Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 11:01:15


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa strona Projektu.  (Przeczytany 67040 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
maj46x
Gość
« : Wrzesień 19, 2008, 11:29:00 »

Za jakiś czas pojawi się zupełnie nowa strona główna Projektu Cheops.
Poniżej przedstawiam jej wstępny wygląd.Komentarze mile widziane.

Nie jestem twórcą tej strony, jednak komantarze przekażę odpowiedniej osobie Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 11:35:19 wysłane przez maj46x » Zapisane
Joel
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 19, 2008, 11:33:34 »

Logo mi przypadlo do gustu, jest naprawde fajne i ten motyw hieroglifow po bokach - cudo. Tylko ten niebieski panel po prawej... Jakby nie co psul klimat, ale nie ma co narzekac, zycze powodzenia w dokanczaniu prac !

Pozdrawiam,
Joel.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 11:35:43 wysłane przez Joel » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 19, 2008, 13:03:25 »

Ladna , ladniejsza od poprzedniej, moze na dole ciut za duzo jednej barwy mozna dozucic jakis motyw lub napisy , albo takie gwiazdki jak na boku.
Ogolnie bardzo dobra, gratulacje.
Kiara Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 14:19:17 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 19, 2008, 13:06:15 »

Witam.
MAJ46x, strona b, fajna, najważniejsze że czytelna.

Ps. Czemu nie chcesz administrować, czy moderować? Coś Mrugnięcie

Witaj Joel-u.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 19, 2008, 13:09:24 »

No nawet fajne, jak dla mnie może być Duży uśmiech
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 19, 2008, 14:30:31 »

Amatorszczyzna pachnie..
Zapisane
maj46x
Gość
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 19, 2008, 14:44:48 »

Amatorszczyzna pachnie..

Strona powstaje prawie od ROKU - co wiąże się z pisaniem skomplikowanego kodu ( nie jakiś tam html...może JohnyVodka się wypowie w tej kwestii lapiej)
PS. Dariusz - jest dwóch Adminów:) Ja chyba swoje zrobiłem już od 3 lat na starym forum:)Niech inni też się w to ,,pobawią'' Uśmiech idę dalej Uśmiech Pozdrowienia
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 14:51:09 wysłane przez maj46x » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 19, 2008, 14:56:00 »

Rok? stron się nie robi rok to w czym to robiący pisze Szok
Zapisane
JohnyVodka
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 19, 2008, 15:14:27 »

Witam wszystkich,


to co widzicie to jest przygotowany layout nowo powstającej strony, który został zatwierdzony przez zarząd fundacji. Co się z tym wiąże - na jego podstawie zostanie zbudowany portal!!!

Jak zapewne wiecie, na stronie zawsze niusy bądź sesje pojawiały się z pewnym opóźnieniem. Wynikało to z tego, że dodawaną treść trzeba było przerobić na kod html i w odpowiednim miejscu na serwerze ją dorzucić. Pamiętajcie, że nikt z fundacji nie ma o html'u zielonego pojęcia - a obecny sajt to "pure html"!!!
Dla większości z was menagery zarządzania treścią tzw. CMS to żadna nowość, ale dla fundacji tak.


Na pewno co po niektórzy (ci bystrzejsi Mrugnięcie ) zauważyli DropDownList z napisem: "choose your language"

Oznaczać to może jedno: statyczną liczbę języków - bądź dynamiczną Uśmiech Odpowiedź jest następująca: jeżeli trzeba dodać nowy język, to nie ma z tym najmniejszego problemu!!!

I tu tak naprawdę tkwi siła nowo powstającego portalu!!!


Amatorszczyzna pachnie..

ejj.. wąchałem swój monitor - ale nic nie czuje Chichot

a tak na poważnie, to wygląd może ci sie niepodobać - bo to indywidualna sprawa. Jeżeli przedstawiony przeze mnie powyższy opis funkcjonalności nie przemawia do ciebie, to znaczy, że nie znasz takiego pojecia jak Globalization Mrugnięcie
Zapisane
JohnyVodka
Gość
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 19, 2008, 15:17:56 »

Rok? stron się nie robi rok to w czym to robiący pisze Szok

10miesiecy z dużymi przerwami Język, a tak na poważnie wszystko ruszyło od kwietnia.

