Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 18, 2024, 05:03:28


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bóg jest zbędny  (Przeczytany 41464 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #75 : Maj 14, 2012, 22:03:13 »

Arteq, ale po co ktoś ma kupować Twoją plazmę , jak zamiast tego te pieniądze może wydać od razu na potrzebujących ? Mrugnięcie
czytaj uważniej, bo: 1 - nie mam plazmy i nie napisałem, że mam; 2 - miałem na myśli plazmę bohaterki z video - to chyba wyraźnie napisałem

Czemu wg Ciebie, Arteq ludzie mają więcej się poświęcać, podczas, gdy tzw duchowni ( deklarujący skromność ha ha ha ) nie kwapią sie użyć zgromadzonego od ludzi bogactwa w celu poprawy ludzkiego życia ?
nigdzie nie napisałem, że więcej lub mniej, to raz; dwa - ja będę "rozliczany" za swoje uczynki, oni za swoje. Nie będę mógł się idiotycznie tłumaczyć: "cóż, może i wiele dobrego nie uczyniłem, ale oni jeszcze mniej..."

Odkąd jestem w KRK tylko raz próbowano ode mnie zażądać pieniędzy, konkretnej sumy - ostro zaprotestowałem i... odstąpiono.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #76 : Maj 14, 2012, 22:40:59 »

Żeby nie było . Dobre uczynki są potrzebne światu obojętnie jakiej są wartości lub wielkości. Byłyby większe, gdyby nie ograbiano z nich ludzkości w ten czy inny sposób przy okazji siejąc niezgodę między braćmi. A może nie byłyby ?
Trudno powiedzieć wszak dopiero "w biedzie" poznać prawdziwą wartość człowieka. 
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #77 : Maj 15, 2012, 07:01:37 »

Dodam tylko że dobry uczynek automatycznie prowokuje zły uczynek.
Wartości to moim skromnym zdaniem teoria  Uśmiech
To tak jak być ,,dobrym"
Mam cztery cukierki a  jest sześcioro dzieci więc albo dam czwórce i dla czwórki bede dobry, albo nie dam nikomu i dla nikogo nie będę dobry Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Maj 15, 2012, 08:19:05 »

Dodam tylko że dobry uczynek automatycznie prowokuje zły uczynek.
Wartości to moim skromnym zdaniem teoria  Uśmiech
To tak jak być ,,dobrym"
Mam cztery cukierki a  jest sześcioro dzieci więc albo dam czwórce i dla czwórki bede dobry, albo nie dam nikomu i dla nikogo nie będę dobry Duży uśmiech

życie pełne jest moralnych dylematów,-
ale mam lepszy przykład- jeśli mógłbyś uratować życie jednej z powiedzmy trzech osób czy nawet zwierząt,-
to czy nie uratowałbyś żadnego, bo tamci pozostali będą "pokrzywdzeni" ??

no ale z cukierkami- to dylemat nie do rozwiązania Duży uśmiech

pozdro Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #79 : Maj 15, 2012, 08:26:43 »

Cukierki, moi słodcy Mrugnięcie są niezdrowe Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #80 : Maj 15, 2012, 22:09:38 »

Dodam tylko że dobry uczynek automatycznie prowokuje zły uczynek.
aha, wychodzi więc na to - zgodnie z Twoją teorią - że jeżeli chciałbym aby gdzieś, ktoś został z troską pogłaskany, przytulony to powinienem... kopnąć kogoś w d...pę...

nie, no super, brawo!
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #81 : Maj 16, 2012, 10:49:57 »

arteq
Cytuj
Cytat: Przebiśnieg  Maj 15, 2012, 08:01:37
Dodam tylko że dobry uczynek automatycznie prowokuje zły uczynek.
aha, wychodzi więc na to - zgodnie z Twoją teorią - że jeżeli chciałbym aby gdzieś, ktoś został z troską pogłaskany, przytulony to powinienem... kopnąć kogoś w d...pę...

