Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 17:29:23


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Egipt - luźne dyskusje  (Przeczytany 67527 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #75 : Luty 06, 2011, 13:25:57 »

Kiaro mnie się wydaje, ze tam w Egipcie nie można wrzucać do jednego worka Hawassa i armii.
To, że Rząd Egiptu miał pod pieczą zabytki to jedno, ale generałowie niekoniecznie muszą słuchać Rządu, czy Prezydenta.Owszem tak , kiedy Prezydent jest silny. Kiedy słabnie sytuacja się zmienia a siła pozostaje przecież po stronie armii. Nadmieniam o tym, abyś uzmysłowiła sobie, że jest wiele grup o rozbieżnych interesach i Egipt nie jest pod tym względem wcale monolitem.

Natomiast co do informacji.

Informacja nt zapisów w komnacie może i jest dostępna , choć oficjalnie utajniona. Utajniona dla wymiernych korzyści określonych grup ludzi w Egipcie i poza nim. Zakładam tu, że Mubaraka popiera USA bardziej ze strachu przed ujawnieniem przez niego wiedzy ( na zasadzie, że lepiej wroga trzymać przy sobie niż z dala ) niż z dobroci serca. Rozpowszechnienie informacji na masową skalę przez Egipcjan zmieniłoby , uważam, zbyt wiele w skali globalnej. System boi się wzrostu masowej świadomości.
Obecność armii wokół Piramid , którym przecież zamieszki nie są w stanie nic złego zrobić, świadczy, jak dla mnie o tym, że pojawili się kolejni chętni do wtajemniczenia.
Paradoksalnie , może się to okazać dla świata korzystne, gdyż zagrożony konkurencją Mubarak ( i Hawass też, bo jadą na jednym wózku ) czując, że i tak przegrywa , może jeszcze spróbować użyć posiadanych informacji, podając do publicznej wiadomości jednocześnie wyjaśniając, że musiał je ukrywać ze względu na naciski międzynarodowe. Byłaby to desperacka próba samooczyszczenia i poprawy wizerunku w oczach opinii międzynarodowej.
Na razie jednak, póki ma wsparcie USA nie zrobi tego.

Ale to tylko takie moje political fiction Uśmiech
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #76 : Luty 06, 2011, 13:35:37 »

Wiecie,ja tez mam takie odczucie,ze ktos chcial sie dobrac,do tej skladnicy ukrytych faktow.Ale dla mnie znamiennym jest to,ze Mubarak,nie bral od razu nog za pas,jak to zrobil jego sasiad z Tunezji,wyjezdzajac z 1,5tonami zlota,pewnie sam ich nie wzial z banku i nie zaladowal,ale to tak na marginesie.Siedzac 30 lat na fotelu Prezydenta i to jeszcze w Egipcie,ma sie ze tak powiem reke na pulsie,jezeli chodzi o te starozytnosc,o ktorej tutaj mowimy.
Ale,ze cos zaczyna sie dziac,to widac golym okiem.To wrzenie w innych krajach tamtego regionu,i co wg.mnie jest wazne,zaraz rzady sie poddaja,mianuja innych.Dzieje sie to za szybko.
Teraz chyba przyszla pora na Algierie,bo tez cos tam sie zaczyna.

Wydaje mi sie,ze ten scenariusz sie dopiero rozkreca.Jeszcze kilka dni i zobaczymy,co sie z tego "wykluje".
Zapisane
JACK
Gość
« Odpowiedz #77 : Luty 06, 2011, 14:05:32 »

Z tego co wiem mają jeszcze zapasy energii na dwa dni i dwa dni na łącza ze swoją przestrzenią. Za dwa dni Ziemia ustawi się tak w kosmosie ( zmieni swoje parametry) iż utracą bezpowrotnie te możliwości.

To co się zacznie dziać za dwa dni?

Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #78 : Luty 06, 2011, 14:21:58 »

Kiara
Cytuj
To "pojedyncza "mrówka Ludzka" osiągnęła ten sukces , jej wola tworzenia dobra , wola życia w miłości osiągnęła sukces.

Były dwie drogi i dwie możliwości długo aktywne dla każdej opcji. Jednak opcja rozwoju indywidualnego z wolną wolą i rozwojem przez miłość bezwarunkową z woli "pojedynczej Ludzkiej mrówki" została aktywowana. Weszliśmy w inny paradygmat istnienia niż propagowali Zetki ( czyli Syriuszanie B , inaczej androidy) , Enki i cała grupa Elity Białego Braterstwa tworzącego Hierarchię władców.
Nareszcie jakies rozsadne rozumowanie,Kiara.To mi pasuje i jestem za i nigdy przeciw..,mimo,ze nie uznaje istnienia En-ki'ego,jego zalogi, a co za tym idzie rowniez hartowania osob przeciwnych Projektowi.Skoro nie uznaje En-ki,logicznym jest,ze zadnego hartowania osob z Chicago nie bylo.Uzywalem tego stwierdzenia tylko jako argumentu zakladajacego jego hipotetyczne istnienie.Kropka.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 14:25:18 wysłane przez Kahuna » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Luty 06, 2011, 14:23:44 »

