Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 07:10:15


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Egipt - luźne dyskusje  (Przeczytany 67446 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
krzysiek
Gość
« : Październik 24, 2010, 20:29:20 »

Parę tygodni temu obiecałem wrzucić na forum trochę zdjęć z mojej wizyty w Egipcie (i Jordanii) w tym roku. Oto one:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b363e6bd5451853.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5e5418b23e69105.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5b363e6bd5451853.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/20c18be7524b14c7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2c420b1dd4b8d49a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f2a16ff28297aa15.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6d6242907cd66808.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/aa2c00af999692ea.html

Zdjęcia pochodzą z terenu Gizy. Widać na nich i WP, i Sfinksa, i dziury prowadzące w głąb płaskowyżu, a nawet mnie samego  Uśmiech

Zawsze miałem kłopoty z zamieszczaniem zdjęć na forach, ale mam nadzieję, że przynajmniej w takiej formie (linków) tym razem się uda. Jeśli się spodobają, mam tego więcej.

Niech Horus będzie z Wami!

 Uśmiech Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 20:32:17 wysłane przez Dariusz » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 25, 2010, 10:20:18 »

Wielkie dzięki  Krzysiu Uśmiech 
 mam pytanie : co tojest na zdjęciu nr.66808 wyglada jak cmentarz ,ale pewnie nim nie jest  Z politowaniem
Wydaje mi się że program http://www.imageshack.us/  jest lepszy do zdjęć.
pozdrawiam Chichot
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 27, 2010, 22:40:17 »

Witaj chanell  Uśmiech Na zdjęciu, o które pytasz, widać ową wioskę, jakieś 200 metrów od Sfinksa, w której Lucyna i Bill zamierzają kupić jedną z "chat" żeby - już jako właściciele - wkopać się w głąb Płaskowyżu. Była o tym informacja na Forum parę dni temu.

Spróbuję za Twoją poradą skorzystać z imageshake'a, bo ten Fotosik jest rzeczywiście trochę ułomny. Po zdobyciu pierwszych doświadczeń z Fotosikiem, pewnie pójdzie mi już lepiej  Uśmiech.

Pozdrawiam!  Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 28, 2010, 11:46:55 »

ile stoi taka chatka?
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 28, 2010, 22:16:51 »

Jakieś 4 tysiące. Lat.  Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 29, 2010, 18:34:23 »

Dobre, dobre i błyskotliwe. Doceniam - brawo.
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 29, 2010, 18:53:22 »

Wiecie co jest tu najciekawsze...

Budowle budowane kilka tysięcy lat temu dalej stoją, a nasze dzisiejsze "bloki betonowe" gdy tylko przestaną być użytkowane zostaną zniszczone prędzej niż nam się wydaje. Nasza "architektura" jest nie trwała, natomiast starożytni budowali coś na kilka tysięcy lat, oni o tym wiedzieli, może coś przez to chcieli powiedzieć?
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 29, 2010, 22:58:22 »

Jest takie słynne powiedzenie, brzmiące mniej więcej tak: "Człowiek obawia się upływu czasu, a czas czuje respekt przed piramidami".

Jednak nie wszystkie starożytne budowle oparły się upływowi czasu - te wzniesione z cegły mułowej "paszły w drebiezgi". Ale oryginalny kamień, dzieło Natury, a nie człowieka, tak łatwo się nie poddaje i trwa. W innym miejscu pisałem niedawno, że Naczelny Architekt Wszechczasów być może osobiście ingerował przy budowie Wielkiej Piramidy, by dać nam widoczny znak swoich nieograniczonych możliwości.

