Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 11:49:04


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt  (Przeczytany 1160 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nagumulululi
Gość
« : Listopad 28, 2010, 18:38:07 »

Witaj nagumulululi,
Ciekaw jestem źrodła określenia bzu jako podwójnego słońca. Nie zaprzeczam że jest to w moim kontekscie alchemicznego czarnego słońca w parze ze złotem. Bez w istocie jest w ogamie miesiacej przesilenia zimowego, czyli dwugłowego bóstwa przejscia z nowego do starego. Podwójne slońce runiczne w znaku Sowelo to w istocie swatyka choć nie pojmuje ze nikt tego nie określa mężem 44, za wyjatkiem Mickiewicza, Uśmiech. Z drugiej strony w ten proces wpisuje sie doskonale faza nigredo w achlemi czyli faz totalnej depresji i zejscia w krainę śmierci, w ciemność która jest prawdziwym źrodłem mądrości wbrew oczywiscie publikowanym tu amerykanizom, Uśmiech. Tak sobie przypominam historie wielu hinduskich guru, którzy lata spędzili na totalnej depresji nim ujrzeli cokolwiek w ciemności. W tym, zjawisku światło powstaje na skutek integracji z ciemnością.
Edit:
Przy okazji ciekawe dlaczego akurat wedle wielu chrzescijańskich legend chrystus właśnie umierał na krzyzu z czarnego bzu. Możliwe że powstały one w trakcie alchemicznych konotacji w sredniowieczu. Ale dlaczego Judasz również powiesił sie na takim drzewie?
Posluhuje sie tym okresleniem od niedawna i zalozylem analogie do wszystkich par przeciwienstw.
Np.tak, to krzew o miekim drewnie, wiec symbolizuje pierwiastek zenski ale "dziala" dopiero w parze pierwiastkiem meski, czyli drzewem twardym. A to przywoluje mitologie polnocy, powstanie pary ludzi, Ask i Embla, ktorzy powstali wlasnie z kawalkow roznych drzew. To prowadzi do psychiki, gdzie oba pierwiastki, meski i zenski musza harmonizowac aby osiagnac oswiecenie.
Stad smierc Jezusa na krzyzu/palu z miekiego drewna symbolizuje "wykrwawienie" sie Ego, konieczne do wstapienia na wyzszy poziom. Ale to moja, moze karkolomna interpretacja.
Ale to dobrze odpowiada fazie nigredo, oczyszczania, czyli pozbycia sie wszystkich dogmatow
i nabytej wiedzy az do poziomu niemowlecia aby moglo z tego zablysnac swiatlo prawdziwej madrosci.
pozdrawiam
Nadal jednak bedę dopytywał skąd to powójne słońce czarnego bzu wzięło się u ciebie. Prawdę mówiać dzięki temu zachaczyłem o ciekawy motyw który zaprowadził mnie do Indii i do swastyki. Tak sobie ostatnio myślę że tu nie chodzi o światło słońca w przypadku swastyki, może dlatego jest to czarne słońce. Dodatkowo ważne może się okazać że to właśnie 13-ty miesiąc celtyckiego kalendarza i może śmieszne grzyby wyrastające na bzie zwane uchem judasza.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 18 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

foxlive pyn grotasmierci k-l st-fu