativity produce a kind of optical illusion that makes the motion appear superluminal.

Could the object be a black hole? It is not quite in the middle of M82, where astronomers would expect to find the kind of supermassive central black hole that most other galaxies have. Which leaves the possibility that it could be a smaller-scale "microquasar".

A microquasar is formed after a very massive star explodes, leaving behind a black hole around 10 to 20 times the mass of the sun, which then starts feeding on gas from a surviving companion star. Microquasars do emit radio waves – but none seen in our galaxy is as bright as the new source in M82. Microquasars also produce plenty of X-rays, whereas no X-rays have been seen from the mystery object. "So that's not right either", Muxlow told New Scientist.

His best guess is still that the radio source is some kind of dense object accreting surrounding material, perhaps a large black hole or a black hole in an unusual environment. Perhaps the phenomenon also happens occasionally in our galaxy, but is more common in M82 because it is a "starburst" galaxy – a cosmic cauldron where massive stars are forming and exploding at a much higher rate than in the Milky Way, creating a lot of new black holes.

Muxlow will report the discovery at the Royal Astronomical Society National Astronomy Meeting in Glasgow, UK, today.

Źródło: http://www.newscientist.com/article/dn18775-mysterious-radio-waves-emitted-from-nearby-galaxy.html?DCMP=OTC-rss&nsref=online-news
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 23:04:53 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Gość
« Odpowiedz #69 : Kwiecień 14, 2010, 23:34:03 »

Fale radiowe to my z wielu ciał niebieskich otrzymujemy z tym, że TO wyjątkowe ciało po rusza się naszym kierunku z prędkością  ......... 4 krotnie przewyższającą prędkość światła. I cały czas nadaje do nas określony sygnał radiowy. Mogła by być to czarna dziura , ale nie emituje promieniowania roentgenowskiego, więc odpada. I nikt nie wie co to jest na dobrą sprawę, więc to "U" przed FO bym jednak zachował  Uśmiech

pozdr
Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #70 : Kwiecień 14, 2010, 23:44:24 »

z jakiegoś ciała/obiektu zaczęliśmy właśnie odbierać fale radiowe. Może to oznaczać coś innego, ale może też, że...
UFO przestanie być UFO, a zacznie FO (bo już nie będzie niezidentyfikowane)

 To wszystko święta prawda.Tylko, że chciałbym mimo wszystko przypomnieć znaczenie samego terminu (UFO) gdzie nazwa ta dotyczy jednak generalnie
obiektów pochodzących od innych cywilizacji.
(UFO), nie dotyczy, więc żadnych rozpędzonych mas energii w żadnej postaci (plazmy, meteorytów, komet itd...itp...)

Naukowcy już dawno odkryli wędrujące cząstki we wszechświecie, które poruszają się z prędkością  wielokrotnie wiekszą niż światło, ale tym razem po prostu jak wynika z opisu mamy do czynienia z jakąś ''większą'' rozpędzoną ''cząstką''.
 
Ps. domniemam, że Leszek podesłał Ci ten news  (w wolnych chwilach) do przetłumaczenia, bo może zniknąć z www....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 23:45:35 wysłane przez Silver » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #71 : Kwiecień 14, 2010, 23:50:05 »

Tak Silver Uśmiech Pewnie miał nadzieję na moją pomoc i pewnie się na mnie nie zawiedzie Uśmiech A ja, przyznaję, na początku byłam bardzo podekscytowana. Jak doszłam do końca, to znaczy jak przeczytałam całość, emocje nieco opadły i edytowałam swojego posta, że może, ale nie musi oznaczać, że zostanie nam samo FO. Chociaż jak tak sobie popuszczę wodze fantazji... Chichot A tak swoją drogą... Ktoś potrafi powiedzieć tak pi przez drzwi, kiedy to doleci, skoro jest w sąsiedniej galaktyce, a porusza się z szybkością 4-krotnie większą od prędkości światła?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Gość
« Odpowiedz #72 : Kwiecień 14, 2010, 23:56:18 »

Najbliższa galaktyka jest ponad 200 lat świetlnych od nas to tak pi razy drzwi przylecieć może za 50 lat  ... tyle , ze świetlnych Mrugnięcie czyli na pewno nie za naszego życia . No , chyba, że znacznie przyspieszy ...
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #73 : Kwiecień 14, 2010, 23:57:17 »

Skoro zadziwia nas swoją prędkością to i może zaskoczyć przyspieszeniem?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Silver
Gość
« Odpowiedz #74 : Kwiecień 15, 2010, 00:01:04 »

Fale radiowe to my z wielu ciał niebieskich otrzymujemy z tym, że TO wyjątkowe ciało po rusza się naszym kierunku z prędkością  ......... 4 krotnie przewyższającą prędkość światła. I cały czas nadaje do nas określony sygnał radiowy.

To, że leci z w naszą stronę to raczej brzmi to trochę na wyrost.Po prostu leci w stronę '' Drogi mlecznej'', a nie akurat dokładnie co do centymetra  w stronę naszego układu słonecznego.
Jeżeli chodzi o sygnały radiowe to nie dziwię się, że  ta potwornie rozpędzona masa generuje sobą ten zakres widma eletromagnetycznego, tylko pytanie o treść zawartą w tych sygnałach, czyli czy zawierają one  jakąś sensowną treść, logikę, jakiś przekaz,  czy są to tylko sygnały spontaniczne.

Jest jeszcze ciekawy temat : bo sam obiekt porusza się prędzej 4x C, niż prędkość fal radiowych, które wysyła  równych -  (C).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 00:07:30 wysłane przez Silver » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kl7 x22-team rezerwat-mustangow playlifegames kuro-shiro-academy