Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 12:07:46


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wizje, podświadomość, sny i mistyczne doświadczenia zw. ze Ślężą  (Przeczytany 62612 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #50 : Marzec 19, 2012, 11:33:28 »

Kobieta napotkana miala racje!
Bo pierwiastek zenski to natura. Czyli i ja jestem gora:)UśmiechUśmiech Ale i rzeka tez, bo WODA to tez babeczka o wlosach blond:)
Ciekawa jest "legenda" o babach pruskich...

Chcial, czy nie chcial "rock me"Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #51 : Marzec 19, 2012, 11:56:10 »

Kobieta napotkana miala racje!
Bo pierwiastek zenski to natura.

O tak, miała rację. A natura "kobieca" - to falowanie - jest w każdym , choć w kobietach jej jakby "więcej" Mrugnięcie

Cytuj
Czyli i ja jestem gora:)UśmiechUśmiech Ale i rzeka tez, bo WODA to tez babeczka o wlosach blond:)
Tak Chichot
Pomijając JA ( jest czy nie jest ,to temat na inną, fascynującą historię Mrugnięcie ) warto zauważyć, że kiedy zdekonspirujemy samoograniczające się, samokontrolujące się "ja" , wówczas "powiesz górze posuń się - a ona się posunie "  dlatego, że możesz stać się również górą- w jakimś sensie nią jesteś. Istnienie podąża za uwagą Chichot  Stajesz się nią w chwili skupienia nań uwagi. I wodą również, wszędzie.. cała jesteś z fal, jak magnes ( to chyba Seweryn Krajewski śpiewał w "bierz mnie" Mrugnięcie )

Cytuj
Chcial, czy nie chcial "rock me"Uśmiech
Po to jest wysoka skała,
by woda ją obmywać miała ,
 by nie stęchła, by nie stała ...
Skała? woda ? .. wodno-try-skała .....  Mrugnięcie

ps.. cytat z Revolver " nie robimy tego dlatego, że Cię lubimy... robimy to, ponieważ [tu rozgląda się po kasynie wzrokiem "dotykając wszyskich graczy ] ponieważ jesteśmy TOBĄ."

Reguły "Wielkiej Gry" "wycięte" ze wspomnianego filmu Mrugnięcie 
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=7002.0
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #52 : Marzec 19, 2012, 12:22:32 »

Cytuj
Pomijając JA
Na drugi raz napisze "MY krolowa"Uśmiech

A co do tej fali, to bym polemizowala;) sinusoida i cosinusoida...

A nawet nie wiedzialam, ze Seweryn tak trafnie potrafil ujmowac istote stworzenia.
cyt." jutro bedziesz przyjacielem calej naszej piatki, la la la la la!"Mrugnięcie

A ta Sleza to jakas czarodziejska gora musi byc...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #53 : Marzec 19, 2012, 13:05:46 »

A, Ty tam nigdy nie byłaś? ja część mojego dziecinnego życia spędziłam blisko niej. Oj działo się działo... o czym nie miałam nigdy odwagi nikomu opowiadać.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #54 : Marzec 19, 2012, 13:29:31 »

Cytuj
Pomijając JA
Na drugi raz napisze "MY krolowa"Uśmiech
oki Mrugnięcie
Cytuj
A co do tej fali, to bym polemizowala;) sinusoida i cosinusoida...
Jakby to ująć w język fal ... to tylko przesunięcie w fazie , obrócenie, wirowanie Mrugnięcie

Cytuj
A ta Sleza to jakas czarodziejska gora musi byc...
Coś w niej jest. Może to odbicie nas samych ?Pragnienia, myśli, emocje.. tak jakby się szybciej i bardziej wyraźnie manifestowały.
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #55 : Marzec 19, 2012, 13:39:29 »

Z pianki  morskiej powstalam (-smy!:). W Sudetach NIGDY nie bylam (swiadomie), ale wiele ciekawostek tam sie kryje, byc moze uda mi sie odwiedzic kiedys ten zakatek.
Slyszalam, ze jest gdzies w Sudetach swiatynia wikingow, ale nie pamietam nazwy miejscowosci, to tez jakies kuriozum.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #56 : Marzec 19, 2012, 13:43:53 »

świątynia Vang. Karpacz. Sudety


Ludzie z "morskiej pianki" pozostawili swoją "podkowę" - odcisk - aż tam. I to na długo przed wynalezieniem gwoździ Mrugnięcie
Swoją drogą , jaki to mózg musiał zaprojektować hmhm.. i poskładać.