Kiara
Cytuj
Z kim współpracuje Hawas i kto go kształcił i lansował na zajmowane stanowisko? Co robią tam Amerykanie w zagrodzonych wysokimi plotami stanowiskach archeologicznych?
Dlaczego od wielu lat starają się wypompować wodę z pod płaskowyż? Dlaczego można wejść w Piramidzie Cheopsa tylko do komnaty z sarkofagiem a do innych już nie? Dlaczego Sfinks jest tak odgrodzony iż nie można się do niego zbliżyć?


Cytuj
Jednak najbardziej strzeżono dostępu do piramid. Dlaczego?

Amerykanie nie muszą serio czy nie serio traktować przekazów Enki oni mają przekazy "śpiącego proroka" te traktują aż nadto serio.
Enki i Projekt Cheops to tylko odwrócenie uwagi no i może coś jeszcze....

bardzo trafne pytania ! też je sobie zadaję !! Uśmiech

east

Cytuj
Natomiast co do informacji.

Informacja nt zapisów w komnacie może i jest dostępna , choć oficjalnie utajniona. Utajniona dla wymiernych korzyści określonych grup ludzi w Egipcie i poza nim. Zakładam tu, że Mubaraka popiera USA bardziej ze strachu przed ujawnieniem przez niego wiedzy ( na zasadzie, że lepiej wroga trzymać przy sobie niż z dala ) niż z dobroci serca. Rozpowszechnienie informacji na masową skalę przez Egipcjan zmieniłoby , uważam, zbyt wiele w skali globalnej. System boi się wzrostu masowej świadomości.
Obecność armii wokół Piramid , którym przecież zamieszki nie są w stanie nic złego zrobić, świadczy, jak dla mnie o tym, że pojawili się kolejni chętni do wtajemniczenia.
Paradoksalnie , może się to okazać dla świata korzystne, gdyż zagrożony konkurencją Mubarak ( i Hawass też, bo jadą na jednym wózku ) czując, że i tak przegrywa , może jeszcze spróbować użyć posiadanych informacji, podając do publicznej wiadomości jednocześnie wyjaśniając, że musiał je ukrywać ze względu na naciski międzynarodowe. Byłaby to desperacka próba samooczyszczenia i poprawy wizerunku w oczach opinii międzynarodowej.
Na razie jednak, póki ma wsparcie USA nie zrobi tego.

Ale to tylko takie moje political fiction

East to co napisałeś ,to nie tylko twoje  political fiction Chichot uwazam że tak własnie jest ! Prawdę mówiąc czekam że Hawass użyje tych informacji . Niedawno Kiara pisała o tym że w Egipcie stanie się coś co zmieni wszystko ( czy coś w tym stylu ) Oby zmiany nastąpiły i to zmiany na lepsze Chichot
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
east
Gość
« Odpowiedz #80 : Luty 06, 2011, 14:46:29 »

Dzięki chanell. Zachęcony Twoim wpisem kontynuuję swoje  political fiction ....

Tymczasem Mubarak szykuje sobie "dupochron" w Niemczech..
Cytuj
Prezydent Egiptu Hosni Mubarak mógłby udać się do Niemiec na badania lekarskie na nieokreślony czas, stwarzając w ten sposób okazję do zażegnania kryzysu w swoim kraju
(..)
O możliwości takiego scenariusza, który pozwoliłby 82-letniego Mubarakowi na odejście z godnością z urzędu prezydenta, napisał w sobotę amerykański dziennik "New York Times".

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/320843,niemiecka-kanclerz-przygarnie-prezydenta-egiptu.html
Czyli rozważa schronienie się pod skrzydłami Systemu. Pomysł wyszedł z Ameryki, a neutralne Niemcy oczywiście zagwarantują "leczenie" . Takie , ze Mubarak zapomni o tym co wie Mrugnięcie

Inny news otwiera zupełnie nową perspektywę ..

Cytuj
Anonimowy członek
Bractwa Muzułmańskiego powiedział agencji AFP, że w sobotę rano dojdzie do spotkania przedstawicieli Bractwa z wiceprezydentem Omarem Sulejmanem.