Jeżeli pytasz o technologie to w .Net Framework.
Zapisane
Stanley
Gość
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 19, 2008, 18:38:35 »

Za jakiś czas pojawi się zupełnie nowa strona główna Projektu Cheops.
Poniżej przedstawiam jej wstępny wygląd.Komentarze mile widziane.

Nie jestem twórcą tej strony, jednak komantarze przekażę odpowiedniej osobie Uśmiech

Witaj >Maj46x<
Wg mnie bardzo ładna. Mam tylko jedną sugestię - czy mógłbyś przekazać jej twórcom, by w sesjach zadawane pytania były wyróżnione "boldem"?
- Nie chodzi o jakiś rodzaj szukania, ale o to, że dużo łatwiej rozumie się kontekst odpowiedzi, kiedy właściwie zrozumie się pytanie, z czym - z tego co zdążyłem się zorientować - wielu "wojowników mroku" ma nieprawdopodobne problemy. Dzięki i Pozdrawiam.
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 19, 2008, 19:51:02 »

Ja mam takie głupie pytanie, czy ten layout jest dla strony projektu-cheops czy missionpharaoh? Pytam bo przyzwyczaiłam sie do strony polskojezycznej i melodyjki wstepu

Edit> kolorki i obrazki bardzo mi sie podoba
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 22:53:21 wysłane przez Enigma » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 19, 2008, 21:29:38 »

Logo mi przypadlo do gustu, jest naprawde fajne i ten motyw hieroglifow po bokach - cudo. Tylko ten niebieski panel po prawej... Jakby nie co psul klimat, ale nie ma co narzekac, zycze powodzenia w dokanczaniu prac !

Pozdrawiam,
Joel.
Właśnie !! trochę ten niebiski psuje wygląd,ale nawet podoba mi się Uśmiech choć już przyzwyyczaiłam się do starej wersji,zwłaszcza migajacych gwiazd z Oriona
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 19, 2008, 22:14:55 »

jak dla mnie super!
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Specu
Gość
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 20, 2008, 13:31:54 »

Amatorszczyzna pachnie..

Strona powstaje prawie od ROKU - co wiąże się z pisaniem skomplikowanego kodu ( nie jakiś tam html...może JohnyVodka się wypowie w tej kwestii lapiej)

Nie to żebym sie czepiał ale stronka jest robiona na lay-oucie sciagnietym z neta, wiec jedyne czasochłonne rzeczy w tym wszystkim to zrobienie bannera. Obecna strona projektu jakos bardziej mi sie podoba ale skoro ta ma byc bardziej funkcjonalna to lepiej ja zmienic.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2008, 13:32:22 wysłane przez Specu » Zapisane
feniks
Gość
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 20, 2008, 22:29:38 »

...

Nie wiem co powiedzieć. Wiem, że ludzie lubią otrzymywać komplementy, ale inteligentny człowiek potrafi również napisać krytykę konstruktywną.

Moim zdaniem PCH w internecie staje się coraz gorszy. Z forum to już od początku był niewypał. Jeśli robi się coś poważnie to nie wykorzystuje się do tego fora.pl, teraz nie będę wymieniał z jakich powodów bo nie o tym dyskutujemy, ale jest ich wiele.

Stawianie forum na darmowefora.pl? Przyznaje, że nigdy o tym nie słyszałem, ale jako praktyk na pierwszy rzut widzę, że to kolejny niewypał...

Po 1. Nowe, a więc marka niesprawdzona i bardzo niepewna w dodatku ze względu na ich wizerunek. Teraz jest stabilnie i bez reklam, aby zdobyć jak najwięcej kozłów ofiarnych, a za rok ich obsługiwanych for wzrośnie, sprzęt zostanie obciążany, reklamy wam zostaną narzucone, a wy zaczniecie marzyć o powrocie na fora.pl i opluwać te przenosiny.