A co ciekawe, to się teraz kościółkiem nazywa Mrugnięcie Chociaż w środku ornamentyka drewniana opowiada całkiem nie chrześcijańską historię....
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 13:45:50 wysłane przez east » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Marzec 19, 2012, 13:53:11 »

east wielkie dzięki,-
pierwsze słyszę i widzę  Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #58 : Marzec 19, 2012, 14:25:37 »

Na prawdę nie wiedzieliście o Wangu ?

Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII w. Powstał jako jeden z ok. tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych) – stavkirke. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce.

W XIX w. świątynia stała się już za mała na potrzeby miejscowej ludności, która chcąc wybudować sobie nowy kościół musiała zaciągnąć pożyczkę na pokrycie kosztów budowy. Kościół był mocno zniszczony, ale nadawał się do sprzedaży w celu rozbiórki i odbudowania w innym miejscu. Wtedy norweski malarz Jan Krystian Dahl przebywający w Dreźnie skłonił pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV do jej zakupu dla berlińskiego muzeum.

W 1841 rozebraną świątynię przewieziono najpierw do Szczecina, a potem do Berlina, jednak zaprzyjaźniona z królem hrabina Fryderyka von Reden z Bukowca przekonała go, żeby przewieźć ją na Śląsk. Najpierw Odrą przewieziono ją do Malczyc, potem do Karpacza Górnego (wówczas niem. Brückenberg – Mostowa Góra).

28 lipca 1844 świątynia Wang stała się kościołem miejscowej parafii ewangelickiej i jest nim nadal. Stanowi atrakcję turystyczną Karpacza.

Konstrukcja kościoła wykonana jest bez użycia gwoździ, wszystkie połączenia zrealizowano przy pomocy drewnianych złączy ciesielskich. Wnętrze świątyni ozdobione jest oryginalnymi zdobieniami i rzeźbami. Bryła obiektu podczas prac konserwatorskich, zgodnie z XIX-wiecznymi trendami konserwatorskimi, uległa znacznej rozbudowie. Dobudowano też wysoką kamienną dzwonnicę, która chroni drewnianą świątynię przed wiatrem znad Śnieżki.


http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%85tynia_Wang

Na logikę to ta historia o rozbiórce kościoła w Norwegii "bo był za mały" się kupy nie trzyma. Chrześcijanie byli dużo bardziej praktyczni. Rozwalali starą budowlę, a materiały z niej - plus to co dokupiono - służyły za budulec większej świątyni.
Tymczasem ten kościółek przewieziono w całości po rozbiórce.
W dodatku  jest on  : uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce.

Hmhmh, śmiesznie to brzmi. Najstarszy drewniany Kościół  w Polsce - ale nie Polski. Skoro oryginalnie pochodzi z Norwegii.
Może i Wikingowie przechodzili wówczas na chrześcijaństwo, ale w XII w. (na który to datuje się powstanie kościółka ), trudno uwierzyć, że w wysokich górach ( 900 m npm ) w Norwegii, ponad 300 km od morza, w gminie, która  dziś liczy sobie 1613 osób zamieszkałych na około 1500 km kwadratowych - gęstość zaludnienia to nieco ponad osobę na km2 -  ( w XII wieku to musiało być dopiero odludzie ) powstał bez użycia gwoździ , ręcznie wycięty w drzewie .. Kościół (!). I to w czasach kiedy jeszcze na dobrą sprawę rządzili Wikingowie.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Marzec 19, 2012, 14:32:19 »