Z całym szacunkiem i z za przeproszeniem, też potrafię obudzić się, wstać lewą nogą, oparzyć język zbyt gorącą  kawą i naburmuszony jak  trzy letni Bartek bezmyślnie coś nabazgrać jak kura łapą  Duży uśmiech
Dlaczego bezmyślnie dlatego, że tyle postów wielu autorów na tym forum wyjaśnia zasadę przeciwnych biegunów dobro – zło miłość – nienawiść, radość – złość … że pozwolę sobie już odpuścić odp. Cool Język
Moim skromnym zdaniem jak się nie ma co dodać od siebie to lepiej przestać na przeczytaniu (oczywiście dla każdego co innego) Język
Pozwolę sobie jeszcze zauważyć, dodać, że ważna jest świadomość w każdej chwili swojego życia, tego kim jestem, dlaczego jestem i co robię.  Uśmiech
Cierpliwy jestem więc cierpliwie powtórzę, że bez tej świadomości łatwo można podłączyć się znów pod sieć programów zniewalających i realizować czyjąś wizję świata, łatwo ulec wyobrażeniom i przekonaniom innych.  Z politowaniem
Pracując (rozwijając się) poznaje siebie, swoje ograniczenia i pracując z nimi, doszedłem do wniosku, że dla mnie najważniejszy jest spokój (cisza), obserwacja myśli, emocji, reakcji. Zły
U mnie skutkuje to transformacją starych zapisów i umożliwia mi dostrojenie się do nowej rzeczywistości
Mogę wtedy sięgnąć, wdrapać się na poziom, na którym nowe (inne) już istnieje.
Zresztą teraz  wszystko ulega przemianie.  Cool
To, co było prawdą wieki temu, rok temu, tydzień temu wczoraj teraz jest już nieaktualne.
Dlatego, dla mnie ważne jest rozpoznanie w sobie sztucznych programów, którym jeszcze podlegam
W ten sposób zauważam je (jak widzisz to  neutralizujesz).
Pozwala mi to uzyskać pełny kontakt z sobą.
Kiedys przeczytałem i moz nie dosłownie cytuje:
Czysta, pierwotna myśl i czyste uczucie, zawsze mające na celu dobro wszystkich istot – tacy jesteśmy, a wszystko pozostałe to matrix. Duży uśmiech
arteq
Cytuj
nie, no super, brawo!
Dzięki pozwolę sobie dodać, że bisu nie będzie Duży uśmiech
Mogę tylko piwkiem poczęstować Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 10:55:00 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #82 : Maj 16, 2012, 11:18:31 »

@Przebiśnieg
Cytuj
Pozwolę sobie jeszcze zauważyć, dodać, że ważna jest świadomość w każdej chwili swojego życia, tego kim jestem, dlaczego jestem i co robię. 
Cierpliwy jestem więc cierpliwie powtórzę, że bez tej świadomości łatwo można podłączyć się znów pod sieć programów zniewalających i realizować czyjąś wizję świata, łatwo ulegać wyobrażeniom i przekonaniom innych.
Nie możesz istnieć bez świadomości.
Bez świadomości nic nie istnieje. Niemniej jednak Świadomość nie jest podporządkowana czemuś. Nie posiadasz świadomości ,ale w niej się zawierasz. To kim jesteś uważa, że podporządkowuje sobie Świadomość , że ją posiada. Klasyczne niewolnictwo i samoograniczenie.
Na szczęście Twoje JA jest poszukiwaczem Chichot
Cytuj
Dlatego, dla mnie ważne jest rozpoznanie w sobie sztucznych programów, którym jeszcze podlegam
W ten sposób zauważam je (jak widzisz to  neutralizujesz).
Z chwilą kiedy rozpoznasz iluzję JA, to zostanie zneutralizowane w procesie, który też niestety trwa..
Bywa częstym trickiem tożsamości, że natychmiast replikuje się na nowym poziomie. To częsta pułapka tzw Oświeconych. W skrócie brzmi :
Cytuj
Pozwala mi to uzyskać pełny kontakt z sobą.

Cytuj
Nową przestrzeń, która dla siebie staram się tworzyć to powrót do prostoty, intuicyjnego odbioru świata, jedności w sobie i z wszystkim, co istnieje, powrót do wspólnoty między wszystkimi istotami.
Tej przestrzeni nie musisz tworzyć. Nie staraj się, pozwól jej przepływać. JA się stara. Ja czegoś oczekuje, interpretuje , dopowiada, kombinuje , szamocze się w "pajęczej sieci". Istnienie po prostu jest i wibruje intuicyjnym przekazem cały czas. TY nie możesz nic zrobić, by siebie do tego dostroić. Możesz jedynie poddać się temu Chichot
Przez firankę JA coś tam widać ,a jednak Ja czuwa, żeby nie utracić nad tym kontroli ,prawda ?