Po 2. Pozycjonują się za pomocą systemu wymiany linków... Chyba więcej komentować nie muszę... Nie robi to dobrego wrażenia przy tego typu usługach. Osoby wtajemniczone i znające się na profesjonalnym pozycjonowaniu wiedzą o czym mówię.

Po 3. Mało odpowiedzialne, połowa linków na ich stronie nie działa. Jak można korzystać z usług dosłownie No Name... Gdzie Kontakt i dział przedstawiający ich ofertę?

Po 4. Nie zauważyłem nigdzie wzmianki o dostępie do FTP oraz bazy danych. Jeśli jest dostęp to ok, w razie czego za rok, gdy sami się przekonacie, że to niewypał będzie możliwość przeniesienia na nowy porządny serwer. Jeśli nie ma, to brak mi słów.

Moim zdaniem takie zachowanie ze strony administratora jest NIEPOWAŻNE, lekceważące i z brakiem szacunku dla osób korzystających z poprzedniego forum.

Jest to całkowite ośmieszanie PCH.

To wszystko wywołuje u mnie wrażenie tylko jednego celu admina - chęć władzy i wzbudzeniu szacunku u innych z powodu rangi.

Nie uważam, że przenosiny (jeśli można to tak nazwać) to zły pomysł bo powinny być wykonane już dużo wcześniej, ale jak się coś robi to przez osobę, która ma w tym jakieś doświadczenie, a nie której ledwo internet podłączyli, ale za to miała taką możliwość i chciała się wykazać.

Layout strony?
Bardziej przejrzyste jest tylko menu. Od reszty można dostać oczopląsu i jak ja będę miał na takiej stronie czytać sesje to po prostu podziękuję i zaraz zamknę okno.
Łatwo rozróżnić pracę osoby doświadczonej, nawet jeśli ma być wykonana w prostym stylu, a pracę osoby, która ma Photoshop'a od 5 miesięcy i przygotowuje taki layout nie dlatego, że tak chciała, ale dlatego, że lepszego nie potrafi...TO WIDAĆ GOŁYM OKIEM!

Dodatkowo mam nadzieje, że strona będzie pod 1024 już z porządnie przyciętym tłem, a nie tak jak layout to pokazuje pod co najmniej 1280, gdyż 1024 nadal jest uważany za standard z powodu dużej liczby osób korzystających z takiej rozdzielczości.

Moje pierwsze wrażenia i myśli?
Gdy wszedłem na forum "o jezu!"
Gdy zobaczyłem layout "o mój wielki jezu!"

Jeśli PCh jest odbierany poważnie to życzę powodzenia w ponownych zmianach i zarządzania nim w sieci również przez poważne i doświadczone osoby,

Pozdrawiam,
Feniks

P.S. To moja osobista opinia. Nikogo nie zmuszam do wykazywania tych samych zdań.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2008, 22:58:54 wysłane przez feniks » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 20, 2008, 23:04:50 »

Cześć Fenix.
Dawno Cię nie bylo.
Nie jesteśmy specjalistami w te klocki, więc pomijając te fachowe zagadnienia, na pierwszy rzut oka, dla nas amatorów jest to całkiem przyzwoite forum.
Miejmy nadzieje, że nie spelnią się Twoje pesemistyczne przewidywania.
Zaglądaj do nas częściej.
Pozdrawiam.
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 20, 2008, 23:20:12 »

Amatorszczyzna pachnie..

Strona powstaje prawie od ROKU
Od roku!?!?!? W szkole sredniej na informatyce sie robilo podobne w 3 godziny, nie zartuje (oczywiscie nie wliczam pisania tekstow, jesli o to chodzi to brawa za tlumaczenie i takie tam).
Chyba pobiliscie rekord guinessa, z tym czasem. Kicz Smutny
Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 21, 2008, 00:35:33 »

Zgadzam się co do forum - wykupienie własnego serwera to naprawdę niewielki koszt i wydatek w skali rocznej. 70 zł? Co to za problem dla fundacji. Zyskuje się pewność, szybkość i przede wszystkim ciągły dostęp do danych, co pozwala uniknąć sytuacji, w której przenosiny kończą się rozpoczynaniem od zera. No i samemu można dobrać skrypt...
Zapisane
Aryjski_Tradycjonalista
Gość
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 21, 2008, 08:24:30 »

Strona wygląda bajecznie, tylko ten agresywny błękit bym zastapił czymś w stylu gwiezdnej mgławicy: http://images.google.com/images?um=1&hl=pl&client=opera&rls=pl&q=mg%C5%82awica&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w Co o tym myślicie ?
Zapisane
JohnyVodka
Gość
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 21, 2008, 14:09:02 »

Amatorszczyzna pachnie..