najstarszy to raczej nie-

"Tarnowo Pałuckie
Najstarszy drewniany kościół w Polsce

Pośrodku wsi stoi najstarszy drewniany kościół w Polsce. Wznieśli go w połowie XIII w. cystersi z sąsiedniego Łekna. Dzięki przeprowadzonym w ostatnich latach pracom badawczym i renowacyjnym wiemy, że najstarsze fragmenty ścian kościoła pochodzą z 1373 r. Konstrukcja dachu świątyni jest późniejsza, wymieniono ją w latach 1628-1629. Wewnątrz warto zobaczyć wykonane w latach 30. XVII w. polichromie pokrywające ściany i strop kościoła. Znajdziemy tu m.in. sceny z życia św. Małgorzaty i św. Mikołaja - patrona świątyni. Północna ściana nawy przypomina, że niegdyś tę stronę świata postrzegano jako miejsce, skąd przychodzi zło. Umieszczono na niej wizerunki dwóch szatanów. Nie wiadomo, czy skutecznie poskramiały grzeszne zapędy tarnowskich parafian..."
http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/7790,tarnowo-paluckie-najstarszy-drewniany-kosciol-w-polsce.html

ale ciekawe, może wikingowie doszli do wniosku żeby pozbyć się nieproszonego gościa Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Marzec 19, 2012, 19:02:36 »

XIII wiek i Cystersiaki, czyli jeszcze za życia templariuszy (ostatniego Wielkiego Mistrza Jakuba de Molay stracono w 1314 roku), a Ci gostkowie to umieli budować.

Trza tam koniecznie pojechać jak będzie cieplej - to tylko 90 km.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #61 : Marzec 20, 2012, 10:41:57 »

East, bardzo dziekuje za informacje! Przesliczny jest ten obiekt "Wang". Jakos niezbyt brzmi to po norwesku Mrugnięcie
Bardziej przypomina chinski. Wang (z kreseczka skosna w lewo nad a) jest typowym nazwiskiem chinczykow. Oznacza - zima, albo krol Jade (czyzby powrot Jedi:))
Zas wang (z takim haczykiem jak czesi maja nad s co czyta sie "sz") nad a, oznacza SIEC.
Jesli chodzi o te "zime" to na kompasie pa-kua (ba-gua) jest ustawienie geomancyjne, nie koniecznie pora roku, takie okreslenie.
Ale z ta Norwegia, zima, krolem, Yeti:) i sieciami, to chyba strzalik w czarne!
Duch Nortona w Karpaczu;)!
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #62 : Marzec 21, 2012, 09:44:41 »

Na pierwszy ogień należałoby wystawić twierdzenie, iż utożsamienie Ledy z Radą i tym samym z Radunią da się wybronić.

W celu nakreślenia ścieżki dowodowej należałoby się zapoznać się nieco z archaiczną zasadą wymienności liter L oraz R w zapisie słów. Ciekawe w tym świetle wydaje się to że zarówno Egipcjanie jak i monojczycy konsekwentnie zamiast uzywania litery L, stosowali zapis R. W piśmie linearnym B można spotkać domniemaną nazwę kreteńskiego miasta Lessithi jako starożytne miasto bogini Ledy w formie doryckiej Lato a w zapisie linearnym jako Rato.  Jednakże w żadnym źrodłe nie natrafiłem na chociażby próby powiazania tych dwóch słów.
Z mitologii wiemy że Leto była hiperborejska boginią, matką Apollina i Artemidy i jak nie trudno zauważyć była mieszkanką północy. Problemem jednak pozostaje lokalizacja hiperborei, której szukano niemal po całym świecie.  Aczkolwiek najbardziej wiadygodne badania choćby Sulimirskiego jednoznacznie utwierdzają w przekonaniu że chodziło o obszary jeziora aralskiego – ojczyzny archeologicznych kultur andronowa, afanasewa, etc. A warto zauważyć, że archeolodzy od dziesięciolecie toczą spór o to czy pierwszy rydwan pojawił się u andronowczyków i podbił potem indie.