Cytuj
To powrót do domu, w którym jest miejsce dla przejawu wiedzy i możliwości twórczych każdej istoty.
Wiedza i możliwości twórcze się przejawiają w nagłych przebłyskach ,bez kombinowania. Dom tutaj jest,wszędzie.

Cytuj
Także jest uwolnieni ze świata iluzji .
To jest naturalny proces Chichot Iluzje odpadają niczym warstwy cebuli. Oj bywa, że lecą łzy gęsto Mrugnięcie Nie wiadomo czy z radości, czy ze smutku hehehe po iluzji, która odchodzi
Cytuj
Czysta, pierwotna myśl i czyste uczucie, zawsze mające na celu dobro wszystkich istot – tacy jesteśmy, a wszystko pozostałe to matrix.
Tak. Czyste ,pierwotne myśli są, czyste uczucia są, współ-czucie wszystkich istot jest. Nie ma w tym Ciebie - JA należy do matrixa.

ps.. gdyby pojawiło  się uczucie irytacji,  jak u Kiary, że ktoś tu poprawia Twoje zdanie, "najmojsze" zdanie, to też może być znak, że JA nie odpuszcza łatwo.
Nadzieja jest, że Istnienie będące udziałem Twoim czuje rezonans w tym co czytasz.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #83 : Maj 16, 2012, 11:29:43 »

east
Cytuj
JA się stara. Ja czegoś oczekuje, interpretuje , dopowiada, kombinuje , szamocze się w "pajęczej sieci". Istnienie po prostu jest i wibruje intuicyjnym przekazem cały czas. TY nie możesz nic zrobić, by siebie do tego dostroić. Możesz jedynie poddać się temu Chichot
Przez firankę JA coś tam widać ,a jednak Ja czuwa, żeby nie utracić nad tym kontroli ,prawda ?
Prawda east Duży uśmiech
Dodam tylko, ze ja na to co Ty mówisz JA mówię intelekt Duży uśmiech
Jeżeli zaakceptujesz, że nazwy tego samego są różne to wielkiej różnicy nie ma Duży uśmiech
Cytuj
Wiedza i możliwości twórcze się przejawiają w nagłych przebłyskach ,bez kombinowania. Dom tutaj jest,wszędzie.
Dokładnie wiedzę i możliwości (predyspozycje)wypracowywaliśmy od początku swojego zaistnienia. Duży uśmiech
Co do tego domu wszędzie uważam, że wtedy tak jak mówisz było by trochę za ciasno  Duży uśmiech
Więc wole stworzyć swój ,,własny", ale nie mam nic przeciw sąsiadom Duży uśmiech
Cytuj
ps.. gdyby pojawiło  się uczucie irytacji,  jak u Kiary, że ktoś tu poprawia Twoje zdanie,
Nie nie pojawi się ale będzie czekało, aż zaczniesz dodawać cierpliwy jestem Duży uśmiech
Dodam jeszcze tylko, że rozumiem, że wiesz, że co innego Świadomość jako jedna ze składowych Człowieka, a co innego potocznie - świadome działanie Cool
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 11:37:11 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #84 : Maj 16, 2012, 11:42:58 »

@Przebiśnieg
Cytuj
Co do tego domu wszędzie uważam, że wtedy tak jak mówisz było by trochę za ciasno

"W domu jest mieszkań wiele .."