Podkreślił on, że celem jego ugrupowania jest "ochrona
interesów narodu, zachowanie niepodległości kraju oraz zapobieżenie wszelkiej ingerencji, międzynarodowej lub regionalnej, w nasze sprawy wewnętrzne".
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/320830,przelom-w-egipcie-opozycja-usiadla-do-rozmow-z-rezimem.html

Egipt to nie tylko Mubarak. Nie wiemy ilu tak na prawdę ludzi z jego otoczenia posiada prawdziwe informacje i dowody. I tak sobie myślę ...
W jaki sposób Egipt mógłby stać się w regionie aż tak niezależny, żeby nikogo nie potrzebowali ?
Można być niezależnym posiadając broń atomową, albo cenne surowce, albo ..... cenne informacje.
Na przykład informacje o historii ludzkości związanej ściśle z Kosmosem.. cenne artefakty ...

Oczyma wyobraźni widzę już te tłumy turystów i naukowców zmierzających do Egiptu niczym do Mekki wiedzy.
Turystyka postawiłaby ten Kraj szybko na nogi. Nie mówiąc o światowej sławie .
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #81 : Luty 06, 2011, 14:57:56 »

Chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego iż w Egipcie rządzi wojsko , to jemu podporządkowany jest cały Egipt , nie policji.
Nikt kto posiada jakieś stanowisko nie możne mu się przeciwstawić.
Pozwolenia na wszystko wydaje wojsko i wojsko uczestniczy we wszystkich wyprawach archeologicznych w cywilu i w mundurach.
Nie ma żadnego , ale to żadnego egipskiego ministerstwa czy regionu kraju w którym nie było by jednostek wojskowych , którym podporządkowana jest administracja cywilna.
Policja jest formą zewnętrznej władzy ale władzę ma wojsko i ono o wszystkim decyduje.

To wojsko decyduje o tym , kto , gdzie i kiedy i za ile....

Nie bądźcie naiwni oni nie maja żadnych konkurentów w swoim kraju. Gdyby Hawas się czemuś kiedykolwiek przeciwstawił od dawna nie posiadał by stanowiska , które ma.
Dostęp do wszelakiej odkopanej wiedzy posiada rząd egipski i ci , którzy z nim współpracują , nikt inny nie ma i bez ich zgody na żaden teren nie wejdzie. Tam jest tyle wojska świetnie uzbrojonego że mrówka się nie przeciśnie.

Myślicie własnymi kategoriami  , tam obowiązują inne zasady.

Gdyby Mubarak czuł się zagrożony to dawno by już zwiał , on się czuje bezpieczny , wie że wojsko ma wszystko pod  kontrolą. Zamieszki są programowe w celu odwrócenia uwagi od innych zdarzeń i spowodowania tworzenia energii im niezbędnej.

Bez energii nic nie można zrobić posiadając nie wiem jakom wiedzę. Już pisałam nawet jeżeli skonstruujesz super samochód ( bo otrzymasz dostęp do wiedzy jak to zrobić) to on i tak i tak nie pojedzie bez energii. To chyba proste?

I jeszcze coś... ten mały szczegół , który go uruchomi nie został znaleziony.

Czyli nici z tego...

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Co będzie za dwa dni? Powrót do "normalności" bo już nic nie można zrobić  w sprawie cofnięcia osi ziemi do miejsca które utrzymywało ją w paradygmacie przesuniętym od wzorca Stwórcy.

Za dwa dni miniemy punkt ostatniego odchylenia wyznaczającego przestawiony wzorzec. To ostateczne i nie odwracalne. Światło , wiedza płynąca z kosmosu coraz bardziej będzie napełniała naszą przestrzeń otwierając nam dostęp do wiedzy wzorca Jedni , wiedzy Jedni.

Już nie będzie można Ludzi utrzymywać w pół świadomości z odwróconą i niekompletną wiedzą , która miast nas wynosić blokuje nam rozwój.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 14:58:18 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #82 : Luty 06, 2011, 15:16:09 »

Cytat: Kahuna
Skoro nie uznaje En-ki,logicznym jest,ze zadnego hartowania osob z Chicago nie bylo.Uzywalem tego stwierdzenia tylko jako argumentu zakladajacego jego hipotetyczne istnienie.Kropka.

I tu się Kahuna mylisz. Utrzymywałam swego czasu dość bliski kontakt mailowy i na skype z Basią Parzoch, która jest byłą jaskółką i przyjaciółką Sławy. I znam jej osobiste relacje o tym zdarzeniu. Były autentyczne i szczegółowe. Nie posądzam Basi i Sławy o kłamstwo. Zresztą, potwierdziła to jeszcze inna osoba będąca blisko tamtych wydarzeń.
Inna sprawa, kto rzeczywiście stał za tym hartowaniem. Hartowanie jednak było, to fakt.

