Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 05:34:17


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SZCZESCIE  (Przeczytany 25495 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ptak
Gość
« Odpowiedz #25 : Styczeń 07, 2011, 01:11:52 »

Cytat: koliberek
Natomiast, nie tak dawno w rosyjskim naukowym programie wyemitowano bardzo interesujący film o szczęściu, gdzie naukowcy ( nie tylko rosyjscy) badali ten problem długi czas i okazało, że utrzymywanie permanentnego stanu szczęścia doprowadza człowieka do śmierci. Ciekawe co? I proste zarazem.   

Tak, proste. I potwierdzałoby tezę, że tkwienie w jednym stanie, bez przepływu energii miedzy różnymi potencjałami stanowi jej zanik, czyli śmierć.
Szczęście bez odniesienia do nieszczęścia przestaje być szczęściem.
Ciekawe, czy permanentna miłość również zabija? Jak to się mówi „można kota zagłaskać na śmierć”. Może dlatego bogowie mają dwa oblicza? I są nieśmiertelni?  I stąd Lycyfer?  Duży uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #26 : Styczeń 07, 2011, 01:35:10 »

Dlatego wciąż te stany zmieniam. Dzisiaj jestem np. szczęśliwy po uwieńczeniu moich ostatnich dokonań zawodowych. I to wraz z naszym współforumowiczem Septerrą (dlatego o tym wspominam, gdyż tutaj się spotkaliśmy i mamy już na koncie dość poważny zawodowy projekt i jego realizację, choć na szczęście mamy też niedosyt twórczy i świadomość, co moglibyśmy lepiej jeszcze!) A prócz tego jestem bardzo zadowolony z całej towarzyszącej nam ( nam - gdyż współpracowało z nami jeszcze naście fantastycznych osób) w związku z tym atmosfery; a może właśnie dlatego tak się skończyło pomyślnie, że trudne były dobrego początki. I warunki pracy też niezbyt sprzyjające.

Tak, lucyferyzmu jak pieprzu do zupy, czyli do smaku dodać warto, byle nie za dużo. Ale wracając, to zawsze wolę proces twórczy od samego efektu, choćby nie wiem jaki był dobry. To mi daje najwięcej radości. Jednakże twórczym można być wszędzie. I przy garnkach też (i znowu ten pieprz, no i trochę papryki też!)! :)A za to jak w związku, w rodzinie, to dopiero są możliwości wykazania się. Chyba największe!!!

Z tego wynika, że poza szczęściem, nic tak nie zabija jak nuda, albo że permanentne szczęście to największa z nuddddd! Chichot


« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 02:20:41 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #27 : Styczeń 07, 2011, 01:56:25 »


To Ya tylko zacytuję...
Te kilka prostych słów mowią same za siebie....bo są zbyt oczywiste.
A kto rozumie poniższe słowa pytał dalej nię będzie, bo wszystko jasne.

''Gdy zdamy sobie sprawę, że zgubiliśmy
  drogę do Domu, że pochłonęły nas sprawy posiadania i przetrwania, że powoduje
  nami lęk i wcale nie jesteśmy szczęśliwi (niezależnie od zewnętrznego obrazu
  naszego życia, być może wyglądającego na udane, zaczynamy się
  budzić. Zaczynamy jasno widzieć, że utraciliśmy siebie, zapomnieliśmy, kim jesteśmy
  i po co właściwie żyjemy''
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 01:57:04 wysłane przez Silver » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #28 : Styczeń 07, 2011, 02:29:16 »

Cytat: silver
Zaczynamy jasno widzieć, że utraciliśmy siebie, zapomnieliśmy, kim jesteśmy
  i po co właściwie żyjemy''

Utracić siebie? Czy to w ogóle możliwe? Nawet jeśli zbaczamy z prostej drogi, bo frapują nas mijane krajobrazy, to zawsze jesteśmy MY. Obojętnie jakie przejawiamy stany.
One są jedynie tymczasowym odbiciem w lustrze życia, naszą kreacją. Tym, co wypływa z głębi naszego jestestwa, bo w ten sposób zapragnęliśmy siebie poznawać. Ale żeby poznać, trzeba wpierw zapomnieć…
Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #29 : Styczeń 07, 2011, 02:49:14 »


Utracić siebie? Czy to w ogóle możliwe?


...nie kombinuj...

Ażeby wyjaśnić na czym polega ta utrata siebie zacytuję dalej...

''Szczęście nie jest tym samym, co ekscytacja,
  pobudzenie, zaspokojenie wynikające z cudzej aprobaty, sukcesu czy posiadania.
  Te rzeczy wynalazła pogrążona w chaosie ludzkość jako substytuty czegoś rzeczywistego – ''prawdziwego'' szczęścia.
 Wszystkie substytuty szczęścia zależą od sytuacji, od okoliczności, ludzi, przedmiotów etc...
   