Strona powstaje prawie od ROKU
Od roku!?!?!? W szkole sredniej na informatyce sie robilo podobne w 3 godziny, nie zartuje (oczywiscie nie wliczam pisania tekstow, jesli o to chodzi to brawa za tlumaczenie i takie tam).
Chyba pobiliscie rekord guinessa, z tym czasem. Kicz Smutny

Cytat: JovnyVodka
10miesiecy z dużymi przerwami, a tak na poważnie wszystko ruszyło od kwietnia.
Jeżeli pytasz o technologie to w .Net Framework.

przygotowanie grafiki: 4tygodnie. w tym czasie grafik przygotował kilka wersji layout'u, zarząd fundacji wybrał jedną z nich.

przygotowanie html: 1tydzień.

przygotowanie kodu w .net: 8+tygodni. w tym czasie programista przygotował panel administracyjny oraz niezbędne biblioteki dla wielojęzycznego portalu. Pamiętaj, że możesz dodawać dowolną ilość języków, a na stronie jak zmienisz język, to wszystkie texty muszą się logicznie zmienić! To nie są trzy godzinki pisania kodu - uwierz mi..
Obecnie dwóch pierwszych dżentelmenów zakończyło swoją pracę, teraz programista "podpina" strony html pod swój przygotowany wcześniej kod.

Niebawem można sie spodziewać pierwszej wersji testowej. Wtedy każdy będzie mógł się wykazać i pomóc w testowaniu Mrugnięcie mam nadzieję, że krytyka będzie również silna wobec bug'ów, które uda wam sie znaleźć Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2008, 15:34:16 wysłane przez JohnyVodka » Zapisane
feniks
Gość
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 21, 2008, 19:02:12 »

Cytuj
przygotowanie grafiki: 4tygodnie. w tym czasie grafik przygotował kilka wersji layout'u, zarząd fundacji wybrał jedną z nich.
Grafik? Można poznać jego doświadczenie? Oczywiście niezmyślone...

Przygotowanie bogatego w efekty layouta zajmuje 1-2 dni.

Przygotowanie tak prostego layouta zajmuje mniej niż 3 godz...

Zabawę z grafiką zacząłem kilka lat temu, ale przez ostatni rok zająłem się nią bardziej poważnie. Nie uważam się za specjalistę, ale robiłem już nie jeden layout, widziałem również wiele gotowych layutów przez osoby naprawdę w różnym stopniu zaawansowania.

Sam często proszę znajomych o krytykę, za którą sporę firmy płacą spore pieniądze specjalistą.

Ja potrafię być obiektywny, nawet do swoich prac i oceniać stan rzeczy taki jaki jest w rzeczywistości, a nie taki, aby komuś rzucić komplement, czy kogoś obrazić krytyką bezpodstawną.

To dało mi doświadczenie w rozpoznawaniu umiejętności innych grafików. Oczywiście, wiele ludzi lubi świeżość. Zmienność jest częścią życia człowieka. Zobaczyć PCH w nowej wersji nie jeden by chciał, a w tym również ja, ale to spore wyzwanie dla ludzi odpowiednich.

Muszę jednak wykazać przykrą prawdę jaka się nasuwa. Widać, jest to robione przez osoby, które chcą to zrobić, ale nie powiedziałbym, że ze sporym zapałem i tutaj kończą się pochwały. Wszystkie te osoby posiadają niestety BARDZO niskie doświadczenie w tym co robią, żeby nie powiedzieć MARNE.

Apeluję o to, aby nowy layout nie był wdrążany. Jeśli zostanie to żegnam się z tą stroną...