Ten "dom" to alegoria , to miejsce poza wyobrażeniami. To bardziej stan bycia niż konkretna, materialna manifestacja.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #85 : Maj 22, 2012, 17:34:20 »

Podstawowym  hasłem każdej z czterech wielkich religii jest:
„obiecać wszystko, bo to nic nie kosztuje” Duży uśmiech
Tak chętnie przyjmowana w Średniowieczu religia katolicka ma dogmat ,,Wszelka władza pochodzi od Boga” - oczywiście w systemie hierarchii
Najważniejsza i najmniej liczna  grupa hierarchii  to pomazańcy boscy, wszelkie rządy, wszelka władza tak świecka jak i religijna. Duży uśmiech
Oczywiście by był konflikt -walka była druga grupa to wszelkiego rodzaju opozycja
Trzecią stanowili nadzorcy klechy, misjonarze zapewniali ludzi o koniecznej roli misyjnej w społeczeństwie. Cool
Najliczniejszą i najmniej znaczącą byli „robole”, ,,masy” wierni, wyznawcy tych trzech grup.
Trzy pierwsze grupy są utrzymywane przez czwartą.  Zły
Najliczniejsza grupa, choć produkuje wszystkie „dobra” dla wybranych, w konsekwencji jest zmuszona prosić o produkt, który sama wytwarza.
Cierpliwie musi czekać, aż coś skapnie z pańskiego stołu.
Wszystkie trzy grupy pozornie sprzeczające się między sobą, utrzymują sztuczny ruch energii, który „napędza” wszystkich do aktywności.
Człowiek zwraca się na zewnątrz, zamiast do siebie.
Dziwne, można powiedzieć sztuczne pojęcia (zresztą działające na trójkącie anty zasad) nadzieja, wiara i miłość stworzono aby usunąć wszelkie wątpliwości rodzące się w człowieku..
Suma summarum podział na grupy wyznaniowe dokonał także podziału w samym człowieku,  zmuszając go do dokonania wyboru grupy i przez to związania się z dogmatami grupy.
Osobowość (JA easta)  miała „wybór” (wolną wolę) mogła hm... utożsamić się z treścią zawartą w ideologii.  Duży uśmiech
W konsekwencji, że tak powiem na zasadzie kopniętego kamyczka z góry...im niżej tym więcej kamieni ba nawet głazów... dalej lawina można by rzec
Otóż nierówności intelektualne spowodowały patologię i wynaturzenia w obrębie płci i relacjach pomiędzy nimi. Język
Przewaga płci męskiej doprowadzała do licznych konfliktów i umocniła tworzenie się sztucznych praw, często nazywanych prawami boskimi, czy naturalnymi.
Tocząca się lawina  każdą z grup wprowadza w tzw. „ruch motywacyjny, strategię, program jak zwał...
Oczywiście ruch jest pozorny więc grupa wyznaniowa „otrzymuje” zapewnienie o trosce, opiece, jaką jest obdarzana i możliwościach uzyskania, np: dobrobytu, wstępu do nieba, a na ziemi szczęście i raju. (o hurysach nie wspomnę) Duży uśmiech
Wprowadzenie kodu o jednorazowym życiu, leży u podstawy zachowań został on bowiem przez wiernych uznany jako naturalny.
Każdy program obejmuje zasady utrzymania członków grupy w posłuszeństwie i wierności. Sam program z czasem ulega szybko „rozpadowi”.
Do kontynuacji programu /tzw. Prawdy/ służą utrwalacze w postaci modlitw, ceremonii, tradycji itp…
Cóż utrwalacze równie szybko ulegają zapomnieniu lub likwidacji więc żeby utrzymać wiernych w stadzie  jest stosowany klucz!
Program musi mieć twarz no trzeb udowodnić (upostaciować)
Upostaciować program Zły
Jego twórcy powołują zawsze, tzw. autorytet, może to być zarówno świecki jak i religijny. To już jest bez znaczenia.
Ano w praktyce lud trza zapoznać z nową informacją.
Czemu...
Wielu z nas spotykając się z nową informacją, która jeżeli zgadza się z naszymi zapisami, sprawdza kto to napisał.
Cierpliwy jestem więc cierpliwie powtórzę, ze nazwać by takie działanie wypadało wejściem w proces oceny.  Duży uśmiech