Byłem na terenie Gizy już dwa razy i mam nieodparte wrażenie, że JEST ABSOLUTNIE NIEMOŻLIWE, by pierwotni Egipcjanie byli w stanie (ładny rym  Duży uśmiech) skonstruować coś tak gigantycznego! A do tego coś tak skomplikowanego, jeśli chodzi o wewnętrzną strukturę. Uwierzcie mi: kiedy się stoi obok 2,5 miliona potężnych bloków kamiennych, kiedy się weźmie pod uwagę, że niektóre płyty wewnątrz Piramidy ważą kilkadziesiąt ton, a wszystko to oparte jest o "kosmiczne" wymiary, to trudno dać wiarę teoriom, iż jest to dzieło ludzi prawie-pierwotnych. Z epoki neolitu!

Dziś mamy problemy - mimo całej XXI-wiecznej techniki - z wybudowaniem stadionów i dróg na Euro 2012. Trudno więc przyjąć do akceptującej wiadomości, że ci biegający z gołymi d..ami Egipcjanie mogli pokusić się o wzniesienie czegoś tak wyjątkowego! Gdyby to było takie proste, Papuasi z Nowej Gwinei też mieliby swoje "piramidy".

Być może rozwiązania tych dylematów trzeba szukać kilkadziesiąt metrów pod powierzchnią Gizy. Czas pokaże, jak to było naprawdę...
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2010, 11:01:24 wysłane przez krzysiek » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #8 : Listopad 07, 2010, 08:27:24 »

Dziś mamy problemy - mimo całej XXI-wiecznej techniki - z wybudowaniem stadionów i dróg na Euro 2012.

Hehe, wiesz, gdyby piramidy miały powstać w Polsce, to najpewniej nie powstałyby nawet przez tysiąc lat Język Ale w innych krajach z tym problemów nie ma. Egipt z kolei, jeśli już porównywać, był w swoich czasach mocarstwem, bardziej porównywalnym do dzisiejszego USA czy GB.
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 07, 2010, 11:25:03 »

Dziś mamy problemy - mimo całej XXI-wiecznej techniki - z wybudowaniem stadionów i dróg na Euro 2012.

Hehe, wiesz, gdyby piramidy miały powstać w Polsce, to najpewniej nie powstałyby nawet przez tysiąc lat Język Ale w innych krajach z tym problemów nie ma. Egipt z kolei, jeśli już porównywać, był w swoich czasach mocarstwem, bardziej porównywalnym do dzisiejszego USA czy GB.

Jeśli chodzi o skalę przewagi (zwłaszcza militarnej) nad państwami ościennymi, to może i było to ówczesne "USA", ale jeśli ktoś ma lepsze maczugi i generałów, to jeszcze nie znaczy, że jest w stanie seryjnie budować Wielkie Piramidy. Przez te tysiące lat dominacji zbudowali właściwie tylko jeden taki obiekt, choć "Chefren" też jest gigantyczny, ale o niej jakoś się nie mówi, bo ma znacznie mniej złożoną strukturę wewnętrzną.

Do znudzenia będę tu nawiązywać do dzieł Z.Sitchina, w których ten genialny znawca historii tych terenów dowodzi, dlaczego Annunaki wybudowali obie Wielkie Piramidy właśnie w tym miejscu. Póki co, nikt tego lepiej nie wytłumaczył.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #10 : Listopad 07, 2010, 19:44:04 »

Egipcjanie są wielkimi budowniczymi piramid, ale nurtuje mnie pytanie, co skłoniło tak leniwe, mało mobilne społeczeństwo do tak wielkich przedsięwzięć?



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Listopad 07, 2010, 19:59:08 »

Egipcjanie są wielkimi budowniczymi piramid, ale nurtuje mnie pytanie, co skłoniło tak leniwe, mało mobilne społeczeństwo do tak wielkich przedsięwzięć?



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

to zasadnicze pytanie, bo o wiele łatwiej było by uwierzyć, że piramidy wybudowali starożytni niemcy niż egipcjanie Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopad 07, 2010, 20:20:46 »

Egipcjanie są wielkimi budowniczymi piramid, ale nurtuje mnie pytanie, co skłoniło tak leniwe, mało mobilne społeczeństwo do tak wielkich przedsięwzięć?