 Jesteśmy społecznie  tak zaprogramowani, że do szczęścia potrzebujemy pochwał, pieniędzy, satysfakcjonującego
  zawodu, zdrowia, przyjaciół, właściwego partnera itd.; nasze szczęście jest
  tym uwarunkowane.
Poświęcamy, więc swą wolność i szczęście dla
  potrzeby posiadania i przetrwania w świecie. Czy naprawdę musimy dostosowywać
  swoje zachowanie i sposób życia do standardów stworzonych przez innych ludzi, przez społeczeństwo ?

 Wielki filozof, Diogenes, rzekł :

  Tracisz życie, czyli to, czego szukasz,
    jeśli gonisz za głupimi luksusami. Nie potrzebujesz dziewięciu dziesiątych
    rzeczy, za którymi się uganiasz. Nie obawiaj się nie mieć nic. Nie wahaj się
    być nikim. Szczęście nie jest tym, co masz, lecz tym, KIM JESTEŚ. A jesteś
    dokładnie tym, kim potrzebujesz być. Zrozum to!

  Ludzie żyją w uśpieniu  ponieważ wypala ich pożądanie
  aprobaty, popularności, władzy, przestrzeni, które złudnie łączą
  z pojęciem szczęścia !
   
 Lecz to wszystko  opieraja się na lęku, ponieważ nie jest  częścią naszej
  istoty i jako takie mogą być nam prędzej, czy poźniej odebrane lub utracone. Strach przed utratą
  tych substytutów szczęścia jest przyczyną potrzeby kontrolowania. Nigdy nie
  możemy się dostatecznie odprężyć, aby cieszyć się życiem, gdyż ten strach jest
  zawsze w nas obecny. Tkwi w tym pewien paradoks: boimy się utraty czegoś, co
  składa się na nasze szczęście, a przecież szczęście polega na całkowitym braku
  lęku.

 Dlatego lęk przed utratą szczęścia jest właśnie tym, co nie pozwala nam
  być szczęśliwymi. Czyż nie jest to żałosne.


Więc szczeście, to nie robienie czegoś, posiadanie czegoś itd...
  Nie jest to nawet uczucie, ale  stan bycia, stan istnienia, którego 
  utraciliśmy ponieważ uważamy, że to co jest naszym naturalnym stanem, znajduje się gdzieś na zewnątrz''

Na tym polega utrata (kolejny Matrix).

Polega na niezrozumieniu tego, czym  właściwie JEST szczęście.
Innych ludzi też nie potrzebujemy do szczęścia.Potrzebujemy ich, aby wyrazić swoje szczęście, podzielić nim, cieszyć się nim.Cieszyć się razem wspólnym szczęściem...

Myślę, że to wystarczy, a nawet za dużo...n a p i s a n e.
A teraz niech każdy do tego dorobi swoją teorię jaka mu pasuje....
 ...
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 03:06:27 wysłane przez Silver » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #30 : Styczeń 07, 2011, 03:15:17 »

Nie kombinuję.  Uśmiech
Właśnie dlatego, że JESTEM, nie mogę siebie stracić.
A „tracenie” życia, to nie to samo, co utrata siebie. Szczęśliwa, czy nieszczęśliwa, zawsze to jestem JA.
I nie musisz tłumaczyć, czym jest prawdziwe szczęście. Potrafię je odróżnić od iluzji szczęścia.
Zgadzam się z Tobą, że nie zależy ono od stanu posiadania, bo jest stanem bycia. Którego doświadczam coraz częściej.
Mimo pozornej „niedoli”.  Duży uśmiech

Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #31 : Styczeń 07, 2011, 03:47:16 »

Nie kombinuję.  Uśmiech
Właśnie dlatego, że JESTEM, nie mogę siebie stracić.
A „tracenie” życia, to nie to samo, co utrata siebie.

Ależ oczywiście...
NIC nie możemy stracić !
 Ale w kontekście, tego o czym mówimy TRACIMY szczęście...
Tą strate można porównać do tego jakby ubrać ciemne okulary i sądzić, że utraciliśmy wzrok bo wszystko widzimy czarne.Czarne nie jest. Tylko... patrzymy przez ciemne okulary, a patrząc przez nie  tracimy, w tym czasie zdolność widzenia tego co jasne, kolorowe i piękne itd....itp...
Tak w tym subtelna różnica....
Prawdopodobnie powodem tego wszystkiego (braku pełnej swiadomości Siebie) tym samym świadomości swojego własnego szczęścia jest utracenie 10 z 12 Helis i zarazem okrojenie percepcji NIE wzrokowej, ale pojęciowej, świadomościowej.
I tu możemy się zastanawiać, czy faktycznie straciliśmy owe Helisy na zawsze, czy tylko na jakiś czas ?
No bo jeżeli na zawsze, no to... hm...chyba straciliśmy ?