Pozdrawiam  Uśmiech

Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #83 : Luty 06, 2011, 19:05:09 »

No cóż Krzysiu arteq wiedział co robi i zasiał wokół mnie "wiem ale nie powiem..." czyli kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą  ... ale tylko dla niektórych nie myślących samodzielnie , bowiem kłamstwo prawdą się nie stanie nigdy. To taka mała dygresja.
Kiaro, Kiaro, znowu te Twoje insynuacje - wiele już było ich z Twojej strony i żadna nie była prawdą - żadnej nie byłaś w stanie dowieść i z wielu musiałaś się wycofać. Dlaczego ponownie uciekasz się do tego?  Nie rozumiem dlaczego teraz mnie chcesz obarczyć konsekwencjami swojego zachowania? Przecież to właśnie Ty uciekałaś od odpowiedzi, wyjaśnień - ja nigdy. To Ty sugerowałaś - nawet wprost zapewniałaś - o swojej "wiedzy" i... na zapewnieniach się kończyło. Tyle osób prosiło Cię o wyjaśnienia - i w zamian wykręty. Naprawdę jestem zaskoczony Twoimi sugestiami, że to ja miałem coś wspólnego z Twoimi wykrętami. Ciągle te manipulacje - czy nie widzisz, że coraz mniej osób się na to łapie?
Kibicuję Ci z całych sił abyś wyjaśniała, była otwarta na dyskusje i pytania.

Dlaczego od wielu lat starają się wypompować wodę z pod płaskowyż? Dlaczego można wejść w Piramidzie Cheopsa tylko do komnaty z sarkofagiem a do innych już nie? Dlaczego Sfinks jest tak odgrodzony iż nie można się do niego zbliżyć?
Nie potrafię podać konkretnych powodów które to czynią. Mogę natomiast przytoczyć bardzo wiele bardziej logicznych - nawet zwykłe prace budowy są zagrodzone i zamknięty wstęp osobom postronnym - czyżby każdy z deweloperów prowadził tajne wykopaliska? Nie, chodzi o bezpieczeństwo. Jest bardzo wiele zabytków w których dostęp dla turystów jest częściowy. Najczęstszymi powodami są prace archeologiczne, restauracyjne czy najzwyczajniej dbałość o ochronę - np. mikroklimat.   

Ale oni kradną wówczas , a nie rozbijają  w drobny mak gliniane figurki , których było pełno potłuczonych na podłodze.
To wskazywało na poszukiwanie czegoś co mogło by być ukryte w takiej figurce. Robili to ludzie , którzy dokładnie wiedzieli czego i gdzie szukać. Nie sądzę żeby robili to pracownicy muzeum , zbyt duże ryzyko utraty dobrej pracy , której w Egipcie zbyt wiele nie ma.
Och Kiaro, gdyby zniszczeń dokonywali ludzie którzy "dobrze wiedzą" czego szukają to nie działaliby tak po omacku. Wiedzieliby dobrze do której figurki dotrzeć, a stary reżim był jeszcze na tyle silny, że nie musiałby działać w tak wandaliczny sposób. Nie wspomnę już o tym, że wcześniej mieli bardzo wiele czasu aby figurki, mumie prześwietlać i to bez zawracania na siebie uwagi.
W takim bałaganie ludzie mogli np. usłyszeć pogłoskę np. o cennym brylancie umieszczonym w jednej figurce... reszta potoczyłaby się sama - kosmiczny zysk kontra niepewna w takich okolicznościach praca.
Jak było naprawdę? Nie wiem, ale te tłumaczenia są bardziej logiczne.

Cytat: Kiara link=topic=5916.msg73497#msg73497 date=1296993257Zamieszki były , ale nie aż tak olbrzymie  i to w centrum Kairu , nie w muzeum. [...
Niby turyści mieli być chronieni , no niby. Skoro najspokojniej było pod piramidami i tam było wojsko , to tam powinny być kierowani turyści i  stamtąd  eskortowani do ośrodków wczasowych. A tak nie było?
Dlaczego wojsko nie otoczyło muzeum wiedząc iż tam są najcenniejsze egipskie skarby? A odcięto dostęp do piramid?
Może dlatego, że w okolicy samych piramid nie ma takiej bazy turystycznej aby zmieścić tam tysiące turystów? Może dlatego, że bazy turystyczne są nawet do dzisiaj jednymi z najbezpieczniejszych miejsc? Może samo wojsko w obliczu przewrotu nie wie jak się zachować, kogo stronę trzymać? Wszak wojskiem dowodzi generalicja która nie chciałaby spadać ze swoich stołków...

ps. Jeżeli jawią się przed kimś różne elementy jakiejś układanki , to nie powinno ich się selekcjonować ograniczonością własnego umysłu ( bowiem cudzy robiący tą układankę  może być o wiele bardziej wszechstronny) , należy je pozbierać wszystkie  i starać się złożyć w całość tworzącą logiczną choć czasami mało zrozumiałą dla nas opowieść.
Kiaro, powtarzasz się. Wielokrotnie forumowicze słyszeli zarówno wprost jak i pomiędzy wierszami, że jesteś "wszechwiedząca" i najlepiej poinformowana, a oni skoro Ci nie wierzą to są ograniczeni w jakiś sposób. Nie znudziło Ci się to? Osobiście właśnie układam tę układankę i wiele Twoich puzzli nie pasuje. Gdy to mówię - oburzasz się, uciekasz, pomawiasz, insynuujesz. Szkoda.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 19:05:57 wysłane przez arteq » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #84 : Luty 06, 2011, 19:14:01 »

Kiaro, ja widzę, że Ty uważasz się za rodowitą Egipcjankę Uśmiech Tyle wiesz o tym kraju ..