Tu nie chodzi o tło, tu chodzi o całość. Widać, że został wykonana BARDZO słabo, wręcz nagannie, aż dziw, że ochota na zmiany tak niektórym przyćmiła oczy, że jesteście gotów na wszystko i tak bardzo obojętni.

Moja ocena layoutu to surowe 2/10. Nie wiem, kto go przygotował, ale na pewno nie była to osoba doświadczona, a jeśli zrobiła inne wersji to, aż strach o nie zapytać bo wiem, że będą wykonane na tym samym poziomie.

Aktualny wygląd strony jest o wiele bardziej estetyczny, tematyczny, przyjemny i czytelny.
Zmiany są tu nie na miejscu, dlatego...

WSTRZYMAJCIE SIĘ, póki jeszcze nie zostało to wdrążono i pozostawcie wszystko tak jak jest teraz, albo jeśli chcecie pozostać przy odświeżaniu to załatwcie do tego kogoś z większym doświadczeniem bo zniszczycie wszystko...

Otwórzcie oczy!

Nie mam nic więcej do dodania.

Pozdrawiam,
Feniks
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2008, 19:09:34 wysłane przez feniks » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 21, 2008, 19:07:45 »

Trochę luzu przecież wygląd strony nie jest aż tak ważny a liczy się treść  jedyną wadą jest tło te gwiazdki mi przypominają tło jakiejś strony dla dzieci, kurde kto tam wejdzie to se pomyśli że to strona o świętach... ale reszta jest spoko i wreszcie będą języki dzięki czemu strona zyska większy rozgłos w swych działaniach.
Zapisane
feniks
Gość
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 21, 2008, 19:28:26 »

Cytuj
Trochę luzu przecież wygląd strony nie jest aż tak ważny
To, że książkę nie ocenia się po okładce wie nie jeden, ale nawet okładka jest częścią oceny ogólnej.

Czy sam Projekt Cheops odbierany jest jak świetna rozrywka? Czy ludzie, którzy go prowadzą oraz ludzie, którzy wydali nie jeden pieniądz na jego istnienie mają z nim do czynienia bo chcą się zabawić?

Nie? To dlaczego wymagasz od innych takiego podejścia?
Uważam, że jest to poważna sprawa. PCH od samego początku był tworzy z najwyższą powagą.

Wbrew temu co myślisz - wygląd strony jest BARDZO ważny.

Strona to wizytówka tego projektu. Strona go reprezentuje i nadaje mu charakter.
Wszystko co jest związane z projektem powinno być odbierane na takim samym poziomie powagi.

Jeśli zmiany nie są konieczne to też one w żadnym wypadku nie powinny być wprowadzone.
Jeśli jednak są koniecznością to nie powinno pomijać się powagi sytuacji. Robienie takich rzeczy wiąże się ze sporą odpowiedzialnością.

Cytuj
i wreszcie będą języki dzięki czemu strona zyska większy rozgłos w swych działaniach.
Jedna zmiana na stronie potrafi zwiększyć korzyści o 300%, ale również jedna drobna zmiana potrafi korzyści zaniżyć o 400%. Pamiętaj, że to działa w obie strony.

Działanie strony, a jej wygląd to często dwie odrębne sprawy. Wprowadzenie języków w żadnym wypadku nie musi pokrywać się ze zmianą wyglądu.

Jeśli komuś jest niewygodnie to zachęcam do wprowadzenia strony opartej na systemie CMS.

Aktualne przygotowania to zupełny niewypał i nie piszę tego, aby kogoś poniżyć, ale po to, aby pomóc - inaczej moja egzystencja tutaj nie miała by sensu i proszę podejść poważnie do tego co pisze, jak do tego co aktualnie jest robione.

PCH to nie zabawa, a zmienianie go na gorsze mu nie pomoże.

Pozdrawiam,
Feniks
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2008, 20:01:17 wysłane przez feniks » Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 21, 2008, 22:25:14 »

Aktualny wygląd strony jest o wiele bardziej estetyczny, tematyczny, przyjemny i czytelny.

^ feniks ma racje
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

companions halotupsy kursor wild-reign world-anime