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

to zasadnicze pytanie, bo o wiele łatwiej było by uwierzyć, że piramidy wybudowali starożytni niemcy niż egipcjanie Duży uśmiech
To rzeczywiście zasadnicze pytanie.
Co mogłoby skłonić ludzi ( nie tylko Egipcjan, ale np Polaków ) do takich poświęceń ?
Odpowiedź jaka mi się ciśnie do głowy to  ... lenistwo Mrugnięcie
Leń jest w stanie zrobić wielki wysiłek, jeśli może dzięki niemu nic już później nie robić Uśmiech
Dlatego przekonuje mnie wyjaśnienie, że Piramidy były generatorami darmowej energii.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #13 : Listopad 07, 2010, 21:29:17 »

Byłem parę razy w Egipcie i będąc stałym mieszkańcem tych okolic nie zmusiłbym się do cięższej pracy ponad wachlowanie klapkiem miłej mi istoty Duży uśmiech
Kamienie targać na jakieś piramidki?
- w życiu!!! Duży uśmiech

Kamień z którego "wykonana" jest piramida Cheopsa nie jest granitem, chociaż wewnętrzne komnaty są.
Zewnętrzne elementy są w rodzaju wapienia podobnego do trawertynu, mocno porowate, z dużą ilością "zapowietrzeń".
Istnieją teorie o produkcji tego materiału na podobnej zasadzie jak dziś produkuje się "gazobeton".
Przyglądałem się i czekam na lepsze czasy, aż ktoś to kiedyś wyjaśni.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #14 : Listopad 07, 2010, 22:21:00 »

Jutro (w poniedziałek 8 XI) na TV4 ma być wyemitowany film (o 21-ej) o odnalezionych w Gizie śladach (i to całkiem okazałych) po kolejnej wielkiej piramidzie. Zapowiada się sensacyjnie! Polecam.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Listopad 08, 2010, 08:26:39 »

Dlatego przekonuje mnie wyjaśnienie, że Piramidy były generatorami darmowej energii.

w takim razie druga istotna kwestia- to co było zasilane tym źródłem energii??,-
bo nic takiego chyba nie odnaleziono  Szok
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Listopad 08, 2010, 09:06:40 »

ELo!!

Też spotkałem się z taką opinią, że to elektrownia, i że w jakiś sposób poprzez ley lines zasilała inne miejsca na świecie.

Ale po co to komu to na razie info brak - ja przynajmniej nie słyszałem.

A może (koncepcja moja) były to lokalne CPNy dla statków powietrznych co to wtedy latały wokoło Ziemi. Przecież gdzieś musieli tankować !
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
east
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 08, 2010, 09:43:20 »

To jak już sobie gdybamy, to wg mnie ....  właśnie wzdłuż Ley Lines znajdują się "odbiorniki" tej energii, niekoniecznie elektrycznej zresztą.
Na prąd można tą energię było sobie zamienić ewentualnie.
"Odbiornikami" były kultury rozwijające się na różnych kontynentach rozlokowane wzdłuż leylines na których przecięciu znajdowały się niezwykle budowle starożytnych kultur - w tym Majów.
Energia o której mowa to energia stwórcza , skoncentrowana siła życiowa, lub prana. Przesyłana była poprzez ziemskie pole magnetyczne w formie fal stojących. Odkodowanie i pobór energii następowały poprzez umiejętne dostrojenie się do ich częstotliwości.
Uśmiech
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Listopad 08, 2010, 10:45:43 »

A dobre, dobre, takie CPNy, ale dla życia wszelkiej maści ! I to działa nadal do dzisiaj. Wymaga lekkiego remontu, ale działa.

Tylko kto za to bierze kasę, no bo ktoś musi podatki ściągać ? Pretorianie Samcia ?