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 03:55:20 wysłane przez Silver » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #32 : Styczeń 07, 2011, 11:11:19 »

Silver, a przecież ludzie bywają szczęśliwi, mimo owych okrojeń.
Więc braki, o których piszesz nie są ostateczną determinantą.
Chyba nie chcesz powiedzieć, że wszyscy biorą szczęście za jego iluzję,
bo wówczas cała ta dyskusja byłaby bezprzedmiotowa.

Ja zaś WIEM, że bywam szczęśliwa, TERAZ też jestem…  Uśmiech
Właściwie, to zawsze jestem szczęśliwa, tylko czasami wpędzam się w inne stany.
Dla poznania…  Duży uśmiech

Pozdrówka serdeczne
Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #33 : Styczeń 07, 2011, 18:05:05 »


Ja zaś WIEM, że bywam szczęśliwa, TERAZ też jestem…  Uśmiech


Szczęście jest TERAZ, ALBO NIGDY.
Wczoraj było, a jutro pojutrze dopiero będzie.
Problem w tym, że jutro to dziś tyle, że jutro, a jutro gdy nadejdzie i tak będzie TERAZ.
W związku z powyższym SZCZĘŚCIE może istnieć tylko w chwili obecnej
i taka jest natura rzeczywistości, czy się to komuś podoba, czy NIE.
Jednakże ludzie nie żyją chwilą obecną.Chwila obecna to subtelny stan medytacji, który czasem pojawia się przy głębokim wyciszeniu.
Więc to szczęście jest pewnym subtelnym doświadczeniem szczęścia.

Z reguły szczęście sobie definiujemy.
Wystarczy, że kogoś zwolnią z pracy i już ''szczęście'' przeminęło.
W istocie przeminął substytut szczęścia, bo to co prawdziwe jest doskonałe, a co doskonałe jest prawdziwe, więc nigdy nie może przeminąć.Trwa wiecznie i bezmiennie... zawsze JEST tym czym jest i nie zależy od niczego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 18:07:36 wysłane przez Silver » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #34 : Styczeń 07, 2011, 19:05:15 »

Taaaaa, Twoje wywody Silver są jak należy! Doskonale rozumiem, o czym mówisz. Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #35 : Styczeń 10, 2011, 14:23:01 »

Wydaje się, że szczęście wypływa z poznania i możliwości realizacji swojej własnej natury. A wcześniej ze stworzenia sobie przestrzeni, w której będzie to możliwe.

Niektórzy twierdzą, że potrzebna jest do tego dojrzałość będąca efektem zespolenie mądrości, mocy i miłości. Chociaż mówi się też o szczęściu dziecięcym. Ale dziecku brakuje przecież dojrzałości, mimo, że  ono również realizuje swoją naturę. Jeszcze nierozpoznaną i czystą. I czyni to spontanicznie, niejako na kredyt…
I tu pewnie pojawią się oponenci... przecież dziecko nie może przeżywać prawdziwego szczęścia. Bo świat dziecka bywa mało stabilny uczuciowo i emocjonalnie oraz pozbawiony jest wiedzy, którą zastępuje fantazja.
Tylko, gdzie jest powiedziane, że fantazja jest mniej wartościowa od wiedzy, mniej szczęsciodajna? Czy wiedza jest zatem niezbędnym składnikiem rodzącym szczęście?  No i jaka wiedza? Od którego jej momentu? Zatem, drzewo nie może być szczęśliwe?  Duży uśmiech

Wydaje się, że szczęścia tak jak miłości nie da się zdefiniować. Po prostu trzeba wejść w jego pole i je poczuć. Tylko tyle. Uśmiech  A jak się już je poczuje, definicje staną się zbędne.  Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 14:27:02 wysłane przez ptak » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #36 : Styczeń 10, 2011, 18:34:08 »

Silver
Cytuj
w kontekście, tego o czym mówimy TRACIMY szczęście...
Tą strate można porównać do tego jakby ubrać ciemne okulary
Czyż nasz umysł zaprzątnięty "wczoraj" oraz  "jutro" , nasze narzędzie, nie przysłania nam, niczym owe ciemne okulary, samej  wszechobecnej natury szczęścia ?
Skoro szczęście JEST, to wystarczy "tylko" usunąć przesłonę - umysł, który warunkuje.

Ptaku
Cytuj
Wydaje się, że szczęście wypływa z poznania i możliwości realizacji swojej własnej natury. A wcześniej ze stworzenia sobie przestrzeni, w której będzie to możliwe.

No właśnie - szczęście jest naturalne, wypływa z natury ludzkiej, jest naturalnym stanem ! Czy zatem trzeba stwarzać je ? Może inaczej - stworzyć przestrzeń w sobie dla tego szczęścia,żeby zbierało się w niej tak, jak woda wypełnia pusty zbiornik Uśmiech Zbiornik pusty , czyli bez umysłowych warunkowań i sztucznych tam, które stwarza myśl.