Więc primo po pierwsze kim dana osoba jest, jakie ma wykształcenie i gdzie kończyła studia, jakie czy wieczorowe czy dzienne ...itp.
Dalej, primo po drugie..jeżeli się zgadza z naszym zapisem uznajemy tą postać za wiarygodną i staje się naszym idolem lub autorytetem.  Duży uśmiech
Oczywiście jakże inaczej wygląda, kiedy nowe informacje nie pasują do naszych treści.
Wyszukuje się wówczas wszelkie „niedociągniecia” i pomyłki przekazującego informacje. Przeważnie krytykujący z wielką mordą, bez argumentów zaczyna „dołować”, ubliżać, nie zgadzać się z treściami itp.
Na róznych forach można się zapoznać się z podobnymi reakcjami, ba zobaczymy cały „wachlarz” reakcji i zachowań ludzkich.
A wprowadzony wcześniej zapis „jednorazowego życia”działa, oj działa Duży uśmiech
Żeby było weselej zmusza do skupiania uwagi na „działalności” i życiu danego autorytetu czy świętego.  Cool
Można  wówczas brylować w tworzeniu dowolnych historii ze scenami, które wzruszą wyznawców, uczniów..... Z politowaniem
Każda historia jest dowolnym „tworem” układanym przez grupę „kierowniczą”.
W ten prosty sposób osoba „historyczna” staje się Prawdą dla wiernych i wzorcem do naśladowania w nadziei, że każdy może zostać kiedyś autorytetem lub świętym.
Oczywiście nagroda jak i miejsce jest tylko dla jednego. (totolotek) jak to się mówi po trupach do celu (albo odwrotnie bo nie wiem) Duży uśmiech
Trza oczywiście wyznaczyć zwycięzcę lub ustanowić błogosławionego, świętego, oświeconego..
No i lawinka spada niżej...a tam Język
Kieruje się uwagę społeczeństwa na idolu, prawdziwych lub zmyślonych historiach z jego życia, zamiast na samym programie i jego celu.
Chodzi o to, by przykuć ludzką uwagę i związać ją z daną osobą poprzez wzbudzenie emocji.
Kody, które zapisane są na poziomie podświadomym umożliwiają całkowite „sterowanie” człowiekiem. Możemy się bronić, twierdząc, że jesteśmy wolni i mamy wolną wolę.
Te hasła są również kodami.
Treści, programy zawarte w podświadomości działają automatycznie, a intelekt „podrzuca” je na nasz ekran świadomości zewnętrznej.  Duży uśmiech
Koło się zamyka, kręcimy się w kółko przeświadczeni o naszej „niezależności” i słuszności wyboru. Ten „wybór” sami sobie zatwierdzamy, jako posłuszni autorytetom, którym zaufaliśmy.
Cóż samodzielne myślenie, wnioskowanie gdzie są Duży uśmiech może i wiem gdzie ale ba żebym to mógł udowodnić Duży uśmiech
Musi istnieć jak by tu rzec hm sztuczny ruch. Z politowaniem
Narzucone sztuczne idee, teorie, „prawdy odwieczne”, muszą przecie być zaakceptowane i uznane przez wiernych jako prawa naturalne, czy boskie.
Co czeka nie posłusznych ... tortury, stos. Cool hm Zły
Oczywiście wszelkiej maści autorytety mogły władać wolną wolą bez ograniczeń i posiadać zawsze swą, ba nawet boską rację.  Duży uśmiech
Tak to jest (łatwo to można zauważyć), że bóg, lub autorytet nie może istnieć lub w ogóle zaistnieć bez walki, konkurencji, mierzenia swoich sił z innymi.  Duży uśmiech
Gdyby zanikły walki – znikł by bóg i jego pośrednicy i całe koryto  Duży uśmiech
By było weselej bo przecie robiło się po ,,zniknięciu" czy tez obaleniu (jak zwał...) Zeusa smutno wprowadzono wola wole Duży uśmiech
Jej wprowadzenie spowodowało jeszcze większy podział w człowieku i jeszcze bardziej podzieliło ludzi.
Wolna wola – zamieniła się w samowolę. „Wolnoć Tomku w swoim domku" Duży uśmiech
Jednak tak się składa, że przecież wolna wola jest przestrzenią zamkniętą i nie można jej „podzielić” równo i dla wszystkich.  Duży uśmiech
Jak to mówi szacowna ptak pa