Z innej strony patrząc, choćby wychodzać od wnikliwego przyglądania się genezie liter R i L i co ciekawe ich zapisie i znaczeniu zarówno w ogamie jak i w zapisie egipskim to wiadomo dlaczego akurat te dwie często bywaja wymienne. Widać to również w nauce wymowy tych liter u dzieci, litera R wymawiana jest jak L, z czasem przyjmując postać rozróżnienia.
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #63 : Marzec 21, 2012, 10:13:53 »

Takie wymienniki R i L i inne nazywa sie w jezykoznawstwie obocznosc. Daje to tylko do myslenia, bo w rezultacie wszystkie jezyki pochodza od jednej mysli. Rozbito je celowo.
Chnczyk powie np. "poplose o lulke z klemem", bo R nie umieja wymowic.
Ciekawe jest wymiennictwo B i W, bo w hiszpanskim Waka=krowa, a u innych Baka=krowa.
A z kolei to doprowadza do cyrylicy, A, B, WE, G, D itd. kolejnosc alfabetu.
Jest to niezmiernie ciekawe, bo Cyryl i Metody, to byli powiedzmy przybysze, nauczyciele z innego wymiaru.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #64 : Marzec 21, 2012, 10:26:51 »

Alfabet....


Przestawienie osi ziemi to również albo przede wszystkim zmiana wibracji w wymawianych słowach  które traciły w ten sposób swoją moc twórczą. Zmieniono również zapis i wymowę samogłosek , zastąpiono a literką e, niby nie wiele ... niby . Zmieniono też inne litery w wymowie i zapisie i w ten sposób ludzkość utraciła połączenie z pierwowzorem dzwiękowym.
W Egipcie do tej pory szuka się zapomnianego  dźwięku  który tworzy , niestety w całkowicie zmienionym środowisku nie tworzy tego czego oczekują niektórzy.

Tworzy w przestrzeni energetycznej w naszej na razie reguluje ustawienia wzorca.

Kiara Uśmiech

ps. No  proszę , może ustawimy ponownie dawny alfabet.

dawne L to teraz R

nowy alfabet ma związek z zapisem świetlnym wymawianych dźwięków
.......  A........... E
........B...........W
........X...........T

bo to idziemy dalej...
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 10:35:24 wysłane przez Kiara » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #65 : Marzec 21, 2012, 10:56:36 »

Mysle, ze niczego nowego nie odkryjemy, bedziemy poruszac sie po torusie, odchodzic, przyblizac, ale zawsze badac jedno i to samo.
Ciekawe spojrzenie na "Alfabet" (kod) daje tzw. Solfeggio scale -
Do-Re-Mi-Fa-Sol-La-Si(Ti)-Do

Ale przy okazji znalazlam kolejny wymiennik S i T Mrugnięcie
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Marzec 21, 2012, 12:08:53 »

Ale czekajcie, czy aby napewno R na L.

Przecież Jasiu mówił, że: "...towaju nie będzie, tjaktoj się zepsuł ...". A potem go spytali: Jasiu a powiedz "chór".

No to na L czy na J ?
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Kiara
Gość
« Odpowiedz #67 : Marzec 21, 2012, 12:10:27 »

Wręcz przeciwnie jak wiesz które litery należy zastąpić innymi możesz dokonać zaskakującego odczytu. a to daje zrozumienie zupełnie inne niż do tej pory.
Zburzenie Wierzy Ba -bel to było tylko i wyłącznie przestawieniem dźwięków w kodzie porozumiewania się ,zastąpiono to co słyszysz w mózgu tym co należy zapisać i wymówić.  i w ten sposób nastąpiła przekodowanie którego używamy do dzisiaj. A co to znaczy otworzyć świadomość? Powrócić do starego wzorca i zrozumienia wiedzy z przed przestawienia kodów znaczeniowych.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #68 : Marzec 21, 2012, 12:27:12 »

Po dlugim namysle odpowiadam na JOT!:)

Kiaro piszesz, "zastosowano, przeksztalcono, zmieniono", a kogo masz na mysli? "Krola Kraka"?Mrugnięcie
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #69 : Marzec 21, 2012, 12:46:22 »

Nie miła moja , mam na myśli władców naszego III wymiaru najbardziej aktywnych od początkowych czasów Atlantydy gdy przekazano im obniżoną wibracyjnie ziemię jako szkolę rozwoju duchowego dla całego rodu. By mogli rozwojem uczuciowo- duchowym a nie intelektualnie technicznym dorównać pozostałym już od dłuższego czasu będącym w tej szkole Energiom.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 12:46:45 wysłane przez Kiara » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #70 : Marzec 21, 2012, 13:07:02 »