Silver
Cytuj
SZCZĘŚCIE może istnieć tylko w chwili obecnej
i taka jest natura rzeczywistości, czy się to komuś podoba, czy NIE.
Jednakże ludzie nie żyją chwilą obecną.Chwila obecna to subtelny stan medytacji, który czasem pojawia się przy głębokim wyciszeniu.

Czy ja wiem, czy do tego potrzeba aż medytacji ? Może z początku tak, po to, aby utworzyć przestrzeń - ciszy serca. Później wystarczy ją podtrzymywać i czuć jak się wlewa weń życiodajne szczęście Uśmiech
Kiedy zbiornik się wypełnia szczęście wylewa się poza jego granice, aż będzie OBECNE w każdej chwili każdego aktu myślenia, gdzieś pomiędzy formą , między korzeniami myśli..co więcej - ono będzie je poić Uśmiech
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #37 : Styczeń 10, 2011, 23:45:37 »

Z reguły szczęście sobie definiujemy.
Wystarczy, że kogoś zwolnią z pracy i już ''szczęście'' przeminęło

Zastanawiam się, czy praca, ciężka i wycieńczająca praca, jest synonimem szczęścia... Zapytajcie konia, czy jest bardziej szczęśliwy ciągnąc furę z węglem, czy może wolałby hasać na zielonej łące.  Uśmiech

Ja wiem: praca, pieniądze, spłata kredytów, dobra doczesne, itd. itp.

Ale ja w tym szczęścia nie widzę. O wiele bardziej wolałbym żyć na bezludnej wyspie (prawie bezludnej; jakaś Piętaszka mile widziana  Duży uśmiech). Przymusowej pracy nienawidzę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 23:46:45 wysłane przez krzysiek » Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #38 : Styczeń 11, 2011, 05:39:31 »


Zastanawiam się, czy praca, ciężka i wycieńczająca praca, jest synonimem szczęścia... Zapytajcie konia, czy jest bardziej szczęśliwy ciągnąc furę z węglem, czy może wolałby hasać na zielonej łące.  Uśmiech

Ja wiem: praca, pieniądze, spłata kredytów, dobra doczesne, itd. itp.

Ale ja w tym szczęścia nie widzę. O wiele bardziej wolałbym żyć na bezludnej wyspie (prawie bezludnej; jakaś Piętaszka mile widziana  Duży uśmiech). Przymusowej pracy nienawidzę.

Doskonały temat.

Zacytuję wpierw zdanie z ksiąg psychologii :

''Odnoszę sukcesy, mam władzę, mam dobrą reputację, szczęśliwe życie rodzinne, ciężko pracuję i rozwijam się zawodowo.
  Jestem nawet uduchowiony i spełniam dobre uczynki.

 Nie ma nic niewłaściwego  w odnoszeniu sukcesów lub posiadaniu szczęśliwej rodziny ITD...
Ale nie myśl, że dodaje to choćby jedną kroplę do tego, aby być szczęśliwym
 ponieważ szczęście nie zależy od ilości posiadania rzeczy i sytuacji.
 
Skąd zatem wiemy, że jesteśmy szczęśliwi, mówiąc, że tacy jesteśmy. Skąd wiemy, że odnosimy sukcesy, że nasze życie rodzinne jest dobre itd...? Wiemy o tym tylko stąd, że porównujemy się z innymi
  ludźmi, a także dokonujemy porównań między różnymi obszarami swego życia, co
  oznacza, że przyklejamy swemu życiu etykietki. 
  Zatracamy się zatem w grze pozorów, a  następnie owe pozory uważamy za prawdziwe''.

Nic w tym dziwnego skoro tak wychowała nas rodzina, najbliźsi, społeczeństwo.
Wobec powyższego nie możemy odkryć i doświadczyć swego prawdziwego szczęścia, ponieważ utożsamiamy się z tym co nie ma nic Z nim wspólnego  na dodatek mocno wierząc, że nim jest !

Tymczasem szczęście JEST TYM co pociąga za sobą Wszystko, pociąga za sobą całą resztę....


Jak pisaliśmy wcześniej brak odkrycia i doświadczenia swojego prawdziwego szczęścia, prowadzi do chorób, psychoz, przedwczesnego starzenia się i śmierci.

Zatem życie nie polega na lunatycznym i notorocznym zdobywania czegoś z zewnątrz, nawet nie polega na intelektualnym zdobywaniu wiedzy, wykształcenia, tylko polega na doświadczeniu własnej prawdy, własnego szczęścia, czyli swojego świadectwa.
I to jest powodem, że jesteś tutaj na tej planecie, ponieważ życie nie da się zdegradować gdyż jest ono prawdziwe, a skoro prawdziwe jest doskonałe.
Zatem będziesz przybywał tu tak długo, aż doświadczysz swojego prawdziwego szczęścia.  Uśmiech

Ciężka praca jest wyrazem braku szacunku i poczucia wartości wobec samego siebie. Jest również zatreceniem szczęścia ponieważ,  nie może nic odbywać się naszym kosztem, jak i zrówno czyimś kosztem.
Tak przez wieki kreowano ludzkie postawy i przekonania, że Ci co ciężko pracują są lepsi, wartościowści, bardziej potrzebni.
Nic z tych rzeczy, to tylko tak wymyśliła sobie uśpiona ludzkość.