Ze słów , które piszesz wynikałoby, że tym krajem rządzi wojskowa hunta. Gdyby tak istotnie było to wszelkie zamieszki zduszone zostałyby w zarodku, a nie byłoby tego co jest teraz. Mubarak nie szukałby schronienia aż w Niemczech, skoro armia go chroni ?.  Poza tym hunta nie potrzebowałaby obstawiać Gizy bo i po co, skoro już i tak wszystko wiedzą i od dawna mają wszystkie sznurki w rękach ? A jednak , moim zdaniem nie mają tych sznurków, a bardzo chcieliby je mieć.

Jak sądzę sytuacja tam jest wielce skomplikowana i teraz na wielu poziomach ona się na raz rozgrywa. Armia pewnie ma tam wielką władzę, ale musi się liczyć z zewnętrznymi uwarunkowaniami politycznymi , z uzależnieniem od sojuszników. Gdyby tak nie bylo o Mubarak i Hawas zostaliby zmieceni przez wiatr historii już dawno temu.
I jeszcze raz - nie odnoszę się do kwestii Arki Przymierza i zagubionych do niej kluczyków Mrugnięcie tylko do wartości informacyjnej tego , co potencjalnie może się znajdować w Komnacie Zapisów. Informacja w dzisiejszym świecie jest nawet bardziej cenna niż złoto.

A jeszcze bardziej niż posiadanie tej informacji groźne dla Systemu jest jej potencjalne ujawnienie.
Gdyby Mubarak nie posiadał żadnych informacji to pies z kulawą nogą by się za nim nie obejrzał nie mówiąc o oferowaniu mu schronienia w Niemczech. Musiałby on radzić sobie sam uciekając z całym majątkiem do jakiegoś neutralnego kraju jak niegdyś uczynili to hitlerowcy wiejąc do Brazylii. I musiałby się modlić , aby nikt sobie o nim nie przypomniał . Nie musi tego robić, bo coś wie i nie ujawnianie tego jest jego jedyną gwarancją ochrony i dostatniej starości. Wie na przykład gdzie i jakie informacje na temat ludzkości zostały odkopane w Egipcie i bezpiecznie ukryte. W razie jego niespodziewanego zniknięcia lub "nieszczęśliwego wypadku" te informacje mogłyby wycieknąć w świat, a na to hegemoni tacy jak USA nie mogą sobie pozwolić na razie.

Co nie oznacza, że informacje te nie wyciekną i tak, tylko , że już z innych źródeł. Od innej władzy na przykład.
Natomiast intryguje mnie Twoje przekonanie Kiaro co do tych dwóch dni. Powiesz coś więcej, czy ma pozostać to nieweryfikowalną , słodką tajemnicą ?

political fiction writer
East Uśmiech
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #85 : Luty 06, 2011, 19:14:12 »

Arteq nie rajcuj się już tak, Kiary nie przegadasz - zresztą Ciebie też nie idzie, macie coś wspólnego.


==========================================================

Mogę Wam zadać pytanie?
Chodzi Wam o prawdę? Czy o to czy Wy macie rację?

scaliłam posty chanell
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 22:13:29 wysłane przez chanell » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #86 : Luty 06, 2011, 19:20:48 »

Ja mam swoją wersję politycznej fikcji Mrugnięcie i się jej trzymam , Seventer Mrugnięcie Prawdy sie chyba nie dowiemy mając tak mało rzetelnych informacji ..
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #87 : Luty 06, 2011, 19:22:47 »

Nie chodzi mi teraz o samą prawdę ale o intencje Kiary, Artqa i reszty. Bo wiesz nie wszystko jest w jednym kolorze i potrafi się zmieniać.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #88 : Luty 06, 2011, 21:27:28 »

"Kiaro, ja widzę, że Ty uważasz się za rodowitą Egipcjankę Uśmiech Tyle wiesz o tym kraju .. "

Nie east, nie uważam się za kogoś takiego , są to Twoje bezpodstawne insynuacje.

