Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 18, 2024, 23:44:36


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: LOGO - nowe szaty naszego forum  (Przeczytany 31462 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« : Wrzesień 27, 2010, 19:56:32 »

Witam Szanownych Forumowiczów

W związku z faktem, że to forum już od dawna nie jest "wspierane" przez Projekt Cheops, nadszedł czas na kosmetyczne zmiany Mrugnięcie

Proszę o podawanie propozycji odnośnie nazwy - zrobimy później ankietę i demokratycznie wybierzemy nową nazwę.

Torton już zgłosił kilka propozycji i zadeklarował, że zrobi nowe logo.

Proszę zatem o wpisywanie propozycji nazwy dla forum

Zgłoszone:
- Ekspresja Duchowa
- Ekspresja Projektu Cheops
- Forum Czytelników Projektu Cheops
- Wolne Forum Projektu Cheops
- Niezależne Forum Projektu Cheops
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 20:29:20 wysłane przez Dariusz » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Torton
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 27, 2010, 20:11:18 »

Cieszę się bardzo że wkońcu coś ruszyło. Uśmiech
Tak się zastanawiam, bo ciężko coś będzie wymyślić pasującego do tego forum.

Także zastanawiam się jakie elementy powinno zawierać logo, to są narazie przykłady co zamieściłem.
Ponieważ w adresie http jest cheops myślę że powinno zawierać jakieś elementy może obrazek chufu w hieroglifach?

Tutaj na samej górze znajdziecie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cheops
Bądź też nazwa forum(z opisem lub bez) na tle hieroglifów?
Coś takiego, oczywiście mogę znaleźć inny obrazek to nie problem. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ce/Egypt_Hieroglyphe2.jpg

Po za tym skoro mamy już w nazwie cheopsa możemy to wykorzystać, na forum np: ktoś mógłby zajmować się regularnym informowanie o wykopaliskach w Egipcie itd. aktualnie informacje itd. Zresztą tutaj i tak jest sporo informacji na ten temat.

Chodzi mi o to żebyśmy mogli stworzyć swego rodzaju forum, typu paranormalne.pl gdzie pojawiają się artykuły a jest to przecież forum dosyć popularne. Po prostu dzięki temu forum nabrało by nowego charakteru z wyróżnieniem na artykuły na temat rozwoju duchowego itd.

To jest propozycja, może się podobać bądź nie. To nie zależy ode mnie. Staram się tylko pomóc.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 27, 2010, 20:31:56 »

Pozwoliłem sobie utworzyć osobny wątek (temat >Torton'a< zamknąłem, jednak zawarte tam sugestie są jak najbardziej aktualne), w którym będziemy zamieszczać tylko poważne propozycje.
Wszelkie "szczeniackie" posty będą usuwane.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 27, 2010, 20:54:47 »

>Forum Galaktyczny Równik<

logo- piramidy na płaskowyżu w centrum, z perspektywą nieboskłonu nocą wokół, z pasem wokółgalaktycznym/pierścieniem fotonów który jest zrównany z osią pionową piramidy(to może być niełatwe graficznie), ale to tylko prpozycja.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 21:30:18 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Torton
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 27, 2010, 21:11:53 »

Pomysł nawet dobry Songo.
Niestety nie mam aż takiej wiedzy jak zrobić to o czym mówiłeś, ale użyłem obrazka z piramidą w nocy tylko ją przerobiłem. Co o tym myślicie? Zamiast tych napisów mogą być dowolne inne to nie problem. Uśmiech
Mogę także użyć innej czcionki, jeśli ktoś zna dobrą, na kompie mam kilkanaście sciągniętych tylko że jest problem ze znakami polskimi. Tutaj użyłem Tahomy, która jest ogólnie dostępna. Po za tym jest jeszcze jedno wyzwanie, bo nie wiem czy się to logo by zmieściło. Jaki macie maksymalny rozmiar w pikselach żeby wstawić logo?


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 21:16:15 wysłane przez Torton » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 27, 2010, 21:28:47 »

tu bardziej chodzi o coś takiego
http://www.gizamap.com/index.php/petition/lang/en
a jeżeli chodzi o ten pierścień- to jego zarys:


czyli ten pierscień naniesiony na grafikę z gizmap
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 05:52:03 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 28, 2010, 06:21:45 »

To może ja przedstawię swoją wizję, jak ja bym widział sprawę, z krótkim uzasadnieniem.

1. Nazwa. Zauważcie, że w adresie www nie ma PROJEKT Cheops, a jedynie "Cheops". Stąd nazwa może (i moim zdaniem, powinna) zawierać słowo Cheops, ale niekoniecznie PROJEKT (gdyż nie jesteśmy już częścią PCH). Dlatego moje propozycje, to coś w stylu: "Dziedzictwo Cheopsa" - łączy nazwę, łączy to, co stare (rozmowy o kwestiach danych) z teraźniejszością (stąd "dziedzictwo").

Natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem wrzucania w nazwie "Projekt CHeops" - skoro nie jesteśmy już forum PCh, to moim zdaniem nie ma to sensu. To jak podawanie wspaniale wypieczonego steku z kilkudniowymi, odgrzewanymi frytkami.

2. Logo. Tutaj mocno mnie zainspirowało logo pewnej gry (a co tam, lubię pograć, to czemu nie czerpać inspiracji?) Mianowicie:

http://wallpapers-diq.org/wallpapers/18/Civilization%2C_Call_To_Power_II.jpg

Oczywiście nie chodzi o robienie "kopiuj/wklej", ale sama koncepcja podziału na dwie części, jedna przedstawiająca przeszłość i jej problemy, druga - teraźniejszość z jej problemami.

Proponowałbym mniej więcej taki układ graficzny:

(od lewej):

a) rysunki naskalne, ew rzeźby ze Ślęży, przechodzące płynnie w...
b) piramidy, przechodzące w...
c) wieże WTC, w...
d) obraz strzykawki ze znaczkiem zagrożenia biologicznego, obok chip

wszystko w ramce przechodzącej od kamieni, przez hieroglify, po stalowe słupy, na fakturze jak z chipa kończąc.

Uważam, że takie logo idealnie przedstawiałoby zakres tematyczny strony. Ewentualnie jako ostatnie ogniowo można wziąć medytującego człowieka z wyszczególnionymi czakrami, by obrazowało duchowy aspekt strony,  to, do czego dążymy.

Potem wrzucę jakiś schematyczny projekt tej wizji.

EDIT:

Uważam też, że nie powinno być na nowym forum tak dużego działu o PCH - raczej poddział, w dziale odnoszącym się do channelingów i innych wizjonerów. Po prostu, jeśli nie jestesmy częścią PCh, to nie ma sensu trzymać się tego tak kurczowo. Mamy być wolnym forum - bądźmy wolnym forum.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 06:23:36 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 28, 2010, 08:36:39 »

Jaki macie maksymalny rozmiar w pikselach żeby wstawić logo?

Dokładnie to nie pamiętam - z tego co wiem raczej ograniczeniem będą ewentualne szablony stosowane przez forumowiczów - staraj się jednak zmieścić w 200pix szerokości i 150 pix wysokości
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Torton
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 28, 2010, 08:51:45 »

PS: dałem edita na końcu postu
Hmm to zmienia postać rzeczy, zrobiłem kilka przykładowych ale szerszych. Mają 734 szerokości i 114 wysokości. Screenshota zrobiłem i wyciąłem fragment z zdjęcia obejmujący obecne logo aż do tego kropek(od lewej) tego napis "wejdź na stronę Projektu Cheops". Musicie mi wybaczyć pewne błędy nie jestem grafikiem istnieje także inna możliwość ale projekt musi być gotowy i musimy wiedzieć czego chcemy, to mogę założyć na którymś z for graficznych konto i poprosić o pomoc, darmowy logotyp są takie fora gdzie można uzyskać pomoc, sam kiedyś z tego skorzystałem.

A to próbki według wskazówek Tene, Songo rozumiem już o co Ci chodzi ale dla mnie to jest nie możliwe, żeby zrobić taką grafikę trzeba umieć posługiwać się gimpem a ja niestety nie potrafię. Sami oceńcie czy tego typu wizja Wam odpowiada.





















EDIT:
Miałem racje, jest dużo miejsca na logo tak to by wyglądało gdybyś wrzucił na to forum któreś z powyższych. To testowe forum bo chciałem sprawdzić jak by to mogło wyglądać.
http://www.supernatural.darmowefora.pl/index.php
Czyli jeśli chcesz aby został odnośnik "..::Wejdź na stronę Projektu Cheops::.." wtedy musiałbym zrobić logo do podobnego rozmiaru jeśli ma być efektywne. Jeśli byś miał zamiaru usunąć ten odnośnik wtedy na nowo muszę zmierzyć ile by to wyszło w pikselach. To wtedy byśmy mogli zrobić logo takie duże od lewe do prawej. Ładnie by to wyglądało tylko ciężko coś dopasować do tego stylu forum.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 09:10:12 wysłane przez Torton » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 28, 2010, 09:14:02 »

Torton Uśmiech podobają mi się wszystkie twoje propozycje dotyczące logo forum,jednak najbardziej pozycja 4.
Tene " Dziedzictwo Cheopsa" to dobra nazwa Uśmiech Mam też swoją propozycję  " Między Cheopsem a Ślężą"  lub "Miedzy Gizą a Ślężą "