Ale, już w wielu środowiskach tzw. ''woły robocze'' nie są zbyt mile widziani, a przez to że tak kreują swe życie na woła roboczego są nawet spychani...
Budzący się ze zwierzęcego snu ludzie zaczynają odkrywać, że liczy się przede wszystkim  piękno, miłość, radość i szczęście, czyli to co pociąga za sobą Wszystko, a nie archaiczny, przedpotopowy sposób  sposób życia i bycia.
Ci co walczą, o władzę, wpływy, stanowiska, walczą o majątki, to bez żadnej przesady zwierzecę umysły... co można poczytać w wielu naukowych pracach.

Człowiek świadomy ZASŁUGUJE, a nie walczy. ZASŁUGUJE na Wszystko co NAJLEPSZE.



« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 06:01:05 wysłane przez Silver » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #39 : Styczeń 11, 2011, 11:57:20 »

Silver, pięknie napisałeś o tych wołach roboczych i ich złudnym poczuciu szczęścia. Zgadzam się w zupełności.
Może dlatego, że sama raczej sytuuję się na przeciwnym biegunie, w gromadzie „ptaków niebieskich”, co to przez życie radośnie i beztrosko… przyprawiając innych o ból głowy…  Duży uśmiech
I dlatego praca ciężka mnie się nie ima, zaś szczęście i owszem. I za każdym razem, gdy tracę pracę wskutek wewnętrznej niezgody na niewolnictwo, zyskuję coś z wewnętrznych darów. A to pozwala cieszyć się pięknem naszej przecudnej planety i jej stworzonek mniejszych bądź większych.  Uśmiech

I z ubolewaniem obserwuję, jak ludzie wypalają się w katorżniczym wyścigu szczurów, jak ich człowieczeństwo bywa rozdeptywane przez tych ze szczytów wszelkich korporacji.
A konie ciągną zaprzęg, coraz bardziej nieczułe na razy i świst bata… by żłób był pełen siana… by samochód lepszy, dom okazalszy, wakacje wspanialsze… a szczęście wyśnione, wymarzone, jakoś tak chyłkiem i bokiem, jakoś zawsze obok… niedoścignione…
Cóż więc tak uparcie ścigamy?

I tylko czasami w snach prawdziwych, na łąkach zielonych...  jeszcze słychać śpiew i rżenie koni… tych wolnych, jeszcze nie „uczłowieczonych”…
Zaś na jawie „szczęściodajny system” szykuje nam inne sny. I tak uśpieni wędrujemy przez życie, tudzież życia.
Trza nam chyba jakiegoś koguta na płocie, by pobudkę uskutecznił!  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 12:24:51 wysłane przez ptak » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #40 : Styczeń 11, 2011, 13:40:17 »

Oj Ptaku, jestes duzym marzycielem, snia Ci sie koguty na plotach. Nie pomyslalas ze biedne by byly te koguty, musialyby szybko ladowac w garze, bo by zakucaly spokoj tym szczesliwym i  wszystko majacym.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #41 : Styczeń 11, 2011, 15:01:58 »

Rafaelo, i w tym całe nieszczęście. Kogut ląduje w garze, bo zakłóca spokój. A kury pozostają ze swoim odwiecznym dylematem.

I nawet do główki kurzej nie przyjdzie myśl o kogucie pięknym, ze wspaniałym grzebieniem i ogonem. Kogucie, co każdego ranka pienia swoje o szczęściu i zwycięstwie z wysokości płota głosił.
Bo jedynym zajęciem kur stało się znoszenie złotych jaj swoim hodowcom, gubiąc przy tym sen o świecie i ptaku prawdziwym. Bo sztuczne światło żarówek oświetla i oświeca jaja, z których rody kur zniewolonych i skarlałych, choć hormonami pędzonych. A sytość brzucha konsumenta nie idzie w parze z sytością ducha jego…

Ale może to obraz wcale nie prawdziwy? Bo czasami o świcie słyszę koguta pienie.  Uśmiech  Pewności jednak nie mam, czy to nie wiatr, echo dawne niesie? 