Gdybyś zadał pytanie skąd wiem?
Odpowiedziała bym , jestem w stałym kontakcie z kimś , kto od wielu lat mieszka w Egipcie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #89 : Luty 08, 2011, 00:59:02 »

Posty na temat tymczasowego rządu USA przeniosłam do Hydeparku.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Luty 08, 2011, 08:19:43 »

Czyżby początek rewolucji światowej ?                                                8-2-2011

Kategoria: Polityka-NWO-Spiski/ Świat
Autor: GlobalnaSwiadomosc



Kryzys ekonomiczny trwa i nie widać  jego końca. Ceny żywności i surowców szybują w górę. Wzrasta ilość i natężenie kataklizmów oraz anomalii pogodowych. Sytuacja polityczna w świecie wydaje się być coraz bardziej napięta.  Do tego wszystkiego w przerażającym tempie rośnie ilość krajów objętych zamieszkami i demonstracjami. Czy program "Web Bot" miał rację, przepowiadając początek rewolucji światowej w 2011 roku i wielkie zmiany na świecie w roku 2012 ?

 

Jeszcze niedawno, zamieszczone u nas półtora roku temu: artykuł i wideo z  konferencji w Los Angeles, z udziałem Jay Weidnera i Sharron Rose (link do artykułu  oraz link do wideo), były przez większość odbierane z dość dużym przymrużeniem oka. Dlaczego ?

Otóż, w swoim wystąpieniu Jay Weidner wspomina o bardzo specyficznym programie komputerowym o nazwie Web Bot (link), który został stworzony do analizy zachowań w internecie, aby przewidywać zmiany ekonomiczne i zachowania giełd światowych. Zamierzenia te z jakichś powodów zostały później zaniechane i program rozbudowano i przerobiono tak, aby przewidywał różnego typu zdarzenia na świecie z dużym wyprzedzeniem.

Wiem - to brzmi fantastycznie i trudno uwierzyć, aby taki program działał niezawodnie. 

Co jednak zastanawia, to fakt iż program ten przewidział  zamach na WTC, kryzys ekonomiczny ostatnich lat oraz początek czegoś w rodzaju ogólnoświatowej rewolucji w 2011 roku, która wraz z innymi zdarzeniami doprowadzi do wielkich zmian na świecie, w roku 2012.

Jay wspomina także o zaniku heliosfery (pola magnetycznego, chroniącego ziemię przed promieniowaniem z kosmosu) oraz o tym, że ziemia jest bombardowana strumieniem silnie naładowanych cząsteczek, napływających do nas z centrum galaktyki. Bombardowanie to miało by doprowadzić do zmian u ludzi, także w sferze odczuwania i świadomości, co w konsekwencji, jako jeden z wielu efektów, mogło by doprowadzić do wspomnianej wyżej, społecznej rewolucji światowej.

O silnym promieniowaniu, jakiemu ostatnio poddana jest ziemia, napisaliśmy już serię artykułów, w których nie tylko niezbicie wykazaliśmy, że ma ono miejsce, ale także fakt iż ma ono znaczący wpływ na genotyp człowieka (link do artykułu i link do naszego monitoringu tego zjawiska).


Teraz wygląda na to, że przepowiednia Web Bot, dotycząca początku rewolucji na świecie w 2011 roku, może się jednak naprawdę spełnić. 


Zdjęcie poniżej: masowe protesty w Serbii (5 luty 2011) - źródło: AFP 



Trudno jest komukolwiek zaprzeczyć, że w ostatnim okresie świat ulega ogromnym zmianom. Mamy wciąż trwający światowy kryzys ekonomiczny. Spora część europejskich krajów (i nie tylko) znajduje się na krawędzi bankructwa. Świat nękany jest narastającymi anomaliami pogodowymi i kataklizmami, które przyczyniły się do wzrostu cen żywności i surowców jak i pogłębienia aktualnego kryzysu. Wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej na ziemi oraz ww. promieniowanie kosmiczne, dopełniają ten mocno niepokojący obraz naszej aktualnej rzeczywistości. 

Ludzie na całym świecie odczuwają te zmiany, co powoduje wzrost ich wewnętrznego niepokoju, przede wszystkim o swoją przyszłość i przyszłość swych rodzin. Ten niepokój jest  jedną z ważnych przyczyn organizowania masowych protestów, które w miarę upływu czasu ogarniają coraz większą ilość  krajów.

Po necie krążą, często całkiem zasadne spekulacje, iż niepokoje te są umiejętnie przez "czynniki zewnętrzne" podsycane. Jedni oskarżają o to bezpośrednio USA, inni tajne organizacje o zasięgu światowym. Jedno jest pewne: ktokolwiek (jeśli) za tym stoi, dobrał ten a nie inny moment celowo. 



Mało ludzi zdaje sobie sprawę jak aktualnie wielka jest skala zamieszek i protestów, i że w aktualnym stanie nie można już mówić o lokalnej sytuacji ludności jako jedynym ich powodzie.

