Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 10:17:59


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Refleksologia (refleksoterapia) - akupresura  (Przeczytany 51732 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Grudzień 18, 2009, 21:26:54 »

To stara jak świat metoda leczenia.
Co o niej wiecie?
Co o niej sądzicie?
Może ktoś juz stosował, bądź stosuje tę metodę?





http://natura-medica.pl/Refleksoterapia/refleksoterapia.html



http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_medycynanaturalna_terapieniekonwencjonalne_artykul,7035784.html?print=1
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 21:31:48 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
siwy
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 18, 2009, 22:55:33 »

MASAŻ PROFILAKTYCZNY
 
 Dzienny czas trwania masażu wynosi przeciętnie 30 minut, przy czym najpierw masuje się receptory jednej stopy (ok. 15 minut),
a następnie - receptory drugiej stopy (też ok. 15 minut). Niektórzy praktycy zwracaja również uwagę, aby sesje masażu rozpoczynać od lewej stopy.
 Doświadczenie wskazuje, że w masażu profilaktycznym należy:
   ok. 5 minut masować receptory układu wydalniczego,
   ok. 2 minut masowac receptory głowy oraz karku,
   ok. 5 minut masować receptory układu trawiennego (od żołądla począwszy, a na odbycie kończac),
   ok. 2 minut masować receptory układu limfatycznego,
   ok. 1 minutę masować receptory kręgosłupa.


Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 19, 2009, 01:21:44 »

Metoda znakomita!
Są różne szkoły. Inni twierdzą, iż należy zawsze zaczynać od nerki, jeszcze inni, że jedną stopę należy masować godzinę. PO trzech dniach konieczny jest jeden dzień przerwy.

Na pewno taki masaż ma działanie oczyszczające, odblokowuje zastoje w narządach, aktywizuje. Ma tez znakomite działanie uspakajające i nasenne. A śpi się potem błogo i spokojnie. Sprawdziłem wiele razy. Można sobie sprawić odpowiedniego kształtu ametyst z ostrzejszymi także końcami i samemu masować stopy. Efekt wzmocniony i murowany!
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 19, 2009, 18:51:50 »

Dużo dobrego o tej metodzie słyszałem.
Podobno masaż, jeśli ma przynieść odpowiedni skutek, powinien być wykonywany przez inną osobę, zwłaszcza masowanie stóp, a to z tego powodu iż należy użyć do tego nie lada wysiłku by przyniosło odpowiedni efekt. Samo delikatne masowanie nie za dużo pomoże.

http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_medycynanaturalna_artykul,10000353.html

http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_medycynanaturalna_artykul,10001425.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 19, 2009, 23:43:04 »

Właśnie dlatego poleciłem kryształ. Też oczyszcza i łagodniutkie nie jest. To bardzo wygodna i "twarda", czyli skuteczna metoda. Siedzisz sobie i kładziesz stopę na taki ametyścik i odpowiednio naciskasz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 23:43:20 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Grudzień 27, 2010, 20:19:03 »

Stosując tę metodę nie powinniśmy zapominać o dłoniach:

RECEPTORY DŁONI

Nasze życie nabiera coraz większego tempa. Stres, napięcia, lęki – stały się niemal codziennością, co nie jest obojętne dla zdrowia. To, że żyjemy i że jesteśmy, uświadamiamy sobie z reguły wtedy, kiedy zaczyna szwankować zdrowie.

Czy nie lepiej jest żyć bez bólu? – pytanie retoryczne: każdy z nas odpowie twierdząco. Tylko ilu stać na podarowanie sobie pięciu minut swojego cennego czasu? Może warto się nad tym zastanowić?

Kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia są nasze dłonie, na których kończą się linie energetyczne, biegnące przez ciało. Linie te są połączone z wewnętrznymi organami i gruczołami.

Każdy ból jest oznaką zablokowania swobodnego przepływu energii w organizmie. Nie musimy jednak czekać, aż ciało zacznie bić na alarm. Wystarczy jeśli poświęcimy 5 – 15 minut dziennie na masowanie punktów energetycznych dłoni. Masaż możemy wykonywać również podczas oglądania telewizji lub spaceru.

Poniżej punkty energetyczne i sposoby ich masowania.




Praktyczne wskazówki:

1.   Do masażu można wykorzystać krem lub żel.
2.   Przed masażem należy rozluźnić ramiona, przy wdechu wznieść je w górę, przy wydechu opuścić.
3.   Od czasu do czasu powtórzyć ćwiczenie „wdech - wydech”.
4.   Miejsca bolące należy masować dłużej.
5.   Masowaną dłoń oprzeć na udzie lub na drugiej ręce.
6.   Zawsze masować obie dłonie mimo że punkty są te same (za wyjątkiem serca i wątroby).
7.   Na zakończenie na zmianę pogłaskać kciukiem przednią i tylną część rąk, przesuwając kciuk od przegubu do każdego palca
8.   Potem potrząsnąć rękoma i rozluźnić przeguby.



I jeszcze coś o kręgosłupie.

CO MÓWIĄ DOLEGLIWOŚCI KRĘGOSŁUPA?