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 15:03:13 wysłane przez ptak » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Styczeń 11, 2011, 18:18:24 »

"szczeście"- dla każdego może być czymś innym w życiu
witaj w klubie Ptaku,
i jeszcze małe co-nieco Mrugnięcie

"Wyobraźcie sobie swoją reakcję w momencie, gdy zdajecie sobie świetnie sprawę, że wszystko wciąż pozostaje doskonałe, dokładnie takie, jakie wam najbardziej służy. A może gdy już policja was spisze i złapiecie taksówkę do domu, nagle okaże się, że po drodze spotkacie kogoś – choćby był nim i sam taksówkarz – kto zmieni całe wasze życie, kto wniesie w nie takie bogactwo… Może pieniądze, może miłość, może przyjaźń, może mądrość, cokolwiek by to nie było. Może wszystko to, co się wydarzyło do tego momentu, było częścią planu stworzonego przez was i przez waszą duszę, aby… Tak naprawdę waszą duszę mało obchodzi, co się w życiu przytrafia waszemu ludzkiemu ja. Chce po prostu być tu z wami. Sami ją tu przywołaliście, a skoro tak, to musicie być teraz przygotowani na wiele niespodziewanych obrotów spraw, bo tego już się nie da zatrzymać. Wydarzy się to, co ma się wydarzyć i nic już na to nie poradzicie.

Bogu dzięki wasza dusza jest wystarczająco mądra, by… To nie o to chodzi, że to wasza dusza zgotowała wam taki los. Tu chodzi raczej o energię, jaka iskrzy pomiędzy wami a waszym boskim ja; energię, która została uwolniona i teraz urzeczywistnia różnego rodzaju doświadczenia konieczne dla waszego dalszego rozwoju, waszej dalszej ekspansji. Duszę naprawdę mało to obchodzi, że rozbijecie swój samochód, bo zawsze można sobie sprawić nowy. Mało obchodzi ją wasza strata komputera, ponieważ i tak pora była go już wymienić. Nie nadawał się już do tych zadań, które was teraz czekają. Mało ją obchodzi to, że musieliście się zwijać na toalecie, ponieważ przyszła najwyższa pora na to, aby oczyścić wasz organizm z toksyn, które od dawna w nim tkwiły. Duszy nic nie obchodzą te małe niedogodności, ponieważ ona – a tak naprawdę wy, wy sami – doskonale rozumiecie potrzebę i głębszy sens takich doświadczeń.

A co wam w tym wszystkim wchodzi w drogę i wkłada kij w szprychy? Wasze ludzkie ja. Ten wasz ludzki aspekt, który nie lubi zmian, który nie chce niczego nowego, który zupełnie w siebie nie wierzy. Jemu naprawdę zupełnie brak wiary w siebie, co w gruncie rzeczy zrozumiałe, ponieważ wasz ludzki aspekt nie jest niczym rzeczywistym, niczym prawdziwym. To wasz wytwór, to rola, jaką tu gracie, a ona nie może mieć przecież wiary w siebie, skoro jest nieprawdziwa. Problem w tym, że wy wciąż jeszcze nie zdajecie sobie z tego sprawy. Jeszcze nie.

Wszystko to, co wam się przydarza – czy to złamanie nogi, czy też strata pracy, cokolwiek. Jak byście na to zareagowali, gdybyście mieli do siebie absolutnie pełne zaufanie? Gdyby na waszej twarzy pojawiał się w takich chwilach szeroki uśmiech na myśl, że to jedynie wasze wyższe ja aranżuje wszystko tak, aby uwolnić was z iluzji ziemskiej rzeczywistości, umożliwić wam dalszą ekspansję, dalszy rozwój."
http://www.shaumbra.pl/przekazy/adamus/TheNEXTSeries/TheNEXTSeriesShoud3_PL.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 18:19:27 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Luty 15, 2011, 20:49:37 »

SZCZĘŚCIE JEST PODRÓŻĄ

Jesteśmy przekonani, że życie stanie się lepsze gdy się ożenimy, będziemy mieli dziecko, a potem następne.
Potem jesteśmy sfrustrowani ponieważ nasze dzieci są małe i jesteśmy pewni że wszystko pójdzie lepiej, gdy tylko podrosną.
Następnie mamy kłopoty, gdy stają się młodocianymi i musimy się z nimi liczyć. Będziemy z pewnością bardziej szczęśliwi, gdy nasze dzieci skończą ten etap życia.
Mówimy sobie, że nasze życie będzie spełnione gdy nasz małżonek weźmie się w garść, gdy będziemy mieli nowe ładniejsze auto, gdy uda nam się w końcu pojechać na wakacje i gdy wreszcie będziemy mogli odpocząć na emeryturze.