Czyli tak: pokarm (i leki bo uzdrawia) dla człowieka, ropa dla jego auta, prąd dla telewizora. I jeszcze do tego darmowa wiedza prosto ze źródła.

Wszystko za free. Oj, oj totalna anarchia, jak tutaj trzymać takiego człowieka za mordę ? I politycy niepotrzebni. Same minusy. Dlatego dla dobra nas samych blokują dostępu do tego.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Kiara
Gość
« Odpowiedz #19 : Listopad 08, 2010, 12:12:55 »

Oj blisko , blisko....  Uśmiech coraz cieplej.....

Ale ten potecjal  w czakrach ziemi z ktorych mozna pobierac energie , lub nawet z jadra ziemi ( i bylo to robione do niedawna) jest bardzo zalezny od ludzkiego zycia , oraz tego co jak myslimy , mowimy i tworzymy fizycznie.

Bardzo scisle powiazanie rozwojowe nasze jest z potecjalem energetycznym calej ziemi , a co za tym idzie z moca energetyczna  czakr , ktora mozemy wykorzystywac dla naszej kreacji technicznej w fizycznosci.

Dodac nalezy rowniez energie czerpana bezposrednio ze slonca , bo z niej Ludzkosc przyszlosci bedzie korzystac w duzej mierze.

Jednak te nowe technologie wejda w zycie juz po 2012.
I prawda jest iz nie bedzie granic , paszportow , panstw i jeszcze wielu innych ograniczajacych nas struktor.
Inny system wartosci , otworzy inne mozliwosci energetyczne.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 12:50:41 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #20 : Listopad 08, 2010, 12:47:02 »

Tylko jest mały problem ze sprawdzalnością Twoich przepowiedni, Kiaro.
Zarówno tych głoszonych na forum jak i tych prywatnych.

Cóż, kolejna weryfikacja za dwa lata i chyba ostateczna…

Pozdrawiam
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #21 : Listopad 08, 2010, 13:17:06 »

Tylko jest mały problem ze sprawdzalnością Twoich przepowiedni, Kiaro.
Zarówno tych głoszonych na forum jak i tych prywatnych.

Cóż, kolejna weryfikacja za dwa lata i chyba ostateczna…

Pozdrawiam





Mam dla Ciebie propozycje ; sprobuj doszukac sie madrosci we wlasnych slowach.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 13:17:23 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #22 : Listopad 08, 2010, 13:28:55 »


Mam dla Ciebie propozycje ; sprobuj doszukac sie madrosci we wlasnych slowach.


Kiaro, fakty, to fakty a wiara, to wiara.
Mądrość słowa? Zależna jest od możliwości odczytu…  Mrugnięcie
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #23 : Listopad 08, 2010, 13:44:46 »


Mam dla Ciebie propozycje ; sprobuj doszukac sie madrosci we wlasnych slowach.


Kiaro, fakty, to fakty a wiara, to wiara.
Mądrość słowa? Zależna jest od możliwości odczytu…  Mrugnięcie



to juz tylko dla Twojej ciekawosci.
O faktach w zadnej dziedzinie i publicznej i prywatnej nie wiesz nic i wiedziala nie bedziesz dopuki ja ich nie upublicznie.

A ze robic tego nie mam zamiaru, wiec.....


Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. sfera domyslow jest bardzo zwodnicza.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 13:45:01 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #24 : Listopad 08, 2010, 13:54:43 »

to juz tylko dla Twojej ciekawosci.
O faktach w zadnej dziedzinie i publicznej i prywatnej nie wiesz nic i wiedziala nie bedziesz dopuki ja ich nie upublicznie.

A ze robic tego nie mam zamiaru, wiec.....

ps. sfera domyslow jest bardzo zwodnicza.

Kiaro, te słowa bardzo wiele o Tobie mówią, nawet nie wiesz, jak wiele.

Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.795 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zlotahodowla11 funnybunny ganghg watahanowiu black-for