Stolo Uśmiechproponuję wybrać parę propozycji nowych nazw forum  i zrobić ankietę .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 10:17:53 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 28, 2010, 09:28:58 »

Torton - pisałem Ci abyś teraz logiem sie nie zajmował - będzie nazwa - będzie rozmowa na temat logo

chanell - pisałem przecież o tym w pierwszym poście Mrugnięcie
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 28, 2010, 09:33:38 »

Wybacz Stolo   Chichot  mam gorączkę ,więc  trochę niedowidzę  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech  faktycznie pisałeś
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 09:51:38 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Torton
Gość
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 28, 2010, 09:40:35 »

No dobrze.
To dorzucam nowe proponowane nazwy. To dziedzictwo Cheopsa to nawet dobry pomysł.

- EzoCheops
- Wolni w Kręgu Cheopsa
- Forum Wędrowców
- Wolne Forum Wędrowców
- W Kręgu Wędrowców
 Język

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to dam znać. Jakby więcej ludzi wrzuciło swoje propozycje byłoby z czego wybierać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 09:41:29 wysłane przez Torton » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 28, 2010, 09:44:55 »

żeby tylko propozycji nie było więce niż użytkowników forum Duży uśmiech

pozdr.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 09:50:12 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 28, 2010, 10:10:48 »

...a może:

- Tajemnica Cheopsa
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Torton
Gość
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 28, 2010, 10:16:45 »

Hmm a może jakiś podtytuł bo szczerze mówiąc Tajemnica Cheopsa kojarzy mi się z wykopkami i piramidami, a przecież tutaj jest dużo innych materiałów.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 28, 2010, 10:18:10 »

 : moze  " Cheops-przebudzenie "  Coś
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Torton
Gość
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 28, 2010, 10:34:36 »

Może dodajcie ankietę. Uśmiech

EDIT: - Dom Cheopsa Język

lub taka prosta nazwa - Forum o Człowieku
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 10:41:04 wysłane przez Torton » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 28, 2010, 11:16:18 »

: moze  " Cheops-przebudzenie "  Coś

masz mój głos Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 28, 2010, 11:20:31 »

Aby uściślić - na propozycję czekam do niedzieli - później zrobię ankietę Mrugnięcie
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 28, 2010, 12:12:24 »

Jaki macie maksymalny rozmiar w pikselach żeby wstawić logo?

Dokładnie to nie pamiętam - z tego co wiem raczej ograniczeniem będą ewentualne szablony stosowane przez forumowiczów - staraj się jednak zmieścić w 200pix szerokości i 150 pix wysokości

W tej chwili logo ma wielkość 135px szerokości na 120px wysokości.

To jest proponowana przez ciebie wielkość (200x150):
http://img801.imageshack.us/img801/3307/200x150.jpg

A o takie chciałam zapytać ja:

- 390x120
http://img820.imageshack.us/img820/7069/390x120.jpg

- 1545x120
http://img707.imageshack.us/img707/3073/1545x120.jpg


Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 28, 2010, 12:24:04 »

odpuśćmy sobie na razie logo - wybierzmy nazwę - później poszukam max wymiarów albo zrobimy próby i będzie git Mrugnięcie
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 28, 2010, 12:33:34 »

Ja powiem szczerze coś. Nie chcę krytykować Waszych pomysłów, ale uważam, że mamy tu dość zawężone pole manewru. Bo:

1. Nazwa musi zawierać słowo "Cheops" - bez sensu byłoby mieć stronę o adresie WWW nijak mającym się do nazwy.

2. Z kolei nie uważam, by dobrym pomysłem było skupianie się na tym, czym to forum BYŁO - czyli odkopywaniu Cheopsa, Ślęzy, etc. Jeśli iść naprzód, to idźmy - zróbmy odważny krok, skoro decyzja o wyruszeniu zapadła. Same w sobie te nazwy ze Ślężą czy przebudzeniem Cheopsa są ciekawe i fajne - ale obawiam się, czy potencjalnych odwiedzających nie będą mylić, sugerując inną zawartość i tematykę forum, niż jest w rzeczywistości.

To takie moje przemyślenia, mam nadzieję, że nikt się nie poczuje urażony, bo nie to miałem na celu Uśmiech
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 28, 2010, 12:45:25 »

Tenebrael - dawaj propozycje nazwy (przecież niczego nie trzeba uzasadniać) i będziemy głosować Mrugnięcie
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


east
Gość
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 28, 2010, 15:34:43 »

: moze  " Cheops-przebudzenie "  Coś

masz mój głos Chichot
mój też
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.294 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

turback blackmoon lolwfpolska improwicze fugazi