A prawda jest taka, że nie ma lepszego momentu na to by być szczęśliwym, jak chwila obecna.
Bo  jeśli nie teraz, to  k i e d y  ??
W swoim życiu będziesz musiał stale stawiać czemuś czoła. Lepiej będzie, gdy się z tym pogodzisz i postanowisz, że będziesz szczęśliwy mimo wszystko.
Przez bardzo długi czas wydawało mi się, że moje życie dopiero ma się rozpocząć. To prawdziwe życie.
Ale ciągle coś stało na przeszkodzie: jakaś trudność do pokonania, jakaś praca do ukończenia, jakiś czas do poświęcenia, jakiś dług do spłacenia. A dopiero potem zacznie się to prawdziwe życie.
W końcu zrozumiałam, że te przeszkody, to właśnie było  Ż Y C I E .
Ten punkt widzenia pomógł mi spostrzec, że nie istnieje droga prowadząca do szczęścia.
Szczęściem jest  sama droga.
Doceniaj więc każdą chwilę życia.
Nie czekaj na to, aż ukończysz jedną szkołę by zacząć inną, utracić dziesięć książek by zdobyć dziesięć innych, by zacząć pracować, by się ożenić, by doczekać piątkowego wieczoru, by był niedzielny ranek, by mieć nowy samochód, aby Twoja hipoteka była już spłacona, aby była już wiosna, lato, jesień, zima, aby być pierwszym lub co najmniej piętnastym, aby Twoja piosenka została nadana przez radio, aby umrzeć, aby się odrodzić …   zanim zdecydujesz się aby być szczęśliwym.
Szczęściem jest podróż, a nie osiągnięcie celu.
Nie ma lepszej chwili aby być szczęśliwym jak…

T E R A Ź N I E J S Z O Ś Ć !

Żyj i doceniaj chwilę obecną.


A teraz pomyśl dobrze i odpowiedz na 4 poniższe pytania:
1 – Wymień 5 najbogatsze osoby na świecie.
2 – Wymień nazwiska 5-ciu ostatnich Miss Świata.
3 – Wymień 10-ciu ostatnich laureatów nagrody Nobla.
4 – Wymień 10-ciu ostatnich aktorów zdobywców Oskara.
Nie potrafisz? To takie trudne,  nieprawdaż?
Nie martw się, nikt tego nie pamięta.
Oklaski przemijają!
Trofea pokrywają się kurzem!
Zwycięzcy są zapominani.

A teraz odpowiedz na te pytania:
1 – Wymień 3 profesorów, którzy Cię uczyli.
2 – Wymień 3 przyjaciół, którzy Ci pomogli w trudnej chwili.
3 – Pomyśl o osobach, dzięki którym poczułeś się lepszym (ą).
4 – wymień 5 osób z którymi lubisz przebywać.
To potrafisz? To jest łatwiejsze, no nie?
Osoby, które liczyły się w Twoim życiu nie są tymi, które są „wyceniane” najwyżej, nie mają największej ilości pieniędzy, nie zdobyły najwyższych nagród…
Są to osoby, które starają się o Ciebie, które się Tobą opiekują, są to osoby które w każdych okolicznościach pozostają przy Tobie.
Pomyślmy o tym przez chwilę.
Życie jest bardzo krótkie!

Na Olimpiadzie niepełnosprawnych w Seattle 9 zawodników, wszyscy upośledzeni psychicznie lub fizycznie, startowali w biegu na 100 m.
Na sygnał startowy wyścig się zaczął. Żaden z nich nie był biegaczem, ale każdy miał wolę uczestniczenia i wygrania.
W czasie biegu jeden z młodzieńców przewrócił się na bieżni, wykonał kilka kozłów i rozpłakał się.
Pozostałych 8-miu usłyszało jego płacz.
Zwolnili i obejrzeli się do tyłu…
Zatrzymali się i zawrócili… Wszyscy…
Dziewczyna z zespołem Down’a usiadła obok niego, zaczęła go głaskać i zapytała: „Czy już ci jest lepiej?”
A potem cała dziewiątka wzięła się pod ręce i wspólnie pomaszerowała do linii mety.
Cała publiczność na stadionie powstała i zaczęła klaskać.
Oklaski trwały bardzo długo…
Ci, którzy byli wówczas na stadionie, wspominają o tym do tej pory.
Dlaczego?
Ponieważ każdy z nas wie w głębi serca, że najważniejszą rzeczą w życiu nie jest zwycięstwo dla siebie samego.
Rzeczą najważniejszą w naszym życiu jest, aby pomóc innym w zwycięstwie.
Nawet, jeżeli to od nas się wymaga abyśmy zwolnili i zmienili kierunek naszego biegu.
„Świeca nic nie traci, jeżeli służy do zapalenia innej.”

(znalezione w sieci)
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #44 : Marzec 30, 2011, 15:01:45 »

Cytuj
Wszystko to, co wam się przydarza – czy to złamanie nogi, czy też strata pracy, cokolwiek. Jak byście na to zareagowali, gdybyście mieli do siebie absolutnie pełne zaufanie? Gdyby na waszej twarzy pojawiał się w takich chwilach szeroki uśmiech na myśl, że to jedynie wasze wyższe ja aranżuje wszystko tak, aby uwolnić was z iluzji ziemskiej rzeczywistości, umożliwić wam dalszą ekspansję, dalszy rozwój."