Cytuj
By mogli rozwojem uczuciowo- duchowym a nie intelektualnie technicznym dorównać pozostałym już od dłuższego czasu będącym w tej szkole Energiom.
Czyli zmniejszyc szanse na poznanie, utrudnic dostep do prawdy. Bo dopiero, ten kto zdobedzie wiedze, bedzie mogl swiadomie dokonywac wyborow. Inaczej faktycznie bedzie tylko producentem "looshu"...
Osobiscie uwazam, ze rozwiniety intelektualnie i technicznie wcale nie wyklucza wysokiego stopnia uduchowienia i uczuciowosci, a wrecz przeciwnie, harmonizuje.

Jako malutka dygresje podam dla przykladu bledne (otumanianie celowe) tlumaczenie "Dragonow" w celu straszenia? Chyba tak...
Tlumaczenie prawidlowe - Dragoj (drogi, kochany).
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #71 : Marzec 21, 2012, 13:16:19 »

Wręcz przeciwnie jak wiesz które litery należy zastąpić innymi możesz dokonać zaskakującego odczytu. a to daje zrozumienie zupełnie inne niż do tej pory.
Zburzenie Wierzy Ba -bel to było tylko i wyłącznie przestawieniem dźwięków w kodzie porozumiewania się ,zastąpiono to co słyszysz w mózgu tym co należy zapisać i wymówić.  i w ten sposób nastąpiła przekodowanie którego używamy do dzisiaj.

A to co robisz to nie jest czasem kolejne kombinowanie umysłowe ? Przestawienia w przestawieniach, wariacje na temat wariacji... kolejne przekodowanie.
Cytuj
A co to znaczy otworzyć świadomość? Powrócić do starego wzorca i zrozumienia wiedzy z przed przestawienia kodów znaczeniowych.
Przypomina się tu pewna opowieść znużonego walką umysłu, który się w końcu poddał : " ... i opadłem na dno  a po chwili usłyszałem pukanie od spodu .. "
Okazuje się ,że tam, poza wzorcami , kiedy przestaje się walczyć, konfabulować, kombinować , zamykać czy na siłę otwierać , "stamtąd" cały czas było pukanie od spodu . Donikąd nie trzeba dążyć, nigdzie się wznosić , czy zdawać kolejnych testów , albo walczyć  bo cały czas jest to walka z tym samym .Z wyobrażeniem na temat. Szukanie
Cytuj
zapomnianego  dźwięku  który tworzy ,
nie ma sensu dopóki istnieje ten/to , co poszukuje Chichot Tworzenie dzieje się Chichot Jest Tu i Teraz .
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #72 : Marzec 21, 2012, 13:28:06 »

Trafne!
Cytuj
" ... i opadłem na dno  a po chwili usłyszałem pukanie od spodu .. "
Bo w rzeczy samej trzeba zleciec na dno, aby mozna bylo sie od niego odbic! Niektorzy juz tam pozostana, proces ten ma nazwe sedymentacji.
"Gestosci kosmiczne"Mrugnięcie
Fizyka kwantowa...
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #73 : Marzec 21, 2012, 13:48:35 »

odbić ? Czy otworzyć dno ,znaczy .. rozwalić skorupę dna ? (DNA Mrugnięcie )
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #74 : Marzec 21, 2012, 14:03:05 »

Kazdy porzadny agent ma walizeczke z PODWOJNYM dnem:) Jest przygotowany na to ewentualne rozwalanie, czyli dekonspiracje.
Caly moral polega na tym, aby PROBOWAC dostac sie do tego na samym dole. Nawet, gdy ujrzymy obrazki z utworow Dantego.
Czytalm ciekawe zdanie na temat nasion. Ze w nasieniu jest taka sila, bo wlasnie jego przeznaczeniem jest rozwalenie skorupy i ROZWOJ!
Takie to proste, a jakze zagmatwane:)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fifa11 magicalespackluporum wild-reign madex kursor