Niezadowolenie ludzi z reguły ukierunkowane jest na ich rząd, lub jakiegoś polityka, ponieważ tam dopatrują się oni winnych swojej sytuacji (i w dużej mierze słusznie), ale nie znaczy to że jest to jedyna prawdziwa przyczyna ich niepokoju.

Poniżej przedstawiamy cząstkowe i pobieżne zestawienie tego, co się w ostatnim czasie na świecie dzieje:
w maju 2010 zamieszki i demonstracje ogarnęły Rumunię i Irlandię (link) 
protesty i zamieszki w Grecji (2009 i 2010)
protesty i zamieszki nie ominęły też Hiszpanii (link) i Francji
zamieszki w Argentynie
coraz częstsze protesty w Rosji (link) i to mimo twardej postawy Putina w tej kwestii
niepokoje społeczne i demonstracje nie ominęły także Niemców
masowe protesty w Jordanii (link)
protesty i walki w Tunezji, które ogarnęły cały kraj
protesty i walki w Egipcie (cały kraj)
masowe protesty w Serbii (link i link)
masowe protesty w Jemenie (link)
planowane na 13 lutego demonstracje w Tajlandii (link)

 

Niektóre hasła, które można usłyszeć w ww. protestach są nam - Polakom dobrze znane: "rząd powinien być dla ludzi a nie odwrotnie", "arogancja władz", itp. Hasła te są nam tak samo bliskie teraz, jak i przed 30 laty. 

Kiedy weźmiemy pod uwagę ww. kryzys, narastające kataklizmy i jak pożar rozprzestrzeniające się po świecie niepokoje społeczne, to łatwo jest przewidzieć, iż także sytuacja polityczna na arenie międzynarodowej będzie się stawać coraz bardziej napięta, co w konsekwencji może doprowadzić do konfliktów zbrojnych, na nieznaną naszemu pokoleniu skalę.

Pierwszym sygnałem tego może być fakt, iż amerykanie wysyłają do Egiptu swoje oddziały zbrojne (link i  link).

 

Zdjęcie poniżej:  USS Kearsarge warship (źródło: http://info-wars.org)
 

 

Czy w tej sytuacji można uznać, że Web Bot miał rację ? Czy mamy do czynienia z początkiem światowej rewolucji społecznej i wielkich przemian światowych ?


Tego jeszcze nie wiemy na pewno, ale wiele to zapowiada i dlatego warto obserwować co się na świecie dzieje, ponieważ jeśli Web Bot jednak miał rację, to powinnismy zacząć się jako Polacy, przede wszystkim lokalnie organizować, aby przygotować się na nadchodzące, bardzo ciężkie czasy.

Raczej nie liczył bym na nasz rząd. Jeśli ktoś jednak zamierza naszym politykom zaufać, to niech najpierw porozmawia z ofiarami ostatnich powodzi.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #91 : Luty 08, 2011, 11:04:40 »

Cytuj
jeśli Web Bot jednak miał rację, to powinniśmy zacząć się jako Polacy, przede wszystkim lokalnie organizować, aby przygotować się na nadchodzące, bardzo ciężkie czasy.

Jak czytam takie sprytnie umieszczone wstawki osadzone w publicystycznych tekstach to aż zastanawiam się czasami , kto płaci tym pisarzom za ich twórczość.
Należy zasiać niepewność , strach, by wymusić organizowanie się ... wokół kogo i czego - nie podają. Ale założę się , że cudowne panaceum na tzw "ciężkie czasy" już ktoś sprytny ma. Oczywiście w imię dobra wszystkich ludzi. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby tym kimś okazało się ... NWO . Niczym diabeł z pudelka wyskoczy kiedy nastanie odpowiedni czas .... czas w którym będziesz szukał lokalnie kogoś/czegoś do czego byś mógł się przyłączyć, aby poczuć się bezpieczniej ( ze strachu oczywiście).

Na końcu tekstu jest niby niewinna wzmianka o tym, żeby nie ufać rządowi, ani politykom. Najlepiej nikomu. Nigdy i pod żadnym pozorem. Tak tak .. w ten sposób  łatwiej przecież Cię kontrolować ..

Ach, no i słuchać się musisz Web Bota Uśmiech Maszyna prawdę Ci powie.