Ja tak mam już od dziecka. Ci, którzy widzieli u mnie taki szeroki uśmiech wtedy, gdy wydarzało się coś nieprzewidzianego,w dobrą ,czy w złą stronę ( z punktu  widzenia ziemskiego "ja" ) nieraz pukali się w czoło. Na prawdę nie wiem skąd mi się to brało. Od jakiegoś czasu zaczynam to rozumieć . To bierze się spoza"ja". Głęboko z wnętrza.
Cytuj
Szczęściem jest  sama droga.

To nawet nie tak , że  szczęściem  jest sama droga.Szczęście po prostu jest. Tkwi w nas zawsze, tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę zajęci pogonią za czymś / kimś tym samym zagłuszając wewnętrzny stan  szczęśliwości. Kiedy jednak go zauważymy, kiedy pozwolimy mu być na przekór wszystkim i wszystkiemu, wtedy pozostanie z  nami nawet w tyglu pędzących na złamanie karku spraw.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Marzec 30, 2011, 15:16:17 »

jeszcze raz wrzucam aforyzm a propos- szczęścia oczywiście Mrugnięcie

"Gdyby się było zawsze szczęśliwym, nie sprawiałoby to żadnej przyjemności" (Jaques Deval)

pozdr. Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
greta
Gość
« Odpowiedz #46 : Marzec 30, 2011, 15:30:16 »

Przychylam sie do tego.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #47 : Marzec 30, 2011, 16:21:57 »

jeszcze raz wrzucam aforyzm a propos- szczęścia oczywiście Mrugnięcie

"Gdyby się było zawsze szczęśliwym, nie sprawiałoby to żadnej przyjemności" (Jaques Deval)

pozdr. Uśmiech
O to chodzi, że w tym uwarunkowanym świecie, na poziomie swojego ziemskiego "ja" nie będziesz miał wielu możliwości, aby czuć bezbrzeżną przyjemność.  Ale z drugiej strony , kiedy otwierasz dla szczęścia przestrzeń w sobie , przestrzeń na "Wyższe Ja", kiedy możesz je poczuć, to doświadczasz szczęścia  poprzez kontrast z tym co jest.
W cytacie,który zapodałeś , songo, szczęście zostało uwarunkowane od  poczucia PRZYJEMNOŚCI. Może to jest błędne założenie ?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Marzec 30, 2011, 17:03:18 »

sam nie wiem east- przyjemność i szczęście to nie to samo, ale są niejako ze sobą powiązane,-
po prostu taka jest natura ludzka, że rzeczy cieszą nas tylko chwilę(czasem dłuższą lub krótszą), bo jak właściwie można być cały czas szczęśliwym- "zawsze". Żyjemy w świecie materialnym, i może najbardziej istotnym czynnikiem dotyczącym wyszstkiego jest zmiana, ciągła zmiana,-
brak zmiany nas unieszczęśliwia, i o to chyba chodzi w tym aforyzmie Jaques Deval-a.
Szczęście obojętnie pod jaką postacią ma raczej z założenia charakter krótkotrwały/przejściowy, co nie znaczy znowu, że jak nie jesteśmy szczęśliwi to jest odwrotnie- między skrajnościami pozostaje największy obszar w którym przebiega nasze życie, a czy tylko można być szczęśliwym poprzez kontrast?,
nie!- tyle że najbardziej reagujemy swoją gwałtowną zmianą emocjonalną, i to ona najprościej daje poczucie szczęścia lub odwrotnie.
Wydaje mi się że w tym stwierdzeniu zawiera się głębsza prawda, że szczęście to stan którego nie można utrzymać na zawsze przez cały czas,-
i to jest jej właściwy sens.
Odnosząc się do "prawd buddyjskich" można powiedzieć że samo szczęście/przyjemnośc jest przyczyną cierpienia- ponieważ właśnie jest nie do utrzymania na dłuższą metę- wiec ustanie szczęścia powoduje w prosty sposób cierpienie spowodowane jego brakiem, a jak sami siebie obserwujemy- każdy chce być szczęsliwym, i to jest w zasadzie taka genialna pułapka karmiczna. Tak czy owak nie łatwo się z niej wyplątać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 17:18:56 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #49 : Marzec 30, 2011, 17:15:09 »

songo ,rozumiem .Sam nie  wiem, czy dobrze nazywam to, co określamy "szczęściem" . Dla mnie nie tyle jest to poczucie przyjemności, nawet nie jest to  droga ku czemuś,ani zmiana.  To jest  ... po buddyjsku rzecz ujmując -  brak cierpienia. Zauważ, że nie ma w tej definicji ścisłego określenia czym jest szczęście. Każdy sam sobie to dopowiada. Dla mnie to obszar spokoju wewnętrznego w którym nie ma nawet działania. Z tym, że ja go wcale nie wiążę z jakimś euforycznym uczuciem przyjemności. Spokój na swój sposób też jest przyjemny, lecz jedynym uwarunkowaniem, które go dotyczy jest .. brak cierpienia /brak lęku.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kl7 goldcraft kuro-shiro-academy sanguisregum stadniniakonna