PS
Uważam, że cd nie potrzebny bo na tym zacnym forum większości jest on znany Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 19:49:05 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #86 : Maj 22, 2012, 19:37:09 »

Przebiśniegu, fajnie syntetyzujesz i szkoda, że urwałeś na wolnej woli.
Pociągnij temat dalej, bo ciekawy. Powiedzieć pa, zawsze zdążysz.  Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #87 : Maj 22, 2012, 19:55:50 »

Szacowna ptak Duży uśmiech
Dodać mogę, że teraz ważne jest wiedzieć kim się jest dlaczego się jest i co się robi Duży uśmiech
Dodać jeszcze tez mogę, choć już piję piwko ,że historia początku tzn powstania człowieka materialnego rozpoczęła się od istoty energetycznej po wyłonieniu się z jednej wspólnej myśli ludzkiej.
Nasze źródło pochodzenia tzn bezkresna, wieczna, jednorodna myśl ludzka jest stanem neutralności.
Żeby powołane do istnienia indywidualne jednostki ludzkie chciały doświadczać, wchodzić ze sobą w nierównoważne relacje, by osiągać doskonałość w jakiejś dyscyplinie niezbędne było wprowadzenie wolnej woli.
To miał być bodziec, zachęta do wspinania się po szczeblach rozwoju materialnego, umysłowego a także psychicznego.
Ale też wzbudziło erę wyścigów, konkurencji, gry, walki.
Jedni w dochodzeniu do szczytów doskonałości używali siły mięśni, drudzy sprytu, jeszcze inni swoim orężem uczynili umysł i słowo.
Era materialna – to bez wątpienia czas wojowników, a po bagażu słów jakim aktualnie rozporządzamy możemy wysnuć prosty wniosek, że na przestrzeni wieków mieliśmy zatrzęsienie wojowników intelektualnych.
Jako że, materia nie jest stanem stałym w istnieniu wszechświata, czego dowodzą upadające cywilizacje, rozsypujące się budowle ,znikające lądy itp. to i materia słowna niechybnie ulegnie redukcji.
Taka jest bowiem konsekwencja wyrównywania potencjału energetycznego w funkcjonowaniu planety czy kosmosu.
Na razie zewnętrznie nie zdajemy sobie sprawy z takiej konieczności, bo przez wiekowe namnażanie materii odcięliśmy się od przestrzeni energetycznych.
A negując ich istnienie, nie sięgamy do istotnych informacji o człowieku jako całości .
Jeśli ta wiedza jest otwarta dla człowieka, to staje się oczywiste, że nagromadzone miliardy słów w umysłach ludzkich na Ziemi oznaczają gruzowisko, uniemożliwiające łączność i wzajemne rozumienie się ludzi.
Pa
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 20:16:25 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #88 : Maj 22, 2012, 20:16:32 »

Cytat: Przebiśnieg
Dodać mogę, że teraz ważne jest wiedzieć kim się jest dlaczego się jest i co się robi  Duży uśmiech

…tak, tylko że szacowny east zdążył już powtórzyć 1000 razy… a co to znaczy chyba wiesz?  Duży uśmiech
Podświadomość znów wymaga przekodowania, inaczej będzie słać spam…  Zły

Pa  Chichot
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 20:17:28 wysłane przez ptak » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #89 : Maj 22, 2012, 21:12:03 »

jaki z tego wniosek? ze wszystko jest przejsciowym eksperymentem-materialnym 6 tys lat szatana..Mrugnięcie doszlismy "sami" do ery kwantowej-swiatla..a co jest poza nia ?Uśmiech
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #90 : Maj 22, 2012, 22:04:16 »

Komornik  Duży uśmiech Za światło trzeba płacić Kolego. Nawet to kwantowe. Rzecz w tym, czym przyjdzie nam płacić...  Coś
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #91 : Maj 22, 2012, 22:12:38 »

hm no wlasnie Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #92 : Maj 23, 2012, 11:21:04 »