Coraz bardziej skłaniam się ku przekonaniu, że coraz więcej tzw "wolnościowych i niezależnych" portali to  tak na prawdę narzędzia w rękach Systemu. Możliwe, że nie uświadamiają sobie sami, ze nimi są.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Luty 08, 2011, 11:30:39 »

Coraz bardziej skłaniam się ku przekonaniu, że coraz więcej tzw "wolnościowych i niezależnych" portali to  tak na prawdę narzędzia w rękach Systemu. Możliwe, że nie uświadamiają sobie sami, ze nimi są.

to racja east, ale czy to znaczy żeby ich w ogóle nie czytać?,-
no i w kontekscie powyższego stwierdzenie- "przekaźnik jest przekazem" niemal się materializuje Mrugnięcie

pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 11:31:01 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #93 : Luty 08, 2011, 11:46:56 »

east bardzo słuszne spostrzeżenia info z Los Angeles jest nastawione na projektowanie rzeczywistości wedle ich scenariusza.
Tak trzymaj i pisz co czujesz i myślisz.

Ludzie to nie maszyny mają uczucia i nie do końca są przewidywalni wedle komputera  i programu maszyn.

Mamy się nie dać sprowokować!

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. we Francji odbyła się konferencja przedstawicieli wielkiej finansjery , ktora ustala w co inwestować by czerpać największe zyski współcześnie. Wyeliminowali wszystkie produkty techniczne , ludzie kupują ich coraz mniej.
Została tylko żywność!
Podjęli decyzje podniesienia cen a tym samym zwiększy się dochód i podatki. Ale najpierw trzeba wywołać sztucznie psychozę jej braku. Co ogólnie jest robione na świecie , pomimo iż żywności wcale nam nie brakuje!

Ja mówię temu NIE! NIE! NIE! i STOP!!!! DOSYĆ TEGO!!!!

Jest to jedno wielkie oszustwo na skalę globalną. Wyjściem z sytuacji jest zwiększenie produkcji żywności u nas w POLSCE ona jest podstawą wyjścia z kryzysu.
W najbliższej przyszłości ona będzie najcenniejszą kartą przetargową , zdrowa ( bez sztucznych nawozów) żywność.


Pracowników francuskich fabryk samochodowych wysyłają do pracy do Rosji z powodu braku produkcji , a tym samym pracy we Francji.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 12:29:27 wysłane przez Kiara » Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #94 : Luty 08, 2011, 12:08:35 »

Kiara,jestem jak najbardziej za tym co piszesz.
A odnosnie tej pracy na Ukrainie czy w Polsce,to wiadomo jak jest.Ludzie zarabiaja mini w porownaniu z placami w zach.europie.Dlatego fabryki sie przenosza na te tereny,Ale,wydaje
mi sie,ze i u nas ludzie sie budza ze snu i juz nie tak chetnie ida do pracy za 200euro.
A jeszcze troche i calkiem sie to wszystko sypnie.Teraz dzieje sie wszystko znacznie szybciej.To na pewno jest to przyspieszenie o ktorym wszyscy mowia,zreszta na naszym forum rowniez.
Ale jezeli spojrzec na srednia place,ktora podaje GUS,to jak najbardziej,jest ona porownywalna z zach.europa.Tylko gdzie,pytam sie ludzie zarabiaja tyle ile oni podaja?
Wydaje mi sie,ze jest to takze manipulacja,zeby bylo cicho,bo na pewno ludzie sie zdziwia,ale beda siedziec cicho.Tak to jest dobrze!
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Luty 08, 2011, 12:25:22 »

..no tak do nas, do Rosji,- mogę tu przytoczyć historię którą znam os. z pobytu w Ulsterze-
otóż w miejscowości w której mieszkałem była stara fabryka tekstyliów, i dalej stoi- pusta!, bo zanim otwarli granice, właściciel przeniósł produkcję właśnie do Polski(rok 40/05), a gdy już stamtąd wyjeżdżałem dowiedziałem się, że maszyny już są w Indiach- bo Polska za droga!
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 12:25:52 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #96 : Luty 09, 2011, 22:10:23 »

Niezwykły film nagrany podczas demonstracji w Kairze:

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Upiorny-jezdziec-apokalipsy-objawil-sie-demonstrantom-w-Egipcie,wid,13117208,wiadomosc.html

Przyjrzyjcie się uważnie dolnym partiom obrazu. Niesamowite i złowieszcze  Szok
Zapisane
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #97 : Luty 10, 2011, 14:30:06 »

a może jednak lepiej przykuć uwagę do Apokalipsy św. Jana, a nie jakichś sekciarskich Projektow cheops. W biblii ostrzeżono, że przed Sądem Ostatecznym, bedzie wielu fałszywych proroków, żebyście nie dali się zwieść...
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #98 : Luty 10, 2011, 14:36:15 »

A jeśli to św. Jan jest fałszywym prorokiem?
Zapisane
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #99 : Luty 10, 2011, 14:52:03 »

a jeśli Biblia to dzieło Szatana ?

A może Szatan stworzył Ziemię w celu zamieszania ?

w PC Jezus jest bratem Enkiego. Ciekawe co było pierwsze Enki w  Projekt Cheops czy Jezus w Biblii?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.183 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kalinowatyper devilssoldiers amigos film akademiajazdykonnej