Kręgosłup – to twoja najważniejsza konstrukcja nośna. Musi być sztywny, żeby utrzymać górną połowę ciała i dostatecznie elastyczny, abyś mógł zginać się, chodzić, biegać. Dlatego warto się mu przypatrzeć, zanim pojawi się „zagrożenie”.

Jego dobra kondycja w 99 procentach zależy od ciebie, ale najczęściej zupełnie o tym zapominasz. Reagujesz dopiero wtedy, gdy zaczyna boleć.

Co wtedy robisz? – Wybierasz tę najgorszą opcję – sięgasz po tabletki przeciwbólowe. Być może zastanawiasz się, czy nie kupić nowego łóżka albo przez kilka dni ćwiczysz gimnastykę, albo idziesz na długi spacer. Gdy symptomy ustąpią, wracasz do starych przyzwyczajeń i po powrocie z pracy znów sadzasz się w ukochanym fotelu przed telewizorem. I tak ... dopóki znów nie zacznie boleć. Wtedy powtarzasz stary scenariusz.

Tymczasem ból jest cenną wskazówką – sygnalizuje ci, że coś jest nie w porządku. Ból jest symptomem, przyczyna tkwi w "głowie". Każda choroba, zanim zamanifestuje się w ciele fizycznym, rodzi się w ciele eterycznym, które bardzo silnie reaguje na negatywne impulsy myślowe (dziury w aurze). Tu właśnie tkwi klucz do zdrowia poprzez kontrolę myśli. Dlatego twój eteryczny sobowtór zawczasu wysyła ci sygnały, które – choć jesteś jeszcze zdrowy fizycznie – odczuwasz w formie bólu. Jest to tzw. ból fantomowy. Idziesz do lekarza i słyszysz : przyczyna psychosomatyczna. Jeśli zlekceważysz te sygnały i nie zmienisz podejścia do życia, to jest tylko kwestią czasu, kiedy zachorujesz i na co.

Jeżeli twoja konstrukcja nośna nie sprawia ci kłopotów, na pewno nie zaszkodzi, jeśli zawczasu zadbasz o prewencję. W pracy nad wzmacnianiem swojej "mistycznej kolumny ciała" bardzo pomocny okazuje się kalendarz Majów.

Jeśli zarejestrujesz pierwsze sygnały ostrzegawcze, zwróć uwagę na kin dnia i towarzyszących mu partnerów w krzyżu powiązań. Następnie przeczytaj przesłanie energii dnia i z pewnością będziesz już wiedział, co zaburza swobodny przepływ energii życiowej w twoim ciele.

Możesz też wesprzeć się Wyrocznią Majów. Wykaz zamieszczony na końcu książki umożliwi ci błyskawiczną identyfikację pieczęci, z którą powinieneś popracować.

W tabeli poniżej znajdziesz informacje, w jaki sposób latami pracujesz na bóle kręgosłupa.

                                        SYGNAŁY KRĘGOSŁUPA



Jednak nie każdy ból odczuwany w okolicy kręgosłupa związany jest z kręgosłupem. Sygnały mogą wysyłać również inne narządy, ponieważ ich unerwienie jest połączone z rdzeniem kręgowym i nerwami wokół kręgosłupa. Wtedy warto udać się do lekarza i niezależnie od tego rozpocząć własną "terapię".

Na przykład
Bóle w okolicy:
karku mogą sygnalizować o nadciśnieniu, z czego większość osób nie zdaje sobie sprawy,
łopatek o chorobach wątroby, serca lub astmie,
lędźwi – o niewydolności jelit,
krzyża – o schorzeniach narządów rodnych lub niedokrwieniu kończyn dolnych.

                                        SYGNAŁY NARZĄDÓW





http://www.maya.net.pl/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2010, 20:39:13 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Grudzień 28, 2010, 08:53:19 »

Elo !!!

Tutaj można się dużo dowiedzieć, są też pomoce naukowe i kursy. Właśnie dostałem pod choinkę duże mapy meridianów i punktów akupunkturowych.

http://www.refleksoterapia.pl/


Polecam !
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
zochna
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudzień 28, 2010, 09:32:35 »

barneyos Zainteresowały mnie te "duże" mapy meridianów i punktów akupunkturowych.
 
Mam pytanie - czy to wydanie ma nazwę i gdzie ewentualnie można je kupić?
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Grudzień 28, 2010, 09:39:59 »

elo!!

Na podanej przeze mnie stronie zakładka Produkty i potem plansze edukacyjne. Ja dostałem formatu A1 - 4 duże i do tego jedną A3, są też mniejsze A3, ceny są wyświetlone, jakość bardzo dobra - wszystko czytelne i w języku polskim.

Jedyna moja uwaga - brak mapy dłoni.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 28, 2010, 21:11:14 »

Cytat: Barneyos
Jedyna moja uwaga - brak mapy dłoni.

To akurat nie problem, gdyż dłoń stanowi tylko uzupełnienie. Najważniejsze są stopy. Dłonie możemy masować, ale zawsze będzie to tylko uzupełnienie do masażu stóp - mówię o refleksoterapii nie o akupunkturze.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 02, 2012, 13:55:38 »

Poniżej dikładna mapka rozmieszczenia receptorów na stopach wraz z opisem:





http://www.faceci.com.pl/receptory_mapa.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicalespackluporum madex world-anime kursor fifa11