@Przebiśnieg
Cytuj
Dziwne, można powiedzieć sztuczne pojęcia (zresztą działające na trójkącie anty zasad) nadzieja, wiara i miłość stworzono aby usunąć wszelkie wątpliwości rodzące się w człowieku..
Suma summarum podział na grupy wyznaniowe dokonał także podziału w samym człowieku,  zmuszając go do dokonania wyboru grupy i przez to związania się z dogmatami grupy.
Osobowość (JA easta)  miała „wybór” (wolną wolę) mogła hm... utożsamić się z treścią zawartą w ideologii. 
To właśnie "dzięki" temu sprytnemu utożsamieniu stało się możliwe ,że największa grupa służy "wybrańcom". ABC polityki (religii również) to obiecać TOBIE jak najwięcej. Napchać tłum wirtualną kiełbasą. Cała uwaga idzie pozornie na dobro społeczeństwa vel ludu lecz tylko w momencie wyborów.
Tak czy inaczej jest to zasłona dymna. Lud to kupuje dlatego, że każdy pragnie dobra dla siebie . Drugi powód to zaufanie - naturalny stan istnienia. Dzięki niemu możliwe jest w ogóle funkcjonowanie gospodarki (np. odroczone płatności) oraz społeczeństwa (zasady współżycia społecznego ).

Do czasu, kiedy ludzie nie zrozumieją jak potężną siłą jest ich zbiorowa świadomość, dopóty "wybrańcy" będą grać na indywidualnych pragnieniach i oczekiwaniach przy okazji siejąc zamęt i niezgodę - poprzez manipulację JA - wśród ludu. Osobowością się steruje po wyborach Chichot

Zobacz jak łatwo jest sterować JA. Programowanie "odpowiednich" postaw idzie w telewizji : musisz mieć lepszy , nowszy sprzęt, mieszkanie, ciuchy, auto , piekne wspomnienia z wakacji. Za to wszystko musisz zapłacić. Pieniądze zdobywasz w ramach systemu , kosztem innych oczywiście (innych firm, innych ludzi, innych rodzin). Pożądanie posiadania to pikuś. Obecnie już samo życie kosztuje tyle, że ludzi nie stać zwyczajnie na opłaty pomimo zażartej walki. To jest element tej samej układanki, celowe działanie z premedytacją ,ale - pod płaszczykiem wolności i demokracji, których faktycznie nie ma. Są na papierze żeby zamydlić oczy i tyle. To takie jak piszesz, Przebiśniegu , kody.

Cytuj
Kody, które zapisane są na poziomie podświadomym umożliwiają całkowite „sterowanie” człowiekiem. Możemy się bronić, twierdząc, że jesteśmy wolni i mamy wolną wolę.
Ale nie jesteśmy wolni, ponieważ są te kody, a kody działają z powodu "oprogramowania" funkcjonującego w umyśle - czyli tego utożsamienia się z xxxxxxxx (stylem życia, przekonaniami, wyobrażenami, ważnością własną JA, oczekiwaniami -wariantów jest skolko ugodno ). Nie jesteśmy wolni bo .. uważamy ,że jesteśmy Chichot
Cytuj
Dodać mogę, że teraz ważne jest wiedzieć kim się jest dlaczego się jest i co się robi
Dlaczego ?
Skoro widać już jak na dłoni mechanizm za jaki "łapie" system, to dlaczego utrwalać ten mechanizm ?

Dygresja poboczna :
przy okazji wątku "zapalam znicz" czytamy wspomnienia o ludziach znanych. Kiedy człowiek żyje to nie słychać tak o nim, jak po jego śmierci. Serce nie bije, ale tożsamość dopiero rozkwita Chichot Wydaje się słuszne, że pamięć o człowieku żyje dalej, a to dlatego, że JA osób żyjących wygasza w ten sposób strach przed własnym nie istnieniem. Z tego samego powodu stawia się po śmierci pomniki i nagrobki. Tożsamość osoby żyje dalej w pamięci żyjących nie dlatego że to zmarłemu potrzebne, ale tym żyjącym daje nadzieje na "życie wieczne" - jako osoby ! Niepomne, że i tak istnienie jest wieczne.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #93 : Maj 23, 2012, 11:54:50 »

Troszkę i innej beczki Cool
Każda ocena, niechęć do drugiego człowieka, żal, pretensje, gniew tworzą grubą skorupę, która sprawia, że przestajemy odczuwać swoje serce.
Przestajemy nim odbierać świat.
Sama wiedza – to mało.
Sama myśl – to mało.
Do tanga trzeba dwojga
By tworzyć  i by twoje myśli przybrały materialny kształt, konieczna jest energia serca.  Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.232 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

improwicze 1sdh blackmoon miastomorthal artofwar